Diskuze k článku

Texaští farmáři MONSANTO obviňují z podvodu a žalují u federálního soudu o náhradu škody

Příspěvků 31

2.3.2006 10:18

Pouzivat nie kupovat

Phete Phete (zavináč) szm (tečka) sk 192.?.?.?

Pan Alan Stasney ma smolu. Pri instalovani bavlny od firmy MONSANTO urcite zaklikol checkbox "I Agree with EULA" bez toho, ze by si ju poriadne precital. Tam je urcite napisane nieco v duchu "this product is provided AS IS and MONSANTO is NOT responsible ... bla bla bla". [velký smích] [velký smích]

95454

4.3.2006 14:22

RE: Pouzivat nie kupovat

zap 65.?.?.?

Reakce na 95454

...asi ano a proto je pan Stasney ted tak ne-Stastney.
Necetl 'the fine print'. Podvod ceka za kazdym rohem.

95796

2.3.2006 10:45

Problem je v tom, ze podobne defektni sracky...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

...se do EU tedka budou moci i dovazet (!) a co horsiho, dementi z ODSky a jejich "podpora podnikani" zmamena, ze nas klidne takovym firmam jako Monsanto predhodej... [pláč]

Ok, vlastne ne nas, ale zamedelce, takze nas se to "netyka", ze? [zmaten] [oči v sloup]

Podivejte, co predvadi v Iraku: http://www.blisty.cz/2004/11/22/art20765.html
Hmmm? [pláč]


PS. rozhodne tim nechci naznacit, abyste volili socany - to je z blata do louze [pláč]

95464

2.3.2006 12:55

RE: Problem je v tom, ze podobne defektni sracky...

skud skud (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 95464

"se do EU tedka budou moci i dovazet (!) a co horsiho, dementi z ODSky a jejich "podpora podnikani" zmamena, ze nas klidne takovym firmam jako Monsanto predhodej..."

To je právě ono. Já jsem sice taky pro podporu podnikání, ale ne rozhodně tak jak někteří blázní z ODSky či jiné strany nebo liberálních institutů.
Mnoho lidí si stále neuvědomuje tu jejich "liberální" demagogii a podoru "svobodného podnikání". Já bych to prostě přeložil tak, že jim jde o svobodu bez pravidel a bez morálních aspektů, bez etiky, nejde jim o žádnou kulturní tradici ani národní zájmy.
Ano, můžu dát zapravdu některým politikům, kteří kritizují regulace (které jsou mnohdy velmi otravné a byrokratické a mnohdy prokorupční), ale oni to spíše kritizují šibalsky.Myslím si, že i přesto jsou ty regulace potřebné. I kdyby zvítězila ODS, nejsem si jist o tom, že by klesla korupce. Těmto pseudoliberálům a zastupitelům nadnárodních firem jako třeba MONSANTO se hodí tato "deregulační svoboda a korupce".
Oni stejně budou něco kritizovat, ale jen v určitý prospěch a pokud se jim to bude hodit, notně toho využijí. Jen s tím, že se budou použávat jiná slova a bude se zase sofistikovaně manipulovat s veřejným míněním.

Abych něco napsal k tématu, tak k těmto geneticky modifikovaným potravinám mám velmi negativní vztah. Ostatně na zvědavci či jinde jsou články k této problematice.
Poslední dobou se mi připadá, že spousta jídel z hypermaketu májí stále divnější chuť, nechutnají mi. Co se týče ovoce a zeleniny, tak situace je samá. Ať se jedná o nádherná, velká,, krásná neprožraná rajčata od brouků, krásné velké žluté ale moučné banány, tak mám takový dojem, že toto ovoce je už možná geneticky modifikované ale media a firmy o tom neinformují. když si to spojím s českým zemědělstvím, připadá se mi to jako záměrná likvidace českého zemědělství v režii těchto dravců.A tyto rajčata místo aby urazila třeba 30 km, urazí 4 000 km než se dostanou na pulty obchodů.

95489

2.3.2006 13:18

RE: Problem je v tom, ze podobne defektni sracky...

