Diskuze k článku

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

Příspěvků 365

19.1.2006 2:59

Děkuji za výborný článek !

delta.100 delta (tečka) 100 (zavináč) seznam (tečka) cz 193.?.?.?

Dost dobře napsaný článek, sedí to úplně přesně.
Nemohu nic víc, než souhlasit.
Pokud bude p.Stwora souhlasit, rozešlu ho mailem všem mým přátelům a známým - samozřejmě i s odkazem, odkud je stažený.
Jo, to je jiné kafe, než ta oblbující multi-kulti propaganda v médiích.

89099

19.1.2006 11:51

RE: Děkuji za výborný článek !

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 89099

>Pokud bude p.Stwora souhlasit, rozešlu ho mailem všem mým
>přátelům a známým - samozřejmě i s odkazem, odkud je
>stažený.

Ale samozřejmě. Čím více lidí jim bude vidět do karet, tím lépe.

89201

19.1.2006 4:49

Vyborne shrnuti

Rene Bartosek 68.?.?.?

Opravdu jste to zgeneralizoval na urovni, ohledne toho nabozenstvi to vidim trochu jinak, ale v kazdem pripade se mate na co tesit v diskusi. Mam takovy pocit, ze jste shodil vice nez jedno vosi hnizdo. [mrknutí jedním okem]

89129

19.1.2006 7:03

Nesouhlasím, ale obdivuji pár pěkných postřehů

satai 213.?.?.?

...obzvláště se mi líbí představa maskované tajuplné postavy, která v noci kradmo navšťěvuje Sváťu Karáska. To už je pomalu nápad na mikropovídku (kterou by si ovšem užili jen insideři).

K pochopení role médií a toho, jak dnes hrají roli tmelu společnosti mi přišla jako docela užitečné čtení první kapitola Halíkova Vzýván a nevzýván. Halík tam píše, že křesťanství ztratilo roli vykladače světa již před stovkami let ve prospěch vědy a ta pak ve prospěch médií. Doporučuji přečíst.

89166

19.1.2006 7:18

on-line rozhovor

jude 62.?.?.?

Na iDnes proběhl on-line rozhovor s předsedkyní Národní strany Petrou Edelmannovou. Padla tam i tato otázka:

V médiích se u Nároční strany střídá označení nacionalistická (převažuje) a neonacistická strana. Údajně studujete politologii, mohla byste jasně napsat, kam se Národní Strana řadí a proč?

Odpověď Edelmannové: NS je reprezentantem ceskeho integralniho nacionalismu a hodnotoveho tradicionalismu. Jsme ceska vlastenecka strana a kdo sleduje nas web a nasi praci od pocatku nemuze trvdit opak...

Takže Národní strana JE NACIONALISTICKÁ!

89171

19.1.2006 14:17

RE: on-line rozhovor

Vasek flanker (tečka) 27 (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 89171

Bylo by dobré jednou provždy u slova nacionalismus udělat jasno. Jeho původní a vpodstatě jedniný správný význam je označení činnosti nebo snahy po jednotě národní a politické - čili národ, který se chce tvořit národní stát nebo ho uchovat. Původ tohoto slova je v devatenáctém století, věku národních hnutí a revolucí, počíná koncem napoleonských válek a končí (tedy alespoň ve své tradiční podobě) s první světovou válkou a Wilsonovým právem národů na sebeurčení. Jo tehdy takové věci říkali dokonce i prezidenti. Neměli bychm Wilsona historicky zatrtatit? [smích]

Ještě jedna věc. Jeden z propagátorů "nového pořádku" senátor a bývalý kandidát na prezidenta Petr Pithart, člověk, který politologii vyučuje, nemá (nebo nechce mít) v tomto pojmu jasno, když prohlašuje - vlastenectví, to je láska k vlastnímu národu, nacionalismus je nenávist k ostatním národům. Vida, jak se to dá překrucovat.

89214

19.1.2006 20:49

RE: on-line rozhovor

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 89214

Wilsona můžeme spíš zatratit za něco jiného než za právo o sebeurčení. Třeba za Federal Reserve. Pithart má pravdu, jsou to dva různý pojmy a nemají se míchat. Je jedna věc se starat o svého národu svébytí ale není k tomu potřeba jiné národy nenávidět.

89326

20.1.2006 10:37

RE: on-line rozhovor

Vasek flanker (tečka) 27 (zavináč) seznam (tečka) cz 86.?.?.?

Reakce na 89326

Vůbec jste mě nepochopil, nejspíš čtete a slyšíte jen to co chcete. To, co prohlašuje přední Humanista Pithart je totální blbost, která nemá absolutně žádnou terminologickou oporu, bohužel naše média informují o nacionalismu právě v tomto duchu. BTW taky prohlašoval, že křesťanství není ideologie, protože v době jeho vzniku slovo ideologie neexistovalo.

Co se týče Wilsona, nevím, proč bych ho měl zatracovat, ani to ve svém příspěvku nepíšu. Koneckonců, bez této doktríny bychom možná neměli republiku. Ale vám by asi vyhovovalo Pithartovo Rakousko, ke kterému se tak rád hlásí.

89446

20.1.2006 16:54

RE: on-line rozhovor

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 89446

Asi nepochopil, protože o tom Pithartovi nic nevím jenom to co jste napsal a to mi nepřipadá zavrhnutí hodný. Asi bych se měl zdržovat dále od diskusí o věcech mi celkem cizých. [smích]

89501

22.1.2006 10:57

RE: on-line rozhovor

Dědek 84.?.?.?

Reakce na 89446

Zřejmě vám zchází chápání rozdílu ve slovech vlastenectví a nacionalizmus.
Nacionalizmus je láska pouze k vlastnímu národu, tj. k Čechům, Němcům a podobně. Vlastenectví je patriotizmus ke své vlasti, chcete li, ke své zemi, kterou jsem vzal za svou. K ZEMI, nikoli k NÁRODU.

Občan USA, Švýcarska či dalších mnohonárodnostních zemí je zrovna takovým vlastencem jako občan jednonárodnostní země. Jen pod svůj patriotizmus pojme všechny národy své země, což nacionalista nedělá. Občan ČR, cikánské národnosti, kderý se identifikuje s naší republikou, je zrovna tak dobrým vlastencem jako Čech či Moravan. Před II. světovou válkou žili v u nás židé, kteří drtivou většinou tvrdili; "jsme Češi, židovského vyznání". Chcete říci, že nebyli vlastenci? Byli vlastenci, nikoli však nacionalisté.

Už chápete rozdíl mezi vlastenectvím a nacionalizmem? Měl byste pro příště více přemýšlet nad Pithartovými slovy, protože ten rozdíl je a je obrovský.

89781

23.1.2006 12:47

RE: on-line rozhovor

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 89781

Je možné tyto pojmy takto chápat, ale jejich význam se vyvíjel. Třeba v 18. století dobrý český vlastenec v Čechách a tedy v Rakousku později v Rakousko-Uhersku preferoval Čechy a českou řeč před Němci a Nemčinou.
Po 2. sv. válce se ustálilo, že vlastenectví je hodnoceno kladně a nacionalismus má pejoratiovní nádech, a to s ohledem na německý nacionalismus.
Sovětské vlastenectví pomohlo SSSR vyhrát Velkou vlasteneckou válku.

90014

24.1.2006 2:18

RE: on-line rozhovor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 90014

To nebylo ani zdaleka "sovětské" vlastenectví, spíše revival ruského nacionalismu odstartovaný prvním válečným Stalinovým projevem s netradičním začátkem Bratři a sestry. Název "Velká vlastenecká" upomíná (na zřejmě pro bolševiky malou) Vlasteneckou válku 1812 a Stalin začal na vlastenectví apelovat právě proto, že za krvežíznivý sovětský režim se nějaké sebeobětování od týraného lidu čekat nedalo. Hitler by mohl možná i uspět, kdyby vedl válku antikomunistickou a ne "rasovou".
Nicméně některé národy (Baltové, někteří muslimové a Kavkazané) i přes nepřiliš vstřícný postoj nacistů upřednostnily boj po jejich boku proti komunismu, což je pro některé ptačí mozky dodnes nepochopitelné (ovšem o to lépe chápou, proč židovstvu po zkušenosti s genocidou je podezřelý každý závan "nacionalismu", arciže jen "bílého"[mrknutí jedním okem] a za jejich legitimní odpor proti sovětským okupantům jim spílají do nacistů. Občané SSSR tvořili přes 10 % "německých" zajatců na západní frontě.

90182

23.1.2006 16:31

RE: on-line rozhovor

Vasek flanker (tečka) 27 (zavináč) seznam (tečka) cz 86.?.?.?

Reakce na 89781

Nechtěl jsem to rozepisovat, ale asi není vyhnutí. Především znovu zopakuji, že význam slova, jak ho uvádíte vy, nemá žádnou terminologickou oporu, jde pouze o dodatečnou nálepku sloužící ke zdiskreditování pojmu.

Nyní to hlavní. V politologii jsou dva základní způsoby chápání slova národ (potažmo národní stát), které jsou dány vesměs odlišným mechanismem vzniku státu.
1) Prvním je způsob daný historicky, který převládá tradičně v zemích evropských, v současné době hlavně ve střední a východní Evropě (na západ řekněme od Německa, zvláště v Británii je značně oslaben, i když tak byl původně chápán také). Národ je zde původní skupina, chcete-li majorita, která na daném území začala praktikovat organizovaný život společnosti a vtiskla ráz budoucímu územně mocenskému celku. Jednoduše řečeno, příchozí Češi zformovali Český stát, Poláci polský a tak dále. Specifikum bylo to, že na daném území zcela převládali a byli tak společenstvím jazykově, zvykově i jinak homogenní. Od toho pak plyne chápání "národního státu".

2) Politický způsob. To je způsob podstatně novější, související např. s mechanismem vzniku USA, odrážející některé myšlenky francouzské revoluce atd. V tomto systému je charakteristické to, že se nějaké heterogenní společenství (přistěhovalci v Americe z různých zemí) rozhodli osamostatnit politicky, nikoli na základě příslušnosti k etniku. Dáno to bylo tím, že přistěhovalci netvořili typickou skupinu řekněme s normálním rozdělením všech společenských pozic, ale byly to skupiny vysoce výběrové z mnoha národnostních skupin. Proto takové chápání národa jako příslušnosti k politické jednotce, ne etnické (což neznamená, že by soužití jednotlivých skupin bylo idyličtější, viz rasové problémy, které má USA dodnes, nehledě na ne zrovna nakloněnost přistěhovalcům - z celkem pochopitelných důvodů).

Pro jednoduchý příklad tohoto rozdílného chápání se podívejme na dva právní principy udělování občanství, ius sanguinis (právo krve) a ius soli (právo země). První princip se uplatňuje především v kontinentálně evropských státech a zaručuje dítěti mít státní občanství po svých rodičích, byť by se narodilo na území jiného státu. Druhý případ naopak zaručuje dítěti právo občanství narozením na území daného státu, byť by rodiče měli občanství jiné.

Pro diskusi o podobných věcech je potřeba si něco též zjišťovat, nikoli pouze podléhat (pseudo)humanistickým prorokům současnosti, nerespektujícím logický vývoj věcí a prosazujícím své velmi chatrné (zato však mediálně velmi prosazované) modely. Tím není řečeno, že by měl být nějaký národ (stát) vyvyšován nad ostatní, pouze jsem se zde snažil (velmi stručně a zjednodušeně) popsat způsob chápání pojmu stát a národ.

90048

25.1.2006 11:19

RE: on-line rozhovor

Josef Švejk 213.?.?.?

Reakce na 89781

Kecy, přečtěte si dobové články, žídci před válkou se hlásili k němcům, posílali haranty do německých škol a mluvili německy, což jim bylo mnohokrát ze strany českých vlastenců vytýkáno - přečtěte si www.holocaust.cz . Žídek nemá vlast nikde, zná jen zeměpis a ne vlastivědu. Kapišto ?? [cool]

90305

19.1.2006 15:56

RE: on-line rozhovor

zdeny 83.?.?.?

Reakce na 89171

Až na to, že nacionalismus je pojem, který dnes slouží k nasazení psí hlavy. Je to jen signál pro stádo, co si má myslet.

89229

19.1.2006 21:01

RE: on-line rozhovor

Emma Bovary 84.?.?.?

Reakce na 89171

>Takže Národní strana JE NACIONALISTICKÁ!<

Ha ha dobře jste editora nachytal na švestkách ale pochybuji že se chytí za nos. [zmaten]

89330

20.1.2006 6:27

RE: on-line rozhovor

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 89330

Ale madam Bovary, vy jste prece inteligentni vzdelany kulturni clovek. Takove jemne nuance zamerne manipulace s pojmy vam tezko uniknou, no a pan Stwora to musel pro takove jako treba ja napsat na plnou hubu, aby nam udelalo v hlave cvak, jinak bychom to v tom maistremovem gulasi nemuseli postrehnout. No, pokud by se editor mel chytat za nos, za co by jste se mela chytit vy to by me opravdu zajimalo?[velký smích] [velký smích]

89421

22.1.2006 12:45

RE: on-line rozhovor

Josef Švejk 213.?.?.?

Reakce na 89330

Pokud by se editor chytal za nos, zřejmě by mu k tomu stačily 2 prsty. Vám by podle všeho nestačily obě ruce a prsty na nohou, "dámo". [vyplazený jazyk]

89806

19.1.2006 21:34

RE: on-line rozhovor

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 89171

Takže Národní strana JE NACIONALISTICKÁ!
----------------------------------------
To jsem se opravdu vylekal, Jůdo. [chechtot] [chechtot]
Doufám, že se dostane do parlamentu.

89340

19.1.2006 22:02

RE: on-line rozhovor

jude 62.?.?.?

Reakce na 89340

Do pralamentu se nedostane ani náhodou. Zas tak blbý národ nejsme.

Já jen, že autor článku tvrdě prohlašuje, že NS není nacionalistická strana. A já dokázal, že nacionalistická je. Nebo že by předsedkyně NS lhala?

89351

19.1.2006 22:57

RE: on-line rozhovor

Hugo 85.?.?.?

Reakce na 89351

NS je fašisující nacionalistický spolek. Konečně o tom mnohé vypovídá nejen rodinný původ samotné její "předsedkyně", ale i oficiální proklamace NS - jsou do uší i do očí bijící a nedokážu si představit, že by někdo mohl tenhle kroužek považovat za společenství seriózních občanů. BTW: Kámen je už zaplaťpánbů pryč...

89355

20.1.2006 1:49

RE: on-line rozhovor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 89355

Tím rodinným původem asi nemyslíte ty židovské kořeny, které u ní konstatovala pí.Bovary ? Jinak nacionalismus by stěží znamenal něco jiného než (možná kapku přepjaté) vlastenectví, nebýt toho, že tento pojem propagandisticky diskreditovali 40 let komunisté a po nich to plynule převzali přimlaskávači NWO (možná jsou to i leckdy slouhové obou "pánů"[mrknutí jedním okem]. Jinak tato kauza slouží jako výborný lakmusový papírek na objasnění skutečného stavu naší politické scény, stejně jako kdysi kauza "růžový tank", ať si už o iniciátorech obého myslíme cokoli. Aby byl nenáviděn a démonizován i památník obětem nacismu jen proto, že koliduje s plány těch, kteří se rozhodli přibrat - alespoň v případě ČR - Romy do "Holocaust Industry" (a které musí obzvlášť popouzet vepřín) - kam jsme se to po 15 letech "demokracie" dostali ?
Vůbec jsou "Romové" (nedávno jsem zaslechl snědé děvče, kterak se bez problémů označuje za Cikánku) jakýmsi potencionálním klackem na případné české "troublemakers", jak o tom svědčí monumentálně a zcela záměrně překroucený případ protihlukové bariéry v Matiční ulici (téměř jako ve výborném a takřka prorockém filmu "Vrtěti psem"[mrknutí jedním okem].
Co se týče pomníku, pochybuji, že by ho NS instalovala bez svolení obce (proto se asi starosta k celé kauze moc nevyjadřuje, neb je mu jasné, že šlápl do výkalu). Některá vyjádření předsedkyně sice nebyla nejšťastnější a sloužila pouze k zviditělnění, ale likvidovat kvůli tomu památník a ještě u toho blahem mlaskat...

89387

21.1.2006 17:32

RE: on-line rozhovor

Nori Kazu norikazuokamoto (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 89387

Pane anonyme, pročpak ta anonymita? Vyjádřil jste se vcelku věcně a logicky. Nebo právě proto? [pláč] [překvapení]

89637

21.1.2006 17:18

RE: on-line rozhovor

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 89355

NS je fašisující nacionalistický spolek. Konečně o tom mnohé vypovídá nejen rodinný původ samotné její "předsedkyně".
----------------------------------------------------------------------
To je pěkné [chechtot]
Naznačte alespoň co je na NS " fašizujícího " a vypovězte cosi o rodinném původu paní Edelmannové. Je to možný?

89629

19.1.2006 7:42

Pohled z jiného úhlu?

Toka 213.?.?.?

Tento článek mi mluví z duše. Jen bych se ještě zamyslel nad důvodem takového jednání představitelů moci. Jsem asi idealista. Myslím si, že pokud nebudeme lidi myšlenkově zvykat "na nové pořádky", sociální a ekonomické změny (otřesy), které jistě příjdou (energetická krize, oteplování planety, velké přesuny obyvatel), budou znamenat zánik celé společnosti. Jinými slovy, je to cílené a bude to užitečné pro všechny.

89174

19.1.2006 8:46

motiv všeh trendů z článku je naprosto jednoduchý

M 193.?.?.?

Podívejte se do historie. Židům se nikdy nevedlo dobře v silném národním státě. Mohou vyniknout a ovládnout dav a finance a diktovat si podmínky jen tam, kde lidi zajímají jen peníze a vzájemná řevnivost je rozděluje natolik, že nedokáží pracovat společně. Kdykoliv lidé drží při sobě jako síla, židům nezbývá než být slušní a neprovokovat. Vystrčit růžky mohou jen ve slabém národu.

89181

19.1.2006 17:59

RE: motiv všeh trendů z článku je naprosto jednoduchý

Dise 88.?.?.?

Reakce na 89181

Přesně tak. Chce to šířit dál, možná by nebylo špatné ho uveřejnit i na spřízněných webech jako eltermedia či osud. Dneska jsou už lidé zmatení, musíme znovu lidem připomínat jejich tradice a pravé křestanské hodnoty a jejich českou příslušnost. Takhle nad židy zvítězíme a můžou nám do hlavy vtloukat jak chtějí, že jsme euroobčané. Nic než národ!!!

89266

19.1.2006 18:10

RE: motiv všeh trendů z článku je naprosto jednoduchý

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 89266

Proboha neházejte pořád všechny židy do jednoho pytle. Každewj není NN. Mezi čechama jsou taky pěkný podšívky. Národní soucítění je pěkná věc ale dá se lehce přehnat do hnusnýho nacionalismu.

89270

19.1.2006 18:27

RE: motiv všeh trendů z článku je naprosto jednoduchý

google 84.?.?.?

Reakce na 89270

>Národní soucítění je pěkná věc ale dá se lehce přehnat
>do hnusnýho nacionalismu.

to mate pravdu. da sa to dobre vidiet dnes, v israeli. je to skutocne hnusne!

89281

19.1.2006 19:37

RE: motiv všeh trendů z článku je naprosto jednoduchý

fooggyy 213.?.?.?

Reakce na 89281

A co konkrétně ... ???

89304

19.1.2006 20:33

RE: motiv všeh trendů z článku je naprosto jednoduchý

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 89281

Přehnanej nacionalismus je vždycky hnusnej, v Israeli nebo jinde. [smích]

89316

19.1.2006 19:31

RE: motiv všeh trendů z článku je naprosto jednoduchý

fooggyy 213.?.?.?

Reakce na 89266

musíme znovu lidem připomínat jejich tradice a pravé křestanské hodnoty [překvapení] [překvapení] Ale historie přeci jasně hovoří o křesťanství ne zrovna přívětivě...

89301

19.1.2006 19:14

RE: motiv všeh trendů z článku je naprosto jednoduchý

fooggyy fooggyy (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 89181

S tím bych si dovolil nesouhlasit, židé vynikají a vynikali v převážně v silných státech. Kolébka dnešní tzv. finanční oligarchie má přeci kolébku v Anglii (Rotschild) a politické taky (Disraeli).

89297

20.1.2006 2:09

RE: motiv všeh trendů z článku je naprosto jednoduchý

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 89297

Vynikají ve snadno prostupné společnosti založené na individualismu, kde jim k úspěchu dopomáhá kolektivní vývojová strategie, proti které nemají jednotlivci majoritní populace, kteří jsou buď altruističtí nebo sobečtí, přiliš mnoho šancí. Nemají možnost vyniknout v paternalistických monarchiích nebo diktaturách, kde monarcha či diktátor cítí určitou zodpovědnost za svěřený lid a odmítne na něj něco takového vypustit (zejména carské Rusko).
Teď, když vlivem dlouholeté vlastní propagandy dospěli četní Židé k názoru, že bílí křesťané jsou nacisté (i když na plná ústa to řeknou jen ti prostodušší z nich www.prayer.cz/izrael/izrael_0003.php), dávají nám to plnou vahou svého přebujelého vlivu "sežrat" a zdatně pracují na zkáze euroatlantické civilizace, kterou kdysi pomáhali utvářet.

89389

20.1.2006 6:33

RE: motiv všeh trendů z článku je naprosto jednoduchý

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 89297

V Anglii jsou opravdu bohati a vlivni, ale je jich tam malo. Nejsou proste tak na ocich. To vite, kdyz Britove dokazali kopat do prdele nekolik staleti pulku sveta, doma by si taky poradili. Vypada to uz tak, ze "sionisticti papalasi" ( Rotschild,Rhoedes...) svuj plebs v Britanii odmitaji.

89422

19.1.2006 9:48

Klobouky jízdní policie

skeptik 195.?.?.?

Rodina, národ, víra, tradice -- ještě chybí Blut und Boden... No, klobouky jízdní policie jako doklad ničení kanadské tradice dost přesně vystihují myšlenkový základ vývodů článku. Což takhle místo pocitů nějaké argumenty? Postavit proti multi-kulti rozplizlosti nějakou obdobně rozplizlou wagneriánskou protonacistickou mystiku zavánějící třicátými léty je stejně neproduktivní jako stavět proti ateismu ideologii Bendových Vesmírných lidí. Jenže ony by ty Lety a celá ta romská problematika zasloužily opravdovou diskusi. No nic, marno.

89189

19.1.2006 13:29

RE: Klobouky jízdní policie

Nori Kazu norikazuokamoto (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 89189


...ještě chybí Blut und Boden...

Máte snad něco proti? Může být národ prostě jakákoliv skupina lidí, kteří se náhodou někde slezou z různých koutů světa? S různou kulturou, různým etnickým původem? Už se těším na případnou demagogii na téma "USA, Kanada a Austrálie, vznik multi-kulti národů".

Což takhle místo pocitů nějaké argumenty?

Vás opravdu žádné nenapadají? Když jste ten článek četl, na co jste při tom myslel?

PS: Pane Stworo, jak to bylo přesně s těmi kloubouky?
Ten výrok o tom, že náhodou se v politice neděje nic, byl Reagana, že?

89211

20.1.2006 6:45

RE: Klobouky jízdní policie

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 89211

Opravdu multy-kulty USA, mozna tak akorat v limeckach nahore, kde jmenovatel jsou prachy nebo ve vojenskych ci polovojenskych organizacich, kde mit dobryho partaka znamena mit kryty zada. USA jsou zemi s obrovskou multy toleranci, ale Katrina nam ukazala takovy mensi skleb "ruzove reality". Ja se svym bilym ksichtem mam pesky na ulici pres noc na cernosskym jihu Chicaga zatracene nizkou zivotaschopnost, rad tento test prenecham multy-kulty odbornikum-teoretikum vaseho kalibru. Do dvojky si priberte madam Bovary, aby jste se necitil osamely. Pokud jde o zeme s vetsi narodni tradici, tak je to mnohem horsi. Staci se podivat na Nemce nebo treba na Svycary, v nekterych zemich s fungujici legislativou si proste cizozemce nepusti k telo, zarlive si hlidaji homogenitu. Koneckoncu nejzurivejsi nacionaliste a rasisiste jsou sionisti, zrejme maji padny duvod proc ty sve matriky po tisice let udrzuji, ze?

89424

20.1.2006 13:50

RE: Klobouky jízdní policie

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 89211

>PS: Pane Stworo, jak to bylo přesně s těmi kloubouky?
Tady: http://www.zvedavec.org/images/3/jak_si_kanadsky_multikuluralismus.jpg
http://www.zvedavec.org/images/sik_rcmp.jpg
> Ten výrok o tom, že náhodou se v politice neděje nic, byl
>Reagana, že?
Myslím, že ne. Nemohu si vzpomenout, mám pocit, že to byl někdo před Reagenam.

89467

21.1.2006 0:40

RE: Klobouky jízdní policie

deu 72.?.?.?

Reakce na 89467

>Myslím, že ne. Nemohu si vzpomenout, mám pocit, že to byl někdo před Reagenam.

"In politics, nothing happens by accident. If it happens, it was planned that way."
Franklin D. Roosevelt, in a speech regarding the bombing of Pearl Harbor

89571

23.1.2006 11:23

RE: Klobouky jízdní policie

skeptik 195.?.?.?

Reakce na 89211

No, s tou Kanadou, USA atd. jste si odpověděl sám. "Národ" je jen pocit - "Blut und Boden" je tragickej příklad toho, jak lze takový pocit zneužít (tady ve středoevropském melting potu žádné biologicky definované národy neexistují, lišíme se akurát jazykem). Národovectví se vždy v dějinách zneužívalo pro úplně jiné, zcela sobecké a utilitární cíle mocichtivých jednotlivců, které, vysloveny, by zněly drobátko míň velkolepě, než ta zářící nejasná idea. o tom něco píše už Čapek.

Argumenty v článku právě bohužel nevidím, problém existuje, ale ta cesta k řešení je jinde: někde uprostřed mezi multi-kulti a nacionalismem. Prostě, nácek zůstane nácek, i kdyby měl prapor duhovej. A je třeba -zejména na tomhle serveru - poněkud jasněji rozlišovat antisionismus a antisemitismus.

90009

23.1.2006 17:45

RE: Klobouky jízdní policie

spaldings 84.?.?.?

Reakce na 90009

Máte pravdu, mocichtivých jedinců je vždycky dost. Stejně jako rádobyhumanistů a rádobyfilozofů, kterých univerzity ročně chrlí zcela zbytečné množství. Navíc samozřejmě v kvalitě, odpovídající normálnímu rozdělení. A někteří tito relativní filozofičtí nýmandi, ale dostatečně ambiciozní, volí snadnou cestu prezentují se novou teorií. A jako u školní omluvenky, čím větší kravina, tím více se jí dostane pozornosti a (z nejistoty) opatrného kývání hlavou namísto odkázání do míst kam patří.Tak je i s oněmi multi-kulti výplody psychotiků. No a na ony stupidní teorie se hned navážou tlupy mocichtivých jednců a začne mela. U různých pomníků, v označování normálních pojmů jako jsou nacionalizmus, xenofobie za slova přinejmenším sprostá. Tak jako nenápadná (buď z hlouposti nebo - a to je horší - ze zlého úmyslu) záměna nacionalisty přes slůvko nácek za nacistu (nacionálního socialistu hitlerovského typu). Tak zruční manipulátoři zkouší přiohnout skutečnost svým potřebám. Přesně jako ten darebák, který blábolí cosi o genocidě(!!! cikánů (a z hlediska "národního" s nimi nemá naprosto nic společného, neb není "pravý původní český cikán" ale odkudsi odjinud přišedší jakýsi Rom), přesně jako ten německý novinářský parazit a spousta dalších. Proto se nepíše vepřín ale prasečák, prostě nuance byť drobné jsou vhodné. Proto další "aktivisté" vyřvávají u děravého nevysokého plotu s průchody cosi a zdi a apartheidu (!!!!) aby si pak šli vybrat podvodně požadované sociální dávky.

90060

19.1.2006 10:16

co me desi je

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

a) ze neverim aktivitam mistnich zastupitelu - protoze si myslim, ze kdyby tam nejaky sutr daval Strana za darovani vsech penez sionistickym valecnym zlocincum nebo nejaka strana s necim romskym v nazvu, vyresilo by se to jinak, takhle je to jen buzerace a k tomu pravo slouzit nema
b) ze nektere pamatniky jsou si rovnejsi, zrejme tu mame monopol na staveni pamatniku a pokud se pri tom chceme dukladne analyzovat program stran, jestli jejich skutky a ciny sedi, pak volam za zruseni vsech pamatniku sveta a takovych tech otravnych akci s kladenim vencu, kde vyraz toho kazdeho oficiala a par obecnych kecu znevazuje ty, kterym se venec klade
c)o nalepkovani NS (sam jsem jejich program nijak nestudoval) se tu vyjadroval uz p. Kral a ja souhlasim s tim, ze ceska media jsou extremne nefer a hystericka (uz jen davani slova pomnik do uvozovek v nekterych clancich, jindy je to jen balvan) a podle jejich definice jsem jiste take neonacista, jako kazdy tady, od nekterych lidi je toto oznaceni ale treba brat jako poctu (za ty s neonacistem nesouvisejici aktivity, ktere vam toto oznaceni vyslouzi) a myslet si sve

89191

19.1.2006 19:49

RE: co me desi je

fooggyy 213.?.?.?

Reakce na 89191

A hlavně máme někdy srdíčko na hradě

89307

19.1.2006 10:40

Vzpoura deprivantů

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 85.?.?.?

Vzpoura Deprivantů, je kniha autorů Drtilové a Koukolíka (psycholožka a neurolog), která poutavým způsobem popisuje, jak je společnost ovládána lidmi, kteří pod rouškou péče o veřejné blaho pečují pouze o posílení své osobní moci. Objasňuje mechanismy fungování společenských skupin. Zabývá se jevy jako "skupinová hloupost", seznamuje čtenáře se "stupidologií" (bez legrace) a spoustou jiných. Vřele doporučuji k přečtení. Byl-li by zájem, zejména za oceánem [smích] , kam by se asi blbě dopravovala, dodám kousek textu s podrobnějším výkladem. Nemluvě o tom, že zbavovat se klenotu své knihovny nemám v úmyslu.

89193

19.1.2006 11:05

RE: Vzpoura deprivantů

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 89193

V Kanade se taky privandrovalci tak dlouho starali o mistni natives, az je uchlastali do depresi.
Kdo druhemu..... [cool]

P.S. Jo,..a jeste jim zacali vnucovat vselijake kříže, hvězdy a tak...

89196

19.1.2006 19:05

RE: Vzpoura deprivantů

Kevin 87.?.?.?

Reakce na 89196

Trocha to odlehčím, právě jsem dostal e-mailem výborný vtip. Sice je v cizim jazyku [mrknutí jedním okem] (slovenštině) [smích], ale snad to nevadí...

Prisiel americky prezident za najstarsim a najmudrejsim indianskym nacelnikom do rezervacie na poradu. Pyta sa ho:

- Povedz, mudry nacelnik, akym otazkam by som mal venovat najvacsiu pozornost?
- Ja by som na tvojom mieste, velky prezident, najviac pozornosti venoval imigracnej politike. My sme to svojho casu znacne podcenili...

89295

19.1.2006 19:41

RE: Vzpoura deprivantů

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 89295

2Kevin

Vetsina mistnich dopisovatelu a ctenaru toto veme pouze v pripade, ze je to jen vtipek, kteremu se zasmeji a pokud se to netyka jich osobne, kaslou na to.
Toho zakopaneho psa vidim v tom, ze pokud se netolerance aplikuje na ne, ci jejich rodiny (jako priklad uvedu emigranty v Kanade,Australii, USA, kteri maji rodiny v CR ) temi velmi neprizpusoblivymi cigany, nebo velmi "prizpusoblivymi" ashkenazi, tak to pak slova jejich Hnevu liiiitaj pres more tim virtualem, jak splasena.
Ale vtipu o prezidentovi a indianskem nacelnikovi se zasmeji radi.
Ach,....to pokrytectvi.
---
A navic,....hele, emigranti,...prihlizejte, nazory piste,....ale nepichejte do vosiho hnizda v miste, kde vam manzelka, ci druzka snidani nepripravuje.
Zbytecne provokujete,....nechte ten shit mistnim,...poradi si stejne dobre, jako my(vy) v emigraci.
P.S. Dvoji obcanstvi beru jako vyjimku, protoze to dava smysl. Jinak ne.

V [pláč]
world peace

89306

19.1.2006 11:06

RE: Vzpoura deprivantů

Elowyn elowyn (zavináč) seznam (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 89193

Mám zájem alespoň o část textu, bohužel to vypadá, že kniha už se neprodává [pláč] a do knihovny se ze zahraničí nedostanu. Prosím o poslání na e-mail Elowyn@seznam.cz

89198

19.1.2006 11:50

RE: Vzpoura deprivantů

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 89193

Také bych měl zájem. [smích]

89200

19.1.2006 18:10

RE: Vzpoura deprivantů

Prdelka 195.?.?.?

Reakce na 89200

Pane Stwora, takovou základní knihu si necháte ujít?
To je úplná ostuda.
Všem doporučuji povinně přečíst. Tam jsou úplné perly.

89271

19.1.2006 18:21

RE: Vzpoura deprivantů

Prdelka 195.?.?.?

Reakce na 89271

A ještě jsem zapomněl - všechny knihy , které Koukolík vydal jsou nesmírně zajímavé.Je jich asi 9.
On je neuropatolog a byl jsem na jeho několika přednáškách, které
pořádá pro různé lékařské společnosti a zde sklidil mimořádný ohlas
i v jinak odborně skeptické společnosti lékařů.
Jde o zcela svérázné filosofické pohledy na duchovní život člověka
a společnosti z velice poctivého úhlu praktické medicíny, především
nových objevů neurologie,neuropatologie a studia mozku obecně.

89276

19.1.2006 11:52

Skvělá kniha!

Jiří Barták 160.?.?.?

Reakce na 89193

Je poutavá a zároveň vědecká; dost jsem si díky ní musel poopravit "světonázor". Např. základní rysy osobnosti se utvářejí někdy kolem 3. roku života - do té doby se totiž "přestavují" neuronová spojení v množství větším než malém, což je dost zásadní informace, např. vzhledem k tomu, jak dlouho děti zůstávají v dětských domovech, kde prostě nemůžou mít dokonalé emocionální zázemí... Ale sám Koukolík kdesi prohlásil, že je již mírně zastaralá... (vyšla počátkem 90. let). Z nesčetných případů, které jsou v této publikaci popisovány, mi nejvíc utkvěl v paměti grázlík, který už jako devítiletý vypíchnul chycenému kosovi oči - pak snad spáchal nějakou vraždu v sedmnácti či co... No dámy a pánové, přísahám, ruka se mi svírala v pěst. Ten parchant by si zasloužil zuřivě seřezat, ne nějaké kydy o porozumnění a "péči"...

89202

20.1.2006 14:35

RE: Skvělá kniha!

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 89202

Koukolík je bedna. A co ví, umí dobře podat. Na adrese http://146.102.168.3/Webroot/download/kurzy/filosofie/seminar/koukolik/koukolik_files/Default.htm je jeho přednáška Sociální mozek. To je první část jeho připravované další knihy.
Jen se to při poslechu trochu zadrhává a tak ji lze stáhnout na http://146.102.168.3/Webroot/download/kurzy/filosofie/seminar/koukolik/koukolik_files/0MM0.wmv - má přes 160 MB a k tomu je ještě presentace ke stažení na http://www.cogscience.info/article.php?story=20050412181915258
Z té přednášky se člověk dozví o současném světě i o sobě nepoměrně víc, než každodenním celodenním sledováním všem medií.

