Diskuze k článku

Německý politický pat

Příspěvků 68

27.9.2005 9:24

Doplneni

Petr Kuba 212.?.?.?

Volebni ucast byla 77%, takze lze tezko mluvit o znechuceni volicu. Jinak jeste dodavam, ze pat spociva v tom, ze CDU + FDP = 45%, SPD + Zeleni = 44%. Presne vysledky treba na http://event.faz.net/event/wahlk/content/ a http://event.faz.net/event/wahl/

72591

27.9.2005 9:43

Pěkně popsané. Není co dodat.

Esmate esmt (zavináč) centrum (tečka) cz 83.?.?.?

Rád bych, kdyby jste také (pokud jste se o to zajímal) napsal něco o Jürgenu Möllemanovi. Mnoho lidí je přesvědčeno, že byl dohnán k sebevraždě pány Westerwellem a Friedmannem. A JIMI.

72594

27.9.2005 16:37

Německo – země bez pravice

Petr Hájek 85.?.?.?

Výsledek voleb v Německu lze nazvat katastrofou, pokud se na něj díváme z pozic pravice. Žádná ze stran, zastoupených v Bundestagu nezastupuje konzervativní, nebo národní hodnoty. CDU resignovala na to, čemu se říka křesťanské hodnoty a s národním sebevědomím nemá už taky dlouhou dobu pranic společného.Jinak je to povedená analýza, stejně jako mnoho jiných článků pana Krále.

72619

28.9.2005 3:30

RE: Německo – země bez pravice

zap 65.?.?.?

Reakce na 72619

"Žádná ze stran, zastoupených v Bundestagu nezastupuje konzervativní, nebo národní hodnoty."
------------------------------------------------------------------------

To je take me pozorovani.

Nemecko v jakesi prekotne snaze byt az inertne neutralni se stalo 'neutralni' samo k sobe. Jak dlouho na tuto lihovou kostku bez plamene jeste pojede je mi zahadou. [zmaten]

72707

27.9.2005 19:16

merc

merc 84.?.?.?

nerekl bych, ze se jedna o nejakou nestabilitu, volici dali najevo svoji vuli a dopadlo to tak jak dopadlo - presne dle nejlepsich scenaru demokracie. Je zajimave, ze oproti minulym volbam paradoxne posilila levice a nebyt osobnich animozit mezi Die Linke a PDS zadne zpozdeni v ustaveni nove vlady PDS+Linke+Grüne by nebyl. Pat a "paralýza" tak nevzesli z voleb, ale ze zatrpklosti SPD, protoze Die Linke uz naznacila, ze by podporovala i mensinovy kabinet SPD+Grüne. Je tu podobna ze situaci v CR, kde se CSSD jakoby stiti prime (vladni) spoluprace s KSCM (bud se mela zrusit, coz se mohlo po 89 udelat a nebo musi byt nyni povazovna za naprosto legitimni stranu se stabilni volicskou zakladnou, protoze potom je okolo 15% volicu jakoby opominano a opovrhovano coz je dle meho jednoznance mene demokraticke).

72644

28.9.2005 0:07

RE: merc

google 84.?.?.?

Reakce na 72644

>Pat a "paralýza" tak nevzesli z
>voleb, ale ze zatrpklosti SPD, protoze Die Linke uz naznacila, ze
>by podporovala i mensinovy kabinet SPD+Grüne.

tu sa teda velmi mylite, pan Merc. La Fontaine a Gysi(die Linke Partei) su ochotni rokovat s SPD a tolerovat mensinovu vladu len v pripade, ze Agenda 2000 a Hartz IV budu zrevidovane, co v dnesnej situacii v Nemecku neprichadza do uvahy. animozita medzi Lafontainom a Schröderom sa zda byt väcsia nez dobro krajiny.
najväcsie skody napachal Bonaparte Schröder, ktory sa velmi jednoducho povedane, sprava ako diktator(G.Bush), pretoze neuznal vysledky demokratickych volieb a otvoril tym v Nemecku Pandorinu skrinku. nastastie mu to az tak celkom nepreslo a z milacika proletariatu sa stal maly Napoleon posadnuty mocou a pomohol tym nepriamo Merkel sa znovu postavit na nohy po jej slabom volebnom vysledku. vo vsetkych anketach na otazku kto ma byt kanzler po jeho kravalistickom vystupe v TV, vedie A.Merkel, hoci to pred volbami bolo presne naopak.
duo Schröder/Fischer napachali v Nemecku väcsie skody nez ktorykolvek iny politik alebo prirodna katastrofa v modernych dejimach Nemecka. existuje jedina vec, ktoru Schröder urobil dobre. to je neucast na vojne v Iraku a vyhral tym druhykrat volby. lenze pravdupovediac, by Schröder obetoval vlastnu matku, ak by tym mohol vyhrat volby.

72682

27.9.2005 22:04

Volby v Německu

Zorba 212.?.?.?

No, ačkoli Německo jako správný Čech nemám v lásce, tak doufám že v Německu bude stabilita ekonomická i politická. To proto aby se zachovala důvěra tamních lidí v hlavní politické strany. Doufám ve vítězství národních hnutí a porážku současných proamerických elit v celé Evropě, jen v Německu ne. Naštěstí je to v Německu nejmín parvděpodobné. V Německu si totiž všichni moc dobře pamatují nacismus a všechno co simbolizuje jejich nacionalismus je tam téměř ilegální. A to je dobře a pravděpodobně se to nezmění ještě hezkých pár desetiletí.

72668

27.9.2005 22:36

Češi, probudte se!

Zorba 212.?.?.?

Jak je možné že u nás v Česku má národní hnutí tak malou podporu? Náš národ to vede do záhuby, dokonce i v sousedním Německu jsou tamní nacionalisti úspěšnější než ti naši. V parlamentu téměř každé Evropské země je zastoupena nějaká tzv."extrémistická" strana. Někde tyto strany patří dokonce k nejůspěšnějším. A v prakticky každé zemi je touto "extrémistickou" stranou strana vlastenecká, neboli ("krajně" ) pravicová. Pouze naše zem je výjimkou potvrzující pravidlo. I u nás je takováto silná "extrémistická" strana, jenže u nás je to bohužel strana levicová-komunistická(KSČM), nikoli strana vlastenecká, jako je tomu ve většině Evropy.
Takže moji milí Češi, probud te se!!! Začněte konečně ve volbách znovu podporovat naše vlastence a dejte jim své hlasy. V nejbližších volbách volte národovce. Jedině oni dokáží chránit náš národ před hrozbami jako jsou USA, EU, NATO. Jedině oni dokáží zajistit budoucnost našemu národu. Každý komu záleží na osudu posvátné České země, necht volí naše dobré České nacionalisty.

Na závěr bych chtěl dodat trochu naděje. Je dobrým znamením že u nás existuje početný tábor voličů, který je připraven podpořit vlastence a opozici vůči současnému režimu u nás. Důkazem je síla Sládkovy SPR-RSČ, kterou v devadesátých letech podporovalo zhruba 10% lidí. A i velké množství hlasů pro KSČM je pro nás svým způsobem nadějí, nebot v budoucnu bychom mohli velkou část voličů komunistů přetáhnout na svojí stranu. KSČM nemá budoucnost, komunistické hnutí patří minulosti. Její tvrdé jádro brzy vymře a mladí levičáci spíš podporují různé tlupy anarchistů než KSČM. Ta se navíc může zdiskreditovat případnou účastí na vládě, nebot tak by se stala součástí režimu. Po pádu KSČM by její místo na politické scéně(pouze s tím rozdílem že nikoli nalevo, nýbrž napravo) mohli zaujmout vlastenci. Doufejme že k tomu dojde a to velmi rychle.

Nic než národ!

72672

27.9.2005 22:51

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Lev 68.?.?.?

Reakce na 72672

Zorbo, zase pochvala pro Vas ! Vy jste takovy cesky buditel a to se mi moc libi. Akorat bych Vas chtel poprosit o jednu malickost. Venujte se buditelstvi a cesstvi a vybodnete se bojkotovani Ameriky. Bojkotujte treba Bily domov postizenych ve Washington D.C., ale NE !!! americky narod. Nedelejte si zbytecne nepratele clovece a i kdyz jste cesky nacionalista ( coz zrovna neni to nejlepsi ), tak nekritizujte jine nacionalisty z jinych zemi. Mel byste byt vice objektivni, jelikoz se muzete stat temi, ktere sam bojkotujete. Chapete Zorbo ? [mrknutí jedním okem] [smích]

72674

28.9.2005 4:59

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

zap 65.?.?.?

Reakce na 72674

Pan Zorba je asi nadsenec, ze?

Take se mi to jevi trochu zabavne. Pro me, nejlepsi sluzba Cesku se skrze sluzbu sjednocene Evrope. Ovsem 'poctive' sjednocene, jak tolik durazne vyslovuje pan president. [smích]

Evropska forma 'globalismu' je snad jedina realna obrana a nedeje na slusne preziti pro male narody jako je Cesko. [zmaten]

72720

28.9.2005 17:56

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 72720

>Take se mi to jevi trochu zabavne. Pro me, nejlepsi sluzba Cesku
>se skrze sluzbu sjednocene Evrope. Ovsem 'poctive' sjednocene,
>jak tolik durazne vyslovuje pan president. [smích]

EU představuje pro naši zem hrozbu. Sice zdaleka né takovou jako USA, ale i přesto nebezpečnou. Vedení EU má podobné zvrácené plány jako vedení USA. Prosazují globalizaci, morální úpadek, multikulturalismus atd.

>
>Evropska forma 'globalismu' je snad jedina realna obrana a nedeje
>na slusne preziti pro male narody jako je Cesko. [zmaten]

Evropa by měla samozřejmě spolupracovat, především tvořit opozici proti USA. Měla by to ovšem být pouze Evropa svobodných národních států. EU nepředstavuje žádnou naději, valná část jejího vedení zcela kolaboruje s USA. A pokud by se jim podařilo uskutečnit jejich představu "sjednoceného evropského superstátu" pak by to znamenalo zánik evropských národů, tedy i toho našeho.

72767

30.9.2005 0:17

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

zap 70.?.?.?

Reakce na 72767

Tak tady to mame, pane Zorba.

Sice tomu doslova neverim, ale posloucham co rikate. Vite ty narodni identity nejsou nikde v Evrope silne. Jdete od zeme k zemi a uvidite to same. V Britanii, Skotsko a Wales maji vlastni samospravu. V Italii uz dlouho 'Severni koalice' planuje, jak setrast (v jejich ocich) ztratovy a neproduktivni jih (Kalabrii a Sicilli) a proste se odtrhnout. Podari se jim to? Pochybuji. V kazdem pripade to ale svedci o regionalismu, daleko vice nez o nacionalizmu. Myslim, ze Cesko v tom ohledu ani nevi o co se jedna.

