Diskuze k článku

Chcete se schovat před komunisty?

Příspěvků 116

19.9.2005 5:14

Komunisti...

Ruda 24.?.?.?

No ja si nemyslim, ze by byli komunisti v dnesni dobe nebezpecni. Myslim si jen, ze jsou "vychcany". Jak se rika: "Kam vitr, tam plast".
V dnesni dobe je uz zadny Sovetsky svaz v pripade nouze "neochrani".
Pred rokem 89 uz nevedeli jak to tahnout, tak se "na oko" vzdali svemu osudu, aby v nynejsi dobe mohli vladnout v jine politicke strane. [pláč]

71507

19.9.2005 13:42

RE: Komunisti...

google 84.?.?.?

Reakce na 71507

ak by mal komunistov po roku 1989 chranit Sovietsky zväz, to by uz davno boli vyhynuti.
komunistov ma absolutne jasne pod svojimi kridlami "Sionisticke zdruzenie krivonosov planety"! aj vzdy malo!
komunisti sa v symbiotickem spolunazivani samozrejme nezabudli odvdacit a zaviedli v 20-tych rokoch minuleho storocia v Rusku per dekret, trest smrti za antisemitizmus. po 89-tom sa dvaja vyznamny komunisti, zid Markus Mischa Wolf (DDR-STASI-sef) a zid Jewgenij Primakov (CCCP-KGB-sef) akoby zazrakom nasli v ulohe obrancov demokracie najdemokratickejsiej krajine sveta v Amerike. a to v urade na ochranu demokracie v Department for Homeland Security. [zmaten]

71534

26.9.2005 13:33

RE: Komunisti...

jen tak 83.?.?.?

Reakce na 71534

možná je to s těmi sionisty pravda, ale jen za podmínky že za to mohou spolu se sionisty trafikanti a pošťáci, ty (vypusteno, urazka)! Vždyť i poštovní lupič Džugašvili (později ocelovec=Stalin) je likvidoval, tak jaképak sionistické nevímco!!!!!!!!!

72452

19.9.2005 6:34

Přirozená součást společnosti

agir 195.?.?.?

Marnost nad marnost. A není to jenom těmi otřepanými čtyřiceti roky. Od doby, co byla komunistická strana v Československu založena, je populární, oblíbená, těší se stabilní podpoře a v určitých regionech je trvale nejsilnější stranou. To platilo pro 20. i 30.léta; pak si komunisté čtyřicet let škodili, ale stačí 15 nových demokratických let, aby se vše vrátilo do původních kolejí. Kdoví proč to tak je. S tímhle národem je to podivné: nenávist ke šlechtě (madam Colloredo-Mansfeldová by mohla vyprávět),ke katolické církvi, kuriózní militantní ateismus, pokrytecký nacionalismus, buranství a podezřívavost vůči vzdělání a inteligenci atakdále - ale hlavně jakýsi celkový slizký bezpáteřný cynismus,který předpoklá, že všechno je svinstvo a nic nestojí za nic a je třeba z toho svinstva vyzískat, co se dá. To holt je prostředí, kde se méně daří zákonům a slušnosti a více komunistům a korupci (třeba); ale ti komunisti za to nemůžou. Oni jsou taky následek, ne příčina. Jsou přirozená rostlinka, jíž se na takové nice skvěle daří.

71509

23.9.2005 10:30

RE: Přirozená součást společnosti

seda 82.?.?.?

