Diskuze k článku

Kalousek se vzteká

Příspěvků 42

24.9.2005 3:32

Boží spravedlnost

Robin 83.?.?.?

Lidovci kolaborovali odjakživa, a navíc uměli licoměrně lhát,
až se hory zelenaly.
Avšak Pánbůh je spravedlivý, napřiklad, pokud se pamatujou,
seslal na Josefa Luxa (lidovce)
neštěstí .....a on se zlou ohavnou chorobou, spokojiti se musel ráčit.

[chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

72236

24.9.2005 8:05

RE: Boží spravedlnost

agir 195.?.?.?

Reakce na 72236

Některé příspěvky vypovídají o svých autorech nechutně mnoho. Hnusné a trapné a nezaslouží si delší komentář.
A mimochodem, smrt Josefa Luxe považuju za neštěstí pro českou politickou scénu - vůbec si totiž nejem jist, zda by došlo k tak hluboce marasmatickému úpadku, k tak dlouhé vládě socialistů a jejich skvělých premiérů, což může být nahrazeno jedině Topolánkouvou ODS - proboha! Bez ohledu na obecně oblíbené stereotypní řeči o lidovcích (ne že by ta minulost nebyla pravdivá) jsem Luxe považoval za osobně kvalitního politika a člověka (to spolu souvisí, aspoň jednosměrně) a předpokládal jsem, že KDU sehraje do budoucna dost pozitivní úlohu. Ovšem, pravda, za mistra Kalouska něco takového předpokládat nelze, to je figura, která se k těm všem Grossům, Paroubkům, Langrům, Tlustým et cetera hodí dokonale.

72246

25.9.2005 1:32

RE: Boží spravedlnost

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 72246

Mno, souhlasim s tim, ze se leckomu muze zdat "prani smrti" Luxovi mirne morbidni az nechutne, nicmene pravda je, ze na politicke scene neexistuje strana, jenz by byla vice bezpaterni "kam vitr, tam plast" nez lidovci [zahanbení]

To co predvadeli, prespektive predvadeji je az otresne oplzle nemastne-neslane a bezpaterni, ze se zase na druhou stranu nelze divit, kdyz si z toho nekdo s odstupem dela tak trosku svandu [mrknutí jedním okem]

Osobne musim rici, ze to tak trosku citim stejne [zahanbení]

A Kalousek, no, to je opravdu ten, kdo se nejvice ma co rozcilovat nad pragmaticnosti rudeho Paroubka. Ten pravej se ozval... [oči v sloup] Kdyz jde o ksefty, tak komunista ci estebak - zadna krec. Ale kdyz s nimi podobne kseftuje nekdo jiny - no to je prirozene ohen na strese a dotycny nejvetsim gaunerem... [oči v sloup] [zahanbení]

Kalousek je pokrytec, az se nad nim hory zelenaji [pláč]

72316

25.9.2005 9:20

RE: Boží spravedlnost

hostující 84.?.?.?

Reakce na 72316

Trodasi dobrá.Chtělo by to nějakou miniexkurzi do minulosti.Napřed ale musím napsat,že nejsem členem žádné strany a ani jím nikdy nebudu.Volívám většinou stranu Petra Cibulky,která nemá nikdy šanci na výraznější úspěch a tak všechny parlamentní subjekty a dění v nich mne nechávají celkem chladným.
A teď velice stručně k té minulosti: nicmene pravda je, ze na politicke scene neexistuje strana, jenz by byla vice bezpaterni "kam vitr, tam plast" nez lidovci
ODS - vzniká počátkem devadesátých let rozštěpením OF.To znamená,že většina členů ODS,z nihž je převážná část bývalých komunistů a dokonce i v minulosti vysoce postavených komunistů (jen vzpomeňme s.Kočárníka,Dybu,Stráského,Čermáka,Kováře a spousty a spousty dalších ) v rámci OF spolupracuje opravdu s kýmkoliv.
Po roce 92 ODS spolupracuje (a kolaboruje ) s ODA,KDSaKDU-ČSL !
Poté přihází tzv.'sarajevský atentát' a následně předčasné volby,po kterých ODS uzavírá (a kolaboruje) s ČSSD opoziční smlouvu,ačkoliv před nimi právě proti ČSSD mobilizovala!
Následuje volba prezidenta republiky,kdy ODS kolaboruje s KSČM a za podpory minimálně třetiny komunistů tyto volby výhrává!
V opozici hlasují členové ODS spolu s komunisty až na drobné kosmetické ůpravy ,rukou společnou a nerozdílnou!
KAM VÍTR,A KAM PLÁŠŤ ?

No a teď mi došla zpráva že musím odcestovat,takže pane Trodasi,je mi líto ale čssd se mohu věnovat až někdy večer.
Zatím přeji pěkný den ! [smích]

72340

25.9.2005 22:10

RE: Boží spravedlnost

hostující 84.?.?.?