Zvláště amíkům bych osobně doporučil část o altruismu. Pozvedlo by to jejich sebevědomí, protože z vědeckého pohledu oni nejsou omezení pitomci, ale správně vychovaní občané pro NVO, kteří z pocitu vděčnosti k vládě USA za umožnění účasti na tom nejlepším, nejbohatším a nejlepe vyzbrojeném jsou schopni sebeobětování bez jakéhokoliv přemýšlení.

Rozvádět to nebudu. Kdo má zájem, sám si poslechne originál. Je poutavý, naprosto politicky korektním jazykem.
Samozřejmě, že myslet u poslechu přednášky musí každý sám.

89476

19.1.2006 12:40

hmmm, zajimave....

pavel 62.?.?.?

retorika dob davno minulych... pripada mi, ze autor trpi malym sebevedomim.. tot vse

89207

19.1.2006 12:57

narodni...nacionalni

Aja 24.?.?.?

http://www.klaus.cz/klaus2/asp/clanek.asp?id=jYZt5Ws4sxKb

89209

19.1.2006 13:47

k tematu nacionalismu

drOzd 83.?.?.?

k tematu nacionalismus - evropa etc. doporucuji precist belohradskeho clanek

http://www.multiweb.cz/hawkmoon/evropsky_lid.htm

i jine uvahy na jeho webu jsou velmi zajimave!89212

19.1.2006 23:00

RE: k tematu nacionalismu

Emma Bovary 84.?.?.?

Reakce na 89212

Bělohradský můj oblíbenec. Odkaz na jeho web sem postovala do sekce zajímavé adresy. Intelektuálně převyšuje minulého i současného českého prezidenta.

89357

21.1.2006 17:24

RE: k tematu nacionalismu

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 89357

>Bělohradský můj oblíbenec. Odkaz na jeho web sem postovala do
>sekce zajímavé adresy. Intelektuálně převyšuje minulého i
>současného českého prezidenta.

Naprostý souhlas.

Ale Novotnému nesahá ani po kotníky.

89630

19.1.2006 23:11

RE: k tematu nacionalismu

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 89212

Přečetl jsem a v celku souhlasím s tímto pánem ač ho jinak neznám. Nic co napsal nezní jako volovina. [cool]

89360

19.1.2006 13:59

Kyvadlo dejin.

deu 72.?.?.?

Suhlasim s p. Stworom a jeho vyberom dolezitych pojmov: rodina, narod, viera, tradicia, vzdelanie .
Lubozvucne hesla z Francuzskej revolucie: rovnost, bratstvo, sloboda sa ukazali diabolsky sikovne podhodene masam. Ich krvave plody zneme do dnesnych dni.
Nejedna sa tu o nic ine ako o klasicky, a vecny, boj konzervativizmu a liberalizmu v dejinach. Jeden z nich, ten druhy, vyhrava (a my prehravame) na celej ciare uz takmer 100 rokov. Presnejsie od konca WWI.
Nepochybujem, ze dejinne kyvadlo sa po prudkom vychyleni dolava zase raz vychyli doprava.
A chcel by som sa este dozit toho obdobia, ked bude priblizne v strede.

89213

19.1.2006 23:02

RE: Kyvadlo dejin.

Emma Bovary 84.?.?.?

Reakce na 89213

>Nejedna sa tu o nic ine ako o klasicky, a vecny, boj konzervativizmu a liberalizmu v dejinach<

Taky to můžete nazvat bojem mezi tmáři a stoupenci pokroku, zpátečníky a progresivisty, autoritáři a antiautoritáři. Hádejte na které straně barikády byla a je většina rozumných lidí [smích]
John Stuart Mill: “Conservatives are not necessarily stupid,
but most stupid people are conservatives.” Na druhou stranu od těch dob se dost změnilo některé dnešní konzervy jako Cameron nebo Angie mají celkem rozumné názory.
Navíc většina lidí není tak vyhraněná jsou někde mezi a tu se více či méně přibližují k jednomu nebo druhemu polu.

89358

19.1.2006 23:39

RE: Kyvadlo dejin.

deu 72.?.?.?

Reakce na 89358

Takze pre vas su konzervativisti "tmáři", "zpátečníci", "autoritáři" a "stupid".
A liberali su "stoupenci pokroku", "progresivisty", "antiautoritáři" a "většina rozumných lidí".

Vase urazky a vase svojrazne skatulkovanie mi nestoja za viacej ako 2 minuty casu.

89365

19.1.2006 23:49

RE: Kyvadlo dejin.

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 89365

Jak správně řekl Mils: Ne všichni ale najdete většinu takových mezi nimi. A to vám vzalo 2 minuty to přečíst? [smích]

89370

20.1.2006 2:37

RE: Kyvadlo dejin.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 89370

Ovšem většinu průšvihů a masakrů má v 20. století na svědomí levota (nacismus nebyl rozhodně konzervativní hnutí), konzervativci se už dlouho jen brání...Liberální Highbrows hlásají sice své pomýlené názory dál a sebevědomí jim nechybí, ale časem se jistě octnou mimo...Právě proto, že většině lidí ještě jakýs takýs rozum zůstal. www.stormfront.org/rpo/LIBERALS.htm

89396

20.1.2006 2:52

RE: Kyvadlo dejin.

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 89396

V tom je právě ta kulišárna, mluvíte o extrémní levici co má na svědomí tyhle lumpárny. A ti maj blíž ke konzervativcům než ke komukoliv jinému, dokonce bych se nedivil kdyby to byla jen tajná odbočka. Ta umírněná levice nikdy nikoho nemlátí, neházejte je do stejnýho pytle. Konzevatici se brání leda preventativníma válkama. [velký smích]

89398

20.1.2006 3:11

RE: Kyvadlo dejin.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 89398

Jestli myslíte Sweet Neocons, což jsou nezřídka jen předělaní trockisté, s tím bych i souhlasil www.vdare.com/zmirak/speech.htm

89404

20.1.2006 3:53

RE: Kyvadlo dejin.

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 89404

Víte já si myslím že bychom se všichni na světě i mohli domluvit, kdyby to tak netáhlo mnoho lidí do extrémů. Domluva je uprostřed ne na okraji. Ale ono je to nějak snadnější si hned nadávat i když to prd vyřeší. Nemusí mít každej přece stejnej názor. Hlavně když se na něčem sejdeme. Jak to vidím tak udržujem balanc vzájemným přetahováním, posilňovaným nadávkama. Balanc se dá ale udržet lehčeji, v méně napnutým stavu. Nemluvím o vás ale o celý diskusi tady a všude jinde co kdy lidi diskutovali. Každej by se měl podívat na věc očima toho druhýho než něco vypustí do pranice, bylo by míň boulí a vic srandy. [smích]

89410

19.1.2006 14:24

trocha do mlýna

550 85.?.?.?

Netrvalo dlouho a během chvíle se z Čech stalo Česko. Také jeden případ z mnoha. Opravdu člověk nestačí kroutit hlavou
[naštvaný]

89215

19.1.2006 15:03

RE: trocha do mlýna

Nori Kazu norikazuokamoto (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 89215

Čechy jsou stejně jako Morava součástí Česka. Česko beru jako mnohem lepší než Česká Republika. Dost mě mrzí, že se propagoval tento dvouslovný název celých deset let, než se začalo konečně chytat Česko. Totéž anglicky bych spíše šířil Czechia než Czech Republic.

89219

19.1.2006 15:24

RE: trocha do mlýna

Vanguard 62.?.?.?

Reakce na 89215

Možná vás to překvapí, ale Čechy a Česko nejsou totéž. Česká republika se skládá ze tří historických zemí: Čechy, Morava a Slezsko. Označovat pojmem Čechy celou Českou republiku je jednak nesmysl a jednak to budí na Moravě oprávněný odpor. Já slovo Česko také moc rád nemám, ale jako označení celého státu je pro mně mnohem přijatelnější než Čechy.

89222

19.1.2006 16:04

RE: trocha do mlýna

zdeny 83.?.?.?

Reakce na 89222

Jen nevím, proč by stát nemohl obsahovat název dvou hlavních zemí. Proč musí být Morava za každou cenu vymazána - geograficky i politicky. (O Slezsku nemluvím, to je v Polsku, u nás se za Slezsko označuje kousek Moravy, která kdysi připadla ke Slezsku, a nepatrný kousek Slezska). Nejsou i jinde ve světě víceslovné názvy států? Mohou v Británii ignorovat historické země? Atd. Myslím, že je to záměr.

89231

19.1.2006 17:08

RE: trocha do mlýna

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 89231

Někteří občané z Čech se přiklánění ke státnímu názvu Čechy s odůvodněním, že Čechy představují většinové území ČR. Tak jako Holandsko tvoří drtivou část Nizozemska a Anglie tvoří většinu území GB. Jako člověk původem z jižní Moravy s tímto postojem naprosto nesouhlasím - Čechy sice představují cca 60% plochy i obyvatelstva ČR, ale to je málo. Navíc je zde ještě historie Velkomoravské říše, Bílá hora...název Čechy opravdu ne. [vyplazený jazyk]

89249

19.1.2006 17:17

RE: trocha do mlýna

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 89249

Název Česká republika taky nezahrnuje Moravu. Souhlasím že by v názvu státu měla, ale Čechy a Morava už tu jednou bylo za protektorátu a není to moc populární. Máte nějakej nápad?

89251

20.1.2006 2:56

RE: trocha do mlýna

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 89251

To sice nezahrnuje, ale zato existuje od r.1968 a nebylo to zrušeno (leda vypuštěno slovo "socialistická"[mrknutí jedním okem], takže jsem nikdy nechápal, nač je třeba jednoslovný název (snad jen aby hlasatelům zpráv huba neupadla). Je to něco, jako kdyby se pro Velkou Británii prosazovalo Britsko. I moravisté kdysi skandovali kromě "NÄSME ČEŠI" i "MORAVA A SLEZSKO NENÍ ŽÁDNÉ ČESKO", což je asi pravda, neboť i obrozenecké slovo Česko prý zahrnovalo jen Čechy. Také mi to spíš připadá jako vytváření nové umělé reality, příprava na vznik jakési eurogubernie a snaha o přetnutí historických resentimentů na ČSR či země koruny české. Souhlasím s tím pánem, co chce Hillary za příští prezidentku alespoň v tom, že i po mně lezou slimáci, kdykoli tento (jen?) médii vnucený paskvil zaslechnu.

89399

22.1.2006 1:15

RE: trocha do mlýna

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 89251

Co treba Cesko-Moravska "rise" [smích]

89738

22.1.2006 1:45

RE: trocha do mlýna

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 89738

No ta říše by asi bylo trochu moc. Co mikroříše? [chechtot]

89742

22.1.2006 1:13

RE: trocha do mlýna

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 89222

Jmeno Cesko, je jen slangove slovo. Rika se prece take Polsko, Rumunsko, Bulharsko, Mongolsko, Rusko atd...
Cili si nemyslim, ze kdyz nekdo rekne Cesko, ze je az tak spatny. Urcite je to lepsi, nez kdyz nekdo rekne Czechia. To potom "zni" jako Cecnia. Mnoho lidi na "zapade" pak vubec nevi, kde to je [oči v sloup]

89737

22.1.2006 13:09

RE: trocha do mlýna

Dáša 80.?.?.?

Reakce na 89737

>Jmeno Cesko, je jen slangove slovo. Rika se prece take Polsko,
>Rumunsko, Bulharsko, Mongolsko, Rusko atd...

>Cili si nemyslim, ze kdyz nekdo rekne Cesko, ze je az tak spatny.
>Urcite je to lepsi, nez kdyz nekdo rekne Czechia. To potom "zni"
>jako Cecnia. Mnoho lidi na "zapade" pak vubec nevi, kde to je
>[oči v sloup]


Mnoho lidí na západě to nevědělo, ani když jsme se jmenovali Československo.

89809

19.1.2006 16:06

RE: trocha do mlýna

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 89215

S vyrazem "Česko" jsem se poprve setkal 81tym v emigraci a tehdy mi to pripadalo jako jasne naznaceni Slovakum, ze jimi naznacovany separatismus muze vyvolat zrovna to stejne na strane Cechu.
Dle meho mineni, toto slovo vzniklo odtrzenim z puvodniho -= ČESKOSLOVENSKO=-
Mno, za tuto vetu me budou kamenovat, ale pisu, protoze to tak citim a je mi to putna.
A rekl bych, ze tupohlavi emigranti ( pouze ti tupohlavi, aby bylo jasno, mrk ) maji nejvetsi zasluhu na protlaceni tohoto..........
Nikdy jsem toto slovo nepouzil, nikdy ho ani nevyslovim ( pokud budou mučit, tak ano,..heh ).
A muzu uprimne rici, ze mi to dosti vadilo.
Čechy,Morava a Slezsko nemohou byt nahrazeny timto slovem, protoze pocitove je uplne mimo.


[cool] Pokoj vsem lidem dobre vule [cool]

89233

19.1.2006 17:01

RE: trocha do mlýna

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 89233

Přesně tak slovo Česko vzniklo. Hned z počátku druhé vlny emigrace v 68, vznikal problém, kdy slováci ríkali že jsou slováci a češi že jsou čechoslováci. To nedávalo nikomu tady z místních lidí smysl a tak češi, ač celkem neradi začali říkat že jsou češi. Když přišla řeč jako z které země jsou, tak tedy z Česka. Alespoň mezi emigranty se to nakonec ujalo. To ještě Československo existoval dlouhou řadu let. Nevzniklo ale tupohlavostí emigrantů, nýbrž z lokální nutnosti v dané situaci. Tak slova vznikaj. Bohužel jsme si na něj v emigraci zvykli, ale ve snu by nás nenapadlo že by se mohlo používat jinde než zde. Po rozpadu tento termín začal dávat smysl, protože jak bylo uvedeno výše, zahrnuje víc než jenom čechy, pro nás to znamenalo vše co zbylo když odečtete z Československa to Slovensko. [smích]

89246

19.1.2006 19:12

RE: trocha do mlýna

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 89246

Nevzniklo ale tupohlavostí emigrantů...

2Antiseptik
OK, beru.
Tvrdej diktat emoci.... [zahanbení]

89296

22.1.2006 16:01

RE: trocha do mlýna

Helena 83.?.?.?

Reakce na 89233

Pánové a dámy,
proč se rozčilujete kvůli názvu Česko? - Každý stát - kromě našeho - má přece dva názvy - 1. oficiální, politický (Rakouská republika, Spolková republika Německo, Spojené království Velká Británie atd., Čínská lidová republika, Švýcarská konfederace, Slovenská republika) a - 2. název geografický (zkrácený, méně oficiální) - (tedy např. Rakousko, Německo, Velká Británie, Čína, Švýcarsko, Slovensko atd.). Každý tento název zní v tom kterém jazyce jinak (Deutschland - Germany, Slowakia, Schweiz, Switzerland ap.) Němci už běžně užívají výraz Tschechien (poslechněte si zprávy na kterékoli německé nebo rakouské stanici). Angličtina (asi to nemá od našich politiků schváleno), užívá stále pouze Czech Republik, ačkoli u ostatních států užívá v běžném textu názvy zkrácené, geografické (Germany, Switzerland, Slovakia ap.).
- Tak proč jedině my musíme - podle vás - stále užívat - jedině a pouze -oficiální název Česká republika? Obzvláště komicky to zní třeba ve sportovních zprávách - někde zápasila mužstva např. Německa, Rakouska, České republiky a Slovenska.
Prostě se nedá nic dělat, ani Moraváci by si neměli stěžovat, nemůže být v názvu státu zviditelněna každá jeho část (máte ve Spojeném království VB atd. zviditelněny Angličany, Velšany, Skoty atd?).
Smiřme se tedy - jak s oficiálním názvem (Česká republika, tak geografickým (Česko, německy Tschechien, angl. třeba Cchechia - už jsem to takhle zkráceně v jednom původním angl. textu viděla), i když si na to - staromilsky - nemůžeme zvyknout. S pouhým jedním názvem jsme oproti jiným státům vlastně znevýhodněni, ochuzeni o jednu možnost zkráceného vyjádření názvu našeho státu.
Pánové a dámy, tento názor nevyjadřuje mé vlastenecké, ani nevlastenecké cítění, je to logické a fakt se s tím nedá nic dělat.
Můj příspěveček je určen i paní Edelmannové, která je také proti geografickému názvu - a to je jediné, co mi na jejích názorech vadí.
Helena
>S vyrazem "Česko" jsem se poprve setkal 81tym v emigraci a tehdy
>mi to pripadalo jako jasne naznaceni Slovakum, ze jimi
>naznacovany separatismus muze vyvolat zrovna to stejne na strane
>Cechu.

>Dle meho mineni, toto slovo vzniklo odtrzenim z puvodniho -=
>ČESKOSLOVENSKO=-

>Mno, za tuto vetu me budou kamenovat, ale pisu, protoze to tak
>citim a je mi to putna.

>A rekl bych, ze tupohlavi emigranti ( pouze ti tupohlavi, aby
>bylo jasno, mrk ) maji nejvetsi zasluhu na protlaceni
>tohoto..........

>Nikdy jsem toto slovo nepouzil, nikdy ho ani nevyslovim ( pokud
>budou mučit, tak ano,..heh ).

>A muzu uprimne rici, ze mi to dosti vadilo.
>Čechy,Morava a Slezsko nemohou byt nahrazeny timto slovem,
>protoze pocitove je uplne mimo.

>
>
> [cool] Pokoj vsem lidem dobre vule [cool]

89853

23.1.2006 0:44

RE: trocha do mlýna

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 89853

U Německa, Rakouska a celé řady dalších zemí se v tom "geografickém" názvu pouze vypouští oficiální pojmenování státní formy (Bundesrepublik, resp. království, federace, velkovévodství apod.). Moravané mají oprávněný pocit, že jsou oprášeným dobře zapomenutým obrozeneckým "Českem" opomíjeni, neboť předtím byli součástí "vyšších" zastřešovacích st. útvarů, ať už zemí koruny české nebo Československa, které byly multietnické. Myslím, že geografický region "Česko" nikdy neexistoval a proto tento odpudivě znějící termín pouze pamětníkům připomínajá agonii Česko-Slovenska 1938-39 (Slováci podobně cítili v slově Československo "České Slovensko" a proto začali hned po převratu vyšilovat se spojovníkem - česky pomlčkou. Možná ovšem, že to bylo na čísi objednávku / spustili to slovenští sportovní komentátoři, konfidenti StB/. S delšími názvy bez problémů žijí třeba Spojené státy nebo přežíval Sovětský svaz neblahé paměti. Ostatně adjektivum od Česka je stále český, což není vůči Moravě už vůbec fér. Stále mám pocit, že toto slovo bylo uměle vytvořeno (dříve téměř užíváno nebylo), aby reflektovalo novou "eurorealitu" a odstřihlo nás trochu více od "nacionalistických tradic" (které by zřejmě posílilo i používání termínů jako naše nebo národní mužstvo/reprezentant právě při zmiňovaných sportovních přenosech).

89958

23.1.2006 1:32

RE: trocha do mlýna

Nori Kazu norikazuokamoto (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 89958

Nesouhlasím. Česko je stejně správně jako Rakousko. Štýrsko tam není v názvu obsaženo stejně jako u nás Morava a není na tom nic divného. To stejné pokud jde o Německo a třeba spolkovou republiku Bavorsko. Žiju na Moravě a proto když někdo píše, že pojede do Čech, tak si automaticky představím jižní Čechy, Prahu, atd., prostě Čechy. Národ jsme jen jeden, jsme Češi, stejně jako Němci, a pro naši vlast bychom měli mít jedno jméno oproštěné od momentálního politického zřízení. To, že se Česko dříve moc nepoužívalo je asi stejný argument, jako že se nikdy v minulosti moc nepoužíval výraz Česká Republika. Není to relevantní.

89962

23.1.2006 17:11

RE: trocha do mlýna

Helena 83.?.?.?

Reakce na 89958

Přátelé, já si prostě myslím, že je to jen nezvyk a odpudivě zní hlavně těm pamětníkům (i já se mezi ně sice mohu počítat - jenže - je třeba si na některé nové věci zvyknout). Česko je název neutrální, zahrnuje Moravu i Slezsko. (Mimochodem, užití je doloženo již v době obrozenecké, ale teď to nemohu hledat, abych uvedla přesný odkaz.
Mnohem větší zhovadilost je, že - zejména v Čechách - se celému státu říká ČECHY (což je jak známo geografický název pro část Česka, nebo - chcete-li - České republiky) - obzvláště to bylo roztomilé, když jsem na hraničním přechodu v Mikulově slyšela jednu dámu (vracející se ze zahraniční dovolené) telefonovat svým blízkým ve vlasti a říkat: "Už jsme v Čechách." Nemám vůbec moravistické cítění, ale v Mikulově je to síla, že?
Helena

90053

19.1.2006 14:57

František Koukolík Vzpoura deprivantů

babi herbe 62.?.?.?

rozhovor s autorem knihy
http://www.ikoktejl.cz/magaziny/koktejl/MKrozhovor/rozh011115.html

Zdravím babi herbe

89218

19.1.2006 16:46

No, mě by zajímalo pane Vladimíre

Jarmila 85.?.?.?

zpochybňováním role otce jako muže a vůdce
-------------------------------------------

jak si představujete v rodině toho vůdce? Jako návrat k hlavě rodiny? A co by to jako tedy znamenalo v praxi? Že by se zrušila demokracie a ženám by se zase zpátky odebralo volební právo, zakázalo by se jim vzdělání i zaměstnání- aby tedy vůdce v rodině opravdu mohl fungovat tak jako u muslimů?

Žádná mužská hlava rodiny mě nikdy nemůže dirigovat, protože mám svou vlastní hlavu. A tak to je a tak to bude, dokud existuje demokracie. Vy se svým myšlením totiž nejste o nic hodnotnější než já se svým myšlením. Proč byste měl být vůdcem rodiny? [oči v sloup]

89241

19.1.2006 17:02

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 89241

jak si představujete v rodině toho vůdce? Jako návrat k hlavě rodiny?

Měl jsem možnost potkat několik kolegů, kteří pocházejí z neúplných rodin - byli vychováváni pouze matkou. Z rozhovorů šlo lehce poznat, že u nich parádně funguje syndrom zavrženého rodiče. Tito chlapi měli několik společných vlastností - těžce se prosazovali v kolektivu a byli krajně neoblíbení u žen. Pokud vím, dva (38 a cca 40 let) jsou doposud bez partnerky a byl bych se vsadil, že to ještě nedělali. Kolikrát jsem si říkal, že tohle (na jejich místě) prodělat, rozžehnal bych se s matkou ve zlém a definitivně. Ačkoliv samozřejmě nevím, co přesně rozchodu jejich rodičů předcházelo. Předpokládám, že mnoho čtenářů Zvědavce zná podobné případy také. Jestli je tohle váš ideál, paní Jarmilo, tak biblický Pánbůh pana Janka s námi. [překvapení]

89247

19.1.2006 17:20

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 89247

samozřejmě že to není můj ideál Pavle. Já sama pocházím z neúplné rodiny a vždy jsem se za to velmi styděla, že nemám otce. Měla jsem z toho komplexy méněcennosti. Já jsem jenom zvědavá na ten pojem- vůdce. Co tím pan Stwora přesně myslel? Já mám totiž za to, že dnešní vztahy v rodině jsou o partnerství dvou rozdílných individualit, že to už dávno není o nadřazenosti a podřízenosti, o vůdci a vedeném.

On je totiž dneska na Psu článek od jednoho ředitele ZOO- a ten ve svém článku říká neurvale na plnou hubu, že by muži měli být zpátky hlavy rodin. Jenže už jaksi nedal žádný návod, jak na to. [velký smích]

89252

19.1.2006 17:34

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 89252

Nemůžu mluvit za editora. Ale ukazuje se, že opravdu nejlepší model rodiny je tradiční rozdělení rolí. Muž prostě potřebuje vůdčí roli, je k ní předurčen. Pokud je z ní vykořeněn, nastanou potíže. Chytrá žena, když hodlá prosadit svou, dokáže přesvědčit svého partnera, že to chce on sám, ať už se jedná o cokoliv. Nikoliv tedy přímým nátlakem, ale naopak jemným omotáváním pavučin lichotek a povzbudivých slovíček, až nakonec muže přesvědčí a ještě mu dodá pocit, že je borec. Asi budete vědět, paní Jarmilo, co mám na mysli. [mrknutí jedním okem] Mimochodem, tuhle dovednost začíná dokonale ovládat moje manželka. [velký smích]

89257

19.1.2006 17:55

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 89257

Jo tak tohle je z prominutím úplná volovina. Vyplívá z toho že mužům vlastně stačí "oficiální" funkce hlavy rodiny a pak se radostně nechaj jemně ovládat ženami, jen když se jim na ten titul nesahá. Možná že to stačí vám, ale já dám přednost skutečný rovnoprávnosti, před vůdčí rolí na papíře. Děláte vlastně z chlapů blbce a pokud s tím všichni ostatní chlapi souhlasí, pak musím uznat že jsou ženy chytřejší, ač nerad, neb si myslím že jsou na tom stejně, někteří jsou chytří, některé jsou chytré a jiní/né si to jenom myslí. [smích]

89264

19.1.2006 18:08

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 89264

Zbytečný flame. [mrknutí jedním okem] Vůdčí roli na papíře nikdo nemá, aspoň já ne. Jak vidíte skutečnou rovnoprávnost, to nevím a z chlapů blbce určitě nedělám, nepřehánějte. [smích] Chlap je chytřejší v některých oblastech, žena zase v jiných. Jsou výjimky, mnoho výjimek, ale žádné pravidlo nepozbylo platnosti odkazem na výjimku. [mrknutí jedním okem] S tím ovládáním to zase nemůžete brát do krajnosti. Pokud by se k nám chtěla nastěhovat tchýně, nepřesvědčilo by mě ani deset manželek. [chechtot]

89269

19.1.2006 18:18

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 89269

Společnou rukou se vede domácnost, jistě na něco jsou lepší chlapi na něco ženský, každej dělá to co umí nejlíp. Důležitý rožhodnutí se dělaj společně. Já tchýni nemám tak nemám starosti. [chechtot]

89275

19.1.2006 18:25

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 89275

Já tchýni nemám tak nemám starosti.

Tchýni mám sice docela fajn, ale stejně bych ji doma nechtěl. [velký smích] To tradiční rolí nemůžete chápat tak direktivně: Domácnost společně vedeme a nakonec, proč to nepřiznat, docela rád vařím. [zahanbení] Prostě mě to baví a manželce (i známým) vždy chutnalo. [mrknutí jedním okem] Závažná rozhodnutí, říkáte? Jak se to vezme, na to jsou zapotřebí dva, dejme tomu. [cool]

89278

19.1.2006 21:00

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 89278

Pod pojmem závažná rozhodnutí kde rozhodují oba partneři myslím věci jako koupě domu, investice, cokoliv co se může časem ukázak jako dobrá myšlenka a nebo pitomost. Je lepší když se předem ví ať to dopadne jak chce, nikdo nemá komu co říkat: to si zase udělal pitomost. [velký smích]

89329

19.1.2006 21:36

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 89264

Tak,tak, přesně tak pane Antiseptiku, moje řeč. Já nepotřebuji být falešně a pokrytecky něčím krkem, nechci být v žádném případě něčí křivý manipulátor, ale vždy si s ním do očí pravdivě vyříkat jakýkoliv problém. A krom toho žádná hlava světa nemůže nahradit mou vlastní hlavu. [smích]

89343

19.1.2006 18:22

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 89247

Pane Bočane,ten případ,který popisujete je sice obvyklý,ale není to ukázka toho,když je žena hlavou rodiny,je to typická ukázka oidipovského komplexu,který není ukončen otcem a stále pokračuje.Je to vlastně celoživotní fixace na matku.Souvisí to spíš s tím,že v rodině chybí ten mužský prvek(který navodí strach z kastrace),nikoliv proto,že rodinu vede žena.

89277

19.1.2006 18:32

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 89277

Na to vám nedokážu odpovědět, je to otázka pro psychologa. Vycházím z toho, co jsem viděl a slyšel, pak také z toho společného jmenovatele (chybějící otec). Také jsem měl pocit, že ti kolegové mají k matce takový rozpolcený vztah - v podstatě ji nesnášejí a leze jim na nervy, na druhou stranu bez ní nemohou žít. Prostě velmi komplikovaný postoj. Je fakt, že jsem je nijak extra nezpovídal, každý má své problémy. Ale tohle bylo nepřehlédnutelné.

89283

22.1.2006 1:50

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 89283

(Zrušeno. Mimo mísu.)

89744

19.1.2006 18:43

Oidipovský komplex

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 89277

>Souvisí to spíš s tím,že v rodině chybí ten mužský
>prvek(který navodí strach z kastrace),nikoliv proto,že rodinu
>vede žena.

Poslyšte! Já Vás nechci urazit ale tahle argumentace mmě fakt rozesmála. Mohla byste mi předvést hypotetický model rodiny, kde schází mužský prvek a vede ji muž? Nebo-li, jak nalézt muže, který nemá strach z kastrace a byl vychován ženou [smích]

89292

19.1.2006 19:19

RE: Oidipovský komplex

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 89292

Jsem ráda,že jsem vás rozesmála.Až se dochechtáte,tak si zkuste něco o dané problematice přečíst.

A ještě jednou si přečtěte co jsem napsala a zkuste tomu především porozumět.

89299

19.1.2006 21:07

RE: Oidipovský komplex

DavidZ 85.?.?.?

Reakce na 89299

Tak tohle mne znovu rozesmivá. Já opravdu nechci být impertinentní a dohodnu se i s lidmi radikáně názorově odlišnými (potvrdí Janek, od něj jsem velmi daleko) ale ... jak Vy víte, co já jsem kdy přečetl? [smích]

No a pak zvažte příspěvek na který jsem reagoval. Já opravdu netuším, jak by se dal vyložit jinak. Nakopnete mě, hlupáka? Abych pochopil?

Víte, já nejsem snadný partner pro diskusi. Já totiž nemám v ničem předem jasno a proto se především ptám. A čekám vysvětlení, ne odkaz na předchozí komunikaci, kterou jsem, díky své omezenosti, nepochopil.

89332

19.1.2006 17:33

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 89241

pani Jarmilo, jste si jista, ze muz neni chytrejsi nez zena uz od prirody?

89256

19.1.2006 18:25

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 89256

Pane Včelička,víte,že v průměru jsou ženy o 3% inteligentnější než muži(a to i za předpokladu,že mají menší mozek)?

89279

19.1.2006 18:33

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 89279

Velikost motku nemá s inteligencí nic společnýho. To by se slon myši nebál. [smích]

89284

19.1.2006 21:52

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 89256

ano, máte velkou pravdu pane Včeličko,trefil jste do černého, skutečně muž není chytřejší než žena už od přírody. [velký smích]

Ale to se musím podělit o svůj dnešní zážitek.(pardon, ale už jsem trošku ovíněná [velký smích]) Byla jsem dnes na prezentaci knihy Vagina, kterou přeložila Eva Hauserová. Já bych tam normálně nikdy nešla, protože jsem líná jak medvěd a není nad to hovět si u telky a klimbat. Ale pozval mě tam nějaký spisovatel, jménem Vít Kremlička. Tož jsem tedy šla a nebudete tomu vůbec věřit, ale cokoliv ta Hauserová řekla, jako bych řekla já sama. A když jsem se přihlásila a začala říkat svoje názory, tak ona mi taky přikyvovala jak divá. [velký smích] No prostě naprosté souznění duší. A nejvíc mě dojalo, že tam měla připravený článek od Weisse z lidovek, který když já jsem četla tak jsem se taky smála, až jsem se za břicho popadala. Řeknu vám, ten Weiss je ale šašek k pohledání, a přitom je to profesor- ale to už není vůbec směšné.

89348

19.1.2006 17:42

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

Prdelka 195.?.?.?

Reakce na 89241

Tohle je přeci již i v odborné literatuře poměrně dávno vyřešeno.
Je nastaven právní rámec, kde je dnes již takřka v celém civilizovaném
světě rovnoprávnost mezi mužem a ženou.
Potom jenom záleží na aktérech, v jakém typu svazku a vztahu se jim bude
líbit.
Jsou rodiny, kde "velí" žena a všem to tak vyhovuje.
Opravdu nejde typologicky postihnout všechny bytosti nějakým jedním metrem.Jsou ženy, které se rády nechají ovládat a naopak.
Takže podobné opravdu již trochu zpozdělé názory o upozadění žen
již nejsou na místě.
Podstatné je spíše,aby všechny ženy využily možnosti, které jim již
právní řády dávají a nenechali se tlačit do kouta.
Také se dnes vlastně tyto svobody promítají do běžné praxe.
Mladí lidé nechtějí již zakládat tradiční manželské svazky
a žijí jenom tak, protože jim manželství nezaručuje trvalost hodnotového
vztahu a svazku.
Dle statistiky se minulý rok narodilo 35% dětí v ČR mimo manželství.
Nevím , kolik procent z nich jsou skutečně tzv. svobodné matky.

89260

19.1.2006 18:33

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 89241

Poslyšte, odchylujete se od tématu. A to hodně. Nenuťte mě, abych celou tuhle větev vymazal.

89285

19.1.2006 18:49

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

LG lg (zavináč) zion (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 89285

Me se zda, ze legitimnim zpusobem zpochybnila cast Vaseho clanku.
Navic pouzila argument, se kterym plne souhlasim.

PS Jestli jste chtel, aby se diskutovaly Lety, potom jste mel psat jen o Letech.

89294

19.1.2006 19:18

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 89294

Toto je typický flameware. Na tu otázku není odpověď. Pokud v této větvi ještě bude někdo nadále pokračovat v "diskuzi", vymažu celou větev.

89298

19.1.2006 20:32

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

LG lg (zavináč) zion (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 89298

Pokud to se svobodnou diskuzi opravdu myslite vazne, potom byste mel byt pripraven na to, ze tematem diskuze muze byt cokoliv ze clanku - cast, ktera je kontroverzni, zajimava myslenka nebo clanek samotny - hodnoceni clanku, hodnoceni tematu. Vim. Idealni by bylo, kdyby se diskutovalo samotne tema, ale tohle taky velmi uzce souvisi s demokracii. Nejste to vy, kdo urcuje tema. Tema si voli Vasi ctenari. Kdokoliv na pravo napsat k Vasemu clanku komentar a taky na pravo reagovat na neci prispevek. Sice to neni diskuze jako bych tu taky rad videl, ale rozhodne to neni Flameware. Tim by se to stalo v okamziku, kdyby nekdo zacal s nekym diskutovat to, co je noveho ve skole. Tato vetev se drzela vztahu mezi muzem a zenou, o kterem jste se ve Vasem clanku zminil. (mimochodem, psal jste, ze jednim pilirem je vira - pokud jste verici, mel byste si otevsit Bibli - tam se zcela jasne pise, ze si jsou rovni. A to rikam jako ateista.)

Prosim, nerikejte mi, co mam, ci nemam diskutovat, k cemu se muzu vyadrit a k cemu ne.
Za komunismu a i v rezimu, ktery na Zvedavci kritizujete, jsem si tohoto uzil dost.

89315

20.1.2006 12:12

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

gibb 85.?.?.?

Reakce na 89298

Toto je typický flameware. Na tu otázku není odpověď. Pokud v této větvi ještě bude někdo nadále pokračovat v "diskuzi", vymažu celou větev.

mám dojem, že čím víc se bordel ve státě stává neúnosnějším, tím víc se skloňuje slovo nacionalismus. Nepřipomíná vám to něco? Ostatně domnívám se, že aby nevznikl podobný bordel v rodině, byl nastaven princip hlavy rodiny (ať už je to muž či žena). Není to doktrína, nýbrž staletími vykrystalizovaný plod evoluce. Tam, kde dohoda není možná, měl by někdo mít právo veta. Nezní potom heslo, že rodina je základ státu poněkud zvláštně?

89457

22.1.2006 2:07

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 89298

Co me jenom mate je, ze se tu bez "problemu" mluvi o rasismu, ale kdyz nekdo rekne, ze zenska je hloupejsi nez muz [smích] , tak to chcete mazat. A pritom ty reci o rozdilech mezi muzem a zenou jsou vetsinou jen pouhe "popichovani". Vite kolik na to existuje vtipu a nikdo se na tim ani nepozastavi.