Reakce na 71509

>S tímhle národem je to podivné: nenávist ke šlechtě (madam Colloredo-Mansfeldová by mohla vyprávět),ke katolické církvi, kuriózní militantní ateismus, pokrytecký nacionalismus, buranství a podezřívavost vůči vzdělání a inteligenci atakdále -
To jste nám to mandal, Agire! Uvažuji jestli jste vlastně Čech? To, co Vy nechápete, má své pojmenování - je to historická paměť. A tato historická paměť je skvěle doplňována racionalitou (racio=rozum). Co se týče šlechty:
1)madam Colloredo-Mansfeldová? Není to náhodou potomek těch cizáckých žoldáků,kteří v dobách "temna"-po bitvě bělohorské, pod vedením katolické církve rozkrádali zem a vyháněli českou elitu? Nechápu,kde tito lidě vzali tu drzost se u nás o cokoliv hlásit..?!Nenávist ke šlechtě? To snad ne! Jen racio! Když někdo vystuduje práva a ozdobí se titulem JUDr., nebo medicinu a ozdobí se titulem MUDr., tak jejich titul je výsledkem jejich úsilí a znalostí. Naopak titulem von se označuje někdy i dementní potomek šlechtických rodičů.Absurdnost pochopíte, kdyby jsme zavedli dědičný přenos i jiných titulů, např. Havel otec byl architekt, jak absurdní je představa, že by se Havel Václav označoval jako Arch.Havel Václav!? 2) Církve:...si za postoj Čechů můžou samy! Jen se ponořte do historie! Jako ateista mám k církvím neutrální postoj, ale jen pokud se mne nesnaží zglajšajtovat podle svých ideologií! A o to se masivně snažila hlavně ta katolická odnož křesťanství-po staletí! A pokud v Čechách existuje militantní ateismus, pak vznikl jen jako reakce na militantní katolicismus. Nevím co je na tom kuriózní? 3)Pokrytecký nacionalismus: Kde žijete? Myslíte si, že se něco podstatného změnilo na občanech, kteří zakládali Masarykovskou republiku
-multinárodnostní stát (Češi,Slováci,Rusíni,Němci,Maďaři,Poláci etc.)?
Já ne, přes ty bláboly současné antikomunistické propagandy o zátěžích z dob minulých cca 40-ti let)!
4)Buranství...no comment! To o Češích může tvrdit jen buran!5)Podezíravost vůči vzdělání a inteligenci - blbost! V životě jsem se s tím nesetkal! Jestli si to nepletete s podezíravostí vůči tzv. inteligentům s nízkým morálním kreditem-to potom ano!Např.těm co organizovali kuponovou privatizaci,nebo těm co "neznají špinavé peníze",nebo těm co si myslí, že "vekslák je vlastně úspěšný podnikatel"...
Váš rezultát :>To holt je prostředí, kde se méně daří zákonům a slušnosti a více komunistům a korupci (třeba);to je tedy blbost na-entou! Ten,kdo není postižen "propagandistickou slepotou", ten nemůže popřít, že výskyt zločinnosti, korupce a pod. se po tzv."něžné" revoluci zmnohonásobil, rovněž se notně snížila úroveň slušnosti - o tom svědčí i to, že houfy psedokomunistů přeběhli do pracvicových stran a byli s radostí přijati. A za úplnou zhovadilost pokládám snahu zakázat KSČM!, kterou žádají v mnoha případech tito přeběhlí...Kráceno (Editor)

72167

25.9.2005 10:35

RE: Přirozená součást společnosti

agir 195.?.?.?

Reakce na 72167

Nandal, říkáte ironicky? A komu? Kdo to je, to "my"? Račte být mluvčím nějaké komunity? Nebo snad nedejbože celého českého národa? Byl jste jím delegován?
Historická paměť, pane, tak jak ji chápete, není nic než nesmyslná zátěž bránící rozumnému smírnému uspořádání přítomných věcí, ve jménu jakýchsi abstraktních prý hodnot, říká se jim vlastenectví, nacionalismus a tak podobně. Kmen před potokem, kmen za potokem. Dvě tlupy opic, které na sebe narazí v pralese. My a oni. To jsou skutečné děsy, nikoli třeba náboženství jako takové - často mu bývá vyčítáno, kolik toho napáchalo, jenže ono to napáchalo právě proto, že také podlehlo téhle kmenově vymezovací optice.