Reakce na 72340

´Takže pane Trodasi , ČSSD.
Vzniká na ochranu prostých dělníků v hrubém a syrovém kapitalizmu .Tomuto svému ůkolu se později zpronevěřuje a i díky této skutečnosti porodí pozdější zločineckou organizaci - stranu komunistickou.Myslím,že její činnost za 1.republiky můžeme vypustit(i když i tehdejší působení by nebylo bez zajimavosti)a přenesme se do roku 1948.Zde svým SLOUČENÍM s KSČ ZRAZUJE demokracii v naší vlasti a sama se stává součástí ZLOČINECKÉ strany komunistů a dusí demokracii na celých dlouhých čtyřicet let!Tím se stává přímým spolupachatelem zločinů,které se v následujících letech děly!Je potřeba ale přiznat,že desítky členů,kteří s touto politikou nesouhlasí,končí v koncentrácích a několik i přímo na popravišti!
Přichází plyšový kotrmelec roku 89.Pochopitelně , jako součást zprofanované strany komunistů to začalo být obtížné a tak na scénu vstupuje ČSSD "nová obrozená" a dostává se jí NESMÍRNÉ medialní podpory!Jen vzpomeňme socialistického ředitele ČT Kantůrka ,či humoristického pořadu M.Šimka a U.Klukové ,kde pravidelným hostem byl vtipem sršící Miloš Zeman.
Díky zdělovacím prostředkům a třeba i nerealistickým slibům(marka za tři pade)se stávají nejsilnější opoziční stranou,kdy mnohdy spolupracují se sládkovými republikány i s komunisty a po volbách v roce 98 se stanou stranou nejsilnější.Následné období díky světovému vynálezu-oposmlouvě není nic jiného než kolaborace s těmi,jež před volbami za účelem získání těch jednodušších voličů označovali jako strůjce spálené země a pod.Zároveň se ale nebrání nomenklaturním komunistickým kádrům ve svých řadách .(Šlouf,či předseda parlamentního klubu ČSSD,rarita ,nejdéle sloužící poslanec - něco kolem DVACETI LET!!!, bývalý komunista Michal Kraus)
V následujícím období se plášť socialistů opět otáčí a pro zmněnu kolaborují S KDU-ČSL a pidistranou o které snad ani není potřeba se zmiňovat, pravicovou US-DEU.
No a dnes se nám rýsuje spolupráce staronová,spolupráce ,která tu už jednou byla,spolupráce,kterou desítky tisíc lidí zaplatili svými životy a statisíce svobodou,zdravím,vzděláním ,majetky i emigrací .Spolupráce nových Ferlingerů s novými Gottwaldy!
Pane Trodasi i vy ostatní ,co je důvodem,že vidíte třísku v oku jednoho a nechcete vidět trámy v očích druhých?

72382

26.9.2005 0:10

RE: Boží spravedlnost

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 72382

Respekt Vam,
pane.

72400

24.9.2005 8:39

RE: Boží spravedlnost

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 72236

Ropine, ...mimo tema, mimo politiku - reakce JEN na VAS prispevek - je mi z Vas spatne pane...

72248

24.9.2005 9:26

RE: Boží spravedlnost

Grovik 84.?.?.?

Reakce na 72248

brano ad absurdum ma ale pravdu [mrknutí jedním okem].

72249

24.9.2005 13:19

RE: Boží spravedlnost

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 82.?.?.?

Reakce na 72248

Lidovci si o tu skodolibost svym jednanim primo koleduji. Lux nebo Dostal, je to fuk. Obema se mozna dostalo jiste mnozstvi pokory pri pohledu zubate do oci, ale byli to furt ti sami lidi co sem nikdy nemel rad az do posledniho dechu a zpravy o jejich umrti me nechaly absolutne chladnym. Muzu vyjmenovat tisic jinych lidi o kterych to rict nemuzu... [pláč]

72255

24.9.2005 12:06

RE: Boží spravedlnost

djb 83.?.?.?

Reakce na 72236

toto neni osobni utok, to je pouze konstatovani reality.

Pane, Vy jste (vypusteno, osobni urazka. Editor.)

72251

24.9.2005 11:43

Chechtám se

baba_Blažková 193.?.?.?

