Diskuze k článku

Protikomunistický odboj

Příspěvků 172

29.12.2005 12:29

Bolsevici ,rakovina sveta...

kohout 217.?.?.?

K tematu mohu jen vrele doporucit www.zludvik.de. Jedna se o ukazku s knihy ,, Cerna kniha minulosti´´.Hadanka do Noveho roku : smela byt tato kniha vytistena v CR nebo ne?...Preji vsem ctenarum a hlavne ,,zvedavci´´ pozehnany Novy rok 2006 ,aby jsme se zde zase ve zdravi sesli a mohli si dale cist pekne a zajimave clanky.

Mockrat diky vsem Autorum
Kohout [smích]

85934

8.1.2006 15:48

RE: Bolsevici ,rakovina sveta...karcinogen:kapitalizmus!?

seda 82.?.?.?

Reakce na 85934

Jak jsem tak nahlédl do ukázek na www.zludvik.de, tak jsem pochopil, že se jedná o autora, který se nepokouší o objektivní pohled, ale ventiluje své zážitky z vězení v Jáchymově. Rozumím těmto lidem, pravděpodobně bych reagoval podobně. Pro mne je to ale jen dílčí část hodnocení doby minulé!
K tomuto "mikrokosmu" těchto antikomunistů (ale jen těch, kteří byli opravdu postiženi...) je nutno do mozaiky dosadit i miliony "mikrokosmů" ostatních skupin lidí na světě, aby se dalo posoudit co a komu bylo a je prospěšné a naopak. Knihu si koupím, až autor dopíše druhý díl, který bude obsahovat zločiny kapitalizmu a jména zločinců-kapitalistů! Pak, kohoute, bude jistě vydána i v ČR! A na závěr: I minimální znalosti historie stačí k tomu,aby člověk dospěl k poznání, že: ad.1) bolševizmus resp. komunizmus by vůbec nevznikl, kdyby nebylo kapitalizmu! a ad.2) vývoj ČSR by se ubíral úplně jiným směrem, kdyby se naši kapitalističtí "spojenci" nezachovali v Mnichově, a po Mnichově jako zkurvený hovada! [mrknutí jedním okem]

87180

29.12.2005 22:18

To je docela citlivé téma.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Citlivé ve smyslu, že při vědomí si toho, jak lehce dochází k nedorozumění, se špatně hledají slovní spojení, jak to nepochybně vyjádřit. Byl bych nerad, abych byl špatně chápán, jako nějaký nelida a nepřející ! Což tady na Zvědavci skoro od "některých soudruhů" prakticky očekávám...

Již mnohokrát jsem přemýšlel nad tím, že lidi jsou skutečně "divní". Znám totiž takové, které komunistický režim doslova ožebračil a dlouhodobě týral. A přesto jsou dnes veselí a pracovití a tedy "normální". Nic nežádají, mají se dobře, postarali se o sebe. A pak jsou zase jiní lidi, do kterých bych to ani neřekl, kteří zničehož nic vytáhnou na "světlo Boží" spousty všelijakých křivd a kudy chodí tudy skuhrají, jak jim bylo ublíženo a jak by se měl někdo imaginární starat o jejich blaho a jak už to nejde napravit penězi - ruky přitom docela nestydatě nastavujíce.

Přitom - když by skutečně mělo docházet na jakési odškodňování - má to zaplatit stát ! Nechápu, jak může stát sám sebe vmanévrovat do tak nemožné pozice, kdy uznává nějaké spáchané křivdy, aniž by byl schopen ukázat, kdo ty křivdy spáchal ? Jak lze říci, že byla spáchána křivda a přitom nevědět, jak byla spáchána a kým ? To je o kolektívní vině a tu jsme "vymazali" ze slovníku přece. Komunisty nemůžeme potrestat, protože nikdo nic osobně neprovedl a trestat komunisty vcelku by byla kolektivní (a tedy nepřijatelná) vina. Ale náhrady budeme platit všichni ? To není kolektivní vina ?

Já za svojí osobu tvrdím - anebo to nechme být a neodškodňujme nikoho a pojďme si navzájem nadávat, kdo za to může. Kdo může za to, že nejsme schopni alespoň jasně ukázat prstem na konkrétního člověka a říci - "TO JE ON !!TEN, KDO ZA TO MůŽE !!" Anebo odškodňujme - ale jedině tehdy, když bude jasný viník - kde vznikla škoda, musí být i škůdce.

Já jsem nikoho netýral, nezabil, neokradl. Naopak ! Já jako potomek rodiny, komunistama v roce 48 okradené a týrané, sám byvše svého času vlastně týraný taky, nehodlám nikoho odškodńovat !! Proč já ? Ptám se, co s tím mám společného ? Já jsem taky postižený a nenapadlo mě natáhnout ruku - starám se sám. Mi plně stačí, když tento stát bude vytvářet podmínky, abych mohl pro sebe a své blízké poctivě pracovat a zabezpečit je i sebe. A za určitých podmínek bych souhlasil, že budou potrestány a napraveny některé křivdy. Ale nesouhlasím, aby z mých daní byly vypláceny jakékoliv odškodnění, nebo náhrady za nějaké křivdy a to tímto paušálním způsobem. Aniž by byl adresně někdo potrestán za tytéž křivdy.

Tak jako není kouře bez ohně - není poškozených bez poškozovatelů.

85965

30.12.2005 10:10

RE: To je docela citlivé téma.

Piere 193.?.?.?

Reakce na 85965

No, ukázat můžeme, ale dokázat, to už je horší. Ve spisech se toho o nezákonných metodách z let padesátých moc nenajde (ono už tenkrát bylo tušeno, že ty metody nejsou moc košer - dokonce byly v rozporu s tehdejšími zákony - sice nedocházelo k jejich stíhání a trestání, bylo to tolerováno, ale písemné záznamy o tom asi nikdo nepořizoval). Svědci jsou mrtví nebo staří, sklerotičtí a jinak nemocní, pachatelé jsou mrtví nebo staří a sklerotičtí a nemocní. A soudit něco, kde si svědkové nic nepamatují, neexistují dokumenty a navíc se kvůli nemocem stále odročuje ... to už mi připadá skoro jako bezpráví konané na soudci.

V letech pozdějších je situace jiná. Tu a tam je něco doloženo, poškození, svědci i pachatelé jsou čipernější (podezřelí jsou pak zhusta vlivní). Jenže tady se všichni navzájem znají. Já ukážu na A a X zavolá D, která vyhodí G z práce. A G je já. Půjdu do toho nebo ne? (To, že tu k sobě máme velmi blízko není vtip, vezmu-li dva libovolné jedince v ČR, pak každý z nich bude mít alespoň jednoho známého, který zná známého toho druhého - proto se taky v Čechách všechno rozkecá)

A malý detail a sci-fi na konec - i když budu znát a usvědčím škůdce, jak z něj dostanu odškodnění bude-li nemajetný? Stejně to zaplatí stát, tedy my všichni (to je ostatně princip odškodňování obětí trestných činů). Snad by pomohlo jakési povinné pojištění, takové povinné ručení proti sviním, do něhož by přispívali všichni obyvatelé státu, světadílu, světa a z něhož by se potom vyplácelo odškodnění ...

86027

25.11.2007 12:43

RE: To je docela citlivé téma.

LV 84.?.?.?

Reakce na 85965

Odškodnění lze vyplatit z majetku KSČ, z majetku, který je stále dosti velký. Odškodnění je naprosto na místě, je to dluh těm, kteří se snažili něco udělat proti totalitě. Samozřejmě odškodnění samotné není postačující - je tu ptázka vin, zcela jasných a prokazatelných, a ta otázka se neřeší. Jednotliví KS mohli být i rozumní lidé, to je jisté. Potřeba je trestat jednotlivce, ketří škodili a stranu jako celek. Ono by to šlo.
Ještě k odškodnení - přeji je každému, kdo prošel peklem uranu a nejen uranu. a úpřál bych si, aby to odškodnení bylo vtěší.

147965

30.12.2005 1:36

Ano, to je presne. Neni poskozeneho bez poskozovatele....

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

A lidi, co chteji na vsem neco vystriskat? Ti se vyroji vzdycky. Muj deda Jan Roháč byl 20 let zavreny jen za to, ze si pustil pusu na spacir a byl v Prerovskych strojirnach nekdo... Pokud umite pocitat, tak je to rok a 19 x 12 x 1 000 + 120 000 = 384 000 Kc. Nemyslim, ze by ho to vytrhlo, ostatne tesne pred tim, nez se ho vlada rozhodla odskodnit, zemrel. Holt 20 let v kriminalu a dojemna pece bacharu o na dozivoti zavrene (1968 omilostnen) nikomu na zdravi neprida. Reknete si - symbolicky a pozde? Spravne. Ale jeste nevite celou pravdu. Jako odskodneni obdrzeli pozustali (2/3 vdova, a zbyvajici 1/3 na pul mezi jeho deti) nikoliv penize, ale statni dluhopisy. Ty se ovsem nedaji ze penize smenit v jejich plne vysi, ale kuprikladu na jare 1993 za cca 60% jejich hodnoty.

Asi se nedovime nikdy, jestli to mel byt kruty ironicky vysmech ci jen spatne zvladnuty pokus o vyrovnani-se s minulosti.

Nicmene pojdme na druhy pripad. Velkym zviretem za komancu v Prerovskem okrese byl jisty predseda Plšek. Jeho manzelka, pani Plšková, byla ucitelkou. Dluzno rici, ze to byla osoba ponekud potrhla a s agresivnimi sklony, jenz vyustily v napadeni zacka zakladni skoly s jeho naslednou hospitalizaci. Aby se vec ututlala a nesla do kriminalu, byla uklizena do (mozna popravu) psychiatricke lecebny. Po propusteni pobirala stedry invalidni duchod a sve sklony k buzerovani lidi se snazi realizovat ve volnem case angazovanosti v ruznych hnutich. Jedno z nich bylo Centrum pomoci mentalne zaostalym. Cesky receno rekonstruovat a upravit budovu v Kosmakove ulici pro denni pobyt techto prestarlych deti. (beznemu clovekovi se chovanci jevi jako 10-ti lete deti, jimz je pres 40...) Mel jsem ono pochybne stesti se prihlasit a absolovovat cast sve civilni sluzby pod jejim vedenim, nez jsme se ve zlem rozesli. Priznam se, ze jsem p Plškovou bral jako retardovanou agresivni panovacnou osobu, nebot se mi tak jevila. Plch me prezil jen o nekolik mesicu, nez se s nim sdruzeni rozloucilo - byla sesazena a vyhozena. Pozde (pro me a jiste osoby) ale prece.
Nicmene - abychom se vratili k tematu - Plch ve sve snaze o obohaceni neustal a zalozil novou organizaci - a ted se drzte pevne - ucitelu perzekuovanych minulym rezimem [chechtot] Ne, to neni vtip. Vrcholem drzosti bylo, kdyz se (asi v ramci snahy zajistit si nejake skutecne pripady a ne jen jeji agresivni vystup) odhodlala k navsteve moji matky, jenz byla skutecne perzekuovana minulym systemem. Byla prelozena z mista stredoskolske profesorky cestiny a vytvarky na ekonomce do zakladni skoly Sobechleby, shodou okolnosti cca. 20km od Prerova s "maly" platovym rozdilem a nesrovnatelnou zmenou podminek...
Ucel navstevy Plcha (tak ji prezdivame, i kdyz nevim o zadnem tak agresivnim plchovi, jsou to nevinna zviratka), jak jiz jiste tusite, byl - zlanarit matku do teto organizace za ucelem - jak jinak - ziskani odskodneni. Co vic dodat, nez ze s ni mati vyrazila dvere? [zmaten] [zahanbení]

85979

30.12.2005 3:50

Trodasi, to ste mi teda rodinka ...

Stojan Jakotyč 69.?.?.?

Reakce na 85979

Dedecek kriminalnik, maminka osoba bez stipky slusnosti (evidentne vyhodila p. Plskovou ktora prisla na vcelku slusnu navstevu). Chcete nam este nieco napisat o vasich dalsich pribuznych?

85981

30.12.2005 11:23

RE: Trodasi, to ste mi teda rodinka ...

pastinak 23cenzura (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 85981

Ja bych dodal o vas ze jste velky hlupak a to jenom protoze nechci bejt vic sprostej..Vy patrite na Novinky a akorat tu zasmradate prostredi..Diky a cau...

86034

30.12.2005 17:07

RE: Trodasi, to ste mi teda rodinka ...

Nori Kazu norikazuokamoto (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 85981

Jo jo, zas ten černej humor, co? Zasmál bych se, ale někdy se to fakt nehodí [pláč]

PS: Moje babička musela uprostřed své učitelské kariéry místo učení jít na dva roky inventurovat košťata. Nejvíc ji vždy udivovala ta bezpáteřnost některých lidí. Je tragické, že většina lidí moc dobře věděla, kdo jim škodil, ale spravedlnost na nikoho z nich nedosáhne [pláč]

86058

30.12.2005 7:18

Kruta pravda

Rene Bartosek 69.?.?.?

Co dodat ? Pro lidi co dostali skutecnou sodu to je vysmech? Stary Grebenicek byl sadisticky hajzl a melo by se verejne pred soudem ukazat, co to bylo za kreaturu. No, mlady se potatil taky hajzl. Ty dalsi co tam alegoricky nadhazujete ve fikcy s Nemeckem jsem neidentifikoval. V kazdem pripade nedavno byl vyhosten s USA na Ukrajinu jisty Demjanjuk ( 75 let) je obvinen ze zlocinu, kdyz udajne delal dozorce v lagrech, i kdyz Izrael ho 1977 neodsoudil, ze slo o zamenu osob. No, uvidime co nam vzejde z toho, ze jsem ke Grebenickum a spol. byli velkorysi anebo mozna k utrpeni neznamych cizich lidi hlusi a slepy. Taky jsem zvedavy, jak sveho Grebenicka ucti na Ukrajine.

86010

30.12.2005 7:29

RE: Kruta pravda

Blahnik 70.?.?.?

Reakce na 86010

>V kazdem pripade nedavno byl vyhosten s USA
>na Ukrajinu jisty Demjanjuk ( 75 let) je obvinen ze zlocinu, kdyz
>udajne delal dozorce v lagrech, i kdyz Izrael ho 1977 neodsoudil,
>ze slo o zamenu osob.

Byl vyhosten proto, ze zil na uzemi USA ilegalne. Jeho nacistickymi zlociny se americka justice nezabyvala. Vyhosten byl nejen on, ale i dalsi byvali nacisti.

86012

30.12.2005 23:19

RE: Kruta pravda

Pavel ntpng (zavináč) austarnet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 86012

Demjanjukuv pripad je nejvetsim vysmechem Americke spravedlnosti od zalozeni USA.Demjanjuk byl souzen v Israeli a byl osvobozen takze totalne nevinen. Zide by ho za zadnou cenu nepropustili kdyby zranil jednoho z nich. Kdyby byl u toho soudu dnes byl by stoprocentne povesen pro nic za nic.Tento pripad je odporny a kazdemu slusnemu cloveku se musi zvedat zaludek jakmile o tom slysi.

86085

31.12.2005 0:52

RE: Kruta pravda

Blahnik 70.?.?.?

Reakce na 86085

>Demjanjukuv pripad je nejvetsim vysmechem Americke spravedlnosti
>od zalozeni USA.

Nesvadejte nic na USA. USA ho nezalovala, ani nesoudila. Demjanjuk byl sice v Izraeli odsouzen za nekoho jineho (dozorce, ktereho prezdivali Ivan Hrozny), ale soud ve state Ohio ma dukazy, ze byl dozorcem v koncentracnim tabore Treblinka. Nacistum v USA neni povolen trvaly pobyt a proto byl i zbaven obcanstvi a deportovan.

>Demjanjuk byl souzen v Israeli a byl osvobozen
>takze totalne nevinen. Zide by ho za zadnou cenu nepropustili
>kdyby zranil jednoho z nich.

Byl odsouzen za nekoho jineho, jak jsem uvedl vyse.

>Kdyby byl u toho soudu dnes byl by
>stoprocentne povesen pro nic za nic.Tento pripad je odporny a
>kazdemu slusnemu cloveku se musi zvedat zaludek jakmile o tom
>slysi.

Kazdemu normalnimu cloveku se zveda zaludek z nacistickych bacharu. Tak si vy nad nimi klidne ronte zelvi slzy. Dnes by odsouzen k trestu smrti nebyl, protoze takovy trest v Izraeli uz neexistuje.

86091

31.12.2005 2:36

RE: Kruta pravda

zaplatil 65.?.?.?

Reakce na 86091

Kazdemu normalnimu cloveku se zveda zaludek z nacistickych bacharu...
-----------------------------------------------------------------------

A proc jenom z nich? Kazdy utlacovatelsky rezim dava moznost uchylkam se vybit coby bachari. Podivejme se na priklady z dneska: co takovy Abu Greib, mimo jine? [oči v sloup]

86096

1.1.2006 3:34

RE: Kruta pravda

Blahnik 70.?.?.?

Reakce na 86096

>A proc jenom z nich?

Protoze za prasarny, ktere provadeli, ani spravedlivy trest neexistuje.

>Podivejme se na priklady z
>dneska: co takovy Abu Greib, mimo jine?

To se neda vubec srovnavat. V Abu Greib jsou vrazi, teroristi a ti co muceni vesele provozovali. Jsou to ti sami zlocinci jako byli nacisticti bachari. Propaganda o jejich muceni se moc nepovedla. Zadne dukazy, az na debilni obrazky na kterych zadne muceni neni. To ze je vodi nekdo na psim voditku muceni neni. Je to ponizovani muslimskych psu. Nejvyssi trest pokud vim (na mucitelich) byl nekolik mesicu a degradace.

86230

1.1.2006 19:48

RE: Kruta pravda

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 86230

Mno, tak se nechte vodit a mocit na sebe nechat na voditku na verejnosti, pak si znovu rekneme, co je a co neni muceni.

A dukazu je, jako obvykle, vic nez dost. A to, co vypravi tech par co uz se dostalo ven je uplne sileny a radi mucitele z US army & spolku do kategorie lidi, pro nez mam jedine kulku.

86267

31.12.2005 2:53

Zase si kapitálně serete si do huby, Ben Hurvínku

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 86091

http://en.wikipedia.org/wiki/Ivan_Demjanjuk

86098

31.12.2005 5:20

RE: Zase si kapitálně serete si do huby, Ben Hurvínku

Blahnik 70.?.?.?

Reakce na 86098

> Zase si kapitálně serete si do huby, Ben Hurvínku.

Sobe ne Taborsky. Vam.

86121

31.12.2005 23:26

RE: Zase si kapitálně serete si do huby, Ben Hurvínku

Pavel 203.?.?.?

Reakce na 86121

blahniku
Vase sprosta odpoved naznacuje, ze uz nemate naprosto zadnou jinou munici.Sprostota je privilegium moulu Vaseho razeni. Postradate zaklady inteligence.Jr to smutne ale je to tak

86203

1.1.2006 3:03

RE: Zase si kapitálně serete si do huby, Ben Hurvínku

Blahnik 70.?.?.?

Reakce na 86203

>blahniku
>Vase sprosta odpoved naznacuje, ze uz nemate naprosto zadnou
>jinou munici.Sprostota je privilegium moulu Vaseho razeni.
>Postradate zaklady inteligence.Jr to smutne ale je to tak

Mate naprostou pravdu. Ale asi jste si me spletl s Taborskym. Autorem vety : "Zase si kapitálně serete si do huby, Ben Hurvínku" je Kadibouda, nikoliv ja. Takze jste pokaral jeho, nikoliv me. Obavam se, ze vas za to nebude mit rad.

86226

31.12.2005 3:31

RE: Kruta pravda

TS 213.?.?.?

Reakce na 86091

>Dnes by odsouzen k trestu smrti nebyl, protoze takovy trest v Izraeli uz
>neexistuje.

http://www.israellawcenter.org/news111402.shtml
Sorry.

Zkuste priste treba Google, a overit si, co rikate, nez to reknete. Docela to pomaha.

86109

31.12.2005 4:51

RE: Kruta pravda

Blahnik 70.?.?.?

Reakce na 86109

>>Dnes by odsouzen k trestu smrti nebyl, protoze takovy trest v
>Izraeli uz

>>neexistuje.
>
>http://www.israellawcenter.org/news111402.shtml
>Sorry.
>
>Zkuste priste treba Google, a overit si, co rikate, nez to
>reknete. Docela to pomaha.

Docela by pomohlo, kdyby ti co posilaji vrahy opasane bombama ten trest smrti dostali. Bohuzel tomu tak neni. V Izraelskych kriminalech sedi stovky vrahu a nevim, ze by jeden z nich byl odsouzen trestem smrti. Maximalne maji dozivoti. Sorry.

86118

31.12.2005 6:28

RE: Kruta pravda

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 86118

Ben Hurvínku, tady nejde o to, jestli znáte nebo neznáte někoho, do byl v Izraeli popraven. Jde o to, že jste tady velkohubě prohlašoval, že trest smrti v Izraeli neexistuje a pan TS Vám doložil, že existuje.

86126

31.12.2005 9:46

RE: Kruta pravda

Blahnik 70.?.?.?

Reakce na 86126

>Ben Hurvínku, tady nejde o to, jestli znáte nebo neznáte
>někoho, do byl v Izraeli popraven. Jde o to, že jste tady
>velkohubě prohlašoval, že trest smrti v Izraeli neexistuje a
>pan TS Vám doložil, že existuje.

Kadiboudo, trest smrti v Izraeli defakto efektivne neexistuje. Je povolen soudni legislativou jen ve zcela vyjimecnych pripadech. To jest v pripade valky, nebo souzeni masovych valecnych zlocinu. Od roku 1952 byl odsouzen a popraven v Izraeli pouze jeden clovek. Kdo, to vite nejlepe sam. Zkuste si vygoglovat kolik lidi popravili napr. od roku 1952 cesi a pak mluvte ty sve rozumy. Takze pan Tysek muze dokladat co je mu libo. Fakta jsou fakta. A vase kecy na nich nic nezmeni.

86137

31.12.2005 19:02

Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 86137

Trest smrti v Izraeli existuje, de facto i de jure. Defakto by ale existovat nemusel, protože si Židi odprásknou na ulici bez soudu stejně koho chtějí.

86177

31.12.2005 23:33

RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?

Pavel 203.?.?.?

Reakce na 86177

velmi dobre napsane pane Taborsky, je to dnes prakticky v celem Zapadnim svete a v byvalem Vychodnim bloku ze policie ma pravo zastrelit jenom v podezreni. Tady v Australii tento zakon byl schvalen senatem pred nekolika tydny. Jaky je rozdil mezi trestem smrti a zasrelenim na miste? Naprosto zadny. soudy usetri spousty penez a casu. Paklize to je spravedlive ci ne to dnes nikoho nezajima. Luza vladne a zakony ji reflektuji.

86204

1.1.2006 3:10

RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?

Blahnik 70.?.?.?

Reakce na 86177

>Trest smrti v Izraeli existuje, de facto i de jure. Defakto
>by ale existovat nemusel, protože si Židi odprásknou na ulici
>bez soudu stejně koho chtějí.

Zase okecavate svoji neznalost hloupym lhanim Kadiboudo.

Death penalty is permitted only for exceptional crimes, such as crimes committed under military law or in wartime.