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 95489

ne ze bych nechapal vase rozhorceni ale pri malem vychladnuti proste musite videt, ze ODS neODS ty veci se do CR dostanou tak jako tak... tohle neni lokalni politicky problem, ani problem EU, tohle je mnohem vic

95493

2.3.2006 14:45

RE: Problem je v tom, ze podobne defektni sracky...

skud skud (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 95493

Já vím. Jen jsem popisoval situaci jak to vidím já v ČR a tak to i vyznělo. Je mi samozřejmě jasné, že tento problém se řeší i na mezinárodní úrovni a všude je to více měně podobné.
Je to zase klasický konflikt střetu zájmů různých skupin, který se bude zřejmě vyhrocovat. Z MONSANTA mi mrazí v zádech, že jim nejde o to, aby nebyla chudoba v rozvojovém světě (oficiální stanoviska firmy),ale o to, aby zničili zemědělské farmy, které třeba v západní evropě sklízely úspěchy a vyráběly kvalitní zboží. Pověstné holandské, švýcarské či německé síry a spostu jiných potravin, které vyráběly.jednalo se spíše o menší než gigantické monopoly.A v součansotntí malo a střední podnikání nění už v kursu. Po nástupu neoliberalismu se toho opravdu hodně změnilo A to k horšímu.A zrovna MONSANTO usiluje o potravinový monopol nad pokud možno největším teritoriem konče celám světem.
A pak si kurna říkám, kde je proboha ta "svoboda volby", když budeme v potravinovém diktátu nadnárodnho monopolu. A pak bude ještě více platit. koho chleba jíš, toho píšničku zpíváš.

95509

2.3.2006 14:51

RE: Problem je v tom, ze podobne defektni sracky...

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 95509

ja vim co chcete napsat ale ono je to i o lidech(a ze tohle bylo receno mnohokrat)

- nez jsem "emigroval" z CR tak jsem vzdy supel pri nakupech, treba zelenina, ja snad temer nikdy nevidel v CR zeleninu (obycejna rajcata) ktera nebyla tridy II. Vetsina lidi si neni ochotna priplatit a radsi se prohrabou tunou poloshnilych rajcat aby nasli 5-6 ne nejhorsich - o nejake vyzivove nerkuli vylozene zdravi prospesne hodnote tu nemuze byt ani rec

- to nezminuji ani geo-politicko-lidskopravni problemy [smích] spojene se zeleninou, viz muj clanek o rajcatech

- v me nove zemi je to lepsi, neni tu zatim zlikvidovany trh mistnich pestitelu ale je videt, ze lide proste chteji usetrit, imigranti s horsi zivotni urovni maji plne kosiky zbozi se znackou supermarketu - kvalita casto podradna - voda v kureti

- zacal jsem proste kupovat mene ale kvalitnejsiho - bio apod - a jim snad tedy lepe, min. se citim lepe, hubnu apod

95511

4.3.2006 12:11

RE: Problem je v tom, ze podobne defektni sracky...

Stein 195.?.?.?

Reakce na 95489

A co se dá čekat v zemi kde se nakupují vlaky co nejezdí, vysílačky kterými se nedá nikam dovolat, mýtní systém který je méně pokročilý ale zato dražší a tak se dá pokračovat, pár GM rostlinek už tenhle bordel nezhorší. Nemyslím, že by tento příběh cokoli vypovídal o genetických technologiích. Kdyby tu bavlnu MONSANTO vyvinulo klasickým šlechtěním tak by tenhle příběh byl méně čtivý, ale poselství o tom že to jsou svině svinuté by se nezměnilo

95783

2.3.2006 13:49

Dobře jim tak

Kneibolo 85.?.?.?

Nemají se vůbec s Monsantem paktovat.Chtěli zisk a mají ztrátu-tomu se říká riziko podnikání.Kéž by takto dopadl každý,kdo nakupuje geneticky modifikované plodiny

95501

2.3.2006 15:53

Věc je takřka čítankovou situací!

hugo 85.?.?.?

Nechť farmáři nezoufají! MONSANTO svůj boj vyhraje. Ale jako důkaz dobré vůle s "pitomými" farmáři nabídne "výhodné" vyrovnání morálního deficitu.
Farmáři získají poslední výstřelek firmy MONSANTO: GM bavlnu, jejíž výnosy jsou minimálně dvojnásobné oproti výnosům té nejlepší bavlny běžně prokřížené! Zvlášť, pokud budou použita hnojiva a herbicidy firmy MONSANTO! Kontrakt bude téměř za babku! Ze svého dozajista rekordního výnosu (smlouva jest podepsána na výhodnou dobu), mohou kontrakt splácet v rozloženém (velice výhodném) kalendáři splátek! MONSANTO bude takto vbrzku majitelem těch nejvýhodnějších nemovitostí v Texasu... ;o)

95524

2.3.2006 22:52

GM se pestuje i u nas...

Misu 62.?.?.?