72854

1.10.2005 15:41

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 72854

Kdyby byla pravda to co říkáte, tedy že identifikace s regiony by byla silnější něž s národními státy, pak by přece neexistovali např: Velká Británie, Itálie atd. ale existovali by státy jako Skotsko, Wales, Sicílie, Lombardie nebo třeba nějaká Milánská republika [smích] . Jenže jak jistě víte ono to tak není. V některých státech je sice celkem silný regionalismus, ale přesto identifikace s národem a nacionalismus zdaleka převládají.

72986

1.10.2005 20:54

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 72986

Víte, pane Zorba, že to tak asi nebude ? Myslím to, jak říkáte, že se lidé navzdory silnému regionalismu stále hlásí spíše k nacionalismu - tedy k národu.

Vysvětlím Vám totiž, proč například já - žijící na severní Moravě, kterému v žilách klokotá asi tak 40% italské krve, 30% německé krve, 20% maďarské krve a zbytek bude odkudsi z Turecka - jenom české krve by se ve mě zřejmě nikdo nedořezal - tedy proč nemám rád Pražáky a Čecháčky ze středních Čech vůbec ! A tedy, proč bych hrdě pracoval na rozvoji svého regionu a raději spolupracoval s Poláky a Slováky. A proč bych každému politikovi odněkud od Prahy na potkání rozbil držku. [velký smích]

My na severu Moravy totiž máme celkem 11,5 km slušné cesty a'la dálnice a tuto cestu ten blbec Šimonovský, takto ministr dopravy současné vlády vyhlásil za dálnici . Jedná se o doslova uzlový úsek mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou, kudy jezdí milion lidí do Beskyd lyžovat, nebo na houby a jinou turistiku. [naštvaný] A jinak v okruhu 100 km již ani kousek dálnice !!

Takže mě a všechny další tady budou Pražáci "podělaní" (pardon [zahanbení] ) nutit si koupit dálniční známku, abychom si "šklhli" 5 minut po dálnici a platili jak idioti stejně, jako platí Pražáci. Přitom ovšem 90% všech dálnic mají Pražáci kolem Prahy. Čili - co je mi pane Zorba po idiotech z Prahy - ti si totiž stejně celou dobu hrají výhradně na svém písečku a na nás "venkovany" doslova "serou jak na placatý kámen" . Tak takový já jsem vlastenec - Pražákovi po papuli a pak do kulí až se vybulí a jestli se nevybulí, tak znova do kulí ... [velký smích] Za mírně přerozšafný tón příspěvku se jinak omlouvám...

73014

1.10.2005 21:14

Ale

Aja 24.?.?.?

Reakce na 73014

jsem si oddychla, pane Gejdosi, ze byste v Praze kopal jenom do muzskejch.
[překvapení]

73016

1.10.2005 21:40

RE: Ale

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 73016

Ále ! Neberte to zase tak vážně [smích]

Pravda ale je skutečně taková. Je to začarovaný kruh. Já třebas řeším tento problém. Chci zaletět na 14 dní za dcerou do Španěl. V Česku jsou nejméně čtyři mezinárodní letiště, ale nejvíce se lítá do a z Ruzyně. To je dost pochopitelné. Ale vysvětlete mi někdo, proč letadlo z Ostravy do Prahy je dražší, než pak let do Murcia ve Španělsku ? Mi nezbývá, pokud se nemám cítit fakticky jako blbec, než sednout na autobus a trmácet se do Prahy. Protože než letadlem z Ostravy do Prahy, je pro mě zhruba časově stejně náročné jet do Prahy taxíkem a ještě ten taxík bude levnější.

Řekněte mi, co je to za pitomou politiku, v té Praze by fakt někdo zasloužil po papuli. To je pořád plná huba keců, jak pomoci regionům ! Ale ve skutečnosti Pražáci dělají vysloveně všechno možné pro "bojkot" regionů. Já reagoval na Zorbu - ale uznejte - vyrozuměl jsem, že jste z Prahy, že je to zhovadilé, ten pragocentrismus.

Uvedu ještě malinký příklad - obyčejná pitomá předpověď počasí !! Tak ta skutečně platí pouze pro okolí Prahy a přiměřeně pak pro Čechy jako takové. Jižní Morava má počasí spíše vázané na Panonskou nížinu - tedy platí předpověď pro Vídeň a severní Morava pak má počasí vázané na polské Slezsko. Toto se samozřejmě ví dobře - ale tedy si toho všimněte, jestli se předpovědi nějak věnují Moravě. Nevolám po nějakém moravském nacionalismu - je mi to ukradené. Ale předpověď dělá Český meteorologický ústav a ten je placený i z mých nemalých daní. A jestli Nova nebo Prima neřekne nic o Moravě - je to jejich soukromý problém. Ale ČT1 a ČT2 zase žije i z mých daní - tedy je jejich povinnost být objektivní i pro mě coby Moraváka. Je to prkotina, ale těchto prkotin je milion !! Na požádání budu klidně pokračovat ve stížnostech - ne ale, že by mě to bavilo ! [velký smích]

73019

2.10.2005 1:55

Ja

Aja 24.?.?.?

Reakce na 73019

jsem to tak vazne nevzala, pane Gejdosi.
Na Prahu a prazaky se nadavalo vzdycky.

Ale vysvětlete mi někdo, proč letadlo z Ostravy do Prahy je dražší, než pak let do Murcia ve Španělsku ? Mi nezbývá, pokud se nemám cítit fakticky jako blbec, než sednout na autobus a trmácet se do Prahy. Protože než letadlem z Ostravy do Prahy, je pro mě zhruba časově stejně náročné jet do Prahy taxíkem a ještě ten taxík bude levnější.

To vam nevysvetlim. ale mohu vas alespon uklidnit, ze obdobne to funguje i zde. Mezinarodni lety jsou velmi casto levnejsi, nez vnitrostatni.
V listopadau letim do Cech a za letenku jsem dala mene, nez bych zaplatila za let Montreal- Halifax- Montreal.

ale uznejte - vyrozuměl jsem, že jste z Prahy, že je to zhovadilé, ten pragocentrismus.

Copak o to, uznat to mohu, ale to vam nepomuze. Jake pravomoci maji dnes regiony, co mohou udelat pro sebe, bez ohledu na Prahu?
Co se tyka predpovedi pocasi pro Moravu, je to vazne tak slozite, vysvetlit nekomu kompetentnimu, ze i vy chcete vedet, jestli bude svitit slunicko a nebo padat trakare?

73033

1.10.2005 22:34

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Lev 68.?.?.?

Reakce na 73014

A jinak v okruhu 100 km již ani kousek dálnice !!
_________________________________________

No tak pane Gejdoš, musim Vas trochu poopravit a sice, kousek od Frydku Pisku ( oh pardon - Mistku ), je krasna dalnice Novy Jicin Lipnik, Hranice Olomouc, pokud se nemylim. Ten nadherny usek "dalnice", i kdyz v jadru, to dalnice neni, ale z Ostravy az do Beskyd, do Fydlantu pod Ondrejnikem, tak to je nadherna "dalnice" druhého řádu. Moc pekna. Ala sam vite pane Gejdoš, jak ta cesta z Ostravy, hlavne na Frydek-Mistek vypadala, tak pred tremi lety. Kdyz jsem jel z Ostravy, do mych nejkrasnejsich hor na Svete Beskyd, tak tu cestu, do Mistku, jsem ne odjej, ale odskakal, hlavne na tech betonovych spojich. ale dnes, NEDHERA. Po te nove ceste se ted jede jako po tom nejjemnejsim koberci.

A to, ze Praha je stat ve state, tak to vime uz od malicka. Musime to brat objektivne. "Kdyby" byl Frydek - Mistek hlavnim mestem MoravoCech, tak vas Ostravaci pozvykaji zavisti [velký smích] [velký smích] No a votom to je !

73023

1.10.2005 23:09

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 73023

Cáááákryš pane Lev ! Až zase pojedete tou "naší dálnicí" - tož dejte vědět !! [velký smích] Zašli by jsme na pár kousků !

Jinak - směrem na Dobrou je další kousek, tentokráte plnohodnotné dálnice, asi 3 kilometry [smích] Ta zatím nebude zpoplatněná - to jim bylo asi trapné.

73024

1.10.2005 23:33

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Lev 68.?.?.?

Reakce na 73024

Až zase pojedete tou "naší dálnicí" - tož dejte vědět !! [velký smích] Zašli by jsme na pár kousků !
___________________________________________

To Vite pane Gejdoš, ze dam nejak vedet. Diky za pozvani. Jsem v Ostrave kazdy rok. [smích]

73027

2.10.2005 17:01

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 73014

Regionalismus je v některých případech celkem silný. V žádném případě ale není silnější než nacionalismus. Kdyby to bylo tak jak říkáte, tak by třeba u nás neexistovala Česká republika, ale bylo by např: Valašské království, Slezká republika a nebo třeba federace Jihočeských okresů [smích] Sám ale vydíte že tak to není a že tu máme naši Českou republiku a náš Český národ, a k nim se hlásí naprostá většina obyvatelstva. Lidí kteří by si přáli nezávislost svého regionu je opravdu minimum. A taková ta, zvlášt na Moravě silná, nechut k Pragocentrismu je spíš více méně bezvýznamná záležitost. Já sám jsem z Moravy, z Valašska, a i přesto cítím svoji loajalitu jednoznačně k Českému národu a celému Českému státu. Prospěch celého Českého národa je jednoznačně důležitější než prospěch nějakého regionu. A podle mne bude nejlepší pro ČR když bude centralizovaným státem, vláda by ovšem měla dbát spravedlivě na rozvoj všech regionů. Nějaký odpor jedné části národa k jiné mi připadá naprosto neopodstatněný. Já mám Pražany rád stejně jako všechny ostatní Čechy. A nadávat na ty "Pražské" politiky v souvislosti z vaší dálnicí, je opravdu nesmysl. Uvědomte si totiž že Šimonovský je Lidovec a ti jak známo mají většinu volební základny na Moravě, takže Šimonovský je s největší pravděpodobností politik z Moravy. V kontextu s tím mi připadá vaše závěrečné nadávání na Pražáky jako něco zcela nesmyslného. Moravský politik zvolený vesměs hlasy z Moravy prohlásí silnici v blízkosti vašeho bydliště za dálnici a vy se kvůli tomu naštvete na Pražáky? [zmaten]

73057

2.10.2005 18:05

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 73057

Šimonovský je z Brna. Dělal náměstka primátora na brněnské radnici. Pak se dostal do Senátu byl zvolen místopředsedou KDU a odtud už vedla jeho cesta do ministerského křesla. Docela slušná a rychlá kariera [smích] Šiminovského nadřízený bývalý primátor Brna Duchon z ODS to zase dotáhl až do Evropského parlamentu.