As such, the death penalty was effectively legislated out of existence. Today, the State of Israel only uses the death penalty for extraordinary crimes. The last – and only – execution in Israel took place in 1962 against convicted Nazi war criminal Adolf Eichmann.

Pokladam to za vycerpavajici. Jestli tomu nerozumite, tak je to vas problem.

86227

1.1.2006 19:50

RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 86227

Neni tomu tak davno, co Izraelci zastrelili z blizkosti do hlavy brita, jenz se snazi odvest male Palestineke deti do bezpeci, kdyz si hrdinna IDF zase zkousela strelbu do Palestincu...

Az po apelaci Britanie a pribuznych, jimz mimochodem ZAKAZALI vstup do Izraele, se tim zacal vubec nekdo zabyvat a vojacek dostal 8 let [oči v sloup]

Takze je potvrzeno, ze zudaci stejne odprasknou koho chteji na ulici [mrknutí jedním okem]

86268

1.1.2006 20:48

RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?

Petr 84.?.?.?

Reakce na 86268

Cetl jsem zrovna o zprosteni viny izraelskeho vojaka, ktery byl obvinen, ze provedl "vidu hariga", coz bylo vysvetleno jako "macav, se'jorim be'adam le'achar se'neherag, kedej lihjot b'tuchim ki hu achen neherag". To znamena, ze "vidu hariga" je "overeni umrceni" strelbou na zastreleneho. Me by jenom zajimalo, jestli podobny vyraz existuje i v jinych recich. Neco podobneho jsem znal jenom u zvirat, treba kdyz nekdo napul zabije autem nejake zvire. A potom se tomu rika "dostrelna rana". Nejak me to zmatlo. A nechci se vytahovat tou hebrejstinou [smích]

86272

1.1.2006 22:15

RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?

zaplatil 65.?.?.?

Reakce na 86272

To znamena, ze "vidu hariga" je "overeni umrceni" strelbou na zastreleneho.
-----------------------------------------------------------------

To je v podstate totez jako prohlaseni "proc tam ten blbec lezl".
My jsme si jen tak pro sebe strileli a on do toho skocil... [oči v sloup]

86278

1.1.2006 23:20

RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 86272

Nevím jak to je ale vím jak se to používá v Israeli. Jednodužší je dovolit IDF zastřelit kohokoliv a kdykoliv na ulici ale zrušit trest smrti, aby náhodou nemuseli toho vojáka jím trestat. V Izraelským případě nejde o lidumilnost, spíš naopak o beztrestnost pro ně samé.

86286

1.1.2006 23:34

RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?

Pavel ntpng (zavináč) austarnet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 86286

presne tak

86288

1.1.2006 23:42

RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?

Nori Kazu norikazuokamoto (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 86272

Vážně umíte hebrejsky? Čím to?
Nevím proč, ale nějak nemám pocit, že byste byl Žid [smích]
Každopádně jste kabrňák!

86290

1.1.2006 22:55

RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?

Blahnik 70.?.?.?

Reakce na 86268

>Neni tomu tak davno, co Izraelci zastrelili z blizkosti do hlavy
>brita, jenz se snazi odvest male Palestineke deti do bezpeci,
>kdyz si hrdinna IDF zase zkousela strelbu do Palestincu...

Pokud nektery Izraelec spacha zlocin, je souzen stejnym metrem jako kazdy jiny. To moc dobre vite. Na rozdil od palestinskych zlocincu, kterych je nespocetne vice, do teto doby nebyl jeste ani jeden palestinskou justici obzalovan, natoz trestan.

>Az po apelaci Britanie a pribuznych, jimz mimochodem ZAKAZALI
>vstup do Izraele, se tim zacal vubec nekdo zabyvat a vojacek
>dostal 8 let.

Vidite, ze mam pravdu.Potvrdil jste to sam.

>Takze je potvrzeno, ze zudaci stejne odprasknou koho chteji na
>ulici.

Ne to potvrzeno neni, to tvrdite vy.

86281

8.1.2006 16:14

RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?

seda 82.?.?.?

Reakce na 86281

>Pokud nektery Izraelec spacha zlocin, je souzen stejnym metrem jako kazdy jiny. To moc dobre vite. Na rozdil od palestinskych zlocincu, kterych je nespocetne vice, do teto doby nebyl jeste ani jeden palestinskou justici obzalovan, natoz trestan.<
Asi tak, jako jsou vojáci USArmy trestáni za zločiny na svých trestných výpravách po světě. Kolik takových židovských a amerických Miloševičů by muselo stát před haagským soudem...? Přitom jde o stejné masové vrahy a o stejné zločiny proti lidskosti...!

87184

8.1.2006 23:00

RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?

Pavel ntpng (zavináč) austarnet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 87184

Hurvinku kdr jste se naroril. Boha Jehova reknete mi ktery Ktery Zidovsky komunista byl u soudu za vrazdu 66 millionu obyvatel z Ruska, Kolik clenu IDF bylo poslano do kriminalu za vrazdy Palestinskych deti a to same Americane v Iraqu. Pamatujete kdy shodili 2 bomby na svatebni hostinu v Afganistanu a zavrazdili pres sedmdesat lidi.Tihle hajzlove zavrazdi vlastni lidi, Pamatujete WACO a Ruby Ridge? NO? Mate spatnou pamet.Vrate se do reality .

87223

8.1.2006 16:03

RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?

seda 82.?.?.?

Reakce na 86177

K tomu není co dodat, je to fakt! [pláč]

87182

31.12.2005 5:53

RE: Kruta pravda

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 203.?.?.?

Reakce na 86091

V tomto pripade hovorime o cloveku ktery je Terrorisovan Americkym a zidovskym statem po tricet let a tricet let mu nedokazali nic dokazat aby ho mohli obesit ci na dozivoti uveznit.to poctivi a slusni lide nedelaji to je privilegium gangsteru. To musi byt odporne kazdemu cloveku dobre vule. No a o tech kteri si daji bomby kolem tela a vyhodi se do povetri, no vite lide kteri nemaji uz co jineho ztratit se budou branit jak budou moci.Je to osklive, ale je to tak. Taky je spousta prikladu kde hrdinna IDF strilela a strili male deti. Nejsou to ojedinele pripady. Jak jim vojaci zperazeli ruce a nohy a potom je Izraelske tanky za ziva zahrabali. Tent pripad reportovala na Australske ABC pani Jana Wendtova ktera je Ceskeho Zidovskeho puvodu.

86123

31.12.2005 6:22

RE: Kruta pravda

Blahnik 70.?.?.?

Reakce na 86123

>V tomto pripade hovorime o cloveku ktery je Terrorisovan
>Americkym a zidovskym statem po tricet let

To je zajimave, ze si USA vybral jako utociste. Asi proto, ze se mu libi byt terorizovan.

>po tricet let a tricet let mu
>nedokazali nic dokazat aby ho mohli obesit ci na dozivoti
>uveznit.to poctivi a slusni lide nedelaji to je privilegium
>gangsteru. To musi byt odporne kazdemu cloveku dobre vule.

No ono je odporne to co on delal veznum jako bachar v Treblince. Jeste ziji svedci, kteri ho odtud pamatuji. Ti zase tvrdi, ze je nespravedlive, ze on se dozil tak vysokeho veku a jejich blizci, ktere tyral, ne.

>No a o
>tech kteri si daji bomby kolem tela a vyhodi se do povetri, no
>vite lide kteri nemaji uz co jineho ztratit se budou branit jak
>budou moci.Je to osklive, ale je to tak.

Izraelci jsou na tom stejne. Take nemaji co ztratit, tak se brani take tak jak umi. Ovsem oproti palestincum nevrazdi systematicky a vyhradne deti, nybrz utoci a zabiji palestinske teroristicke zrudy. Neni to osklive, je to spravne. Moralni pravo je jednoznacne na jejich strane.


>Taky je spousta prikladu
>kde hrdinna IDF strilela a strili male deti. Nejsou to ojedinele
>pripady. Jak jim vojaci zperazeli ruce a nohy a potom je
>Izraelske tanky za ziva zahrabali. Tent pripad reportovala na
>Australske ABC pani Jana Wendtova ktera je Ceskeho Zidovskeho
>puvodu.

Vymyslenymi historkami muze ospravedlnovat nacisticke a palestinske zlocince jen zvire.

86125

31.12.2005 23:07

RE: Kruta pravda

zaplatil 65.?.?.?

Reakce na 86125

Vymyslenymi historkami muze ospravedlnovat nacisticke a palestinske zlocince jen zvire. [překvapení]
----------------------------------------------------------------------

A podivejte jakou si pan vybral 'punchline'!
At uz sedi nebo ne, ale hodne to prozrazuje o jejim
UZIVATELI!

86201

31.12.2005 23:19

RE: Kruta pravda

Pavel ntpng (zavináč) austarnet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 86125

blahniku.
Jakoukoliv slusnost ted na stranu,jedno za zadnou cenu nedovolim a to je lhat na techto strankach, nechci byt konfontovan a narknut ze si cucam ty radky z prstu. Verte mi k tomu bych se nesnizil. Co se tyce Vaseho blaboleni no moc k tomu dodavat nebudu, nema cenu s Vami ztracet cas.Potrebujete se vratit do roku1947 kdy to vsechno zacalo.Na vic asi ctyricet procent tech"krvelacnych Palestincu jsou Krestane" s nimi tedy stoprocentne smyslim a nikdo na svete moje mysleni nezmeni.Muslemove, Krestane a Zide zili v Palestine po tisicileti v souladu az do te doby kdy se ustanovil Zionisticky stat. Opet mne nutite rict ze kazdy slusny a poctivy clovek to musi do zakladu odmitnout.

86202

1.1.2006 0:15

RE: Kruta pravda

zaplatil 65.?.?.?

Reakce na 86202

Muslemove, Krestane a Zide zili v Palestine po tisicileti v souladu az do te doby kdy se ustanovil Zionisticky stat.
--------------------------------------------------------------------------

Nejlepsi reseni by bylo udelat jeste jednu krizovou vypravu a dat tam veci do poradku. Amerika notne zklamala. Ted je rada na nekom jinem... mozna na Rusku za pomoci EU.

86207

1.1.2006 3:25

RE: Kruta pravda

Blahnik 70.?.?.?

Reakce na 86202

>blahniku.
>Jakoukoliv slusnost ted na stranu,jedno za zadnou cenu nedovolim
>a to je lhat na techto strankach,

Na to co vy komu dovolite nebo ne vam zvysoka s... Doby, kdy jste vy komunisti meli tuhle moc jsou nenavratne pryc. Pokud jste ji vubec nekdy meli.

>nechci byt konfontovan a
>narknut ze si cucam ty radky z prstu. Verte mi k tomu bych se
>nesnizil. Co se tyce Vaseho blaboleni no moc k tomu dodavat
>nebudu, nema cenu s Vami ztracet cas.

Kdyz k tomu nemate co rici, tak tady blbe nekecejte. Mluvte jen mate-li co rici.

>Potrebujete se vratit do
>roku1947 kdy to vsechno zacalo.Na vic asi ctyricet procent
>tech"krvelacnych Palestincu jsou Krestane" s nimi tedy
>stoprocentne smyslim a nikdo na svete moje mysleni
>nezmeni.

No ja se o to ani u tak zjevneho fanatika a vzteklouna, ani pokouset nebudu.

>Muslemove, Krestane a Zide zili v Palestine po tisicileti
>v souladu az do te doby kdy se ustanovil Zionisticky stat. Opet
>mne nutite rict ze kazdy slusny a poctivy clovek to musi do
>zakladu odmitnout.

V souladu zili az do te doby, nez se rozhodli Izrael vymazat z mapy sveta. Kazdy slusny clovek musi podporovat stat s dobre pracujici demokracii a odsoudit stat, kde nefunguji ani infrastruktury a je ovladan po zuby vyzbrojenymi krvelacnymi zlocinci. Tezko slusneho cloveka presvedcite svymi nesmysly. Civilizovana spolecnost vi moc dobre co se na Strednim vychode deje.

86228

1.1.2006 18:03

RE: Kruta pravda

zaplatil 65.?.?.?

Reakce na 86228

V souladu zili az do te doby, nez se rozhodli Izrael vymazat z mapy sveta. Kazdy slusny clovek musi podporovat stat s dobre pracujici demokracii a odsoudit stat, kde nefunguji ani infrastruktury ...atd
--------------------------------------------------------------------

Pane blahniku,

je docela mozne, ze mate svoji pravdu, ale podivejte se na to logicky.

1. Jestlize chce nekdo 'vymazat' nekoho z mapy sveta, ma k tomu duvod. Neni druh lidi na tomto svete, kteri by byli 'zli' sami od sebe. Tvrdit opak by byl - rasismus.

2. Rekneme, ze demokracie 'nekde' existuje a je to fungujici system, coz vetsina z nas evidentne neveri. Reknete mi tedy, je-li podstatnou podminkou takoveho luxusu jako je fungujici demokracie (a toto je zalozeno na dosazeni vsech nutnych materialnich statku), za jakych podminek by jste ocekaval tento luxus od chudych a zbidacenych sousedu Izraele hajicich hole zivobyti?

3. Jak a kde by jste rad cerpal nejake smysluplne porovnani obou sousedu ve sporne oblasti, kdyz oba (ci vice) z nich se nachazeji v zasadne rozlisnych podminkach materialniho zajisteni. Vite prece, ze Izrael byl financne skvele zalozen jeste pred datem sve oficialni esistence.

Ocenil bych, kdyby jste dokazal diskutovat logicky, bez vasni a jednostrannych pohledu. Chapejte, my Vam nebereme pravo na existenci, jen chceme otevrene a vecne shrnuti. Dekuji.

86258

1.1.2006 19:32

RE: Kruta pravda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 86258

Pane Zaplatil, svým veskrze slušným způsobem nabízíte dialog:... Ocenil bych, kdyby jste dokazal diskutovat logicky, bez vasni a jednostrannych pohledu. ... , což je veskrze správné. I já bych rád raději diskutoval o problémech zde nastolených. Ale to evidentně naráží na tyhlety tzv. "diskutery", kteří mají odkudsi či někým nalajnovanou "svoji pravdu" a kohokoli, kdo se do té jejich pravdy netrefí, toho oklasifikuji jako ... a podívejte se zrovna třeba u pana Blahníka, jak každého odpůrce oklasifikuje. Tento pán nediskutuje, pouze v mirnějších případech opakuje své ničím podložené výroky, v případě většího odporu začně urážet a nakonec přejde doslova do běsnění.

Teď tady bude do omrzení opakovat lehovským způsobem, že Izrael je jediná a vzorová demokracie v dané oblasti - citát ... V souladu zili az do te doby, nez se rozhodli Izrael vymazat z mapy sveta. Kazdy slusny clovek musi podporovat stat s dobre pracujici demokracii a odsoudit stat, kde nefunguji ani infrastruktury a je ovladan po zuby vyzbrojenymi krvelacnymi zlocinci ... Jakoukoliv debatu, která by objasnila, jak tato pseudodemokracie v Izraeli vlastně vnikla a jak se udržuje, bude odmítat stále vzteklejším způsobem, který nakonec skončí bezuzdným nadáváním do bolševiků, fašistů a antisemitů.

Pan Blahník si sice svou činností zde sám sobě vystavuje nepříliš zaviděnihodné vysvědčení, to mu ale evidentně nevadí. Ono to sice něco zřejmě vypovídá o něm osobně, ale taky to ukazuje na ještě jeden moment. Ten pán, stejně jako ještě několik zde podobných, svou aktivitou zde ukazuje na dvě možné alternatívy vysvětlení si, co je vlastně zač.

Mě napadají tyto dvě možné vysvětlení, buď se mu nedostává vědomostí a je to zlostný hrubián, nahrazující nedostatky vzteklým řvaním. A nebo je to placený provokater. Chvílemi jsem uvažoval i nad možností, že se přeci jen jedná o dobře informovaného a inteligentního člověka, který zvolil velmi rafinovanou techniku argumentace ve stejném směru, jako Vy nebo já.

Totiž, abych to trochu objasnil co myslím - když v diskusi narazím na někoho, kdo skutečně reaguje jako pytel střelného prachu - každý argument háže do jeho obsahu jiskřičky stále intenzivnější, potom taky volim retoriku podle zásady: "Kdo chce kam, pomozme mu tam". Čili takovému zlostníkovi přitakám příčinlivě tak, že sám pak příjde na to, že tvrdí krávoviny.

Já nad panem Blahníkem dost uvažoval a někdy si uvědomuju, že on třeba zrovna zde hájí Izrael způsobem, který fakticky myšlence Izraele velmi škodí. Čili skutečně - přidávám se k Vaší výzvě poklidné diskuse o faktech a jsem zvědavý, co z toho vyleze ! [velký smích]

86265

1.1.2006 20:41

RE: Kruta pravda

zaplatil 65.?.?.?

Reakce na 86265

Pane Gejdos, ocenuji Vasi podporu.

I ja jsem prosel fazemi 'hodnoceni' tech nasich 'ctenych oponentu'. Vim, ze take o svete neco vite a ze Vam pouceni davat nemusim. Jak druha strana priznava, vede se boj o 'srdce a mysle' a je skutecne nekompromisni. Musime priznat nasim oponentum poctive snazeni. Toto je pole toho boje. Vezmete si, ze mozna jen 10-20% ctenaru prispiva, ostatni jen ctou - a zasnou. V novinach a na televizi rovnocenne soupere nemaji. Tam je to vec vlastnictvi, tam jsme my nic. Internet je jakysi 'vyrovnavac' podobne jako byla pistole na divokem zapade. Vymysleli ho pro kseft a zapomneli, ze se jim muze pekne vymstit. Tady panuje sila presvedceni, znalosti a taktiky. Zde prohrat nemusime.

Psal jsem dnes dopoledne (u vas odpoledne) clanek kterym se mi to docela podarilo vystihnout, ale skazil jsem jeho predani a ztratil se. V podstate to bylo o tom, ze kdyz uvazime predikament 'svobody projevu' coz je jejich oblibeny argument, pripominajici placnuti mokrou handrou pres ksicht, jak daleko nam tento 'vydobytek' dovoli uzivat.

Muj vlastni zaver byl, az do doby, kdy se rozhodnou cele toto divadlo s 'demokracii' odvolat. (Nezapomenme, proc se s 'demokracii' prislo, co bylo jejim ucelem a poslanim. Dnes je bez apealu - stara, duta vrba.) A to mohou udelat libovolne a kdykoli, uz se k tomu schyluje dlouho. Kolik je asi treba na zavreni takoveho Zvedavce?

Nicmene; udelaji to? I kdyz vedi ze je to vec pomerne lehka? ALE, tim ztrati VSE a KOMPLETNE. Ted jde o to, jak dlouho si s touto zabranou budou hrat. Proto ta 'mstiva slusnost'. Oponenti se zpravidla chytaji na forme, ne na obsahu. Muzu(ete) rici ve 'slusne' forme, takrka vse co chcete, aniz by jste byl zranitelny. Az toto kriterium zmizi, zmizi vse. Pak uz diskutovat nebudeme. Do te doby pracujeme na zapocatem dile...[mrknutí jedním okem]

86271

1.1.2006 22:48

RE: Kruta pravda

Blahnik 70.?.?.?

Reakce na 86265

>Pane Zaplatil, svým veskrze slušným způsobem nabízíte
>dialog:... Ocenil bych, kdyby jste dokazal diskutovat logicky,
>bez vasni a jednostrannych pohledu. ... , což je veskrze Čili skutečně - *přidávám

>se k Vaší výzvě poklidné diskuse o faktech a jsem zvědavý,
>co z toho vyleze !

Pokud se nenaucite slusne diskutovat a budete se omezovat pouze (jak o tom svedci tento vas prispevek) na zurive vypady, pomluvy a nesmyslne blaboleni, ktere nema nic spolecneho s danym tematem, nevyleze z toho nic. Krome nadavek, sprostoty, ubohe snahy ponizit oponenta a dalsi ctenare, kteri vas rozzuruji k nepricetnosti, jste jako obvykle nerekl k tematu ani prd.

86280

1.1.2006 22:31

RE: Kruta pravda

Blahnik 70.?.?.?

Reakce na 86258

>Pane blahniku,
>je docela mozne, ze mate svoji pravdu, ale podivejte se na to
>logicky.

>1. Jestlize chce nekdo 'vymazat' nekoho z mapy sveta, ma k tomu
>duvod. Neni druh lidi na tomto svete, kteri by byli 'zli' sami od
>sebe. Tvrdit opak by byl - rasismus.

Neexistuje zadny duvod, ktery by ospravedlnoval, "nekoho" vymazavat z mapy sveta. To je proste prasarna. A kdo takove duvody vyhledava, je prase.

>2. Rekneme, ze demokracie 'nekde' existuje a je to fungujici
>system, coz vetsina z nas evidentne neveri. Reknete mi tedy,
>je-li podstatnou podminkou takoveho luxusu jako je fungujici
>demokracie (a toto je zalozeno na dosazeni vsech nutnych
>materialnich statku), za jakych podminek by jste ocekaval tento
>luxus od chudych a zbidacenych sousedu Izraele hajicich hole
>zivobyti?

V tom s vami souhlasim. A proto take verim, ze pokud bude nekdy arabsko-zidovsky spor urovnan, bude to diky demokracii, ktera je v Izraeli nesrovnatelne vyssi nez v kteremkoliv arabskem state. Urcite se ho nedosahne teroristickym vydiranim podporovanym lzivou propagandou. Zbidaceni palestincu maji na svedomi teroristicke frakce hnuti Fatah. V Izraeli i po celem svete ziji palestinsti arabove nesrovnatelne slusneji.

>3. Jak a kde by jste rad cerpal nejake smysluplne porovnani obou
>sousedu ve sporne oblasti, kdyz oba (ci vice) z nich se nachazeji
>v zasadne rozlisnych podminkach materialniho zajisteni. Vite
>prece, ze Izrael byl financne skvele zalozen jeste pred datem sve
>oficialni esistence.

Palestinci dostavaji vysokou financni i materialni podporu z celeho sveta. Mozna, ze vyssi nez Izrael. Vsechny penize a potreby se stehuji na konta teroristickych organizaci. Detem rozdaji jen tuzky a papir. Zkuste si zjistit, kolik penez si nahrabal jen Arafat. Jakou apanaz vyplacel sve konkubine do Francie a pak mluvte.

>Ocenil bych, kdyby jste dokazal diskutovat logicky, bez vasni a
>jednostrannych pohledu.

Ne s kazdym je to mozne, to vite sam nejlip. Vasne a emoce u diskuse neprovozuji, to vite take moc dobre .

>Chapejte, my Vam nebereme pravo na
>existenci,

Dekuji, to je od vas vskutku velkoryse. To si snad ani nezaslouzim.

>jen chceme otevrene a vecne shrnuti. Dekuji.

Tohle je diskusni forum, ne schuze nejake strany. Nevim co bych mel pred vasi stranou shrnovat, nebo z ceho bych se mel zodpovidat. Pisu sem sve nazory a tak to zustane. Dekuji tez.

86279

2.1.2006 16:08

RE: Kruta pravda

zaplatil 65.?.?.?