Kalousovi se údajně nelíbí návrh nového Zákoníku práce, prý jde příliš na ruku odborům. Zkrácení zkušební i výpovědní lhůty, vyšší příplatky za noční směny, pohotovosti, možnost požadovat odstupné i v případě výpovědi podané zaměstnancem... no hrůza. [chechtot] Pan Kalousek by se zřejmě potřeboval nacházet po nějaké období v pracovněprávním poměru, pokud možno v nějakém regionu s vysokou nezaměstnaností, aby věděl, zač je toho v Pardubicích perník. Domnívám se, že tyto změny v ZP jsou solidní protiváhou k tomu, jak nám zkomplikovali možnost dosáhnout na sociální dávky. (Píšu nám, myslím hlavně bílým samoživitelkám, cikánům to přeju, ale ti na ně bohužel dosáhnou vždy za pomocí kouzelné formule "Dyk rasízmus!" )
Proč tak řve, nechápu, vždyť má tu "lidovost" již v názvu strany. Zjevně mu ten "lid" visí opravdu někde. Mně zase visí tamtéž, kdo tento zákon schválí, pokud mi pomůže mít a udržet si práci.
Teď Kalous přichází o zásadní vliv. O pocit moci. Cheche.

72250

24.9.2005 13:08

Hluboce se mýlíte

Nori Kazu norikazuokamoto (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 72250

Nejvíc na to doplatí (hned po ekonomice) ne zaměstnavatelé, ale právě zaměstnanci. Pokud se socani snaží zajistit lepší podmínky zaměstnancům, tak jsou úplně mimo (téměř každý, kdo dané problematice rozumí, má ze Škromacha srandu i hrůzu - z nedouka jednoho odborářskýho - viz. Škromachovo diskusní fórum). Pokud nemá zaměstnavatel problémy lidi propouštět, nemá ani problémy je příjmat, když potřebuje. A nezaměstnanost je pak nízká. Cena za takovouhle "ochranu" podle ZK bude, že míň lidí dostane smlouvu na dobu neurčitou a že každé takové přijetí si zaměstnavatel teď raději dvakrát rozmyslí.
Doplatí na to především nekvalifikovaná pracovní síla.
Za nezaměstnanost poděkujte socanům [pláč]

72254

24.9.2005 17:27

RE: Hluboce se mýlíte

baba_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 72254

Nerada bych se hluboce mýlila, ale smlouvy na dobu určitou ošetřuje také ZP, ne? Problém je v tom, že i zde by to chtělo pár úprav, smlouvy na určito, smlouvy brigádnické - toho všeho se jen zneužívá.
Co se ZP týče, tohle já beru jako menší nadstandart, tři měsíce zkušební lhůty jsou rozhodně moc, člověk pozná po dvou dnech, zda někdo pracovat umí, či neumí. A pochopitelně zaměstnavatelé takto dlouhého období zneužívají - tak ty máš hlad a chceš polední pauzu? Jo? Kolik že ti zbývá do konce zkušební lhůty? Aha! Za tebe na pracáku najdu dalších deset.
Tak to je, a může te mi tu vykládat, co chcete. Tady na ostravsku to tak je. A není radno při pohovoru ptát se na pracovní dobu, přesčasy, či dokonce odbory... Nevím, odkud jste vy. Ale tady je běžnou praxí, že jeden člověk dělá to, na co jsou kupříkladu v Praze lidé dva. Takže mi netvrďte, že zaměstnavatel nemá problém nabrat lidi, když potřebuje. Zde je praxe taková, že zaměstnavatel, když potřebuje, tak zvedne zaměstnancům normu, přidá pár stovek na výplatě a tváří se jako grand. Nelíbí se ti, že chodíš pozdě domů? Nestíháš? Jo - ty bys chtěl pracovat pod 50 hodin týdně! Tak čau.
Asi tak.

72268

24.9.2005 19:30

RE: Hluboce se mýlíte

kubrt 81.?.?.?

Reakce na 72254

V Brně nějaký čas fungovala firma Flextronic(s)?, její přesný název si už nepamatuju. Získala pozemek za kačku, investiční pobídky a blebleble co všechno ještě ... brala furt nový a nový zaměstnance. Bohužel na tříměsíční zkušební dobu, a pořád dokola. Pak beze stop a pokusu o vyrovnání (možná už něco proběhlo, ale nevím to jistě) ukončila výrobu a zmizela někam dál na východ. Pokud by už tehdy existoval tzv. komunistickej zákoník práce s pravomocí odborů, asi by si tady neškrtla .Stejně jako ve vyspělejších zemích EU, který jsou pro nás modla demokracie a fungujícího kapitalismu...

72281

24.9.2005 13:25

Anonymita "Richarda Krále"

KZach 86.?.?.?

Nemohu si pomoci, ale bez ohledu na to, že "Richard Král" píše často zajímavě, mám problém s jeho anonymitou. To je přeci hrozně nesymetrické a snad i nelegitimní, aby někdo pod pseudonynem, de facto vlastně anonymně vystupující člověk, rozebíral něčí minulost a vůbec někoho posuzoval podle jeho minulosti a ještě v tomto duchu ovlivňoval množství čtenářů. Vy to nechápete? To je přeci zásadní věc. Něco jiného je psát anonymně příspěvky do diskusních fór a něco jiného je se anonymně trefovat do konkrétní osoby a takto působit na veřejnost.

72257

24.9.2005 15:14

RE: Anonymita

google 84.?.?.?

