Diskuze k článku

Listopad

Příspěvků 25

17.11.2005 20:48

Bravo Mindo

kema 207.?.?.?

Bravo Mindo.
at zijou ti, kteri se proti tomu hnusu dokazali postavit !!!

78822

17.11.2005 22:59

Listopad...

kubrt 81.?.?.?

Mindo,
asi jste krásně popsala momentální pocity většiny těch, co tam tehdy byli. Dnešní mladí mají jasno - komunistickej sajrajt, i my ...cetiletí jsme teď posluhovači komunistů a šlapali jsme po demokracii...už mě to nebaví. Slušní byli slušní i za komunistů, i když platili příspěvky. Hajzli zůstali hajzlama - a dnes mají mnohem větší šanci toho využít. Tak se aspoň snažím nemít ze svých dětí hajzly - i když mi to budou časem vyčítat. Mějte se hezky.

78859

18.11.2005 0:22

Něco tu chybí

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Mezi různejma smajlíkama chybí "palec nahoru" pro pani Mindu.Hodil by se tam.

78888

18.11.2005 7:57

Zde je ten palec:

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 78888

http://imgs.idnes.cz/diskuse/rukaon.gif

78923

18.11.2005 18:42

RE: Zde je ten palec:

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 78923

>http://imgs.idnes.cz/diskuse/rukaon.gif

79047

18.11.2005 17:22

Dotaz mimo téma

Adapa 84.?.?.?

Pane Stwora, kam zmizela možnost přispívat skrze SMS? Rozhodl jste se to zrušit a zůstat jen na platbách přes účet?
Já osobně jsem kombinoval obě platby...

79028

18.11.2005 17:27

RE: Dotaz mimo téma

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 79028

Chystám o tom samostatný článek.

79031

19.11.2005 2:54

kniha o revoluci

Belveder 64.?.?.?

Nejak jsem cele to vzrusujici udobi te sametove revoluce zmeskal tady v zamori [venoval jsem se tehda ruznym karnevalum a kourival jsem rad hasis].Proto tedy jsou me vedomosti o udalostech,mistech a lidech spojenych s touto historickou udalosti chaoticky utrzkovite,musim vsak dodat,ze "karnevalovych" dnu v zadnem pripade nelituji.
Mnozi z vas zajiste precetli jste mnoho knih a ruznych publikaci popisujicich revolucni deni a ja bych se vas rad tedy optal jakou knihu-hy povazujete za nejobjektivnejsim svedectvim teto doby.Urcite se v teto otazce neshodnete,ale rad bych slysel vase nazory a to mi pak usnadni vyber vhodneho materialu k cetbe.Pokavad snad nekdo vite o nejake webstrance,kde je chronologicky a se zdravou davkou dramaticnosti vytvoren obraz sametove revoluce,rad tam taktez zavitam. Svetu mir.

79115

19.11.2005 8:02

RE: kniha o revoluci

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 79115

Nejobjektivnější svědectví té doby je na těchto webech, které tu na Zvědavci zanechali diskututéři pod článkem pana Krále o Havlovi:
http://www.volny.cz/l_kopecky/conspiracy/analyza/mir.htm
http://zpravy24.pantax.cz/
http://casodej.cz/analyza17.htm

Teprve s odstupem 16.let si člověk uvědomí všechny tehdejší souvislosti a veškeré ty podvody, které tenkrát byly na nás, důvěřivých a naivních občanech páchány. Ježíšikriste, když si vzpomenu, jak jsme nadšeně poslouchali Hlas Ameriky a jak jsme strašně fandili Chartě 77- ale když se tam chtěl brácha přihlásit, tak neměl šanci, protože do tak výlučného spolku mohli vstoupit pouze kádrově prověření, nebo Vyvolení.

79134

20.11.2005 6:36

RE: kniha o revoluci

Belveder 64.?.?.?

Reakce na 79134

dekuji Jarmilo,jsou to velice zajimave stranky,jsem prekvapeny nakolik byla Charta infiltrovana bolseviky

79245

19.11.2005 7:26

Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.