73061

2.10.2005 20:51

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 73057

No já nevím, píšete :Kdyby to bylo tak jak říkáte, tak by třeba u nás neexistovala Česká republika, ale bylo by např: Valašské království, Slezká republika a nebo třeba federace Jihočeských okresů ..

Jenže, pokud s ohledem na předpokládaný věk můžete, pak vzpomeňte, jak dlouho trvalo Slovákům, než se odhodlali nakonec k rozchodu ve federaci. A to již od roku 1968 byly v rámci federalizace Československa v České republice i ve Slovenské republice budovány republikové orgány. To se pane nepleťte tedy - nečekejte nějaké národní cítění za podmínek, kdy v podstatě není zvenčí žádné nebezpečí pro národ a zevnitř cítíte to pražské pohrdání venkovem ..

Naopak dneska, po vstupu do Evropské unie, v okamžiku skutečně se obživující spolupráce na úrovni příhraničních regionů "přes hranice", se vazba na vlastní metropoli - u nás tedy na Prahu - velmi oslabuje !! Tady na severu Moravy to je vidět nejlépe. Vazby na polské Slezsko a slovenské pohraničí jsou rozhodně přátelštější, než na Prahu - tam je ta vazba zatím vynucená tokem financí ! Jenže z Prahy sem spějí jen blbé řeči, kdežto regionální spolupráce zde na pomezí Česka, Slovenska a Polska začíná odbourávat bývalé averze. Ostatně tyto averze stejně byly vyvolány z metropolí a místní obyvatelé takto byli spíše obětmi této politiky. Mluvím o zbytečném sporu a silovém řešení otázky tzv. Těšínska.

Pane, pokud se Praha nebude chovat slušně k Severní Moravě, hrozí vážné nebezpečí ! Ovšem nebezpečí pro Prahu ! Tady totiž historicky byl stát - Těšínské knížetství, nebyl to ledajaký stát a lidé by na to slyšeli. Spádovost a starost o místní záležitosti - to vše ukazuje jasně - stačí nějaký čas a samočinně zde v tomto koutě Evropy začně "krystalizovat" zárodek nové státnosti. Lidé se domluví, když uvidí tu trapnou nevšímavost ze strany centrální vlády. Pak příjde šikovný politik a sud prachu vylítne !!

A jen tak pro zajímavost pane, mluvím k Vám z pozice slušně znalého historika - ty tendence tu jsou a uplyne 5 let a již to nepůjde zastavit ! Marně pak budou Pražáci jezdit a vysvětlovat - říkáme tomu pozdě bycha honiti !! [velký smích] Nechci použít neslušnou verzi, řeknu Vám to takto - jak se do lesa volá ... [velký smích] Vaše názory jsou naivní, nezlobte se, dívejte se do historie a uvidíte něco jiného. A pokud to, co říkáte - skutečně říkáte úpřimně, potom použiji jiný okřídlený výrok - takových jsou plné hřbitovy.. Protože jestli někdy se odvážíte zvednout nad hlavu prapor nacionalismu, bude vás hrstka naivků. Lidi chtějí spokojeně žít a ne mávat prapory a poslouchat prázdné kecy.

73069

8.10.2005 22:48

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 73069

>
>Jenže, pokud s ohledem na předpokládaný věk můžete, pak
>vzpomeňte, jak dlouho trvalo Slovákům, než se odhodlali
>nakonec k rozchodu ve federaci.

Jenže Češi a Slováci jsou dva národy zatímco Ostraváci a Pražáci. A i tak byl rozpad Československa chybou.

>nepleťte tedy - nečekejte nějaké národní cítění za
>podmínek, kdy v podstatě není zvenčí žádné nebezpečí
>pro národ a zevnitř cítíte to pražské pohrdání venkovem
>..

Pražské pohrdání venkovem? A jaký mají Pražáci vliv na celorepublikové dění? Úplně stejný jako jakýkoli jiný region. Myslíte si snad že Pražáci v nějaké vládní instituci(vláda, sněmovna, senát) převažují? Samozřejmě že nikoli.

>
>Naopak dneska, po vstupu do Evropské unie, v okamžiku
>skutečně se obživující spolupráce na úrovni
>příhraničních regionů "přes hranice", se vazba na vlastní
>metropoli - u nás tedy na Prahu - velmi oslabuje !! Tady na
>severu Moravy to je vidět nejlépe. Vazby na polské Slezsko a
>slovenské pohraničí jsou rozhodně přátelštější, než na
>Prahu - tam je ta vazba zatím vynucená tokem financí ! Jenže
>z Prahy sem spějí jen blbé řeči, kdežto regionální
>spolupráce zde na pomezí Česka, Slovenska a Polska začíná
>odbourávat bývalé averze. Ostatně tyto averze stejně byly
>vyvolány z metropolí a místní obyvatelé takto byli spíše
>obětmi této politiky. Mluvím o zbytečném sporu a silovém
>řešení otázky tzv. Těšínska.

To že se v poslední době trend regionalismu díky EU zvyšuje je částečně pravda. Ale nacionalismus je mnohem silnější(viz srovnání nacionalistických a regionalních stran). Vy znáte příklad kde by nějaká skutečně regionální strana dosáhla vytvoření nezávyslého státu? A averze mezi námi Čechy a našimi Slovanskými bratry Slováky a Poláky neexistuje. Neštastný případ s Těšínskem je naštěstí velkou výjimkou.

>
>Pane, pokud se Praha nebude chovat slušně k Severní Moravě,
>hrozí vážné nebezpečí ! Ovšem nebezpečí pro Prahu !
>Tady . Lidé se
>domluví, když uvidí tu trapnou nevšímavost ze strany
>centrální vlády. Pak příjde šikovný politik a sud prachu
>vylítne !!

Malé státy jako třeba Andora atd, jsou bezvýznamné a slaboučké, stejně ba na tom bylo i nějaké to Těšínské knížectví. Naopak je třeba abyjsme měli silný národní stát a né se rozdrobovat, to pomůže jen našim nepřítelům. Viz. tři pruty Svatoplukovi.

>Protože
>jestli někdy se odvážíte zvednout nad hlavu prapor
>nacionalismu, bude vás hrstka naivků. Lidi chtějí spokojeně
>žít a ne mávat prapory a poslouchat prázdné kecy.

Vlastenci mají ve většině států Evropy podporu 10%-30% obyvatelstva a podpora se stále zvyšuje, to je podle vás hrstka naivků? A právě nacionalismus je to co zajistí lidem život ve svobodě, pravdě, slušnosti.

73588

8.10.2005 23:00

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 73588

>A právě nacionalismus je to co zajistí lidem život ve svobodě, pravdě, slušnosti.
<

Ano co dovede nacionalismus jsme mohli vidět v bývalé Jugoslávii cca 250 000 mrtvých a něco víc uprchliků různě po Evropě. Pod prapory nacionalismu se šlo do nesmyslných jatek 1.světové války. Drakonické podmínky nadiktované Německu ve Versailes vedly k dalšímu vzestupu německého nacionalismu a k ještě větším tragédiím. Svobodný je takový režim který zaručuje svým občanům maximální občanské svobody režimy vycházející z ideologie nacionalismu které zřejmě obdivuješ jako byl Franco ve Španělsku jsou synonymem útlaku a nesvobody. Jen mi vrtá hlavou ten tvůj antiamerikanismus protože právě Američané jsou patrně nejvíc nacionalistickým národem v dnešním Světě.

73589

9.10.2005 12:22

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 7

><
>
>Ano co dovede nacionalismus jsme mohli vidět v bývalé
>Jugoslávii cca 250 000 mrtvých a něco víc uprchliků různě
>po Evropě. Pod prapory nacionalismu se šlo do nesmyslných
>jatek 1.světové války. Drakonické podmínky nadiktované
>Německu ve Versailes vedly k dalšímu vzestupu německého
>nacionalismu a k ještě větším tragédiím.

Za tragédii v Jugoslávii můžou USA a Německo, tedy liberálové kteří v těchto zemích vládnou. Ti podnítili Chorvaty a další své pohunky aby zahájili agresy proti Srbům. A byli to právě vynikající a nanejvýš obdivuhodní Srbští nacionalisté(Karadžić, Mladić, Milošević) kteří hrdině bránili svoji vlast před agresí Amerických poskoků.

>Svobodný je takový režim který zaručuje svým občanům maximální
>občanské svobody režimy vycházející z ideologie
>nacionalismu které zřejmě obdivuješ jako byl Franco ve
>Španělsku jsou synonymem útlaku a nesvobody.

Svobodný je takový režim který zaručuje svobodu svému národu. To znamená že si národ vládne sám a není pod ničí nadvládou. Proto bylo např. Francovo Španělsko svobodné, protože mu vládli Španělé z Madridu. Naopak dnes je Španělsko nesvobodné protože je pod nadvládou Bílého domu a Bruselu(Zapatero sice není takový kolaborant jako byl předním Aznar, ale i přesto je i on pouhou loutkou Washingtonských a Bruselských mocipánů).

>Jen mi vrtá hlavou ten tvůj antiamerikanismus protože právě Američané
>jsou patrně nejvíc nacionalistickým národem v dnešním
>Světě.

Je vydět že nacionalismu ani trochu nerozumíš(nebo nechceš rozumnět). Já jsem antiami právě proto že jsem nacionalista a konzervativní křestan. Právě lidé této politické orientace(nebo podobné) jsou nejvícě proti USA které představují pravý opak národně-konzervativních hodnot a jsou největším nebezpečím pro skutečný nacionalismus. Všechny režimi které se v postavili na ozbrojený odpor americké agresy byli vždy více méně nacionalistické. Naopak drtivá většina režimů které jsou loajálními lokaji USA jsou režimi demoliberální(stejně jako režim v samotných USA). To spíš já jsem ten kdo by se měl pozastavovau nad tvým antiamerikanizmem(jestli se k němu vůbec hlásíš). USA totiž představují úpadkový liberalismus, sekulární humanismus(rovněž naprosto zkažený) a globalizaci. Právě USA vyvážejí svůj úpadkový demoliberalismus do celého světa a všude jej podporují. Americký liberalismus samozřejmě obsahuje i patriotismus v americkém stylu, ten ale představuje něco zcela jiného než je skutečný nacionalismus a konzervativismus zbytku světa. Jestli někdo dokáže porazit USA, pak to jsou pouze nacionalisté.