89749

19.1.2006 22:00

Ále, klidně to vymažte pane Vladimíre,

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 89285

je to Váš web, ne můj. [velký smích]

Však já to vidím, že mě tady jenom trpíte a přitom trpíte. [velký smích]

89350

19.1.2006 18:40

Nesouhlasím

čtenář 86.?.?.?

S tím táborem v Letech je potíž v tom, že tam šli lidé na základě původu a to je ospravedlňováno paušalizováním těchto lidí Národní stranou, panem Stworou, atd. A to z vás dělá nacionalisty v tom negativním smyslu a chcete-li - tak i nacisty. To ale nevycházím z žádné PC, nýbrž z vašeho vlastního postoje. Také je nutné rozlišit mezi humanismem a pseudohumanismem.

89291

20.1.2006 9:07

RE: Nesouhlasím

LalaLalovic 217.?.?.?

Reakce na 89291

A to z vás dělá nacionalisty v tom negativním smyslu a chcete-li - tak i nacisty. Výborně !!! Tak to je trefa do černého ?????
Tudíž - prvorepubliková politická representace byla NACISTCKÁ !!!!!!
Tak toto je nejfantasktnější nápad,jaký jsem kdy četl !!!!!! Doporučuji si přečíst něco o Letech,kdo,kdy,za co,proč a jak se dostal do - Nápravně!!! - Pracovního!!!!! Tábora v Letech u Písku !!!
Jestliže informace,které jsem dostal,vyhledal a přečetl o této problematice jsou Relevantní,tak potom o sobě prohlašuji že jsem dle Vás
NACISTA a jsem na to patřičně i HRDÝ !!!!!! [cool] [cool] [cool]

89439

20.1.2006 16:34

RE: Nesouhlasím

čtenář 86.?.?.?

Reakce na 89439

> A to z vás dělá nacionalisty v tom negativním smyslu a
>chcete-li - tak i nacisty. Výborně !!! Tak to je trefa do
>černého ?????

>Tudíž - prvorepubliková politická representace byla
>NACISTCKÁ !!!!!!

>Tak toto je nejfantasktnější nápad,jaký jsem kdy četl
>!!!!!! Doporučuji si přečíst něco o Letech,kdo,kdy,za
>co,proč a jak se dostal do - Nápravně!!! - Pracovního!!!!!
>Tábora v Letech u Písku !!!

Do tábora v Letech nešli lidé na základě výnosu z první republiky, ale na základě nového výnosu vytvořeného někdy v blízkosti období vzniku protektorátu. A tam už ten posun směrem k původu asi byl.

89496

20.1.2006 13:04

RE: Nesouhlasím

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 89291

Lidé tam nešli kvůli původu, ale kvůli své činnosti.
Již krátce po vzniku první republiky byl vydán zákon proti kočujícím osobám. Kočovat sice dále mohli, ale museli se všude policejně hlásit a byl nad nimi prováděn policejné dohled. Za války německé státní orgány kočování zakazovali, resp. každý občan pro opuštění místa trvalého pobytu potřeboval písemné povolení. Kočování bylo povoleno jen na poměrně krátkou vzdálenost. Kdo zákaz neuposlechl, šel do tábora v Letech. Bylo jedno, byl-li to cikán, vandrák, nebo kočující herec. Cikánů byla naprostá většina internovaných.

89461

19.1.2006 19:56

Obec Lety odstranila Kámen - památník

Mindy 88.?.?.?

[oči v sloup] . A Kolínský podnik Lučební závody Draslovka (LZD) otrávil před nekolika dny kyanidem 60 kilometrů řeky Labe. Po hladině plavou desítky mrtvých ryb a stovky jich vyplavou shnilé na hladinu až se oteplí. V roce 2004 vypustil podnik LZD do Labe 1600 kilogramů kyanidu. Ovšem důležité je politicky a zejména mediálně řešit "problém" cikánský arbeitlágr Lety...eee... [zmaten] Vskutku máme, co si zasloužíme. A ještě budeme mít [cool]

89309

19.1.2006 20:36

RE: Obec Lety odstranila Kámen - památník

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 89309

Člověk jako já, dívající se na děni v ČR z dálky by si mohl myslet že tam už jiný starosti nemáte. [smích] Ale ono je jednodušší řešit voloviny než problémy. [smích]

89317

20.1.2006 8:18

RE: Obec Lety odstranila Kámen - památník

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 89317

pane antiseptik, z dalky to vypada, ze mame novou hru. Fotbal je drahy, je tam moc urazu a vsichni svindluji, proc tedy nehrat ted o "bludny" kamen[smích]

89433

19.1.2006 20:41

RE: Obec Lety odstranila Kámen - památník

LG lg (zavináč) zion (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 89309

Naprosty souhlas.

89321

19.1.2006 20:05

Kdo na tom vlastně vydělává?

čtenář 86.?.?.?

Jen bych rád připomenul, že především Národní strana na této kauze vydělává - tedy získává pozornost. Taky by se to dalo říci takto: nacionalisti lžou, jakmile otevřou ústa.

89311

19.1.2006 20:46

RE: Kdo na tom vlastně vydělává?

hostující 85.?.?.?

Reakce na 89311

Taky by se to dalo říci takto: nacionalisti lžou, jakmile otevřou ústa.

Na Moravě se říká: Nacionalistí cigáňajů len otevřů hubu
[velký smích]

89324

19.1.2006 20:48

RE: Kdo na tom vlastně vydělává?

IVAn 85.?.?.?

Reakce na 89311

Ale to je přece přirozené, že Národní strana je díky této kauze vidět! Na zvážení pak záleží, zda to dělá proto, aby:
- jen byla vidět
- profitovala finančně z toho, že vláda teď urychleně zaplatí z našich peněz jakoukoli cenu vlastníkovi prasečáku (a ten se s NS šábne - prohnané, ne?)
- upozornila ostatní společnost na rabování státní kasy

(další body si jistě doplníte sám, dle sympatií)


Pozor! Ne vždy platí, že nejdelší odpověď je ta nejsprávnější!!!
[mrknutí jedním okem]

89325

19.1.2006 21:49

RE: Kdo na tom vlastně vydělává?

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 89325

Ma to hlavupatu a styl ála mistni "smetanka"
White collar crime, jak vy shit ey.
Pumpnout kasu,....to uz tady bylo mockrat.
Cigani ,...vzdy jen mala figurka na sachovnici.
Blbci,...podivejte se, kym se nechaji zastupovat.
To je ten nasledek Zvlastnich skol za bolsevika.
Bolsevik velmi dobre vedel, co cini.
...jen se mu to vymklo a dnes si majorita nevi rady a hleda oběť.
Jak prosté... [cool]

89347

19.1.2006 20:36

Demokracie a svoboda slova v praxi (české)

IVAn 85.?.?.?

Článek na toto téma v Novinkách.cz končí: "V diskusi k tomuto článku se objevilo velké množství rasistických příspěvků. Kvůli tomu se rozhodla redakce zrušit diskusi. Slušným čtenářům se omlouváme."
Za poslední dny je to již poněkolikáté a svědčí to o strachu, který zjevně opanoval vládnoucí elitu z projevovaných sympatií názorům, které se vůbec do krámu těmto "vyvolencům" nehodí. [chechtot]

89318

19.1.2006 23:46

RE: Demokracie a svoboda slova v praxi (české)

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 89318

Já bych spíš myslel že Novinky moc dobře vědí jaký rasisti někteří češi jsou a není jich zas tak málo. [smích]

89367

19.1.2006 23:18

Bacha na kosmopolitní liberály :-)))

Emma Bovary 84.?.?.?

Podobně jako Stwora brojili proti "nebezpečnému kosmopolitismu" stalinističtí propagandisté v SSSR v poslední fázi Stalinovy krutovlády. I u nás za normalizace byli za viníky "kontrarevolučního pražského jara 68" označováni "kosmopolitní intelektuálové" kteří ztratili kontakt s "cítěním národa". Takže tohle není nic originálního.
Samotný nacionalismus na svědomí dost zla dvě světové války a balkánská v 90.letech snad stačili. Vyspělá společnost se mimo jiné pozná podle toho zda je schopna sebekriticky a nezaujatě posoudit svou vlastní historii. Postoje Národní strany která by ráda z novodobých českých dějin vymazala některé problematické momenty jako sadismus českých dozorců v Letech nebo zvěrstva RG při odsunu Sudetských Němců nás vzdalují vyspělému světu a posouvají někam na Balkán k zemím jako Chorvatsko kde určitá část tamní populace považuje vraha Gotovinu za národního hrdinu nebo Turecko kde zavřeli Orhana Pamuka za to že řekl pravdu o genocidě Arménů a Kurdů.
P.S Holomek není žádný "rychlokvašený" aktivista, vystudoval vysokou školu, podepsal Chartu 77, má podíl na vzniku Muzea romské kultury a na kvalitním periodiku Romano Hangos.
P.P.S Co jste dělal proti minulému režimu vy pane Stworo?

89361

20.1.2006 0:51

RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 89361

[cool]

89379

20.1.2006 3:41

RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 89361

To s tím sadismem myslíte ty bajky o tom, jak četníci topili cikáňata v rybníce ? Jednoho z letských dozorců jsem dobře znal a jako sadista rozhodně nevyhlížel. Bohužel již dávno zemřel, jinak by se k tomu jistě vyjádřil. Většina cikánských vězňů tam opravdu byla jako práce se štítící, zbytek pak dodali Němci z důvodu původu. Zemřeli na choroby a ne na následek týrání Čechy, jak se nám snaží vsugerovat novodobí falšovatelé dějin. NS toto nechce vymazávat, spíš bych řekl, že se snaží "zamáznout" servilní novinářské šmoky, káleče do vlastního (?), českého hnízda.
Nacionalismus na Balkáně je věc zapeklitá a daná mnohaletým nelehkým vývojem v oblasti (zejména nájezdy brutálních Turků) a i letorou tamních obyvatel. Mnohem hrůznější než předešlá občanská válka mi připadalo "humanitární bombardování" ve prospěch kosovských albánských nacionalistů echt nenacionalistickým "mezinárodním společenstvím". Srbové, Bosňáci i Chorvati se jen snažili hájit své zájmy, sice brutálně, ale "nihil novum sub sole".
Co se týče pojmu "kosmopolita", opravdu byl zde použit poněkud nešťastně, po Stalinově rozchodu se sionismem tak byli označováni hlavně Židé, později dostalo u nás nádech nutně nikoli negativní, něco jako zcestovalý bonviván.

89408

20.1.2006 7:02

RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 89361

To je vsecko hezke madam Bovary, ale ten vas multykultarirismus se furt nejak nemuze ujmout, neni zivotaschopny ci co? Stat ho podporuje jak to de, kuprikladu babka blazkova si stezovalo, ze na ni jeden cesky romsky spoluobcan ( usoudila dle toho, ze byl vice opaleny) pokrikoval bila svine a kupodivu policajti odmitli sepsat protokol. Je mi taky zahadou proc Romano Hangos musi drzet nad vodou neromsti intelektualove. Narodni obrozeni i nacionalismus meli v 19. stol. na svedomi Cesi a to velmi pracoviti. Pokud Romove usiluji o respekt musi si ho zaslouzit, gadzove za ne tuhle valku nevyhraji.

89425

21.1.2006 1:05

RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))

Emma Bovary 84.?.?.?

Reakce na 89425

Nevím proč do toho taháte nějakej multikulturalismus. Liberální kosmopolité tu byli dávno předtím (za všechny Karel Čapek) než kdy kdo o nějakém multikulturalismu slyšel.

89576

23.1.2006 3:23

RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 89576

Jediny kosmopolite co ja znam zdrivejska jsou Zide, dneska je to cely svet, ale bohuzel jako myslenka v hlavach lidi jako vy. No, kotlik s multy-kulty realitou nam trochu vice bubla, naposledy se nam trochu tyhle polivky pripalilo ve Francii. No, smrad uz skoro vyvetral, takze vzhuru k svetlym kulturne a etnicky rozbredlym zitrkum. Stado bez moralky, historicke, narodni, nabozenske a kulturni kontinuity budiz nasim konecnym cilem. [pláč]

89975

23.1.2006 9:55

RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 89975

No, kotlik s multy-kulty realitou nam trochu vice bubla,
2Rene
Mozna, ze v evropske Francii to bubla, ale Vy mate jedinecnou sanci se v realite naucit, co prinasi tolerance mezi obycejnymi lidmi, a to je cela Latin Amerika a latinos v Severni Americe.
Tam je ta obrovska sila, ktera jako jedina je schopna celit NWO a to tim, ze je tak obycejne lidska.
Nechci o tom nejak hluboce polemizovat, je to jasne subjektivni nazor.

90003

26.1.2006 5:04

RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 90003

Vite pane Sodek ja se obavam, ze latinos jak si je pamatuju ze vecerni skoly na anglictinu, jsou skutecne bajecni lidickove se vztahem k rodne hroude v tom nejlepsi slova smyslu, ale prvni generaci mozna castecne, ale druho generaci skoro na 100 % bude vice zajimat lepsi autak, vetsi plasma, vetsi barak nez potrebuju a to vsechno jak jinak na kredit. Dalsi podstatna otazka co se bude dit az pujde skutecne do tuheho v obdobi krize? Vite jak to je, nejaci smejdi si zaplati nize postavene smejdy, aby provedli svinstvo a jak se to je zacne rezat, tak to nejde prakticky zarazit. A verte, ze ten tenky multy-kulty makep opadne velmi rychle, a lidi zacnou byt velmi citlivy na fyzicky vzhled. [pláč]

90414

26.1.2006 7:14

RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 90414

A verte, ze ten tenky multy-kulty makep opadne velmi rychle, a lidi zacnou byt velmi citlivy na fyzicky vzhled.

2Rene

Ano, mozna od Tijuany severne. Ale je to jen otazka casu, kdy prestanou.
Uz dnes ( az na par krecovite se drzich vyjimek ) se latinos identifikuji jako jeden nedelitelny celek.
A davaji to patricne najevo.
A hlavne,...delaji to s usmevem.
A ten usmev neni skodoliby, a ten pohled "latino eyes" jasne neagresivni.
A pokud to tam nekdy u nich vre, tak za tim hledejte jen arabsko-chazarsky konflikt.


V [cool]
world peace

90440

26.1.2006 7:19

RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 90440

Rikala jedna holka z Kolumbie ve tride, ze tam je prakticky 20 let stanne pravo, Somoza, Pinochet, Chavez, eskadry smrti... Vy jste zrejme o mnoho lepsi clovek nez ja, proto to vidite jinyma ocima. [smích]

90441

26.1.2006 8:18

RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 90441

Rikala jedna holka z Kolumbie ve tride, ze tam je prakticky 20 let stanne pravo
Obycejni Kolumbijci meli Pablo Escobara radi. Staral se o mistni, ale protoze nejel s prochazarskou politikou jejich presidenta, tak to koupil.
Stejne tak to salvadorsky gerillas leader Shafik Handal (myslim ze jeho predkove jsou arabskeho puvodu) zemrel pred nekolika dny po priletu z Kolumbie.
Ale to nic nemeni na tom, ze latinos drzi pri sobe. [mrknutí jedním okem]

90447

26.1.2006 17:41

RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 90440

Jo, opravdu jsou Latinos jeden velký soudržný celek...Možná tak jazykový (pokud vypustíme Indiány, latinskou řeč zhusta neovládající). Ty desítky válek (třeba jen kvůli fotbalu) mezi sebou vedli Latinos omylem. www.vdare.com/awall/miss_bolivia.htm
A aby nebyli vysmátí, když si je tam ti bílí hlupáci pouští, poněvadž jsou "levní" www.vdare.com/francis/culture_of_poverty.htm Teda pokud to není součást plánu "pryč s WASP, nebezpečně chytrými bílými ďábly, kteří by mohli dělat do budoucna potíže" - o mentální úrovni většiny Latinos dostatečně svědčí jejich telenovely.

90501

26.1.2006 5:17

RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90003

Dám vám za pravdu, v latinos já taky doufám, ale moc ne na ty na severu. [smích]

90415

20.1.2006 16:06

RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))

Tatranka setma (zavináč) quick (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 89361

Osobně nemám proti panu Holomkovi nic. Ale ruku na srdce: opravdu věříte, že vystudování vysoké školy a účastenství v Chartě 77 může indikovat fundovanost k řešení jakéhokoliv tématu ?

89490

20.1.2006 16:28

RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 89490

Pana Holomka neznám vůbec, článek jsem četl dokonce dvakrát a nemůžu než souhlasit že vidí problém zřetelně a jasně přesně tam kde ten problém je. To je základ případného řešení namyslíte? A nemyslím si taky že vystudování vysoké školy a účast v chartě je známka toho že dotyčný jakékoliv téma řešit nemůže. [zmaten]

89493

19.1.2006 23:28

Národ?

Alferi pavnav (zavináč) email (tečka) cz 195.?.?.?

Podle mého soudu je už samotný pojem národ dost ošemetný a silně abstraktní. Schválně si zkuste definovat, co to národ je. Sotva bychom se shodli na nějaké platné definici, ke které bychom semohli všichni hlásit. To, co si pod tímto většina lidí představí, se většinou dá vymezit kulturou a státní příslušností. Podle mě je pojem národ jen silně emocionálně zabarvený termín, který nemá s realitou nic společného, což ovšem nijak nebrání tomu, aby byl do omrzení využíván politiky zejména v podobě "národních zájmů" (které nemůžou existovat už z toho prostého důvodu, že neznám problematiku, na kterou by mělo 10 milionů lidí stejný názor).

89363

20.1.2006 0:49

RE: Národ?

čtenář 86.?.?.?

Reakce na 89363

Přesně tak. Moc rád bych se zeptal některého přívržence Národní strany, aby definoval příslušnost k národu.

Skutečností totiž je, že v průběhu dějin lidé národ opouštějí, přecházejí k jiným národům a naopak noví lidé do národa přicházejí.

89378

20.1.2006 7:04

RE: Národ?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 89378

Vsadim boty ze obycejne lidickove nedokazi definovat spoustu pojmu, ale tak nejak citi jak to je. V pondeli jsem to zazil u pratel ohledne historicke tradice a kontinuity, neumeli ji definovat, ale vedeli, ze ji maji.

89426

20.1.2006 9:05

RE: Národ?

Vlastimil Čech 213.?.?.?

Reakce na 89378

Moc rád bych se zeptal, jestli byste dokázal definovat pojem černoch.. ale černocha poznáte, ne?

89438

22.1.2006 12:26

RE: Národ?

krysa 84.?.?.?

Reakce na 89378

Národní strany a pod. mne celkem serou. Stejně jako mávání vlajkam a podobné zhovadilosti. Nehodlám být členem podobný skupiny, ať už cigánský nebo židovský či nacionálně fašistický! Poslal bych je doprdele všechny!

Tahle planeta má uplně JINY problémy než to co oni propagují!

TY ovšem NIKDO neřeší že!

Závěr: tyhle spolky se zabývají pičovinama, zatímco podstatné věci jdou kamsi do prdele!

Ono je totiž u prdele, esli celá civilizace dojede na kydy ve stylu "sojúz něrušímyj" , "only America", "heil Hitler", "Alláh only Alláh" či " nic než Israel"!

Nicméméně: všichni tímto se zaštiťující se paznehti se snaží co mohou, aby na to celá planeta dojela, neb "když né my, tak NIKDO"!

Podle mne jediná cesta je nakopat jim držky všem!

Jinak skončíme na nějaký zasraný jaderný válce ...

... a pokud to někdo přežije,doufám, že to nebudou tihle ksichtové!!!

http://www.dxradio.cz/forum/user-avatar/administrator/krysa.gif


89799

20.1.2006 1:34

RE: Národ?

Aja 24.?.?.?

Reakce na 89363

Militantni nacionalismus je bezesporu nebezpecny, v historii je prikladu dost.
Pokud ovsem pojem "narod", povazujete za pojem abstraktni, jak rikate nerealny (tedy zbytecny, prazdny?), kracite tim "spravnym smerem".
Popirate spolecne historicke koreny, spolecnou pamet a tak si s chuti zakricte: Svetoobcane cele galaxie, spojte se!!! [pláč]

89385

20.1.2006 3:01

RE: Národ?

čtenář 86.?.?.?

Reakce na 89385

>Militantni nacionalismus je bezesporu nebezpecny, v historii je
>prikladu dost.

>Pokud ovsem pojem "narod", povazujete za pojem abstraktni, jak
>rikate nerealny (tedy zbytecny, prazdny?), kracite tim "spravnym
>smerem".

>Popirate spolecne historicke koreny, spolecnou pamet a tak si s
>chuti zakricte: Svetoobcane cele galaxie, spojte se!!! [pláč]

To si nemyslím. Beru třeba kategorii státní občanství. Ale v kategorii "národ" vidím problém. Je to pojem obstraktní, nereálný, ale zase nikoli zbytečný a prázdný.

89402

20.1.2006 12:47

RE: Národ?

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 89363

>Podle mého soudu je už samotný pojem národ dost ošemetný a
>silně abstraktní. Schválně si zkuste definovat, co to národ
>je. Sotva bychom se shodli na nějaké platné definici, ke
>které bychom semohli všichni hlásit.
Národ je společenství lidí, vyznačující se společným územím, společným jazykem a společnou kulturní historií.

V Evropě je naprostá většina států státy národními, na rozdíl od Ameriky.
Zvláště v USA, kde je každý pes jiná ves, je národ pojmem neznámým, nic neříkajícím.

89460

20.1.2006 19:10

RE: Národ?

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 89460

Kajo opet vedle, dle vasich poznamek nejspis prohravate kazdy spor. Naopak vseho tvrzeni, nacionalizmus je v americe podporovan do zblbnuti.
Staci se podivat na klopy politiku, na kazde zari odznak americke vlajky a je jedno jestli je demokrat nebo republikan.

89524

20.1.2006 19:37

RE: Národ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 89524

Ale Američané chápou pojem "Nation" asi jako my "lid", jedná se o množinu občanů různého etnického původu /nyní i čím dál tím více různých mateřských jazyků/ spojenou jednou státní příslušností. Oproti tomu evropští nacionalisté by různé "nové" Skoty, Švédy, Němce původem z pouště či džungle za "našince" sotva považovali. Proto lze nazvat horlení vlasteneckých Američanů leda patriotismem, nikoli nacionalismem.

89526

21.1.2006 2:40

RE: Národ?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 89526

To jste vystihl velmi přesně.

89585

23.1.2006 12:24

RE: Národ?

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 89524

>Kajo opet vedle, dle vasich poznamek nejspis prohravate kazdy
>spor. Naopak vseho tvrzeni, nacionalizmus je v americe podporovan
>do zblbnuti.

>Staci se podivat na klopy politiku, na kazde zari odznak americke
>vlajky a je jedno jestli je demokrat nebo republikan.

Včeličko, v bušistánu žije nanejvýš národ vykořeněných emigrantů. Proto, že lidé tam nemjí žádné národní cítění, žádné národní tradice, je tam stmelovací působení vědomí příslušnosti k národu nahrazováno fangličkařením a demonstrativním slavením státních svátků. Americká vlajka se cpe ke každému prdu. Těžko se dá vidět třeba americký film, kde nebude ukazovaná nejméně 10x americká vlaka. Určitě každý správný američan si i doma vyvěsí americkou vlajku, než začně porcovat krocana.
Něco takového u nás nebylo ani za komunistů. Američané jistě i doma souloží jedině před rozvinutou státní vlajkou za zvuků americké hymny. Prostě šaškárna v žádném národním státě nevídaná a nemyslitelná.

90012

23.1.2006 14:19

RE: Národ?

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 90012

...v bušistánu žije nanejvýš národ vykořeněných emigrantů.
Karle
Jen ziram, jak hluboko jste ochoten klesnout.
Vazne, nechapu.

90027

23.1.2006 15:07

RE: Národ?

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 90027

Vláďo, Karek z Čech sice generalisuje a přehání, ale zas tak úplně mimo a zprstu vycucaný ten jeho komentář není. Američané nejsou národ jako třeba Němci nebo Francouzi, zatím, ještě pořád. Myslím, že u Američanů jsou i v srdci pojmy "národ" a "národovectví", evt. "nacionalismus" nahrazeny "občanstvím". Je nestmeluje dohromady - poražené Indiány, vítězné WASPy, bývalé černé otroky a mexické přistěhovalce - žádná společná historie, jazyk, kultura, písně, hudba, poezie, atd. Je stmeluje americká vlajka a orlice, symboly to po výtce občanské. Jistě sám cítíš rozdíl vztahu, který Ty sám máš na jedné straně ke koledám, Máji, Švejkovi nebo Ladovi a na druhé straně k české vlajce, státnímu znaku a hymně.

90034

23.1.2006 15:43

RE: Národ?

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 90027

Vladimíre, pozastavujete se nad označením vykořenění emigranti. Jistěže ti vykořenění jsou skutečně pouze v první generaci přistěhovalců. Jejich potomci, co se v Americe narodí, jsou již rodilí Američané. Ovšem snad cítíte ten tozdíl mezi člověkem, který může říci, že jeho předci až do x-tého kolena pocházejí ze sousední vesnice a člověkem, jehož předci pocházejí z nějaké země v daleké Evropě (Asii, Africe), kterou nedokáže ani pořádně pojmenovat, natož ukázat na mapě.
Jistě i v Americe jsou lidé, jejichž předci tam žijí 200 a více let. Ale v poměru k ostatním citizens je takových lidí jen zlomek z celkového počtu.
Ovšem každý (nebo skoro každý) Evropan vám řekne, že jeho rod v zemi (na rodné hroudě) žije rozhodně víc, než tisíc let. Takového člověka o lásce k rodné zemi nemusí nikdo přesvědčovat. Ta je v něm. Ovšem Američan - lehce nabyl, lehce pozbyl. Pokud nebude denně nabádán a spoluobčany veden k vlastenectví (tedy nebude-li podroben onomu fangličkování) si snadno řekne, že zájmy nějakého toho státu, navíc reprezentované bohatou židovskou komunitou, mu mohou být ukradené. Takoví lidé by pro stát mohli být nebezpeční a tak je třeba je soustavně umravňovat. Na tom umravňování se podílí nejen státní orgány, ale hlavně bezprostřední okolí člověka, sousedé, spolupracovníci. Však to znáte líp než já.

90041

23.1.2006 16:20

RE: Národ?

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 90041

Karle
Z me strany je na vse jen jedna odpoved.
Mnoho z nas, kteri jsme prisli z rodne zeme do USA,se dokazeme divat na tuto zemi jinyma ocima, nez lide, kteri tuto zemi pozoruji tzv. "z dalky".
Necinim rozdilu mezi rodnou Moravou a mym druhym domovem.
Hlavni rozdil je jen v tom, jak uz jsem se jednou zminil, ze mnoho z nas se nediva na USA ocima, ale srdcem. Vidime to, co ostatni videt nemohou, z duvodu jiz naznaceneho.
Ten pohled srdcem se utvarel a v mem pripade to zacalo i takovou drobnosti, jako moje prvni miska s chilli beans, kterou me Vodnik a jeho budouci chot pohostili pred 25lety.
Ano, takhle se utvari tzv. pohled srdcem.
P.S. A nezapomente na natives. Toto nejsou zadni "vykoreneni emigranti".
- - - - - - - - - -
A rodili Americane?
Treba muj prvorozeny syn. Ale prvni kroky delal na moravske pude,ale vzdy zustane obcanem USA a jak si to sporada ve svem srdci, tak to opravdu necham na nej.

90047

26.1.2006 5:20

RE: Národ?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 90041

Myslim si, ze nemate pravdu. Z meho osobniho hlediska tady skutecne spousta veci funguje velmi dobre, treba pravni system ( myslim vnitrni situaci, Guantanamo se bezneho Americane nedoktne, ale presto proti takovym praktikam sily odpor), daleko lepe s vami jednaji urednici na uradech, nemate problemy v obchodech, s policajty.... Drtiva vetsina Americanu je v poho!!! Je obrovsky rozdil mezi politikou Bileho domu a USA ve smyslu zeme, ktera je tvorena lidmi!! Mozna, ze Pentagon ma problem rekrutovat nove brance pro valku za " zajmy USA" ( zcela urcite americky lid je nekde na konci seznamu, pokud se vubec na ten seznam dostal), ale verte me, ze pokud by chtel nekdo zavest valku na uzemi USA, Amici by ho smetli i bez technologicke prevahy. Americane jsou opravdu PATRIOTI, neputrebuji k tomu tisiciletou tradici!! Tahle zeme se vam dostane pod kuzi, me osobne me na ni zalezi a preji ji dobre, proto taky nemuzu vystat takovou smecku bastardu ala Bush a samozrejme sionisty, kteri pouzivaji potencial USA pro vlastni potrebu a ke skode obyvatel teto zeme. Vicemene se jim podarilo vytunelovat ekonomicke bohatstvi hromadene desitky let a totalne znicit duveryhodnost a prestiz USA pred svetovym spolecenstvim.

90416

26.1.2006 11:25

RE: Národ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90416

Pane Rene, tak to vidíte Vy a nesporně za sebe máte pravdu. Dej to Bůh, aby to byla pravda obecně ! Já byl v USA krátce (měsíc) a z rozhovorů s lidmi jsem nabyl zpočátku podobného pocitu.

Je však otázka, co s tím ve skutečnosti udělalo posledních cca 50 let poválečného (WW II.) vývoje v Americe. Mě ohromilo, když jsem tak na kole projížděl předměstí Richmond a viděl ty formální znaky patriotismu - vlajky, mini-bildboardy s přihlášením se, koho kdo bude volit, odznáčky a visačky na oblečení s vyjádřením postoje a podobně. Byl jsem tam na podzim 2004 těsně před volbama. [smích] Nezlobte se na mě, asi to fakt bylo nepochopení ducha amerického lidu - cítil jsem se v tomto prostředí dost směšně.

Řekněte mi, člověku ne již zcela mladému a dost zkušenému, člověku z Česka, který 38 let žil v "pseudo-socialistickém režimu" a tedy dost je "háklivý" a vnímavý na falešnost těchto projevů - řekněte mi, je právě toto příznak pokročilé demokracie ? Když jsem se totiž na to ptal, setkal jsem se spíše s potvrzením mého podezření, že se jedná o spíše formální postoje. Totiž - s potvrzením doměnky, že americká společnost sama sebe svázala jistými divadelními pravidly a jedná se spíše již o bezduché rituály.

Odkud tedy Vy berete své jistoty ? Vy je cítíte, máte to pod kůží, jak jste napsal. Kde ale máte jistotu, že jste prostě nepodlehl jistému dobře zaranžovanému a desetiletí provozovanému divadélku ? Co když na tom zapracovali reklamní experti a filmoví odborníci a celý ten obraz, který zde líčíte jako důkaz "amerického ducha" není jen placeným představením, jehož cílem je to, aby jste kupříkladu Vy pak cítil to, co cítíte ? Mi by to logiku dávalo...

... trochu teď zjankovatím.. [velký smích] Ale biblické - podle ovoce poznáš strom... platí i zde a tedy vycházeje z toho, že na dobrém stromě se špatné ovoce nemůže urodit a jelikož zbytek světa může "koštovat dnes a denně" chuť toho amerického ovoce... jsem pane poněkud na rozpacích, jak to říci !! Ale to ovoce nesvědčí o dobrém stromu a nemůžete se toho stromu zříkat poúkazem na to, že za to může jen vláda a že lid je dobrý !! To kdysi v Rusku taky byl báťuška car dobrý a jen úředníci byli špatní. Hm...

90464

27.1.2006 4:33

RE: Národ?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 90464

Citim to, kdyz potkavam obycejne lidicky. Ty uplne dole, co delaji tu praci za minimum penez. Treba vam v Jewelu ladajou zbozi do tasek, casto maji nejaky handikep. Citim kdyz potkavam remeslniky na stavbach. Citil jsem to kdyz jsem mluvil s uciteli, kteri me ucili anglicky. S rostoucim vzdelanim roste prehled, i kdyz tvrde kritizovali Bushovu administrativu, bylo pro ne velmi dulezite jak USA vnima svet, protoze je to jejich zeme na kterou jsou pravem hrdi. Bushova politika velkeho klacku byla pro ne neco zahanbujiciho. Tihle lide se casto chovaji lepe, nez si pamatuju z Ceska. Chybi jim typicky slovanska pohostinost, ale disponuji jinymi klady. Rozhodne jim nechybi srdce. No volebni ucast byla okolo 50%, co ta druha skoro polovina opravnenych volicu? ... podle ovoce poznas strom... to je velka pravda. A jaci jsou lide v Evrope, jakou jim system nabizi moznost volby? Koho by jste vy volil v Americe, Cesku, Britanii...? Kdo je veritelem vlad a jaka je cena, kterou musime nakonec zaplatit?

90554

23.1.2006 15:28

RE: Národ?

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 90012

Tohle napsal Jan Šmíd po návštěvě amerického kina:
...Několikrát jsem udělal tu chybu, že jsem viděl nějaký trhák ve vyprodaném sále a to byl opravdu zážitek. Když ve filmu Jurský park utíkaly děti před zlými ještěry, byli diváci u vytržení. Hromadně vstávali a povzbuzovali jako při sportovním přenosu: "Tam nechoď, dívej se za sebe, utíkej!" Když se dětem podařilo uprchnout, ozval se dokonce bouřlivý potlesk. Možná že tady začnou brzy chodit do kina s vlajkami a trumpetami.
http://www.ctenarsky-denik.cz/238-Jan-Smid-Tenkrat-v-Americe-Ze-zapisniku-zahranicniho-zpravodaje-v-USA

A pak musí člověka nutně napadnout, nakolik by bylo "těžké" tohle stádo přesvědčit, aby šlo válčit do Vietnamu nebo Iráku. [chechtot]

90037

20.1.2006 23:37

RE: Národ?

Alferi pavnav (zavináč) email (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 89460

Jsem rád, že se o tu definici nakonec někdo pokusil. Tahle je docela zdařilá a význam docela dobře rámcově vystihující. Problém je v tom, že se pořád najde spousta výjimek, protože navzdory několika brutálním dějinným zásahům (což je silný eufemismus) není naše společnost (myslím lidi zde usazené po generace, ne čerstvé imigranty) zcela ve smyslu oné definice homogenní. Ve "Společném území" je třeba špek v případě emigrantů, lidí dočasně žijících jinde (dnes už to není tak markantní, ale v minulosti byly dobrými případy třeba česká enkláva ve Vídni nebo v Chicagu). Problém s kulturní historií je zase třeba u reemigrantů (například Volyňští Češi). Jisté kulturní vlivy se dají vypozorovat v oblastech s někdejším osídlením menšin (německá, polská).

89559

21.1.2006 0:15

RE: Národ?

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 89559

Problém s kulturní historií je zase třeba u reemigrantů....
Jisté kulturní vlivy se dají vypozorovat......


Ano, ...jako napr. Thanksgiving Day v Brne [smích]
Ale my to jako problem nevidime.

V [cool]

89564

21.1.2006 18:54

RE: Národ?

Alferi 195.?.?.?

Reakce na 89564

[smích]

89658

23.1.2006 17:09

RE: Národ?

jude 62.?.?.?

Reakce na 89363

Ještě k té národnosti, kterou jsem tu včera s Vodníkem a V.Sodkem probíral.

Malý příklad:

http://www.probertencyclopaedia.com/j/Louis%20de%20Funes.jpg

Louis de Funes (vlastním jménem - Louis Germain David de Funes de Galarza)

Narodil se ve Francii ve městě Courbevoie.

Jeho otec byl ŠPANĚLSKÝ advokát Carlos Louis de Funes de Galarza.
Jeho matka byla PORTUGALKA Leonora Sato Reguera.

Pochybuje ale dnes někdo, že Louis de Funes nebyl Francouz s velkým F? Myslím, že nikdo. Je to přímo nezapomenutelná ikona Francie. Francie je na na něj hrdá. Stejně tak i on byl hrdý na to, že je Francouz.