J. H. 83.?.?.?

Pro ilustraci: Víceméně ze zoufalství sleduji na Primě Magora Zemana. Prozatím poslední díly líčily, jak chudáka magora pronásledovali zlí revizionisti a jak jim to se sovětskými tanky za zády oplatil. Je to poučné nejméně ze dvou důvodů. Jednak si člověk uvědomí, že komunisti sami v šedesátých létech připustili a i přiznali zločiny padesátých let. Velkou část postižených amnestovali, některé i rehabilitovali. V některých případech byli i potrestáni strůjci nejhorších nehorázností. Pro normalizaci ovšem zvolili staré Plzákovo heslo: "Zatloukat, zatloukat, zatloukat." Je to asi znak všech normalizací - že se lže. Právě tím, že jsou lidé proti lžím bezmocní, jsou doháněni k rezignaci a zoufalství.
Za druhé nám seriál v předstihu líčí, jaká až neskutečná pakáž se ujme boje za svobodu a demokracii, když komunisté zvolili koryta pod ochranou vojsk Varšavské smlouvy. Jak můžeme čekat, že se z jedné normalizace přehoupneme po krátké mezihře do druhé.
Takže ono nezbývá, než si pamatovat. Ještě jednou dík.

79130

20.11.2005 4:34

RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.

Zdenek Matoušek 216.?.?.?

Reakce na 79130


>Jak můžeme čekat, že se z jedné normalizace přehoupneme po
>krátké mezihře do druhé.

>Takže ono nezbývá, než si pamatovat. Ještě jednou dík.

Děkuji Vám za ta slova p. Jindro (aspoň si myslím, že jste J. Hrdlička). Je to pořád dokola, ten český národ je takový, jaký je. Vždycky se najde dost těch, kteří v zájmu svého osobního prospěchu, majíce určité postavení, to "poserou" jiné, velké části národa. Ať už to bylo za Rakouska, Německa či Sovětů. Tak mně připadá, že je to jako kus zaneřáděné země, ze které chce někdo udělat "pěknou" zahradu, ale naseje tu "kultůru", kterou se rozhodl pěstovat, do špinavých skládek smetí a bujícího plevele, takže něco se sem tam ujme, ale ten plevel a neřád kolem to povětšinou zahubí. Asi je většina z nás, kteří z této "rajské" zahrady utekli, z části zbabělá, ale radši budu "zbabělec", než se jako Don Quijote rvát s tím "plevelem", který je tak rozbujelý, že se snad ani nedá vymýtit. V prvé řadě by se měla ta "země" vyčistit od toho býlí a "bordelu" a pak začít s nějakou setbou "ušlechtilých" plodin. Asi bude dost těžké sehnat recept, jak to udělat, no, demokraticky to asi nepůjde vůbec, protože ta demokracie právě ty největší "hajzly" chrání. Tož tak, je to pouze můj názor a mohu se samozřejmě mýlit, ale bohužel mi to tak připadá. Nevím jestli je to tím, že ten "slavný" český národ se vlastně skládá z takového koktajlu jiných etnických druhů a tudíž je to vlastně "normální", ale podle těch historických událostí, které se s nějakou prapodivnou podobou opakují, nepřicházejí mi na mysl moc růžové vyhlídky. "Šejkspírem" řečeno - " je něco shnilého ve státě českém", končím a těším se, že mě z toho někdo "přesvědčivým" způsobem vyvede. Jenom se modlím, aby se tou myšlenkou nezačal zabývat p.Lev. Jednou "srdeční" záležitostí už jsem si prošel. Takže p. Lev prosím, tentokrát raději NE ! Někdy je méně více ! Tahle otázka je pro onačejší hlavičky, než je třeba takový Zorba a jemu podobní "vlastenci" až za hrob, přitom ale češtinu prznící v jednom kuse. Komenský by mu nejspíš řekl : "Všeliké Vaše činění, toliko pro hovada vhodné zdá se býti !"