73646

28.9.2005 17:49

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 72674

>Zorbo, zase pochvala pro Vas ! Vy jste takovy cesky buditel a to
>se mi moc libi. Akorat bych Vas chtel poprosit o jednu malickost.
>Venujte se buditelstvi a cesstvi a vybodnete se bojkotovani
>Ameriky. Bojkotujte treba Bily domov postizenych ve Washington
>D.C., ale NE !!! americky narod.

Součástí obrany národa je pochopitelně boj proti tomu co národ ohrožuje. A v dnešní době ohrožují náš národ především právě USA se svojí globalizací, pakulturou, amerikanizací a morální degenerací. Proto je logické že se každý Český vlastenec(a zdaleka nejen Český) staví do opozice proti USA a jejich politice. Já nevidím téměř rozdíl mezi Bílím domem a Amerikou. Bílí dům představuje Ameriku a stojí v jejím čele. Neříkám že odsuzuji všechny Američany, ale Ameriku jako celek ano. viz můj včerejší příspěvek do diskuse u článku: "FEMA záměrně sabotuje záchranné práce v New Orleans".


Nedelejte si zbytecne nepratele
>clovece

Z USA si nikdo nepřítele nedělá, ty už nepřítelem jsou.


tak nekritizujte jine nacionalisty z jinych zemi. Mel
>byste byt vice objektivni, jelikoz se muzete stat temi, ktere sam
>bojkotujete. Chapete Zorbo ? [mrknutí jedním okem] [smích]

Proč bych neměl kritizovat jiné nacionalisty? Já kritizuju ty kteří ohrožují náš národ, svobodu a existenci. Proto kritizuju Německé nacionalisty a stejně tak kritizuju Americké vedení. A taky nevidím důvod proč bychom se nějakým způsobem měli stát těmi které dnes sami odsuzujeme.

72766

28.9.2005 18:07

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Lev 68.?.?.?

Reakce na 72766

Zorbo, jak Vas tady tak ctu, tak mi to pripada, ze prinejmensim za deset let ( az dospejete hochu ), tak udelate z Ceske Republiky Evropske Imperium ( nove oznaceni CE = Czech Empire ) - Cezare. Drzim palce i u nohou a GRATULUJI !!! [mrknutí jedním okem]

72768

28.9.2005 18:25

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 72768

To co píšete je samozřejmě naprostý nesmysl. Není to ani vtipné. My, Čeští nacionalisté nejsme agresivní(stejně jako většina ostatních nacionalistů v Evropě). Chceme jen bránit svoji zem a chceme ji osvobodit. Jediní skuteční agresoři ve světě jsou USA a s jejich pomocí také jejich poskoci(Izrael, Chorvati, Bosenští muslimové, Albánci). Naším cílem je svobodná Evropa svobodných národů a svobodný svět svobodných národů. Takže jestli nám chcete držet palce, tak jedině v naději že se nám podaří zachránit a osvobodit národy z jha Amerických demoliberálů(Bushe a dalších).

72772

28.9.2005 22:21

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Lev 68.?.?.?

Reakce na 72772

>To co píšete je samozřejmě naprostý nesmysl. Není to ani
>vtipné. My, Čeští nacionalisté nejsme agresivní(stejně
>jako většina ostatních nacionalistů v Evropě). Chceme jen
>bránit svoji zem a chceme ji osvobodit. Jediní skuteční
>agresoři ve světě jsou USA a s jejich pomocí také jejich
>poskoci(Izrael, Chorvati, Bosenští muslimové, Albánci).
>Naším cílem je svobodná Evropa svobodných národů a
>svobodný svět svobodných národů. Takže jestli nám chcete
>držet palce, tak jedině v naději že se nám podaří
>zachránit a osvobodit národy z jha Amerických
>demoliberálů(Bushe a dalších).
___________________________________________________

[chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

Poslyste Zorbo, Vy nejste zadny "studentik", ale dobre vyzraly chlap a nebo baba a delate si z nas tady, poradnou diru do zadku, ale i to je na Zvedavci zabavne.

Lepsi, nez cist "leha" a jeho partu z kadibudky a to nemluve ty strasne hovadiny na Nezvedavci, ktereho jsem si vcera prolistoval. Tam je totiz nářku, jako u zdi nářku. Nezvedavci, zvlast "leho" a jeho verne dvojce "mikin" alias Jiří Bilina, nas k smrti nenavidi. No proste, velmi zabavne. Ja nevim, kdo koho ucil lhat. Bush mikina a "leha" a nebo to bylo naopak [velký smích]

Mily Zorbo, piste dal, myslim to vazne a bez ironie - at je zde v tom napětí, [zmaten] vice srandy. Diky - Lev [smích]

72781

1.10.2005 15:55

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 72781

> [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]
>
>Poslyste Zorbo, Vy nejste zadny "studentik", ale dobre vyzraly
>chlap a nebo baba a delate si z nas tady, poradnou diru do zadku,
>ale i to je na Zvedavci zabavne.

Když někomu dojdou argumenty tak začne zpochybnovat, nadávat, nebo dělat různé smajlíky, to je všechno na co se zmůžete? Keci o nějakém vyžraném chlapovy nebo babě jsou vážně pod úroven. Já jsem mnohem větší antiami než vy a jsem na to hrdý. A můžu vás ubezpečit že můj antiamerikanizmus se shoduje s antiamerikanizmem většiny lidí kteří odmítají agresivní politiku USA.

>
>Lepsi, nez cist "leha" a jeho partu z kadibudky a to nemluve ty
>strasne hovadiny na Nezvedavci, ktereho jsem si vcera
>prolistoval. Tam je totiz nářku, jako u zdi nářku.
>Nezvedavci, zvlast "leho" a jeho verne dvojce "mikin" alias
>Jiří Bilina, nas k smrti nenavidi. No proste, velmi zabavne. Ja
>nevim, kdo koho ucil lhat. Bush mikina a "leha" a nebo to bylo
>naopak [velký smích]

Musím vám říct že se mnohdy dostáváte na úroven těch různých proami. Ti se totiž vyznačují tím že většinou neargumentují, ale jen nadávají a pod. A jak vydíte, dostal jste se téměř na jejich úroven.

>
>Mily Zorbo, piste dal, myslim to vazne a bez ironie - at je zde v
>tom napětí, [zmaten] vice srandy. Diky - Lev [smích]

A co je podle vás vtipného na antiamerických názorech které zastává drtivá většina lidstva? Nebo na vlasteneckých názorech které zastává stále víc a víc lidí? USA dnes nenávidí prakticky celý svět. Pro ilustraci ocituju jednoho člověka z nějakého zahraničního chatu: "Kéž by ameriku spláchlo nějaké tsunami, celý svět by oslavoval." podobné názory jsou vlastní ohromnému množství lidí po celém světě.

72988

1.10.2005 23:20

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Lev 68.?.?.?

Reakce na 72988

Tak predevsim Zorbo, polepsete se ve cteni a nebudte prosim zbrkly. Nikde jsem nenapsal "vyžraném chlapovy", jak sam pisete, ale, o "dobře vyzralém chlapovi a nebo babě". Vyzralý, je odvozeno od slova zrati, uzravati, jako ovoce, chapete to Zorbo ? Pak vznikaji problemy pri napadani pisatelu ve Zvedavci. Je dulezite si kazde slovo DUKLADNE precist !! Jinak se muze stat, ze pozmenite vyznam slova a pak je "pozar na strese" [oči v sloup]

Nemohu si pomoci Zorbo, ale muj OSOBNI nazor je ten, ze to s tou Globalni !!! Antiamerikaci americkeho naroda prehanite. Co se stane, kdyz nejaky American, Nemec, Rus, ci Turek, bude s nenavisti psat proti Cechum. Pak si teprve uvedomite a vychutnate, jako spravny cesky vlastenec, patriot a nacionalista, jak je to hloupe a nicotne. Pokud budete strizlive a objektivne uvazovat.

Pamatujte si jedno prosim Zorbo. Ze hranice mezi staty a narody, delaji politici ( viz "Zelezna opona" ). A dalsi berte na vedomi, ze tato umirajici a zdevastovana planeta Zeme, patri nam vsem, bez rozdilu hranic. Chapete Zorbo. A uz se prosim Vas na ty lidicky v te pokakane Emerice nezlobte. Oni za to skutecne nemohou ( a to je neomlouvam ! ). V tom jsou zacleneni politici a nadnarodni i vnitrni US korporace. Tak a je to za mnou, Ufff, to byla ale drina. Jo a jeste chci dodat Zorbo - pane ! pokud jsem Vas necim urazil a hluboce se Vas to dotklo, tak prijmete prosim moji hlubokou omluvi - pardón. To Vite, nekdy si neberu servitky pred ma usta. Dekuji za omluvu a za Vase pochopeni - Lev

73025

2.10.2005 17:18

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 73025

>Tak predevsim Zorbo, polepsete se ve cteni a nebudte prosim
>zbrkly. Nikde jsem nenapsal "vyžraném chlapovy", jak sam
>pisete, ale, o "dobře vyzralém chlapovi a nebo babě".
>Vyzralý, je odvozeno od slova zrati, uzravati, jako ovoce,
>chapete to Zorbo ? Pak vznikaji problemy pri napadani pisatelu ve
>Zvedavci. Je dulezite si kazde slovo DUKLADNE precist !! Jinak se
>muze stat, ze pozmenite vyznam slova a pak je "pozar na strese"
>[oči v sloup]

No to je fakt. Příště se budu snažit číst příspěvky důkladněji.

>
>Nemohu si pomoci Zorbo, ale muj OSOBNI nazor je ten, ze to s tou
>Globalni !!! Antiamerikaci americkeho naroda prehanite. Co se
>stane, kdyz nejaky American, Nemec, Rus, ci Turek, bude s
>nenavisti psat proti Cechum. Pak si teprve uvedomite a
>vychutnate, jako spravny cesky vlastenec, patriot a nacionalista,
>jak je to hloupe a nicotne. Pokud budete strizlive a objektivne
>uvazovat.