Reakce na 86279

Tohle je diskusni forum, ne schuze nejake strany. Nevim co bych mel pred vasi stranou shrnovat, nebo z ceho bych se mel zodpovidat. Pisu sem sve nazory a tak to zustane. Dekuji tez.
-----------------------------------------------------------------------

Pane Blahniku,

je vice nez evidentni, ze my dva mame odlisne nazory. Ja nepredstavuji zadnou politickou stranu - ne, na zadne schuzi tu nejste. Kdyz jsem pouzil vyrazu 'my', minil jsem 'nas vespolek'. Neustalym pretrasanim svych postoju nic nevyresime. Nicmene, je mi potesenim, ze mame vuci sobe nejaky zpusob, coz se neukazalo moznym s jinymi proponenty oficialni linky. Budiz nam to ke cti.

Panu Editorovi se omlouvam za sireni se na tema odlisne (ac jinak velmi zazivne) od zameru clanku. Ja si holt nemohu pomoci od reagovani na prispevky lidi podporujicich stavajici nomenklaturu moci. Je zrejme, ze ta je mi cizi a neodpovidajici mym zajmum. Popel na moji hlavu. Diky za pochopeni.

86346

3.1.2006 3:56

RE: Kruta pravda

kema 207.?.?.?

Reakce na 86279

Pane Blahnik,
ja jsem zde pred nekolika dny seznamil tyhle pany s citatem Risskeho Ministra Propagandy Josepha Goebbelse o tom, ze 2.svetovou valku ma na svedomi Amerika a Velka Britanie.
Hadejte, jaka byla jejich reakce. [oči v sloup]
Ztracite cas, pane Blahnik.

86401

1.1.2006 19:08

RE: Kruta pravda

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 82.?.?.?

Reakce na 86228

>V souladu zili az do te doby, nez se rozhodli Izrael vymazat z
>mapy sveta. Kazdy slusny clovek musi podporovat stat s dobre
>pracujici demokracii a odsoudit stat, kde nefunguji ani
>infrastruktury a je ovladan po zuby vyzbrojenymi krvelacnymi
>zlocinci. Tezko slusneho cloveka presvedcite svymi nesmysly.
>Civilizovana spolecnost vi moc dobre co se na Strednim vychode
>deje.

blahniku, ty bys potreboval nakopnout do prdele, aby sis uvedomil co je pricina a nasledek, a ze problem nenastal kdyz sis na ni potom sedl a zabolela te, ale uz kdyz sem te do ni nakopl... [chechtot]

86260

1.1.2006 23:01

RE: Kruta pravda

Blahnik 70.?.?.?

Reakce na 86260

>blahniku, ty bys potreboval nakopnout do prdele, aby sis uvedomil
>co je pricina a nasledek, a ze problem nenastal kdyz sis na ni
>potom sedl a zabolela te, ale uz kdyz sem te do ni nakopl...

No pokud to zmirni vasi zurivost, prijedte me do ni nakopnout. Zaplatte si ale na cestu dobrou zdravotni pojistku. Budete ji potrebovat.

86282

2.1.2006 9:32

RE: Kruta pravda

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 62.?.?.?

Reakce na 86282

To o cem mluvim je kauzalita, zakony akce a reakce, to neni o moji zurivosti. Ale muzu vas uklidnit, zdravotni pojistku bych jiste nepotreboval. Jak se rika, na hruby pytel hruba zaplata - ve vasem pripade zezadu zidli za krk... [mrknutí jedním okem]

86320

1.1.2006 23:10

RE: Kruta pravda

Pavel ntpng (zavináč) austarnet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 86228

Blahniku,
musim se omluvit, dal jsem Vam nekorekni informaci. Ten maly chlapec zavrazdeny hrdinnou IDF nebyl zahraban za ziva Israelskym tankem, ale Israelskym buldozerem.Jaka to ukazka heroismu.

86283

1.1.2006 23:55

RE: Kruta pravda

Blahnik 70.?.?.?

Reakce na 86283

>Blahniku,
>musim se omluvit, dal jsem Vam nekorekni informaci.

Me se omlovat nemusite. Tem vasim nesmyslum, tak jako tak neverim. Upravama uz to nevylepsite.

>Ten maly
>chlapec zavrazdeny hrdinnou IDF nebyl zahraban za ziva Israelskym
>tankem, ale Israelskym buldozerem.Jaka to ukazka heroismu.

Pokud nejste primym svedkem, tak tady nablafejte a neopakujte po nekom neco, co jste sam nevidel.

86292

2.1.2006 5:53

RE: Kruta pravda

Pavel 203.?.?.?

Reakce na 86292

Blahniku
Pani Jane Wendtova je z jedmou nejrespektovanejsich reporterek v Australii.Paklize popirate ci snizujete anebo i obvinujete ze lzi jeji profesionalismus obratil byste proto sobe milliony Australanu a ja bude jeden z nich. Jak to rika jeden z dopiaovatalu seres si do huby Hurvibku

86315

8.1.2006 16:20

RE: Kruta pravda

seda 82.?.?.?

Reakce na 86125

> zabiji palestinske teroristicke zrudy<
Je to věc náhledu! Já jim říkám hrdinové bojující za svobodu!

87186

3.1.2006 3:19

RE: Kruta pravda

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 86012

To ma byt vtip? Nechcete doufam tvrdit, ze si FBI vyzvedla z Bileho domu seznam jmen z projektu Paper clip ( nazev teto operaci dala kancelarska sponka na spisu vybranych nacistu dulezitych pro USA, pro nez byla vytvorena nova identita, aby pracovali po valce pro vladu), a pak vycistila USA od nacistu, kteri byli po valce stejnymi USA skryti a chraneni. [oči v sloup]

86391

30.12.2005 23:10

RE: Kruta pravda

Pavel ntpng (zavináč) austarnet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 86010

Ono je to prakticky to same dnes po celem svete s jedinym rozdilem , ze informace se dnes ututlat neda diky Internetu. Kriminalnici jsi sou toho plne vedomi a je to pouze otazka casu a pokusi se kritizujici sekce Internetu umlcet

86082

30.12.2005 8:34

myslím si,

hostující 85.?.?.?

že jakkoliv se vyjadřovat k tomuto tématu je škoda práce a času!
Pouze jednu malou poznámku.
Roku 89 a následnému vývoji chyběla jistá osobnost.
Osobnost generála Pinocheta!

86019

30.12.2005 9:10

Ma to jeste smysl?

mepp from www.kaktusyweb. 193.?.?.?

Stale premyslim, proc budi tolik rozruchu halasne odskodnovani.. Tem lidem ve valne vetsine to stejne uz moc nepomuze, zivot maji zniceny a dostat v 85 odskodneni? Ne , ten clovek z toho nic mi nebude, jeho potomci to ziskaji proto tak halasne v jeho mene zato bojuji, proste klasicka hrabivost..To co se stalo je spatne, ale rozhodne bych do toho nezahrnoval nejake finannce to se totiz ztraci podstata veci. Dotycni co neco provedli by zcela jiste meli byt tez odsouzeni, ale spise uz jen moralne, beztak se vzhledem k veku do vezeni vetsinou nedockaji..Nevim, me proste unika smysl techto soudu, odskodneni a vseho dalsiho po 50letech..

86021

30.12.2005 9:48

PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

bývalý antikomunista 85.?.?.?

Znám také jednu učitelku (jako trodas), po 48 roce jako dcera dělnické třídy se stala učitelkou. Jak byl Lenin veliký, nejen, že vštěpovala dětem ve škole, ale i neopomněla to hlásat i na veřejnosti. Někdy po 90 roce, zase hlásala jak mohla být tak blbá a věřit Leninovi. Dnes již jako důchodkyně vzpomíná, na ten protikomunistický odboj, který organizovali za totality spolu se svým ředitelem. Toto je mnou vnímaná skutečnost, ti křiváci se dostanou vždy nahoru.

Pan Richard Král píše: „….. platíme desítky milionů ze státní kasy na činnost komunistické strany, stejně jako desítky jejích poslanců ve sněmovně.“
To neplatí stát, ale voliči Komunistické strany, ve volbách asi i já svým hlasem finančně přispěji této straně, která si dnes říká „Komunistická“.

Bydlím jako důchodce v bytě, který mi postavili komunisti. Potkal jsem bývalého komunistu, ten dnes říká, to nepostavili komunisté, musel jsem si družstevní byt zaplatit sám.

Pracoval jsem v různých velkých prosperujících podnicích, které od samého počátku také postavili komunisti, ty podniky byly naše. Vyráběli jsme výrobky na světové úrovni, bylo to porovnáváno tvrdými zkouškami ze zahraničními výrobky. Dnes tyto podniky patří zahraničním majitelům, vyrábí se ještě i na zařízeních vyrobených za komoušů. Výrobní zařízení, která se přivezou ze zahraničí bývají více problémová, než ta vyrobená za totality. Lidé zde pracují za mzdu blížící se k minimální a aby se nová zařízení využila, tak pracuji nepřetržitě na 12 hodinové směny. Jako důchodce, se mám těšit, že dostanu přidáno 80 Kč, páni poslanci si odhlasovali přidání převyšující mnohé důchody. Po Novém roce nás čeká prudké zdražování energii, stále zhoršování zdravotní péče atd. atd. atd. Bude více bezdomovců, více lidí, kteří zemřou podchlazením, více osobních i rodinných tragedií ….

Co jste chtěli tak máte.

86023

30.12.2005 11:06

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

nitram.r 213.?.?.?

Reakce na 86023

Velmi Vám rozumím. Také jsem bývalý "antikomunista". Po patnácti letech budování české demokracie, spíše se hodí přívlastek "pažravého a mlaskavého kapitalismu" mohu říci, že tzv. "totalita" byla ve většině směrů mnohem humánější vůči drtivé většině občanů.
S vaničkou promoskevského "reálného socialismu" jsme nechali vylít i dítě. Ideál humanity a rovnosti mezi lidmi. Bohužel. Máme co jsme chtěli. "Reálnou demokratůru".

86032

30.12.2005 13:43

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 86032

Že tady předvádíte s Věčným komunistou silvestrovskou estrádu?Nebo ne?
To vám asi schází doba, kdy si byli všichni rovni, jen komunisti měli vždy přednost.
Udělejte si čaj z jinanu.Prokrvuje mozek.

[chechtot]

86042

8.1.2006 16:38

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

seda 82.?.?.?

Reakce na 86042

>Udělejte si čaj z jinanu.Prokrvuje mozek.<
Vratislave, Vratislave! Prokrv si mozek sám, ať se zmůžeš na nějaký relevantní argument![vyplazený jazyk]

87189

30.12.2005 11:13

SOUHLAS A NAVIC...

gogo 85.?.?.?

Reakce na 86023

Nejsem tedy zedny historik, ale kdo nam tu vlastne na Jalte odsouhlasil
komunismus?

Mam za to, ze v 38 Hitler rekl chci sudety, dostal je, pak Cechy a Moravu, dostal je /jedno z jakych duvodu/.

Na konci WWII Stalin na Jalte rekl spojencum asi neco takoveho: hranice bude TU... Toto moje, toto vase... no a souhlasili?

Ano... nemuzu vedet jak to presne bylo, ale jasne je, ze treba takovy Gottwald musel do urcite miry poslouchat Stalina, ktery dal pozabijet na miliony Rusu, a to same mozna ,,doporucil,, Gottwaldovi... No a ten mu mohl rict, treba, ale my jsme maly nam bude stacit exemplarne popravit ,,par,, takovych zbytek pozavirame atd... Treba kdyby misto G. tu byl nekdo vice poslusny Stalina rozpoutal by tady este vetsi masakry nez sam Stalin chtel... no a opacne, treba stacilo jenom o trochu vice vzdorovat Stalinovi, typu my si tu budeme delat co chceme, nasral by se tak, ze by to vzal do ruk osobne...


Takze, komu ,,vdecime,, za to, ze tu mel vliv Stalin? Asi spojencum, ne?
I kdyz to mohlo byt jakkoli nutne politicke rozhodnuti...

86033

1.1.2006 22:11

RE: SOUHLAS A NAVIC...

zaplatil 65.?.?.?

Reakce na 86033

Nejsem tedy zedny historik, ale kdo nam tu vlastne na Jalte odsouhlasil
komunismus?
-----------------------------------------------------------------------

Byla to vec velkych hracu a Cesi (a Slovaci coby narod, ne vedeni) do toho spadli 'nevinne'. Jsou dukazy, ze jeste pred utokem Nemcka na Polsko existoval spolecny plan SSSR a VB k napadeni Nemecka a uzavreni 'krunyre' ze severu pres Norsko a Finsko. Z toho titulu je treba videt akce Nemecka ve Skandinavii jako preventivni.

Velka Britanie representovana v te dobe Churchillem mela v podstate velmi malo respektu k tomu, cemu se rika liska prava, pravo na sebeurceni statu, narodu a podobne. Jasne je, ze odchodem Chamberlaina k velkym zmenam v zahranicni politice VB a jejich zamerum nedoslo. Vsadim se, ze v krajni situaci by se byli chovali prave tak jako naciste, ne-li hure. Jsou primymi viniky na prevazeni sovetskeho vlivu v nasi zemi a nasledneho radobykomunismu. (A tudiz, spolecne se Sovetskym Svazem za pocatek II. Svetove valky.)

86276

30.12.2005 12:08

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 86023

Jenze chyba neni v kapitalismu jako systemu, ale v amoralite lidi a nevyrovnani-se s minulosti z cehoz plyne neusporadany dnesek a vlada penez. S upadkem moralky. S tim, ze je prevrat mnohymi viden jako zpusob jak si nakrast na ukor druhych a celeho statu. A neschopnost nas vsech se proti tomu radikalne postavit.

86036

30.12.2005 13:28

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 82.?.?.?

Reakce na 86036

Jenze stat se svym chovanim sam postavil do role nepritele, kdyz se zacal odvrchu dolu rozkradat a umoznil ruznym vejlupkum rozebrat za hubicku miliardovy majetky. Uz za klausovych vlad stratili lide duveru v politiky. A na moralnim upadku se bezesporu podili vsudypritomny nekonecny konzum. Sam se mu nedokazu zcela ubranit.
Pokud jde o me, tak nemam problem vyslovit naprosto barbarskou myslenku, ze se mi nelibi, ze nejakej zavodnik F1 ma rocni prijem jak ministerstvo mensi zeme, nebo, ze si Bill Gates muze "koupit Hawai i s domorodcema". A tohle hromadeni kapitalu je pro kapitalismus naprosto typicke a na moralnim upadku se podili bezesporu take...

86039

30.12.2005 14:37

To jste vystihl správně, s tou morálkou...

Zvědavej 165.?.?.?

Reakce na 86039

Kapitalismus, aby byl úspěšný, musí být založen na křesťanské morálce. Morální je, aby zaměstnanec dostal za práci poctivou odměnu. Tak jak pravil Kristus: ''Služebníkům má být za práci placena poctivá odměna''. Po jistou dobu se ve většině kap. zemí taková morálka praktikovala a kapitalismus byl přijatelný i třeba pro obyčejného dělníka. Tam, kde převládá tato morálka to platí dodnes. Dnes ale je v celém světě všeobecně přijímána tzv. židovská morálka, kterou je možno charakterizovat slovy: "Všechny peníze patří mně, zaměstnanci se mohou jít třeba pást"!

86045

31.12.2005 3:24

RE: To jste vystihl správně, s tou morálkou...

zaplatil 65.?.?.?

Reakce na 86045

Kapitalismus, aby byl úspěšný, musí být založen na křesťanské morálce.
-----------------------------------------------------------------------

No, tomu by se dalo oponovat. A dost uspesne. Kapitalismus je zalozen na neferovem obohacovani, ne? Na spekulaci. Ne na krestanstvi. Penize prece nelze 'vyrabet', jen presouvat. Ten na konci retezce je nejvic 'presouvany'.

Ja ale budu (asi i v souladu s Vami) oponovat spis dnesni praxi - ta je dukazem ze kapitalismus nepracuje a to presne z titulu neexistence te moralky. A tak jen predstirame, ze nam to 'nejak' vyhovuje, ale dobre vime, ze to tak neni. Myslime, ze uz 'mame socializmus za sebou' a pri tom jsme ho poradne jeste nevideli...

86107

31.12.2005 16:19

RE: To jste vystihl správně, s tou morálkou...

Zvědavej 165.?.?.?

Reakce na 86107

Zdravím pane Zaplatile,
Samozřejmě, že podstata kapitalismu není založena na křesťanství. Tím jsem mínil pouze jednu část úspěšnosti kapitalismu. Totiž to, že pokud si i ten poslední článek toho řetězce vydělá dostatek peněz, může ty vydělané peníze také utrácet a tím podporovat další business. Vezměte příklad, když známý představitel amerického kapitalismu Henry Ford byl křesťan a proto zvýšil mzdy svých zaměstnanců tak, aby si každý z nich mohl koupit automobil který vyráběl. Přispěl tím k posílení středních vrstev Ameriky. To vyvolalo tehdy nemalý povyk zejména u židovské konkurence. A dnes? Stačí se podívat kolik businessů zkrachovalo za posledních, řekněme, deset let tady v USA. (Vinou NAFTA ap.). Vinou nenasytnosti těch, kteří jsou pro svůj profit schopni udělat cokoliv. Vezměme v úvahu, kolik lidí se tím dostalo do stavu, kdy muselo přijmout pouze méně kvalifikovanou a tím i podstatně méně placenou práci. Není žádným tajemstvím, že mizivé procento lidí získalo miliardové zisky, zatímco na druhé straně přibylo tisíce těch, kteří pracují za minimální mzdu. A ty 'nůžky' se stále více rozvírají, není-liž pravda.

Ostatně, o těch rozdílech mezi kapitalismem a socialismem bylo napsáno mnoho literatury. Nedávno jsem četl - Kapitalismus, socialismus a demokracie. Recenze lze nalézt na stránce:
www.valencik.cz
www.valencik.cz/marathon/05/mar050206.htm

Závěrem přeju Vám i všem na Zvědavci veselého Silvestra a šťasný start do Nového roku 2006.
A něco pro zasmání:
http://svt.se/hogafflahage/hogafflaHage_site/Kor/hestekor

86165

2.1.2006 0:38

RE: To jste vystihl správně, s tou morálkou...

zaplatil 65.?.?.?

Reakce na 86165

Dekuji za odkazy, p. Zvedavej!

Jiz jsem se take na ne podival,.....hodne cteni!
Preji Vam napodobne.
zap [smích]

86295

30.12.2005 20:49

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 86039

Pane Certe, takze navrhujete "vyvlastneni" majetku celosvetove? [chechtot]

86071

31.12.2005 0:48

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 82.?.?.?

Reakce na 86071

>Pane Certe, takze navrhujete "vyvlastneni" majetku celosvetove?
>[chechtot]

To samozrejme nejde, byl to ode me pouze takovej povzdech, nechci uhybat od toho co nacrtli okolo ostatni a ani nebudu reagovat na pana 68...

86090

30.12.2005 23:14

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

68 68.?.?.?

Reakce na 86039

Bill Gates muze "koupit Hawai i s domorodcema". A tohle hromadeni kapitalu je pro kapitalismus naprosto typicke a na moralnim upadku se podili bezesporu take...

Bill Gates dal praci statisicum lidi po celem svete. Za to si zaslouzi to, co ma. Ja bych mu jeste pridal. Mimo jine, jenom za tento rok Bill Gates venoval na dobrocinne ucely vice nez bilion dolaru. Hodne toho slo na zdravotni ucely do Afriky. Ja vim, ze nejste Bill Gates, ale kolik korun v pomeru k Bill Gatesovi jste letos poslal do Afriky vy?

86083

31.12.2005 1:09

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 86083

Díky existenci Billa Gatese se už nikdy nedovíme jak by to bylo kdyby ho nebylo. Kolik by místo těch statisíců zaměstnanců dostalo lidí práci v alternativních firmách. Kolik jiných a třeba lepších operačních systémů by vzniklo. General Motors taky zaměstnává hodně lidí přesto že je doslova v hajzlu majíce větší dluh než slušně velká země. Kolik dá Bill na Afriku není ani zdaleka tolik kolik z Afriky vycucnul, a když ne rovnou z Afriky, tak ze subvencí. Za Windows nám všem Bill dluží až do smrti! [velký smích]

86093

31.12.2005 19:31

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

68 68.?.?.?

Reakce na 86093

Pane Antiseptik, to vase kdyby by treba mohlo byt, ze by jste treba misto pocitace mel sklenene koralky. Takze to vase kdyby si muzeme strcit za klobouk a nebo nekam jinam.

Mohl by jste vysvetlit, co Bill Gates "vycucnul" z Afriky, a nebo vubec rict, co se da z Afriky vycucnout krome AIDS?

Za Windows vam Bill Gates nedluzi nic. Jestli s tim mate potize, pracujte na Apple a nebo na Linux. Nebo si pockejte na pana Trodase a pana TS, kteri uz pracuji na novem OS.

86181

31.12.2005 2:58

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

TS 213.?.?.?

Reakce na 86083

>Bill Gates dal praci statisicum lidi po celem svete.

Mate to spatne. Bill gates pridelal praci statisicum lidi po celem svete. (Kdyby jenom statisicum.)

86103

31.12.2005 10:50

OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 86083

Bill Gates - jak mu take prezdivame s baronskym titulem De Bill vratil historii pocitacu o 20 let zpet. Kdyz v roce 1995 (spis na sklonku roku 1995 a s lokalizacemi az na jare 1996) uvedl Windows 95, jenz mely prvni prvky moderniho operacniho systemu, bylo tomu jim 10 let, co alternativni operacni systemy na jine pocitace (AmigaOS, MacOS) nabizely podstatne vyvinutejsi, male kompatni a spolehlive operacni systemy zalozene na nemennem jadre s drivery jako sluzbami zavadenymi pri startu, preemptivnim multitaskingem. (nefunkcnim v roce 1995 u windows a v mensim poctu pripadu (zasunovi noveho CDRW media, treba) nefunkcni dodnes ve vsech windows)
Lokalizace OS se delala prostym prihranim souboru s narodnosti do Locale adresare a naslednym vybranim noveho jazyka prybyleho do seznamu moznosti vyberu, vedle default englictiny.
V kontrastu s tim se windows dodneska PREKOMPILOVAVAJI v cilovych zemich velkymi pracovisti, nebot nemaji zadny jednoduchy "Locale system", jako ma Amiga OS. Nemoznost opravy chybneho prekladu prostou zmenou textoveho souboru je jen jednim z dusledku - vyznejsi je ze treba ceskym verzim windows chybi nektere funkce a moznosti ve sprave siti, jenz anglicke windowsy maji. Proste rekompilace zanasi chyby a zjednoduseni... A zdrzeni.
Ano, pridava take praci lidem, to je fakt. Ale umim si predstavit ty lidi zamnestnane i jinak, rekneme - prodkuktivneji, co se vyvoje vypocetni techniky tyce, nez udrzovanim v chodu nejvetsiho a nejstupidnejsiho Tamagotchiho na svete - winblows.
System, jenz se totalne zasekne a zacykli diky treba chybne zavedenemu driveru na USB (ostatne, Wiblows 98 se De Billovi osobne pri pripojeni scanneru na show zhroutil do modre obrazovky... to by mohlo ledasco naznacit, ne?) neni system, ale SHIT. Jak muze nefunkcnost USB driveru (coz si winblowsy popletly samy) ovlivnit treba takove ve veci, jako spousteni sluzeb operacniho systemu, to zustava zcela mimo oblast chapani koncepcniho navrhu operacniho systemu, jenz nemuzu - NESMI - byt jakoukoliv chybou periferii rozhozen. A presto je. Moje winblowsy maji v soucasne dobe prave tento problemek, znemoznujici funkci USB a spusteni/ukonceni zadne nove sluzby... Co hure, neni ani mozno zmenit parametry spousteni sluzby - system se vzdy odebere do meditace nad nesmrtelnosti chrousta a jsem nucen odstrelit ten proces, jenz jsem spustil...
Hmmm.
V protikladu, Amiga OS jsem v roce 1993 na jaze nainstaloval a do roku 2003 me fungoval bezchybne a bez reinstalace (!!!) za kazdodenniho pouzivani. A - maly detail - hardware pocitace se taktez za tu dobu mnohokrat a rapidne zmenil, a ani to nebyl duvod k reinstalaci OS ci jakymkoliv problemum.
Strucne a jasne - kdo rve "vivat windows", mel by se trosku poucit o historii vyvoje operacnich systemu. Ostatne, na kazde informaticke vysoke skole se doslechnete, ze windowsy maji "jiste prvky" moderniho operacniho systemu, ale bohuzel jen ty prvky - utopene v mori balastu, sracek a problemu...
Vitejte ve svete Billa Gatese.