Reakce na 72257

pan Kazach, tak tu ste na omyle.
p.Kral by nemohol pisat o vas ako o sukromnej osobe, smie sa ale navazat do kazdeho politika, smie obecne diskutovat jeho nazory a verejne vyhlasit ze ho povazuje za blba. to je b-strana politiky v takzvanej parlamentnej demokracii. ono musi nieco existovat, co vyvazi ich nehanebne vysoke odmenovanie za nulovy(lepsie povedane spolocnosti-skodiaci) vykon.
inac politici predsa velmi radi vytrcaju svoje pysky do kazdej kamery. alebo nie? [mrknutí jedním okem]

p.s. nie ste vy nahodou pan Kalousek, alebo niekto z jeho rodiny?

72260

24.9.2005 16:06

RE: Anonymita

Lev 68.?.?.?

Reakce na 72260

p.Kral by nemohol pisat o vas ako o sukromnej osobe, smie sa ale navazat do kazdeho politika, smie obecne diskutovat jeho nazory a verejne vyhlasit ze ho povazuje za blba. to je b-strana politiky v takzvanej parlamentnej demokracii. ono musi nieco existovat, co vyvazi ich nehanebne vysoke odmenovanie za nulovy(lepsie povedane spolocnosti-skodiaci) vykon.
inac politici predsa velmi radi vytrcaju svoje pysky do kazdej
___________________________________________

Souhlasim google. Zadny nami zvoleny politik se nam nebude skryvat, nebo klickovat. Politika neni !! soukromy business, ale VEREJNA funkce se vsim vsudy a kdyz je i nutne, tak i se soukromym zivotem politika.

72263

24.9.2005 17:48

RE: Anonymita

KZach 86.?.?.?

Reakce na 72260

>pan Kazach, tak tu ste na omyle.
>p.Kral by nemohol pisat o vas ako o sukromnej osobe, smie sa ale navazat >do kazdeho politika, smie obecne diskutovat jeho nazory a verejne >vyhlasit ze ho povazuje za blba. to je b-strana politiky v takzvanej >parlamentnej demokracii. ono musi nieco existovat, co vyvazi ich >nehanebne vysoke odmenovanie za nulovy(lepsie povedane spolocnosti->skodiaci) vykon.

Máte určitě pravdu, ale nemůže tak činit anonymně. Pochopte, že "Richard Král" může být kdokoli s jakoukoli minulostí. Může takto anonymně upozorňovat na minulost jiných? Já jsem přesvedčen, že to není seriozní a že v tom musí být určitá symetrie, která je anonymitou kritizujícího vážně narušena. Podle mně "Richard Král" takto parazituje na určitém principu symetrie, která by měla být zachována.

72270

24.9.2005 18:33

RE: Anonymita

TS 213.?.?.?

Reakce na 72270

>Máte určitě pravdu, ale nemůže tak činit anonymně.

Proc ne? (Navic pseudonymita neni anonymita, viz nize.)

>Pochopte, že "Richard Král" může být kdokoli s jakoukoli minulostí.

A to ma jaky vztah k tomu, co rika? Neni dulezita spise jeho publikacni cinnost, jeho nazory takto projevene a bias v nich, jeho styl prace?

>Může takto anonymně upozorňovat na minulost jiných?

Ano.

>Já jsem přesvedčen, že to není seriozní a že v
>tom musí být určitá symetrie, která je anonymitou
>kritizujícího vážně narušena.

Pletete si anonymitu s pseudonymitou. Anonym nema historii, nema identitu, jeho reputace je nulova. Pseudonym ("nym" ) uz svoji historii ma (nebo, pokud je cerstvy, si ji drive ci pozdeji vybuduje), a pres tuto jeho identitu je mozne s nim komunikovat. Z tohoto hlediska je pak uz zcela jedno, jestli je to jedna fyzicka osoba, nekolik autoru vystupujicich jako jeden nym, nebo (v budoucnosti) umela inteligence.

Kdyz se rekne Richard Kral, vite co cekat. To je identita. To je dulezite. Kdo to fyzicky je a kde bydli je uz nepodstatne. Tedy pokud ho nechcete za jeho nazory nechat najit-sebrat-zavrit.

Proc podle vas musi existovat mapovani mezi fyzickou identitou a nymem? Proc nestaci jeho identita takova, jaka je prezentovana?

Dale, pokud provedeme mapovani fyzicke identity na nym, jak zajistite, ze v budoucnosti nedojde ke zmene rezimu, a lide, co v minulosti vyslovili urcity nazor, nebudou zkatalogizovani a eventuelne retroaktivne potrestani? Mate jistotu jak bude svet (a potazmo svoboda projevu) vypadat za pet let? Chcete riskovat, ze nekdo nekdy nepochopi treba vase vlastni slova a vytahne na vas taktickeho balistickeho pravnika?