Bývalý president Beneš (nevalné pověsti), snad měl říct Gottwaldovi, na jeho přednes o "komunistické" budoucnosti, že :"Jestli se Vám to povede, tak Vás budou lidi na rukou nosit, ale jestli ne, tak to tady tři generace nedají dohromady". No, takže nám zbývají jen nějaké dvě generace a pár let. Na konec, ono to není až tak zlé, to jen někteří to dělají horší, než to ve skutečnosti je. Patřím tam nejspíš i já.
A kromě toho : "Všechno je jinak !" [mrknutí jedním okem]

79239

20.11.2005 5:36

RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 79239

Zdenku
Smele si dovoluji odepsat.
Timto vlastne zadam vsechny ty, kteri se vyskytuji permanentne za hranicemi CR a jezdi sem pouze na dovolenou, aby v zajmu jejich rodne hroudy pouze naslouchali a nestrkali nos do veci, ktere opravdu vidi jen "z okna rychliku".
Nazory vitany, rady pouze s velkou hromadou penez, aby bylo za co nakoupit sekacky plevele.
[cool]
Preji pekny den

79241

20.11.2005 6:55

RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.

Zdenek Matoušek 216.?.?.?

Reakce na 79241

>Zdenku
>Smele si dovoluji odepsat.
>Timto vlastne zadam vsechny ty, kteri se vyskytuji permanentne za
>hranicemi CR a jezdi sem pouze na dovolenou, aby v zajmu jejich
>rodne hroudy pouze naslouchali a nestrkali nos do veci, ktere
>opravdu vidi jen "z okna rychliku".

>Nazory vitany, rady pouze s velkou hromadou penez, aby bylo za co
>nakoupit sekacky plevele.

> [cool]
>Preji pekny den

No, Vladimíre !
Jestli si myslíš, že v tomhle případě pomůže spousta peněz a "sekačky plevele", i když ty by docela mohly (ovšem musely by být stavěné tzv. "na zakázku"[mrknutí jedním okem]), tak já si zase tak moc jist nejsem tím, že ten celý, český národ o to nějak moc stojí. Totiž, kdyby se ta "pomyslná" čistka provedla hned na konci 89ého roku, tak by to smetlo tak velké množství lidí, že by těch "čistých" zůstala jen přehršle. To je taky ten "český problém", já na bráchu, brácha na mě. Já teď čtu knihu, kterou mi půjčil a doporučil přečíst můj kamarád, je to kniha o Mašínech a spol., jmenuje se "Zatím dobrý" od Jana Nováka. Je to dílo, které bych doporučil ke čtení všem mladým lidem v dnešní ČR a nejen těm, i když některé pasáže, kde se Radek Mašín snaží "zlikvidovat" co nejvíc jeho "třídních" nepřátel, mně příliš "nesedí", ale docela chápu jeho přístup a vztah k těmto "třídním" nepřátelům. Myslím, že se tam málo kdy vyskytuje nějaká nadnesenost, či přikrášlení, je to psáno ve stylu "dichtung und wahrheit", asi jak psala řada jiných spisovatelů (Zweig, Toman, Loukotková aj.) a je to to velice dobře a lidsky podáno, proto mě ještě teď strašně "sere", že když tady byl prognostik Klaus (asi před rokem), tak jsem se ho zapoměl zeptat, z jakého důvodu odmítl dát Mašínům vyznamenání za statečnost. Asi proto, že sám je krysa "podělaná a vyčuraná". Ale to nebude jen on, takových je asi právě většina a proto máme to, co máme. ACH, TA NAŚE "HOLUBIĆÍ" POVAHA ! Je to jak řekl Ondřej Hejma v jednom pořadu o pivu, který natočil jeden angličan, ještě za totáče :"Na co se hrnout do předu ?! Dejme si další pivo a počkejme, jak se to vyvrbí !" A k tomu bych jen tak, ovšem "bezelstně", přihodil Nerudovo - "Jak lvové bijem o mříže, jak lvové v kleci jatí ! ..."
[chechtot]

79246

20.11.2005 7:01

RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.

68 68.?.?.?

Reakce na 79241

Zdenku
Smele si dovoluji odepsat.
Timto vlastne zadam vsechny ty, kteri se vyskytuji permanentne za hranicemi CR a jezdi sem pouze na dovolenou, aby v zajmu jejich rodne hroudy pouze naslouchali a nestrkali nos do veci, ktere opravdu vidi jen "z okna rychliku".
Nazory vitany, rady pouze s velkou hromadou penez, aby bylo za co nakoupit sekacky plevele.