Tak jak je to stou "etnickou" národností, o které se tu včera hovořilo?

90052

23.1.2006 17:36

RE: Národ?

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 90052

Byl to etnický španělo-portugalec, který byl ale výchovou, kulturou a srdcem Francouz.

Budete-li jakožto Žid srdcem Čech, tak jako Louis de Funés Francouz, nikdo ani nebude vědět, že máte židovské rodiče. Moje děti jsou etničtí Češi, srdcem kosmopoliti (a jak už jsem včera napsal, nemám z toho radost).

90055

23.1.2006 17:45

RE: Národ?

jude 62.?.?.?

Reakce na 90055

Jak víte, že prarodiče Vašich rodičů nebyli etnicky třeba Slováci, nebo jiné "etnické" národnosti se tam mohli "promíchat"?

Etnická národnost je skoro nedoložitelná a nikdo by se neměl na národ dívat etnicky, protože je to nesmysl. Žádný národ není etnicky čistí. Takový pohled je utopie nacistů.

Tomáš Garigue Masaryk měl za otce uherského Slováka(ten samozřejmě mohl být etnicky také něčím jiným).

Já jsem pro uznávání pouze "úřední" národnosti.

90061

23.1.2006 17:57

RE: Národ?

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 90061

Já Vás chápu. Ale etnicita je naprosto jasná a nikoli výmysl nacistů (důkazem je třeba právě halacha). Moje matka byla z jižního Slovenska, nepochybuji o několika kapkách maďarské krve v mých žilách, a protože se jmenovala Fridrichová, bude tam i něco z rakouské části říše. Myslím ale, že to už po třech, čtyřech generacích přestává být relevantní (máte-li židovskou pouze praprababičku, taky Vás do Israele nevezmou, pokud nekonvertujete [mrknutí jedním okem] ).

Útok, který již delší čas vede "politická korektnost" proti pojmu etnické národnosti je neomluvitelné mlžení, IMHO na prvním místě Evropanů, zfrustrovaných do iracionality traumatem holokaustu, jež si kolektivně klade za vinu.

90063

23.1.2006 18:06

RE: Národ?

jude 62.?.?.?

Reakce na 90063

Etnickou národnost nemůže nikdo znát. Možná tak nějaký šlechtický rod, který své předky zná skutečně dobře. Jako třerba Karel Schwarzenberg, který zná své předky do 11. století.

No vidíte, Vaše matka byla z jižního Slovenska. Vzala si Vašeho otce, který také mohl mít třeba pradědečka etnického Maďara/Němce/Poláka/Chorvata atd.

Etnická národnost je nedoložitelná a nikdo nemůže mluvit o tom, že já jsem etnicky jedné národnosti, protože to většinou nemůže ničím doložit.

Etnická národnost je nezjištitelná.

90065

23.1.2006 18:12

RE: Národ?

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 90065

Ale jistě. Čistě geneticky je to samozřejmě dost promíchané a promíchává se to čím dál tím víc. Ale jak jsem uvedl, po několika generacích ztrácí určitý etnický element - pokud není obnovován - význam. Můj otec např. jistě ve třech, čtyřech generacích neměl jiné předky než Čechy, takže eventuální jiná "krev" je irrelevantní. U matky ostatně rovněž, tam ji pouze předpokládám na 100%.

Kdyby bylo pravda to, co říkáte, tak je ten předpis halachy úplně nesmyslný, nemyslíte? A co říci o tom, když israelský stát "slevil" z matky na babičku? [smích]

90067

23.1.2006 18:21

RE: Národ?

jude 62.?.?.?

Reakce na 90067

Já to řeknu takto, myslím, že svou etnicitu nezná většina národa (mám na mysli toho "úředního"[mrknutí jedním okem].

Ten Louis de Funes mohl klidně mít za svého otce stejně takového Španěla, jako byl Funes Francouz. A ani o tom třeba nemusel vědět.

S etnicitou se nikde v životě neoperuje a je to dobře.

A k tomu židovtství. Zase to ukážu na příkladu. Nějaký pár (úřední)české národnosti se přistěhuje do Izraele a protože to budou konvertité, dostanou občanství. Narodí se jim dcera a bude (úředně)Židovka s velkým "Ž". Tato (úřední)Židovka se v průběhu svého života přistěhuje do Francie, dostane občanství, vezme si (úředního)Francouze a budou mít spolu potomka. Tento potomek bude Žid s velkým "Ž". Chápete? Operuje se stále pouze s "úřední" národností. Etnicita je irelevantní.

90069

23.1.2006 18:23

RE: Národ?

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 90069

Tak jinak: jestliže je etnicita neznámá a nedůležitá, proč ta židovská babička?

90071

23.1.2006 18:32

RE: Národ?

jude 62.?.?.?

Reakce na 90071

Nejen babička, ale i dědeček. Pro Izraelské občanství stačí, když budete mít jednoho prarodiče(dědečka, babičku) Žida.

Dříve přece žádný Izrael neexistoval. Takže neexistovala ani žádná "úřední" národnost. Dřive když si vzal konvertita konvertitku, jejich potomek už byl národnostně Žid. I když žádný stát Izrael neexistoval.

Třeba i Romové nemají svůj stát, ale "udržují" svou národnost.

Je to tzv. "Zákon návratu" a už jen ten název prozrazuje, jak je to myšleno...

90072

23.1.2006 18:45

RE: Národ?

Adapa 82.?.?.?

Reakce na 90072

>Dříve přece žádný Izrael neexistoval. Takže neexistovala
>ani žádná "úřední" národnost. Dřive když si vzal
>konvertita konvertitku, jejich potomek už byl národnostně
>Žid. I když žádný stát Izrael neexistoval.

A pak se tito potomci konvertitů domáhají práva na Palestinu [mrknutí jedním okem]

90076

23.1.2006 18:47

RE: Národ?

jude 62.?.?.?

Reakce na 90076

Potomci konvertitů jsou už národnostně Židé. Stejně jako potomci Louise de Funese jsou Francouzi. [mrknutí jedním okem]

90077

23.1.2006 18:52

RE: Národ?

Adapa 82.?.?.?

Reakce na 90077

Zdravím, pane Jude...
Jen malou otazecku. Pokud konvertuji k judaismu, vezmu si take divku, ktera konvertovala, maji nase deti pravo na navrat do sve vlasti v Palestine, rekneme treba nekde hezky kousek od Betlemu?
Potomci Louise de Funese jsou Francouzi protoze jejich otec (nevim nic o jejich matce) odesel do Francie a zil tam vetsinu sveho zivota. Take oni zili, snad jeste ziji, ve Francii po francouzskem zpusobu zivota...
Ale konvertite, ktere zminuji vyse se "vraceji" po tisicileti do sve domoviny a vyhani tamni beduiny...

90079

23.1.2006 18:58

RE: Národ?

jude 62.?.?.?

Reakce na 90079

Tady není řeč o sionismu. K nějakému vyhánění tamních beduínů se nebudu vyjadřovat, protože je to nesmysl, ale to nechme...

Pokud konvertujete k judaismu, máte nárok na Izraelské občanství. Nikoliv národnost.

Otec Louise de Funese byl Španěl a jeho matka Portugalka, oba měli francouzské občanství. Funes je brán jako Francouz, protože se ve Francii narodil a otce i matku měl s francouzským občanstvím a trvalým pobytem ve Francii.

90081

23.1.2006 19:02

RE: Národ?

Adapa 82.?.?.?

Reakce na 90081

Bral jsem to s nadsázkou. Na jistých webech jistých židovských autorů jsem viděl právě napsáno, že v Palestině v době příchodu židovských osadníků žili hlavně beduíni, kteří stejně kočovali po celém Blízkém východě [mrknutí jedním okem]
A pokud konvertuji k islamu, proc nemam narok na obcanstvi Saudske Arabie? Pokud konvertuji ke katolictvi, proc mne hned nevita Vatikan s nejakym novym pasem?
Mně to prostě přijde celé divné...

90083

23.1.2006 19:09

RE: Národ?

jude 62.?.?.?

Reakce na 90083

Protože judaismus je náboženství židovského národa.

Islám je celosvětové, nenárodností náboženství (samozřejmě má své kořeny v arabském světě, ale to nehraje roli)

A křesťanství je na tom podobně jako Islám, není spjato s žádným konkrétním národem.

I proto není judaismus misijním náboženstvím. Islám i křesťanství misijní jsou.

90086

24.1.2006 18:13

RE: Národ?

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 90086

2jude
Zase nechapu

Vy, poprve:
Protože judaismus je náboženství židovského národa.

Vy, pozdeji:
Pokud konvertujete k judaismu, máte nárok na Izraelské občanství. Nikoliv národnost.

Teda, pokud budu konvertovat, budu obcan, ale nebudu clenem naroda.
Takze i kdyz budu konvertovat, stejne budu druhorady. Proste by me mezi prvorade nikdy nevzali a to jste mi psal, ze Chabad Lubavic akceptuji konvertity, ale linku po zidovskem otci nikoliv.
Asi mi toto nikdo nevysvetli tak, abych pochopil [zmaten]

90240

26.1.2006 5:25

RE: Národ?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 90083

Ano jeden z umele vytvorenych mytu Palestina jako opustena zpustla zeme bez lidi, pred cestopisy z 19. stol to vsak neobstoji. To vy urcite adapo vite, jestli pak to vsak vy jude? [mrknutí jedním okem]

90417

23.1.2006 18:57

RE: Národ?

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 90072

Hm, tak i dědečka? To sionisté hodně slevili v zájmu demografického posunu... [překvapení]

Dříve, jak jsme už uvedli, byla víra a národnost u Ž-/židů totéž, proto ty zmatky s Ž- a ž-: kdo byl židem, byl zároveň Židem. Konvertita a konvertitka museli, jak jste sám uvedl, převzít mnohem víc než jen víru: jazyk, kulturu, atd. Jejich potomek, pokud by odpadl od židovské víry, by pro tehdejší halachické židy zůstal Židem? A jeho potomek, pokud by ho měl s gójskou ženou, by pro ně byl Židem? (pro stát Israel evidentně ano). A podle halachy? Proč ne?

Stále jste ale nevysvětlil, jestliže etnicita nehraje roli, proč předepisuje halacha židovskou matku a stát Israel židovského dědečka?

90080

23.1.2006 19:06

RE: Národ?

jude 62.?.?.?

Reakce na 90080

Mám tu odpověď rabína Jicchaka Seiferta z Izraele, který odpovídal jednomu muži, který měl pradědečka Žida kohenského původu. Takže na něj se nevstahuje Zákon návratu, protože jde až o pradědečka.

(rabín Seifert nemá úplně dokonalou češtinu a taky nerozeznává Židy a židy.)

Zde je rabínova odpověď tomu muži:

"Vaši otázku předstihli již praděděčkové praděděčků Vašeho pradědečka. U nežidů
se dědí původ po otci u židů po matce. Není to však přesná formulace původ se
dědí po rodičích a pakliže jsou rodiče různého původu národní příslušnost se
vztahuje k otci tak je tomu podle zákona Tory u nežidů. Avšak jaké smíšení může
být mezi Židy a nežidy? Tora něco takového nezná ne že by takový případ
neexistoval vždyť to víte nejlépe sám jelikož jste potomkem jednoho takového
žida, nýbrž Tora něco takového nezná z právního hlediska, nejenom že takovéto
manželství není manžrlstvím kdekoliv platným ale je zde i dopad na děti jež
přicházejí na svět jsou jakoby zbaveny svých rodičů, to však nemůže být protože
všichni vidí že zde dítě je a proto dítě patří tomu komu patří definitivně odkud
vzešlo a to z matky aproto patří matce byla li matka židovka je dítě žid
pakliže nikoliv dítě je goj. Tradice kohanym se dědí po otci v tomto případě
však není co zdědit. Doufám že Vás tato odpověď nemrzí je však jiná útěcha a to
v tom že podle kabali existuje určitý vztah takovýchto dětí k židovství avšak
jsou to vyhnané duše kdy svatost musela sestoupit velmi dolů a potom se snaží
vyjít nahoru a dojít k osvobození a k tím k nápravě všech dolních míst kam
sestoupila. To je i Váš případ a důvod Vašeho hledání, pakliže v tomto hledání
budete upřímný a důsledný čeká Vás ještě velmi dlouhá cesta. Všechny zákony
týkající se těchto detailů jsou napsány v knize even haezer téměř nazačátku"

90085

23.1.2006 19:16

RE: Národ?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90085

Čta toto a jsem rád že nejsem a nechci být židem. Mám ale otázku do této diskuse jestli dovolíte. V případě konfliktu třeba Francie nebo i České republiky s Izralemem, na čí straně bude místní židovská populace? Na izraleské jako pátá kolona, nebo na straně státu ve kterém žijí jako občani? Hypoteticky vzato samozřejmě. Dekuji předem.

90087

23.1.2006 19:17

RE: Národ?

jude 62.?.?.?

Reakce na 90087

Židovská obec k těmto věcem nebude zaujímat stanovisko.

90088

23.1.2006 19:23

RE: Národ?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90088

Zajímavé. Žádné stanovisko je taky stanovisko. A Ostrovský má pravdu. Děkuji.

90090

23.1.2006 19:28

RE: Národ?

jude 62.?.?.?

Reakce na 90090

Není zač. Židovská obec združuje jak sekulární Židy v ČR, tak věřící Židy a konvertity. Když dojde čistě spekulativně k válce mezi Izraelem a ČR, ŽOP nemá proč zaujímat nějaké stanovisko nebo tiskové prohlášení k této věci. A jeké by to mělo být stanovisko? Jsme na straně Izraele a proto vycházíme do ulic střílet na české občany? To je narostý nesmysl.

90091

23.1.2006 19:33

RE: Národ?

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 90091

Tak jinak: komu fandíte při fotbalovém utkání ČR - Israel?

90095

23.1.2006 19:39

RE: Národ?

jude 62.?.?.?

Reakce na 90095

Já osobně bych fandil Izraeli. Ale ČR je ve fotbale lepší. [smích]

Ale je to takový vztah, jako když hraje ČR - SR, Slováci jsou pro Čechy bratři. Takový vztah mám i k ČR.

Jsem národností Žid s českým občanstvím a tohoto občanství si vážím a snažím se být pro ČR užitečný, nikoliv přítěží.

90096

23.1.2006 20:00

RE: Národ?

Adapa 82.?.?.?

Reakce na 90091

Ale nejrůznější muslimské komunity v Evropě museli v poslední době často zaujímat stanovisko, že jsou proti Bin Ládinovi, že odsuzují útok na Dvojčata, že jsou proti Sadámovi...
Na každého zkrátka jiný metr [mrknutí jedním okem]

90102

23.1.2006 20:04

RE: Národ?

jude 62.?.?.?

Reakce na 90102

Mícháte jablka a hrušky dohromady.

90103

23.1.2006 20:32

RE: Národ?

Adapa 82.?.?.?

Reakce na 90103

Myslíte?
Představte si, že někdo z Iráku udělal tady v Brně pumový atentát. Vyhodil by do vzduchu třeba náš Špilberg.
Rázem by se tady zvedla vlne nenávisti vůči všemu iráckému. A víte, jak by se zachovali místní Iráčani? Demonstrovali by proti tomu útoku, vybírali by peníze na obnovu památky (i kdyby to mělo být jen symbolicky). Jsou Iráčani, ale žijí zde a tak by cítili povinnost to dokázat.
Takže opravdu je to míchání hrušek a jablk dohromady? [mrknutí jedním okem]

90114

23.1.2006 20:35

RE: Národ?

jude 62.?.?.?

Reakce na 90114

Kdyby nějaký Žid spáchal pumový atentát v Praze a poničil Národní divadlo, ŽOP k tomu nebude zaujímat stanovisko, ale nějaký člen obce iniciuje nějakou sbírku, což bych třeba udělal já.

90115

23.1.2006 20:38

RE: Národ?

Adapa 82.?.?.?

Reakce na 90115

Takže se alespoň shodneme na jedné věci, že jak mezi židy (piště si jaké ž se vám líbí) i muslimy a třeba i taoisty mohou být slušní lidé... [mrknutí jedním okem]

Omlouvám se za otázku naprosto mimo téma, znáte izraelské rádio Yo? Já jen, že jsem si jednou toto rádio náhodou naladil přes internet a teď ho rád poslouchám [mrknutí jedním okem]

90116

23.1.2006 20:42

RE: Národ?

jude 62.?.?.?

Reakce na 90116

Rádio Yo poslouchám a také ho mám rád. Ale objevil jsem ho teprve nedávno. [smích]

90118

23.1.2006 20:09

RE: Národ?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90102

A to ještě přihlédněte k faktu že kdo složil dvojčata je zcela pofidérní, kdo dvojčata měl v té době čerstvě pod kontrolou a kolik tento šikula za ně dostal od pojišťovny. Metr křivý jak turecká šavle bych řekl, a každej centimer je jinak velikej, podle toho co se právě měří. [smích]

90105

23.1.2006 20:13

RE: Národ?

jude 62.?.?.?

Reakce na 90105

Co to má ale společného s Židovskou obcí, nevím...

Problémy muslimů nejsou mou záležitostí ani záležitostí Židovské obce.

90108

23.1.2006 20:23

RE: Národ?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90108

Z židovskou obcí patrně nic. Nám outsiderům se ale někdy chce si ověřit jestli se chováme ke všem skupinám stejně a jestli jsme fair. [smích]

90112

24.1.2006 18:42

RE: Národ?

hostující 85.?.?.?

Reakce na 90088

Pánové,omlouvám se ,že vám vstupuji do zajímavé diskuze.
Jsem docela překvapený formou argumentace pana jude,a i když s ním v mnohém nesouhlasím ,respektivě nejsem na jeho straně, musím napsat,že jeho projev je po zážitcích s leho-kemy ,skutečným balzámem! [smích]
Rád bych pro Vás pane jude doplnil otázku položenou několik řádků výš.
Jestli-že Česká republika bude mít svého velvyslance ve státě Izrael,který ale bude židem,nebo Židem.
Koho zájmy bude ve skutečnosti tento člověk hájit především ?
Státu Izrael,nebo České republiky?

90247

26.1.2006 5:35

RE: Národ?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 90088

Ja trochu priostrim situaci ciste hypoteticky jak jinak, ze? Pokud Izrael napadne CR republiku? Jake bude vase stanovisko, kdyz se bude mobilisovat? Muzu vas ujistit, ze ja jako Cech vim velmi presne, jak budu reagovat. A je mi uplne fuk jestli na " pretelskou" navstevu s kverem prijde hotentot nebo zeleny muzicek s tykadlama. Ja totiz na rozdil od Zidovske obce nemusim resit dilema dvoji loajality!! Uprimne receno dvoji loajalita je nemozna, ale vy ji presto praktikujete. Ja verim tomu, ze jisty veci nelze sekat na deka jako maso v reznickem krame. Patri mezi ne treba laska, nenavist, pratelstvi, nepratelstvi, svoboda, otroctvi.... Bud existuji nebo ne? Vy jste snad potkal polovicni pratelstvi nebo vernost? [oči v sloup]

90419

26.1.2006 11:52

RE: Národ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90419

Já sám jsem touto celou diskusí fakticky ohromen ! Vyjádřil jste více méně to, co bych i já chtěl říci. Ta dvojí loajalita je skutečně nemožná a jsem tím značně znepokojen. Díval jsem se na "židovskou otázku" dost opatrným a nestranným okem. Ovšem po těchto zjištěních a vyjádřením mi skutečně přibyl "nevyřešený problém" ! [velký smích]

Nebylo by patrně od věci získat nějaké autoritativní vyjádření, jak to vlastně je. Totiž - pokud to mám chápat skutečně tak "nerudovsky", potom tak nějak vnitřně cítím značný posun sympatií/antipatií !!

90467

23.1.2006 19:32

RE: Národ?

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 90085

>všichni vidí že zde dítě je a proto dítě patří tomu komu
>patří definitivně odkud vzešlo a to z matky aproto patří matce byla li
>matka židovka je dítě žid pakliže nikoliv dítě je goj.
Hm, to je tradice, která má racionální základ v genech. Jestliže dítě patří matce a matka je gój, dítě taky. I když matka při porodu zemře a dítě vychovají v židovské víře příbuzní, tak je konvertitou, tedy židem, dnes tedy i Židem. Je to tak? A když je matka židovka, ditě patří matce, tedy je Žid. Matka zemře, otec ho dá pokřtít a dítě vyroste jako křesťan. A přesto je Židem?

Začínám v tom mít guláš. Never mind, snažím se Vaše stanovisko pochopit, ale popírat pojem etnické národnosti je opravdu nesmysl, třebas se proto dnes dělá opravdu hodně.

90094

23.1.2006 20:07

RE: Národ?

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 90069

Mno, to se na to díváte je z omezené židovské perspektivy a ještě to máte popletené. Za prvé, Židem s velkým "Ž" se rozumí osoba jakéhokoliv etnického původu, která vyznává židovské náboženství. To je něco jako být komunista. Jeden se k nim přihlásí a když ho vezmou, tak je jedním z nich se všemi privilejemi. Jsou sice skalní Židi, kteří trvají na tom, že alespoň mutter musí být echt židovka (kdo ví, kdo byl fotr, žejo). Ti nejkovanější ale zásadně nedovolují svazky s jinověrci, ani s konvertovanými z přesvědčení a i kdyby byli sebeprověřenější; ti jsou v nejlepším dobří jen tak k šábesbojčikování. Ředilo by to superiórní židovskou krev a dědičné přednosti zašpuntovaného genetického poolu, jako například platfús.

Na druhé straně, žid s malým "ž" je etnický žid, jakkoliv byl kdysi už politickohistoricky namixovaný a může a nemusí být Židem s velkým "Ž".

>S etnicitou se nikde v životě neoperuje a je to dobře.
Mno, já nevím jak u vás, ale u nás v Americe je etnicita některých etnik ten hlavní modus operandi. Etnicitou se operuje všude, kde je to pro takové etnikum výhodné. Židovské tlačenky je, myslím, zbytečné popisovat. Černé tlačenky nejsou zdaleka tak významné, ale stále dost známé, jako třeba obrácená diskriminace nebo kvóty při přijímaní na vysokou nebo na viditelné funkce. Raritní etnické upřednostňování mají Indiáni, od nároků na naftová pole a provozování karbanických heren až k povolenému užívání illegálnách drog a lovu zákonem chráněných zvířat. Nesmí ale už skalpovat - bílé, černé, žluté ani jiné tváře - to si vyhrazují už jen židi, s malým i s velkým "ž" a to obě formy ve velkém.

90104

23.1.2006 20:11

RE: Národ?

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 90104

S tím psaním velkých písmen to máte přesně naopak: národnost se píše s velkým písmenem - Čech, Francouz, Žid - vyznání s malým - křesťan, muslim, žid.

90106

23.1.2006 21:43

RE: Národ?

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 90106

>S tím psaním velkých písmen to máte přesně naopak:
>národnost se píše s velkým písmenem - Čech, Francouz, Žid
>- vyznání s malým - křesťan, muslim, žid.
Uff, máte pravdu,jako většinou. Tak díky za opravu, myslím, že jsem to takhle zhovadil poprvé a naposledy.

90133

23.1.2006 20:16

RE: Národ?

jude 62.?.?.?

Reakce na 90104

Na tyto nesmysly není třeba reagovat... [smích]

90109

26.1.2006 5:38

RE: Národ?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 90109

My jsme nekteri trochu pomalejsi v mysleni, takze co kdyby jste zareagoval, ja tam totiz vidim dost realnych punktu!!!

90420

23.1.2006 20:19

RE: Národ?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90104

Příklad z Kanady o obrácené diskriminaci. Končila nám práce, už navždy a tak jsme hledali novou. Mladá spolupracovnice zde v Quebecu sehnala přes internet práci u dráhy, kontrolovat naložené kontejnery z vlaku na tractor trailers. Jí rovnou řekli že jí berou, platilo to tak že bychom to vzali asi všichni, protože je 1. mladá, 2. žena a 3. francouzska. A oni nutně jako Albertská společnost si potřebovali zlepšit kvótu. Hned 3 menšiny najednou bylo terno.
K indiánům: Skalpovat už nesmí ale tabák prodávat můžou a to je pro mne užitečnější. [smích]

90111

24.1.2006 3:42

RE: Národ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 90069

Nedávno jsem se dočetl v MF, že izraelští genetici se hrabali v molekulách a okolí a dospěli k uveřejnitelnému závěru, že Aškenáziové měli všeho všudy 4 pramatky a většina rabínů je z jednoho předka, kterým, to dá rozum, byl starozákonní Aron.
Ovšem u ostatních národů je to jen taková nezjistitelná etnická melanž, kterou nemá cenu se ohánět a každý má mít takovou národnost, na jakou si sežene papíry. Asi jako v tom starém Krampolově vtipu, jak belgická policie rozděluje demonstranty Valoni nalevo, Vlámové napravo a uprostřed zůstane skupina Romů s dotazem "A kam máme jít my Belgičani?"
Podobný přitvrzující se trend sleduji v médiích již nějakou chvilku, o bosenském fotbalistovi se píše jako o Švédovi, sotva dostal občanství, Čech s francouzským pasem je zase Francouz českého původu...A v posledním objektivu zase glosovali události v Sydney, kde si skupina "nacionalistů" dovolila vyjádřit nevoli vůči řádění muslimských gangů - jak je to mohlo vůbec napadnout, když je Austrálie přistěhovalecká země (co na tom, že přistěhovalectví bylo do doby cca před 30 lety výhradně evropské) mluví se tu 200 jazyky, většina Australanů je na to prý "hrdá"...a následoval příspěvek o tom, jak jsou nejrůznější etnika významná, silná a zuby nehty si udržující svoje tradice. Dokonce i Češi etnickou kuchyní a českým knězem...bohužel pouze ti pokročilejšího věku.

90186

23.1.2006 19:43

RE: Národ?

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 90065

pokud vím, tak zrovna Karel Schwarzenberg je adaptovanej. [velký smích] Takže své vlastní předky nezná, zná jen předky Schvarzenbergů.

90097

23.1.2006 19:46

RE: Národ?

jude 62.?.?.?

Reakce na 90097

Současný senátor Karel Schwarzenberg rozhodně není adoptovaný. [mrknutí jedním okem]

90098

23.1.2006 19:50

RE: Národ?

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 90098

ale prosím vás, vždyť jsem to na vlastní oči kdesi v časopisu četla- sám se k tomu přiznal. Jako dítě byl do tohoto rodu adaptovaný. [oči v sloup]

90099

23.1.2006 19:51

RE: Národ?

jude 62.?.?.?

Reakce na 90099

[chechtot] Tak to jste asi čatla nějaký blábol. Je to naprostý nesmysl.

90100

23.1.2006 20:11

RE: Národ?

jude 62.?.?.?

Reakce na 90099

Uvedu to na pravou míru:

Kníže Karel Schwarzenberg(ten senátor) se narodil jako nejstarší syn Karla Schwarzenberga(1911-1986).

Rod Schwarzenbergů má dvě větve - orlickou a hlubockou. Karel Schwarzenberg (65) pochází z orlické větve rodu. Poslední mužský potomek hlubocké větve Jindřich Schwarzenberg-Frauenberg v roce 1960 adoptoval (senátora)Karla Schwarzenberga. Ten se tak stal hlavou rodiny a dědicem tří čtvrtin rodinného majetku.

Takže Karel Schwarzenberg má "šlechtickou krev".

90107

23.1.2006 20:46

RE: Národ?

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 90099

>ale prosím vás, vždyť jsem to na vlastní oči kdesi v
>časopisu četla- sám se k tomu přiznal. Jako dítě byl do
>tohoto rodu adaptovaný. [oči v sloup]
Mno, adoptovanej nebyl, ale v Čimelicích, kde měla zvíkovská větev Švacumperků hlavní bydlo, se šuškalo, že modrou švacumperskou krev naředil
světskej Flaxa a je fakt, že mu Kadlík v mladších letech jakoby z oka vypad´. Záletný Flaxa také pojmenoval svou čistokrevnou fenu areidala "Paní Kněžna" a když se mu spustila s Maříkojc podvraťákem, tak ji v pohnutí mysli zabil sekyrou a potom nad ní tři dny a tři noci plakal a naříkal: "Óóó, cos mi to, Paní Kněžno, udělala!" Taková ironická nespravedlnost a shoda okolností.

Já jsem tuhle tragickou událost a okolnosti kolem ní kdesi, snad na diskuzním fóru BL, popsal. Snad Tom by mohl vědět, kde ji vyšťourat.

Kadlík Švacumperk tedy docela určitě nebyl adoptovanej, ale možná jste někde četla, že se moc dobře adaptoval při posametových restitucích. To je tedy bezesporný fakt.

90120

23.1.2006 20:51

RE: Národ?

jude 62.?.?.?

Reakce na 90120

Že vy píšete takové neetické, demagogické a společensky nevhodné příspěvky. A to jsem byl velice slušný, abych neporušil pravidla této diskuse.

90122

23.1.2006 21:35

RE: Národ?

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 90122

>Že vy píšete takové neetické, demagogické a společensky
>nevhodné příspěvky. A to jsem byl velice slušný, abych
>neporušil pravidla této diskuse.
A "politicky nekorektní" jste zapomněl dodat, to totiž především. Co je na tom neetického, netuším. S Kadlíkem jsme vrstevnící a známe se od vidění z Čimelic, kam jsem jezdíval jako kluk na prázdniny a oškubával jsem jim se Zděnkem Flilousojc pávy v zámecké zahradě. Naposled jsem se s ním setkal na nacistické demonstraci loni v říjnu v Praze, vypadal sešle a byl tam za židy. O světském Flaxovi vím asi víc než kterýkoliv knížecí poddaný v Čimelicích, protože jsem se znal s jeho nejkrásnější dcerou a to ne jen od vidění, takže to mám, dalo by se říct´, z první ruky.

A za demagogické a společensky nevhodné považujete moji zmínku o hradech, zámcích a panstvích, které naše kníže "české" schwarzenbergské restituovalo?

90129

26.1.2006 5:47

RE: Národ?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 90122

Pan Taborsky pise zatracene dobre prispevky, obvzlast kdyz si misto srandy s ruznych figurek, da praci a zacne argumentovat. Takze s tou svou slizkou slusnosti, vhodnosti... tady diru do sveta neudelaj. Aby to pochopili tyhle stranky navstevuji lidi se solidnim prehledem a mimoradnou imunitou proti vymyvani mozku ( teda aspon vetsinou [velký smích] ), samozrejme se tady budou vyskytovat skalni zastanci " Zapadni civilizace" ( tem kterym tomu ze srdce veri to nemam za zle, na rozdil od tech, kteri se derou ke korytum), provakateri, ti to monitorujou v ramci sve profese a jina podobna sebranka. Pochopili? [mrknutí jedním okem]

90421

26.1.2006 6:43

RE: Národ?

google 84.?.?.?

Reakce na 90122

>Že vy píšete takové neetické, demagogické a společensky nevhodné příspěvky.
>A to jsem byl velice slušný, abych neporušil pravidla této diskuse.

neetické
demagogické
společensky nevhodné příspěvky

[zmaten]

no chlape, jude, vy ste zid (dufam, ze to neberiete ako nadavku) a vas slovnik je silne bolsevisticky (to je nadavka, ale ja som za vas, tie hore uvedene kokotiny, nepopisal).
takze mi vychadza zidobolsevik ako vysity. (ci je toto nadavka, si musite ozrejmit vy sam!)

vyvedte ma z omylu a ukazte mi bez vykrucania sa ako had, kde presne v prispevku je to: "neetické, demagogické a společensky nevhodné" a ja sa vam verejne ospravedlnim.

ak by ste mal niekedy v zivote dosiahnut tu rovnovahu a vyvazenost medzi obsahom a formou a dokazal to polozit na papier tak vtipnou formou, ako to uz roky predvadza monsieur Taborsky, tak sa pri vasom povode, urcite nebudete musiet zivit rukami!
ani sa nebudete musiet naucit pravopis, na to dostanete sekretarku. aj na rozne ine veci! [mrknutí jedním okem]

90433

24.1.2006 7:07

Adopce

Zdenek Matoušek 216.?.?.?

Reakce na 90099

>ale prosím vás, vždyť jsem to na vlastní oči kdesi v
>časopisu četla- sám se k tomu přiznal. Jako dítě byl do
>tohoto rodu adaptovaný. [oči v sloup]

V tom případě můžete mít paní Jarmilo pravdu. Někdo se "adaptuje" velmi rychle a někomu to vezme nějaký čas. Ale mám dojem, že jste chtěla říct, že ten pan Karel byl "adoptovaný", není-liž pravda ?
[chechtot]

90200

23.1.2006 17:45

RE: Národ?

Nori Kazu norikazuokamoto (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 90052

I zde je vidět, jak důležitá je třaba barva kůže.
Pokud přerušíte styky se zemí svých předků a vypadáte stejně jako domácí, vaše děti jsou snadno asimilovány a je po problému.
Pokud myslíte, že stejně tak se z Vietnamců stanou příkladní Češi, tak se mýlíte.

90059

24.1.2006 18:39

RE: Národ?

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 90059

Pokud myslíte, že stejně tak se z Vietnamců stanou příkladní Češi, tak se mýlíte.
Tady se vubec nemylite.
Majorita urcuje, jestli obcan zeme Ceske bude prvo, nebo druhorady Cech/Moravan/Slezan.
Ale je to pro me docela legrace pozorovat v CR, jak drtiva vetsina mladych tak do 30let to ma zcela na haku.Mame se na co tesit, heh...

V [cool]
world peace

90246

19.1.2006 23:45

komisariat

google 84.?.?.?

cerveni komisari v Sovietskom Zväze.
europski kommisari v Europskom Zväze(Unii).
planovane hospodarstvo tam i tu.
kto by si to nepamätal, ako nam zakazovali v skole pouzivat slovo Rus? zelany bol sovietsky clovek.
na konci toho experimentu so sovietskym clovekom, sme sa navzajom nenavideli vsetci. my Poliakov, oni Cechov a Ukrajincov a vsetci Rusov, ktori vlastne teoreticky ani neexistovali a sami boli najväcsimi obetami hrozostrasneho chazarskeho experimentu, Zydokomuny(ako to vystizne nazyvaju Poliaci).
dnes su Slovaci samostatni (podla medii to bol vysledok choreho slovenskeho nacionalizmu) a napriek tomu, tak dobre vztahy medzi Slovakmi a Cechmi ako su dnes, tu este nevladli..

pokusy zaviest europsku identitu, hanbit sa za to, ze sme napr. Slovaci;
oblubene nadavky napr. od Emmy B. alebo Arkana Peshmergu a innych sabesboy-ov, spajane negativne s narodnou prislusnostou: Tisovci, drotari, hej Slovaci..

oblubene nadavky na Cechov: maly cesky clovek, svejkovci atd., znovu negativa, spojene s narodnym charakterom..

Nemci; fasisti. nikto im ten omen viac z cela nezmaze, hoci uz preslo takmer 100 rokov (jahwe je boh nemilosrdny a chazari su ucenlivy narod), takmer nikto z holohoaxovych casov uz nezije a ta nova generacia a je ochotna platit za "chyby" dedov a tiez nic nenamieta proti faktu, ze budu platia aj ich deti az na veky vekov amen. zazili nevidane dlhodobe kolektivne vymyvanie mozgu, ktore z nich urobilo fanatickych antifasistov a aky schizofrenicky vysledok? byt presvedcenym antifasistom a napriek tomu si musiet nechat nadavat na celom svete do fasistov.
100-200 novych filmov, roznych studii a disertacii kazdy rok z dielne Hollywoodu a siomedii, sa uz o to postara, ze nikto nezabudne, aki su Nemci svine, holokaustnici. nepomahaju ani pravidelne miliardove dotacie na channuku, Jom Kippur a ine chazaroviny.


always the same old story, the same handwriting

89366

20.1.2006 0:24

RE: komisariat

Emma Bovary 84.?.?.?