>Podle mně "Richard Král" takto parazituje na určitém principu symetrie,
>která by měla být zachována.

Symetrie je zachovana. Viz charakteristika pseudonymity.

72273

25.9.2005 10:21

RE: Anonymita

KZach 86.?.?.?

Reakce na 72273

>Proc podle vas musi existovat mapovani mezi fyzickou identitou a nymem? >Proc nestaci jeho identita takova, jaka je prezentovana?

Já zase vůbec nechápu, jak někdo může psát pod pseudonynem. Ale možná to neumím dobře vysvětlit. Je to totiž těžké vysvětlit. Já například sám nepíšu žádné články jen proto, že se mi nechce podepisovat a zároveň nepovažuji za seriózní psát pod pseudonymem o někom jiném.

Ale zároveň nejsem žádný lovec pseudonymů. Do určité míry chápu pseudonymitu Richarda Krále, když kritizuje něco, co si jiný kritizovat netroufne. Tam to je odůvodnitelné. Ale v jiných případech s tím nesouhlasím.

72343

27.9.2005 9:24

RE: Anonymita

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 72343

Já zase vůbec nechápu, jak někdo může psát pod pseudonynem
..........................................................
Něco na tom asi bude.Asi znáte ty "koňařské" detektivky od chlapa jménem
Dick Francis....Já jsem si ho představoval jako pravého anglického gentlemana.Až doby, než se zněj vyklubal Jaakov Levy. [smích]

72592

27.9.2005 15:50

Fakt?

Piere 193.?.?.?

Reakce na 72592

A teď, když už ho znáte, změnila se kvalita těch knih?

72615

28.9.2005 14:24

RE: Fakt?

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 72615

Mluvim o kvalitě? Mluvim o pseudonimu.

72746

29.9.2005 15:40

RE: Fakt?

Piere 193.?.?.?

Reakce na 72746

No, to je právě to. On to už kdysi popsal pan Shakaspeare, tuším, že to bylo tak nějak jako "Co po jménu, i pod jiným jménem by růže měla stejně krásnou vůni" nebo snad "... i pod jiným jménem rděla by se růže stejně kouzelně".

72831

24.9.2005 18:49

RE: Anonymita

google 84.?.?.?

Reakce na 72270

>Já jsem přesvedčen, že to není seriozní a že v
>tom musí být určitá symetrie, která je anonymitou
>kritizujícího vážně narušena. Podle mně "Richard Král"
>takto parazituje na určitém principu symetrie, která by měla
>být zachována.

ok. teoreticky by ste mohli mat aj pravdu.
problemom je, ze symetria v ceskych a slovenskych politicko-obcianskych vztahoch nikdy neexistovala a to je zasluha politickych profesionalnych hyen u koryta. bojovat proti nim vsetkymi prostriedkami, sa nazyva asymetricka vojna. to co by ste chceli vy, mi pripomina Zidov ked sa stazuju na asymetricky vedeny odpor Palestincov proti jednej z najlepsie vyzbrojenych armad sveta. oni si to snad predstavuju tak, ze sa vsetci vzpurni Palestinci do jedneho so svojimi machetami a kalasnikovmi zhromazdia na jednej luke, celom izraelskej armade ako vo filme Brave Heart?

72275

24.9.2005 22:18

RE: Anonymita

google 84.?.?.?

Reakce na 72275

a hned som k tomu nasiel krasny priklad:

http://www.ceskamedia.cz/article.html?id=154384

Paroubek: Vyhrajeme a posvítíme si na noviny
24.09.2005 19:24:38
Dnešní zasedání Ústředního výkonného výboru ČSSD provázela také kritika koaliční médií. Ty, podle www.idnes.cz považuje premiér Paroubek stejně jako jeho někdejší předchůdce Miloš Zeman za největší škůdce této země, dokonce ještě větší než jsou lídři ODS a KDU-ČSL. "Osmdesát procent médií je proti nám," soudí. Jednu z prvních věcí, kterou by měla ČSSD po volbách prosadit, je nový tiskový zákon. "A ten skončí s balkánskými způsoby novinářské práce," dodal nový volební lídr ČSSD.

72293

25.9.2005 1:11

RE: Anonymita

Karel4u 207.?.?.?

Reakce na 72270

Vy jste se take cukali pred zverejnenim jmen Vasich STBaku. Nevim, proc by pan Kral nemohl byt anonymni bic na soucasne lucifery Ceske spolecnosti.
To, ze toho vi tolik jako vrchni nedela jeho clanky nezajimave. Prave naopak. Ja v Cechach do hospody nechodim a tak rad uvitam zasvecenou zpravu.

72313

24.9.2005 20:43

Narodni Fronta

harry 69.?.?.?