Pochybujete, zdali jsem Čech. Ona je to nějaká specifická hodnota, být Čech? Něco, co vám automaticky přidává ve srovnání s nešťastníky, kteří mají tu smůlu a Čechy nejsou? A nejsem-li Cech, tak co? Jsem méněcenný? Budu vyobcován a proklet a nehoden být zván nadále člověkem (jak se tak rozhlížím po dějinách, to by taky nebylo žádné neštěstí)? Mně, abych pravdu řekl, je srdečně jedno, jestli mi někdo říká Čech nebo Tatar nebo Eskymák. Nevyvouju z toho žádné důsledky a nezajímá mě to. Náhodou jsem se narodil tak, že je čeština můj rodný (lepší by bylo říct první, aby se oslabil zhoubný sentiment) jazyk. No a? Někdo se narodí tak, že je jeho prvním jazykem hanácké nářečí. No a? Jazyk je komunikační nástroj, budu-li potřebovat, naučím se jiný a také s ním nebudu spojovat žádné sentimentální slinty ve stylu toho příšerného devatenáctého století, jakož i národního obrození. A určitě mi nebude vadit, když někdo bude mluvit jazykem jiným a nebudu ho z této definice považovat za nepřítele. Žiju v určitém státě, platím daně a dodržuju zákony. To je podstatné a jazyk do toho nepleťme. Snad bychom se už konečně mohli začít považovat v první řadě za občany Země - anebo raději Sluneční soustavy, co kdyby se ukázalo, že Marťané existují, a celé by to začalo nanovo.

72344

26.9.2005 14:51

RE: Přirozená součást společnosti

kavol 193.?.?.?

Reakce na 72344

>Nandal, říkáte ironicky? A komu?

myslímže sám byste měl vědět, ke komu jste mluvil - nebo jste se snad ve svém původním příspěvku obracel čistě na Sedu?

>Ona je to nějaká specifická hodnota, být Čech?

ano, je - stejně tak jako být příslušníkem kteréhokoliv jiného národa

>A nejsem-li Cech, tak co? Jsem méněcenný?

nechte si svoji demagogii od cesty, nikdo tu přeci nemluví o národě vyvoleném; příště, když se Vás někdo řečnicky zeptá, zda jste muž, budete se ho ptát, zda svojí otázkou myslel, že žena je méněcenná?

>Mně, abych pravdu řekl, je srdečně jedno,
>jestli mi někdo říká Čech nebo Tatar nebo Eskymák.

v tom případě byste měl navštívit psychologa, pokud nedokážete rozlišit mezi Čechem, Tatarem a Eskymákem a považujete se za všechny jmenované ...

- mimochodem, je Vám také jedno, jestli Vám někdo říká agir nebo třeba Napoleon Bonaparte?

72458

26.9.2005 16:09

RE: Přirozená součást společnosti

agir 195.?.?.?

Reakce na 72458

>myslímže sám byste měl vědět, ke komu jste mluvil - nebo
>jste se snad ve svém původním příspěvku obracel čistě na
>Sedu?

Přečtěte si, prosím vás, oba ty příspěvky, abyste pochopil, že mi šlo v tomto bodě výhradně o reakci na nekonkrétní množné číslo, kterým mnozí tak rádi mávají před sebou v představě, že tak jejich názor bude mít větší váhu - aniž by to množné číslo něco doopravdy znamenalo.

>
>>Ona je to nějaká specifická hodnota, být Čech?
>
>ano, je - stejně tak jako být příslušníkem kteréhokoliv
>jiného národa

Jaká hodnota a proč hodnota? V čem spočívá? Buďte tak hodný a vysvětlete mi to, ale konkrétně, bez vznešených vlasteneckých plků. Takovou řidinu už jsem vyslechl mnohokrát.

>
>>A nejsem-li Cech, tak co? Jsem méněcenný?
>
>nechte si svoji demagogii od cesty, nikdo tu přeci nemluví o
>národě vyvoleném; příště, když se Vás někdo řečnicky
>zeptá, zda jste muž, budete se ho ptát, zda svojí otázkou
>myslel, že žena je méněcenná?

Tak demagogie, říkáte?