Vladimire, jeste by jste mel napsat:

Timto vlastne zadam vsechny ty, kteri se vyskytuji permanentne za hranicemi USA a jezdi sem pouze na dovolenou, aby v zajmu jejich rodne hroudy pouze naslouchali a nestrkali nos do veci, ktere opravdu vidi jen "z okna rychliku".
Nazory vitany, rady pouze s velkou hromadou penez, aby bylo za co nakoupit sekacky plevele.

Preji pekny den

[smích] [smích] [smích]

79249

20.11.2005 9:35

RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.

Zdenek Matoušek 216.?.?.?

Reakce na 79249

>Vladimire, jeste by jste mel napsat:
>
>Timto vlastne zadam vsechny ty, kteri se vyskytuji permanentne za
>hranicemi USA a jezdi sem pouze na dovolenou, aby v zajmu jejich
>rodne hroudy pouze naslouchali a nestrkali nos do veci, ktere
>opravdu vidi jen "z okna rychliku".

>Nazory vitany, rady pouze s velkou hromadou penez, aby bylo za co
>nakoupit sekacky plevele.

>
>Preji pekny den
>
> [smích] [smích] [smích]

Tak jim p.68ej něco povím. Myslím, že většina těch, kteří "vzali kramle" a ocitli se v různých zemích světa, dostatečně vyspělých a civilizovaných, taky prožila podstatnou část svého života v systému, který již, drahných tomu 16 let, zašel na úbytě. Nicméně jak vidno z mnohých příkladů, ideologická penetrace tohoto systému, stále ještě nevyprchala z hlav a podvědomí znepokojující množiny občanů, kteří byli tímto režimem zasaženi a ovlivněni. Snad je to docela normální, průvodní jev, ovšem jen u "určité" části a u "určitého" druhu těchto občanů. Je jich bohužel, stále ještě nad očekávání přemíra, ono to asi bude muset nejspíš vyhnít. Takže ti, co se "přesunuli" jinam, mají samozřejmě svoji vlastní zkušenost, jak s tím bývalým režimem, tak i s tím, ve kterém se ocitli když se usadili ve svém novém domově a dodnes tam žijí. No, on si to většinou každý přebere po svém, ale já mám zato, že člověk, který měl možnost poznat a vidět kus světa, tak má pravděpodobně trošku větší přehled o určitých věcech, než někdo, kdo byl nejdál pár kilometrů od svého bydliště. I když i tady připouštím vyjímku, ale ta právě není pravidlo. A oni ti naši krajané, tedy (někteří) občané ČR, mají taky i leckdy pravdu o těch pitomých emigrantech, stačí si tady zabrouzdat (a nejenom tady) v těchto komentářích, zvláštěpak u některých es, kteří se budou bít v prsa, jací jsou vlastenci, ať už své bývalé, či nové vlasti. Je to jen poněkud směšné, nic víc, nic míň. A zrovna tak nechápu, jak může někdo někoho odsuzovat za něco, co ten udělal, když to bylo jeho svaté právo a jeho vlastní rozhodnutí. To, že nás odsoudili kreténi soudruzi, kteří si vytvořili zákony omezující základní lidská práva, to bych z jejich hlediska (i když velmi zcestného) pochopil, co ale nechápu je, proč to dělá někdo, kdo mě například ani nezná a nazývá mě prašivým emigrantem, přestože už soudruzi dávno nedrží ty pomyslné opratě zákona a vlády nad prostým lidem. Když už je někdo vůl, tak je docela jedno, jestli je odtud, nebo odjinud, nebo jestli zastává nějakou státní funkci, ale je to docela jasně hovořící o tom, jaký ten náš národ vlastně je. Mrzí mě to, ale těžko s tím něco nadělám. Je to jak říkával můj děda :"Člověk je dobrý, ale lidi jsou svině !" Takže jedině zpátky do tekutého stavu a ... [zahanbení]

79260

20.11.2005 15:52

zdenku

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 207.?.?.?