Uz jsem Vam pane Krali nekolikrat psal at jdete do hajzlu s tou Vasi Narodni Frontou.Domnival jsem se, ze jste si to vzal k srdci, ale omyl. Falsujete dejiny!!!Dobre vite jake to za komousu bylo, ze v N.F. byli i Zahradkari. Ale ti podle Vas take asi kolaborovali,ne? Dnesni KDU-CSL ma pramalo spolecneho s CSL. Figurky ve vedeni CSL byli dosazeni do vedeni strany komunisty, ale pro radove cleny CSL (slusni lide, vesmes krastane) ze clenstvi neplynuly zadne vyhody,spise naopak.Ale to Vy, pane Krali,vsechno vite, takze proc ta dezinformace?KDU-CSL je pokud vim jedinou stranou, ktera dnes ve vedeni nema zadneho byvaleho komunistu.Ja Kalouska taky moc nemusim,ale domnivam se, ze Lux byl jednim z mala slusnych politiku na ceske politicke scene.

72284

25.9.2005 0:59

RE: Narodni Fronta

zap 65.?.?.?

Reakce na 72284

Dnesni KDU-CSL ma pramalo spolecneho s CSL.
----------------------------------------------------------------------

Dalo by se namitnout kolik ma soucasna KSCM spolecneho s KSC, ze? Hodne, malo, vse ....a nebo nic? [mrknutí jedním okem]

72311

27.9.2005 9:27

RE: Narodni Fronta

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 72284

ale domnivam se, ze Lux byl jednim z mala slusnych politiku na ceske politicke scene
---------------------------------------------------------------------
To si děláte z lidí kozy? [smích] [smích]

72593

24.9.2005 23:25

Politikareni stranou...

zap 65.?.?.?

Lidovci by se mohli proti komunistum prosadit,

kdyby hrali jejich kartu: socialni agendu. Soude z poslednich postoju teto strany, vypada to spis naopak. Je-li existence Lidove strany zalozena na krestanskem soucitu, melo by se to nejak prakticky projevit. Rozhodne ne v osocovani jejich lidra nekoho jineho.

Muj vlastni praotec byl pred valkou poslancem Lidove strany do mistniho zastupitelstva. Od meho otce vim, o co se zasazoval, byli sami chuda rodina. Takze, kdyby ceske politicke strany zacaly hledet vazneji na svoje programy (zaplatovaly diry v nich) a hlavne zacaly s politikou namisto politikarenim, vse by bylo lepsi. A nikdo by se nemusel 'obavat' komunistu.

Paroubek je dle meho nazoru z nouze ctnost, ale Cesko si lepsiho premiera prat nemuze. Ani nezaslouzi.

72308

25.9.2005 8:22

Zákoník práce

hombredavid 213.?.?.?

Paroubka nemám rád, Grosse dnes vidím jako nastrčenou figurku která teď slouží už jen jako gesto " my jsme ti poctiví a proto nepoctiví z kola ven" a má to jen zvednout preference. Výrok Paroubka " spojíme se třeba s Marťany " jen aby schválili zákoník práce je tedy docela síla. Hodně se tu o něm diskutuje ale jedna věc mě zaráží.Proč by zaměstnavatel propouštěl ve zkušební době zaměstnance bez důvodu? A proč by zaměstnanec bez důvodu odcházel? Jestliže se u nás budují prakticky jen manufaktury a přicházejí sem firmy, které dostávají pobídky a skoro vše zadarmo a mají daňové prázdniny jen proto, že zaměstnají spoustu lidí za minimální plat je věcí preferencí naší vlády. Ale i pracovníci v manufakturách se musí zaučit a aby začali pracovat efektivně a bez zmetků trvá nějakou dobu. Proč by je někdo propouštěl a přidělával si tím starosti se zaučením nových bez důvodu? Není přece normální aby zaměstnanec velel zaměstnavateli jako je to skoro v novém zákoníku práce. Myslím že toto bude mít velice negativní dopad na tuto ekonomiku. O Kalouskovi se nemá cenu bavit, je to už taky "mrtvý muž"
David

72336

25.9.2005 11:05

RE: Zákoník práce

baba_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 72336

Tady v této republice je spousta věcí nenormálních. V příspěvku výše jsem psala, že nový ZP jde údajně na ruku odborům. Nicméně mi můžete věřit, v životě pro mě (nejen pro mě) odbory ani nehly prstem. U soukromníků odbory vůbec nejsou (zkuste je založit, hihi) a odborové organizace stávající nemají zájem "komplikovat si život" malými firmami. Zákoník Práce se zhusta nedodržuje. Ono s tím určitě jde něco dělat, lidé se nesmí nechat, ale nikdo se radši nechce prát, soudy jsou pomalé, výsledek nejistý a jediná jistota, kterou člověk má, je ta, že rozhodně skončí bez práce. Já osobně jsem pracovala v jednom podniku, kde radši propustili najednou dvě třetiny nespokojených zaměstnanců, než aby splnili jejich oprávněné požadavky - příplatky za přesčasy, za práci ve svátek, pitný režim, polední pauzu - člověk, když od šesti od rána lítá jako hadr na holi má v poledne opravdu hlad, že...
Asi se jim rentuje více tento přístup.