86140

31.12.2005 17:29

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

68 68.?.?.?

Reakce na 86140

A co tak misto te vasi kritiky udelat lepsi OS a potom budeme vitani do sveta Trodase, ktery tam zamontuje ty svoje cartoons? Pan TS vam urcite pomuze. Jak potom budeme rikat vam? De Troud?

86169

31.12.2005 19:51

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

TS 213.?.?.?

Reakce na 86169

>A co tak misto te vasi kritiky udelat lepsi OS a potom budeme
>vitani do sveta Trodase, ktery tam zamontuje ty svoje cartoons?
>Pan TS vam urcite pomuze. Jak potom budeme rikat vam? De Troud?

Neni co zacinat, uz je jich nekolik. Vyberte si: Linux, nebo nektery z rodiny BSD, dle chuti a nalady a osobnich preferenci. Nebo pokud chcete exotiku, neco stylu Mach mikrokernel. (Mimochodem, vsimnete si, ze cim vic de Bill "inovuje", tim vic se vysledek podoba unixu. I kdyz znacne zpotvorenemu. A to nemluvim o pokusech s DRM umele vytvarejicim omezeni a snizujicim hodnotu pro uzivatele, a tim co bude Vista: Viruses, Intrusions, Spyware, Trojans, Adware.) Nebo pokud chcete komerci, pak Apple. Ale OSX 10 je prevlecene BSD.

Na server da Windows jenom blb nebo zoufalec.

Na klientech jsou potize s formaty souboru, ale to je tak plusminus vsechno. A taky duvod, proc Billy tak tvrde trva na inkompatiBILLnich formatech - jsou jedine, co ho jeste drzi nad vodou, a ten hajzlik to moc dobre vi. A pod tu vodu pujde, protoze si to rozlil s prilis mnoha lidmi, nasledkem ceho uz mu vicemene nikdo z ostatnich byznysu neveri. Jedine, co mu jeste zbylo, jsou penize, ale duvera a respekt se koupit nedaji a bez tech se podnikat dlouho neda - Opicka Ballmer si muze hazet zidlemi jak chce, ale tohle nezmeni.

Dalo by se rict, ze Billy silou svych penez pomohl rozvoji mene (nebo vubec ne) komercnich architektur, protoze ty byly to jedine, co nemohl asimilovat, cimz jim uvolnil prostredi k zivotu. A ty ho pak sezerou, protoze on ma jenom penize. Ktere, i kdyz jsou hodne, nejsou zdaleka vsechno.

86184

1.1.2006 1:22

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 86184

...ja bych zvolil asi QNX - je dneska technologicky nejvys a ma realtimove jadro, lepsi nez Unixove systemy...

Je tu, jediny problem, jako vzdy. Aplikace. A fakt, ze 99% zarizeni je podporovano jen v Winblows, obcas MacOS a vyjmecne (kdyz na to vyrobce da specifikace a nadsenci napisi driver) v linuxu... A to je ten opravdovy problem, ne windows. Ty si muzu svobodne smazat a vykvaknout se na ne.

Dalsi vec je predpotopni system PC po strance hardware a biosu a inicializace. Nejaky veci jako boot priority devices, autoconfigy a podobny zcela bezne znamy veci z Amigy jsou nahrazeny cimsi v textovem rezimu a s pofiderni funkci a tahne se to tak kvuli zpetne kompatibilite s PC roky... [pláč]

86212

3.1.2006 3:33

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 86169

Tomu rikam argument jako hrom nejak vam dosel dech a taky znalosti 68. [oči v sloup] [oči v sloup] Takze zaatakujeme autora, vskutku to svedci o vysoke urovni autora tohoto "prinosneho" prispevku. [překvapení] Kdyby to aspon bylo vtipne, ale to bych chtel prilis.

86394

3.1.2006 8:32

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

68 68.?.?.?

Reakce na 86394

Tomu rikam argument jako hrom nejak vam dosel dech a taky znalosti 68.

Co se tady penite Bartosku? Nebojte se, nedosel mne dech. Ja jen tady tem borcum, kteri nazyvaji Bill Gatese "De Bill" a Windows, jsou u nich "Winblows," ze ted je jejich prilezitost, vzhledem k tomu, ze znaji vsechny slabiny windows, udelat lepsi operating system a byt slavni jako Pes Filipes. Muzou k tomu prihodit i vodni chlazeni.

Jinak - jsou to od nich jen pivni kecy. Ze ano Bartosku? [smích]

86424

3.1.2006 22:42

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

TS 213.?.?.?

Reakce na 86424

>Ja jen tady tem borcum, kteri nazyvaji Bill Gatese "De Bill" a Windows,
>jsou u nich "Winblows," ze ted je jejich prilezitost, vzhledem k
>tomu, ze znaji vsechny slabiny windows, udelat lepsi operating
>system a byt slavni jako Pes Filipes.

To by bylo zbytecne tristeni sil. Stallman a Torvalds uz hlavni praci odvedli.

Alternativ je dost. Ted se jenom ceka na to, az se zacne vic pouzivat Open Document Format. (A az paznechti typu bank zacnou navrhovat weby nezavisle na MS-HTML (mimochodem, videl jste nekdy ten paskvil co produkuje treba Microsoft Publisher? Z toho by jeden zvracel!) a ActiveX. A nejaky ten specielni software - to dokaze byt osklivy problem, nekdy alternativy proste nejsou. Ale to taky vsechno prijde.)

Je to jen otazka casu. De Bill ma malou fanatickou kliku uctivacu, kteri se obvykle vyznacuji nedostatkem relevantnich technologickych zkusenosti, nejaky ten politicky lobbying ktery muze vyvoj situace pozdrzet ale nikoliv zastavit, a zbytek planety je na nej nasrany. To je situace dlouhodobe neudrzitelna.

Zatim trcime v lokalnim potencialovem minimu a de Bill toho nalezite vyuziva. Ale uz mu to dlouho nevydrzi.

86518

4.1.2006 0:10

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

68 68.?.?.?

Reakce na 86518

To by bylo zbytecne tristeni sil.

Nikdy neni dost konkurence. Konkurence je zdrava.

Stallman a Torvalds uz hlavni praci odvedli

Uz aby jste zacali premyslet, jak zpotvorite jmena Stallmana a Tovaldse, protoze verim, ze na nich najdede furu chyb.

Jestlize vidite konec Bill Gatese, a Microsoftu, tak proc ho nenechate v klidu umrit? Prejdete si na Linux nebo kdovi co a Billa ignorujte jako gentlemani. Melo by to vetsi class. [smích] [smích]

86522

4.1.2006 3:01

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 86522

No Intel taky zjistil, ze korunnim princep nemuze byt vecne. Vzhledem k tomu, ze varite v obecne rovine z vody, vidim ze stejne jako ja vite kulovy o tom co pan T.S. pise, ale delate chytryho, copak stara bolsevicka taktika? [velký smích] [velký smích] Pokud jde o Gatese tak softwerove urcite neni spicka, ale byl perfektni v marketingu. Skoda, ze se radeji nedal na prodavani bot jako Bata, mohly nam PC sfistet rychlejs. ZAjimalo by me docela na cem sfisti vojensky software, tam je totiz vykonost elektroniky dost dulezita. Ono propocitavat trajektorie objektu v trirozmernem prostoru neni nic jednoducheho. No v kazdem pripade kemuv cerveny seznam, dostal ke ctyrem musketyrum dalsi prirustek. [velký smích] [velký smích]

86531

4.1.2006 3:31

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

68 68.?.?.?

Reakce na 86531

Vzhledem k tomu, ze varite v obecne rovine z vody, vidim ze stejne jako ja vite kulovy o tom co pan T.S. pise, ale delate chytryho, copak stara bolsevicka taktika?

Nedelam chytryho, jen mne stve, jak zdejsi borci, kteri vi vsechno lepe nez vsichni ostatni se nechopi prilezitosti a nevytvori neco lepsiho. Misto toho potvori jmena a zesmesnuji lidi, coz se praktikovalo v materske skolce. [pláč] [pláč]

86537

4.1.2006 7:45

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 86537

Zrejme jste si nevsiml co napsali o jinych systemech v dobe, kdy Windows 3.1 nabihali na 486 pet minut. V te dobe i Apple byl lepsi, akorat si vsichni byl jisti ubohosti OS Windows, ze naprosto podcenili marketing.

86558

4.1.2006 16:14

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

68 68.?.?.?

Reakce na 86558

Zrejme jste si nevsiml co napsali o jinych systemech v dobe, kdy Windows 3.1 nabihali na 486 pet minut. V te dobe i Apple byl lepsi, akorat si vsichni byl jisti ubohosti OS Windows, ze naprosto podcenili marketing.

Bartosku, jak jste sam o sobe napsal, ze jste greenhorn, tak pisete o necem, o cem nic nevite. Mimo jine, architektura na Apple byla propriatni, takze na Apple bylo napsano celkem sest applikacnich programu. Suma sumarum, - Apple bylo dobry jako doorstop. [pláč]

86624

5.1.2006 3:28

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 86624

Ze 3.1 nabihali 5 minut jsem zazil osobne a moji kamosi meli v te dobe podminene vylouceni za nahackovani site a zakaz vstupu pocitacovych uceben na prirodovedecke fakulte. Pokud vim, a ja vim. Tak prorektor Tilich jim tehdy rekl, ze byl velky tlak, aby je vyhodili ... No, panove na jednu stranu vas potrestat, ale na druhou jsem hrdy, ze mame takove studenty"... Diplomku jeden z nich psal jako soucast antiviroveho softwaru firmy Tri psi, po obhajeni diplomovych praci po nich byl pozadovany zdrojove programy. Kluci je slusne poslali do prdele, ze zdrojaky jsou jejich intelektualni vlastnictvi. Ejhle na druhy rok vysla, smernice, ze programy vytvarene na univerzitnim zeleze jsou vlastnictvim university, presneji receno lidi na katedre informatiky. Mladi lide maji casto nekonvencni mysleni, ze? Spousta kamosu studentu informatiky mela na svych PC moznost bootovat nekolik OS, ja si pamatuju Linux, Unix. Pro Windowsy prilis dobrych slov nemeli. Jsem sice greenhorn, ale nejsem pitomec. [mrknutí jedním okem]

86701

5.1.2006 6:39

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

68 68.?.?.?

Reakce na 86701

Bartosku, ja nevim, co tady porad chcete rict. Processor 486 prisel na trh v roce 1993 a mel "rychlost" 33MHz. Jak se dlouho rozbihal pri Windows 3.1 opravdu nevim, protoze ja 486 processor nemel, ja tehdy presel z 386 na Pentium 133MHz. Ale ta argumentace peti minut je velmi diskutabilni, protoze 486 processor behem svych dvou let na trhu dosahl rychlosti 133MHz, takze ta doba bootovani Windows 3.1 zalezela na tom, jaky z tech 486 processors jste meli. Dalsi faktor, ktery na dobu loadovani OS musite pocitat je rychlost hard disku, jeho pripadne zaplneni pres 80% a jak jsou files na nem fragmentovane. Takze tech pet minut, o kterych porad mluvite je znacne subjektivni a vase debata nema nic spolecneho s tim, o cem je rec mezi mnou a panem TS. [smích] [smích]

86729

5.1.2006 11:45

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

TS 213.?.?.?

Reakce na 86729

>Takze tech pet minut, o kterych porad mluvite je znacne subjektivni a vase
>debata nema nic spolecneho s tim, o cem je rec mezi mnou a panem TS.

V ramci zachovani subjektivity navrhuji nahradit vyraz "pet minut" relativnejsim vyrazem "uhersky rok".

Proc vlastne Windows bootuji s tou hnusnou grafickou obrazovkou, misto aby jako kazdy slusny system vypisovaly stavove hlasky o stavu inicializace jednotlivych systemu a postupu bootovaciho procesu? Proc schovavaji svuj pravy stav za barevnymi omalovankami? Je snad ucelem ztizit uzivatelum - a zejmena administratorum - jiz tak dost obtiznou situaci?

86767

5.1.2006 19:28

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

68 68.?.?.?

Reakce na 86767

V ramci zachovani subjektivity navrhuji nahradit vyraz "pet minut" relativnejsim vyrazem "uhersky rok".

Ano, ted jde o to, jak u koho je delka "uherskeho roku." Ja, jak jsem se zminil, nemam primou zkusenost s 486 processor, ale mohu rict, ze muj 386 processor nebootoval Windows 3.1 5 minut. Mozna 2 minuty. Ja i s bootovan mam mensi zkusenost nez siroka verejnost, protoze ja svuj pocitac nevypinam. Jenom v pripade, ze menim neco na hardware, nebo si to vyzaduje novy program, tak tehdy svuj pocitac vypnu. Jinak jede porad.

Ale vy, pane TS, ktery pracujete v "Gatesfree environment," se zbytecne stengrujete. Z vasich prispevku ohledne Microsoftu primo strika vitriol. Chapu, ze vase vyhrady mohou byt silne, ale proc si uzirate zivot? Vy jste kandidat na infarkt a nebo prinejmensim na zaludecni vredy. Myslite, ze ja nemam neco, nebo nekoho ve velke nelibosti? To ma snad kazdy. Ale abych se tim uziral a uchyloval se k potvoreni jmen jak se delavalo v materske skolce, to mne za to nestoji. Proc neprojevite svoji nespokojenost s urcitou dustojnosti, ktera je vas hodna? Urcite by to melo vetsi impact na lidi s computerovou inteligenci, kteri nakonec mohou ovlivnit dalsi vyvoj Microsoftu a nebo jakehokoliv jineho OS.

Takze, chin up and take it easy pane TS. Zivot je moc kratky.
[smích] [smích]

86806

6.1.2006 8:15

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 62.?.?.?

Reakce na 86806

Tady nejde o Billa nebo o USA, at to klidne dela Chu Tsung z Pchjong Pingu. Ja na oknech delam kazdej den, momentalne si nemuzu vybirat, sem z toho casto na vyvrat, ale zily mi to netrha. Jde o to si priznat, ze tento monopol nam serviruje nepruhledny software plny chyb, se kterym ma zkusenejsi uzivatel casto krusne chvilky. To proste uznejte a prestante hajit neco co je neobhajitelne, nejak Vas nechapu... [zmaten]

86876

6.1.2006 16:22

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

68 68.?.?.?

Reakce na 86876

To proste uznejte a prestante hajit neco co je neobhajitelne, nejak Vas nechapu...

Kdyby jste si precetl moje prispevky, tak by jste zjistil, ze nic a nikoho nehajim. Ja jsem vyslovil, ze vsichni ti borci, kteri mluvi o Bill Gates cestinou nastudovanou na vysoke skole dlazdicu, by meli svoji energii soustredit na vytvoreni noveho OS, ktery nebude mit zadne chyby a nebude arogantni jako je MS. Nadavat porad dokola u piva nic nevyresi. Na komunismus cesi nadavali u piva 40 roku a nic to nepomohlo. Potom najednou zacinkali klicema a komuniste se razem polozili. Takze to chce nejake zacinkani a prestat bitchovat. Zase vam pripomenu to, co se rika na Prerovsku:
Put your money, where your mouth is.

86932

6.1.2006 17:10

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 86932

U nás se zase říká: jak se do prde.. volá, prd se ozve.

86935

6.1.2006 17:32

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

68 68.?.?.?

Reakce na 86935

U nás se zase říká: jak se do prde.. volá, prd se ozve.

Take to podle toho u vas vypada.

[pláč]

86937

6.1.2006 17:30

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

TS 213.?.?.?

Reakce na 86932

>Kdyby jste si precetl moje prispevky, tak by jste zjistil, ze nic
>a nikoho nehajim. Ja jsem vyslovil, ze vsichni ti borci, kteri
>mluvi o Bill Gates cestinou nastudovanou na vysoke skole
>dlazdicu, by meli svoji energii soustredit na vytvoreni noveho
>OS, ktery nebude mit zadne chyby a nebude arogantni jako je MS.

Vytvorit ho neni problem. Udelat ho aby byl kompatiBILLni, to uz je. A dokud Prachaty Hajzl bude sedet na dokumentaci, tak i bude.

>Nadavat porad dokola u piva nic nevyresi. Na komunismus cesi
>nadavali u piva 40 roku a nic to nepomohlo. Potom najednou
>zacinkali klicema a komuniste se razem polozili.

Nepolozilo se to tak nejak uz predtim? Ty klice byl nejspis pruvodni jev, nikoliv pricina.

>Takze to chce nejake zacinkani a prestat bitchovat.

Anebo vydrzet jeste chvilku, az to uz v Redmondu nepujde nadale udrzet pod kontrolou, jako tehdy v Moskve. Teprve potom to zacinkani zabere.

Vista bude s trochou stesti posledni verze Windows.

86936

6.1.2006 21:53

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

68 68.?.?.?

Reakce na 86936

Tak vidite. Na konci toho vaseho tunelu uz vidite svetlo. Mne komunisti donutili k emigraci. Ja uz se cinkani nedockal. Takze vas problem s MS je piece of pie proti problemum jinych lidi. Tak proc se nervovat? [smích] [smích]

86966

6.1.2006 12:59

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

TS 213.?.?.?

Reakce na 86806

>Ja i s bootovan mam mensi zkusenost nez siroka
>verejnost, protoze ja svuj pocitac nevypinam. Jenom v pripade, ze
>menim neco na hardware, nebo si to vyzaduje novy program, tak
>tehdy svuj pocitac vypnu. Jinak jede porad.

Ted k tomu budete mit prilezitost. Microsrot se konecne uracil uvolnit patch na krater (to uz snad ani neni pouha dira) v knihovne pro zpracovani Windows Metafiles. Takze update a reboot.

>Ale vy, pane TS, ktery pracujete v "Gatesfree environment," se
>zbytecne stengrujete.

Bohuzel ne uplne gatesfree. Nekde se mu smejdovi vyhnout neda. Ale na servery mi nesmi, tam je hraci pole vyrovnane, tam se hraje na opravdovych standardech.

>Z vasich prispevku ohledne Microsoftu primo strika vitriol.

Trikrat frakcne destilovany, a mnohokrat zaslouzeny.

>Chapu, ze vase vyhrady mohou byt silne, ale proc si uzirate zivot?
>Vy jste kandidat na infarkt a nebo prinejmensim na zaludecni vredy.

Ne kdyz o tom pisu, i kdyz to tak nemusi nutne vypadat. Ano kdyz debuguji. Priznavam silnou alergii na problemy zpusobene hrabivosti, podrizenim inzenyrske cti pozadavkum marketaku.

>Proc neprojevite svoji nespokojenost s
>urcitou dustojnosti, ktera je vas hodna?

Dustojnost si dotycny musi zaslouzit. Nebo si alespon nezaslouzit opak.

Prestanu ho mit nerad az zacne hrat fair a prestane umele vytvaret problemy jenom aby nahodou neprisel o penizky.

>Urcite by to melo vetsi
>impact na lidi s computerovou inteligenci, kteri nakonec mohou
>ovlivnit dalsi vyvoj Microsoftu a nebo jakehokoliv jineho OS.

Ti, kteri s tim pracuji, uz stejne vedi o co jde. Nepotkal jsem jedineho cloveka s vyznamnejsimi zkusenostmi co by mel wokna rad. Takze neni co ztratit.

>Takze, chin up and take it easy pane TS. Zivot je moc kratky.

Vite jaky je rozdil mezi Windows a jablky?
Jablka padaji jenom na podzim.

86907

6.1.2006 23:17

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

68 68.?.?.?

Reakce na 86907

Ted k tomu budete mit prilezitost. Microsrot se konecne uracil uvolnit patch na krater (to uz snad ani neni pouha dira) v knihovne pro zpracovani Windows Metafiles. Takze update a reboot.

Mne se delaji upgrades automaticky ve dve v noci, a jestli je potreba rebootovat, tak to samo udela, takze rano, kdyz prijdu k pocitaci, tak tam mam jen poznamku, ze upgrade byla udelana a pocitac byl rebootovany.

86972

7.1.2006 3:17

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 86972

Ja jsem to vypnul automaticky upgrade, stejne jako firewall, i pitomy ochranny software. Nastaveni firewallu pri soucasnem deni na internetu viditelne zpomaluje rychlost deni, coz me leze na nervy. Jelikoz nevim jaka je kompaktibilita softwaru s jinymi operacnimi systemy a na Windows jsem zvykly, tak jsem si koupil aspon XP, jsou sice skoro dvakrat tak drahe jak home edition, ale prece jenom stabilnejsi. Muzu vam s klidnym svedomim sdelit, ze neznam z okruhu svych byvalych znamych studentu informatiky, nikoho kdo tvrdil, ze Windows jsou lepsi operacni system, nez-li linux nebo unix. Najdou se mezi nema takovy borci, co jim sefove, kdyz zacinali makat davala na zachranu dat harddisky, kdy klient byl ochoten vyplaznout v 93, jak jste zminil 100 000 Kc, coz tehdy byl rocni plat ( prumerny CR). Slovnik maji mnohem vybranejsi nez ja, to vite ja se to naucil na sachte. A taky jsem se naucil, ze vybrany slovnik, neni vubec zarukou toho, ze dotycny ma znalosti, ci je dobry clovek. Casto vybranym jazykem s perfektni gramatikou a vybranym stylem, nekdo skryva uvnitr sebe sama hnuj, nad kterym by clovek zabrecel. A kdyz jde do tuheho ( ja jsem mohl prijit o par prstiku), tak za vas nastavi kuzi chlap, kteremu by jste pro slovnik dlazdice neveril ani nos mezi usima. Pokud jde o vas chaby pokus diskuse s panem T.S., tak varite z vody krome automatickeho upgrade, vite houby o cem je rec. Byt vama, tak prvni doplnim odborne znalosti a pak delam chytryho. A na zaver musim ocenit svatou trpelivost, kterou T.S. projevil, i kdyz zjevne ztraci cas.

87002

7.1.2006 6:51

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

68 68.?.?.?

Reakce na 87002

Bartosku, prestante bumbat. Jinak dekuji za vasi elaboratni filozofickou uvahu. [smích]

87025

4.1.2006 12:42

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

TS 213.?.?.?

Reakce na 86537

Co se "bolsevickych" (nebo presneji obecne mocichamtivych) taktik tyce, ani zminovany Microsoft nema cisty stit.