Jenže Češi se nesnaží nastolit ve světě nějaký NWO, globalizaci a nesnaží se ovládnout zbytek světa. My Češi nenapadáme neustále další a další národy a státy, nezotročujeme je a nevyhlazujeme. My Češi nemáme na svědomí morální úpadek valné části lidstva. To vše ovšem dělají USA. A to je důvod proč tolik lidí píše nenávistně o američanech, ale nikdo(téměř) o Češích. Netvrdím že je každý Američan špatný, i mezi nimi se jistě najde spousta dobrých lidí. V USA máme já a moje rodina pár přátel, žije tam i můj nejlepší kamarád(nikdo z nich ovšem není američan, jsou to samí imigranti). Když se ale podívám na to co dělají USA ve světě(Irák, Afgánistán, Srbsko...) tak prostě cítím jednoznačně odpor k té agresivní panovačné zemi.

>
>Pamatujte si jedno prosim Zorbo. Ze hranice mezi staty a narody,
>delaji politici ( viz "Zelezna opona" ). A dalsi berte na vedomi,
>ze tato umirajici a zdevastovana planeta Zeme, patri nam vsem,
>bez rozdilu hranic. Chapete Zorbo. A uz se prosim Vas na ty
>lidicky v te pokakane Emerice nezlobte. Oni za to skutecne
>nemohou ( a to je neomlouvam ! ). V tom jsou zacleneni politici a
>nadnarodni i vnitrni US korporace. Tak a je to za mnou, Ufff, to
>byla ale drina. Jo a jeste chci dodat Zorbo - pane ! pokud jsem
>Vas necim urazil a hluboce se Vas to dotklo, tak prijmete prosim
>moji hlubokou omluvi - pardón. To Vite, nekdy si neberu servitky
>pred ma usta. Dekuji za omluvu a za Vase pochopeni - Lev

Nijak zvlášt jste mne neurazil, takže všechno v poho [cool] .

73058

2.10.2005 18:28

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Lev 68.?.?.?

Reakce na 73058

Jenže Češi se nesnaží nastolit ve světě nějaký NWO, globalizaci a nesnaží se ovládnout zbytek světa. My Češi nenapadáme neustále další a další národy a státy, nezotročujeme je a nevyhlazujeme. My Češi nemáme na svědomí morální úpadek valné části lidstva. To vše ovšem dělají USA. A to je důvod proč tolik lidí píše nenávistně o američanech, ale nikdo(téměř) o Češích. Netvrdím že je každý Američan špatný, i mezi nimi se jistě najde spousta dobrých lidí. V USA máme já a moje rodina pár přátel, žije tam i můj nejlepší kamarád(nikdo z nich ovšem není američan, jsou to samí imigranti). Když se ale podívám na to co dělají USA ve světě(Irák, Afgánistán, Srbsko...) tak prostě cítím jednoznačně odpor k té agresivní panovačné zemi.
____________________________________________________

Takze Zorbo jen v rychlosti ma reakce na Vas prispevek:

Myslite si Zorbo, ze "kdyby" byla Ceska repuplika Imperiem, ze by ze nasnazila diky svym politikum ( korporacim ) roztahnout po Svete ?? Verite tomu ?

Dekuji aspon za to Zorbo, ze mate v USA, i kdyz ne zrovna US obcany, ale "imigranty", par svych pratel. Nakonec i Vy jste byl rozhorceny na politiky v byvale CSSR za to, ze neudelali nic "vlasteneckeho" v roce 1968. Nebylo to tez tim, ze to byli jen neci loutky ?? To same, jako ti, co jsou v Bilem domove pro postizene ?? Narod, prominte, musim pouzit to neblahe slovo "stado", jelikoz jsme i my clankem toho "stada", takze, narod, je jen to stado, at jste dnes kdekoliv v dnesni civilizacni dobe. A vlada !!, to jsou "pastyri" tohoto stada. A kde jde "pastyr", tak tam ho vetsinou ?! stado nasleduje ( nekdy i z presvedceni, z vyhody i donuceni ). Myslim si, ze to je, aspon pro me, dostacujici vysvetleni. Pochopitelne, ze jeste kolem toho muze byt daleko vice ruzne omacky [mrknutí jedním okem]

73063

8.10.2005 22:21

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 73063

>
>Myslite si Zorbo, ze "kdyby" byla Ceska repuplika Imperiem, ze by
>ze nasnazila diky svym politikum ( korporacim ) roztahnout po
>Svete ?? Verite tomu ?

Ano myslím. My Češi jsme v dějinách nikdy nebyli agresivní. A to že je nějaký stát velký a silný neznamená že musí být nutně agresivní.

>
>Dekuji aspon za to Zorbo, ze mate v USA, i kdyz ne zrovna US
>obcany, ale "imigranty", par svych pratel. Nakonec i Vy jste byl
>rozhorceny na politiky v byvale CSSR za to, ze neudelali nic
>"vlasteneckeho" v roce 1968. Nebylo to tez tim, ze to byli jen
>neci loutky ??To same, jako ti, co jsou v Bilem domove pro
>postizene ??

Samozřejmě že naši politice byli a stále bohužel jsou pouze něčí loutky. Dřív poslouchali Berlín a Kreml, dnes poslouchají Bílí dům. Ale politici v USA? To nejsou ti co by někoho poslouchali, to jsou ti kteří vydávají rozkazy(mimo jiné i těm našim) a organizují celý ten bordel v dnešním světě.

Narod, prominte, musim pouzit to neblahe slovo
>"stado", jelikoz jsme i my clankem toho "stada", takze, narod, je
>jen to stado, at jste dnes kdekoliv v dnesni civilizacni dobe. A
>vlada !!, to jsou "pastyri" tohoto stada. A kde jde "pastyr", tak
>tam ho vetsinou ?! stado nasleduje ( nekdy i z presvedceni, z
>vyhody i donuceni ). Myslim si, ze to je, aspon pro me,
>dostacujici vysvetleni. Pochopitelne, ze jeste kolem toho muze
>byt daleko vice ruzne omacky [mrknutí jedním okem]

Rozdíl je v tom že my a stejně tak většina světa jdeme za tím pastýřem(naší dnešní vládou) nedobrovolně a kdyby to vrchnost přehnala, tak se jich zbavíme. A Amíky bych přirovnal né ke stádu ale spíš k tlupě vlků.


73586

27.9.2005 22:55

RE: Češi, probudte se!

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 72672

>Jak je možné že u nás v Česku má národní hnutí tak malou podporu?<

Neexistence charismatického fuhrera který by to vedl a pak Česko zatím není multikulturní země nežije zde mnoho přistěhovalců pokud nějací jsou tak jsou to bezproblémový Vietnamci zatimco v mnoha západoevropských zemích jsou početné komunity muslimů které se obtížně integrují do společnosti (neznalost jazyka, nezaměstnanost, vyšší podíl na kriminalitě) což vede u části společnosti k podpoře extrémní pravice. Btw: Nemusí být vždy nutně antiamerická v Itálii je v Berlusconiho vládě Nationale Alianze a tato vláda je jedna z nejvíc proamerických v Evropě a italská ultrapravice má dobré vztahy i s israelským Likudem.

72675

28.9.2005 18:16

RE: Češi, probudte se!

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 72675

>>Jak je možné že u nás v Česku má národní hnutí tak
>malou podporu?<

>
>Neexistence charismatického fuhrera který by to vedl

V tohle máte pravdu. Jedna z hlavních věcí kterou naše národní hnutí potřebuje je silný, dobrý a čestný vůdce.


>Česko zatím není multikulturní země nežije zde mnoho
>přistěhovalců pokud nějací jsou tak jsou to bezproblémový
>Vietnamci zatimco v mnoha západoevropských zemích jsou
>početné komunity muslimů které se obtížně integrují do
>společnosti (neznalost jazyka, nezaměstnanost, vyšší podíl
>na kriminalitě) což vede u části společnosti k podpoře
>extrémní pravice.

Tak v tomhle se jednoznačně pletete. K tomu aby u nás byli vlastenci úspěšní nepotřebujeme být multikulturní zemí. Podívejte se do východní Evropy: Polsko, Rusko, Bělorusko, Srbsko, Bulharsko, Rumunsko. To všechno jsou země které vůbec nejsou multikulturní a i přesto tam jsou vlastenci neobyčejně úspěšní. I u nás byli vlastenci relativně úspěšní v devadesátých letech. Přistěhovalectví je jen jedním z bezpočtu témat, a kdyby ho nebylo, tak by to na úspěších vlastenců nic nezměnilo(viz jejich úspěchy ve východní Evropě).


Btw: Nemusí být vždy nutně antiamerická
>v Itálii je v Berlusconiho vládě Nationale Alianze a tato
>vláda je jedna z nejvíc proamerických v Evropě a italská
>ultrapravice má dobré vztahy i s israelským Likudem.

Nationale Alianze již nelze považovat za vlasteneckou. Její vedení se distancovalo od dřívějšího radikalizmu a tato strana se stala součástí sistému. Skuteční vlastenci se od nich distancovali a založili novou stranu. Je možné že se v Itálii najdou "ultrapravičáci" kteří mají kontakty se sionisty, prostě by to byla výjimka potvrzujíci pravidlo. Jinak je ale Itálie proslulá svým silným antiamerikanizmem a je logické že skuteční Italští vlastenci musí být rovněž Antiami. Ostatně každé vlastenecké hnutí v Evropě je logicky zároven Antiamerické(Až na pár výjimek: Chorvati, Bosenští muslimové a Albánci jsou proameričtí).

72770

29.9.2005 6:42

RE: Češi, probudte se!

Blahnik zblaha (zavináč) sbcglobal (tečka) net 70.?.?.?

Reakce na 72770

>Jedna z hlavních věcí kterou naše národní hnutí potřebuje je silný, dobrý a >čestný vůdce.

Pane Zorba, az bude mit to vase Narodni hnuti dva cleny, tak mi dejte vedet. V sanitce je misto pro dva a tak by ten prevoz do blazince byl o polovinu levnejsi. [chechtot]

72821

30.9.2005 15:03

RE: Češi, probudte se!

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 72821

Pane Zorba, az bude mit to vase Narodni hnuti dva cleny, tak mi dejte vedet. V sanitce je misto pro dva a tak by ten prevoz do blazince byl o polovinu levnejsi.
-------------------------------------------------------------------------
Proč si z toho děláte prču?
Přece sounáležitost k rodině,národu, je přece přirozená věc.V případě ovšem, že se nejedná o nějak degenerovaného jedince.

72903

1.10.2005 16:05

RE: Češi, probudte se!