Reakce na 79260

velmi dobre, hovoris z mych "prohulenych" plic!!! ja vzpominam kdyz to tehdy za "nas tam v CSSR oni vybojovali", zatim co my jsme zde zili blahobytnym zivotem, jak mne napadla jedna pani v pocatku euforistickeho vitezstvi nad bolsevizmem-dnes to zni jako dobry vtip, ze????
ano, to bylo, dejte, pujcte, pomozte, moc nekecejte, my vas o to stejne voberem, ze?
vetsina cechonadutcu (nejen v hroude!) si mysli, jak to bylo urputne vybojovano, zatimco faktem jest, ze to vybojovano jiz davno bylo, byla to jen "camouflage" na oko pro publikum. dukazem toho muzeme videt to, jak mistrne si bolsevici rozdelili posty, jak si "malou domu" prihrali do kapes a hlavne jak zdevastovali a zruinovali ten zbytek toho, co v tej republice jeste zbylo.
a deje se jiz 16 let, slava !!!!!a hrdy jsem!!!
stefan

79286

20.11.2005 23:05

RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.

68 68.?.?.?

Reakce na 79260

co ale nechápu je, proč to dělá někdo, kdo mě například ani nezná a nazývá mě prašivým emigrantem, přestože už soudruzi dávno nedrží ty pomyslné opratě zákona a vlády nad prostým lidem.

Pane Matousek, na to je kratka a jednoducha odpoved: Stupidita a zavist.

79328

20.11.2005 21:50

RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 79249

2:68
Tak jsem za tech 14let tady vypozoroval, ze zezacatku hltali informace, ktere jsem zadarmo rozdaval,...takovy jsem byl hlupak. A co,...priznavam.[zahanbení]
Mnoho z nich delalo jakoze neposloucha, ale to jen naoko.
A uz kuli pikle.
Nikoliv, aby zvolili cestu, na kterou jsme jako temer vsichni emigranti zvykli, ale pri nejblizsim moznem okamziku kradli, podvedli, prevedli.....proste charaktery uplne v prdeli.
A neštítili se postavit si svuj bussines na nakradenych penezich a informacich. Vse od kamarada,
ktery zacal budovat nikoliv z nakradeneho, ci vyvexlovanych, ale letitou praci cestne nabytych a zdanenych v US. Vedeli to, ale stejne kradli. A budou krast dal.....
Léta šla a já zjistil, ze hlavni duvod proc kradli z toho, co patrilo mym detem a manzelce, byla prachsprosta zavist. Kdyby aspon bylo co zavidet,heh....houbec,....nic nebylo. Snad jen ta desetileta zkusenost z Kalifornie, ktera mi zde byla spise ke skode.
Vzpominam si, ze jednou jsem mel takovy maly obchudek ( indoor swap meet - pro ty, co vi ), kde mymi nejvetsimi konkurenty byli cinan a korejec. Kdyz jsem si odskocil pro jidlo, nebo treba na WC, tak mi to jeden, nebo druhy beze slova pohlidali.
Solidarita, takova ta obycejna,...lidska,....ta tady chybi ze vseho nejvic.
Mistni povahy nemaji rády, kdyz jim nekdo radí. A je to tak spatne, ze za radu se i pomsti.
Absurdita na entou.
Od emigranta, pro místní, rada vyzní jako výsměch jejich tápání.
...divne to povahy,....
Ma zkusenost mi rika: rici nazor OK, davat rady blizkym v CR-sebevrazda.

P.S.
Tam , kde podani ruky a cestne slovo chlapa nema valnou cenu, neni co řešit.
Mistni nesou tihu "nove doby" dost ztěží.

. . . . . . . . . . . . . .
Takze, ma pripominka ve zneni:....nestrkali nos do veci, ktere opravdu vidi jen "z okna rychliku".
byla myslena ve prospech emigrantu, aby nedostali taky ranu mezi oci. [mrknutí jedním okem]

[cool]

79317

21.11.2005 18:08

RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.