>
>>Mně, abych pravdu řekl, je srdečně jedno,
>>jestli mi někdo říká Čech nebo Tatar nebo Eskymák.
>
>v tom případě byste měl navštívit psychologa, pokud
>nedokážete rozlišit mezi Čechem, Tatarem a Eskymákem a
>považujete se za všechny jmenované ...

Omyl, nepovažuju se ani za jedno, jelikož to pokládám za nebezpečné nesmysly.

>
>- mimochodem, je Vám také jedno, jestli Vám někdo říká
>agir nebo třeba Napoleon Bonaparte?

Říkejte mi, jak vám libo, jenom Paroubka bych si vyprosil!

72466

27.9.2005 17:34

RE: Přirozená součást společnosti

kavol 193.?.?.?

Reakce na 72466

>Přečtěte si, prosím vás, oba ty příspěvky, abyste
>pochopil, že mi šlo v tomto bodě výhradně o reakci na
>nekonkrétní množné číslo, kterým mnozí tak rádi mávají
>před sebou v představě, že tak jejich názor bude mít
>větší váhu - aniž by to množné číslo něco doopravdy
>znamenalo.

ale jistěže znamená - neoznačil jste snad český národ za burany, slizké bezpáteřní cyniky a jánevímco ještě? - tedy množným číslem jste začal mávat Vy, mluvíte o skupině, a jestliže se kolega Seda cítí býti členem té skupiny, asi by od něj hodně blbě znělo "tak jste jim to nandal" ...

>Jaká hodnota a proč hodnota? V čem spočívá? Buďte tak
>hodný a vysvětlete mi to, ale konkrétně, bez vznešených
>vlasteneckých plků. Takovou řidinu už jsem vyslechl
>mnohokrát.

především kulturní, jakožto Čech jste obeznámen s tím, co je české
kdybyste byl Francouz, dalo by Vám náramnou práci poznat české prostředí jen čistě ze zájmu

ostatně jako Čech byste zřejmě neměl o nic menší problémy poznat prostředí Francouzské

nemá valného smyslu porovnávat, které je lepší, už jen proto, že takové porovnání by bylo zkresleno naší optikou a třeba z hlediska kmene Hotentotů stojí za houby obě

ale hodnota to je - ledaže byste vůbec neuznával dílo našich předků, ovšem z Váší přítomnosti zde soudím, že lézt po stromech jako lidský prapředek by se Vám zřejmě nechtělo ...

>Tak demagogie, říkáte?

neříkám, píšu
- je na tom něco nejasného?

>>>Mně, abych pravdu řekl, je srdečně jedno,
>>>jestli mi někdo říká Čech nebo Tatar nebo Eskymák.
>>
>>v tom případě byste měl navštívit psychologa, pokud
>>nedokážete rozlišit mezi Čechem, Tatarem a Eskymákem a
>>považujete se za všechny jmenované ...
>
>Omyl, nepovažuju se ani za jedno, jelikož to pokládám za
>nebezpečné nesmysly.

v tom případě moje rada ohledně vyhledání odborné pomoci trvá, neboť nechat se označovat jako "nebezpečný nesmysl" také není zcela normální ...

...
>Říkejte mi, jak vám libo, jenom Paroubka bych si vyprosil!

viz výše, odmítání identity je již celkem vážný problém ... i to hloupé zvíře slyší na své jméno, když žije s lidmi ...

72624

25.9.2005 10:37

RE: Přirozená součást společnosti

agir 195.?.?.?