Jednou jsem kdesi v nejakych zpravach slysel, ze i nasi zemedelci uz pestuji GM plodiny... Bylo to v jakesi souvislosti s nejakym ochrannym pasmem koelm jejich poli, nebo tak neco.
Docela me to otravilo, nevite o tom nekdo neco vice? Nebo mam zkusit brnknout Bursikovi?

95615

2.3.2006 22:56

RE: GM se pestuje i u nas...

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 95615

Nebyla to nějaká kukuřice? Nějaký zkušební lán?

95620

3.3.2006 12:26

RE: GM se pestuje i u nas...

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 95620

ano... GreenWar tam planovali udelat teroristy akt a tak pri rozhovoru ti zemedelci byli velmi opatrni na sdeleni neceho co by identifikovalo lokaci, ale pokud vim, zelenaci to stejne vypatrali.

95689

3.3.2006 17:57

RE: GM se pestuje i u nas...

Zbynek Fischer liawep (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 95689

...bylo to v Branisovicich na Morave,jednalo se o kukurici.GP tam udelali protest (ja jsem byl pri tom) v podobe obehnani pozemku paskou jako nebezpecna plodina a nasazovali silonove sacky na kvetenstvi jako symbol proti sireni nebezpecneho pylu.
[cool]

95722

3.3.2006 23:37

RE: GM se pestuje i u nas...

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 213.?.?.?

Reakce na 95722

no to je sice mozne ale ti zemedelci se tam vyjadrovali o zniceni predchoziho vysevu, vylozene predcasne sklizni

95752

3.3.2006 21:34

To nestaci PCB.

Stehno vondris (zavináč) earthlink (tečka) net 69.?.?.?

Tazke kovy z priemyslu a dopravy.Rezidua herbicidov a pesticidov, geneticke manipulacie,antibiotika a rezistentne virusy ci mikroorganizmy a mykoflora.To je len niekolko malo ingrediencii,ktore nas cakaju na stole.Vykaslem sa na priciny ,co viedli k situacii aka je.Zaujimave je vsak pre mna vychodisko. Vratenie sa k prirode a prirodou recyklovatelnym sposobom ziskavania potravin.
Prakticky ide o spravanie sa ku pode sposobom,akym sa ku nej spravali prapredkovia po starocia.Priznam sa , ze nemam priliz ekologicke spravanie ani ja sam a jazdim s autom s dost velkym objemom motora.Nebranim sa vsak pouzit trebars etanolovu alternativu namiesto ropneho derivatu.Ked vsak jazdim a pozeram sa na to mnozstvo opustenych fariem,ktore kedysi zivili generacie farmarov a dokazali dodavat potraviny generaciam inych poctivych a dobrych ludi, bez pouzitia chemie,
je mi jasne,ze monstra ako spomenute monsanto su len prostriedkom na znicenie tohoto sposobu zivota.Ich cielom je koncentracia a "zefektivnenie" velkovyroby.Vysledkom je devastacia prostredia,vymieranie vidieka a v konecnom dosledku vyvezenie prace do zahranicia.Plati to aj pre Cechy a Slovensko ,kde mozete dostat mrkvu a cibulu zo Spanielska,pricom domaci vyrobcovia prakticky niesu schopni konkurovat cenou.To plati aj s cukrom a cukrovarmi atd.
Zaujimava je ponuka tzv.organickych potravin.Vyzera vsak,ze sluzi skor na vyhananie cien nez na napravu stavu.Cize firmy ako monsanto,bayer,secheza duslo nech sa volaju akokolvek su vyrobcovia WMD - zbrani hromadneho nicenia,proti ktorym si nenavliekame atomkecky,ale si ich dobrovolne nosime domov.Pouzivaju pekne obaly,slogany a vyhodne zmluvy na sebevrazdu.
Moje sukromne riesenie?:Budem musiet asi si nechat zmanipulovat geneticky kod,aby som bol odolny proti genetickej manipulacii.Nevien co to stoji.Mozete mi niekto pomoct?
S uctou Viktor

95745

4.3.2006 14:18

RE: To nestaci PCB.

zap 65.?.?.?

Reakce na 95745

Cize firmy ako monsanto,bayer,secheza duslo nech sa volaju akokolvek su vyrobcovia WMD - zbrani hromadneho nicenia,proti ktorym si nenavliekame atomkecky...
------------------------------------------------------------------------

Toto je velmi pravdive a je daleko vetsim postihem pro lidstvo nez ztrata "prijmu na akr". Jsou to v podstate zlocinci i kdyz podil na tom maji samozrejme i uzivatele.