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 72821

No jo Blahníku. Pro vás proami je charakteristické že odsuzujete jakékoli vlastenectví, protože to je pro vás nejhorším nebezpečím. Abys vyděl kolik lidí podporuje národní hnutí tak ti tu napíšu pár volebních výsledků z nedávné doby:

Francie prezidentské volby 2002 vlastenci na druhém místě se 17% hlasů(vítěz měl 19%).

Srbsko parlamentiní volby 2003 vlastenci na prvním místě s 28% hlasů.

Rusko parlamentní volby 2004 vlastenci celkově na druhém místě s 20% hlasů.

Polsko parlamentní volby 2005 vlastenci celkově na třetím místě s 19% hlasů.

Takže jestli budeš chtít členy a příznivce národních hnutí někam převážet(u Amíků je pravděpodobné že budou chtít lidi vozit spíš do koncentráku), tak se připrav na to že nebudem jen dva, ale budou nás desítky milionů v celé Evropě.

72989

2.10.2005 18:17

RE: Češi, probudte se!

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 72989

>Francie prezidentské volby 2002 vlastenci na druhém místě se 17% hlasů(vítěz měl 19%).<

Když už řeknu A tak by byla slušnost dodat i B tohle jsou výsledky z první kola. V druhém rozhodujícím kole dostal ten tvůj vlastenec pěkně na prdel jelikož zůstal na těch svých 17 procentech zatímco nevlastenec jich měl víc jak 80 [smích] Osobně pár Frantíků znám a bez vyjímky všichni považuji Le Pena a Front National za bandu fašistů a rasistů a věř tomu že to není nějak neobvyklý názor. Le Pena volí lůza co dřív volila francouzské komunisty.

73062

8.10.2005 22:10

RE: Češi, probudte se!

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 73062

>
>Když už řeknu A tak by byla slušnost dodat i B tohle jsou
>výsledky z první kola. V druhém rozhodujícím kole dostal ten
>tvůj vlastenec pěkně na prdel jelikož zůstal na těch svých
>17 procentech zatímco nevlastenec jich měl víc jak 80 [smích]

A ty se divíš. Uvědom si jak velká a nechutná je proti Le Penovská propaganda ve Francii. A výsledek druhého kola je pochopitelný i proto že všichni ostatní kadidáti se rozhodli podpořit Schirak. Pozitivní ale je že vlastenci stále sílí.

>Osobně pár Frantíků znám a bez vyjímky všichni považuji
>Le Pena a Front National za bandu fašistů a rasistů a věř
>tomu že to není nějak neobvyklý názor.

To je názor vytvořený oficiální propagandou, který samozřejmě nemá s pravdou nic společného. Le Penova Národní fronta je klasickou vlasteneckou a konzervativní stranou.

Le Pena volí lůza
>co dřív volila francouzské komunisty.

Já bych ty lidi(dělníky atd.) rozhodně nenazíval lůzou. Naopak jde vydět že se jedná o slušné lidi se srdcem na pravém místě, kteří uvažují vlastní hlavou. A v minulosti byla nejsilnější protirežimní tranou ve Franci strana komunistická, takže není divu že je volili lidi nesouhlasící s režimem. A je velké štěstí že tito lidé změnili svůj názor a začali volit pozitivní protirežimní stranu(Národní frontu). Doufejme že ke stejnému obratu dojde i u nás.

73585

8.10.2005 22:30

RE: Češi, probudte se a dejte si pivo a vepřo knedlo at jste správní vlastenci :-)))

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 73585

Zorbo je vidět že o situaci ve francouzské politice máš naprosto mlhavé představy. Le Pen a jeho Front National představuje ve francouzské politice proud který má hluboké kořeny ve francouzské minulosti které sahají až k revoluci 1789 kdy logicky vznikl jako reakce na osvícenství krajně konzervativní kontrarevoluční směr. Tento proud o sobě dával čas od času vědět např během antisemitské Dreyfus aféře ale naplno se rozvinul v první polovině 20.století kdy vznikla ultrakatolická a antisemitská Action Francaise pod vedením Charlese Maurrase která se neuspěšně pokusila v roce 1934 o fašistický puč. Lidé kteří se v tomto hnutí angažovali pak z valné většiny přispěli k porážce Francie Hitlerem v roce 1940 a zaujimali významné funkce v kolaborantském vichystickém režimu maršála Petaina. Ostatně sám Le Pen se nedávno vyjádřil nějak v tom smyslu že nacistická okupace nebyla zase tak strašná. Je faktem že v samotné Front National vznikla v roce 1972 se v počátcích angažovali lidé spojeni s kolaborantským prohitlerovským vichystickým režimem. Le Penova Front National tak představuje naprostý protipol francouzské politické tradice která vychází z myšlenek osvícenství, sekulárního humanismu, tolerance a ucty k lidským právům. Pro bližší pochopení celé problematiky doporučuji knihu Historie extrémní pravice ve Francii dá se to snad sehnat v Levných knihách když už chceš diskutovat na urovni.

73587

8.10.2005 23:06

RE: Češi, probudte se a dejte si pivo a vepřo knedlo at jste správní vlastenci :-)))

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 73587

Le Penova národní fronta je spojením různých nacionalistických proudů. Proud který jsi popsala má samozřejmě velký vliv, ale není jediný. Stejně tak Maurras a jeho Francouzká akce byli velmi pozitivním vlasteneckým hnutím, ovšem nikoli jediným(významné byli např. Ohnové kříže). Fakt že jejich pokus o převrat nevyšel je tragédií pro Francii i Evropu. Kdyby se tehdy dostali k moci, pak by se Francie bezpochyby postavila na odpor Německu a roku 1938 by nás Francoužtí vlastenci jistě nenechali ve štychu, narozdíl od liberálů jako byl Daladier. Za porážku Francie roku můžou právě ti tvý liberálové, oni byli tehdy u moci. Kolaboranti se samozřejmě našli všude, ale faktem zůstává že do čela Francouzkého odboje se postavili právě nacionalisté v čele s De Gaulem a jeho Svobodnou Francií.
Le Pen jde ve šlépějích svého otce, který jakožto správný francouzký nacionalista bojoval v odboji proti nacistům a byl jimi popraven, dále Le Penovi vadí i to že Francie přijala cízí měnu, natožpak aby v ní byla rozmístěna nějaké okupační armáda. Takže slova o nějaké spolupráci s kolaboranty nebo o schvalování okupace jsou jen nesmyslnou propagandou a překrucováním faktů. Tak tomu ostatně bylo i v případě Polského Lepera a Běloruského Lukašenka.

73591

8.10.2005 23:20

RE: Češi, probudte se a dejte si pivo a vepřo knedlo at jste správní vlastenci :-)))

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 73591

>Kdyby se tehdy dostali k moci, pak by se Francie bezpochyby postavila na odpor Německu a roku 1938 by nás Francoužtí vlastenci jistě nenechali ve štychu<

Tak to je fakt největší for co tady zazněl. Ve skutečnosti by se totiž tito "vlastenci" ve skutečnosti fašisté kdyby se dostali k moci s Hitlerem spojili
tak jako se s ním spojil Mussolini. Francouzská akce a další podobné skupiny
razili heslo raději Hitler než Blum (socialistický předseda vlády Žid) a byly zaměřeny hlavně proti Velké Británii a ne proti Německu. De Gaulle neměl s těmito nacionalistickými skupinami nic společného. Spisovatel Louis Ferdinand Celine vítal nacistickou okupaci Francie za to že ji osvobodila od "britsko-židovského" vlivu. Role těchto nacionalistů v Petainově kolaborantském rasistickém a antisemitském režimu je prostě neodiskuvatelný fakt. Btw: Na demonstracích Front National se občas objevují Petainovy portréty.

73594

9.10.2005 12:41

RE: Češi, probudte se a dejte si pivo a vepřo knedlo at jste správní vlastenci :-)))

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 73594

Ted zase dokazuješ ty mně že se ve Francouzkém(a nejspíš ani v jiném) nacionalismu nevyznáš. Ano, někteří předváleční Francoužtí nacionalisté mněli blízko k fašismu a někteří fašisty i byli. To ale vůbec neznamená že by měli něco společného s Hitlerem. Podívej se např. na naši prvorepublikovou NOF a jejího vůdce Gajdu. Byli to sice fašisté, ale zároven vynikající vlastenci kteří byli jednoznačně proti Hitlerovy(a Němcům) a chtěli se mu postavit na odpor. Kdyby byli v roce 1938 u moci konzervativní nacionalisté jako Rašín mladší nebo Gajda, pak bychom určitě kladli Němcům odpor. Fašisté ale představovali mezi vlastenci menšinu jak ve Francii tak u nás. A Francoužtí nacionalisté jako např. ti z Francouzké akce a další byli jednoznačně proti Němcům, Němce nenáviděli a správně je považovali za údělné nepřátele svého národa. Stejně tak Hitler byl jednoznačně protifrancouzky orientovaný, Francouze nenáviděl a jeho základním cílem bylo pomstít se Francii za Versail. Možnost domluvy mezi Francií a Německem je naprostým nesmyslem. Hitler měl naopak původně v plánu spojit se s Velkou Británií. Takže jestli měl někdo k Hitlerovy blízko, pak to byla Británie, nikoli Francie(ostatně Angličané a Němci jsou pokrevní bratři, nebot se jedná v obou případech o germány). Po porážce Francie se samozřejmě kolaboranti našli všude, v řadách každého hnutí. Je ale logické že jestli měl někdo nejblíž k protiněmeckému odporu, pak to byli právě nacionalisté. A De Gaul byl jednoznačně konzervativní nacionalista, který měl blízko k fašismu. Právě proto se postavil na jasný odpor nepříteli svého národa-Německu. Proto stál v čele odboje. A kvůli své politické orientaci musel odstoupit roku 1946 z funkce prezidenta, po válce totiž byla silná levice a ta neměla pro jeho nacionalismus a autoritářství žádné pochopení. A roku 1958 došlo ve Francii k vojensko-nacionalistickému převratu který vynesl De Gaula k moci. Ten poté nastolil autoritativní nacionalistický režim, který se ovšem po jeho smrti změnil zpět na režim liberálně demokratický. A na demostrace se čas odčasu můžou připlést i kdejací blázni, takže je to možné samozřejmě i ve Francii. To ale nic nemění na jednoznačně nacionalistickém zaměření Le Penovy Národní Fronty.

73647

29.9.2005 20:46

RE: Češi, probudte se!

68 68.?.?.?

Reakce na 72770

V tohle máte pravdu. Jedna z hlavních věcí kterou naše národní hnutí potřebuje je silný, dobrý a čestný vůdce.