72347

25.9.2005 22:32

RE: Zákoník práce

zap 65.?.?.?

Reakce na 72347

Já osobně jsem pracovala v jednom podniku, kde radši propustili najednou dvě třetiny nespokojených zaměstnanců, než aby splnili jejich oprávněné požadavky - příplatky za přesčasy, za práci ve svátek, pitný režim, polední pauzu - člověk, když od šesti od rána lítá jako hadr na holi má v poledne opravdu hlad, že...
--------------------------------------------------------------------------

To co popisujete, je skutecne zvireci vztah novo-kapitalistu k pracovnikum. Slovo 'otresne' neni dostatecne. [naštvaný]

U koho jineho maji lide hledat zastani, kdyz ne v odborech; tedy u komunistu. [zmaten]

72386

26.9.2005 1:39

RE: Zákoník práce

baba_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 72386

Toho je víc, snad se to zlepší, jen nevím kdy... až všichni nezaměstnaní projdou sítí všech těchto vyděračských "novo-kapitalistů", jak jste je sám nazval, to je minimálně na desítky let, pak zde ovšem nastoupí levná pracovní síla z východu, já osobně nevidím východisko. Dokud bude TAK vysoká nezaměstnanost, budou si "oni" takto vyskakovat. Ale stavění "hladových zdí" taky nic nevyřeší. To víme všichni.
Kdysi jsem četla (v nějakých tištěných novinách) názor občana na finanční injekce proudící do Vítkovických železáren. Jeho nikoli nezajímavý návrh spočíval v tom, že nač neustále zachraňovat tento podnik před absolutním krachem zbytečnými dotacemi, či jak tomu říkali, tento člověk spočítal, že kdyby veškeré finance "investované" do zachování této firmy byly rozděleny mezi propuštěné zaměstnance, šlo by o částky v řádu miliónů na hlavu, za což už se dá pořídit slušná živnost, že. A tudy se dostáváme ke zlatým padákům a jiným zhovadilostem patřícím ke koloritu doby.
Ale třeba se pletu. Makroekonomika mi nic neříká, řídím se pouze selským rozumem, vzdělávací sítí jsem prošla bez následků, tzn. nemyslím si, že mrkev je červená a nestydím se za to, že jsem v životě neviděla na semaforu žlutou. Tudíž spoustu věcí nechápu a nikdy nepochopím. Ale od toho já tu nejsem, na to jsou tu jiní, ti maj´ na to školy a letitou praxi v prognosťáku, kam se hrabu. Jak to zpíval Jarek Nohavica o těch pyramidách?

72404

26.9.2005 13:24

RE: Zákoník práce

zap 65.?.?.?

Reakce na 72404

To neni nepodobne tomu, ci vidim zde v Kanade. Tedy stavalo se to bezne a pravidelne.

Firmy k tomu aby se usadily a vylepsily zamestnaneckou situaci v ruznych okrajovych regionech dostavaly statni subvence(formou srazek z dani, primymi dotacemi a pod.) a pak po case zvedly kotvy nebo zbankrotovaly a samozrejme nic nevracely. Penize na ne utracene byly samozrejme z verejne kapsy.

Tato 'technika' vypomoci obchodu a prumyslu se deje vzdy ve zdani (tak nam to prodavaji) naseho vlastniho zajmu, coz tak samozrejme neni. Ovsem priznavam, ze umeni vladnout musi zahrnovat kooperativni, ne konfrontacni pristup.

72451

25.9.2005 8:27

Věštění

jarmila 85.?.?.?

Před rokem jsem napsala článek na Neviditelného psa nazvaný: Třetí komunistický puč na obzoru? Tenkrát mi v komentářích diskutéři nejčastěji vynadali do paranoiků- ale než se rok s rokem sešel, moje věštba se do puntíku splnila. Jen hajzla Grosse vystřídal ještě větší hajzl Paroubek- ale zas až takové detaily jsem ve změně figurek na šachovnici politiky nemohla předvídat, že.[překvapení]
A zde je ona věštecká předpověď:
www.neviditelnypes.cz/clanky/2004/10/39621_12_0_0.html

72337

26.9.2005 20:30

RE: Věštění

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 72337

>Tenkrát mi v komentářích diskutéři nejčastěji vynadali do paranoiků- ale než se rok s rokem sešel, moje věštba se do puntíku splnila<