Reakce na 72167

A co se majetkových záležitostí týká, ani tady nám historická paměť nepomůže. Zajisté bylo šlechtě po vítězných bojích v 17. století leccos přidělěno (těžko mluvit o loupeži, přiděloval legitimní panovník, jehož rod si čeští stavové o století dřív sami zvolili). Tyhle přesuny jsou historicky vzato normální a běžné a vyvozovat z nich důsledky po staletích je absurdní. To bych já mohl prohlásit, že se cítím potomkem úctyhodného, starobylého a starousedlého kmene Pšovanů, jehož předkové podlehli nájezdu přivandrovalého loupeživého kmene Čechů odněkud z Ukrajiny, dílem byli vybiti, dílem zotročeni, jejich území a majetek rozkradeny. A pokud paní Colloredo-Mansfeldová nemá nárok na Opočno, mohl bych podle stejně nesmyslné logiky zpochybňovat vlastnictví Škodovky (například), neboť pozemky, na nichž leží Mladá Boleslav a okolí, byly právě nám Pšovanům ukradeny.
Jak byste chtěl v odobných případech stanovit časovou hranici? A kdo by to měl dělat? Ten, kdo je právě u moci?
A s Benešovými dekrety je to ovšem podobné.

72345

19.9.2005 7:21

Bratrstvo rudé pracky

Mindy 160.?.?.?

[oči v sloup] Také to pozoruji,Králi.Koutkem oka tuhle chásku monitoruju.Ze starého zvyku. A žaludek mi ukazuje rozkládající se mrtvolku,kde se zrovna začínají klubat mrtvolní červy.PFUJTAJXEL [naštvaný] . Lidské společenství může obměnit struktury,panujíci pravidla a zvyky.Ale nemůže vyměnit to ,z čeho sestává. Tu skupinu lidí.Členy.Občany.I když si jednotlivci vymění pozice a šatník,pořád jsou to ty samé persony. [cool] A tak zbývá bud hrubá síla nebo čas.Na komunisty a jejich kejkle.Na to první jsme pro jejich četnost,naší na odiv stavěnou totálně kreténskou benevolenci,kterou jsme vydávali za vyšší mravnost( ač to byla čistá srabárna) a manipulace,které přišly vhod, hned od začátku rezignovali [zahanbení] . Takže nezbývá než čekat.Čas odnese Rudý Dědky a přinese nové Soudruhy...nebo Sociáldruhý...Prostě novou partu,co bude rozdělovat a přerozdělovat.To co bude po ruce.A i to ,co po ruce nebude.Chlup na dlani...milardy na papíře...EHM [oči v sloup] . Každopádně vrcholně oceňuji váš TV monitoring,Richarde. [smích] Dívat se každou neděli v čase oběda na prasoidní tvář pana Moravce a poslouchat jeho narcistní newspeak exhibice je obět na oltář Slušnějších poměrů.To myslím vážně.Srovnatelně slizkou osobu si momentálně nejsem s to vybavit. [cool] Mindy

71511

20.9.2005 0:24

TV Monitoring?

brozkeff noname (tečka) tm (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 71511

Já bych pochyboval nad tím TV Monitoringem a díváním se v neděli na TV, sám pan Král uvádí, že většinu pořadu ani neviděl.
Takže [i] i když je článek napsán rozumně a pan Král má pravdu, není od věci sledovat takovýto pořad, i když nesouhlasím s tím, kdo ve veřejnoprávní televizi dostal právo na názor dneska.

Možná by celou tu situaci zachránil pan Moravec nošením nějakého pěkného trička při podobných debatách:
http://www.dekomunizace.cz/web/detail/?id=190
http://www.dekomunizace.cz/web/detail/?id=137
http://www.dekomunizace.cz/web/detail/?id=80
... nebo nějakého jiného: http://www.dekomunizace.cz/web/galerie/

71655

19.9.2005 8:31

Otázky pro autora

TT 62.?.?.?

Poslouchám sice třeba také (bývalé) komunisty, ale alespoň vystupujících pod hlavičkou jiné politické strany.

Odkdy jsou lepší převlékači kabátů??? Na komunisty si zvykněte, je údajně "demokracie", a oni mají určité procento voličů.

Pane Králi, za prvé:
Podle vašich příspěvků soudím, že právě vy byste měl vědět, že není rozdíl mezi komunistou, členem ODS nebo ČSSD a jiných. Jsou to pořád ty stejný lidi. Jde jen o koryto, o nic víc. Nechápu vaše brojení vůči komunistům. Stejně zapáleně můžete nenávidět i "ty ostatní".