Reakce na 89366

>oblubene nadavky napr. od Emmy B. alebo Arkana Peshmergu<

Laskavě vás prosím nedávejte mne dohromady s Arkanem Peshmergou naše názory na většinu věcí jsou skutečně diametrálně odlišné.
Jestli tyto rozdíly nejste schopen odlišit tak to bohužel cosi vypovídá o vás samotném a moc lichotivé to věru není.

89374

20.1.2006 1:56

RE: komisariat

google 84.?.?.?

Reakce na 89374

Emma, myslim si, ze to nie som ja, kto nevie odlisovat a rozlisovat

tu su dva vase prispevky z PROP.sk

Téma: Nové slobodné Slovensko
Emma 08.03.2005 00:44
Tak jsem přímo z úst nejpovalanějších dozvěděli že Hlinkova Garda pardon Slovenska Pospolitost nebere Germány, Židy, Madari a Cikány. Zajímalo by mne jestli berou aspon homosexuály? Asi jo protože takových bude v SP
nejmín 50 procent. Akorát se s tím musí tajit [smích])

obvinenie clenov Slovenskej Pospolitosti z buzeranstva. co by to malo byt ineho, nez obycajna sprosta "pomluva"? nemate totiz ani najmensiu sancu vediet, kolko percent pedalov sa medzi nimi pohybuje.

a to len z dovodu, ze panom lezia na srdci slovenske zaujmy, nad inymi zaujmami. nie je to azda legitimne, zaoberat sa zaujmami vlastneho naroda?

tu je vas druhy prispevok, kt. len doklada moje tvrdenie.
RE: Slovenský národ
Emma 31.12.2004 00:51
gitas: Ti co se příliš hlasitě hlásí k tomu že jsou Slováci, Češi, Madaři, Židi, Němci etc většinou už nic pozitivního s čím by se mohli pochlubit nemají. Musíme tyto v podstatě politovánihodné lidi chápat [smích])

89388

20.1.2006 2:31

RE: komisariat

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 89388

Auč, paní Emma právě dostala trojku z chování. [velký smích]

89393

20.1.2006 16:35

RE: komisariat

Emma Bovary 84.?.?.?

Reakce na 89388

To ale absolutně nevysvětluje proč mne zařazujete vedle Arkana/Peshmergu který tady šíří názory typu že okupační US armáda v Iraqu by měla "nakopat do prdele" všechny ty "levičácké" novináře z BBC, CNN a Al-Jazeera jinak tu válku nevyhraje a podobné zhovadilosti.
A taky to nevysvětluje proč mne nazýváte shabez-boyem (ano na Arkana tohle označení opravdu sedí jak prdel na hrnec to se nemýlíte) když v tom druhém příspěvku který sám citujete nedělám žádný rozdíl mezi Židy a příslušníky jiných národů. [zmaten]

89498

20.1.2006 18:56

RE: komisariat

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 89498

Nicméně by mě tady a teď nejvíce zajímalo - je to pravda, co pan google v příspěvku č. 89374 uvedl - takhle jste tam psala skutečně Vy ? Tedy, vy to vlastně tou poslední větou sice jakoby potvrzujete... [zmaten]

89520

20.1.2006 23:48

RE: komisariat

Emma Bovary 84.?.?.?

Reakce na 89388

"Googlovo" alter ego?

http://en.wikipedia.org/wiki/Arnold_Rimmer

89561

23.1.2006 3:30

RE: komisariat

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 89561

Psala nebo nepsala? Bud se vyjadrete k tematu nebo odmlcte. Az budu chtit neco po Googlovi zeptam se primo jeho, tlumocnika do slovenstiny neputrebuju, a budte v klidu vas bych nezvolil, ani kdybych preklad potreboval. [velký smích]

89977

20.1.2006 18:51

RE: komisariat

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89366

>na konci toho experimentu so sovietskym clovekom, sme ...
>nenavideli ... vsetci
>Rusov, ktori ...sami boli
>najväcsimi obetami hrozostrasneho chazarskeho experimentu,
>Zydokomuny(ako to vystizne nazyvaju Poliaci).
Ano, to je velmi smutná pravda, že Rusové jako národ sklízejí nenávist za zločince (a nebyli to jen Židé!), jichž byli největšími oběťmi. Je pozoruhodné, že v českých intelektuálních kruzích kolem bývalého dissentu, Havla, Vondry, Respektu se velmi urputně razí teorie (např. Bohumil Doležal), že SSSR je přímým a přirozeným pokračovatelem pravoslavného samoděržaví. Díky této hnusné a manipulativní lži, které uvěřilo i dost jinak počestných lidí, se pak nenávist k Sovětům přenáší kromě Rusů i na pravoslaví, jakožto jakýsi studijní model pro bolševismus, odlitek ze stejného totalitního kadlubu. Tento spolek si nenechá ujít jedinou příležitost k pokárání Putina za nedostatek demokratičnosti a k varování před "ruským"(sic!) "rozpínavým imperialismem", jejž se prý Putin snaží potajmu vzkřísit. Ten samý Havel se nestyděl z vlastní vůle podepsat pod dopis, zaslaný Bushovi, vyzývající ho k invazi do Iráku. [naštvaný]

>dnes su Slovaci samostatni (podla medii to bol vysledok choreho
>slovenskeho nacionalizmu) a napriek tomu, tak dobre vztahy medzi
>Slovakmi a Cechmi ako su dnes, tu este nevladli..
Taky si myslím, že to rozdělení byla blbost. A že to takhle dobře dopadlo je mj. proto, že ty vztahy byly v principu dobré vždy.

>pokusy zaviest europsku identitu, hanbit sa za to, ze sme napr.
>Slovaci;
Ano, to je otřesné. Lze bez nadsázky říct, že v momentě, kdy se Slováci, Češi, Němci, Poláci, Italové, Angličané, Francouzi, Finové atd. začnou sami dobrovolně označovat jako "Evropané", bude Evropa mrtvá. [pláč]

>oblubene nadavky napr. od Emmy B. alebo Arkana Peshmergu a innych
>sabesboy-ov, spajane negativne s narodnou prislusnostou: Tisovci,
>drotari, hej Slovaci..
Nadávky Slovákům jsou jednoznačnou demonstrací latentního rasismu, šovinismu a paternalismu Čechů. Zde zmíněný sionistický extremista Magnus Maximus dokonce hovoří o asijské zacyklenosti ve slovenských genech - a tento rasista obviňuje kritiky Israele z antisemitismu, tj. rasismu [chechtot]

>oblubene nadavky na Cechov: maly cesky clovek, svejkovci atd.,
>znovu negativa, spojene s narodnym charakterom..
Ano, ale tady je malý rozdíl: nejvíc si takhle nadávají Češi sami!! [chechtot] [chechtot] [chechtot]

89515

21.1.2006 0:21

RE: komisariat

google 84.?.?.?

Reakce na 89515

> A že to takhle dobře dopadlo
>je mj. proto, že ty vztahy byly v principu dobré vždy.

zhoda, len to nikdy nebolo tak ocividne, ako teraz (snad v 1968-om)

>pokusy zaviest europsku identitu, hanbit sa za to, ze sme napr. Slovaci;
>Ano, to je otřesné. Lze bez nadsázky říct, že v momentě,
>kdy se Slováci, Češi, Němci, Poláci, Italové, Angličané,
>Francouzi, Finové atd. začnou sami dobrovolně označovat jako
>"Evropané", bude Evropa mrtvá. [pláč]

nie je vela ludi, ktori si toto uvedomuju. bohuzial.


>oblubene nadavky na Cechov: maly cesky clovek, svejkovci atd.,
>znovu negativa, spojene s narodnym charakterom..
>Ano, ale tady je malý rozdíl: nejvíc si takhle nadávají
>Češi sami!! [chechtot] [chechtot] [chechtot]

treba si ale polozit otazku, preco je tomu tak?

89567

21.1.2006 19:03

RE: komisariat

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89567

>treba si ale polozit otazku, preco je tomu tak?
Hádám české špecifiká?...

89661

21.1.2006 22:48

RE: komisariat

google 84.?.?.?

Reakce na 89661

media?

89703

23.1.2006 21:10

RE: komisariat

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 89703

"Srát si do vlastního hnízda" je výsledek dlouhodobého výmývání mozků židovskou intelektuální klikou. Je to její dlouhodobá snaha o zdiskreditování českého národního uvědomění a je to její taktikou ve všech ostatních zemích, které mají tuto věš nasazanou v kožichu. Řada předních českých intelektuálů, Neruda, Palacký, Havlíček, před tím varovali dost jasně. Příkladem může sloužit atmosféra, vyvolaná židy kolem Rukopisů. Od té doby, přes Masarykovu a Benešovu republiku, skrz bolševičtění, Pražské jaro a s krátkou vyjimkou po invazi až dodnes toto sebeprznění pokračuje.

90126

23.1.2006 22:43

RE: komisariat

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 90126

Jakou atmosféru vyvolali židé kolem Rukopisů? Nic o tom nevím. Jinak zapírání vlastní národnosti je "in" už dlouho v celé politicky korektní Evropě (vyjma Francouzů, ovšem)

90140

23.1.2006 23:04

RE: komisariat

Emma Bovary 84.?.?.?

Reakce na 90140

>Jakou atmosféru vyvolali židé kolem Rukopisů?<

Že by Táborský věřil v pravost rukopisů [smích]

http://www.ceskaliteratura.cz/texty/kramar2.htm

90154

24.1.2006 17:30

RE: RKZ

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 90154

>>Jakou atmosféru vyvolali židé kolem Rukopisů?<
>
>Že by Táborský věřil v pravost rukopisů [smích]
>
>http://www.ceskaliteratura.cz/texty/kramar2.htm
Kromě selského rozumu nemám, samozřejmě, žádnou kvalifikaci zaujmout postoj k pravosti nebo nepravosti RKZ. Kromě toho jsem z těch, kteří si přednostně všechno převáží, přeměří a analyzuje, prostě, vstrčí prst do ran Kristových, než něčemu uvěří. Několik poznámek bych, ovšem, k tomu měl.

Akci o nepravosti rukopisů rozjel redaktor židovského časopisu "Tagesbote aus Böhmen" David Kuh, nejdříve jako serii článků anonymního autora (odhalen až r. 1913 jako Anton Zeidler, policejní agent, nasazený do výboru Společnosti Národného muzea), ke konci padesátých let devatenáctého století. "Tagesbote" byl pražský obskurní tisk, zabývající se především burzovními zprávami a bulvárními zprávami, a zastával tvrdou provídeňskou, prožidovskou a protičeskou linii. Tato politická akce byla jednou z vídeňských akcí, směřujících k potlačování národních českých ambicí té doby a byla prováděna pod patronací policejního prezidenta Ant. Päumanna. Cituji z jeho zprávy do Vídně z 24. října 1858 (z Kopeckým nalezeného dokladu): "Rád bych Vám dal také na vědomí, Vaše Excelence, že materiál k těmto článkům [t.j. články proti RKZ v "Tagesbote"] byl nanejvýš opatrným způsobem dodán redakci těchto novin od nás a při posuzování účinnosti...budou právě "Tagesbote" nejméně podzřelé z toho, že by se mohly nechat nějak ovlivnit c.k. úřady."

Následující vývoj tažení proti RKZ , ke kterému si později přicmrndnul naprosto diletantským způsobem i Masaryk, nebyl o nic lepší než víděňský počinek. Od té doby byly RKZ prohlášeny a udržovány jako Hankův falzifikát. Poslední akcí proti pravosti RKZ provedl t.zv. Ivanovův tým ke konci éry komunistické propagandy, který skončil naprostým fiaskem. Čirou náhodou jsem se tehdy dostal k přihlédnutí ke skutečné vědecké studii, která bezesporně prokázala, že Hanka RKZ nezfalšoval. Ivanovova pseudovědecká akce byla potom komunisty pečlivě zametena pod koberec, ale jako "úřední pravda" se dodnes za podvod generálně označují RKZ. I když při mé návštěvě Prahy někdy v roce 1990 nebo 1991 jsem si se zájmem prohlédl velkou výstavu o RKZ v Národním muzeu, která byla už mnohem objektivnější než víc než sto let opakovaná propaganda.

90229

24.1.2006 17:42

RE: RKZ

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 90229

Jaký zájem měli podle Vás židé na tom, aby zdiskreditovali staré české eposy? A proč by jim v tom Masaryk pomáhal? U vraždy v Polné to smysl dávalo, ale u Rukopisů?

90232

24.1.2006 18:21

RE: RKZ

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 90232

>Jaký zájem měli podle Vás židé na tom, aby zdiskreditovali
>staré české eposy? A proč by jim v tom Masaryk pomáhal? U
>vraždy v Polné to smysl dávalo, ale u Rukopisů?
Zájem na tom měla Vídeň, jak jsem napsal. Židi v Českém království byli v době českého obrození (a i jindy) vektorem vídeňských zájmů už jen z prostého prospěchářství. A kromě toho se tradičně rádi opičili po Rakušácích a Němcích a Čechy opovrhovali. Většina "českých" Židů ani nechtěla mluvit v Čechách česky mluvit, byl to pro ně jazyk slouhů. Jejich soustavné naleptávání národního uvědomění hostitelských národů se neomezovalo jen na České království ani na devatenácté století.

>A proč by jim v tom Masaryk pomáhal? U
>vraždy v Polné to smysl dávalo, ale u Rukopisů?
Jaký vidíte zásadní rozdíl v důvodech mezi účastí Masaryka v hilsneriádě a ve sporu o Rukopisy? Snad ne z pocitů spravedlnosti v prvním a pravdy v druhém? [mrknutí jedním okem] V obou aktoval jako diletant a šábesboy. A co jeho postoj k židobolševické revoluci v Rusku? Tam byl motivován sociální spravedlností nebo vyšším principem mravním?

90242

25.1.2006 2:21

RE: RKZ

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 90229

No, i když si myslím že pseudověda se dá v historii provozovat bez větších obtíží, Ivanov dal Rukopisy k rozboru Kriminalistickému ústavu, kde zjistili že jsou psány na vydrbaném středověkém pergamenu, původně obsahujícím žalmy. Ostatně zde byly i četné důkazy jazykovědné apod. V době národního probuzení byly podobné případy častější i v cizině, např.Zpěvy Ossianovy.
Ivanov se ve své knížce dost otíral o Nejedlého a dal prostor i obhájci pravosti RKZ Šonkovi, myslím že to vyšlo krátce po "krizovém vývoji", druhé, normalizační vydání pak bylo o dost sušší, seškrtané.
I když níže uvedené příklady o protičeském cítění většiny Židů sedí(tradičně drželi se stávající mocí) - další příklady jsou výsměch Jubilejní výstavě od jistého p.Roubíčka, který se stal impulsem k bouřím Omladiny a plzeňská provokace Židů v kavárně vůči ženám stojícím ve frontě na prvoválečný pilinný chléb (následkem mikropogrom), byli na menších českých městech a vsích i zcela asimilovaní židé, používající české modlitební texty.

90280

25.1.2006 9:06

RE: RKZ

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 90280

>...Ivanov dal Rukopisy k rozboru Kriminalistickému ústavu...
Ivanov Rukopisy nedal a ani nemohl nikomu dát, protože ty byly ve správě Knihovny Národního Muzea a její ředitel, dr. K. Švehla mu, samozřejmě, nejen odmítl jeho chucpe žádost o vydání, ale odmítl mu k nim i přístup, což je normální, nejedná-li se o akreditovaného vědce (Ivanov má doktorát ze žurnalistiky). Ivanov se ale k Rukopisům stejně dostal díky svým temným konekcím na ministerstvu vnitra po řadě podivných interakcí mezi ministerstvy vnitra a školství. Chemickými a mikroskopickými zkouškami byl sice formálně pověřen Kriminalistický ústav Veřejné bezpečnosti, ale Ivanov si usurpoval, z neznámých okolností a k nelibosti pplk. Srnce a maj. Sitty z KÚVB, ve všem hlavní slovo (a kredit - a ten mu dejžto Pámbů).

Z neznámých, ale domyslitelných důvodů nebyl ke spolupráci přizván dr. Komárek, vedoucí chemického oddělená Nár. muzea, světově renomovaný specialista v oboru a který právě v té době vypracoval novou mikroanalytickou metodu, šitou přesně na míru zkoumání starých písemností. Nakonec, jak ho znám, by s nimi do party stejně nešel. Pracoval na Rukopisech již delší dobu sám a škodolibě čekal s publikací svých výsledků na vydání jejich Protokolů (http://utf.mff.cuni.cz/~podolsky/rkz/Rkz.htm), aby pak mohl “toho Ivana a jeho esenbáky rozcupovat na sračky”. K tomu, bohužel, za jeho života nedošlo, protože “esenbákům” konečně došla trpělivost s arogancí, chucpe, podvodnictvím a pavědeckými kachnami v tisku načálnika Ivanova a vydali v mediích, v květnu 1978, Prohlášení, že “Kriminalistický ústav Veřejné Bezpečnosti sděluje, že nevydal žádnou expertizu ve věci pravosti nebo nepravosti rkp. Královédvorského a Zelenohorského, popřípadě jiných historických písemností. Pokud by se na veřejnost dostaly, zvláště z tzv. literatury faktu, jiné informace, postrádají jakékoliv opodstatnění.”

90299

23.1.2006 22:50

RE: komisariat

Emma Bovary 84.?.?.?

Reakce na 90126

>Pražské jaro krátkou vyjimkou po invazi až dodnes toto sebeprznění pokračuje.<

Jo to máte recht pane Táborský vždyt i komunistický spisovatel Saša Pludek píše ve Vabanku (to je asi ta krátká vyjímka po invazi rok vydání 1974) že to Paržský jaro bylo jedno velký židovský spiknutí od kterého nás musela přijet zachránit Krasnaja Armija [smích])

90143

24.1.2006 17:49

Odkazy k Vašim komentářům je vždycky lahůdka pro srandisty, paní Bovaryová.

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 90143

Nejen odkaz na to veršování ve Vašem předposledním komentáři, to je prostě neotřesitelný důkaz [velký smích] o nepravosti Rukopisů, ale i odkaz na Vabank z roku 1974. Krátkou dobou po invazi jsem mínil krátkou dobu, ne pět let normalizace. A čert ví, jestli se Pludek přitom ještě netrefil s tím židovským spiknutím do černého, já jsem tam ještě dobu Pražského jara jako aktivní pamětník prožíval. Jak oni sami tomu říkali, bylo to "spiknutí chytrých", pamatujete? Oni se spikli a národ to odpykal. Jako dycinky.

90235

26.1.2006 5:55

RE: komisariat

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 90143

Vypada to, ze pan Taborsky poskytl detailni pozadi okolo Ivanova a jeho tzv. expertiz? Ze by dosla munice, ze jste se nebyla schopna vyjadrit? Vydim, ze dymovou clonu dneska netvori kinemetografie, ale Pludek, copak nic na tohle tema nenatocili? [mrknutí jedním okem]

90422

20.1.2006 0:25

fakticka poznamka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

'Těch 800 milionů je pouze cena za zbourání vepřína a jeho výstavbu jinde'

odkud cerpate tuto informaci? Mate trochu predstavu o cenach stavebnich praci? To je naprosty nesmysl a demagogie.

89376

20.1.2006 0:55

RE: fakticka poznamka

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 89376

Tady:
http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?r=domaci&c=A060113_193534_domaci_cen
http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?r=domaci&c=A050609_164005_domaci_lkr

V prvním článku se hovoří o půl miliardě, v druhém o miliardě. Většina odborníků se shoduje na 800 milionech.

89382

20.1.2006 7:45

Dva ze způsobů, kterými se z lidí, kteří původně měli na víc stávají užiteční idioti:

J. H. 62.?.?.?

Svoboda svědomí poskytla velký prostor dvěma typům rozumbradů, proti kterým zbytek společnosti v poslední době nemá obranu. První metoda využívá skutečnosti, že moudrost a slušnost hodnotíme porovnáním. A je samozřejmě daleko pohodlnější očernit dtuhé, než být sám moudrý a slušný. Netřeba to rozvádět. Mudrce a Morální Velikány, kteří hlavně kydají špínu na své okolí vidíme na každém kroku. Že je jejich „moudrost a velikost“ neuchrání před tím, aby naletěli na kdeco také nemusím moc připomínat.
Druhá metoda, jak být snadno a rychle chytrý využívá fakt, že nesmysl se snadno vymyslí, ale často je těžké se na něj rozumně odpovědět. Asi všichni jsme to zažili v pubertě. Člověku to začne samostatně myslet a nestačí se divit, na jaké samozřejmosti ti dospěli a tím pádem staří pitomci nepřišli. V normální společnosti je zaražen v rozletu, aby si neublížil a časem sám zjistí, že pitomec byl on, protože si to z neznalosti představoval jako Hurvínek válku. Po létech vidí stejné projevy u svých synů a případně i vnuků. „Pubertální“ stav je pro svého nositele velice příjemný, protože mu navozuje dojem, že je vševědoucí. Proto tam, kde společnost netlačí na lidi aby dospěli vidíme davy tako postižených přerostlých puberťáků. Ve skutečnosti je ale takového člověka možno vodit za nos kdejakou sofistikou, zvlášť když jí vymyslí podobně postižení.
Prostě a jednoduše - je to tak, jak čteme hned ve třetí kapitole první knihy v Bibli: „Budete jako bohové, poznávajíce dobré a zlé“. No a chtěli být moudří a zjistili, že jsou nazí. Jenže k tomu, aby to zjistili, museli prozřít. Řečeno biblickým jazykem - museli připustit, že Bůh přichází.
J. H.

89431

20.1.2006 10:41

Škoda,

Jáchym 194.?.?.?

že se podobné články neobjevují v českých novinách, ale takové vlastně neexistují jak to koneckonců konstatuje i článek... [oči v sloup]

89447

20.1.2006 12:03

Romská iniciativa?

karin 195.?.?.?

Párkrát už se případem Lety zoabírali v sobotní příloze deníku Právo, neboli v Rudém Bulváru. Shromážděná fakta však stojí zato. Nemám teď bohužel výtisk po ruce, ale vyznění je asi takové: cikány u jejich pomníku celý rok není vidět, cikány jejich "památník" a přilehlý vepřín nezajímá. Nynější cikáni nějaký nacionalismus prostě nepěstují, jejich národní povědomí a soudržnost je ještě nižší než mezi Čechy, což je, jak uznáte, úroveň hodně nízká.
Cikán se chce buď asimilovat nebo se nějak postarat sám o sebe, to poslední, co jej zajímá, je vykopávání nějakých bájných tradic a slavné minulosti (jestli nějaká byla), protože té se nenají - pokud nemá náhodou podobu nějakého "odškodnění", což ale zase není cikánský vynález. Ovšemže v Letech jde hlavně o slušné peníze, které plavou v chutné omáčce z postmoderních lží multikulturálních blábolů. Nelze si nevšimnout, že sionisti si hledí jen svého holokaustu a ostatní je zero.

89455

20.1.2006 12:20

RE: Romská iniciativa?

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 89455

Za poslednich xlet se v CR veprove maso prodavalo pod vyrobni cenu, levny import z Polska daval chovatelum prasat pekne pokourit.
Bylo by zajimave podivat se hloubeji, kdo vlastni ten veprin, jake jsou jeho zavazky vuci bankam a financnimu uradu ( ale to vse je tajne a pod poklickou-coz je vlastne i dobre), ale pokud je to tunel na statni kasu, tak by se na to nekdo kompetentni podivat mohl.
Treba by to mistni malochovatele privitali s povdekem.
Malochovatelum vice prace, to je nase agitace ( koupil jsem si jejich akcie ) [velký smích]

89458

20.1.2006 13:08

RE: Romská iniciativa?

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 89458

Vepřín byl postaven v době, kdy o internačním táboře v Letech ještě nebyla řeč.

89463

20.1.2006 21:26

RE: Romská iniciativa?

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 89463

>Vepřín byl postaven v době, kdy o internačním táboře v
>Letech ještě nebyla řeč.
IPB banka, Pragobanka, atd. taky byly zalozeny a fungovaly pred vytunelovanim.
Proc by se nemohlo tunelovat pribytkem pro prasata? [cool] [cool]

89537

23.1.2006 13:59

RE: Romská iniciativa?

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 89537

To je jistě správná otázka. Pokud by vlastníkem vepřína byl někdo z našich politiků nebo jeho příbuzný či nějaký multi-kulty ochránce lidských práv, tak by to na tunel vypadalo z více jak 95 %. Ovšem to by se snad již vědělo a pokud by se to vědělo, tak na 99 % by se to také národu pustilo. Jsou sice věci, které se nechávají na dobu těsně před volbami, ale kauza lety se diskutuje již několik volebních období. Tedy asi v prasečáku žádný politik peníze uložené nemá.

Jsem jen zvědav, kdy někoho napadne požadovat peníze na pomník v Letech na senátoru Jeho Jasnosti Karlu, knížeti ze Schwarzenberku, jehož rodiče práci internovaných cikánů a ostatních potulujících se osob využívali ke zvelebení svémo panství.

90023

23.1.2006 3:38

RE: Romská iniciativa?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 89455

Presne tak najdi, kde jsou penize a mas podstatu zkoumane skutecnosti. Avsak tuto kauzu otevira nekdo jiny, a ten se hreje svou vlastni polivku. K tomu by se cesti cikani nedopracovali, vetsina z nich nevedela par tydnu zpatky, ze obec nazvu Lety lezi v CR.

89978

20.1.2006 14:25

Není pan autor z církve

Ondra 212.?.?.?

Takovouhle směs různých blbostí jsem na internetu ještě nečetl. Zajímalo by mne zda pan autor náhodou nepatří do církve? Mě totiž tento článek připadá těžče manipulativní.

Ještě, požádal bych příslušné komentátory kteří prohlašují že Národní strana je nacionalistická, tak aby mi objasnili význam slova nacionalismus. Mě totiž nacionalismus národní strany spíše připadá jako nacismus. Např. Homosexuálové a Romové jsou špatní (viz. stránky Národní strany) -- netvrdil tohle náhodou už Hitler? Zajímalo by mne, kdy Národní strana k tomu přidá taktéž Židy. A zajímalo by mne, pokud tato strana zvítězí ve volbách (asi těžko), kdy tady začnou provozovat plynové komory... Ale to se už asi nedozvím, protože pokud zvítězí, tak ztratím zbylou víru v to, že Český národ je národ inteligentní a odsuzující jakékoli nerovné zacházení na základě sexuální orientace, rasy, víry apod. a budu muset emigrovat z důvodů politického pronásledování. [pláč]

89474

20.1.2006 14:54

RE: Není pan autor z církve

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 89474

>Ještě, požádal bych příslušné komentátory kteří
>prohlašují že Národní strana je nacionalistická, tak aby mi
>objasnili význam slova nacionalismus. Mě totiž nacionalismus
>národní strany spíše připadá jako nacismus.
Že jsou to náckové co se chytají pupulistických hesel jsem tady v diskuzi napsal již někdy před dvěma roky. To se ještě tak nezviditelňovali. Dnes k tomu nemám co dodat.

>nedozvím, protože pokud zvítězí, tak ztratím zbylou víru v
>to, že Český národ je národ inteligentní a odsuzující
>jakékoli nerovné zacházení na základě sexuální orientace,
>rasy, víry apod. a budu muset emigrovat z důvodů politického
>pronásledování. [pláč]
Spolu s těmi nácky se hlavně černoprdelníci snaží dokázat, že inteligentním národem nejsme. Viz jejich prosazování zákazu potratů a akce proti uzákonění registrovaného partnerství.

89478

23.1.2006 3:46

RE: Není pan autor z církve

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 89474

Nevsiml jsem si, ze by v Listine zakladnich prav a svobod, ktera je soucasti Ustavy CR nekomu hrozilo nebezpeci nucene emigrace. Jinak nacionalismus jsem si nasel ve slovniku, ale vas pojem "inteligentni narod " bych potreboval ponekud upresnit. A pokud jde o plynove komory, ono je vubec otazka jestli je krome poprav zlocincu v USA vubec nekdo ve svete v minulosti provozoval, predevsim v masovem meritku.

89979

23.1.2006 13:14

RE: Není pan autor z církve

Nori Kazu norikazuokamoto (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 89474


Takovouhle směs různých blbostí jsem na internetu ještě nečetl. Zajímalo by mne zda pan autor náhodou nepatří do církve?

Blbostí? Vy asi nad dnešními společenskými problémy moc často nepřemýšlíte, že? A že by kořenem zla byly církve, jak naznačujete?

Mě totiž tento článek připadá těžče manipulativní.

To je subjekvitní. Snaha o nastínění naléhavosti problému není manipulací.

... význam slova nacionalismus.

Cituji slovník cizích slov: "Nacionalismus je - 1. myšlenkový a politický směr, který pokládá národ za základní společenskou jednostku - 2. ve starším pojetí vlastenectví."
Pořád se Vám ještě na nacionalismu něco nelíbí???

Mě totiž nacionalismus národní strany spíše připadá jako nacismus.

Národní Strana je nacionalistická, s neonacisty moc dobře nevycházejí.

Např. Homosexuálové a Romové jsou špatní (viz. stránky Národní strany) -- netvrdil tohle náhodou už Hitler?

Špatní? Homosexualita by měla být opět postavena na úroveň zoofilie či nekrofilie. Nechtěl bych trestat tyto postižené lidi za danou (ani to není ještě jisté, výzkum je záměrně tabuizován) diagnózu, ale pouze za její veřejnou propagaci. Tyto jevy se v ničem neliší. Zkuste si argument, že to nikomu neubližuje, vztáhnout na nekrofily, co Vy na to? Homosexualita je dnes nahlížena jinak jen díky mediální masáži. Kdyby se taktéž činili nekrofilové, tak by Vám to také nepřišlo "nemravné a nechutné".

Romové (proč ne Cikáni???) jsou cizorodé etnikum uvnitř naší společnosti, které není jako celek jednoznačně přínosem pro společnost ale přítěží.
Jakým způsobem se má pak o takovém etniku hovořit?
Hitler říkal věcí ... opět to s tím nijak nesouvisí, neboť NS se nikdy na Hitlera ideologicky neodvolává a naopak nacismus (Hitlerismus) odsuzuje.

Zajímalo by mne, kdy Národní strana k tomu přidá taktéž Židy.

Kdo říká "za vším hledej Žida" je paranoik, ale kdo tvrdí "Židé jsou sice vlivní, bohatí, provázaní, ale svůj vliv neuplatňují", ten je hloupý nebo naivní!

A zajímalo by mne, pokud tato strana zvítězí ve volbách (asi těžko), kdy tady začnou provozovat plynové komory...

[oči v sloup]

... ztratím zbylou víru v to, že Český národ je národ inteligentní a odsuzující jakékoli nerovné zacházení na základě sexuální orientace, rasy, víry apod.

Rozlišuje, prosím, mezi rovným zacházením (ikdyž opravdu chcete, aby společnost nahlížela na nekrofily stejně jako na každého jiného?) a pozitivní diskriminací. Protože až tam jsme se dostali! Pokud jde o rasu a víru, pak si dovolím upozornit, že při zamezení imigrace takovýto problém více méně odpadne a pokud jde o stávající menšiny, má NS v programu jejich ochranu jako povinnost Čechů vůči svým hostům, pokud ti budou dodržovat a ctít naše zákony.


90019

20.1.2006 15:10

bída nacionalismu

karin 195.?.?.?

Nacionalismus nepovažuji za nic samo o sobě hodnotného. O tom, jak pochybná kategorie je národ se velmi pěkně rozepsal zasnulý marxista, komunista, žid a přece odpůrce Izraele a sionismu Eric Hobsbawm. Nelze uchopit národ a definovat, co jej vlastně tvoří a vystačit přitom jenom s jazykem nebo státní hranicí. Náboženství a kultura jsou pro identitu národa daleko nejdůležitější, když pomineme nenávist k jinému národu, (což je nám asi nejsrozumitelnější definice, no ne?) Wilsonovo právo na sebeurčení a zednář Masaryk je to nejhorší, co nás, poctivé [smích] Rakušany mohlo potkat, ale to už je o něčem jiném, tehdy šlo zugrund mnoho jiného a hlavně už s tím nic nenaděláme! Shrnuji: když se někdo chová jako člověk, je mi jedno, jak vypadá a jakou řečí mluví. Vadí mi vždycky jenom prasácké chování a neomalené, nelegitimní, podlé způsoby!
Když se taková chátra navíc domáhá moci, je zle!
[naštvaný]

89483

20.1.2006 15:19

RE: bída nacionalismu

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 89483

Souhlas, nacionalismus je jenom spolčování vesničanů z Horních Počernic proti Uhříněvsi, roztažený do velikosti státu. Slušný chování je základ civilizace. [cool]

89485

20.1.2006 17:59

RE: bída nacionalismu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 89483

Vzhledem k výčtu světonázor(ů) a původu p.Hobsbawna se vůbec nedivím, že se mu národ jeví být kategorií podivnou (ostatně na takových lidech staré Rakousko, kterého se ochotně zbavili r.1918 i sami Rakušané, nestálo). Ale my jako malá entita v nepřiliš přátelském okolí bychom měli být v hodnocení úlohy národa v dějinách opatrnější.Je pravdou, že vznik národů v moderním pojetí má hodně co dělat s romantismem a reakcí na francouzskou revoluci (s internacionálními ambicemi), vůči které bylo třeba ideové munice. Z téže doby je i výrok Angličana Burkea (protijakobínského), že vlastenectví je posledním útočištěm darebáků. To se u nás potvrdilo mj. tím, jak lehce komunisté odhodili internacionalistický háv a stali se zuřivými (a bohužel téměř jedinými) obhájci národních zájmů (pro ty, kteří nevědí co to je - vzhledem k naší národní homogenitě je lze ztotožnit s zájmy státními). Ovšem zdaleka to neznamená, že je vlastenectví institucí zavrženíhodnou kvůli tomu, že je občas zneužíváno, zvláště když je k tomu dávána příležitost tím, že je politická scéna manipulováno v článku opsanými silami tak, aby se vlastenectví octlo "na ulici" k volné dispozici i extremistům.Na závěr si dovolím citaci Ladislava Klímy - píše sice o "šovinismu", ale ten je feministickými pisálky nyní přiřčen výhradně mužům a jeho místo v mediích převzal právě "nacionalismus"."Šovinismus je totéž, co skutečný, ohnivý patriotismus. Jen jiné jméno proň, zdůrazňující jeho podstatnou vášnivost, ergo neracionálnost a imoralitu. Ať analyzoval jsem kterýkoli ze svých hřejivých, vlasteneckých pocitů, - všechny byly absolutně šovinistní; šovinismus je jen žár patriotismu. První pohled na dějiny naznačuje, že byl jejich hlavní hybnou silou. Všechny národy spočívaly - tím více, čím vyšší byly - v nesmírné sebelásce, sebeadoraci,pýše, naprosté neautokritičnosti, v nepříčetném nepřátelství k sousedům, v bagatelizování jich a deptání...Nízké a vskutku často odporně působící formy nacionalismu jsou zjevy patriotismus nutně doprovázející: v temných a kalných duších může se vše projevovat jen temně a kalně; ale je jich trochu mnoho...Vyrotit formy ty by znamenalo "vylít z vany s vodou i dítě";otázkou je: jest lepší, aby lid byl temně patriotický, nebo aby nebyl vůbec patriotický...?Dále: Formy ty nejsou o sobě přece jen někdy tak odporné, jak je vidí oko nepřítele a nepatrioty; mají v duši lidu své hluboké oprávnění a dobré svědomí, jako vše, co jest...-doprovázeny jsou tam, v jedno slity s pocity vyššími, jako v duši vysoké nízkost druží se s vznešeností. Obé nerozlučitelno, vysoké musí spočívat na nízkém, podtrhnout nízké znamená přivodit sesutí vysokého...Konečně:Co na nízkých manifestacích patriotismu patriotismu jemnějšího ducha odpuzuje, není, hluboce vzato, nacionální moment, šovinismus...Kráceno (Editor)

89509

20.1.2006 18:55

RE: bída nacionalismu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 89509

Dokončení:...není šovinismus sám, nýbrž lidská hloupost a nízkost v něm právě náhodou se projevující. Proti ní se vzpouzí a mysle, že bojuje proti "šovinismu", dopouští se "qui pro quo (kdo místo koho).
In summa: Nacionální šovinismus je špatný jen v tom případě, že je špatný patriotismus. - Je zde tento případ? Budu i zde smělejší než vy, rekové, kteří odvažujete se naň teprve, když vtlačili jste mu na tvář kápi šovinismu. Patriotismus není čímsi nejvyšším, ba ani vskutku vysokým. Je čímsi přiliš mnohosmyslným, vágním, iluzívním; co je v něm nejlepšího, bylo do něho odjinud sneseno jako kukaččí vejce; je celý tak trochu nedorozuměním. A je bornovaný (omezený); a bodrý ; a plebejský a stádní; nejvyšší duchové viděli jej pod sebou. Avšak je- právě pro svou iluzivnost - čímsi lákavým,ba kouzelným; je nedorozuměním, ale krásným; svůdnou perverzitou; poezií, protože povětšině je neužitečný,luxus. Je vyšším duchům zdrojem snů, zamrazení, exaltací, objektem hry, odpočinkem. Mase však skvostný stimulus boje, neboli života; a - vedle žaludku - jedinou mocnou hybnou silou, která ji dnes zbyla; poslední reziduum ideálu; jediná náhrada za dohořívající religiozitu. Všechna ta ostatní hesla ukázala až přiliš, že jsou bezmocná, nebo jen pláštíkem materialistních, červích snah.
Výňatky ze statě "Šovinismus", 1922

89517

20.1.2006 18:09

RE: bída nacionalismu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 89483

L.Klíma - dokončení : "Co na nízkých manifestacích patriotismu jemnějšího ducha odpuzuje, není, hluboce vzato, nacionální moment, šovinismus sám, nýbrž lidská hloupost a nízkost vůbec v něm náhodou se projevující. Proti ní se vzpouzí a mysle, že bojuje proti "šovinismu", dopouští se qui pro quo /kdo místo koho/.