95793

4.3.2006 13:28

GMO

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Nechápu, proč se zdejší přispěvatelé tak bojí GMO. Vždyť příroda po miliony let nedělá nic jiného, pouze princip cílensti je nahrazen principem náhody. Náš žaludek rozhodně nepozná rozdíl mezi GM potravinou a biopotravinou. Lepší GMO než potraviny obsahující obrovská rezidua pesticidů. Může mi tedy někdo vysvětlit, proč jsou GMO tak špatné?

95788

4.3.2006 13:39

RE: GMO

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 95788

Třeba já v zásadě nejsem proti GMO. Ale zatím o tom víme, s prominutím, hovno. Nevíme pořádně, co se stane, jaké budou důsledky atd. Nejde o náš žaludek (ačkoliv ani zde není nic jisté), ale o vliv na ekologickou rovnováhu.

95790

4.3.2006 14:24

RE: GMO

zap 65.?.?.?

Reakce na 95788

Náš žaludek rozhodně nepozná rozdíl mezi GM potravinou a biopotravinou.
------------------------------------------------------------------------

Jste si s tim clovece jistej?
Neni to proto, ze deti rostou stale vetsi? [mrknutí jedním okem]

95797

5.3.2006 16:20

RE: GMO

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 95797

No, vcelku si tím jsem jistej. Stejně jako normální potravina, obsahuje ta GM potravina bílkoviny, nukleové kyseliny, sacharidy, tuky (a jiné látky) zhruba ve stejném poměru. Náš enzymatický systém to naštěpí na tak malé kusy, že to není nikdo schopen dát dohromady.
To, že výškový průměr populace jde nahoru, je způsoben zvyšující se životní úrovní (hlavně dostupností kvalitní stravy). Výška totiž není zcela geneticky determinována.

96024

5.3.2006 18:50

RE: GMO

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 96024

Éch ! To neříkejte ! Jest znám experiment, kdy se potravou přenáší informace, která se zažívacím ústrojím vůbec nesouvisí. Jestli si myslíte, že požadavky na potraviny podle Starého Zákona jsou samoúčelné, není Vám pomoci. GMP jsou časovaná bomba a nic na tom nemění, že už i naši sumerští Tvůrci a bohové po Potopě prováděli manipulace a tedy naše dnešní tzv. "kulturní plodiny a ovoce" jsou všechno vlastně prastaré GMP ! Jenže "ONI" to uměli, naši ještě ne !

96049

6.3.2006 1:19

RE: GMO

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 96049

Naprosto přesně! My to zatím neumíme! Až budeme vědět, co a jak, tak klidně. Ale zatím je to střílení do neznáme...neví se, co to způsobí!

96117

4.3.2006 14:38

RE: GMO

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 95788

GMO není v principu místo pesticidů, je navržen tak aby pesticidům odolal, takže tam obsaženy jsou. Mimo to GMO nevytváří semena na příští rok, takže hospodáři si je musí znovu koupit. V přírodě se tyto modifikace dějí v malém. Když se něco nepovede, tak to lokálně chcípne a hlavně příroda do toho necpe násilím nic co tam nepatří, o Mosantu bych měl pochyby, že jim jde o něco jiného než podmanění trhu. Jsou názory, že GMO má vliv u konzumentů na příští generace. Riziko, jestli je s tím něco špatně, je příliš velké a zisk je výhradně pro Mosanto, proč by se nám to mělo líbit?

95801

4.3.2006 15:07

RE: GMO

zdenek 72.?.?.?

Reakce na 95801

takze, na hovno je to proto, protoze zisk ma nekdo jiny?

95806

5.3.2006 18:55

RE: GMO

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 95806

Ne tak docela, ale podle mne zisk z jídla co jím má mít ten co ho vypěstoval a ne někdo třetí, který okradl pěstitele i mne.

96052

4.3.2006 15:15

RE: GMO

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 95801

Nemůžete mít GMO spojené výhradně s firmou Mosanto, o níž nemohu mít žádné iluze (hlavně iluze o jejích cílech); neměli bychom však kvůli jedné firmě zavrhovat celý program GMO. Nevidím nic špatného na tom, když rýže obsahuje navíc nějaký ten provitamin A (nebo je tam přímo vitamin A?), který zachrání životy miliónům lidí. Dále nesmíme zapomínat na inzulín, který by se nebýt GMO dostával lidem pouze ve své prasečí podobě.
A když jsme u těch genetických manipulací v rámci přírody, naše pšenice vznikla taky hříčkou přírody zkřížením původní pšenice a trávy úplně jiného rodu. Bez člověka by tato forma taky neměla šanci na přežití.