Nejcerstvejsi zprava o jejich stylu podpory svobody slova:
http://www.boingboing.net/2006/01/03/report_outspoken_chi.html

86598

4.1.2006 9:12

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

TS 213.?.?.?

Reakce na 86522

>Nikdy neni dost konkurence. Konkurence je zdrava.

V idealnim svete. V realnem svete kde je omezene mnozstvi resources je nutne je pridelovat efektivne.

>Uz aby jste zacali premyslet, jak zpotvorite jmena Stallmana a
>Tovaldse, protoze verim, ze na nich najdede furu chyb.

Na rozdil od de Billa s temito chybami muzu neco delat. Ctyrbodovy program: stahnout zdrojak, najit bug, odstranit bug, submitnout patch. Na hajzla Billa a jeho Microsrot muzu akorat tak nadavat. [pláč]

>Jestlize vidite konec Bill Gatese, a Microsoftu, tak proc ho
>nenechate v klidu umrit?

Az mi prestane zasirat zivot a delat problemy tim, jak zaplavuje svet nekompatibilnim a nedokumentovanym smejdem, prosim.

>Prejdete si na Linux nebo kdovi co a Billa ignorujte jako gentlemani.

Az on opublikuje formaty souboru jako gentleman.

>Melo by to vetsi class.

Class je pro ty, kteri si ji zaslouzi. Bill je lhar, hajzl a podrazak.

86573

4.1.2006 16:19

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

68 68.?.?.?

Reakce na 86573

Bill je lhar, hajzl a podrazak.

Vidim, ze vam Gates porad lezi v zaludku. Doufam, ze se vam ventilovanim vasich nazoru ulevilo. Ale porad rikam: "Put your money, where your mouth is."

86625

4.1.2006 21:36

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

TS 213.?.?.?

Reakce na 86625

>Vidim, ze vam Gates porad lezi v zaludku.

Odpovim ilustrativnim pribehem o Gatesovi a DR DOSu:
http://www.kickassgear.com/Articles/Microsoft.htm

Nebo detailneji zde:
http://fringe.davesource.com/Fringe/NonZen_Companies/Microsoft/Tactics/1993.09.01.Locks_Out_DrDOS.html

Vice zde:
http://www.vcnet.com/bms/departments/cookbook.html
Doporucuji zejmena "tyranii standardu".

Toto je jeho prava tvar. Jeste porad k nemu mate uctu?

>Doufam, ze se vam ventilovanim vasich nazoru ulevilo.

A vite ze trochu jo?

>Ale porad rikam: "Put your money, where your mouth is."

To taky delam. Na servery mi Billovy vyplody nesmi. To je domena dokumentovanych standardizovanych protokolu, tam funguje volny, jeste neprilis zdeformovany trh, kde svate svitky zvane tez RFC pozivaji zaslouzene vaznosti, a k Jeho znacne nelibosti si lze vybrat z siroke nabidky alternativ bez nasledneho postihu v kompatibilite. Porovnejte treba takovou uroven a dostupnost dokumentace TCP/IP, HTTP, SMTP, nebo treba i takoveho SSL ci SSH s urovni dokumentace Server Message Block nebo CIFS (myslim dokumentaci oficielne dostupnou, nikoliv tu ziskanou reverznim inzenyrstvim). Take porovnejte normovanou podobu HTML/XHTML a CSS s tim, co MSIE skutecne implementuje; delat design na vyssi urovni pro ten paskvil je o nervy, casto vic nez pulka prace je upravovat standardum vyhovujici a vsude jinde dobre se renderujici dokument aby vypadal mene nez podivne v MSIE. Zkuste si to nekdy taky, otevre vam to oci.

Ten brejlatej hajzlik (a ted opravdu ale opravdu nemluvim o Harry Potterovi) totiz neumi hrat fer, a bez necestnych obchodnich praktik, lhani u soudu pod prisahou, bohateho dedy, bohatych rodicu co dali tu spravnou tlacenku, a obchodnickych ekvivalentu cinknutych karet a kostek se zavazicky by se mu vyhravalo tezko.
Viz http://philip.greenspun.com/bg/ - zejmena prvni tri lekce.

86664

31.12.2005 19:31

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 86140

Též jsem měl Amigu, dokonce dvě a ještě je tu někde mám. Pro porovnání které vlastně ani není možné Amiga potřebovala desetinu paměti desetinu rychlosti na stejný program co Billův OS, ke všemu po skončení programu důsledně vyčistila všechny sektory pamětí takže se nezatěžovala zbytečnostma. Škoda že je s ní konec, byl to nesmírně schopný systém. Jednou jsem instaloval program který neměl na mém modelu fungovat neb byl napsán specificky pro Amigu 3000 a ne pro 4000. Sice hned nefungoval, ale oznámil mi postupně které libraries jsou nekompatibilní a jak se jmenujou ty co by byly. Jakmile jsem indikoval že správné libraries mám v jiném programu k použití a kde jsou, program bez protestů běžel. Reistalovat OS na Amize skutečně nebylo nikdy nutné. [smích]

86180

31.12.2005 19:40

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 86180

Já sice Amigu neměla,ale při vaší větě:

>Pro porovnání které vlastně ani není možné Amiga potřebovala desetinu paměti
>desetinu rychlosti na stejný program co Billův OS, ke všemu po skončení
>programu důsledně vyčistila všechny sektory pamětí takže se nezatěžovala
>zbytečnostma.

...mě napadlo,že možná v tom tkví ta úžasnost Windowsů.Oni vlastně napomohli k rychlejšímu technologickému vývoji,aby vůbec mohly fungovat [chechtot] .

86183

31.12.2005 20:06

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 86183

Nevím jestli vnucená komplikovanost a nezbytnost masivní paměti a rychlosti jenom k tomu aby něco vůbec jelo se dá nazývat technologickým vývojem. Jistěže lze postavit stroj za 20 tisíc co oloupe jednu bramboru za minutu, ale nakonec to umí každej s kudlou. Já si spíš uvědomuju kde jsme mohli být kdyby..., a co jsme mohli být schopný dokázat kdyby... Úžasnost windowsů je že jsou postavený doslova na hlavu. Na amize šlo kdykoliv otevřít tzv "command line interface" a vydat rozkazy písemě, pokud to bylo praktičtejší než kliknout myší. Windows musím reinstalovat alespoň dvakrát do roka, neb používám ještě 98, jinak se to samo zastaví a zdechne. [oči v sloup]

86185

31.12.2005 20:14

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 86185

Jestě jsem si vzpoměl na jednu zváštnost. Schopnost Amigy predvídat průser. Otevřela extra okno a oznámila: Pokud udělám operaci o kterou jste mě požádal tak se pravděpodobně zaseknu. Pokud to nechcete riskovat, tak můžete tuto operaci zrušit teď. Moc užitečný. U windows to není možný protože pravděpodobnost zaseknutí je příliš vysoká a nic jiného než toto by to nedělalo.
[velký smích]

86186

1.1.2006 1:42

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 86186

Tohle bylo bud MultiCXko ci ten druhej lepsi od Alienu... jak se to... [smích]
Jo jo, a tech chytrejch programku jenz usnadnovaly spousteni magorskych programu (co si budeme nakecavat, sileni programatori se najdou vsude), nebo treba takovy SnoopDos - whoa.
Utilitka, jenz zaznemanava jako sniffer pakety, tak co se v systemu deje - spustite ji, spustite program co dela problem a hned jeden vidi, co se pokousi nacist, odkud, proc, jak s jakym vysledkem, jake okna otevira, po cem se diva kde a onde... Proc nic takoveho neni na windowsy?

Ze by proto, ze poskytovani zprav co winblowsy delaji by se u neoptimalizovanych windows mohlo snadno zvrhnout na flood usera hlaskami a daty? [zmaten] [pláč] [naštvaný]

Anebo me fascinuje, ze treba ARTMko umelo killnout libovolny proces, a ne jak windowsackej taskmanager - kazdy druhy spaware killnout proste ODMITNE! Co to kurna je za OS, kdyz v nem administrator nemuze KILLnout libovolny proces, kurna, kdyby to melo shodit system na reset, tak to musi jit! [naštvaný]

86216

31.12.2005 21:22

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

TS 213.?.?.?

Reakce na 86185

>Na amize šlo kdykoliv otevřít tzv "command line interface" a
>vydat rozkazy písemě, pokud to bylo praktičtejší než
>kliknout myší.

U woken to jde taky. Ale clovek si musi natahat a nainstalovat spoustu veci sam. Protoze Bill se svymi miliardami dolaru na R&D nedokaze udelat neco jako Regmon, Filemon, Strace, nebo treba i jenom blby port bashe nebo wget, a dat to do zakladni instalace. (Viz http://www.sysinternals.com/ .) Ale hlavne ze je na tom CD video jak klikat mysi.

Cmd.exe? To neni prikazovy procesor ale blby vtip. Napsal jsem lepsi procesor pro specificky ucel za odpoledne kdyz jsem potreboval neco ad-hoc. [pláč]

Windows Scripting Host? Ted ani nemluvim o tom, ze ho stejne musite nechat vypnuty kvuli cervum. Bez ActiveX controls nezavolate ani dialog na otevreni souboru, a ta control je sice dostupna, ale samozrejme ze se musi koupit zvlast pro kazdy pocitac na kterem to pobezi. (To bylo dost nemile prekvapeni.) Kdyz uz musim neco instalovat aby mi bezel script, proc ne rovnou treba port Tcl/Tk? To je taky prace, ale aspon zdarma a - zcela neprekvapive - lepsi.

A to ani nemluvim o chybejicim fork() a o ctrnacti dnech ktere trva spusteni kazdeho dalsiho procesu, coz je motivujici faktor pro dramaticky suboptimalni navrhy vedouci k bloatware typu vsechno v jednom procesu misto pohodlneho forkovani a procesu vzajemne oddelenych, kazdy za sebe, a komunikujicich pres IPC.

Nebo souborovy system jez dokumentovanosti zrovna neoplyva, coz neni zrovna dvakrat prijemne v pripade selhani disku. Pro disky navic neni moznost si vybrat nic nez NTFS nebo FAT32, coz je volba mezi mizernym a jeste horsim. To nebyli schopni obslehnout Ext3 nebo Reiser nebo XFS nebo JFS?

Spletl jsem se v necem?

86191

1.1.2006 1:51

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 86191

CMD u woken sice jde take, nicmene je to jen staricky DOS-interface jenz ma znacne problemy s delsimi nazvy a cestami s specialnimi znaky na NTFS discich [vyplazený jazyk] Jeho uzivatelskou hodnotu jste vyjadril presne - stoji to za psi stek.
Naproti tomu Amiga mela propracovany Shell, jenz si treba ne jen vzdy pamatoval, co uz clovek napsal aby ten command clovek nemusel psat 5x (ne, F3 casto nefunguje, zavisi na programu, jestli ulozi commandline a bezne se to nedela...) a tim svanda jen zacina. O moznostech Shellu si muze jeden na win nechat zdat. Zajimavosti budiz ze od roku 1988 se v systemu (Amiga OS 2.04) objevil mocny skriptovaci nastroj ARexx (ano, okopirovany supermocny Rexx uz O/S 2) a to teprve zacala svanda [zahanbení] [mrknutí jedním okem] [velký smích]

Souborovy system je kapitola sama pro sebe, na tom se nekdo "vyradil"... Nicmene pokudsi zvolite maly (do 4G, ja mam 2G) systemovy Ccko s jen windows a FAT32 a na Dcko date zbytek disku jako na data a programy v NTFS, tak se da prezit. Defaultne bych ovsem ocenil vypnute indexovani v NTFS... [zahanbení]

Stejne nejlepsi bylo, jak M$ becel, ze mu ukradli cast zdrojaku Win2k a hlavne s nimi vetsinu zdrojaku na NTFS - jako kdyby to byl nejaky "sacred shit"... [chechtot] [chechtot] [chechtot]

86220

1.1.2006 1:35

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 86185

> Nevím jestli vnucená komplikovanost a nezbytnost masivní paměti a rychlosti jenom k tomu aby něco vůbec jelo se dá nazývat technologickým vývojem.

Vnucena komplikovanost rozhodne ne, ale vynutila masy vynakladat velke prestoredky na pocitace, aby se veci hybaly, a tak nastartovat PC odvetvi prumyslu a - co si budeme nakecavat - spotreby.
Hi-End grafika - 500$ a ani nemrknete. To by se jinak nez s winblows nepodarilo. Co se tyce cisteho vypocetniho vykonu a CENY vykonu tak winblows urcite nesmirne pomohly...

...co se tyce prinosu vyvoje vypocetni techniky, tak tam je to -20 let dozadu bez jakychkoliv pochybnosti... [zahanbení]

86215

1.1.2006 1:29

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 86183

Ano, to mate pravdu, Alexo. Nekdy v 1992 s nastupem Winblows 3.11 (prvnich winblows kde se pri dostatecnem modleni-se uzivatele a dostatecne "winblows certifikovanem hardware" dalo obcas mezi restarty a pady neco udelat...) se pozadavky na hardware zvrhly a to odstartovalo moznost vykreslovat svet ve hre ne v 2D, ale v 3D.

Ne nahodou byl Doom vypusten v 1993 [mrknutí jedním okem] (a jeho predchudce, hodne trapny Wolfenstein 3D na vanoce 1992)

Nastup 486 DX2 prociku umoznil nastup 3D her a ty k sobe pritahly posleze herni maniaky od Amig, C64, Sinclairu a i od nekterych Applu... A dal to jelo samospadem.
Dnesni naroky her na to, aby jely, jsou katastrofalni. Call of Duty 2 se mi moc dobre nehybe a to mam PR3800+ procik a 6800 Ultru. Hmmm. A gigabajt ram zacina byt nedostatecny a drze doporucuji 2G - aby mi prestal Battlefield 2 na max detaily swapovat, tak jsem ze hry musel vyhazet nektere bik animacky pod menu a tak (60MB ram zabiraly, no fuj...) [smích] A winblows Vista ma 2G ram primo v doporuceni. A 256MB grafiku s HW podporou DX9.0b funkci jak by smet...

86214

1.1.2006 2:09

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 86214

>(prvnich winblows kde se pri dostatecnem modleni-se uzivatele a
Ono to modlení má pokračování i u pozdějších WIN9X a současných XP a WIN2003.

Podle funkčnosti se zajisté měla technologie jmenovat plug and pray.
Patrně jen tiskovou chybou došlo k záměně a tak se dnes používá spíše ono známější plug and play. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

86222

1.1.2006 20:12

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 86222

To mate pravdu, zrovna nedavno jsem zapomnel, ze reinstalace se musi delat s USB porty vypnutymi v biosu a teprve az se neinstaluji drivery, tak je je mozne zapnout, aby je winblows 2000 SP2 korektne nadetekovaly... [oči v sloup] [zahanbení]

Soucasny stav - nefunkcni jakekoliv USB zarizeni + nemoznost zapnout/vypnout jakoukoliv sluzbu - eg. zmenit jeji vlastnosti... A obcasne pady pri zapnuti USB zarizeni...

Jenze s winblows by se teoreticky melo dat i neco delat (jako, vytvaret pracovni vysledky) a ne je jen instalovat...!

A tady zacina ta spravna svanda. Nevim proc, ale cestina treba v Illustratoru a Photoshopu nefunguje jak ma, a to jsou ceske verze programu. S hruzou clovek zjistuje, ze ty programy maji pro cestinu JINOU kodovou stranku nez winblows, cize co je cesky ve win, neni v Illustratoru/Photoshopu. A co hure, ani Illustrator 7 a Photoshop 6.01 nemaji SHODNOU kodovou stranku a mnohe pismena jenz jsou OK v Illustratoru cestinu po nacteni do Photoshopu (typicky pokus o resterizaci vektorove grafiky) ZTRACEJI... A ted mi reknete, jak s tim shitem delat a kde je chyba. Windows? Photoshop? Illustrator? Mno neco nekde JE spatne... [pláč]

86270

3.1.2006 3:40

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 86270

No s tim mam svou osobni zkusenost. Nedavno jsem pridal mikrofon pripojeny pres USB port a musel jsem preinstalovat driver na zvukovku, protoze me zkolaboval zvuk na PC. Jinak to, ze pri reinstalaci OS musim vypnout v BIOSU USB porty jsem vubec nevedel ( jsem uplny greenhorn) a urcite mi to usetri hromadu starosti. [mrknutí jedním okem]

86396

1.1.2006 3:39

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Blahnik 70.?.?.?

Reakce na 86140

>Bill Gates - jak mu take prezdivame s baronskym titulem De Bill
>vratil historii pocitacu o 20 let zpet.

Trodas ji svym patentem chlazeni procesoru Fridexem kopnul o padesat let kupredu.

86231

1.1.2006 19:30

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

TS 213.?.?.?

Reakce na 86231

>Trodas ji svym patentem chlazeni procesoru Fridexem kopnul o
>padesat let kupredu.

Pane Blahnik, jako strojar byste mohl vedet, ze chladiva s pridavkem glykolu (napr. zmineny Fridex) se pouzivaji budto pro okolni teploty pod bodem mrazu, nebo pro teploty chladiva v blizkosti a nad bod varu vody (tam se pouziva diethylenglykol, nekdy triethylenglykol, zvysujici teplotu varu chladiciho media). Pro chlazeni elektroniky pracujici v blizkosti pokojove teploty staci obycejna voda. Glykol by zde mohl dokonce pusobit skodlive, jelikoz jako rozpoustedlo pomalu koroduje nektere plastikove casti.

Nepodcenujte kapalinove chlazeni elektroniky. Freon byl pouzivan pro chlazeni treba takovych superpocitacu Cray uz pred lety. Emitorove vazana logika je sice rychla, ale hreje a zere.

86264

1.1.2006 23:12

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Zvědavej 165.?.?.?

Reakce na 86264


>Pro chlazeni elektroniky pracujici v blizkosti pokojove teploty
>staci obycejna voda. Glykol by zde mohl dokonce pusobit skodlive,
>jelikoz jako rozpoustedlo pomalu koroduje nektere plastikove
>casti.

Správně. Místo glykolu lze použít, pro teploty pod minus, glycerol + voda, který se k plastu chová mírněji.

Nicméně navrhuju silikonový olej! Ten v podstatě žádne plasty nenapadá, má solidní tepelnou vodivost a neskutečnou elektrickou pevnost!

86284

1.1.2006 23:48

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Blahnik 70.?.?.?

Reakce na 86264

>>Trodas ji svym patentem chlazeni procesoru Fridexem kopnul o
>>padesat let kupredu.
>
>Pane Blahnik, jako strojar byste mohl vedet, ze chladiva s
>pridavkem glykolu (napr. zmineny Fridex)

Jako strojar, bych si vedle pocitace nepostavil monstrum s vanou jako to udelal pan Trodas. A jako elektrotechnik, bych se v prve rade zajimal proc, se mi pocitac prehriva. U amateru, kteri si sami stavi pocitac je to temer vzdy stejna chyba. Naperou do strareho pocitace komponenty na ktere nestaci vykon power supply. Tak do nej zacnou vrtat diry a pridavat vetraky a nakonec zplodi takovou zrudu jakou ma vedle pocitace pan Trodas. A uz vubec bych netvrdil na jeho miste,ze Bill Gates kopnul pocitacovou techniku o dvacet let zpatky.

>se pouzivaji budto pro
>okolni teploty pod bodem mrazu, nebo pro teploty chladiva v
>blizkosti a nad bod varu vody (tam se pouziva diethylenglykol,
>nekdy triethylenglykol,

Diky za prednasku. Skoda, ze jste to s tim Fridexem nepochopil.

>Pro chlazeni elektroniky pracujici v blizkosti pokojove teploty
>staci obycejna voda.

Ano, to s vami souhlasim. Ale ja bych osobne pouzil neco vyzkouseneho, bezpecneho a profesionalniho. Napr tohle :

http://www.modthebox.com/reviews/evercool/wc101/evercool3.jpg

Myslim, ze rozdil od Trodasova monstra je vice nez patrny.

>Nepodcenujte kapalinove chlazeni elektroniky.

Nic nepodcenuji, jen si myslim, ze se vse ma delat profesionalne. I tak chlazeni procesoru fluidem nedoporucuji. Ani na tenhle Water Cooler vam nikdo neda zaruku.

86291

2.1.2006 5:57

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 82.?.?.?

Reakce na 86291

Jste vedle jak ta jedle. Ta zvysena teplota nevznika nedostatecnym power supply, ale tim, ze pretaktovany procesor vyzaduje zvysene napeti jadra a jako kazde elektricke zarizeni produkuje teplo, ktere normalni vetrak neodvadi dostatecne rychle. Jelikoz sem u Trodase byl, tak vim jak to jeho "monstrum" vypada a muzu ruct, ze to ma nainstalovano naprosto bezchybne a nijak to neprekazi. Vubec nepochybuju, ze to je profesionalni prace, a ze vi co dela, nakonec to neni zadna lacina tretka jako ten vas "profesionalni" smejd. To vase osvedcene prditko by uchladilo leda kulovy kemo. To je reseni na "tiche chlazeni"(s dvouma vetrakama [chechtot] ), nikoliv vykone chlazeni, ktere overclocker potrebuje...

86316

2.1.2006 20:19

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 86316

>Jste vedle jak ta jedle. Ta zvysena teplota nevznika
>nedostatecnym power supply, ale tim, ze pretaktovany procesor
>vyzaduje zvysene napeti jadra a jako kazde elektricke zarizeni
>produkuje teplo, ktere normalni vetrak neodvadi dostatecne
>rychle.

Nastavit procesor na maximalni vykon, je dalsi amaterska chyba. Vykon se sice nepatrne zvysi, zato narostou problemy. Vzdy je lepsi nechat mu nejakou rezervu. Nevim na co Trodas potrebuje z procesoru rvat maximum, ale na povidani na Zvedavci, kterym travi vetsinu sveho casu u pocitace, to povazuju za blbost.

>Jelikoz sem u Trodase byl, tak vim jak to jeho "monstrum"
>vypada a muzu ruct, ze to ma nainstalovano naprosto bezchybne a
>nijak to neprekazi.

Ne to jeho monstrum, se asi vyrabet nebude. Nikdo by si totiz k pocitaci takovou picu nedal. V kravine mozna neprekazi, ale v kancelari, nebo napr. v bance, by to ani z bezpecnostnich duvodu u pocitace byt nesmelo.

>Vubec nepochybuju, ze to je profesionalni
>prace, a ze vi co dela, nakonec to neni zadna lacina tretka jako
>ten vas "profesionalni" smejd.

No jestli ho to stalo hodne penez, tak to ho lituju jeste vic. To prditko je mozna vykonejsi, nez to jeho monstrum. A v kazdem pripade bezpecnejsi.

>To vase osvedcene prditko by
>uchladilo leda kulovy kemo. To je reseni na "tiche chlazeni"(s
>dvouma vetrakama [chechtot] ), nikoliv vykone chlazeni, ktere
>overclocker potrebuje...

Do tedka jste o chlazeni vedel kulovy Nemo, a najednou vite, ze Trodas vyvinul nejlepsi chladic pod sluncem. Kdy to budete patentovat?

86361

2.1.2006 23:24

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

TS 213.?.?.?

Reakce na 86361

>Nastavit procesor na maximalni vykon, je dalsi amaterska chyba.