89511

20.1.2006 20:32

RE: bída nacionalismu

Nori Kazu norikazuokamoto (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 89483


Nacionalismus nepovažuji za nic samo o sobě hodnotného.

Je to stmelující faktor a ten se někdy setsakra hodí, ikdyž má svá rizika. Přirovnal bych to k náboženství. Nebo k vlastnictví jaderných zbraní. A tudíš zde platí i podobná pravidla: Pacifista riskuje ze všech nejvíc, protože fakt, že se on svých prostředků vzdá neznamená, že totéž udělají i ostatní. Cesta nevede přes vzdávání se svých "zbraní". A už vůbec ne jako první!!!!!!!

O tom, jak pochybná kategorie je národ se velmi pěkně rozepsal zasnulý marxista, komunista, žid...

Ano, ano, neomarxisté umí rozpoznat vše zastaralé a prohnilé a umí určovat skvělý nový směr. Úspěchy "civilizace bílého muže" posledních desetiletí o tom přeci jasně svěčí [pláč] Ó jak hrdí by na nás byli naši předci, ó jak skvělé dědictví zanecháváme svým dětem [pláč] [pláč] [pláč] Ach jo.

...a přece odpůrce Izraele a sionismu ...

Vy jste asi nečetl můj nedávný příspěvek "Sionisté mi nevadí", že?
Navíc ta věta nedává moc smysl. Říct o někom, že je neomarxista a ještě navíc nemá rád národy je asi jako říct, že je někdo vrah a navíc ještě špatný člověk. Nepatří tam žádné "a přece" ale pouze "a proto".

Shrnuji: když se někdo chová jako člověk, je mi jedno, jak vypadá a jakou řečí mluví.

A když se tak přestane chovat? Nebo jeho děti? Nebude pak už trošku pozdě?

Vadí mi vždycky jenom prasácké chování a neomalené, nelegitimní, podlé způsoby!
Když se taková chátra navíc domáhá moci, je zle!

Hmmm a co takhle předvídat?

A obecně, ptám se už po miliónté a stále jsem od jediného člověka vašich názorů nedostal uspokojivou odpověď: Proč být tolerantní třeba k imigraci? Proč to riziko vůbec podstupovat??? Riskujeme hodně a získat nemůžeme nic [pláč] Tak proč?

89532

21.1.2006 16:42

Pravda o serveru Zvědavec

jude 62.?.?.?

NAŠEL JSEM ZAJÍMAVÝ TEXT, KTERÝ SE SNAŽÍ ODHALIT PRAVÝ CÍL SERVERU ZVĚDAVEC.

http://zvedavec.nazory.cz

89622

21.1.2006 16:55

RE: Pravda o serveru Zvědavec

Nori Kazu norikazuokamoto (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 89622

Já už to četl před nějakým pátkem u Nilberta. Mám rád recesi, ale místy by to chtělo víc invence.

Pane Stworo, občas mě tak napadá, přemýšlel jste někdy jak byste reagoval, kdyby jste dostal nějakou pěknou nabídku od nějakého oficiálního sdělovacího prostředku? Myslím třeba články, interview nebo "šéfování". Šel byste do toho?

89623

21.1.2006 17:08

RE: Pravda o serveru Zvědavec

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 89622

2jude:
Kdyz uz teda ohrivate tu svou polivcicku porad dokola, tak mi aspon reknete, kterou skolu preferujete.
Tu mistni, s Karolem Sidonem v čele, nebo tu, ktera se nediva napravo nalevo - Chasid Lubavic?
Zidovstvi, jako takove, nezna hranice. Ale jak teda to vidite Vy?
Jste ochoten odpovedet?
Dekuji za odpoved.
P.S.Ale pokud nebudete moci odpovedet dle sveho hlubokeho presvedceni, neodpovidejte.
Vemu to s povdekem a respektem.

89626

21.1.2006 17:14

RE: Pravda o serveru Zvědavec

jude 62.?.?.?

Reakce na 89626

Řekněme, že jsem pro "klasickou školu". To znamená dodržování klasických zásad judaismu. Takže se nejvíce blížím ke škole(jak to nazýváte) Karola E. Sidona.

Nejsem příznivcem ani hnutí Chabad. I když je ještě poměrně liberální oproti hnutím, kteří omítají stát Izrael. To už jsou sekty.

A ani nejsem příznivcem ultraliberálních hnutí, které prosazují zrušení mnoha zásad judaismu.

89628

21.1.2006 21:34

RE: Pravda o serveru Zvědavec

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 89628

Řekněme, že jsem pro "klasickou školu". To znamená dodržování klasických zásad judaismu. Takže se nejvíce blížím ke škole(jak to nazýváte) Karola E. Sidona.
2jude
Nechci Vas privest do rozpaku, ale prave jeden ze sporu prave byl ten, ze Karol Sidon porusoval klasicke zasady judaismu. Jako treba, ze uznaval tzv.tatickovske zidy a uznava je jako rovnocenne. Pro Chasidy je toto nepripustne. Mlatili se kvuli tomu jak psi a nechali nas, obycejne goyim, videt jim do talire i v jinych, pro ne mnohem dulezitejsich, pripadech.
Ale toto neni moje parketa, ...to jen okrajove [mrknutí jedním okem]

V [cool]
world peace
Free Palestinians

89699

21.1.2006 22:45

RE: Pravda o serveru Zvědavec

jude 62.?.?.?

Reakce na 89699

Podle halachy se židovství dědí po matce. Jestli rabín Sidon postavoval "tatíčkovské" židy na stejnou rovinu, nevím. Víra je osobní věcí každého. Žid s židovskou matkou může být klidně zatvrzele sekulární a konvertita s židovským otcem klidně ortodoxní žid.

Chasidské hnutí Chabad Lubavič protestuje proti "tatíčkovským" židům, ale nemají nic proti konvertitům. I když jsou pro co nejmenší počet konverzí. Ale jak by řekl každý rabín, prvním konvertitou byl už Abrahám.

Např. "Izraelské právo návratu" dává možnost, aby občan ktérehokoli státu, který má(měl) alespoň jednoho prarodiče žida(židovku), měl možnost přistěhovat se do Izraele a okamžitě dostat občanství. Samozřejmě i konvertité mají právo na občanství.

89702

21.1.2006 23:14

RE: Pravda o serveru Zvědavec

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 89702

Chasidské hnutí Chabad Lubavič protestuje proti "tatíčkovským" židům, ale nemají nic proti konvertitům.
Jako treba Madona a spol. Dobry kazdy milionek, ze ...samozrejme v US$
Takze treba clovek, ktery se citi byti zidem (semitsky puvod vynechavam- cheep trick)
neni prizvan do kruhu a je navzdy odsouzen zustat mimo.
Ach Jejich Boze, co to cinis za hovadiny?
A ja myslel, ze to mezi sebou mysli dobre [velký smích]

Pred bohem ( bohy ) jsme si vsichni rovni. A pokud to tak nekdo nevidi, tak je zcela jasne, koho si nenechat prerust pres hlavu.

Samozřejmě i konvertité mají právo na občanství.
Zeby cesta pro domaci Palestince?
A co cerni africane,...treba z Ghany, neco Mali ?
Dostali by obcanstvi, pokud by konvertovali?
Mate v tom stejny bordel jako krestane.

Pokud jste Cech telem i dusi, radej si pojdte dat jedno pivo s Perunem a Slavou [mrknutí jedním okem]

89713

21.1.2006 23:32

RE: Pravda o serveru Zvědavec

jude 62.?.?.?

Reakce na 89713

Cesta k B-hu je jedna věc a příslušnost k náboženství druhá.

89717

21.1.2006 23:46

RE: Pravda o serveru Zvědavec

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 89717

Čest, prislusnost.... o tom debata neni.
Bavime se na tema: Pokrevni zide,...po matce, dle tisiciletych pitomych pravidel.
Protoze jsme si vsichni rovni. Vsichni.
nebo si myslite, ze ne?
Jste ochoten rici pravdu tak, jak to citite?
Staci se jen podivat, jakou formou spolu komunikuji orthodox zide se svymi detmi.
Kde je materska laska, soucit, pochopeni pro lidskou bytost....tech nedostatku lidstvi tam je spousta. Treba to vidim jinak, jsem mimo kruh. Ale jsem clovek a to mi zajiste nikdo neupira,...
...teda, krome tech orthodoxnich "samovyvolenych- pomatenych".
Pro ne jsem pouze goy, ...Pozor, nedotykat ! Spinavej !
Ano, nebo ne?

89721

22.1.2006 10:34

RE: Pravda o serveru Zvědavec

jude 62.?.?.?

Reakce na 89721

Co je to národnost? To přece není žádná etnická krevní příslušnost. Rey Koranteng má národnost českou a jeho děti také. Stejně tak i děti Bolka Polívky s Chantal Poullainovou mají národnost českou, i když mají francouzskou matku. Je to o tom, co člověk přijme. Jestliže se např. nějaký manželský pár přistěhuje z Afriky do ČR, jejich děti budou mít národnost českou, i když budou "černý jak bota".

Někdo jako "půlžid" neexistuje. Tak to rozdělovali nacisté.

Židé se dívají na nežidy stejně jako češi na nečechy.

Judaismus dává každému možnost konverze. Tato cesta ke konverzi je velice dlouhá a trvá i roky. V té době vás rabín, který má za úkol prověřit vaši upřímnost a znalosti, "testuje". Je to sada mnohahodinových rozhovorů, kdy rabín odhaluje vaši připravenost a záměry. Takže je skoro nemožné, aby někdo konvertoval za nějakým "jiným" účelem. Musíte se naučit hebrejsky, atd. V podstatě přijmete jazyk, kulturu a náboženství židů. Je to těžký proces. Většinou konvertují lidé, kteří měli např. židovského otce, děděčka nebo pradědečka atd. Konverze vám nedává židovskou národnost, ale příslušnost k židovskému náboženství a případný nárok na Izraelské občanství.

89779

22.1.2006 11:38

RE: Pravda o serveru Zvědavec

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 89779

2jude:

Tak, jak se bude divat bila ceska majorita na potomky treba toho Reye, tak se budou orthodoxni zide divat na konvertity. vzdy budou 2nd class Izrael citizens.


Jestliže se např. nějaký manželský pár přistěhuje z Afriky do ČR, jejich děti budou mít národnost českou, i když budou "černý jak bota".
V tomto bode se mylite. Ikdyz se narodi a cely zivot ziji na uzemi CR, nemaji pravo na obcanstvi CR.
Az mnohalety proces jim umozni podat zadost, ale to jeste neni jiste, jestli obcanstvi CR dostanou.
Takhle se zachazi s rodilym, nebo i zavlecenym ditetem-clovekem.

Někdo jako "půlžid" neexistuje.
Takze pokud se prestanou rodit holcicky a po matce zidovsti kluci si budou brat nekoho mimo kruh, tak je to v cudu. Zide by byli ,....vlastne uz by nebyli.
Je rozdil byt akceptovan ( orthodoxni akceptuji konvertity ), nebo prijat mezi sve.
A to konvertite nikdy nebudou.
Takze rikam,...podobny bordel jako u krestanu.

Lidske nestesti a netolerance. Na tomto by zadna vira stat nemela. [pláč]

89787

22.1.2006 11:54

RE: Pravda o serveru Zvědavec

jude 62.?.?.?

Reakce na 89787

Jestliže se nějaký pár přistěhuje z Afriky do ČR, bude zde žít a pracovat, dostane po několika letech občansví. Jejich děti se zde narodí a do jejich věku, kdy mají dostat občanský průkaz, dostanou také české občanství.

Já nevím jak se dívá česká majorita na potomky Korantenga, já proti nim nic nemám. Beru je za čechy.

Kdyby se konvertita Sidon přistěhoval do Izraele, ortodoxní židé ani nebudou vědět, že je konvertita, pokud jim to sám neřekně nebo pokud nebudou pátrat někde ve spisech.

Ale jak už jsem řekl, prvním konvertitou byl praotec Izraele Abraham. Konvertoval v 99 letech. A myslíte, že ortodoxní židé zpochybňují tuto významvou postavu Abrahama? [smích] To těžko...

89792

22.1.2006 12:22

RE: Pravda o serveru Zvědavec

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 89792

>Jestliže se nějaký pár přistěhuje z Afriky do ČR, bude zde
>žít a pracovat, dostane po několika letech občansví.
Nevim, jak je to nyni, ale kdyz jsem se na to ptal, tak to bylo na 15let cekani. Pokud napr. 10lety zavlecenec, ktery v 18ti zcela jiste bude mluvit a myslet cesky, nebude mit stejna prava.
A nikdy nebude mit jistotu, ze nebude bran jako 2nd class clovek.

> Jejich
>děti se zde narodí a do jejich věku, kdy mají dostat
>občanský průkaz, dostanou také české občanství.
Stat muze, ale nemusi vyhovet zadosti o obcanstvi.

>Já nevím jak se dívá česká majorita na potomky Korantenga,
>já proti nim nic nemám. Beru je za čechy.
Pocitate se k ceske majorite, nebo minorite?
Majorita neakceptuje ( vyjimky potvrzuji pravidlo )


>Kdyby se konvertita Sidon přistěhoval do Izraele, ortodoxní
>židé ani nebudou vědět, že je konvertita, pokud jim to sám
>neřekně nebo pokud nebudou pátrat někde ve spisech.
To jste trefil presne [mrknutí jedním okem]
Zatajovat mezi svymi,....

>Ale jak už jsem řekl, prvním konvertitou byl praotec Izraele
>Abraham. Konvertoval v 99 letech. A myslíte, že ortodoxní
>židé zpochybňují tuto významvou postavu Abrahama? [smích] To
>těžko...
Kdyz jim to pasuje do kramu, tak by byli blbi, aby toto zpochybnovali.
Ovsem pokud se bude jednat treba o zalozeni nove zidovske vesnice s pravymi Svitky, aramejsky psanymi, tak to jen tak nejaky tatickovsky zid, ikdyz rabin (moc tomu ale fakt nerozumim), zalozit nemuze. Proto ty tlaky na Prazskou zidovskou obec.
Jen moc a penize.
Jako vsude jinde. Tak, jakapak "vyvolenost".
Zlo vladne, ale bez Zla by nebylo ani to Dobro moc videt, ze [mrknutí jedním okem]
P.S. A ze jste teda ty Chasidy nechali okupovat to, co patri nam vsem, zde narozenym.
Stejne jako statky krestanu a jinych....
Zidovska obec se necha stejne tunelovat jen proto, ze se jedna dle pravidel "kosile-kabat".
Pokud se majetek Prazske zidovske obce ocitne v Tel Aviv, nebo u Chasidu v NY, tak je to OK.
Rikam,...kosile-kabat [pláč]
Spatne pro Cechy,...at jsou puvodu jakehokoliv.

89797

22.1.2006 12:27

RE: Pravda o serveru Zvědavec

jude 62.?.?.?

Reakce na 89797

Já nevím, ale z toho, co jsem Vám psal, jste nepochopil vůbec nic.

Já o voze, Vy o koze....tahle naše debata nemá smysl.

Mějte se.

89800

22.1.2006 12:33

RE: Pravda o serveru Zvědavec

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 89800

2jude:
Respektuji Vase stanovisko.
Z me strany jen to, ze jsem pochopil, ze informace od Vas by prisly stejne jen v mlze, nepresne, podavajici informace takove, ktere mohou goyim videt a slyset.
Nic vic.To je standard, ktery Vam nevycitam, protoze ani jinak Vam Vase nabozenstvi nedovoluje.

V [smích]
world peace

89803

22.1.2006 12:44

RE: Pravda o serveru Zvědavec

jude 62.?.?.?

Reakce na 89803

Je to začarovaný kruh a hádat se s tady celý den, to pro mne moc není.

Žid je potomek židovské matky a nebo konvertita. Žádný ortodoxní žid se nebude druhého žida ptát, jestli je po matce nebo konvertita. To k tomu Sidonovi. Takže žádné zatajování mezi svými. Je to stejné, jako když se dnes nikdo nemá ptát na národnost, protože je to interní záležitost každého.

Konvertita je postaven na stejnou úroveň jako žid po matce. To je jasné právní vyjádření, které uznává a zaručuje Vrchní rabinát v Izraeli a Rabínský soud.

Jak je to se získáním občanství pro cizince v ČR se nebudu hádat. Jestliže dodržují všechny předpoklady pro získání občanství, po určité době ho dostanou. O tom není pochyb.

89804

22.1.2006 14:28

RE: Pravda o serveru Zvědavec

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89804

Celá tahle debata je poznamenaná tím, že zamlžuje právě ten rozdíl mezi židem, tedy náboženským vyznáním (ať už jsou rodiče kdokoli) a Židem, tedy potomkem židovské matky ("národností" ), ať je jakéhokoli vyznání. Židé sami - někdy vědomě, někdy nevědomě - mlží ohledně toho pojmu národnosti, zřejmě trauma z doby, kdy "národnost židovská" znamenalo one way ticket do Auschwitzu. Je mi líto, ale budou se to muset naučit akceptovat. Neboť jak byste vyjádřil pojem "pokřtěný Žid" nebo "Žid - atheista"? Snad kdysi platilo, že "Žid ≡ žid" než se otevřela ghetta, do 19.stol.; dnes se musí rozlišovat.

Vy říkáte, že neexistuje napůl žid. S malým ž- (=náb. vyznání) určitě ne, jako neexistuje napůl křesťan. Ale s velkým Ž- zcela bezpečně: je to ten, kdo má matku nebo otce Žida (=národnost). A to i tehdy, je-li žid (vyznáním). Jak asi budete vědět, do Israele Vás přijmou buď jste-li žid (vyznáním), konvertita nebo ne, anebo - jste-li neznaboh - musíte být uznán za Žida; není to sice striktně podle halachy, ale o předky, tj. "biologické židovství" (≈národnost) se jedná zcela nepochybně.

Můj otec byl Čech a moje matka byla Slovenka, jsem tedy napůl Čech a napůl Slovák (dokonce cítím v čem). To je přece nade vší pochybnost zřejmé a já nevím, co je na tom rasistického nebo nacistického. Nejsem "Čechoslovák", protože taková národnost neexistuje a navzdory Masarykovi & spol. nikdy neexistovala. Mohl jsem být Čechoslovák coby státní příslušník v době, kdy ještě existovalo Československo, ale teď ne (leda za srandy, jako třeba jsou zde děti ze smíšených manželství "Čechoholanďani" ).

Černoch z Afriky dostane možná po nějaké době české/holandské/ruské občanství, ale nikdy se nestane Čechem/Holanďanem/Rusem. Moje děti se narodily zde (náhodou umí dobře česky), vyrostly v holandských školách s holandskou kulturou, přesto o sobě říkají, že jsou Češi, protože mají oba rodiče Čechy a jsou i okolím za takové považovány (pokud je ovšem okolí tato skutečnost známa, jinak se to poznat nedá). Možná se to "češství" vytratí po pár generacích smíšených manželství, jako tomu nepochybně bylo u řady (odpadlých) Židů (BTW nějakou tu židovskou krev má jejich maminka taky).

89830

22.1.2006 14:40

RE: Pravda o serveru Zvědavec

jude 62.?.?.?

Reakce na 89830

Váš příspěvek neříká nic nového o Židech a židech. To už tu padlo snad tisíckrát.

Ale opravím Vaši chybu.

Jestliže se sem přistěhuje pár z Afriky, který po několika letech dostane české občanství a narodí se jim potomek, tento potomek bude mít uřední národnost uvedenou jako českou, i když bude černé pleti. To je prostě fakt. A já nevidím důvod takového černouška vystrkovat někam na okraj české společnosti.

89835

22.1.2006 15:32

RE: Pravda o serveru Zvědavec

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89835

Ale jistě! Bude mít na papíru úřední národnost českou a pro nikoho (kromě holých lebek) nebude důvod ho vystrkovat někam na okraj české společnosti. Bude ale směšné, když bude trvat na tom, že je Čech. Vždy se někdo bude zajímat o to, odkud opravdu je, tj. odkud jsou jeho rodiče. Nic špatného na tom není. Jestliže oba jeho rodiče budou Hutu, tak bude Hutu, třebas měl na papíru, že je Čech. Může dokonce konvertovat k judaismu a stát se židem, nikdy se ale nestane Židem. [mrknutí jedním okem] Nevím, jak Vás mohlo napadnout, že by ho za to měl někdo (opět kromě hololebců) někam vystrkovat! A naopak: tím, že mu dáte papír na to, že je úřední Čech, nijak jeho situaci a cítění (i cítění lidí okolo něj) nezměníte.

BTW, k tomu židovství doporučuji dělení Gilada Atzmona do tří kategorií: http://www.gilad.co.uk/html%20files/3rd.html

89847

22.1.2006 15:44

RE: Pravda o serveru Zvědavec

jude 62.?.?.?

Reakce na 89847

Konvertita se jistě nestane Židem, ale v občanských a náboženských právech je Žid a žid na stejné pozici. Jsou si rovni.

A ten malej černoušek jistě bude Čech. Přece o sobě nebude v dospělosti prohlašovat, že je Hutu, když třeba ani nebude vědět, že Hutu je kmen z Rwandy, jakým jazykem se tam mluví, jaké jsou tam zvyky, atd. Prostě bude Čech.

89850

22.1.2006 15:55

RE: Pravda o serveru Zvědavec

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89850

>Konvertita se jistě nestane Židem, ale v občanských a
>náboženských právech je Žid a žid na stejné pozici. Jsou
>si rovni.
Mícháte jablka s hruškama. Měl byste napsat, že žid a křesťan si budou rovni v náboženských právech, Žid a Čech v občanských právech, i když se jedná o téhož Mojše a téhož Františka v obou případech. Jak vidno, bylo to tu sice už řečeno tisíckrát a stejně to nebylo nic platný. [pláč]

>A ten malej černoušek jistě bude Čech. Přece o sobě nebude
>v dospělosti prohlašovat, že je Hutu, když třeba ani nebude
>vědět, že Hutu je kmen z Rwandy, jakým jazykem se tam mluví,
>jaké jsou tam zvyky, atd. Prostě bude Čech.
Bude úřední Čech. Pokud to bude adoptovaný sirotek, který ani nebude vědět odkud je a kdo byli jeho rodiče, stejně nebude Čech, jakkoli si bude v občanských právech s Čechy roven - viz Ruud Gullit zde v Holandsku, kterého nikdo nediskriminuje, je úřední Holanďan, ale určitě nebude zapírat své surinamské kořeny.

89851

22.1.2006 16:02

RE: Pravda o serveru Zvědavec

jude 62.?.?.?

Reakce na 89851

Žid je příslušníkem národa, žid příslušníkem náboženství. Ale v Izraeli si jsou rovni v občanských a náboženských otázkách. Chápete? V Izraeli se nehledí na to, jestli je někdo Žid nebo žid.

Ale ať si ten černoušek nezapírá své Hutské kořeny, ale nikdo nemůže zpochybnit, že je Čech.

89854

22.1.2006 16:09

RE: Pravda o serveru Zvědavec

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89854

V Israeli ne (tam jim ovšem nejsou rovni ti ostatní, že? [mrknutí jedním okem] ), ale já jsem mluvil o Česku, kde si jsou občansky rovni Čech, Žid i Hutu, a nábožensky křesťan, žid i animista.

Nikdo NESMÍ zpochybnit jeho úřední češství, ale nikdo nemůže zpochybnit, že už na první pohled není Čech.

89857

22.1.2006 16:18

RE: Pravda o serveru Zvědavec

jude 62.?.?.?

Reakce na 89857

V ČR si jsou rovny včechny národnosti s českým občanstvím. Svoboda náboženství je zde také. Ale o tom tady nebyla řeč. Byla tu řeč o tom, že nábožensky ortodoxní Židé neuznávají židy.

No vidíte, ten černoušek na první pohled nevypadá na Čecha a on to Čech je. [mrknutí jedním okem]

89858

22.1.2006 16:56

RE: Pravda o serveru Zvědavec

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89858

>Byla tu řeč o tom, že nábožensky ortodoxní Židé
>neuznávají židy.
Mno, Vy jste napsal (89702): „Žid s židovskou matkou může být klidně zatvrzele sekulární a konvertita s židovským otcem klidně ortodoxní žid.“ A hned před tím: Víra je osobní věcí každého.“ Já myslím, že když osobní volbou obou Vámi zmíněných bude nevíra, tak bude „tatíčkovský Žid“ jasně v nevýhodě. V Israeli jsou si tedy dva židé rovni, pokud vyznávají judaismus, i když je jeden z nich sefardim, po generace žijící v Jerusalémě, a druhý čínský konvertita. Pokud ale judaismus vyznávat nebudou, pak ten s židovskou babičkou Židem je a ten s židovským dědečkem není. Abrahám, neabrahám. Vláďa Šodek Vám jasně napsal, že zde je řeč o národnosti, ano, „blud und bödem“, geny, DNA, nazvěte si to jak chcete, ale jde právě o to. A vy jste v odpovědi(89779) začal mlžit: „Co je to národnost? To přece není žádná etnická krevní příslušnost.“ (Ale je, pane jude, a jak! To je ta židovská babička!) „Někdo jako »půlžid« neexistuje. Tak to rozdělovali nacisté.“ (nábožensky ne, krevní příslušností ano, na tom nic neruší to, že to tak dělali nacisté). „Židé se dívají na nežidy stejně jako češi na nečechy“ (není jasné, míníte-li Židy nebo židy, zejména s tou pravopisnou chybou: příslušník národa se v češtině píše vždy s velkým písmenem, tedy „Čech“). Sám pak ale prokazujete, že ten rozdíl si uvědomujete: „Konverze vám nedává židovskou národnost, ale příslušnost k židovskému náboženství a případný nárok na Izraelské občanství.“ Pak teprve došlo k debatě, zda Židé uznávají konvertity za rovnocenné, k čemuž jsem se vyjádřil tím vstupem ohledně mlhavosti a mlžení v punktu náboženského vyznání vs. národnosti.

>No vidíte, ten černoušek na první pohled nevypadá na Čecha
>a on to Čech je. [mrknutí jedním okem]
Já Vám to nebudu brát. Věřte mi, že Čechem bude tak leda pro Vás a pár politicky korektních zaslepenců, kteří popírají existenci národnosti jako takové (jiné než úřední).

89861

22.1.2006 17:08

RE: Pravda o serveru Zvědavec

jude 62.?.?.?

Reakce na 89861

Nemám už co dodat.

Tekže asi tato diskuse na toto téma končí.

89864

22.1.2006 17:35

RE: Pravda o serveru Zvědavec

jude 62.?.?.?

Reakce na 89861

Asi došlo k nedorozumění, z jakého pohledu se na toto Ž(ž)ida díváme. Jestli z pohledu Čechů nebo Židů z Izraele nebo ortodoxních chasidů.

89868

22.1.2006 17:59

RE: Pravda o serveru Zvědavec

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89868

No dobře. Potom bychom si ale měli definovat naši diskusní rovinu. Já jako (napůl [mrknutí jedním okem] )Čech jsem se vyjádřil IMHO poměrně přesně a vyčerpávajícím způsobem, jak se dívám na otázku Žid vs. žid, a na otázku národnosti vůbec. Mám ale pocit, že Vám se to tak úplně nepodařilo, tak to zkuste. Kromě toho vědomě směšujete národnost (=etnicitu) a státní příslušnost (="úřední národnost" ). Náš malý Hutu sice dostane "úřední národnost" (=státní příslušnost) českou, se všemi občanskými právy, ale etnicky zůstane Hutuem.

89872

22.1.2006 18:14

RE: Pravda o serveru Zvědavec

jude 62.?.?.?

Reakce na 89872

Vy jste se vyjádřil k otázke Žid vs. žid a otázce národnosti ze svého pohledu. Já se mám vyjádřit k této otázce ze svého pohledu, tedy z pohledu Žida?

K tomu není co vyjadřovat. Žid je příslušníkem národa a svou národnost dědí po matce, žid je příslušníkem náboženství a může být státním příslušníkem Izraele. V diaspoře je Žid veden jako národnostní menšina. V judaismu si je Žid a žid roven. Co k tomu dodat?

Vůbec nerozděluji lidi podle etnika. Kde se používá nějaká "etnická" národnost? Možná ti neonacité ji pužívají...
Ten malý Hutu vůbec nemusí nic vědět o své zemi, svých lidech, svém jazyce, atd., ale každý ho k nim bude házet. A on se přitom cítí být Čechem, akorát má jinou barvu pleti. Proto bych lidi rozeznával pouze tou, jak říkáte, "úřední" národností, na kterou by se dnes správně také člověk neměl ptát.

89874

22.1.2006 18:48

RE: Pravda o serveru Zvědavec

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89874

>Vůbec nerozděluji lidi podle etnika. Kde se používá nějaká
>"etnická" národnost? Možná ti neonacité ji pužívají...
Mno, jestli se na něčem s p.Stworou a třeba "googlem" shodnu, tak je to to, že se vědomě vyvíjí tlak na likvidaci toho etnického povědomí, té "biologické národnosti", na "evropanství" na úkor "češství" nebo "němectví", na tu státní příslušnost na úkor národnosti. Dovolte mi osobní otázku (nemusíte odpovídat, ale zamyslete se): jste židem nebo také Židem? A jestliže jste Židem, cítíte se být (hlavně) tím Židem a nebo Čechem? Nebo jinak: klikněte si na toho Atzmona http://www.gilad.co.uk/html%20files/3rd.html , a řekněte mi, do které kategorie byste se zařadil (může jich být i víc).

>Ten malý Hutu vůbec nemusí nic vědět o své zemi, svých
>lidech, svém jazyce, atd., ale každý ho k nim bude házet. A
>on se přitom cítí být Čechem, akorát má jinou barvu pleti.
No to je velká otázka, jestli se tak bude cítit. Pokud ano, je ještě otázkou, jak se to projeví a jak se k tomu postaví jeho okolí. Ale moje děti např. mají stejnou barvu pleti a necítí se být Holanďany. Je to logické a můžu Vás ujistit, že mě to vlastně mrzí, protože si tu možná připadají nepatrně jako cizinci. A takový Karel Poláček se třeba cítil být Čechem, jen chodil (možná) do synagogy místo do kostela. Já nevím, do hlavy nikomu nevidím.

>Proto bych lidi rozeznával pouze tou, jak říkáte, "úřední"
>národností, na kterou by se dnes správně také člověk
>neměl ptát.
Nu, pokud to říkáte od srdce, tak máte kliku: stojíte zcela v ideologické linii současné Evropy a politicky korektní diferenciace člověka. BTW, nepřeklepl jste se? Když byste lidi rozeznával tou "úřední" národností (tj. státní příslušností), tak by se člověk asi (podle Vás) neměl ptát na tu etnicitu, ne?

89880

22.1.2006 19:06

RE: Pravda o serveru Zvědavec

jude 62.?.?.?

Reakce na 89880

Já jsem Žid s českým občanstvím. Mám otce i matku národnosti židovské s českým občanstvím, tekže "úřední" národnost mám českou. Jsem věřící Žid, slavím židovské svátky, žiju židovským životem. Dobrovolně jsem na to přistoupil. Mohl jsem klidně být "uřední" národností Čech, sekulární člověk, který měl matku a otce Židy a slavit křesťanské svátky a dodržovat pohanské zvyky, atd.

Já si vybral. A ten Hutu si také může vybrat. Může se hlásit ke svému kmenu, muže se naučit jazyk a zvyky Hutů. atd. Ale také může být tím Čechem.

Jak vidím, sám to asi znáte. Děti přistěhovalců jsou vždy v úvozovkách "problém". Mají otce i matku nějaké národnosti, ale vyrustají mezi národností jinou. Nebo mají otce jedné národnosti a matku jiné. Takže takový potomek si může v dospělosti vybrat. Jistě ho ovlivní výchova atd.

Ten Hutu o sobě může klidně prohlásit, že je Hutu, ale klidně může prohlásit, že je Čech.

89883

22.1.2006 19:25

RE: Pravda o serveru Zvědavec

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89883

O.k. Státní příslušnost česká, vyznání židovské, národnost židovská. A cítíte se snad být Čechem? Jistě, jste českým občanem, máte všechna občanská práva, ale cítíte se Čechem? Nejen to: co byste říkal na to, kdyby o Vás někdo říkal "To není žádný Žid. To je Čech, který vyznává židovství, ale je to »úřední« Čech!"

Myslíte, že kdybyste nevyznával aktivně židovskou víru, že byste se cítil Čechem víc než Židem? (Lze si tu situaci vůbec představit?) I když jsou oba Vaši rodiče národnosti židovské?

89885

22.1.2006 19:39

RE: Pravda o serveru Zvědavec

jude 62.?.?.?

Reakce na 89885

Měl jsem židovskou výchovu, takže židovství mám v sobě hodně "zakódované". I kdybych byl sekulární, cítil bych se Židem. Ale kdybych se narodil a vyrůstal někde v ústavu, asi bych se již tak necítil, i kdybych se třeba v dospělosti dozvěděl, že rodiče byli Židé. Byl bych už asi Čechem, ve svém podvědomí.

A co konvertité? Jsou to lidé nežidovské národnosti, kteří přistoupí na židovskou víru, zvyky, kulturu a jazyk. Ti se už nehlásí ke své národnosti. Zřekli se jí. I když ji mají v uředních papírech, kde jim zůstane.

Takovým případem je konvertita Sidon. Otce měl Žida, který mu zemřel v koncentračním táboře. On po 10 letech jeho cesty k B-hu podstoupil konverzi a dokonce se stal rabínem. A je to žid nikoliv Žid. On se tedy cítí být víc žid než Čech.

89890

22.1.2006 19:56

RE: Pravda o serveru Zvědavec

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 8

A je to žid nikoliv Žid. On se tedy cítí být víc žid než Čech.