Jo, jo. Ja bych navrhoval Milose Jakese jako vudce. A take potrebuji ti vlastenci dobrou ucitelku cestiny, aby nedelali hrubky.
[smích] [smích] [smích]

72843

30.9.2005 2:43

RE: Češi, probudte se!

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 72843


>Jo, jo. Ja bych navrhoval Milose Jakese jako vudce. A take
>potrebuji ti vlastenci dobrou ucitelku cestiny, aby nedelali
>hrubky.

Bych si typnul, ze u techto "tvrdych hochu" by zcela jiste proslo kurveni jazyka ceskeho
z duvodu zaneprazdnenosti aktivitou zvanou Agrese vuci Ne Jim Podobnym, nebo jinym Vyvolenym, ale to az budou starsi, vetsi, moudrejsi.
Jj,...kdo chce kam,...pomozme mu do pekla. ....se vsemi VYVOLENYMI,...holohlavymi - rasa WHITE a za rasu BLACK nastoupi k nahodnemu stretu fotbalista fotbaloveho klubu Slavia Praha, cerne pleti.
Prijemny poslech primeho prenosu prubehu fotbaloveho utkani Vam preje Gabo Zelenay, toho casu v postaveni mimo hru.

[cool]

72860

1.10.2005 16:46

RE: Češi, probudte se!

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 72843

Kolaborant Milouš Jakeš by se hodil spíš k vám proami. Ostatně během slavného projevu na Červeném Hrádku USA chválil. A takový další kolaborant Jaruzelský dnes podporuje proamerickou kolaborantskou vládu ve Varšavě.

72995

1.10.2005 17:20

RE: Češi, probudte se!

68 68.?.?.?

Reakce na 72995

Kolaborant Milouš Jakeš by se hodil spíš k vám proami. Ostatně během slavného projevu na Červeném Hrádku USA chválil.

No, tak tedy Jakese skrtneme, ale ucitelku cestiny urcite potrebujete. Hlasit se bombasticky k vlastenectvi jak to tady delate Vy, a delat takove hrube chyby v gramatice, to je nic jineho, nez velika hamba. [pláč] [pláč] [pláč]

72999

1.10.2005 18:26

RE: Češi, probudte se!

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 72999

Já své příspěvky píšu často narychlo a většinou si je po sobě nekontroluju, takže je těch pár překlepů snad pochopitelných.

73003

1.10.2005 21:39

RE: Češi, probudte se!

68 68.?.?.?

Reakce na 73003

Já své příspěvky píšu často narychlo a většinou si je po sobě nekontroluju, takže je těch pár překlepů snad pochopitelných.

Na mladeho kluka, ktery nedavno skoncil skolni dochazku je tech "preklepu" prilis mnoho. A zvlaste u cloveka, ktery se tak moc prohlasuje za velkeho vlastence. Ten by ty "preklepy," ktere spise vypadaji jako hrube chyby, nemel delat. To je opravdu hamba.
[překvapení] [překvapení] [překvapení]

73018

2.10.2005 17:21

RE: Češi, probudte se!

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 73018

Je fakt že bych ty překlepy neměl dělat, ale co už, občas se stane. Důležité ale je že tu nejde o gramatiku, ale o názor. A vlastenectví se nepoměřuje tím kdo udělá kolik překlepů nebo hrubek, nýbrž se poměřuje zcela jinak.

73059

2.10.2005 18:39

RE: Češi, probudte se!

68 68.?.?.?

Reakce na 73059

A vlastenectví se nepoměřuje tím kdo udělá kolik překlepů nebo hrubek, nýbrž se poměřuje zcela jinak.

Od verejnych cinitelu a od vlastencu se ocekava vyssi stupen vzdelanosti a vyjadrovani. Tim se meri jejich autorita. Nemuzete cekat, kdyz se nekdo vyjadruje jako hotentot, ze mu lide budou venovat nejakou pozornost. Takze, ve vlastnim zajmu by jste mel venovat vetsi pozornost gramatice. [smích] [smích]

Dodatek editora: Uz tu jednou kdosi poukazal na to, ze "by jste" je podle ceske gramatiky chyba. Spravne je "byste". Uvadim to proto, ze by bylo ku prospechu diskuze, kdybyste (ne kdyby jste) svoje usili venoval spise tematum nez poukazum na gramatiku. Dekuji.

73065

8.10.2005 21:45

RE: Češi, probudte se!

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 73065

>
>Od verejnych cinitelu a od vlastencu se ocekava vyssi stupen
>vzdelanosti a vyjadrovani.

Tak tohle myslím splnuju.

>cekat, kdyz se nekdo vyjadruje jako hotentot, ze mu lide budou
>venovat nejakou pozornost. Takze, ve vlastnim zajmu by jste mel
>venovat vetsi pozornost gramatice. [smích] [smích]

Tak v tomhle se mýlíte. Podívejte se do minulosti a i do současnosti a uvydíte nezpočet příkladů které vyvracejí vaše tvrzení. Např. Bush je naprosto nevzdělaný(i když má formálně kdový jaké univerzity) a jeho vyjadřování je taky nic moc a i přesto je bohužel velmi úspěšný(zatím).

>
>Dodatek editora: Uz tu jednou kdosi poukazal na to, ze "by jste"
>je podle ceske gramatiky chyba. Spravne je "byste". Uvadim to
>proto, ze by bylo ku prospechu diskuze, kdybyste (ne kdyby jste)
>svoje usili venoval spise tematum nez poukazum na gramatiku.
>Dekuji.

Pan editor to řekl za mne.

73583

30.9.2005 11:22

RE: Češi, probudte se!

zap 65.?.?.?

Reakce na 72770

"Tak v tomhle se jednoznačně pletete. K tomu aby u nás byli vlastenci úspěšní nepotřebujeme být multikulturní zemí. Podívejte se do východní Evropy: Polsko, Rusko, Bělorusko, Srbsko, Bulharsko, Rumunsko. To všechno jsou země které vůbec nejsou multikulturní a i přesto tam jsou vlastenci neobyčejně úspěšní."
-------------------------------------------------------------------------

Pletete se Vy, Zorbo!

V kazde z tech jmenovanych zemi je 'vlastenectvi' zalozeno na podezreni k jine minorite, viz Bulharsko a mistni Turci, Rumuni a mistni Madari, atd. Muzu Vam rici zcela otevrene, ze to nadsene 'vlastenceni' by bez minorit v te ktere zemi ani neprezilo.

V souvislosti s tim co pisete a ukazujete sympatie k vlastenectvi, me udivuje, ze nemate pochopeni pro vlastenectvi nemecke. Tedy kazde jine je dobre s vyjimkou nemeckeho (a americkeho)??? Clovece, mate Vy ty pojmy srovnane? Myslim, ze si delate srandu sam ze sebe.

A nakonec: jak si predstavujete byt v Cesku vice vlastenecky? Ja bych mel v tom ohledu skromnou radu: dostavujte se ve vetsich poctech k volbam! To je vskutku to nejlepsi, co muzete pro svou vlast udelat!
Nenavist k Americe, jako zemi, Vam v tom moc nepomuze.... [mrknutí jedním okem]

72898

1.10.2005 16:18

RE: Češi, probudte se!

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 72898

>
>Pletete se Vy, Zorbo!
>
>V kazde z tech jmenovanych zemi je 'vlastenectvi' zalozeno na
>podezreni k jine minorite, viz Bulharsko a mistni Turci, Rumuni a
>mistni Madari, atd. Muzu Vam rici zcela otevrene, ze to nadsene
>'vlastenceni' by bez minorit v te ktere zemi ani neprezilo.

Ne, nepletu se a hned vám vysvětlím proč. Odpor např. Rumunů k Madarům a Bulharů k Turkům je založen na odvěkém nepřátelství mezi danými národy. Je to stejné jako třeba odpor nás Čechů k Němcům. A je to něco zcela jiného než nedůvěra lidí v západní Evropě k multikulturní amerikanizované společnosti. A navíc třeba v Polsku žádná taková menšina není a i přesto tam jsou vlastenci velmi silní. Podobné je to v Rusku, tam jsou sice nejrůznější měnšiny ale žádná není součástí odvěkých nepřátel Ruska. A co se týká nepřítele. Tak společným nepřítelem pro všechna národní hnutí jsou dnes USA.

>
>V souvislosti s tim co pisete a ukazujete sympatie k
>vlastenectvi, me udivuje, ze nemate pochopeni pro vlastenectvi
>nemecke. Tedy kazde jine je dobre s vyjimkou nemeckeho (a
>americkeho)??? Clovece, mate Vy ty pojmy srovnane? Myslim, ze si
>delate srandu sam ze sebe.

Špatné je to vlastenectví, které je agresivní vůči ostatním národům, a tím je právě vlastenectví Americké, Německé, Izraelské. Naopak dobre je neagresivní vlastenectví jako je to naše České a téměř všechna ostatní.

>
>A nakonec: jak si predstavujete byt v Cesku vice vlastenecky? Ja
>bych mel v tom ohledu skromnou radu: dostavujte se ve vetsich
>poctech k volbam! To je vskutku to nejlepsi, co muzete pro svou
>vlast udelat!


Nejlepší by bylo aby co nejvíc Čechů volilo národní hnutí. Jedině to nám může pomoci. Nízká volební účast není zas tak špatným znamením, znamená totiž nechut lidí k současnému režimu.

72990

28.9.2005 0:27

RE: Češi, probudte se!

Josef 71.?.?.?

Reakce na 72672

Cim jsou USA nebezpecni CR? Vetsina z nich ani nevi kdo jsme a kde se nachazime?

72686

28.9.2005 17:13

RE: Češi, probudte se!

JirkaF 212.?.?.?

Reakce na 72686

Třeba tím, že nám diktují co smíme kam vyvážet, jako například po Kuvajtu poměrně nadějně rozjeté objednávky na Tamaru, které se úplnou náhodou všechny stáhly (od nezávadných zemí) a do těch závadných nám "bylo doporučeno" nevyvážet. A to bude jen špička ledovce. [naštvaný]

72763

28.9.2005 18:29

RE: Češi, probudte se!

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 72686

JirkaF ti to už částečně vysvětlil. Amerika nám dnes vládne stejně jako v minulosti SSSR a nebo nacistické Německo či Habsburkové. Kromě toho že z nás dělají své otroky, tak také svojí globalizací, amerikanizací a morálním úpadkem ohrožují samotnou existenci našeho národa. To že průměrný američan neví kde je Česko(nebo že vůbec existuje) je jeho hloupost. Problém je ten že stratégové v Pentagonu to vědí až moc dobře.

72773

28.9.2005 22:35

RE: Češi, probudte se!