Jestli je to chyba zalezi vyhradne na kontextu. Na stroj s vysokou pozadovanou spolehlivosti bych to nedal. Na stroj s vysokou pozadovanou zivotnosti taktez, diky elektromigracnim efektum ktere se pri tehle proudovych hustotach uz zacinaji projevovat. Ale na stroj na hry, proc ne?

>Vykon se sice nepatrne zvysi, zato narostou problemy.

Pomer narustu vykonu a problemu zalezi zejmena na tom, jak to umite udelat. Kdyz to neumite, pochopitelne ziskate spatne zkusenosti.

>Vzdy je lepsi nechat mu nejakou rezervu.

Na produkcnim stroji ano. Ale na stroji, ktery neni zivotne dulezity, je vymacknuti kazdeho dalsiho fps na hre casto zabavnejsi nez samotna hra.

>Nevim na co Trodas potrebuje z
>procesoru rvat maximum, ale na povidani na Zvedavci, kterym travi
>vetsinu sveho casu u pocitace, to povazuju za blbost.

Hry. A zabavu. Navic to, co se na problematice overclockingu nauci dnes, zuroci bohate zitra. Treba nekdo takovy zitra ziska vasi praci, protoze namisto slepeho spolehani se na casto nedostupne "profesionaly" si bude v neocekavanych situacich umet poradit rychleji a levneji nez vy. A kde potom takovy strojar se slovnikem dlazdice najde dalsi misto?

>Ne to jeho monstrum, se asi vyrabet nebude. Nikdo by si totiz k
>pocitaci takovou picu nedal.

Panovi se design nelibi? Proc pan nerekne proc a nenavrhne lepsi? Ohrnovat nos umi kazde nemehlo.

>V kravine mozna neprekazi, ale v kancelari, nebo napr. v bance, by to ani z
>bezpecnostnich duvodu u pocitace byt nesmelo.

Proc? Dobre zakrytovat hadice, pouzit silikonovy olej, a kde je problem? Diky vyssi tepelne setrvacnosti zarizeni mate i vyssi bezpecnost v pripade selhani chlazeni, coz neni vzdy pripadem u chlazeni vzduchoveho.

>No jestli ho to stalo hodne penez, tak to ho lituju jeste vic. To
>prditko je mozna vykonejsi, nez to jeho monstrum. A v kazdem
>pripade bezpecnejsi.

Pochybuji. Ne za tu cenu. To vase siditko ma mensi vykon a nizsi ucinnost, staci porovnat radiator. Teplo z media se nejak musi vyzarit, a fyziku libivym designem neosidite.

>Do tedka jste o chlazeni vedel kulovy Nemo, a najednou vite, ze
>Trodas vyvinul nejlepsi chladic pod sluncem. Kdy to budete patentovat?

Tolik zloby, tolik zloby. Neni v tom zavist?

86370

3.1.2006 10:20

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 62.?.?.?

Reakce na 86361

>Nastavit procesor na maximalni vykon, je dalsi amaterska chyba.
>Vykon se sice nepatrne zvysi, zato narostou problemy. Vzdy je
>lepsi nechat mu nejakou rezervu. Nevim na co Trodas potrebuje z
>procesoru rvat maximum, ale na povidani na Zvedavci, kterym travi
>vetsinu sveho casu u pocitace, to povazuju za blbost. [cool]

Maximalni vykon je relativni pojem. Pri chlazeni tekutym dusikem, by ten maximalni vykon byl uplne jinde nez pri vodnim chlazeni a co sem videl, tak to drzi pri max zatizeni okolo 43°C, coz by to prditko neuchladilo ani ze srandy. A mimochodem to vodni chlazeni zivotnost nezkracuje, ale prodluzuje. Pokud ted nekdo koupi nejlepsi komponenty do herni sestavy a za dva roky prida vykonne vodni chlazeni a pretaktuje procesor a grafiku, tak mu muze vydrzet dalsi dva...

>
>>Jelikoz sem u Trodase byl, tak vim jak to jeho "monstrum"
>>vypada a muzu ruct, ze to ma nainstalovano naprosto bezchybne a
>>nijak to neprekazi.

>Ne to jeho monstrum, se asi vyrabet nebude.
Zavodni specialy se taky nedelaji seriove, tak uz to na svete chodi...

>Nikdo by si totiz k
>pocitaci takovou picu nedal.
Vy mate u pocitace taky peknou picu, kdykoliv se k nemu posadite... [chechtot]

>V kravine mozna neprekazi, ale v
>kancelari, nebo napr. v bance, by to ani z bezpecnostnich duvodu
>u pocitace byt nesmelo.
Kancelarskej kram je stejne drahej jak to chlazeni a na vykonu nezalezi, takze by jenom naprosty pako mohlo napadnout o tom i teoreticky uvazovat, to me fakt nikdy nenapadlo...

>>Vubec nepochybuju, ze to je profesionalni
>>prace, a ze vi co dela, nakonec to neni zadna lacina tretka jako
>>ten vas "profesionalni" smejd.

>No jestli ho to stalo hodne penez, tak to ho lituju jeste vic. To
>prditko je mozna vykonejsi, nez to jeho monstrum. A v kazdem
>pripade bezpecnejsi.
Kdyz myslite... [chechtot]

>Do tedka jste o chlazeni vedel kulovy Nemo, a najednou vite, ze
>Trodas vyvinul nejlepsi chladic pod sluncem. Kdy to budete
>patentovat?
O vodnim chlazeni toho vim tak desetkrat vic nez vy, navic nemam v hlave nasrano, aby mi doslo, ze kvalitnejsi chladici teleso, kvalitnejsi hadicky o vyssim prumeru, vykonejsi cerpadlo, odpovidajici radiator a vic kapaliny v obehu, je lepsi nez smejd s pullitrem vody, kterej musi mit dva vetraky aby to k necemu vubec bylo, coz vyjde nastejno jak mit jeden vykonej vetrak i bez vodniho chlazeni... [cool]

86435

3.1.2006 3:48

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 86316

No, asi dva roky zpatky jsem cetl zajimavy clanek o nanochlazeni, funkcni zkousky prototypu podle clanku byli realne nejpozdeji do pul roku a od te doby ticho po pesine. To same je z datovymi disky s terabajtovou kapacitou.

86398

2.1.2006 16:27

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

TS 213.?.?.?

Reakce na 86291

>A jako elektrotechnik, bych se v prve
>rade zajimal proc, se mi pocitac prehriva.

Snadna odpoved: Intel inside. Nektere z nich (Itanium-2) zerou skoro 100 amper. Pulka nozicek je napajeni. Ztratovy vykon 130 wattu jenom na CPU.

>U amateru, kteri si
>sami stavi pocitac je to temer vzdy stejna chyba. Naperou do
>strareho pocitace komponenty na ktere nestaci vykon power supply.

Na pocitaci nejvic hreje CPU. Pak videokarta, pokud je to neco vykonnejsiho. Pak teprve zdroj. Jo, a taky trochu disky. A pameti. A northbridge a southbridge cipy. Krom toho pretizeny zdroj nepusobi prehrivani, ale nestabilitu.

>Tak do nej zacnou vrtat diry a pridavat vetraky a nakonec zplodi
>takovou zrudu jakou ma vedle pocitace pan Trodas.

Co vite o problematice odvodu ztratoveho tepla? Co vite o generovani tepla v polovodicich vysoke integrace?

>A uz vubec bych netvrdil na jeho miste,ze Bill Gates kopnul pocitacovou
>techniku o dvacet let zpatky.

Ja s Billovymi vytvory uz leta pracuji. (A nejen s nimi, takze mohu srovnavat.) Trodas ma v tomto pravdu. Muzete tomu neverit, muzete proti tomu protestovat, ale to je asi tak vsechno.

>Ano, to s vami souhlasim. Ale ja bych osobne pouzil neco
>vyzkouseneho, bezpecneho a profesionalniho. Napr tohle :
>Myslim, ze rozdil od Trodasova monstra je vice nez patrny.

Za prve, tohle je pro ponekud jiny ucel (chlazeni tissi namisto chlazeni supervykonneho). Za druhe, kdyz si to neumite udelat, musite koupit suboptimalni komercni sunt; tento konkretni model ma treba fixni delku hadic, coz nemusi vyhovovat pro kazdy case, takze si tam stejne budete muset dodelat vlastni. Za treti, kdyz misto vody pouzijete silikonovy olej, i v pripade "katastroficke havarie" skoncite maximalne s odstavenou tepelnou pojistkou a mastnym pocitacem (za predpokladu ze blok chlazeni CPU neodpadl, coz se ale muze stat pri blbe montazi i u "profesionalniho" systemu, a za predpokladu ze je dostatecne masivni aby jeho tepelna setrvacnost zbrzdila zahrivani natolik aby pojistka stacila zareagovat).

>Nic nepodcenuji, jen si myslim, ze se vse ma delat profesionalne.

Kdyz to neumite udelat sam, musite nakupovat to co se Svaty Trh milostive uraci nabidnout, a pak se hodne snazit nevidet na tom moznosti ke zlepseni (a jak lacine je to za ty prachy udelane), abyste nebyl nasrany. Treba to co jste nabidl nema moznost chlazeni videokarty ani disku. Jak to tam pridelate kdyz se ukaze ze to potrebujete?

>I tak chlazeni procesoru fluidem nedoporucuji. Ani na tenhle
>Water Cooler vam nikdo neda zaruku.

Zalezi na aplikaci. Moje pocitace jsou navrhovane na spolehlivost, ale az budu potreboval hruby vykon nebo tichy chod, kapalinove chlazeni je na jednom z prednich mist seznamu reseni.

86348

2.1.2006 17:03

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Had 81.?.?.?

Reakce na 86291

Zdravím Blahníku,
>Nic nepodcenuji, jen si myslim, ze se vse ma delat profesionalne. I tak >chlazeni procesoru fluidem nedoporucuji. Ani na tenhle Water Cooler vam nikdo >neda zaruku.
www.zalman.co.kr - zde si najděte např. "RESERATOR 1" než začnete profesionálně něco nedoporučovat... to je jeden příklad z mnoha.

Pokud i Vaše jiná hodnocení a doporučení jsou takové kvality a hodnověrnosti jako u takové nepříliš zásadní věci jako je "vodník v PC", potažmo fluidní chlazení u PC, tak byste možná měl pohloubat a poté uvést do praxe "mluviti stříbro, mlčeti zlato".

P.S. ten Reserator 1 samozřejmě mám již asi 1,5 roku a slouží bezchybně, dokonce tak, že jakmile kolegyně v práci odejde z kanceláře, tak "uspím" noťase a přesedám k PC, abych nemusel poslouchat pro mě nepříjemný šum větráčku.
Předtím jsem měl "vodníka" české výroby. Sice tichý, ale v noci přesto větřáček šuměl. Proto jsem bloumal po netu a připlatil za tohodle "korejce" a paráda - není nad vodníka.

86350

3.1.2006 1:14

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Blahnik 70.?.?.?

Reakce na 86350

>Zdravím Blahníku,
>>Nic nepodcenuji, jen si myslim, ze se vse ma delat
>profesionalne. I tak >chlazeni procesoru fluidem nedoporucuji.
>Ani na tenhle Water Cooler vam nikdo >neda zaruku.

>www.zalman.co.kr - zde si najděte např. "RESERATOR 1" než
>začnete profesionálně něco nedoporučovat... to je jeden
>příklad z mnoha.

Nic jsem nedoporucoval. Odebiram PC World a vim o vsech novinkach. Taky dostavam spoustu katalogu. Reserator neni nic noveho, jsou uz lepsi.

>Pokud i Vaše jiná hodnocení a doporučení jsou takové
>kvality a hodnověrnosti jako u takové nepříliš zásadní
>věci jako je "vodník v PC", potažmo fluidní chlazení u PC,
>tak byste možná měl pohloubat a poté uvést do praxe "mluviti
>stříbro, mlčeti zlato".

Doporucil bych vam to same. Hodnoceni zde provadite vy, ne ja.

>Předtím jsem měl "vodníka" české výroby. Sice tichý, ale
>v noci přesto větřáček šuměl. Proto jsem bloumal po netu a
>připlatil za tohodle "korejce" a paráda - není nad vodníka.

Pokud to potrebujete proc ne, ja vam ho neberu. Ja jsem to jeste nikdy nepotreboval.

86375

3.1.2006 9:00

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Had 81.?.?.?

Reakce na 86375

Pozdravení pane Blahníku s krátkou pamětí a neochotou přiznat minimálně přeřeknutí,
tak k osvěžení: z příspěvku č. 86264
>Nic nepodcenuji, jen si myslim, ze se vse ma delat profesionalne. I tak >chlazeni procesoru fluidem nedoporucuji. Ani na tenhle Water Cooler vam nikdo >neda zaruku.
Formulace - chlazení procesoru fluidem nedoporučuji je snad jasná nebo ne???
>Nic jsem nedoporucoval.
.. jako reakce na mojich pár řádek je jasná taktéž. Takže doporučoval, nebo ne? Nota bene vyzbrojen znalostmi z PC Worldu a různých katalogů (Burda, Quelle, Myslivost, Rybářská ročenka...?)
Výsledek:
1. buď nevíte, co napíšete, ani v takové prkotině. Což teprve tedy v "závažnějších" tématech...
2. nejste ochoten uznat ani přežblebtnutí, nebo nepovedeně zformulovanou myšlenku (což se může stát každému). Opět - V TAKOVÉ PRKOTINĚ!!!
3. VĚDOMĚ LŽETE, i když o pár příspěvků výše...
4. Odvádíte řeč od svého lži, či přehlédnutí, či přeřeknutí - poukazováním na odběratelství PC Worldu: tím hůře, když Jste informován a doporučujetenedoporučujete...
Jakou hodnotu můžou mít jiné Vaše příspěvky, když...

Blahníku, Blahníku - chybovati je přece lidské.. setrvávat v omylu a rovnou ještě lhát, jen aby nemusel člověk přiznat chybu [oči v sloup] [oči v sloup]

86427

4.1.2006 6:08

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 86427

>Pozdravení pane Blahníku s krátkou pamětí a neochotou
>přiznat minimálně přeřeknutí,

Nevim o nejake neochote z me strany, priznat prereknuti. To jste si prave vymyslel, abyste mohl pokracovat, tak jak nize pokracujete. Pamet mam zatracene dobrou, budte bez obav.

>tak k osvěžení: z příspěvku č. 86264
>>Nic nepodcenuji, jen si myslim, ze se vse ma delat
>profesionalne. I tak >chlazeni procesoru fluidem nedoporucuji.
>Ani na tenhle Water Cooler vam nikdo >neda zaruku.

Fajn, prehledl jsem, ze jste napsal nedoporucuji, cetl jsem doporucuji. Omlouvam se. Na vyznamu vety, kterou jsem napsal to ovsem nic nemeni.

>Formulace - chlazení procesoru fluidem nedoporučuji je
>snad jasná nebo ne???

>>Nic jsem nedoporucoval.
>.. jako reakce na mojich pár řádek je jasná taktéž. Takže
>doporučoval, nebo ne?

Naucte se cist, napsal jsem : nedoporucuji, ale uz ted me to mrzi, protoze, takovi specialisti jako jste vy s Trodasem, se prece nic ucit nemusi.

>Nota bene vyzbrojen znalostmi z PC Worldu
>a různých katalogů (Burda, Quelle, Myslivost, Rybářská
>ročenka...?)

Mam na mysli katalogy odborne jako napr. Cybergus. Ten jste asi jeste nevidel, ze. Tady si ho muzete prohlednout internetove : www.cyberguys.com. Je to ale jeden z desitek.

>Výsledek:
>1. buď nevíte, co napíšete, ani v takové prkotině. Což
>teprve tedy v "závažnějších" tématech...

Nema to sice co delat s chlazenim k parni mlaticce, ktere si k pocitaci pristavel pocitacovy genius Trodas, protoze nema na nakup slusneho pocitace a tak musi improvizovat, ale kdyz uz nemate nic jineho, tak se hodi alespon tohle, ze.

>2. nejste ochoten uznat ani přežblebtnutí, nebo nepovedeně
>zformulovanou myšlenku (což se může stát každému). Opět -
>V TAKOVÉ PRKOTINĚ!!!

Pes jitrnicku sezral : Bla, bla, bla.

>3. VĚDOMĚ LŽETE, i když o pár příspěvků výše...

Ted uz jste sprostej. Nelzu, natoz vedome.

>4. Odvádíte řeč od svého lži, či přehlédnutí, či
>přeřeknutí - poukazováním na odběratelství PC Worldu: tím
>hůře, když Jste informován a doporučujetenedoporučujete...

Zase stejny refren. Vy odvadite rec od toho, ze Trodas postavil picu.

>Jakou hodnotu můžou mít jiné Vaše příspěvky, když...

Samozrejme, kdyz jsem se prehledl v jednom slove, tak zadnou. Zato tenhle vas prispevek, ktery jste pracne vypracoval na zaklade jednoho slova, ktere jsem mylne cetl, ten je vysoce hodnotny, jako ostatne vse co sem placnete. Navic mate hodne kratkou pamet, tohle uz jste psal o par radku vyse.

>Blahníku, Blahníku - chybovati je přece lidské.. setrvávat
>v omylu a rovnou ještě lhát, jen aby nemusel člověk přiznat
>chybu .

Plaze, plaze, tohle co jste napsal si ctete kazdy den. Ale myslim, ze vam to moc nepomuze. A koho ted na me poslete, kdyz jste si tak pekne vylamal zuby?

86548

4.1.2006 11:45

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 86548

...tak pravil princ Arogant von Blahník.

86589

4.1.2006 15:25

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Had 81.?.?.?

Reakce na 86548

Člověče, co to melete???
Vždyť Vy Jste úplně utekl! Vy Jste nedoporučoval a tvářil se odborně a v druhém příspěvku šmahem píšete, že Jste nich takového nenapsal...

A koho bych na Vás měl posílat?! Máte nějakou ublíženeckou utkvělou představu, nebo co?
Laik žasne, odborník se diví.
Ale máte talent - dejte se na politiku..

86616

5.1.2006 6:35

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Blahnik 70.?.?.?

Reakce na 86616

>Člověče, co to melete???
>Vždyť Vy Jste úplně utekl!

Co tady melete vy. Uz hezku chvili nevite jak dal pokracovat ve svych stupidnostech a tak blbnete cim dal vic. Puvodni reakce byla na Trodase, ktery prohlasil, ze Gates je debil a jak jsem mu odpovedel si racte precist vyse. Vy se naserete nekam kam nejste zvan a stocite cely hovor uplne nekam jinam a jeste se nasirate a pokousite se o debilni urazky.

>Vy Jste nedoporučoval a tvářil
>se odborně a v druhém příspěvku šmahem píšete, že Jste
>nich takového nenapsal...

Co melete porad dokola o nedoporucovani. To nejste ani schopen pochopit jednoduchou vetu, kterou jsem napsal, ze nedoporucuji zavadet do pocitace hadice s vodou, jak to udelal Trodas. Ze se to da resit mnohem profesionalneji? To uz jsem vysvetlil vyse, tak, ze by to i podprumerny inteligent pochopil. S tim o cem jsem se bavil puvodne to ale nema nic spolecneho. Vy tady uz po padesaty melete jedno a to samy. A navic to nema ani hlavu, ani patu.

>A koho bych na Vás měl posílat?! Máte nějakou ublíženeckou
>utkvělou představu, nebo co?

Uz jste se na me vystridali tri a porad hovno. Kecate jeden vetsi kraviny nez druhej a hrajete si tady na pocitacovy fenomeny i kdyz je zcela zjevny, ze jste amatersky samouci. Kopirujete sem uceny litanie, kterym ani sami nerozumite. Jeste se od vas nikdo nic nedozvedel.

>Laik žasne, odborník se diví.
>Ale máte talent - dejte se na politiku..

Kdo je tady odbornik? Snad ne vy inzenyre Hade? To bych se i jako laik divil.
Nazdar.

86728

5.1.2006 10:51

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 62.?.?.?

Reakce na 86728

>Co melete porad dokola o nedoporucovani. To nejste ani schopen
>pochopit jednoduchou vetu, kterou jsem napsal, ze nedoporucuji
>zavadet do pocitace hadice s vodou, jak to udelal Trodas. Ze se
>to da resit mnohem profesionalneji?

My ti Blahniku na tvoje doporuceni z vysoka serem. Vis hovno jak je kdo schopnej profesionalne pracovat, takze je to zbytecny...

>Uz jste se na me vystridali tri a porad hovno.

To je fakt, stridame se a porad meles to samy hovno furt dokola. Hlavou zed neprorazis a proto lidi postupne odpadaji. Ani se nedivim, ze se Trodas vubec nezapojuje, mozna dela prescasy a setri na Prometeia Mach II, aby ti udelal radost... [chechtot]

>Kecate jeden vetsi
>kraviny nez druhej a hrajete si tady na pocitacovy fenomeny i
>kdyz je zcela zjevny, ze jste amatersky samouci. Kopirujete sem
>uceny litanie, kterym ani sami nerozumite. Jeste se od vas nikdo
>nic nedozvedel.

Zato my jsme se od tebe dovedeli samy moudra. Asi vsichni prestanem pracovat v IT a pojedem k tobe na rocni skoleni, debile... [chechtot]

P.S. pan Stwora promine, tohle libovy hovado si neda rict, slibuju ze tuhle vetev nadobro opustim, uz to i prestava byt smesny...[mrknutí jedním okem]

86759

6.1.2006 4:45

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Blahnik von Arogant 70.?.?.?

Reakce na 86759

>My ti Blahniku na tvoje doporuceni z vysoka serem. Vis hovno jak
>je kdo schopnej profesionalne pracovat, takze je to zbytecny...

Klidne na ne serte pane Nemec. Polejte si v koupelne podlahu vodou, vrazte si hadici s vodou do zadnice a strcte prsty do zasuvky. Nezapomente se pritom zbyvajici volnou rukou drzet s panem Tyskem a Trodasem.

>To je fakt, stridame se a porad meles to samy hovno furt dokola.
>Hlavou zed neprorazis a proto lidi postupne odpadaji. Ani se
>nedivim, ze se Trodas vubec nezapojuje, mozna dela prescasy a
>setri na Prometeia Mach II, aby ti udelal radost...

Trodasovi jsem neodpovedel ja nikoliv on me, tak tady nekecejete. Neodpovedel jsem mu na jeho posledni reakci proto, ze ji zakoncil slovy, ze Trodasovi zavidim pocitac, ktery vyradili v kravine a on ho genialne zapdejtoval. Dejcha u nej chemicky vypary, ktere se linou z vkusne vany, kterou nalezl na skladce pri zelezne nedeli. O tom ze prohani bednu v ktere jsou elektricke obvody vodou, uz jsem se zminil predtim. Jinak by totiz na nem podle Tyska nemohl hrat hry. Kdyz uz jsem u toho doporucovani, tak doporuciji, aby maminka koupila Trodasovi Nintendo a tu jeho troubu si vzala do kuchyne na opekani topinek. Nechtel jsem se Tyska dotknout, ale kdyz uz jste me opet bezduvodne sproste a primitivne napadl, tak si to neodpustim. Trodasovi opravdu nezavidim, ze musi zit v zemi s ekonomickym standartem, ktery mu nedovoluje koupit si slusny pocitac, ja ten svuj menim ob rok. Notebook zhruba za tri. Taky mu nezavidim, ze musi zit v zemi, kde je technicky pokrok hluboko pod normalem, daleko za za Indii a Nepalem. A uz vubec mu nezavidim nevrazivost a nenavist, ktera z toho plyne. Vam naopak toto vse z celeho srdce preji.