2jude:

Zde jste mi nechal nahlednout, co opravdu citi lide, kteri sve pocity najevo nedavaji, ale "samovyvolenost" je jim blizsi, nez rodna zeme.
Ne,...tohle je i pro idealisty dosti silne kafe.
Ale presto vrele diky Vam, pane.
Respekt to nickname jude.
I za to, ze jste se naucil cesky.

89892

22.1.2006 19:57

RE: Pravda o serveru Zvědavec

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 8

>Měl jsem židovskou výchovu, takže židovství mám v sobě
>hodně "zakódované". I kdybych byl sekulární, cítil bych se
>Židem.
To je vcelku přirozené. Národnost je z velké části otázka výchovy a kultury.

>Ale kdybych se narodil a vyrůstal někde v ústavu, asi
>bych se již tak necítil, i kdybych se třeba v dospělosti
>dozvěděl, že rodiče byli Židé. Byl bych už asi Čechem, ve
>svém podvědomí.
Od momentu použití slovíčka "kdyby" se jedná o v prdeli ryby - spekulace, byť zajímavé. Také byste se mohl poté, co byste se dozvěděl o Vašich rodičích, začít cítit Židem extrémně a dokonce konvertovat k židovství [mrknutí jedním okem]

>A co konvertité? Jsou to lidé nežidovské národnosti, kteří
>přistoupí na židovskou víru, zvyky, kulturu a jazyk. Ti se
>už nehlásí ke své národnosti. Zřekli se jí. I když ji
>mají v uředních papírech, kde jim zůstane.
U vás je tomu jinak. Já jsem konvertoval k pravoslaví, ale nemusel jsem se tím pádem stát Řekem ani Rusem, byť řada opravdu zanícených konvertů tu kulturu přebírá aspoň částečně.

>Takovým případem je konvertita Sidon. Otce měl Žida, který
>mu zemřel v koncentračním táboře. On po 10 letech jeho cesty
>k B-hu podstoupil konverzi a dokonce se stal rabínem. A je to
>žid nikoliv Žid. On se tedy cítí být víc žid než Čech.
V poslední větě máte zase chybu: tento žid "...se tedy cítí být víc Žid než Čech.". Pro židy a rabíny se stal konversí židem, nikoli Židem, ale z hlediska etnického je to pro nás nežidy národnostně "napůl Žid". [smích]

89893

22.1.2006 18:34

RE: Pravda o serveru Zvědavec

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 89850

Vy to mate nejaky popleteny.

Znate ten vtip, jak chlap jede v tramvaji a je narvano. Najednou mu na nohu slapne cernoch a rekne, prepacte. Chlap odpovi, do prdele cernoch a jeste k tomu slovak [smích]

89878

21.1.2006 23:59

RE: Pravda o serveru Zvědavec

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 89717

Cesta a prislusnost
omluva,...preklep

89726

22.1.2006 0:16

RE: Pravda o serveru Zvědavec

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 89713

cheap [zahanbení]

89727

22.1.2006 4:03

RE: Pravda o serveru Zvědavec

google 84.?.?.?

Reakce na 89713

>Jako treba Madona a spol. Dobry kazdy milionek, ze ...samozrejme
>v US$

dufam, pan Sodek, ze to s tym "samozrejme v US$", ste myslel ironicky?
myslim si, ze dnes uz len blbec investuje do dolara. jedina moznost, ktoru este vidim pre zachranu dolara, je zbombardovanie Iranu. aj to uz len atomovymi bombami, pretoze na konvencnu ofenzivu v dalsej krajine, je us-army prilis slaba.
dnes zacali stahovat Iranci okolo 50 000 000 000 Euro zo svetovych bank, hlavne z Europy a chcu v blizkej buducnosti uplne prestat predavat ropu za dolare. preco to neurobili skor, je natlak Ciny, ktoru by polozenie dolara trafilo po usa, najviac.
zacina sa to nam a hlavne im, pekne zahustovat.

89765

21.1.2006 18:02

Pane jude,

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89622

tento text pochází od jistého maxe, jednoho z udavačů z bonzáckého serveru Sprcha. Jeho humor tak zaimponoval Nillbertovi, že ho s radostí přetiskl. Max k tomu dal tomuto extremistovi a příslušníkovi teroristické organisace JDL své svolení. V textu mě zařadil mezi skalní "zvědavce" protižidovského zaměření, ačkoli sem přispívám jen sporadicky a považuji se za antisionistu, nařčení z antisemitismu odmítám jako pomluvu. V českých internetových elitách ovšem platí všeobecně přispívání na Zvědavce za známku morálního deficitu a max si tímto způsobem odreagovává svůj osobní problém.

BTW, do problémů pražské židovské obce moc nevidím, ale všichni moji známí slušní židé také preferují Sidona. [smích]

89646

22.1.2006 14:20

Vodniku,

Aja 24.?.?.?

Reakce na 89646

V českých internetových elitách ovšem platí všeobecně přispívání na Zvědavce za známku morálního deficitu a max si tímto způsobem odreagovává svůj osobní problém.

Muzete, prosim, konkretizovat. Dik.

89826

22.1.2006 14:29

RE: Vodniku,

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89826

Konkretisovat co?

89831

22.1.2006 14:36

RE: Vodniku,

Aja 24.?.?.?

Reakce na 89831

>Konkretisovat co?
V českých internetových elitách ovšem platí všeobecně přispívání na Zvědavce za známku morálního deficitu a max si tímto způsobem odreagovává svůj osobní problém.

Kdo, ci co jsou ceske internetove elity?
Ja vam za to dosvedcim, ze nejste antisemita. [smích]

89833

22.1.2006 15:07

RE: Vodniku,

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89833

České internetové elity jsem mínil výsměšně - jsou to ty, které se za ně samy považují. Konkrétně jsem měl na mysli Sprchu, server lidí sice inteligentních, ale bonzáků a aktivních či pasivních podporovatelů bonzáků. Tito bonzáci již před dlouhou dobou dali najevo odpor a opovržení k těm diskutérům, kteří seriozně diskutují (neřku-li publikují) na Zvědavci, "antisemitském" webu, který řídí "nezaměstnaný fašista z Toronta" (slovo "nezaměstnaný" má v ústech těchto lidí podobnou příchuť jako "prašivý" ); uvedený max dokonce vyhlásil bojkot příspěvků těchto lidí na Sprše. Tento postoj se podařilo částečně implantovat i na Neviditelného psa.

"Ideologický šmrnc" na Zvědavci je IMHO rozhodně antiamerický, antiisraelský a přinejmenším není nikterak vstřícný vůči Židům obecně. To nebrání ovšem diskutovat zde takovému "jude", "Arkánovi", "Včeličkovi", "kemovi", "Blahníkovi", donedávna "lehovi" (s jeho vyloučením silně nesouhlasím, ale není to můj web), ba i Nillbert si občas přisadí. "Ideologický šmrnc" Sprchy je přesně opačný. Na Sprše jsou ale zastánci názoru opačného než zastává "tvrdé jádro" (tzv. Klan) ostrakisováni a diskuse se obrací do osobního napadání, v krajním případě udavačského odhalování identit. Vytváří se prostředí, připomínající tlupu Gulliverových Jahuů se všemi zákony, které o vztazích mezi primáty v tlupách platí, a vzájemné šarvátky o hierarchii ve smečce poskytují vnějšímu pozorovateli zábavnou podívanou. [velký smích]

Za svědectví o antisemitismu děkuji, ale nebudu ho potřebovat. Pro sebe ho nepotřebuji, vím, že proti Židům nic nemám a negeneralisuju je víc než Čechy, Němce nebo Holanďany. Zaryté a hysterické intelektuální judeofily, pro které je "antisemitismem" každá kritika sionismu a israelského státu, stejně nepřesvědčíte. [naštvaný]

89843

22.1.2006 15:58

RE: Vodniku,

Aja 24.?.?.?

Reakce na 89843

>České internetové elity jsem mínil výsměšně - jsou to ty,
>které se za ně samy považují. Konkrétně jsem měl na mysli
>Sprchu, server lidí sice inteligentních, ale bonzáků a
>aktivních či pasivních podporovatelů bonzáků. Tito bonzáci
>již před dlouhou dobou dali najevo odpor a opovržení k těm
>diskutérům, kteří seriozně diskutují (neřku-li publikují)
>na Zvědavci, "antisemitském" webu, který řídí
>"nezaměstnaný fašista z Toronta" (slovo "nezaměstnaný" má v
>ústech těchto lidí podobnou příchuť jako "prašivý" );
>uvedený max dokonce vyhlásil bojkot příspěvků těchto lidí
>na Sprše. Tento postoj se podařilo částečně
>implantovat i na Neviditelného psa.

Trochu jsem to tusila, ale mela jsem dojem, ze zminenych "elit" je treba povicero. Ocenuju, ze je pan Stwora ignoruje, povazuju to za dobrou strategii, ktera musi dotycne "akuzatory" zvedat ze zidle.
>
>"Ideologický šmrnc" na Zvědavci je IMHO rozhodně
>antiamerický, antiisraelský a přinejmenším není nikterak
>vstřícný vůči Židům obecně. To nebrání ovšem
>diskutovat zde takovému "jude", "Arkánovi", "Včeličkovi",
>"kemovi", "Blahníkovi", donedávna "lehovi" (s jeho vyloučením
>silně nesouhlasím, ale není to můj web), ba i Nillbert si
>občas přisadí. "Ideologický šmrnc" Sprchy je přesně
>opačný. Na Sprše jsou ale zastánci názoru opačného
>než zastává "tvrdé jádro" (tzv. Klan) ostrakisováni a
>diskuse se obrací do osobního napadání, v krajním případě
>udavačského odhalování identit. Vytváří se prostředí,
>připomínající tlupu Gulliverových Jahuů se všemi zákony,
>které o vztazích mezi primáty v tlupách platí, a vzájemné
>šarvátky o hierarchii ve smečce poskytují vnějšímu
>pozorovateli zábavnou podívanou. [velký smích]

Ja vim, vase kniha.
Terminy antisemitismus a antiamerikanismus...
ano, jsou taci, kteri svym projevem vyznam slov naplnuji, ale povetsinou se ta slova zneuzivaji. Nevim, proc me nikdo neoznaci za antikanadana, kdyz kritizuju nejaka vladni rozhodnuti. Zatimco, kdyz si dovolim nesouhlasit (coz je tak vsechno, co muzu delat) se zahranicni politikou reditele zemekoule, pripadne chovanim Izraele vuci Palestine, hned dostanu nalepku.
Lehovo vylouceni mi take nejde pod vous (nota bene, kdyz to v zaveru bylo kvuli mne), jenze tady rozhoduje admin.
>
>Za svědectví o antisemitismu děkuji, ale nebudu ho
>potřebovat. Pro sebe ho nepotřebuji, vím, že proti Židům
>nic nemám a negeneralisuju je víc než Čechy, Němce nebo
>Holanďany. Zaryté a hysterické intelektuální judeofily, pro
>které je "antisemitismem" každá kritika sionismu a
>israelského státu, stejně nepřesvědčíte. [naštvaný]

Predpokladam, ze oba vime, ze to mel byt humor.
[mrknutí jedním okem]

89852

22.1.2006 16:04

RE: Vodniku,

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89852

>Ocenuju, ze je pan Stwora ignoruje, povazuju
>to za dobrou strategii, ktera musi dotycne "akuzatory" zvedat ze
>zidle.
Mno, on je ignoruje, pokud sem nelezou prudit. Takový dr.Benway sem nesmí (je na to patřičně hrdý) a když sem něco napíše, tak si musí dát sakra bacha, aby to nebyl moc nápadný flam.

>Terminy antisemitismus a antiamerikanismus...
>ano, jsou taci, kteri svym projevem vyznam slov naplnuji, ale
>povetsinou se ta slova zneuzivaji. Nevim, proc me nikdo neoznaci
>za antikanadana, kdyz kritizuju nejaka vladni rozhodnuti.
>Zatimco, kdyz si dovolim nesouhlasit (coz je tak vsechno, co muzu
>delat) se zahranicni politikou reditele zemekoule, pripadne
>chovanim Izraele vuci Palestine, hned dostanu nalepku.
Souhlas.

>Predpokladam, ze oba vime, ze to mel byt humor.
> [mrknutí jedním okem]
No jo, ale mě vždycky rozčílí, že ty věci jsou tak, jak jsou... [pláč]

89855

22.1.2006 20:27

RE: Vodniku,

google 84.?.?.?

Reakce na 89855

pridam svoju trosku do mlyna. metodou copy a paste, sem zaradim skromnu, ale raznu odpoved radoby intelektuala/lky zo sprchy, jednemu citatelovi zo Zvedavca(neviem presne, kto to bol, vystupoval pod nickom "nikl" ), ktory bol na skusy na sprche.com
--------------
to jste si nevšiml správně, (none / 0) (#56)
andyo 02.01.2006 20:58:05 MET
(User Info)

zde není víc chytřejších lidí ( mimochodem, víc chytřejších jako chytřejších nebo víc chytřejších jako víc?, zde je jen méně nácků.
Z toho vyplývá, že vítáme čtenáře a přispěvatele. Až budete mít čím přispět a bude to ke čtení, rádi se poučíme. Bláboly o blábolech a blázincích raději sázejte mezi normálními lidmi na Zvědavci.
-------------
myslim, ze to ma dost velku vypovednu hodnotu o tom, co a kde je sprcha.
normalny jedinec, by musel lezat u psychologa na gauci aspon mesiac, kym by odhalil tolko, nie prave najprijemnejsich tajomstiev, o sebe. [mrknutí jedním okem]

89900

22.1.2006 22:12

RE: Vodniku,

Alex Juchelka 141.?.?.?

Reakce na 89855

To Tě obdivuji, žes ho poznal. Mně tady s těmi 'nácky' naprosto splývá a nebo jsem na něj zatím nenarazil...

Pokud se zde skutečně Boutros vyskytuje, klobouk dolů - dokonalá mimikra, i když to jen potvrzuje že je mu přispívání z falšených nicků a adres, nebo dokonce pod cizím jménem není vůbec cizí... A pak, že cenzura nemůže vést k dobrým věcem! : )

89938

22.1.2006 22:25

RE: Vodniku,

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89938

On se tím vychloubal na Sprše a z toho jsem si jeho nick rychle odvodil. A zas tu, myslím, není tak často.

89939

22.1.2006 12:21

RE: Pravda o serveru Zvědavec

Alferi 195.?.?.?

Reakce na 89622

Bože bože [oči v sloup]

89796

22.1.2006 18:11

RE: Pravda o serveru Zvědavec

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 89622

To napsal nejaky "genius" na www.sprcha.com. ze jo? [oči v sloup]

89873

22.1.2006 19:04

RE: Pravda o serveru Zvědavec

Dáša 80.?.?.?

Reakce na 89622

>NAŠEL JSEM ZAJÍMAVÝ TEXT, KTERÝ SE SNAŽÍ ODHALIT PRAVÝ
>CÍL SERVERU ZVĚDAVEC.

>
>http://zvedavec.nazory.cz


Ten podle vás zajímavý text, je obšlehnutý blábol z toho Nillbertova "nejčtenějšího" virtuálního plátku.
Jak to vypadá, tak mu tam nikdo nechodí a proto Nillbert ty svoje slinty lepí kde se dá.
[chechtot]

89881

22.1.2006 19:35

RE: Pravda o serveru Zvědavec

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89881

Nikoli. Původní text je ze Sprchy: http://www.sprcha.com/comments/2005/10/30/17827/969/31?mode=alone;showrate=1#31 Max pak poskytl Nillbertovi souhlas k přetištění. Zdá se, že se to šíří dál a dál.

89889

22.1.2006 20:09

RE: Pravda o serveru Zvědavec

jude 62.?.?.?

Reakce na 89622

Pro Vodníka. Ten malý sloupeček už byl hrozný.

Judaismus je na tom trochu jinak než třeba křesťanství nebo pravoslavná církev. Judaismus je úzce spjat s židovským národem. Proto to ani není misijní náboženství.

Ano, máte pravdu. Sidon(žid) se cítí být více Židem než Čechem.

89895

22.1.2006 20:18

RE: Pravda o serveru Zvědavec

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 89895

Ano, máte pravdu. Sidon(žid) se cítí být více Židem než Čechem.
2jude
Tato veta je svym obsahem uplne nekde jinde.
Skoda, ze jste zase zacal mlzit [pláč]

89898

22.1.2006 20:30

RE: Pravda o serveru Zvědavec

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89895

>Pro Vodníka. Ten malý sloupeček už byl hrozný.
Dík za translokaci [mrknutí jedním okem]

>Judaismus je na tom trochu jinak než třeba křesťanství nebo
>pravoslavná církev. Judaismus je úzce spjat s židovským
>národem. Proto to ani není misijní náboženství.
Souhlas. Odtud ta konfuse a mlžení kolem toho, jestli Židé jsou a nebo nejsou národnost.

89903

23.1.2006 4:04

RE: Pravda o serveru Zvědavec

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 89622

Ve vyhledavani je to hned druhy odkaz na Seznamu.cz, mozna za dobry baksis bych tipoval. Takova nahodicka Zvedavec a hned vedle tzv. Pravda o Zvedavci. No, pokud jsou kamaradi s tim kusem odpadu typu NN co dodat. No, nevim jaky je pravy cil serveru Zvedavec, nejsem tak dobry jasnovidec jako oni, ale vim, ze nazory a myslenky se siri jako ohen obvzlast na Internetu. Muj selsky rozum dospel k tomu, ze vzhledem na myslenkovou damage, kterou zpusobuje Zvedavec, by ho musel Mossad davno zrusit jako neproduktivni. Tezko obstoji i teorie o vytvareni vnitrniho nepritele, kvuli Zvedavci by lidi do valky nesli. Na to je treba vice, treba vybuch dvou mrakodrapu. Muzou to poslat dal na blikajici bordel od NN, tam je originalni verze toho kusu vykalu ve veselych barvach, kteremu rikaji zajimavy text. Jedenkrat maj ode me na tohle ohodnoceni kopyrajt. kopyrajt. [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

89982

22.1.2006 15:17

Soupeři

jude 62.?.?.?

Ing. Karel Holomek - 2. místopředseda Rady vlády ČR pro záležitosti romské komunity

http://www.romarising.com/galerie/Holomek,-Karel-01-.jpg

Mgr. Petra Edelmannová - předsedkyně NS

http://www.narodni-strana.cz/pic_ruzne/pe.jpg

89845

22.1.2006 16:27

Kdo je Holomek?

jude 62.?.?.?

Ing. Karel Holomek

Karel Holomek se narodil v roce 1937 v Brně v rodině původních moravských Romů, kteří se na Moravě usadili na konci 17. století. Jeho otec Tomáš Holomek byl první vysokoškolsky vzdělaný Rom v bývalém Československu.

Karel Holomek vystudoval strojní inženýrství na strojní fakultě brněnské Vojenské akademie. Na fakultě později působil jako odborný asistent. Pro své výroky o okupaci sovětských vojsk v roce 1968 byl z fakulty vyloučen. Do roku 1990 vystřídal několik dělnických profesí: řidič těžkých vozidel, vedoucí demolic apod. V letech 1982 až 1989 pracoval pro samizdatové nakladatelství.

Po roce 1990 byl dva roky poslancem České národní rady za Občanské hnutí. Poté podnikal do roku 1996 ve stavebních činnosti a zaměstnával Romy marně hledající práci.

V současné době je předsedou Společenství Romů na Moravě, čestným předsedou Společnosti odborníků a přátel Muzea romské kultury, ředitelem Mezinárodního romského centra při Helsinském občanském shromáždění, členem vládní rady pro lidská práva a šéfredaktorem romského časopisu Romano hangos, 2. místopředsedou Rady vlády ČR pro záležitosti romské komunity.

Karel Holomek je ženatý a má dvě dcery.

Karel Holomek o emigraci Romů:

"Nechci před problémy utíkat. Budu tady a budu se snažit něco dělat. Nechci zvedat ruce jako ostatní romští představitelé a hrozit: Já taky emigruji."

Karel Holomek o politice:

"Neustále se pokouším dostat do vysoké politiky. Nabízel jsem spolupráci sociálním demokratům. Ti mne velmi slušně vypoklonkovali. U lidovců to bylo podobné."

Jak podle Karla Holomka vnímají Čechy Romové?

"Někdy jsou vůči Čechům nespravedlivě nepřátelští. Nedokáží přijmout oprávněnou kritiku. jsou totiž nepochybně stiženi jakousi obsesí. Zaměřují se jenom na svůj problém a všechno hodnotí ze svého pohledu. My jsme chudáci, my nesežeme práci, naše děcka jsou ve škole špatný... Nikdo se neptá, co může zlepšit on sám." (Lidové noviny, 24. července 1999)

A co mohou podle Karla Holomka zlepšit sami Romové?

"Spoustu věcí. Vezměme si například jejich vztah k dětem. Romové ohromně milují své děti. Ale jak se jim věnují? Dítě roste jako dříví v lese. Nikoho nezajímá, jak si vede ve škole. Pro Romy totiž jejich potomci nejsou partneři. Jak se starají o to, aby dítě řádně chodilo do školy? Jak se starají o to, aby dítě ve škole prospívalo? Nijak."

http://img.radio.cz/pictures/r/romove/osobnosti/holomek_karel2.jpg

89859

22.1.2006 20:15

Vodniku, toto nebyl preklep

V. Sodek 84.?.?.?

V poslední větě máte zase chybu: tento žid "...se tedy cítí být víc Žid než Čech.". Pro židy a rabíny se stal konversí židem, nikoli Židem, ale z hlediska etnického je to pro nás nežidy národnostně "napůl Žid". 89893
=====
Právě že žid s malým ž je víc než Čech s velkým Č.
Žádná chyba, suché konstatování faktu, Vodníku.

89896

22.1.2006 20:18

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

jude 62.?.?.?

Reakce na 89896

Jak můžete plést národnost a příslušnost k náboženství dohromady?

89897

22.1.2006 20:23

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89896

Že by "freudian slip" [mrknutí jedním okem]

Ne, ale vážně: v seriózní diskusi (za kterou tuto považuji) nelze míchat jabka s hruškama. Tohle se dělalo při bosenském konfliktu. Ostatně jude nenapsal, že je "víc než Čech", ale že se cítí spíš Židem než Čechem, v důsledku toho, že se stal židem.

Zajímalo by mě, jak by se cítil, kdyby neměl vůbec žádné židovské předky a konvertoval k judaismu. [zmaten]

89899

22.1.2006 20:28

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

jude 62.?.?.?

Reakce na 89899

I taková je možnost. Já jsem z Prahy, ale v Brně je rabín Moshe Chaim Koller, který je konvertitou a nemá žádné židovské předky. Původně pan Kolář.

Já osobně jsem Žid po matce.

89901

22.1.2006 20:31

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89901

A nevíte, čím se pan Koller cítí (etnicky) být?

89905

22.1.2006 20:33

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

jude 62.?.?.?

Reakce na 89905

Etnicky je Čech. A on to samozřejmě nepopírá.

89907

22.1.2006 20:37

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89907

No já si myslím, že náš malý Hutu by pak samozřejmě neměl popírat svou hutujskou etnicitu, třebas nějakým mlžením: "Co je to národnost? Já mám papír na to, že jsem Čech!"

89909

22.1.2006 20:43

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

jude 62.?.?.?

Reakce na 89909

Vy jste se ptal na tu etnicitu. Kdyby se rabín Koller narodil v Německu a měl rodiče etnické Čechy, třeba by to také nikomu neříkal, protože do toho nikomu nic není.

Hutu by ničím nemlžil, protože etnická národnost nemá co koho zajímat.

Kdyby si třeba žid vzal v Izraeli židovku, jejich potomek už bude Žid. Etnická národnost se nikde neudává.

89912

22.1.2006 20:51

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89912

>Kdyby se rabín Koller narodil v
>Německu a měl rodiče etnické Čechy, třeba by to také
>nikomu neříkal, protože do toho nikomu nic není.
Jistě. To je jeho dobrým právem, pokud by mu to vadilo. Na druhou stranu na tom nevidím nic, s čím by se měl člověk tajit. Pokud sám nechce (chápal bych u Srba v Chorvatsku a opačně). Lidé se tají s lecčíms - s etnicitou, vírou, sexuální orientací...

>Hutu by ničím nemlžil, protože etnická národnost nemá co
>koho zajímat.
Proč? Nic mu do toho není, není povinnost Hutua, aby ji přiznával jestliže nechce, ale proč by to mělo být neslušné? Mě se taky ptají, odkud jsem (slyší akcent) a já se ptám barevných, odkud jsou, i když mluví bez akcentu a evidentně se v Holandsku narodili.

>Kdyby si třeba žid vzal v Izraeli židovku, jejich potomek už
>bude Žid. Etnická národnost se nikde neudává.
Jestliže se etnická národnost neudává, tak nepište "Žid". Jejich potomek bude žid a občan Israele, that's it, folks!

89916

22.1.2006 20:56

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

jude 62.?.?.?

Reakce na 89916

Já můžu být třeba Žid, vyrůstající v ČR, ale žíjící třeba v Anglii. Také se každý bude ptát, odkud jsem. Já jim řeknu, že z ČR, ale už jim nebudu vykládat, že jsem Žid.

žid je příslušník náboženství, který má nárok na izraelské občanství.
Žid je příslušník národa v tom smyslu "úřední" národnosti. Není to tedy etnická národnost.

89918

22.1.2006 21:07

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89918

>Já můžu být třeba Žid, vyrůstající v ČR, ale žíjící
>třeba v Anglii. Také se každý bude ptát, odkud jsem. Já jim
>řeknu, že z ČR, ale už jim nebudu vykládat, že jsem Žid.
A když se Vás někdo přímo zeptá?

>žid je příslušník náboženství, který má nárok na
>izraelské občanství.
>Žid je příslušník národa v tom smyslu "úřední"
>národnosti. Není to tedy etnická národnost.
Ne. To je skutečně "úřední" národnost, tj. státní příslušnost. Pak je přesnější mluvit o "Israelci" (na rozdíl od "Israelity", což je IMHO totéž co etnický Žid)

89920

22.1.2006 21:15

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

jude 62.?.?.?

Reakce na 89920

Když se někdo přímo zeptá na etnickou národnost, odpovím mu. Ale ptát by se neměl, ze slušnosti.

Státní příslušnost je dává státním občanstvím. To nemá s národností nic společného.

Národnost (úřední) je dána narozením dítěte v nějaké zemi, kde mají rodiče státní občanství a trvalý pobyt.

Takže když se do Izraele přistěhuje žid a židovka a budou mít spolu potomka, bude tento potomek Žid (úřední národností).

89923

22.1.2006 21:26

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89923


>Když se někdo přímo zeptá na etnickou národnost, odpovím
>mu. Ale ptát by se neměl, ze slušnosti.
Pořád nevím, proč je to neslušné, ale o.k. Já jsem přemýšlel o tom, co říkám já, když se mě někdo zeptá třeba ve Francii nebo v Anglii. Protože devět z deseti dotazů bývají úřední, je na místě odpovědět: "Z Holandska". Pokud ale sedím s někým v Liverpoolu u piva, obvykle řeknu, že jsem Čech (popř. upřesním, že napůl Slovák), ale že žiju už tolik a tolik let v Holandsku.

>Státní příslušnost je dává státním občanstvím. To
>nemá s národností nic společného.
O.k.

>Národnost (úřední) je dána narozením dítěte v nějaké
>zemi, kde mají rodiče státní občanství a trvalý pobyt.
To si nejsem jist jestli platí všude - nemáte na mysli jen specificky israelskou situaci? Ono se to ještě komplikuje tím, že termínem "nationality" je obvykle míněna "státní příslušnost"; na "ethnicity" se Vás skutečně v žádném formuláři nikdo neptá (Američani se ptají na "původ" a míní tím rasu, popř. jestli jste z Mexika)

>Takže když se do Izraele přistěhuje žid a židovka a budou
>mít spolu potomka, bude tento potomek Žid (úřední
>národností).
V Israeli evidentně termín "úřední národnost" pro tam narozené potomky vyznavačů judaismu nahrazuje pojem "etnicity", která se tak stává irrelevantní.

89925

22.1.2006 21:28

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

jude 62.?.?.?

Reakce na 89925

>Takže když se do Izraele přistěhuje žid a židovka a budou
>mít spolu potomka, bude tento potomek Žid (úřední
>národností).

Takto to platí i v ČR a ve většině evropských státech.

89926

22.1.2006 21:38

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89926

No v 80.letech, když se narodily všechny moje děti, platil aspoň v Evropě mezinárodně zákon, že děti dostávají státní příslušnost po otci; všechny tedy byly Češi. Pak jsme jim zrušili české občanství a dostali holandské. O národnosti nepadlo ani slovo - s tím, samozřejmě, že "státní příslušnost" se holandsky řekne "nationaliteit".

(Mlžení, kam se člověk podívá [pláč] ...)

89928

22.1.2006 21:45

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

jude 62.?.?.?

Reakce na 89928

Je to tak, jak jsem to řekl. Když dva cizinci s nečeskou národností, s českým občanstvím a trvalým pobytem v ČR budou mít potomka, bude mít ten potomek národnost českou. A tak je to myslím ve většině států EU.

89931

22.1.2006 21:51

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89931

A není to tím, že v Česku taky nahradili pojem "státní příslušnost" pojmem "národnost", ač to vyjadřuje občanskou příslušnost k českému státu?

89934

22.1.2006 21:53

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

jude 62.?.?.?

Reakce na 89934

Ne ne, nikdo nic nenahradil. Když se dítě narodí, dostane jak národnost tak státní příslušnost.

89935

22.1.2006 22:28

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89935

Hm, jak říkám, tady v Holandsku padl jen pojem "nationaliteit", ale ač to znamená "národnost", vyjadřuje to státní příslušnost. Žádný jiný pojem tu nemáme. Čili: úřední oficiální mlžení...

89940

22.1.2006 22:31

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

jude 62.?.?.?

Reakce na 89940

hmm, to jsem nevěděl co je Holandsku.

Možná je to tím, že státy stále více prosazují utajování národnosti. Dneska se v ČR také nikdo oficiálně nemá ptát na národnost, nikde se neuvádí v úředních dokumentech, takže v ČR je národnost úředně v podstatě k ničemu.

89942

22.1.2006 22:53

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89942

Ano. Národnost se pomalu likviduje: na papíře i v srdcích.

89946

22.1.2006 22:55

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

jude 62.?.?.?

Reakce na 89946

Nevím jak v srdcích, ale na papíře ano.

89947

23.1.2006 1:38

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 89923

Problém je v tom, že člověk se teoreticky může prohlásit za příslušníka kteréhokoli národa. Kupříkladu česká občanka, která chce mít v dokladech jméno manžela-cizince v nepřechýlené podobě, nesmí udat národnost českou, ale manželovu.

89964

23.1.2006 4:28

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 89918

Nemlzej nam tady, tak presnou matriku jako ONI nemaj ani Nemcouri, a ze jsou punktlich jako narod. Tisice let zaznamu, kdy pokrevni linie po matce je stezejni pro posuzovani kvality konkretniho jedince. Rekl bych dobra myslenka, na vychove deti se matka projevi nejvice, jak to je z genetikou nevim. Pokud jde o loajalitu vaseho neuredniho Zida vuci hostitelskym narodum, tak spionu na vysoke urovni nebyli usetreny ani USA. Holt byt Americanem ( Nemcem, Francouzem......) a Zidem zaroven asi nebude tak jednoduche. A pokud jde o sionisty, tak to je nacionalismus v nejhorsim slova smyslu i s nenavisti velmi hrubeho zrna. Pravda jsou ve vasem narode lide vysoke hodnoty, vetsinou byvaji velmi vzdelani. No, strom se pry pozna podle ovoce. Jaky je strom, ktery na jedno neuveritelne dobre jabko ma 6 cervivych?

89985

22.1.2006 20:34

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 89899

Jenze ja reagoval na zpravu o pocitech Karola Sidona, nikoliv nickname jude.

Zde:
A je to žid nikoliv Žid. On se tedy cítí být víc žid než Čech.

Takto jsem to pochopil.

89908

22.1.2006 20:38

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 89908

Myslím, že jde o nedorozumění, způsobené tou chybou, tak jsem to pochopil já; ostatně sám jude to potvrzuje.

89911

22.1.2006 20:48

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 89911

OK, beru. Uznavam preklep[mrknutí jedním okem]

89915

22.1.2006 21:09

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

Aja 24.?.?.?

Reakce na 89899

Uz je treba tu vasi vaznou debatu odlehcit.
Doufam, ze se nikdo neurazi, vtip se mi zda vlidny.
Pan Novak a Roubicek pijou kafe v restauraci u Stare synagogy.
Pan Novak: Jak vy to delate, pane Roubicek, ze mate mezi vami tolik chytrych a vzdelanych lidi? To je samy doktor, pravnik, nositel Nobelovy ceny?
Pan Roubicek: To mate tak, my se venujeme detem uz od mala, sledujeme jejich zajmy a vedeme je danym smerem.
P.N.: A co delate s temi detmi, kde zadny vyhraneny zajem nevidite?
P.R.:....ty nechame pokrtit.

89922

22.1.2006 22:38

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 89896

Silně se odchylujete od tématu. Tento zlozvyk je zde stále častější. Počítejte s tím, že začnu mazat i když příspěvky jsou jinak slušné.

89943

23.1.2006 14:01

RE: Vodniku, toto nebyl preklep

Aja 24.?.?.?

Reakce na 89943

Pane Stworo, mimo tema jsem byla evidentne ja- s vtipem. Mea culpa. [zahanbení]
Jinak ce mi zda, ze debata o narodnosti a vire je plne v souladu s vasim clankem, o obojim se zminujete.
Tim chci rict, ze "sprdunk" jsem zasluhovala ja.

90024

23.1.2006 21:43

Report ze soboty

Emma Bovary 84.?.?.?

http://www.antifa.cz/nclanky.php?id=7&tab=mzdomova

90132

24.1.2006 2:15

cherchez le juif

google 84.?.?.?

Reakce na 90132

>http://www.antifa.cz/nclanky.php?id=7&tab=mzdomova

tak som si ten clanok precital, poprezeral fotky, jednu po druhej a co som tam k mojmu prekvapeniu nenasiel?
uz mi to takmer zacina byt samemu trapne.

znova len potvrdeny stary predsudok, za vsetkym hladaj zida!
aj som ho nasiel.
za akciou "Veprin Lety" sa skryva Fedor Gal!
http://www.chaverim.sk/images/photos/fedor_gal.jpg

stary, dobry, medialny profesional(vzdy vie, kde je kamera a do ktorej kamery sa musi zglavit), stroskotany politik, byv.predseda VPN-ky.
podla vlastnych slov, na Slovensku utlacany a prenasledovany kvoli zidovskemu povodu [zmaten], ktory sa hanbil za to ze je Slovakom (ale, to mu ani v najmensiom neprekazalo zit z penazi slovenskych danovych poplatnikov, ako poslanec slovenskeho parlamentu) a rozhodol sa preto, bohuvdaka!, odist do Prahy.
prisiel tam z velkou pompou, za oslavnych fanfar ceskych medii a hned dostal post docenta katedry politologie, na Fakulte socialnych vied Karlovej univerzity, odkial ho vraj dal vyhodit sam Velky Klaus. ("nepotrebujeme na Karlovej univerzite za ucitelov, skrachovanych politikov" )

tu je jeho aktivisticka fotka from Enterprise "Lety"
http://www.antifa.cz/obrazky_text/lety/17.jpg

no a teraz sa v Cechach zabral za historicku nespravodlivost ceskej väcsiny voci IndoCechom!
tato zidovska podpora prociganskych aktivit, sa neda vysvetlit inac, nez ich nekonecnym humanizmom. len sa bojim jedneho. ci z tej symbiozy zid/cigan maju nieco aj cigani?

zrejme nie nahodou, je aj riaditel Euopskeho romskeho centra pre ludske prava (The European Roma Rights Centre), zid Claude Cahn.

European Roma Rights Center
H-1386 Budapest 62
PO Box 906/93
Hungary
directeur Claude Cahn

niekolko citatov pana Gala, naseho tzv. starsieho brata vo viere!:
-------
Prečo ste podporili vo voľbách v ČR práve Zelených?