Lev 68.?.?.?

Reakce na 72773

Problém je ten že stratégové v Pentagonu to vědí až moc dobře.
______________________________________________

Nejenom Pentagon Zorbo, ale i nejlip, legalne organizovana mafie v teto Galaxii:

http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/ez.html

Akorat, tam jeste prozatim neni Vase jmeno - Zorba. At hledam, jak hledam ..... [mrknutí jedním okem]

72783

1.10.2005 16:29

RE: Češi, probudte se!

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 72783

>
>Akorat, tam jeste prozatim neni Vase jmeno - Zorba. At hledam,
>jak hledam ..... [mrknutí jedním okem]

Nevým přesně jak tohle myslíte. To jako že bych měl být na nějakém seznamu nepřátel USA [smích] . No, ale k smýchu to moc není, kdyby nás obsadili tak jako třeba Irák, tak by lidi jako já museli hodně rychle přecházet do ilegality.

A CIA je samozřejmě jednou z nejhorších zločineckých organizací, zcela srovnatelná s Gestapem a v mnoha věcech i horší.

72991

29.9.2005 8:13

RE: Češi, probudte se!

Vandal 206.?.?.?

Reakce na 72773

Milý Zorbo, Tvůj antiamerikanizmus, jak sám říkáš je namířen proti nynější vládě a duševně narušenému obyvateli Bílého Domu a ne proti americkému lidu. Vliv židů a zvláště sionistů na americké prezidenty a tak i vládu se datuje už od časů t. zv. občanské války kdy generál Grant vydal rozkaz zakazující vstup všech židů na území okupované Konfederace. Na přímý příkaz Linkolna jej však musel odvolat. Od té doby tlak židů na zahraničních i domácích politik amerických vlád a prezidentů vzrůstal natolik, že dnes se naplnil do písmene název ZOG (Zionist Occupied Government), kterým amer. vlády častovali po desetiletí t. zv. antisemitické kruhy. Židé vládli v Sovětech po sedmdesát let a dnes musejí utéct do Izraele před ruským kriminálem. Doufejme, že i v US se vláda dostane zpět do rukou lidí v duchu Benjamina Franklina, spoluzakladatele USA, který už tehdy varoval američany před židovským vlivem.

72822

1.10.2005 2:18

RE: Češi, probudte se!

zap 65.?.?.?

Reakce na 72822

"Židé vládli v Sovětech po sedmdesát let a dnes musejí utéct do Izraele před ruským kriminálem."
-------------------------------------------------------------------------

Coze! [překvapení]

Rikate, ze Rusko je ziduproste? Okamzite se tam stehuju.... z rustiny jsem nikdy horsi znamku nez trojku nemel. [cool]

72929

1.10.2005 16:33

RE: Češi, probudte se!

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 72822

Máš pravdu. Vliv sionistů v USA je opravdu nehorázný. Já ale pochybuju že se politika USA změní. Amerika se dala na stejnou cestu jako kdysy nacistické Německo(na cestu za světovládou) a nejspíš taky stejně skončí.

72993

29.9.2005 8:21

Ještě dodatek

Vandal 206.?.?.?

Kdybych dnes žil v ČR, byl bych s lidmi jako Ty, Zorbo na stejné straně barikády. Republiku jsem opustil v osmašedesátém, pro nedosratek Zorbů.

72823

1.10.2005 16:41

RE: Ještě dodatek

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 72823

Dík za pochvalu. Rok 1968 jsem sice nezažil, ale myslím že většina našich lidí chtěla klást bolševikům odpor, akorát jsme měli zbabělou vládu. Já bych tenkrát dělal všechno možné pro obranu před agresí, asi určítě bych nakonec musel emigrovat, jako tenkrát ty. Dnes je zase potřeba všemožně klást odpor politice USA, protože ta je dnes stejně nebezpečná jako kdysy politika bolševiků a nacistů. Je dobře že si to uvědomuje stále víc lidí a že naše šiky jsou čím dál tím početnější.

72994

2.10.2005 6:00

Zajimavyc clanek-Nemci meli vsechny dostupne plyny , ale nikdy je nepouzili.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

I saw Nazis test A-bomb, says author, rewriting historyBy John Hooper in Rome
October 1, 2005


A book published in Italy is set to reignite a smouldering controversy over how close the Nazis came to manufacturing a nuclear device in the closing stages of World War II.

The author, Luigi Romersa, 88, is the last known witness to what he and some historians believe was the experimental detonation of a rudimentary weapon on an island in the Baltic in 1944.

Hitler's nuclear program has become a subject of intense dispute in recent months, particularly in Germany. An independent historian, Rainer Karlsch, met a barrage of hostility when he published a study containing evidence that the Nazis had got much further than previously believed.

On October 12, 1944, Romersa, then a 27-year-old war correspondent, was taken to the island of Rugen, where he watched the detonation of what his hosts called a "disintegration bomb".

"They took me to a concrete bunker with an aperture of exceptionally thick glass. There was a slight tremor in the bunker; a sudden, blinding flash, and then a thick cloud of smoke. It took the shape of a column and then that of a big flower.

"The officials there told me we had to remain in the bunker for several hours because of the effects of the bomb. When we eventually left, they made us put on a sort of coat and trousers which seemed to me to be made of asbestos and we went to the scene of the explosion.

"The effects were tragic. The trees around had been turned to carbon. No leaves. Nothing alive. There were some animals - sheep - in the area and they too had been burnt to cinders."

When he wrote of his experiences after the war, "everyone said I was mad". By then, it was universally accepted that Hitler's scientists had been years away from testing a nuclear device.

However, documents published recently by Mr Karlsch and a US scholar, Mark Walker, have punctured this consensus. Russian archives have shown one of the German scientists lodged a patent claim for a plutonium bomb as early as 1941 and, in June, the two historians published an article in Physics World that included what they said was the first diagram of one of the bombs Hitler's scientists were trying to build, a device that exploited both fission and fusion.

The Guardian

http://www.smh.com.au/news/world/i-saw-nazis-test-abomb-says-author-rewriting-history/2005/09/30/1127804662891.html

73037

Příspěvků: 68

27.09. 09:24 Petr Kuba  Doplneni
27.09. 09:43 Esmate  Pěkně popsané. Není co dodat.
27.09. 16:37 Petr Hájek  Německo – země bez pravice
28.09. 03:30 zap  RE: Německo – země bez pravice
27.09. 19:16 merc  merc
28.09. 00:07 google  RE: merc
27.09. 22:04 Zorba  Volby v Německu
27.09. 22:36 Zorba  Češi, probudte se!
27.09. 22:51 Lev  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
28.09. 04:59 zap  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
28.09. 17:56 Zorba  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
30.09. 00:17 zap  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
01.10. 15:41 Zorba  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
01.10. 20:54 Petr Gejdoš  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
01.10. 21:14 Aja  Ale
01.10. 21:40 Petr Gejdoš  RE: Ale
02.10. 01:55 Aja  Ja
01.10. 22:34 Lev  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
01.10. 23:09 Petr Gejdoš  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
01.10. 23:33 Lev  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
02.10. 17:01 Zorba  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
02.10. 18:05 Emma Bovary  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
02.10. 20:51 Petr Gejdoš  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
08.10. 22:48 Zorba  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
08.10. 23:00 Emma Bovary  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
09.10. 12:22 Zorba  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
28.09. 17:49 Zorba  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
28.09. 18:07 Lev  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
28.09. 18:25 Zorba  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
28.09. 22:21 Lev  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
01.10. 15:55 Zorba  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
01.10. 23:20 Lev  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
02.10. 17:18 Zorba  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
02.10. 18:28 Lev  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
08.10. 22:21 Zorba  RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !
27.09. 22:55 Emma Bovary  RE: Češi, probudte se!
28.09. 18:16 Zorba  RE: Češi, probudte se!
29.09. 06:42 Blahnik  RE: Češi, probudte se!
30.09. 15:03 Vratislav  RE: Češi, probudte se!
01.10. 16:05 Zorba  RE: Češi, probudte se!
02.10. 18:17 Emma Bovary  RE: Češi, probudte se!
08.10. 22:10 Zorba  RE: Češi, probudte se!
08.10. 22:30 Emma Bovary  RE: Češi, probudte se a dejte si pivo a vepřo knedlo at jste správní vlastenci :-)))
08.10. 23:06 Zorba  RE: Češi, probudte se a dejte si pivo a vepřo knedlo at jste správní vlastenci :-)))
08.10. 23:20 Emma Bovary  RE: Češi, probudte se a dejte si pivo a vepřo knedlo at jste správní vlastenci :-)))
09.10. 12:41 Zorba  RE: Češi, probudte se a dejte si pivo a vepřo knedlo at jste správní vlastenci :-)))
29.09. 20:46 68  RE: Češi, probudte se!
30.09. 02:43 Vladimir Sodek  RE: Češi, probudte se!
01.10. 16:46 Zorba  RE: Češi, probudte se!
01.10. 17:20 68  RE: Češi, probudte se!
01.10. 18:26 Zorba  RE: Češi, probudte se!
01.10. 21:39 68  RE: Češi, probudte se!
02.10. 17:21 Zorba  RE: Češi, probudte se!
02.10. 18:39 68  RE: Češi, probudte se!
08.10. 21:45 Zorba  RE: Češi, probudte se!
30.09. 11:22 zap  RE: Češi, probudte se!
01.10. 16:18 Zorba  RE: Češi, probudte se!
28.09. 00:27 Josef  RE: Češi, probudte se!
28.09. 17:13 JirkaF  RE: Češi, probudte se!
28.09. 18:29 Zorba  RE: Češi, probudte se!
28.09. 22:35 Lev  RE: Češi, probudte se!
01.10. 16:29 Zorba  RE: Češi, probudte se!
29.09. 08:13 Vandal  RE: Češi, probudte se!
01.10. 02:18 zap  RE: Češi, probudte se!
01.10. 16:33 Zorba  RE: Češi, probudte se!
29.09. 08:21 Vandal  Ještě dodatek
01.10. 16:41 Zorba  RE: Ještě dodatek
02.10. 06:00 Robert Nohejl  Zajimavyc clanek-Nemci meli vsechny dostupne plyny , ale nikdy je nepouzili.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 3

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,47 Kč
Libra
29,90 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
15,97 Kč
Švýcarský frank
24,45 Kč
100 japonských jenů
19,90 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,51 Kč
100 maď. forintů
7,02 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,34 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 969,09 Kč
1 unce stříbra
503,59 Kč
Bitcoin
1 272 897,84 Kč

Poslední aktualizace: 2.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 033