J. H. 83.?.?.?

Reakce na 79317

Prosím vás, nepřipadají vám ty řeči, které jsme léta slyšeli od politiků a ještě teď se objevují na diskusních fórech, mimo jiné i zde už trochu jednotvárné? Myslím tím žvásty o komunistické devastaci morálky, české malosti a podobně. Dovolím si tvrdit, že všechno je jinak.
Na úvod si rozeberte krásné české slovo zahálka. Je to něco, co je přirozenému cítění naprosto odporné, takže člověk, který zahálí musí tuto svou činnost zahalovat čili maskovat. Platí to i o dalších špatných lidských vlastnostech, třeba prodejnosti, přestože nemají tak názorný název. No a to je základní věc, kterou si musíte uvědomit o lidech, kteří nám byli před šestnácti lety propagandou představeni jako Morální Velikáni. Platí to i o těch, kteří tu propagandu vytvářeli a šířili. A jak se maskovali? Většinou podle zásady „zloděj křičí chyťte zloděje“.
Byla a do určité míry ještě je to roztomilá doba. Zatímco se rozkrádaly miliardy mluvilo se o tom, jak Češi kradou v samoobsluhách, zatím co si všehoschopní zakládali doživotní bezpracné zlaté trafiky se mluvilo o české lenosti, zatímco mocní lezli do prdele komukoli, kdo o to sebeméně stál mluvilo se o české bezpáteřnosti a tak dál. Když pak přišla řeč na ty velké, obvykle se ozvalo, že každý má takovou vládu, jakou si zaslouží. No dobrá. Jsou u nás miliony lidí, kteří podnikají za velice bídných podmínek, dřou se jako živnostníci od nevidím do nevidím nebo aspoň tvrdě pracují, aby se poctivě uživili. Ti si vládu nezaslouží?

A proč to dost dlouho fungovalo? No jednak Češi tenkrát věřili politikům, kteří jim byli propagandou nabídnuti tak, jak by měli věřit Evangeliu. Když člověk, kterému dneska řeknou leda Vašek - šašek prohlásil, že demoralizovaní Češi kradou v západních samoobsluhách, jezdili lidi houfně do Vídně, krást do tamnějších samoobsluh. A ti, co sami nekradli se s tím chlubili.
Za druhé si lidé, kteří říkají podobné roztomilosti neuvědomují, že mluví také o sobě. Když třeba podobné řeči vede člověk, který se na západě tvrdě protloukal, než si vydobyl slušné postavení, vůbec mu nedochází, že podle vlastních teorií měl vlastně pojít někde u plotu, protože je přece taky Čech.

79439

22.11.2005 0:10

RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 79439

>Dovolím si tvrdit, že všechno je jinak.
Dle Vaseho prani, pane Jindrichu [smích]

>Na úvod si rozeberte krásné české slovo zahálka.
Tak tady jsem zacal nechapat....
> Je to
>něco, co je přirozenému cítění naprosto odporné, takže
>člověk, který zahálí musí tuto svou činnost zahalovat
>čili maskovat. Platí to i o dalších špatných lidských
>vlastnostech, třeba prodejnosti, přestože nemají tak
>názorný název. No a to je základní věc, kterou si musíte
>uvědomit o lidech, kteří nám byli před šestnácti lety
>propagandou představeni jako Morální Velikáni. Platí to i o
>těch, kteří tu propagandu vytvářeli a šířili. A jak se
>maskovali? Většinou podle zásady „zloděj křičí chyťte
>zloděje“.

>Byla a do určité míry ještě je to roztomilá doba. Zatímco
>se rozkrádaly miliardy mluvilo se o tom, jak Češi kradou v
>samoobsluhách, zatím co si všehoschopní zakládali
>doživotní bezpracné zlaté trafiky se mluvilo o české
>lenosti, zatímco mocní lezli do prdele komukoli, kdo o to
>sebeméně stál mluvilo se o české bezpáteřnosti a tak dál.
>Když pak přišla řeč na ty velké, obvykle se ozvalo, že
>každý má takovou vládu, jakou si zaslouží. No dobrá. Jsou
>u nás miliony lidí, kteří podnikají za velice bídných
>podmínek, dřou se jako živnostníci od nevidím do nevidím
>nebo aspoň tvrdě pracují, aby se poctivě uživili. Ti si
>vládu nezaslouží?

>
>A proč to dost dlouho fungovalo? No jednak Češi tenkrát
>věřili politikům, kteří jim byli propagandou nabídnuti tak,
>jak by měli věřit Evangeliu. Když člověk, kterému dneska
>řeknou leda Vašek - šašek prohlásil, že demoralizovaní
>Češi kradou v západních samoobsluhách, jezdili lidi houfně
>do Vídně, krást do tamnějších samoobsluh. A ti, co sami
>nekradli se s tím chlubili.