>Zato my jsme se od tebe dovedeli samy moudra. Asi vsichni
>prestanem pracovat v IT a pojedem k tobe na rocni skoleni,
>debile...

Az prijedete, tak si v me garazi muzete vybrat nektery z Odlozenych pocitacu, nebo notebook zdarma. Obavam se, ale ze zase kecate a ze na tu cestu nedate dohromady penize ani za dvacet let, inteligente.

>P.S. pan Stwora promine, tohle libovy hovado si neda rict,
>slibuju ze tuhle vetev nadobro opustim, uz to i prestava byt
>smesny...

P.S. pane Stwora, nezpomente ty moje sprostarny spravedlive zcenzurovat i za cenu toho, ze ctenari prijdou o vysokou informacni hodnotu prispevku pana Nemce. Pravidla jsou pravidla, placni na ne povidla. Take opoustim tuto vetev i kdyz to s pocitacovejma fenomenama zacalo byt zabavne.

86863

6.1.2006 20:12

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

TS 213.?.?.?

Reakce na 86863

>Trodasovi jsem neodpovedel ja nikoliv on me, tak tady nekecejete.
>Neodpovedel jsem mu na jeho posledni reakci proto, ze ji zakoncil
>slovy, ze Trodasovi zavidim pocitac, ktery vyradili v kravine a
>on ho genialne zapdejtoval.

Nikoliv pocitac samotny, ale schopnost navrhnout a zrealizovat k nemu periferie. Nakoupit hotove umi kazdy blbec.

>Dejcha u nej chemicky vypary, ktere
>se linou z vkusne vany, kterou nalezl na skladce pri zelezne nedeli.

A to mate odkud?

>O tom ze prohani bednu v ktere jsou elektricke obvody
>vodou, uz jsem se zminil predtim.

Ona se taky obezna soustava musi radne utesnit. Zjevne to jde. Neni to vysokotlaky system, takze to dokonce ani neni obtizne.

>Trodasovi opravdu nezavidim, ze musi zit v zemi s ekonomickym standartem,
>ktery mu nedovoluje koupit si slusny pocitac, ja ten svuj menim ob rok.

Kdyz si musite dokazovat ze mate na vyhazovani... Obvykle staci reinstalovat Windows, a pocitac zase chodi jako kdyz byl novy. Pokud nedelate nejnovejsi hry, high-end grafiku, editaci videa, nebo jine speciality vyzadujici vysoky vykon, je takhle casty upgrade hardware nikoliv skutecna potreba, ale pouhopouha snobarna.

Co se svym pocitacem dokazete udelat? Cokoliv kreativniho, co neni omezeno na hlasite pohrdani ostatnimi, kteri tak cini?

>Taky mu nezavidim, ze musi zit v zemi, kde je technicky pokrok hluboko pod
>normalem, daleko za za Indii a Nepalem.

Skutecne zaostale zeme nejsou ty s mnozstvim samouku kutilu. Jsou to ty plne arogantnich tupcu. Takove, co si neumi vychovat dost vlastnich specialistu, a musi je nakupovat v zahranici. Anebo bananove regiony pozadujici radne predrazeny "electrical permit" i na instalaci CAT5 kabelu v budove a tisicem dolaru pokutujici nestastniky, co se pri poruseni svate byrokracie nechaji chytit.

Technicky pokrok je v lidech, ne v penezich. Mozna vam nekdy unika, ze to, co s takovou slavou nakupujete, musel taky nekdo nekdy vyvinout a do prototypu uvest. Taky si mozna nepamatujete, ze prvni osobni pocitace vzesly z garazi, kde byly stvoreny tehdejsimi samouky neprofesionaly. Az zase nekam poletite, vzpomente kolik univerzit meli vystudovano bratri Wrightove. Anebo si take muzete najit, treba Googlem, jak se Einstein vyjadroval o zvidavosti versus vzdelavacich institucich.

Nevim jak vy, ale ja mam vetsi uctu k cloveku, ktery si umi to co chce vyrobit, nez k tomu, kdo je schopny akorat tak vybrat si hotovy vyrobek z katalogu.

>A uz vubec mu nezavidim nevrazivost a nenavist, ktera z toho plyne.

V teto diskusi je, co ja vidim, pouze jeden ucastnik co vyjadruje nevrazivost k do-it-yourself pristupu.

>Az prijedete, tak si v me garazi muzete vybrat nektery z
>Odlozenych pocitacu, nebo notebook zdarma.

A to z nich jeste nemate LAN s thin clienty? Pro takoveho borce to preci nemuze byt problem.

86950

3.1.2006 9:49

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

bývalý antikomunista 85.?.?.?

Reakce na 86140

Někdy v 95 roce jako OS převládal DOS 6, ale daleko lepší a spolehlivější byl DrDOS 6 nebo 7 od Novelu. Lidé kupovali Bilův DOS, tak jako já před dobře naplánovaným sametem CocaColu své rodině a svým dětem. Od nástupu Windows 95, jsou OS Microsoftu monopolní a škodlivé se všemi důsledky pro tržní hospodářství. Proč by se mělo něco dělat, proti tomuto monopolu, když ten tok financí z celého světa proudí do té nejmocnější země naší planety?

Dnes kancelářský balík Microsoftu Office má pohádkového konkurenta od firmy Sun. Kancelářský balík Open-Office.org. Ten si získává po světě stále více příznivců je plněhodnotný, je i v češtině a je zdarma. Zde intertipy pro tento balík:
OpenOffice Tips
http://www.openofficetips.com/
OpenOffice FAQs
http://documentation.openoffice.org/faqs/index.html
OOExras
http://ooextras.sourceforge.net/
OpenClipart
http://openclipart.org/
OOMacros
http://www.ooomacros.org/

Stáhněte si tento balík, a používejte.[smích]
http://www.stahuj.cz/podnikani_a_domacnost/kancelarske_aplikace/ostatni/openofficeorg/
http://www.openoffice.org/

86433

30.12.2005 17:44

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 86036

A tady jste u jádra věci. Chyba není v systému ale v lidech, to platí pro oba systémy. Jelikož je to ale už známý pojem, že lidi jsou většinou lumpové, tak systém s tím musí počítat aby mohl fungovat. A kapitalismus s tím odmítá počítat, naopak se to vůdcům velice hodí že se může krást zcela volně. Je potřeba omezit do jaké míry lze zbohatnout, jak veliký podnik lze vlastnit a kolik je maximální výdělek za cokoliv. Existuje minimální mzda, proč ne maximální? Osobně bych kapitalismus omezil ještě víc, máš-li továrnu ve městě, tak v něm musíš taky bydlet. Nadnárodní podniky jsou zkázou, protože znemožňují kontrolu a omezení řízené státem. Demokracie, jakkoliv je neperfektní, nemůže už vůbec fungovat ve světě řízeném nadnárodními zájmy. Politiky jsme si sice všichni zvolili ale pokud mají větší moc mezinárodní koncerny tak to není demokratické, ty jsme si nezvolili. Jednoduchá otázka je zda jsme tu všichni pro peníze a nebo zda jsou tu peníze pro nás. Čí tem svět je, peněz nebo lidí?

86062

30.12.2005 22:48

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 86062

Chyba je a vždy byla v lidech,protože nejsou dokonalí.Regulace,kterou navrhujete není řešení.Lidem by měla být ponechána volnost,ale mělo by se jim také ukázat to,co má skutečnou hodnotu.Dokud lidé měli nějakou duchovní víru a ne víru peněz,tak to vše bylo více méně v mezích.Jakmile lidé začli stále více pachtit po majetku,bylo to čím dál víc na úkor víry,na úkor ducha a na úkor hodnot.

Pomineme-li,že každý musí bydlet,jíst,oblékat se,tak zjistíme že nepotřebujeme spoustu elektroniky,drahá auta,drahé oblečení...Lidé považují majetek za jisté uspokojení.Je to poněkud falešné uspokojení,protože když někdo dosáhne toho,co chtěl,je mu to najednou málo a začne se pachtit za dalším falešným uspokojením.

Tedy pokud se má něco změnit,tak to musí být předně lidské hodnoty,pokud se nic nezmění,tak tu můžeme mít sebelepší politický systém a vždy bude mít kvuli lidem se špatnými hodnotami díry.

86077

30.12.2005 23:07

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 86077

A jak jinak než regulací byste chtěla ty lidi přesvědčit? Pokud dovolíte aby reklama je oblbovala, a víte že jsou blbí dost na to aby to sežrali, tak jste v koncích ještě než začnete. Chápu váš postoj k věci ale lidem nevysvětlíte že tu spoustu elektroniky nepotřebujou, pokud bude volně k mání. To by se na vás vrhli. Já jsem pro stanovení určitých limitů, které jsou nadpolitické, t.j. ani změna vlády s nima nehne. Takhle si to představuju:
Nejvetší možný plat = 5 x ten nejmenší
Největší počet zaměstnanců soukromé firmy = 100
Veškeré instituce na kterých lid závisí, jako zdravotnictví, vzdělání, těžký průmysl, zbrojní průmysl, železnice atd. = státní
Zboží které je nekvalitní nebo nežádoucí se prodávat nemá.
Ty čísla jsou arbitrární, daj se klidně změnit, je to jedno jesti jsou jiný, hlavně když tem limit je. Lidi jsou jako voda, když je chcete usměrnit, musíte postavit seriozní hráz a ne vodě domlouvat že vám nemá týct do sklepa. Stejně tam poteče.

86080

30.12.2005 23:19

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 86080

Máte do určíté míry pravdu...pravdu do té míry,že je třeba něco násilně změnit(podle vás regulovat,ale to je pouze otázka semantiky).Otázka není co změnit(regulovat),otázka je jak tu změnu provést.To co je kolem nás,ten bohapustý konzum,to je přeci to,co vláda chce,nebo ne?

Vláda přeci nebude regulovat proto,aby lidé mysleli,aby přestali kupovat nesmysly(=aby přestali být otroky).A to myslím je to jádro problému.O tomhle původně mluvil Marx,o přeorientování lidí z majetku na společentví,pospolitost a bohatější duchovní život.On s tím bohužel přišel ve špatnou dobu,tedy v době expanze kapitalismu a tak se našli tací,který si vzali marxismus do svého"erbu",ale přesto to byl jen přelakovaný kapitalismus.

Čím dál víc se na to dívám očima skeptika,tím víc mám dojem,že jediné řešení bude nějaká skutečná globální katastrofa,která lidem ukáže,kdo je tu hliněné kouli pánem.V tomhle nepomůže ani věda,protože právě ta jen všechno urychlila.

Když tu čtu pana Gejdoše,tak s ním musím už jen souhlasit.Nakonec,i ti hloupí lumíci pochopí kdy je ten mezní bod a naskáčou do moře při hromadné sebevraždě.Tedy vše nejlepší do nového roku [velký smích] .

86084

30.12.2005 23:35

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 86084

Jo právě že toto je největší problém, vláda nám nepomůže ta v tom jede taky, těm se to jenom hodí. Já nevím jak to provést, kdybych to věděl tak bych to dávno udělal nebo se o to snažil. Taky se bojím že bude muset dojít k nejhoršímu aby se něco změnilo. Vám taky vše nejlepší přeju a díky za přání, budu ho potřebovat neb si musím najít v šedesáti novou práci a ještě jsem neviděl inserát typu "hledá se dědek starej za hodně peněz" [velký smích]

86086

31.12.2005 12:11

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 86086

Nezbývá nic jiného,než potopa,nebo revoluce...v horším případě revoluční potopa. [chechtot]

Co se práce týče vám asi neporadím,jsem na tom poněkud nápodobně.

Tedy ještě jednou hodně štěstí do nového roku a především nějaké příjemné místo v teple [mrknutí jedním okem] (tady je zatracená zima)

86147

31.12.2005 14:52

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 86147

Nebo potopná revoluce. Místo v teple touhle dobou je taky těžko k mání, měl jsem se asi odstěhovat někam na jih. [velký smích] Hodně nespokojenejch lidí by mohlo znamenat alespoň konec tý blbý předvářky jako že je všechno bezva, jen kdyby si lidi nestěžovali. [smích]

86155

1.1.2006 2:10

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 86077

>Chyba je a vždy byla v lidech,protože nejsou dokonalí.Regulace,kterou navrhujete není řešení.Lidem by měla být ponechána volnost,ale mělo by se jim také ukázat to,co má skutečnou hodnotu.Dokud lidé měli nějakou duchovní víru a ne víru peněz,tak to vše bylo více méně v mezích.Jakmile lidé začli stále více pachtit po majetku,bylo to čím dál víc na úkor víry,na úkor ducha a na úkor hodnot.

>Pomineme-li,že každý musí bydlet,jíst,oblékat se,tak zjistíme že nepotřebujeme spoustu elektroniky,drahá auta,drahé oblečení...Lidé považují majetek za jisté uspokojení.Je to poněkud falešné uspokojení,protože když někdo dosáhne toho,co chtěl,je mu to najednou málo a začne se pachtit za dalším falešným uspokojením.

>Tedy pokud se má něco změnit,tak to musí být předně lidské hodnoty,pokud se nic nezmění,tak tu můžeme mít sebelepší politický systém a vždy bude mít kvuli lidem se špatnými hodnotami díry.

Poprvé s vámi mohu vcelku souhlasit. [smích] Až na tu regulaci, která obecně být v jakékoliv společnosti prostě musí.

Jak jistě z psychologie víte, zásadní je motiv. Jak a čím tedy chcete motivovat lidi, aby "byli lepší"? [mrknutí jedním okem]

86223

1.1.2006 11:49

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 86223

S tou regulací se to má dle mě tak,že ona je - v podobě zákonů - avšak neslouží širokým masám(tj.lidem),ale často se přesvědčujeme,že za určitých podmínek slouží jen někomu a jen někde.Potíž je v moci,protože ať je moc jakákoliv,tak se dá vždy zkorumpovat a ten centralizovaný systém,který nám tu vytváří vláda KSČSSD tomu jen stále víc nahrává.Potíž je,že naše občanstvo(ochotné volit) je především lůza,která se nechá lapnout na kecy ve stylu ekonomika roste,máme se dobře,zdroje jsou...Kdyby člověk nesledoval všechno kolem a poslouchal jen puchejře paroubka,tak by měl vážně pocit,že se máme skvěle.

Motiv je hybatelem - jak jste řekl.Myslím,že by stačilo jen velmi málo,hrozně maličko,aby se lidé probrali.Každý jistě zažil touhu po něčem,třeba po nějaké drahé věci a když ji získal,tak zjistil,že mu tolik nedala,rozhodně ne tolik,kolik očekával.V tom to vězí.Štěstí nespočívá v majetku,ale spousta lidí tomu věří a stále si nechají nalhávat,že tomu tak je.Stačilo by si vzít příklad z kultůr - jak se mnohdy u nás říká primitivních - kde neexistuje osobní majetek.Tihle lidé jsou šťastní,protože když něco potřebujete,vezmete si to,protože to je stejně tak vaše jako všech ostatních.Neznají tedy závist,neznají majetkové zločiny...Myslím,že ten takzvaný primitivismus je spíš to naše uspořádání a my si ještě navíc masírujeme Ega tím,kolik toho vlastníme,jaký máme růst HDP,kolik peněz máme... a domníváme se,že peníze,majetek=štěstí.Jak pošetilí dokážeme být.

Proč lidé potřebují něco vlastnit za každou cenu(opomineme-li základní prostředky pro přežití)?

Pokud vím,tak Spinoza touhu po majetku nazýval druhem duševní choroby.

86247

2.1.2006 17:20

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 86247

>S tou regulací se to má dle mě tak,že ona je - v podobě zákonů - avšak neslouží širokým masám(tj.lidem),ale...
Ano, to je případ současných režimů po celém světě, kdy si zákony dělají mocní tohoto světa jen pro sebe a navíc je z valné části stejně nedodržují. Ovšem, obecně vzato, nějaká regulace být musí a nejosvědčenější asi je s pomocí zákonů.

>Motiv je hybatelem - jak jste řekl.Myslím,že by stačilo jen velmi málo,hrozně maličko,aby se lidé probrali.Každý jistě...
Kdyby to bylo jen "hrozně maličko", jak píšete, tak by se to zajisté už dávno dalo zrealizovat. Já si naopak myslím, že ta cesta je poměrně dost náročná a souvisí především s duchovními věcmi a s eschatologií. Pokud člověku nenabídnete TO, lépe řečeno TOHO, kdo ho naprosto přesahuje a nekonečně miluje, tak se vám to nikdy nepodaří. I s touto nabídkou je to hodně těžké a mnoho lidí ji v současnosti nechce nebo nemůže příjmout, protože už jsou "tak zajetí" ve svých kolejích, že udělat "čelem vzad" je pro ně nemožné. Navíc existuje ve všem obrovský zmatek, nedůvěra a kupa lží a polopravd, takže mnozí už raději ani nehledají...
Pokud člověk nemá vědomí "konečného zúčtování", tzn., že bude muset své činy, skutky a motivy obhájit před soudcem, kterým bude jeho "narovnané" svědomí při odchodu z této země a Soudcem, kterým je sám Stvořitel, tak velká část základní motivace je v háji. Ta "vyšší" část motivace, tj. motivace láskou ke svému Stvořiteli a tím i ke svým bližním navazuje na tu předchozí a je tak trochu "vyšší dívčí", jelikož předpokládá osobní vztah se svým Stvořitelem. Ale to by bylo zase na dlouho... [mrknutí jedním okem]

>Proč lidé potřebují něco vlastnit za každou cenu(opomineme-li základní prostředky pro přežití)?
Protože většinou neznají jiný smysl života a nejjednodušší je, zaplácnout ho na chvíli kusem hmoty či jiného hmotného požitku.

>Pokud vím,tak Spinoza touhu po majetku nazýval druhem duševní choroby.
No, do toho bych se asi nepouštěl. [velký smích] Museli bychom dodat - nezřízenou - touhu po majetku, protože přirozená touha vlastnit např. kousek země, kde mám své doma je, dle mého názoru, zcela vpořádku.

86351

2.1.2006 17:40

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 86351

>Kdyby to bylo jen "hrozně maličko", jak píšete, tak by se to
>zajisté už dávno dalo zrealizovat. Já si naopak myslím, že
>ta cesta je poměrně dost náročná a souvisí především s
>duchovními věcmi a s eschatologií. Pokud člověku
>nenabídnete TO, lépe řečeno TOHO, kdo ho naprosto přesahuje
>a nekonečně miluje, tak se vám to nikdy nepodaří. I s touto
>nabídkou je to hodně těžké a mnoho lidí ji v současnosti
>nechce nebo nemůže příjmout, protože už jsou "tak zajetí"
>ve svých kolejích, že udělat "čelem vzad" je pro ně
>nemožné. Navíc existuje ve všem obrovský zmatek, nedůvěra
>a kupa lží a polopravd, takže mnozí už raději ani
>nehledají...

>Pokud člověk nemá vědomí "konečného zúčtování", tzn.,
>že bude muset své činy, skutky a motivy obhájit před
>soudcem, kterým bude jeho "narovnané" svědomí při odchodu z
>této země a Soudcem, kterým je sám Stvořitel, tak velká
>část základní motivace je v háji. Ta "vyšší" část
>motivace, tj. motivace láskou ke svému Stvořiteli a tím i ke
>svým bližním navazuje na tu předchozí a je tak trochu
>"vyšší dívčí", jelikož předpokládá osobní vztah se
>svým Stvořitelem. Ale to by bylo zase na dlouho... [mrknutí jedním okem]

Ono to chce skutečně maličko,ale maličko může být i velmi mnoho.Podle pořekadla: ohýbej proutek dokud je mladý jsem se já z toho chorobného materialismu vymanila.Já jsem však ještě podle slov některých mládě a tak se mi to snadno říká.Také jsem jednu dobu podléhala tomu okolnímu konzumu,ale můj život si prošel překotným,nečekaným a neobvyklým vývojem a donutilo mě to se zastavit a popřemýšlet o tom co to vlastně vůbec dělám.Ano,i otázku smyslu života jsem velmi dlouho řešila.V určitém smyslu se cítím být na konci cesty,ale přesto jsem na začátku.Uvidím,jak to dopadne.

I tak si však stojím za tím málem co stačí k"procitnutí",ale pro některé lidi je to skutečně mnoho a stálo by je to nemálo úsilí a boje se sebou samým.

>Protože většinou neznají jiný smysl života a
>nejjednodušší je, zaplácnout ho na chvíli kusem hmoty či
>jiného hmotného požitku.

Měla jsem tu otázku na mysli spíš pro zamýšlení jiným,ale ano,máte pravdu.

>No, do toho bych se asi nepouštěl. [velký smích] Museli bychom dodat -
>nezřízenou - touhu po majetku, protože přirozená touha
>vlastnit např. kousek země, kde mám své doma je, dle mého
>názoru, zcela vpořádku.

Jistě,ale tuto možnost jsem zahrnula do předešlé otázky tímto:(opomineme-li základní prostředky pro přežití).

86354

3.1.2006 3:54

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 86062

Sakra proc na tohle tema nenapisete clanek, je to zatracene dobre a urcite by jste to dokazal rozvest!!!! [cool] [cool]

86400

8.1.2006 18:39

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 86400

Možná že se o to pokusím.

87199

8.1.2006 19:16

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 87199

Budu se tesit!!! [mrknutí jedním okem]

87205

8.1.2006 18:02

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

seda 82.?.?.?

Reakce na 86062

>A tady jste u jádra věci< a
>Čí tem svět je, peněz nebo lidí?<
Správná otázka směřující k podstatě! Nosnou myšlenkou kapitalizmu je zisk!
Je jen na libovůli kapitalisty, jak se bude chtít "podělit" o "?své?" zisky.
Svět kapitalizmu je světem peněz! Já, pro zjednodušení říkám, že Bohem je zde Dolar! Takže odpověď na vaši otázku je : Ten svět je světem Dolaru, ne lidí!
Na rozdíl od jiných, mne nemůže oblbnout např. když Bill Gates, který si nahrabal miliardy "Bůh ví jak", dá milion na "dobročinnou" akci někde v tramtárii! Navíc když je občanem státu-upíra, který tuneluje téměř celou Zeměkouli!!! [oči v sloup]

87196

8.1.2006 16:49

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

seda 82.?.?.?

Reakce na 86036

>Jenze chyba neni v kapitalismu jako systemu, ale v amoralite lidi...<
trodasi, nahraďte si uvedenou část věty textem:"Jenže chyba není v komunizmu
jako systemu, ale v amoralitě lidí..."
A pokud nejste hovado, kterému záleží na tom, aby měl doma bazén s vlnobitím,
a je mu jedno, že lidé umírají o hladu pod mostem, tak si odpovězte sám
co je lepší... [mrknutí jedním okem]

87191

30.12.2005 12:08

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 86023

Co jste chtěli tak máte.
Jako byvaly antikomunista byste mel spise napsat:
Co jsme chteli, to mame.