95809

4.3.2006 16:13

RE: GMO

Tajnej agent 85.?.?.?

Reakce na 95788

Jenže v přírodě se nikdy nedostane do kukuřice gen z housenky.

95817

4.3.2006 22:38

RE: GMO

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 213.?.?.?

Reakce na 95788

v principu mate pravdu - casto davam priklad dnesni psenice a spaldy - ale zasadni rozdil tu je!!! pri GMO se pouzivaji napr. useky rybi DNA apod a to jiste fer neni

95891

4.3.2006 22:42

RE: GMO

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 95891

Zda to je či není fér, to nevíme. A v tom je ten problém. Až budeme vědět, co se stane, pak to lze používat, zatím je to střelba naslepo.

95892

4.3.2006 23:38

RE: GMO

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 213.?.?.?

Reakce na 95892

logictejsi odpoved je spise, proc riskovat kdyz to neni nutne!

michat dohromady rybu a psenici je vskutku "uzitecna" vec...

95910

Příspěvků: 31

02.03. 10:18 Phete  Pouzivat nie kupovat
04.03. 14:22 zap  RE: Pouzivat nie kupovat
02.03. 10:45 trodas  Problem je v tom, ze podobne defektni sracky...
02.03. 12:55 skud  RE: Problem je v tom, ze podobne defektni sracky...
02.03. 13:18 VaclavK  RE: Problem je v tom, ze podobne defektni sracky...
02.03. 14:45 skud  RE: Problem je v tom, ze podobne defektni sracky...
02.03. 14:51 VaclavK  RE: Problem je v tom, ze podobne defektni sracky...
04.03. 12:11 Stein  RE: Problem je v tom, ze podobne defektni sracky...
02.03. 13:49 Kneibolo  Dobře jim tak
02.03. 15:53 hugo  Věc je takřka čítankovou situací!
02.03. 22:52 Misu  GM se pestuje i u nas...
02.03. 22:56 YAMATO  RE: GM se pestuje i u nas...
03.03. 12:26 VaclavK  RE: GM se pestuje i u nas...
03.03. 17:57 Zbynek Fischer  RE: GM se pestuje i u nas...
03.03. 23:37 VaclavK  RE: GM se pestuje i u nas...
03.03. 21:34 Stehno  To nestaci PCB.
04.03. 14:18 zap  RE: To nestaci PCB.
04.03. 13:28 Jiří Koubek  GMO
04.03. 13:39 YAMATO  RE: GMO
04.03. 14:24 zap  RE: GMO
05.03. 16:20 Jiří Koubek  RE: GMO
05.03. 18:50 Petr Gejdoš  RE: GMO
06.03. 01:19 YAMATO  RE: GMO
04.03. 14:38 Antiseptik  RE: GMO
04.03. 15:07 zdenek  RE: GMO
05.03. 18:55 Antiseptik  RE: GMO
04.03. 15:15 Jiří Koubek  RE: GMO
04.03. 16:13 Tajnej agent  RE: GMO
04.03. 22:38 VaclavK  RE: GMO
04.03. 22:42 YAMATO  RE: GMO
04.03. 23:38 VaclavK  RE: GMO

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

36

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 72 čtenářů částkou 12 448 korun, což je 36 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 2

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 3

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 2

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 1

Varování: Po vakcinaci těhotné matky se dítě narodilo s nervovou poruchou15.09.21 12:09 USA 0

Předaly české hygienické stanice své kompetence Světové zdravotnické organizaci?15.09.21 11:26 Česká republika 1

My vám dáme ivermektin! Do řady a očkovat, holoto!15.09.21 10:50 Česká republika 4

Naštvaný Babiš - Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!”15.09.21 10:18 Česká republika 2

USA změnily definici vakcíny a přidaly k ní genetickou složku15.09.21 10:06 USA 0

V slovenskom zariadení pre seniorov v okrese Snina ochorela na Covid-19 polovica klientov, dvaja zomreli. VŠETCI BOLI ZAOČKOVANÍ15.09.21 09:58 Slovensko 0

Měnové kurzy

USD
21,65 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
29,74 Kč
Kanadský dolar
16,96 Kč
Australský dolar
15,73 Kč
Švýcarský frank
23,22 Kč
100 japonských jenů
19,69 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,70 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 970,31 Kč
1 unce stříbra
484,86 Kč
Bitcoin
1 046 477,60 Kč

Poslední aktualizace: 18.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 170