>Za druhé si lidé, kteří říkají podobné roztomilosti
>neuvědomují, že mluví také o sobě. Když třeba podobné
>řeči vede člověk, který se na západě tvrdě protloukal,
>než si vydobyl slušné postavení, vůbec mu nedochází, že
>podle vlastních teorií měl vlastně pojít někde u plotu,
>protože je přece taky Čech.

....a neporozumnel jsem az do konce.
Fakt, ....proste jsem nepochopil, co jste chtel timto prispevkem naznacit
a timto pak vyvratit ma tvrzeni.
Lituji,...ale nepochopil jsem. [zmaten]
...asi bych mel jit radeji spat
Prectu si Vas prispevek rano jeste jednou [mrknutí jedním okem]

79497

22.11.2005 10:17

RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.

J. H. 62.?.?.?

Reakce na 79497

Reagoval jsem víc na tón některých příspěvků než na ten jeden konkrétní. Cílem bylo vysvětlit, že když se budete dívat na lidi doma optikou disidentsko - normalizátorské propagandy, uvidíte padouchy bez ohledu na to, jací skutečně jsou. Ve skutečnosti to někdy pravda je, někdy není - samozřejmě.
Přikládám osnovu:
Lumpi špiní svoje spoluobčany, aby sami vypadali lepší.
Při druhé normalizaci nabyl tento jev obrovských rozměrů.
Lidé tomu věřili ze dvou důvodů.
Jednak ti, kteří se prohlásili za osvoboditele a Morální Velikány získali u nich netušenou autoritu - čili z hlouposti.
Za druhé se ti, kteří podobné šplechty opakovali také cítili lepší a neviděli, že vlastně špiní sebe samé - čili z hlouposti.

79573

21.11.2005 1:12

RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 79241

Jsem moc rad, ze se tady "rozjely" ty prispevky ohledne emigrace.
Hodne lidi v Cechach vubec nechape, jak se tady na "zapade" zije. Kdyz prijedu domu(do Cech), tak me kazdy rika: "To se ti to sem jezdi, kdyz mas dolary". Vsichni si mysli, ze jsme tady vsichni milionari(vcetne moji segry). Parkrat jsem pozval rodinu a sve pratele do hospody(a zaplatil), uz bych to ale neudelal.
Znam lidi, kteri si narikaji ze nemaj praci. Kdyz jim reknu ze muzou jit delat nekde na stavbu, tak me reknou: "Co blaznis, copak jsem nakej Ukrajinec".
Kdyz jsem prisel do Kanady, tak jsem znal anglicky jen par slov a frazi. I kdyz jsem byl v Cechach vyuceny instalater, tak jsem hned prvni mesice v remesle delat nemohl. Musel jsem si platit skolu(anglicke lekce), najem a jidlo. Proto jsem musel delat v jedny hospode jen pomocnou silu.
Kdyz jsem toto rekl my segre(ktera zije v Cechach), tak me rekla, ze by to nikdy nedelala. Jo to se ji to keca, kdyz to nikdy neprozila.
Postupem casu jsem se konecne dopracoval k tomu, ze ted delam instalatera v jedne canadske firme.
Kdyz prijedu domu a reknu segre a mym pratelum, co jsem si musel "vytrpet", nez jsem se k necemu vypracoval, tak me akorat reknou, ze oni by se na to "vysrali".
No s takovyma lidma se nema cenu ani bavit.
Uz jsem si take prestal delat nadeji, ze se to v Cechach muze nejak zmenit, kdyz jsou tam lide na vsechno tak "haklivy". A davat jim nejake rady, to uz vubec nema cenu. Nakej "posranej" emigrant jim prece nebude radit,co maji lepe delat. [oči v sloup]

79347

21.11.2005 13:01

RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 79347

Ono se to ale změní, časem, tedy jestli bude .. [velký smích] A je otázka - jestli tu vůbec je žádoucí se měnit zrovna k "obrazu" třeba společnosti americké !

Lidi si skutečně jako když neuvědomují, že za vším je práce. A tady doma, v Česku, je to vlastně docela zarážející, že si to neuvědomují. Každý si klidně sám vykope někde na chajdě kanalizaci, aby mu jeho vlastní spašky nečvachtaly pod nohama u chajdy. Ale když by měl něco takového dělat v práci, je to pod jeho důstojnost. Čili asi musí nejprve přijít pořádná bída a pak to půjde !