Pôvodne som mal v úmysle dať hlas Občianskej demokratickej strane. V poslednej chvíli ma však veľmi rozladil populizmus Václava Klausa namierený proti multikultúrnosti a zaštítený takzvanými národnými záujmami.
-------
Slovensko je provincia, tak prečo by teda nemali byť provinciálne slovenské vysoké školy?
(hlavna vec, ze on sam horko tazko jednu taku vystudoval)
-------
najprv som zidom, az potom Slovakom a teraz Cechom. ...
-------
zltu hviezdu dnes po Zidoch nosia Romovia

90181

24.1.2006 17:05

Foto

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 86.?.?.?

Tohle je moc hezký obrázek. Takový...pravdivý. [chechtot]
http://www.prop.sk/aaa6.jpg

90227

27.1.2006 19:32

Koniny

Jarda jarda471 (zavináč) spambob (tečka) net 213.?.?.?

Uzasne! Pan je narodovec? Obhajce narodnich zajmu? A co je to, ten narod? Spolek obtloustlych pivnich skautu oslovujicich se: "Vole", a kteri ukradnou vse, co neni na reteze?

A co je tak dobreho na te vire? Zde predpokladam, ze mate na mysli viru krestanskou, protoze treba muslimy povazujete za bezverce, i kdyz i oni maji viru, o jejichz hodnotach lze pochybovat stejne, jako o hodnotach te vasi. Co dala lidstvu ta vira a jeji majitele (cirkve) na obou stranach? Dogmata, valky, brzdeni pokroku... a jine hodnoty. Vice zla nez uzitku.

Rodina se nerozpada nasledkem najezdu nekolika homosexualnich jedincu, ale z jinych a mnohem hlubsich duvodu, jejichz analyza by si vyzadala clanek rozsahem znacne prevysujici vas vypotek.

Tradice casto nestoji za to, aby byly zachovany. Mizi, protoze nikoho nezajimaji. Lide nechteji zit v muzeu. Zmena uniformy kvyli jednomu Sikhovi je jiste politicky korekni zhovadilost, pokud ale Kanadsky narod stoji a pada jen s nejakymi policejnimi klobouky, necht tedy zanikne. Kdyby tradice nezanikali, zili bychom ve stredoveku.

Souhlasit s vami mohu jen co se tyce vzdelani a smyslu pro pravo.

BTW, narazky na Zidy a zednarske loze si muzete usetrit. Pokud zde o neco jde, tak, jako obvykle, o prachy, at uz je ma v rukou kdokoliv - prachy nemaji narodnost. Ty jsou a budou hybnou silou dejin a podle toho to taky vypada. To vam ale zrejme nevadi, mohou za to zednarsti homosexualove a feministicke lesbicky. BTW, feminismus a hnuti homosexualu jsou vedlejsim produktem chovani zamindrakovanych nenavistnych individui, jako jste vy.

90677

28.1.2006 8:45

RE: Koniny

Zdenek Matoušek zdenekm (zavináč) primus (tečka) ca 216.?.?.?

Reakce na 90677

>Rodina se nerozpada nasledkem najezdu nekolika homosexualnich
>jedincu, ale z jinych a mnohem hlubsich duvodu, jejichz analyza
>by si vyzadala clanek rozsahem znacne prevysujici vas vypotek.

Docela rád bych si ten Váš elaborát přečetl a jistě i řada dalších čtenářů, tak buďte od té dobroty a sdělte nám prosím ty "hluboké důvody", možná, že jsou podobné těm, které mám na mysli i já.

>
>Tradice casto nestoji za to, aby byly zachovany. Mizi, protoze
>nikoho nezajimaji. Lide nechteji zit v muzeu.

Do jisté míry máte pravdu, ale jsou určité tradice, které dodržovat je skoro povinnost, záleží na úhlu pohledu, protože se pak lehce může stát, že se lidi vykašlou na spoustu jiných věci a pak už je to jenom bordel.

Zmena uniformy
>kvyli jednomu Sikhovi je jiste politicky korekni zhovadilost,
>pokud ale Kanadsky narod stoji a pada jen s nejakymi policejnimi
>klobouky, necht tedy zanikne. Kdyby tradice nezanikali, zili
>bychom ve stredoveku.

Zajisté, Kanada nestojí na nějakém klobouku RCMP, ale pokud se začne s jedním, lehce se přeskočí k druhému a pak dojde k situaci, jako například tady ve Vancouveru, že bylo vydáno nařízení, že každý při jízdě na bicyklu musí mít ochrannou přilbu, pouze naši "spoluobčané" Síkhové ji mít nemusí, poněvadž mají turban. Jestli se někomu zdá tento zákon správný a že nikoho nediskriminuje, tak si o něm můžu myslet, že je "jak malý Jarda".
No a potom už je jen krok k dalším podobným lahůdkám, jako například to, že při skládání zkoušky, neboli testu pro udělení občanství je možno použít tlumočníka. Velmi moudré řešení, že ano ? Kanaďan nemluvící anglicky (francouzsky). Další, v Kanadě jsou dva úřední jazyky - Angličtina a Francouzština, ale v některých "municipalitách" (městkých regionech-čtvrtích) je povoleno skládat testy na řidičský průkaz i v Pundžábštině a Čínštině. Tak nevím, jak moc se to shoduje s těmi tradicemi, ale řekl bych, že to spolu úzce souvisí a můžete mě přesvědčit o opaku, bude-li se Vám chtít. Pravděpodobně máte na mysli nějaké, docela jiné tradice, než já.

Kromě toho - [b] Kdyby tradice nezanikali, zili [b]... má být - tradice nezanikaly (vzor-nůše) , ale to se tady na Zvědavci hemží stále takovými "na slovo vzatými odborníky", kteří ten svůj mateřský jazyk neovládají a przní ho v jednom kuse. [oči v sloup]

90744

28.1.2006 14:20

RE: Koniny

J jarda471 (zavináč) spambob (tečka) net 213.?.?.?

Reakce na 90744

>Docela rád bych si ten Váš elaborát přečetl a jistě i řada dalších
>čtenářů

Kde jsem rekl, ze jsem takovy elaborat kdy napsal? Pouzijte Google: (Zde byl původně odkaz, který jsem vymazal, protože obsahoval zlváštní znak, se kterým si můj URL parser nedokázal poradit. Omlouvám se. Editor.)

Napr. zde: http://www.aifs.gov.au/institute/pubs/fm/fm54dl.html najdete par zajimavych duvodu. Jinde jiste najdete jine, vasi pravdu si z nich musite poskladat sam. Doufam, ze bude mene omezena, nez tvrzeni o homosexualech a lesbickach. Podle tohoto odkazu, zjednodusene, udrzoval rodinu pohromade bic katolicke viry, ktera, nastesti, zvolna vymira. A mimo jine, udrzovat nasilne pohromade nefunkcni rodinu je vetsim zlem nez rozpad takove rodiny. Informujte se treba o psychologickem dopadu na deti v takove rodine vyrustajici. Rozvod a sdilena pece o deti, praktikovana v nekterych zemich (v Cechach nikoliv, tam je otec vzdy prachsprostym zlocincem, ktery smi deti videt jednou za mesic pote, co byly svereny matce soudkyni zenskeho pohlavi) je v techto pripadech asi nejlepsi cestou.

>Do jisté míry máte pravdu, ale jsou určité tradice, které dodržovat je
>skoro povinnost, záleží na úhlu pohledu, protože se pak lehce může stát,
>že se lidi vykašlou na spoustu jiných věci a pak už je to jenom bordel.

Poradek nestoji na tradicich, ale na zakonech a na moralce. Tradice nejakeho klobouku je zcela nedulezita. Co me se tyce, je mi uplne jedno, kdyby jizdni policie na tech konich jezdila naha v cepicich s mikymauzima usima, aby je lide rozpoznali.

Ad Sikhove atd: Je mi uplne jedno, jestli nosi prilbu nebo ne. Pokud jim jejich nabozenstvi hloupe zakazuje sundat turban, musi prijmout riziko s tim spojene.

Skladani zkousek v neoficialnim jazyku me take moc nebere. Pokud ti lide maji na to, aby si platili tlumocnika kvuli kazdemu prdu, je to jejich problem. Jsou to koneckoncu hlavne oni, komu to komplikuje zivot, navic se tim vytvari zamestnanost v kruzich oficialnich tlumocniku. A jazykova negramotnost stejne neprezije vic, jak jednu generaci. Deti povinne chodi do skoly s oficialnim jazykem anebo alespon maji jeho povinnou vyuku. Dalsi generace pak uz mozna ani nebude mluvit jazykem svych prarodicu a dost mozna uplne odpadne od viry svych predku. To je ten americky "melting pot".

>Kromě toho - [b] Kdyby tradice nezanikali, zili [b]... má být - tradice
>nezanikaly (vzor-nůše) , ale to se tady na Zvědavci hemží stále takovými
>"na slovo vzatými odborníky", kteří ten svůj mateřský jazyk neovládají a
>przní ho v jednom kuse.

Dekuji za upozorneni, chyba je na me strane. Ujistuji vas ale, ze po vice jak 10 letech v cizine prznim cestinu stale mene, nez velke procento Cechu v Cechach.

90772

29.1.2006 21:30

RE: Koniny

Nori Kazu norikazuokamoto (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 90772


Podle tohoto odkazu, zjednodusene, udrzoval rodinu pohromade bic katolicke viry, ktera, nastesti, zvolna vymira. A mimo jine, udrzovat nasilne pohromade nefunkcni rodinu je vetsim zlem nez rozpad takove rodiny.

Takže je to vlastně všechno v pořádku. Vymřeme, naše civilizace se zhroutí. Nic z toho, co nám zanechali naši předci, nepředáme svým dětem, které beztak samy o sobě nejsou potřeba. Hlavně že tu nebude ten hnusnej bič. Když rodina nesnese vše, tak nemá smysl na ní asi stavět společnost, že? Jupí, vítejte v nové době, svoboda až za hrob, co jen hrdlo a jiné oudy řáčí!

Ach jo, s lidmi jako vy se civilizace vybudovat nedá. Ani udržet [pláč]
Když je tento přístup tak skvělý, proč se vaši rodiče s vámi otravovali?
Máte je za blbce, kteří jen nevěděli, jak si můžou sami krásně užívat? Nebo byli sobečtí a vy jste byl jen jejich hračkou? Vážně si jich nevážíte? Jak jinak byste mohl psát něco takového?! Umět prožrat něčí odkaz, vlastní přítomnost i něčí budoucnost, to není umění. To by uměl každý. Lidé jsou slabí, nedokonalí a pohodlí je tak silná droga, souhlasím, ale najděme v sobě aspoň sílu pojmenovat dobro a zlo.
Relativismus, to bývá poslední útočiště morálních ztroskotanců.

Já osobně stále ještě doufám (ale stále méně, bohužel), že i bez náboženství se dá vybudovat společnost s budoucností, že rozklad a záhubu lze obejít skrze nějakou jinou formu nesobecké ideologie. Úcta k předkům a povinnost vůči dětem. Prostě něco, co přesahuje ono tak časově omezené trvání mého sobeckého já.
Ale pokud je cokoliv takového pro vás nepřijatelný bič, tak já tvrdím, že nejhorším ze všech zel je neexistence, zánik, nicota.

Ušlechtilý člověk by měl spíš přijmout jakkoliv nedokonalou realitu s nadějí v lepší budoucnost svých dětí než poklidný a blahobytný zánik!!!
91042

30.1.2006 14:36

RE: Koniny

Jarda jarda471 (zavináč) spambob (tečka) net 213.?.?.?

Reakce na 91042

>*
>Takže je to vlastně všechno v pořádku. Vymřeme, naše
>civilizace se zhroutí. Nic z toho, co nám zanechali naši
>předci, nepředáme svým dětem, které beztak samy o sobě

A co a byt? Civilizaci jiz vymizelo hafo a nikomu neschazi. Civilizace, ktera drzi jen na cirkevnich zakazech a prikazech szi asi existenci nezaslouzi.

Vytvorene misto jiste zaplni neco jineho, jen mam obavy, ze to bude jeste horsi, protoze kumulovana blbost lidstva presahuje svoji velikosti Vesmir.

>nejsou potřeba. Hlavně že tu nebude ten hnusnej bič. Když

Chtel byste zavest povinne krestanske nabozenstvi, aby za kazdou cenu zustala zachovana bila rasa a jeji postkrestanska konzumni kultura? Budete upalovat heretiky, kteri se nedostatecne mnozi? Jinak se nebojte, lidstvo si na sebe, pri sve blbosti, jiz nejaky ten bic najde. Koneckoncu vzdy jde hlavne o prachy a tak bicu neni nikdy dost.

Jinak si vsimnete, ze za chvili na dojde ropa. Dnes je nas pres sest miliard. To kvantum lidi dokazeme uzivit pouze diky pesticidu a umelym hnojivum. Bez ropy nase zemedelska produkce spadne nekam na predvalecnou uroven. To v lepsim pripade. V horsim pripade na uroven stredoveku, protoze puda znicena chemii a tezkou mechanizaci vic neda, a to po hodne dlouhou dobu, nez se jakz takz zregeneruje.

>rodina nesnese vše, tak nemá smysl na ní asi stavět
>společnost, že? Jupí, vítejte v nové době, svoboda až za

Nema smysl stavet spolecnost na nefunkcnich rodinach. Kdyz chcete brecet, cinte tak aspon na spravnem hrobe. Nebrecte, ze se rodina rozpada a ze se to musi zakazat, napr. povinnou dochazkou do kostela. Zajimejte se o to, proc se rodina rozpada. A postarejte so treba o to, aby lide nezili ve stale narustajicim stresu, ktery lidem chuti do mnozeni nedoda. Aby nezili ve stale se zhorsujicim chemickem zatizeni, ktere tez je pricinou klesajici plodnosti, genetickych poruch, potratu, alergii atd. Postarejte se take o to, aby meli kde bydlet. Vsiml jste si, kolik dnes stoji bydleni a jak se ho v nekterych zemich nedostava? Na mnozeni maji byt lide mladi, hlavne dnes pri dnesnim znecisteni. Ovsem na to, aby si poridili barak/byt, do ktereho se vejdou 4 deti, se vzmuzou nekdy vectyriceti, pokud na tom zacnou makat hodne brzo. Proto nam tak vzkveta prumysl asistovaneho tehotenstvi. Jedno k druhemu a jedna vylizana civilizace je v h....

>hrob, co jen hrdlo a jiné oudy řáčí!

Na prikaz vlady se lide mnozit nezacnou. A muzete zkusit zakazat antikoncepci. Jako to udelal Ciaucescu. Prebytecne deti pak muzete v detskych domovech vychovavat k absolutni vernosti k vasi osobe, a vtlokat jim do hlavy, ze vy jste jejich otec. Jako Ciaucescu.

>
>Ach jo, s lidmi jako vy se civilizace vybudovat nedá. Ani
>udržet [pláč]

Ano, konecne jste odhalil pricinu upadku bile civilizace: Mohu za to ja! Anebo ze by ne? Ze by za tim stala treba vecna honba za penezi, ktere se vse podrizuje?

>Když je tento přístup tak skvělý, proč se vaši rodiče s
>vámi otravovali?

Na to se budete muset dotazat jich.

>Máte je za blbce, kteří...Kráceno (Editor)

91111

Příspěvků: 365

19.01. 02:59 delta.100  Děkuji za výborný článek !
19.01. 11:51 Vladimír Stwora  RE: Děkuji za výborný článek !
19.01. 04:49 Rene Bartosek  Vyborne shrnuti
19.01. 07:03 satai  Nesouhlasím, ale obdivuji pár pěkných postřehů
19.01. 07:18 jude  on-line rozhovor
19.01. 14:17 Vasek  RE: on-line rozhovor
19.01. 20:49 Antiseptik  RE: on-line rozhovor
20.01. 10:37 Vasek  RE: on-line rozhovor
20.01. 16:54 Antiseptik  RE: on-line rozhovor
22.01. 10:57 Dědek  RE: on-line rozhovor
23.01. 12:47 Karel z Čech  RE: on-line rozhovor
24.01. 02:18  RE: on-line rozhovor
23.01. 16:31 Vasek  RE: on-line rozhovor
25.01. 11:19 Josef Švejk  RE: on-line rozhovor
19.01. 15:56 zdeny  RE: on-line rozhovor
19.01. 21:01 Emma Bovary  RE: on-line rozhovor
20.01. 06:27 Rene Bartosek  RE: on-line rozhovor
22.01. 12:45 Josef Švejk  RE: on-line rozhovor
19.01. 21:34 Vratislav  RE: on-line rozhovor
19.01. 22:02 jude  RE: on-line rozhovor
19.01. 22:57 Hugo  RE: on-line rozhovor
20.01. 01:49  RE: on-line rozhovor
21.01. 17:32 Nori Kazu  RE: on-line rozhovor
21.01. 17:18 Vratislav  RE: on-line rozhovor
19.01. 07:42 Toka  Pohled z jiného úhlu?
19.01. 08:46 M  motiv všeh trendů z článku je naprosto jednoduchý
19.01. 17:59 Dise  RE: motiv všeh trendů z článku je naprosto jednoduchý
19.01. 18:10 Antiseptik  RE: motiv všeh trendů z článku je naprosto jednoduchý
19.01. 18:27 google  RE: motiv všeh trendů z článku je naprosto jednoduchý
19.01. 19:37 fooggyy  RE: motiv všeh trendů z článku je naprosto jednoduchý
19.01. 20:33 Antiseptik  RE: motiv všeh trendů z článku je naprosto jednoduchý
19.01. 19:31 fooggyy  RE: motiv všeh trendů z článku je naprosto jednoduchý
19.01. 19:14 fooggyy  RE: motiv všeh trendů z článku je naprosto jednoduchý
20.01. 02:09  RE: motiv všeh trendů z článku je naprosto jednoduchý
20.01. 06:33 Rene Bartosek  RE: motiv všeh trendů z článku je naprosto jednoduchý
19.01. 09:48 skeptik  Klobouky jízdní policie
19.01. 13:29 Nori Kazu  RE: Klobouky jízdní policie
20.01. 06:45 Rene Bartosek  RE: Klobouky jízdní policie
20.01. 13:50 Vladimír Stwora  RE: Klobouky jízdní policie
21.01. 00:40 deu  RE: Klobouky jízdní policie
23.01. 11:23 skeptik  RE: Klobouky jízdní policie
23.01. 17:45 spaldings  RE: Klobouky jízdní policie
19.01. 10:16 VaclavK  co me desi je
19.01. 19:49 fooggyy  RE: co me desi je
19.01. 10:40 DavidZ  Vzpoura deprivantů
19.01. 11:05 V. Sodek  RE: Vzpoura deprivantů
19.01. 19:05 Kevin  RE: Vzpoura deprivantů
19.01. 19:41 V. Sodek  RE: Vzpoura deprivantů
19.01. 11:06 Elowyn  RE: Vzpoura deprivantů
19.01. 11:50 Vladimír Stwora  RE: Vzpoura deprivantů
19.01. 18:10 Prdelka  RE: Vzpoura deprivantů
19.01. 18:21 Prdelka  RE: Vzpoura deprivantů
19.01. 11:52 Jiří Barták  Skvělá kniha!
20.01. 14:35 Karel z Čech  RE: Skvělá kniha!
19.01. 12:40 pavel  hmmm, zajimave....
19.01. 12:57 Aja  narodni...nacionalni
19.01. 13:47 drOzd  k tematu nacionalismu
19.01. 23:00 Emma Bovary  RE: k tematu nacionalismu
21.01. 17:24 Vratislav  RE: k tematu nacionalismu
19.01. 23:11 Antiseptik  RE: k tematu nacionalismu
19.01. 13:59 deu  Kyvadlo dejin.
19.01. 23:02 Emma Bovary  RE: Kyvadlo dejin.
19.01. 23:39 deu  RE: Kyvadlo dejin.
19.01. 23:49 Antiseptik  RE: Kyvadlo dejin.
20.01. 02:37  RE: Kyvadlo dejin.
20.01. 02:52 Antiseptik  RE: Kyvadlo dejin.
20.01. 03:11  RE: Kyvadlo dejin.
20.01. 03:53 Antiseptik  RE: Kyvadlo dejin.
19.01. 14:24 550  trocha do mlýna
19.01. 15:03 Nori Kazu  RE: trocha do mlýna
19.01. 15:24 Vanguard  RE: trocha do mlýna
19.01. 16:04 zdeny  RE: trocha do mlýna
19.01. 17:08 Pavel Bočan  RE: trocha do mlýna
19.01. 17:17 Antiseptik  RE: trocha do mlýna
20.01. 02:56  RE: trocha do mlýna
22.01. 01:15 Ruda  RE: trocha do mlýna
22.01. 01:45 Antiseptik  RE: trocha do mlýna
22.01. 01:13 Ruda  RE: trocha do mlýna
22.01. 13:09 Dáša  RE: trocha do mlýna
19.01. 16:06 V. Sodek  RE: trocha do mlýna
19.01. 17:01 Antiseptik  RE: trocha do mlýna
19.01. 19:12 V. Sodek  RE: trocha do mlýna
22.01. 16:01 Helena  RE: trocha do mlýna
23.01. 00:44  RE: trocha do mlýna
23.01. 01:32 Nori Kazu  RE: trocha do mlýna
23.01. 17:11 Helena  RE: trocha do mlýna
19.01. 14:57 babi herbe  František Koukolík Vzpoura deprivantů
19.01. 16:46 Jarmila  No, mě by zajímalo pane Vladimíre
19.01. 17:02 Pavel Bočan  RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre
19.01. 17:20 Jarmila  RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre
19.01. 17:34 Pavel Bočan  RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre
19.01. 17:55 Antiseptik  RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre
19.01. 18:08 Pavel Bočan  RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre
19.01. 18:18 Antiseptik  RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre
19.01. 18:25 Pavel Bočan  RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre
19.01. 21:00 Antiseptik  RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre
19.01. 21:36 Jarmila  RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre
19.01. 18:22 Alexa  RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre
19.01. 18:32 Pavel Bočan  RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre
22.01. 01:50 Ruda  RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre
19.01. 18:43 DavidZ  Oidipovský komplex
19.01. 19:19 Alexa  RE: Oidipovský komplex
19.01. 21:07 DavidZ  RE: Oidipovský komplex
19.01. 17:33 Vcelicka  RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre
19.01. 18:25 Alexa  RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre
19.01. 18:33 Antiseptik  RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre
19.01. 21:52 Jarmila  RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre
19.01. 17:42 Prdelka  RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre
19.01. 18:33 Vladimír Stwora  RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre
19.01. 18:49 LG  RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre
19.01. 19:18 Vladimír Stwora  RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre
19.01. 20:32 LG  RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre
20.01. 12:12 gibb  RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre
22.01. 02:07 Ruda  RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre
19.01. 22:00 Jarmila  Ále, klidně to vymažte pane Vladimíre,
19.01. 18:40 čtenář  Nesouhlasím
20.01. 09:07 LalaLalovic  RE: Nesouhlasím
20.01. 16:34 čtenář  RE: Nesouhlasím
20.01. 13:04 Karel z Čech  RE: Nesouhlasím
19.01. 19:56 Mindy  Obec Lety odstranila Kámen - památník
19.01. 20:36 Antiseptik  RE: Obec Lety odstranila Kámen - památník
20.01. 08:18 Vcelicka  RE: Obec Lety odstranila Kámen - památník
19.01. 20:41 LG  RE: Obec Lety odstranila Kámen - památník
19.01. 20:05 čtenář  Kdo na tom vlastně vydělává?
19.01. 20:46 hostující  RE: Kdo na tom vlastně vydělává?
19.01. 20:48 IVAn  RE: Kdo na tom vlastně vydělává?
19.01. 21:49 V. Sodek  RE: Kdo na tom vlastně vydělává?
19.01. 20:36 IVAn  Demokracie a svoboda slova v praxi (české)
19.01. 23:46 Antiseptik  RE: Demokracie a svoboda slova v praxi (české)
19.01. 23:18 Emma Bovary  Bacha na kosmopolitní liberály :-)))
20.01. 00:51 Antiseptik  RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))
20.01. 03:41  RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))
20.01. 07:02 Rene Bartosek  RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))
21.01. 01:05 Emma Bovary  RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))
23.01. 03:23 Rene Bartosek  RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))
23.01. 09:55 V. Sodek  RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))
26.01. 05:04 Rene Bartosek  RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))
26.01. 07:14 V. Sodek  RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))
26.01. 07:19 Rene Bartosek  RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))
26.01. 08:18 V. Sodek  RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))
26.01. 17:41  RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))
26.01. 05:17 Antiseptik  RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))
20.01. 16:06 Tatranka  RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))
20.01. 16:28 Antiseptik  RE: Bacha na kosmopolitní liberály :-)))
19.01. 23:28 Alferi  Národ?
20.01. 00:49 čtenář  RE: Národ?
20.01. 07:04 Rene Bartosek  RE: Národ?
20.01. 09:05 Vlastimil Čech  RE: Národ?
22.01. 12:26 krysa  RE: Národ?
20.01. 01:34 Aja  RE: Národ?
20.01. 03:01 čtenář  RE: Národ?
20.01. 12:47 Karel z Čech  RE: Národ?
20.01. 19:10 Vcelicka  RE: Národ?
20.01. 19:37  RE: Národ?
21.01. 02:40 Antiseptik  RE: Národ?
23.01. 12:24 Karel z Čech  RE: Národ?
23.01. 14:19 V. Sodek  RE: Národ?
23.01. 15:07 Vodník  RE: Národ?
23.01. 15:43 Karel z Čech  RE: Národ?
23.01. 16:20 V. Sodek  RE: Národ?
26.01. 05:20 Rene Bartosek  RE: Národ?
26.01. 11:25 Petr Gejdoš  RE: Národ?
27.01. 04:33 Rene Bartosek  RE: Národ?
23.01. 15:28 Pavel Bočan  RE: Národ?
20.01. 23:37 Alferi  RE: Národ?
21.01. 00:15 V. Sodek  RE: Národ?
21.01. 18:54 Alferi  RE: Národ?
23.01. 17:09 jude  RE: Národ?
23.01. 17:36 Vodník  RE: Národ?
23.01. 17:45 jude  RE: Národ?
23.01. 17:57 Vodník  RE: Národ?
23.01. 18:06 jude  RE: Národ?
23.01. 18:12 Vodník  RE: Národ?
23.01. 18:21 jude  RE: Národ?
23.01. 18:23 Vodník  RE: Národ?
23.01. 18:32 jude  RE: Národ?
23.01. 18:45 Adapa  RE: Národ?
23.01. 18:47 jude  RE: Národ?
23.01. 18:52 Adapa  RE: Národ?
23.01. 18:58 jude  RE: Národ?
23.01. 19:02 Adapa  RE: Národ?
23.01. 19:09 jude  RE: Národ?
24.01. 18:13 V. Sodek  RE: Národ?
26.01. 05:25 Rene Bartosek  RE: Národ?
23.01. 18:57 Vodník  RE: Národ?
23.01. 19:06 jude  RE: Národ?
23.01. 19:16 Antiseptik  RE: Národ?
23.01. 19:17 jude  RE: Národ?
23.01. 19:23 Antiseptik  RE: Národ?
23.01. 19:28 jude  RE: Národ?
23.01. 19:33 Vodník  RE: Národ?
23.01. 19:39 jude  RE: Národ?
23.01. 20:00 Adapa  RE: Národ?
23.01. 20:04 jude  RE: Národ?
23.01. 20:32 Adapa  RE: Národ?
23.01. 20:35 jude  RE: Národ?
23.01. 20:38 Adapa  RE: Národ?
23.01. 20:42 jude  RE: Národ?
23.01. 20:09 Antiseptik  RE: Národ?
23.01. 20:13 jude  RE: Národ?
23.01. 20:23 Antiseptik  RE: Národ?
24.01. 18:42 hostující  RE: Národ?
26.01. 05:35 Rene Bartosek  RE: Národ?
26.01. 11:52 Petr Gejdoš  RE: Národ?
23.01. 19:32 Vodník  RE: Národ?
23.01. 20:07 Jiří Táborský  RE: Národ?
23.01. 20:11 Vodník  RE: Národ?
23.01. 21:43 Jiří Táborský  RE: Národ?
23.01. 20:16 jude  RE: Národ?
26.01. 05:38 Rene Bartosek  RE: Národ?
23.01. 20:19 Antiseptik  RE: Národ?
24.01. 03:42  RE: Národ?
23.01. 19:43 Jarmila  RE: Národ?
23.01. 19:46 jude  RE: Národ?
23.01. 19:50 Jarmila  RE: Národ?
23.01. 19:51 jude  RE: Národ?
23.01. 20:11 jude  RE: Národ?
23.01. 20:46 Jiří Táborský  RE: Národ?
23.01. 20:51 jude  RE: Národ?
23.01. 21:35 Jiří Táborský  RE: Národ?
26.01. 05:47 Rene Bartosek  RE: Národ?
26.01. 06:43 google  RE: Národ?
24.01. 07:07 Zdenek Matoušek  Adopce
23.01. 17:45 Nori Kazu  RE: Národ?
24.01. 18:39 V. Sodek  RE: Národ?
19.01. 23:45 google  komisariat
20.01. 00:24 Emma Bovary  RE: komisariat
20.01. 01:56 google  RE: komisariat
20.01. 02:31 Antiseptik  RE: komisariat
20.01. 16:35 Emma Bovary  RE: komisariat
20.01. 18:56 Petr Gejdoš  RE: komisariat
20.01. 23:48 Emma Bovary  RE: komisariat
23.01. 03:30 Rene Bartosek  RE: komisariat
20.01. 18:51 Vodník  RE: komisariat
21.01. 00:21 google  RE: komisariat
21.01. 19:03 Vodník  RE: komisariat
21.01. 22:48 google  RE: komisariat
23.01. 21:10 Jiří Táborský  RE: komisariat
23.01. 22:43 Vodník  RE: komisariat
23.01. 23:04 Emma Bovary  RE: komisariat
24.01. 17:30 Jiří Táborský  RE: RKZ
24.01. 17:42 Vodník  RE: RKZ
24.01. 18:21 Jiří Táborský  RE: RKZ
25.01. 02:21  RE: RKZ
25.01. 09:06 Jiří Táborský  RE: RKZ
23.01. 22:50 Emma Bovary  RE: komisariat
24.01. 17:49 Jiří Táborský  Odkazy k Vašim komentářům je vždycky lahůdka pro srandisty, paní Bovaryová.
26.01. 05:55 Rene Bartosek  RE: komisariat
20.01. 00:25  fakticka poznamka
20.01. 00:55 Vladimír Stwora  RE: fakticka poznamka
20.01. 07:45 J. H.  Dva ze způsobů, kterými se z lidí, kteří původně měli na víc stávají užiteční idioti:
20.01. 10:41 Jáchym  Škoda,
20.01. 12:03 karin  Romská iniciativa?
20.01. 12:20 V. Sodek  RE: Romská iniciativa?
20.01. 13:08 Karel z Čech  RE: Romská iniciativa?
20.01. 21:26 V. Sodek  RE: Romská iniciativa?
23.01. 13:59 Karel z Čech  RE: Romská iniciativa?
23.01. 03:38 Rene Bartosek  RE: Romská iniciativa?
20.01. 14:25 Ondra  Není pan autor z církve
20.01. 14:54 Karel z Čech  RE: Není pan autor z církve
23.01. 03:46 Rene Bartosek  RE: Není pan autor z církve
23.01. 13:14 Nori Kazu  RE: Není pan autor z církve
20.01. 15:10 karin  bída nacionalismu
20.01. 15:19 Antiseptik  RE: bída nacionalismu
20.01. 17:59  RE: bída nacionalismu
20.01. 18:55  RE: bída nacionalismu
20.01. 18:09  RE: bída nacionalismu
20.01. 20:32 Nori Kazu  RE: bída nacionalismu
21.01. 16:42 jude  Pravda o serveru Zvědavec
21.01. 16:55 Nori Kazu  RE: Pravda o serveru Zvědavec
21.01. 17:08 V. Sodek  RE: Pravda o serveru Zvědavec
21.01. 17:14 jude  RE: Pravda o serveru Zvědavec
21.01. 21:34 V. Sodek  RE: Pravda o serveru Zvědavec
21.01. 22:45 jude  RE: Pravda o serveru Zvědavec
21.01. 23:14 V. Sodek  RE: Pravda o serveru Zvědavec
21.01. 23:32 jude  RE: Pravda o serveru Zvědavec
21.01. 23:46 V. Sodek  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 10:34 jude  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 11:38 V. Sodek  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 11:54 jude  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 12:22 V. Sodek  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 12:27 jude  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 12:33 V. Sodek  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 12:44 jude  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 14:28 Vodník  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 14:40 jude  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 15:32 Vodník  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 15:44 jude  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 15:55 Vodník  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 16:02 jude  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 16:09 Vodník  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 16:18 jude  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 16:56 Vodník  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 17:08 jude  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 17:35 jude  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 17:59 Vodník  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 18:14 jude  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 18:48 Vodník  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 19:06 jude  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 19:25 Vodník  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 19:39 jude  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 19:56 V. Sodek  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 19:57 Vodník  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 18:34 Rejpal  RE: Pravda o serveru Zvědavec
21.01. 23:59 V. Sodek  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 00:16 V. Sodek  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 04:03 google  RE: Pravda o serveru Zvědavec
21.01. 18:02 Vodník  Pane jude,
22.01. 14:20 Aja  Vodniku,
22.01. 14:29 Vodník  RE: Vodniku,
22.01. 14:36 Aja  RE: Vodniku,
22.01. 15:07 Vodník  RE: Vodniku,
22.01. 15:58 Aja  RE: Vodniku,
22.01. 16:04 Vodník  RE: Vodniku,
22.01. 20:27 google  RE: Vodniku,
22.01. 22:12 Alex Juchelka  RE: Vodniku,
22.01. 22:25 Vodník  RE: Vodniku,
22.01. 12:21 Alferi  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 18:11 Rejpal  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 19:04 Dáša  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 19:35 Vodník  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 20:09 jude  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 20:18 V. Sodek  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 20:30 Vodník  RE: Pravda o serveru Zvědavec
23.01. 04:04 Rene Bartosek  RE: Pravda o serveru Zvědavec
22.01. 15:17 jude  Soupeři
22.01. 16:27 jude  Kdo je Holomek?
22.01. 20:15 V. Sodek  Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 20:18 jude  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 20:23 Vodník  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 20:28 jude  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 20:31 Vodník  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 20:33 jude  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 20:37 Vodník  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 20:43 jude  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 20:51 Vodník  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 20:56 jude  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 21:07 Vodník  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 21:15 jude  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 21:26 Vodník  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 21:28 jude  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 21:38 Vodník  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 21:45 jude  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 21:51 Vodník  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 21:53 jude  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 22:28 Vodník  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 22:31 jude  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 22:53 Vodník  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 22:55 jude  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
23.01. 01:38  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
23.01. 04:28 Rene Bartosek  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 20:34 V. Sodek  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 20:38 Vodník  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 20:48 V. Sodek  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 21:09 Aja  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
22.01. 22:38 Vladimír Stwora  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
23.01. 14:01 Aja  RE: Vodniku, toto nebyl preklep
23.01. 21:43 Emma Bovary  Report ze soboty
24.01. 02:15 google  cherchez le juif
24.01. 17:05 Pavel Bočan  Foto
27.01. 19:32 Jarda  Koniny
28.01. 08:45 Zdenek Matoušek  RE: Koniny
28.01. 14:20 J  RE: Koniny
29.01. 21:30 Nori Kazu  RE: Koniny
30.01. 14:36 Jarda  RE: Koniny

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 74 čtenářů částkou 16 946 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,29 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,50 Kč
100 japonských jenů
18,82 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 004,55 Kč
1 unce stříbra
503,75 Kč
Bitcoin
899 231,48 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 12 152