Ze stylu psani Vasich prispevku citim, ze jste se rukama nezivil.
Spise jste byl nekde v kancelari a tam (pokud jste s vlky nechtel vyyyti -jako byvaly antikomunista) jste si moc nevydelal, takze podle toho vypada i vyse Vaseho duchodu.
Takze jste si pomerne v teple uzival zivota tehdy i ted, jen tech penez bylo malo a stale je.
To nevadi.
Dulezitejsi je, jestli jste charakterove v poradku a jestli neprevlikate kabat.
A verim, ze s Vasim intelektem a schopnosti produkovat prispevky Zvedavci, byste mohl mit i nejaky ten prijem navic, aniz byste zmenil styl zivota.
Miru zdar, a fotbalu zvlast [cool]

86037

30.12.2005 15:42

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

krysa 84.?.?.?

Reakce na 86037

>Co jste chtěli tak máte.
>Jako byvaly antikomunista byste mel spise napsat:
>Co jsme chteli, to mame.

Sorry, ale myslíte, že TOHLE jsme chtěli??? To bysme museli být uplně blbí...


>
>Ze stylu psani Vasich prispevku citim, ze jste se rukama
>nezivil.

Já částečně jo, ovšem elektronikou a nikoli kopáním v dolech...

> Spise jste byl nekde v kancelari a tam (pokud jste s vlky
>nechtel vyyyti -jako byvaly antikomunista) jste si moc nevydelal,
>takze podle toho vypada i vyse Vaseho duchodu.

Čímž pádem v kapitalismu obsíráme to, že jsme v komunismu nebyli komunisti... což je vážně úžasný.


>Takze jste si pomerne v teple uzival zivota tehdy i ted, jen tech
>penez bylo malo a stale je.

Moc nám teda netopili, spíš zatápěli...

>To nevadi.
> Dulezitejsi je, jestli jste charakterove v poradku a jestli
>neprevlikate kabat.

Nééé, na novej dnes už nemám...


86048

30.12.2005 16:54

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 86048

Sorry, ale myslíte, že TOHLE jsme chtěli??? To bysme museli být uplně blbí...
Člověk míní, ...chazarstvo mění.
Zvolili jste si do čela hrabivce, zaplatite slzami a nekřesťanskými daněmi.

Ale nic si z toho nedělejte, taky mi to vyrazilo dech, heh [cool]

86055

30.12.2005 14:01

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 86023

Kvartýr vám komunisti dali
Fabriku vám komunisti postavili
Skvělou zdravotní péči vám komunisti zajistili
Kraťoučkou pracovní dobu vám komunisti udělali
Maximální mzdu vám komunisti vypláceli
Energii vám komunisti nezdražovali
Na podchlazení vás komunisti umřít nenechali
Od rodinné tragédie vás komunisti zachraňovali

a vy, nevděčník nevděčnej, jste byl antikomunista. 3x FUJ.

86043

30.12.2005 15:25

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

krysa 84.?.?.?

Reakce na 86043

A k TOMU MUŽU ŘÍCT ASI TOHLE: vědět, jak dopadnu, tak se na celý OF vyseru už v 89tym!

Komunisti ze mě mají prdel, každej z nich je nikoli zavřenej, ale v balíku a vysvětluje mi, proč mě jako kapitalista nezaměstná, vexláci privatizovali kde co, a pseudokomunistická vláda ČSSD mi vysvětluje, proč nedostanu ani práci, ani podporu...
Úprava zdravotnictví mi pak vysvětlí, že zdechnu, neb oni nemají peníze, a zaměstnavatel zase sdělí "ať zdechnu, neb onemocnět nikdy nesmím, jinak mne vyrazí".
Jiný zaměstnavatel mi zas vysvětlí, že mne nezaměstná, neb mám "moc velký kvalifikace a kdo to má platit", přičemž ovšem v požadavcích má nároky jak na Karlovu univerzitu... patrně mi naznačuje, že bych měl mít tyhle znalosti, ale nejlépe z pomocné školy...takže by mě s tím měl stačit minimální plat.
(Neodpustím si sdělit, že při posledním dotazu po zaměstnání coby prodavač elektroniky mi bylo sděleno vedoucím, že "to asi nepujde, neb s vašíma znalostma byste měl jistě sklony těm zákazníkům radit ..."!!!)

Jistě, můžu svobodně cestovat do Německa, například, ..ovšem nemám málem ani na autobus do Prahy, že...

Všechny znalosti a kvalifikace mi leda způsobují problémy, a to, že jsem nebyl v SSM a KSČ patrně další...

Takže K ČEMU jsem si pomohl???

Leda k vládě těch samejch čuráků, akorát že tehdy to vysvětlovali "po stranické linii" a dnes "po kapitalistické linii" ...

Samozřejmě, můžete si třeba levněji koupit video: ale už jste ho zkoušeli sežrat???
A KDO mi vysvětlí, co je logického na tom, že mám kupovat hrušky z Číny a jabka buhví odkud, místo našich, neb designem asi neodpovídají parametrům EU??? Nebo že banány jsou levnější jak brambory???
(No...on taky u nás nikdo z nás nevlastní hypermarket, že... takže proč by třeba Tesco prodávalo brambory od nás, když je sem muže odněkud dovezt a podobně...)


86047

30.12.2005 21:07

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 86047

Pane Krysa, vim ze me zrovna "v lasce" nemate, ale timto vasim clankem jste me "prekvapil". Je to zatim ten nejlepsi clanek, ktery jsem od vas cetl. Vse co jste zde napsal je 100% pravda.
Jak vite, v Cechach neziju, to ale neznamena, ze me politika a ekonomika v teto zemi nezajima. Naopak, mam tak jete otce, sestru a jeji deti a plno sestrenic a bratrancu. Samozrejme ze bych si pral, aby meli jednoho dne v Cechach take lepsi zivot, nez doposud. Bohuzel dnesni politici me v tom "nepresvedcuji". Nevypada to, ze by meli o lidi nejaky zajem. [zmaten]

86073

30.12.2005 22:50

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 86047

Velmi dobře bohužel podáno. Proč bohužel? Protože to bohužel tak je. [cool]

86078

8.1.2006 17:30

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

seda 82.?.?.?

Reakce na 86047

>vědět, jak dopadnu, tak se na celý OF vyseru už v 89tym!<
Já jsem věděl jak to dopadne, ale bylo mi to,díky takovým jako vy,"houby" platné..., nechápu vás, vždyť kapitalizmus je už století "profláknutej"!!
Možná jste dali moc na "profesora" Klause, nebo na "filozofa" Havla? [chechtot]

87194

30.12.2005 16:52

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

bývalý antikomunista 85.?.?.?

Reakce na 86043

>Co jste chtěli tak máte.
>Jako byvaly antikomunista byste mel spise napsat:
>Co jsme chteli, to mame.
>
Co jste chtěli tak máte. Toto mi po sametu říkali skalní komouši. Dovolte mi alespoň skladbou věty se k nim přidat.
>Ze stylu psani Vasich prispevku citim, ze jste se rukama
>nezivil.
Jako mladého buržousta mne vyhodili ze školy, dali mne do Státního učiliště pracovních záloh, kde mne naučili pracovat i rukama. Mnoho let sem se živil dělnickou práci na tří směny, až po absolvování dálkového studia jsem byl přeřazen na tvořivou práci

>Kvartýr vám komunisti dali
>Fabriku vám komunisti postavili
>Skvělou zdravotní péči vám komunisti zajistili
>Kraťoučkou pracovní dobu vám komunisti udělali
>Maximální mzdu vám komunisti vypláceli
>Energii vám komunisti nezdražovali
>Na podchlazení vás komunisti umřít nenechali
>Od rodinné tragédie vás komunisti zachraňovali
>
>a vy, nevděčník nevděčnej, jste byl antikomunista. 3x FUJ.
>
V tom kvartýru se mi žilo lépe, než jako tomu buržoustovi. Fabriku komunisti jen neplánovali, já od počátku se jen podílel na její výstavbě, zajišťovala pak práci mnoha tisícům lidí. Ty fabriky co zůstaly, komunisté zvelebovali a hlavně byly naše!

Zdravotnictví se za komoušů změnilo, téměř všechny prostředky vložené do zdravotnictví byly pro lid. Dnes se lidé okolo zdravotnictví jen starají jak z těch 180 miliard co bude vloženo do zdravotnictví příští rok co nejvíce rozkrást.

Ty energetické zdroje vybudovali komunisti, dnes je z toho dobře živena vybraná skupina.

Byl jsem to, ale nevděčný Antikomunista, ach jó …FUJ, FUJ, FUJ.

Pěkný Silvestr a vše nejlepší do roku 2006, všem i těm dnešním antikomunistům přeje
Bývalý Antikomunista.
[smích] [vyplazený jazyk] [smích]

86054

31.12.2005 3:03

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

zaplatil 65.?.?.?

Reakce na 86054

Mozna jste byl "nevdecnej".....
ale ted si vse priznavate a jste UPRIMNEJ. A to plati! [mrknutí jedním okem]

86105

1.1.2006 1:25

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 86023

>Co jste chtěli tak máte.
Zapomněl jste dodat, kde byla ČSR před válkou nebo před bolševickým pučem a jaké startovní podmínky měla po převratu v r. 1989.

To, že bolševici postavili byty a fabriky, není argumentem. Ty by musela postavit tak jako tak každá společnost. Podívejte se, co všechno ukradli a zplundrovali. Kolik lidí bylo za nic odsouzeno k trestu smrti a pokud nebyli popraveni, dostali na odvolání doživotí a "odseděli" si kupu let?? [naštvaný] Píšu "odseděli si", protože to "sezení" bylo v nelidské dřině např. na Jáchymovském uranu. Znal jsem jich několik a dodnes ti, co žijí mají těžce podlomené zdraví... [naštvaný]

Ne nadarmo se v druhé polovině 80. let říkalo, že budeme další republika CCCP a budeme se jmenovat DNĚPR, neb jsme na dně a v pr.. [chechtot]

Před válkou jsme patřili, tuším, mezi 10 nejvyspělejších států světa. Co s tímto "kapitálem" bolšáni udělali??
Co třeba uran, který lifrovali do Svazu zadarminko, jen to fičelo??
Je to sice jen "kdyby", ale "kdyby...", vezmu-li v úvahu výchozí podmínky a jen ten "blbý uran", kde by dnes za námi bylo takové Švýcarsko...

To, co se děje v současnosti je už jen pokračováním a důsledkem bolševického 40-ti letého rozkladného a rozkradného procesu. Co nestačili rozkrást bolševici za socialismu, dotáhli téměř k dokonalosti se svými kumpány za pseudodekomracie. Stačí se podívat, kdo byli v 90. létech ti, co privatizovali a tunelovali a jak...

Už v roce 1989 jsem tvrdil, že pouze "rudá knížka" není pro mě výpovědí o tom, kdo byl komunista. "Komunisté" byli mnohdy i ti bez knížky. Navíc, kdyby tady byli "Číňani", mnozí z komunistů by podstoupili plastickou operaci obličeje. Jinými slovy - sám komunismus je nejlepší živnou půdou karierismu, lži a přetvářky...
Komunistická idea (marxistická) je zrůdná ve své podstatě. Mnozí to viděli už na jejím začátku. Navíc, jako lidstvo jsme byli varováni samotným Nebem před komunismem ještě před bolševickou revolucí v roce 1917 ve Fatimě. A zrovna tak jako tehdy i dnes si sedíme na uších při ostatních varováních, takže si to pěkně vyžereme až do dna. [pláč]

Asi ne nadarmo se mluví o komunismu jako o nevydařeném experimentu zednářů... Nebo že by se přeci jen vydařil? [zmaten]

86213

2.1.2006 20:53

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 86213

Jen bych připodotkl, že ti Číňané už u nás jsou a premiér nás do budoucna vyhlásil za jejich hospodářskou základnu, aniž by to vzbudilo větší ohlas (i když to vypadá jako naplnění vize z Čapkovy Továrny na Absolutno).
K tomu uranu jsem myslím na propu četl článek evidentního antičehůna, který tvrdil, že se nám takto bolševici mstili za část ztraceného carského pokladu (většina byla bolševikům předána spolu s Kolčakem, zřejmě poté co byly oddíly legií, které se zúčastnily patrně "neplánovaných" bojů r.1918-19, již na cestě do vlasti a nahrazeny nově mobilizovanými z řad zajatců). Tenkrát nás za to Churchill prý skoro proklel (ale mohli se angažovat Spojenci sami, to by tu ale nesmělo být to spiknutí, jehož následky teď po 88 letech odškodňujeme směšnými částkami). Dokonce jsem se setkal cca před 8 lety s emigranty, kteří tvrdili, že Jáchymov vlastnila americká firma. To je sice divoké tvrzení, ale zlodějna to byla skutečně "amerických" rozměrů, za to by bylo v státní kase nasušíno možná dodnes.
Komunisty sice považuji nadále za lotry po levici, ale to co přišlo cca po r.1949 a co předčasně už před válkou pokládal Ribbentrop za nahražení židobolševismu "slovanským fašismem", umožňovalo na rozdíl od dnešní "neviditelné" genocidy naší populace trhem alespoň jakés takés biologické přežití. Dokonce si i skalní komunisté začali uvědomovat závažnost "cikánské otázky" a jak vyplývá z pamětí p.Saleha, ani spřátelený Palestinec u nás prakticky neměl šanci na trvalý pobyt a práci zároveň. Dost odlišné od dnešního "globálního" barevní vpřed (pořád ještě doufám, že je to proto, že internacionální mološi chtějí levnou /a hloupou/ pracovní sílu)a ne pro něco ošklivějšího.

86365

31.12.2005 2:19

O, no jo, ceska svejkarna

zaplatil 65.?.?.?

co taky jineho. Za rudych dablu byl kazdy i kdyz ne 'jako-komunista', tak alespon jim lojalni. Nyni je to naopak, nikdo nebyl nikdy 'jako-komunista' a vsichni jsme hrdinne proti. Roztomile.

Ted ale maly krok zpatky a podivejme se na sebe. Nejsme nejak prilis 'ohebni v pase'? Jen se bavim pri prestave, jak za nejakych 20let se bude opet kazdy dusovat ze nikdy nebyl pro 'demokracii'. Ze to byla zase jenom svejkarna.

Holt, toto je narod rozenych fakyru. [chechtot]

86095

31.12.2005 2:56

RE: O, no jo, ceska svejkarna

TS 213.?.?.?

Reakce na 86095

>Ze to byla zase jenom svejkarna.

A neni snad?

86101

Příspěvků: 172

29.12. 12:29 kohout  Bolsevici ,rakovina sveta...
08.01. 15:48 seda  RE: Bolsevici ,rakovina sveta...karcinogen:kapitalizmus!?
29.12. 22:18 Petr Gejdoš  To je docela citlivé téma.
30.12. 10:10 Piere  RE: To je docela citlivé téma.
25.11. 12:43 LV  RE: To je docela citlivé téma.
30.12. 01:36 trodas  Ano, to je presne. Neni poskozeneho bez poskozovatele....
30.12. 03:50 Stojan Jakotyč  Trodasi, to ste mi teda rodinka ...
30.12. 11:23 pastinak  RE: Trodasi, to ste mi teda rodinka ...
30.12. 17:07 Nori Kazu  RE: Trodasi, to ste mi teda rodinka ...
30.12. 07:18 Rene Bartosek  Kruta pravda
30.12. 07:29 Blahnik  RE: Kruta pravda
30.12. 23:19 Pavel  RE: Kruta pravda
31.12. 00:52 Blahnik  RE: Kruta pravda
31.12. 02:36 zaplatil  RE: Kruta pravda
01.01. 03:34 Blahnik  RE: Kruta pravda
01.01. 19:48 trodas  RE: Kruta pravda
31.12. 02:53 Jiří Táborský  Zase si kapitálně serete si do huby, Ben Hurvínku
31.12. 05:20 Blahnik  RE: Zase si kapitálně serete si do huby, Ben Hurvínku
31.12. 23:26 Pavel  RE: Zase si kapitálně serete si do huby, Ben Hurvínku
01.01. 03:03 Blahnik  RE: Zase si kapitálně serete si do huby, Ben Hurvínku
31.12. 03:31 TS  RE: Kruta pravda
31.12. 04:51 Blahnik  RE: Kruta pravda
31.12. 06:28 Jiří Táborský  RE: Kruta pravda
31.12. 09:46 Blahnik  RE: Kruta pravda
31.12. 19:02 Jiří Táborský  Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?
31.12. 23:33 Pavel  RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?
01.01. 03:10 Blahnik  RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?
01.01. 19:50 trodas  RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?
01.01. 20:48 Petr  RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?
01.01. 22:15 zaplatil  RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?
01.01. 23:20 Antiseptik  RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?
01.01. 23:34 Pavel  RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?
01.01. 23:42 Nori Kazu  RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?
01.01. 22:55 Blahnik  RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?
08.01. 16:14 seda  RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?
08.01. 23:00 Pavel  RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?
08.01. 16:03 seda  RE: Ben Hurvinku, Spejbl není doma, že zase vytrubuješ do světa blbosti?
31.12. 05:53  RE: Kruta pravda
31.12. 06:22 Blahnik  RE: Kruta pravda
31.12. 23:07 zaplatil  RE: Kruta pravda
31.12. 23:19 Pavel  RE: Kruta pravda
01.01. 00:15 zaplatil  RE: Kruta pravda
01.01. 03:25 Blahnik  RE: Kruta pravda
01.01. 18:03 zaplatil  RE: Kruta pravda
01.01. 19:32 Petr Gejdoš  RE: Kruta pravda
01.01. 20:41 zaplatil  RE: Kruta pravda
01.01. 22:48 Blahnik  RE: Kruta pravda
01.01. 22:31 Blahnik  RE: Kruta pravda
02.01. 16:08 zaplatil  RE: Kruta pravda
03.01. 03:56 kema  RE: Kruta pravda
01.01. 19:08 Pavel -Čert- Němec  RE: Kruta pravda
01.01. 23:01 Blahnik  RE: Kruta pravda
02.01. 09:32 Pavel -Čert- Němec  RE: Kruta pravda
01.01. 23:10 Pavel  RE: Kruta pravda
01.01. 23:55 Blahnik  RE: Kruta pravda
02.01. 05:53 Pavel  RE: Kruta pravda
08.01. 16:20 seda  RE: Kruta pravda
03.01. 03:19 Rene Bartosek  RE: Kruta pravda
30.12. 23:10 Pavel  RE: Kruta pravda
30.12. 08:34 hostující  myslím si,
30.12. 09:10 mepp from www.kaktusyweb.  Ma to jeste smysl?
30.12. 09:48 bývalý antikomunista  PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
30.12. 11:06 nitram.r  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
30.12. 13:43 Vratislav  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
08.01. 16:38 seda  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
30.12. 11:13 gogo  SOUHLAS A NAVIC...
01.01. 22:11 zaplatil  RE: SOUHLAS A NAVIC...
30.12. 12:08 trodas  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
30.12. 13:28 Pavel -Čert- Němec  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
30.12. 14:37 Zvědavej  To jste vystihl správně, s tou morálkou...
31.12. 03:24 zaplatil  RE: To jste vystihl správně, s tou morálkou...
31.12. 16:19 Zvědavej  RE: To jste vystihl správně, s tou morálkou...
02.01. 00:38 zaplatil  RE: To jste vystihl správně, s tou morálkou...
30.12. 20:49 Ruda  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
31.12. 00:48 Pavel -Čert- Němec  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
30.12. 23:14 68  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
31.12. 01:09 Antiseptik  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
31.12. 19:31 68  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
31.12. 02:58 TS  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
31.12. 10:50 trodas  OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
31.12. 17:29 68  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
31.12. 19:51 TS  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
01.01. 01:22 trodas  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
03.01. 03:33 Rene Bartosek  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
03.01. 08:32 68  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
03.01. 22:42 TS  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
04.01. 00:10 68  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
04.01. 03:01 Rene Bartosek  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
04.01. 03:31 68  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
04.01. 07:45 Rene Bartosek  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
04.01. 16:14 68  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
05.01. 03:28 Rene Bartosek  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
05.01. 06:39 68  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
05.01. 11:45 TS  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
05.01. 19:28 68  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
06.01. 08:15 Pavel -Čert- Němec  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
06.01. 16:22 68  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
06.01. 17:10 Gdosy  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
06.01. 17:32 68  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
06.01. 17:30 TS  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
06.01. 21:53 68  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
06.01. 12:59 TS  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
06.01. 23:17 68  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
07.01. 03:17 Rene Bartosek  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
07.01. 06:51 68  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
04.01. 12:42 TS  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
04.01. 09:12 TS  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
04.01. 16:19 68  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
04.01. 21:36 TS  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
31.12. 19:31 Antiseptik  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
31.12. 19:40 Alexa  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
31.12. 20:06 Antiseptik  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
31.12. 20:14 Antiseptik  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
01.01. 01:42 trodas  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
31.12. 21:22 TS  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
01.01. 01:51 trodas  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
01.01. 01:35 trodas  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
01.01. 01:29 trodas  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
01.01. 02:09 Janek  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
01.01. 20:12 trodas  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
03.01. 03:40 Rene Bartosek  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
01.01. 03:39 Blahnik  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
01.01. 19:30 TS  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
01.01. 23:12 Zvědavej  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
01.01. 23:48 Blahnik  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
02.01. 05:57 Pavel -Čert- Němec  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
02.01. 20:19  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
02.01. 23:24 TS  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
03.01. 10:20 Pavel -Čert- Němec  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
03.01. 03:48 Rene Bartosek  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
02.01. 16:27 TS  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
02.01. 17:03 Had  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
03.01. 01:14 Blahnik  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
03.01. 09:00 Had  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
04.01. 06:08  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
04.01. 11:45 Alexa  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
04.01. 15:25 Had  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
05.01. 06:35 Blahnik  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
05.01. 10:51 Pavel -Čert- Němec  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
06.01. 04:45 Blahnik von Arogant  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
06.01. 20:12 TS  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
03.01. 09:49 bývalý antikomunista  RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu
30.12. 17:44 Antiseptik  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
30.12. 22:48 Alexa  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
30.12. 23:07 Antiseptik  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
30.12. 23:19 Alexa  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
30.12. 23:35 Antiseptik  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
31.12. 12:11 Alexa  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
31.12. 14:52 Antiseptik  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
01.01. 02:10 Janek  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
01.01. 11:49 Alexa  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
02.01. 17:20 Janek  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
02.01. 17:40 Alexa  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
03.01. 03:54 Rene Bartosek  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
08.01. 18:39 Antiseptik  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
08.01. 19:16 Rene Bartosek  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
08.01. 18:02 seda  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
08.01. 16:49 seda  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
30.12. 12:08 V. Sodek  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
30.12. 15:42 krysa  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
30.12. 16:54 V. Sodek  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
30.12. 14:01 Vratislav  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
30.12. 15:25 krysa  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
30.12. 21:07 Ruda  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
30.12. 22:50 Antiseptik  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
08.01. 17:30 seda  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
30.12. 16:52 bývalý antikomunista  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
31.12. 03:03 zaplatil  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
01.01. 01:25 Janek  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
02.01. 20:53  RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK
31.12. 02:19 zaplatil  O, no jo, ceska svejkarna
31.12. 02:56 TS  RE: O, no jo, ceska svejkarna

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 0

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,40 Kč
Euro
24,28 Kč
Libra
29,16 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,46 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
18,73 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,83 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 379,68 Kč
1 unce stříbra
515,89 Kč
Bitcoin
896 762,79 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 584