Ale co možná tady ty "tuzemce" zmátlo a svedlo s cesty je to, že koukají na filmy, hltají příběhy "těch extra úspěšných" a sami sebe pasují do role těchto, nechtějí si jaksi uvědomit, že na jednoho takového připadají tisíce ba miliony těch méně úspěšných. Odmítají se vnitřně smířit s vlastní neúspěšností a přitom sami nedělají aktívně a hlavně bolestně nic pro ten "extra" úspěch.

Dále je třeba si uvědomit tu "otřesnou duchovní chudobu" typicky právě americké společnosti, která se sama sebe vylepšuje právě ukazováním těch "úspěšných". V sumě však je americká společnost velmi neúspěšná, počítáme-li to "produkcí" vnitřně vývážených a vpravdě lidsky důstojných jedinců. Hm - asi dostanu za uši ... [velký smích]

79406

20.11.2005 16:22

slavne vyroci ceskeho lidu

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 207.?.?.?

clanek je slohove napsan perfektne, to pani mindy zaslouzi nekolik palcu vzhuru, to jest fakt, to by se i velikani naseho literarniho sveta mohli stydet!!! obsahem vsak ponekud chude, takrka nic nerikajici.
faktem je a bylo, ze sametovka byla vyhrana jiz davno nez nastrceni studaci nabehli do ulic. jo, ti "zkusenejsi" stali o sto metru dal, kdyby to nahodou nevyslo, tak at se lepe utika, anebo prida k te vitezne strane, ze???to platilo i pro tzv. "ocka" (rozumej ocko=najaty pozorovatel stb!!!)
no, a ze to byla vyhra lidu? no jasna zprava, vsak dusledky vidime, dali jsme jim banany a pomerance, uz jim nemusime posilat kafe a zvejkacky ci jina pozlatka. lid je stastne obelsten v domeni, ze to je "TO ONO", ze to je ta demokracie a svobodne ziti!!!
jo, a bolsevici si to mezi sebou "rozdelili", co se dalo ukradli,jak zvykem v te rodne krajine me jest!!!! dnes, po 16 letech "vitezstvi" neni co "tezit", a tak se "tezi" v poslanecke snemovne ci vlade!!!!!
stacilo, ne???
have a nice weekend, i presto, ze uz je po nem. on totiz u nas na "zapade" je weekend kazdy den, hehehe!!!
stefan

79287

Příspěvků: 25

17.11. 20:48 kema  Bravo Mindo
17.11. 22:59 kubrt  Listopad...
18.11. 00:22 Vratislav  Něco tu chybí
18.11. 07:57 Jarmila  Zde je ten palec:
18.11. 18:42 Vcelicka  RE: Zde je ten palec:
18.11. 17:22 Adapa  Dotaz mimo téma
18.11. 17:27 Vladimír Stwora  RE: Dotaz mimo téma
19.11. 02:54 Belveder  kniha o revoluci
19.11. 08:02 Jarmila  RE: kniha o revoluci
20.11. 06:36 Belveder  RE: kniha o revoluci
19.11. 07:26 J. H.  Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.
20.11. 04:34 Zdenek Matoušek  RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.
20.11. 05:36 Vladimir Sodek  RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.
20.11. 06:55 Zdenek Matoušek  RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.
20.11. 07:01 68  RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.
20.11. 09:35 Zdenek Matoušek  RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.
20.11. 15:52 stefan  zdenku
20.11. 23:05 68  RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.
20.11. 21:50 Vladimir Sodek  RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.
21.11. 18:08 J. H.  RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.
22.11. 00:10 Vladimir Sodek  RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.
22.11. 10:17 J. H.  RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.
21.11. 01:12 Rejpal  RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.
21.11. 13:01 Petr Gejdoš  RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.
20.11. 16:22 stefan  slavne vyroci ceskeho lidu

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 74 čtenářů částkou 16 946 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,29 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,50 Kč
100 japonských jenů
18,82 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 004,55 Kč
1 unce stříbra
503,75 Kč
Bitcoin
899 231,48 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 592