Do paranoiků vám vynadali milá Jarmilo právem protože strašit komunistickým pučem a novým Vítězným Unorem v době kdy je ČR plně integrovaná do západních struktur a žijeme v eře neomezené neoliberální globalizace skutečně paranoia je. Strach z koalice ČSSD/KSČM je skutečně k smíchu i když nemyslím že by to bylo nějaké terno pro demokracii je dobré když se levice a pravice u moci pravidelně střídají a socdem vládne už od roku 1998. Komunisté byli v 90.letech ve vládách ve Francii a Itálii aniž by to nějak poškodilo tamní demokracii. Btw: Že vy jste fanynka Petra Cibulky [smích]

72504

26.9.2005 20:39

RE: Věštění

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 72337

Česku je někdy za příklad dáváno poválečné Západní Německo a jeho denacifikace. Jenže tak jako spolautor pendrekových zákonů Čalfa byl pravá ruka Havla tak pravou rukou Adenauera byl dr Hans Globke spoluautor Norimberských zákonů. A to nemluvím o Rakousku kde bývalých nácků a SS-manů sedělo v poválečných vládách hned několik a jednoho si zvolili i za prezidenta.

72506

25.9.2005 8:46

Souhlasím s autorem článku,

Jura jiri_frank (zavináč) centrum (tečka) cz 82.?.?.?

přesně tytéž myšlenky mi prolétly hlavou když jsem slyšel pronášet pana Kalouska slova o "zločinecké organizaci".

72339

26.9.2005 10:31

Bolševik

from 195.?.?.?

Co je lepší, spolupracovat s kumunisty z ODS, ČSSD, KDU nebo z KSČM?
Nehledě na to, že by se měl chlapec zamyslet nad hstorií křesťanů a církve. Omluvil se někdo za milióny mrtvých, inkvizici a podobně?
Ještě ve 21. století nebyl Jan Hus kanonizován.

72438

26.9.2005 21:22

RE: Bolševik

harry 69.?.?.?

Reakce na 72438

Co to je za blabol?Myslim, ze nehrozi ze by Jan Hus byl kdykoliv kanonizovan. Pokud vim tak neboztik Jan Pavel II se jiz omluvil vsem za vsechno. A komuniste se nekdy snad omluvili za svoje "zverstva". Maji na svedomi zivoty milionu lidi....

72518

Příspěvků: 42

24.09. 03:32 Robin  Boží spravedlnost
24.09. 08:05 agir  RE: Boží spravedlnost
25.09. 01:32 trodas  RE: Boží spravedlnost
25.09. 09:20 hostující  RE: Boží spravedlnost
25.09. 22:10 hostující  RE: Boží spravedlnost
26.09. 00:10 Vladimir Sodek  RE: Boží spravedlnost
24.09. 08:39 SandWalker  RE: Boží spravedlnost
24.09. 09:26 Grovik  RE: Boží spravedlnost
24.09. 13:19 Pavel -Čert- Němec  RE: Boží spravedlnost
24.09. 12:06 djb  RE: Boží spravedlnost
24.09. 11:43 baba_Blažková  Chechtám se
24.09. 13:08 Nori Kazu  Hluboce se mýlíte
24.09. 17:27 baba_Blažková  RE: Hluboce se mýlíte
24.09. 19:30 kubrt  RE: Hluboce se mýlíte
24.09. 13:25 KZach  Anonymita "Richarda Krále"
24.09. 15:14 google  RE: Anonymita
24.09. 16:06 Lev  RE: Anonymita
24.09. 17:48 KZach  RE: Anonymita
24.09. 18:33 TS  RE: Anonymita
25.09. 10:21 KZach  RE: Anonymita
27.09. 09:24 Vratislav  RE: Anonymita
27.09. 15:50 Piere  Fakt?
28.09. 14:24 Vratislav  RE: Fakt?
29.09. 15:40 Piere  RE: Fakt?
24.09. 18:49 google  RE: Anonymita
24.09. 22:18 google  RE: Anonymita
25.09. 01:11 Karel4u  RE: Anonymita
24.09. 20:43 harry  Narodni Fronta
25.09. 00:59 zap  RE: Narodni Fronta
27.09. 09:27 Vratislav  RE: Narodni Fronta
24.09. 23:25 zap  Politikareni stranou...
25.09. 08:22 hombredavid  Zákoník práce
25.09. 11:05 baba_Blažková  RE: Zákoník práce
25.09. 22:32 zap  RE: Zákoník práce
26.09. 01:39 baba_Blažková  RE: Zákoník práce
26.09. 13:24 zap  RE: Zákoník práce
25.09. 08:27 jarmila  Věštění
26.09. 20:30 Emma Bovary  RE: Věštění
26.09. 20:39 Emma Bovary  RE: Věštění
25.09. 08:46 Jura  Souhlasím s autorem článku,
26.09. 10:31 from  Bolševik
26.09. 21:22 harry  RE: Bolševik

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 74 čtenářů částkou 16 946 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,29 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,50 Kč
100 japonských jenů
18,82 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 004,55 Kč
1 unce stříbra
503,75 Kč
Bitcoin
899 231,48 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 555