A za druhé: Zajímá mě, jestli jste bůh - tolik toho víte o všem. Teď nemluvim o tomhle příspěvku, ale těch ostatních, ve kterých je hromada citlivých informací. Zamýšlim se, na kolik vám můžu vaše informace věřit.. Normálně bych se neptal, to jen proto, že vidim, že NEJSTE objektivní...

71514

19.9.2005 14:49

RE: Otázky pro autora

kavol 193.?.?.?

Reakce na 71514

napadají mě podobné otázky ....

ještě bych vypíchl:

> Slovo „komunista“ již dávno nemá jednoznačně pejorativní nádech.

odkdy je stoupenec něčeho nadávkou? (resp. měl bych se zeptat do kdy bylo, když p. Král tvrdí, že už není)

vezmeme-li to na ideologii, co je na komunismu špatného? to, že zřejmě nikdy nebude fungovat? takže když nevěřím křesťanům, stávají se pro mě automaticky nadávkou i slova jako "katolík" nebo "protestant"?

vezmeme-li to na stranickou příslušnost, v čem jsou horší? není nadávkou i "klausovec", když mají někteří pocit, že VK republice v Evropě škodí? a co "socdemák", o těch jsme té špíny vyslechli až běda?

je snad p. Král býk a dráždí ho rudá jen na základě barvy, zatímco modrý pták či duhový ironmanův podnik ho nechávají chladným? [zmaten]

71542

19.9.2005 15:20

RE: Otázky pro autora

leho 84.?.?.?

Reakce na 71542

>vezmeme-li to na ideologii, co je na komunismu špatného?

Kavole, více méně všechno. Uvedu pár příkladů: Každému podle jeho schopností a podle jeho práce: Po socialistické revoluci se budou zvyšovat daně postupně tak, až vlastně budou peníze zbytečné a každý si bude brát co potřebuje. No a také perlička o minulých lidech je také paráda: Všichni, kdo nějakým způsobem sloužili po socialistické revoluci minulému režimu, budou schromážděni do školících středisek, kde jim budou patřičně vymyty mozky a až budou věřit správnosti revoluce, budou propuštěni. Ti, kteří budou zarputile odmítat novou víru, budou nějakým humánním způsobem likvidováni. Jak, to už nám velký myslitel Karlík Marxů ve svém Komunistickém manifestu neřekl. Způsob vyvraždění elementů buržoazního režimu je tedy plně ponechán na fantazii revolucionářů...

71547

20.9.2005 8:52

Otázky pro Leha

TT 62.?.?.?

Reakce na 71547

Tohle je věc názoru. Myšlenky komunismu se mi líbí pořád, za to myšlenky kapitalismu jsou mi už dávno odporné. To první je utopie, to druhé je slizký hnus.

Co se vymývání mozků týče, tak to je dneska daleko spolehlivější a výkonnější než kdy bylo v dobách komunismu. Na to taky komunisti dojeli, že nakonec nebyli schopni obrátit davy na svou stranu. Kapitalismus ("demokracie"[mrknutí jedním okem] tohle umí líp. Ale popravdě řečeno líp to uměl i Hitler a Goebbels.

Vy ste četl něco od Marxe, Engelse nebo Lenina?

71706

20.9.2005 19:19

RE: Otázky pro Leha

leho 64.?.?.?

Reakce na 71706

>Vy ste četl něco od Marxe, Engelse nebo Lenina?


Cele jsem samozrejme nic necetl, to je totalni ztrata casu. Studia del techto autoru ale byla povinna, kdyz jsem chodil v CSSR do skoly, tj. od devitiletky, pres prumyslovku az k CVUT. I ted me Zvedavec prinutil k vyhledani patricne literatury na netu abych si tu hruzu pripomel, jak Manifestu, tak Kapitalu a "dila" Lenina. Samozrejme uz Marx kazal nasilne svrzeni vlady, rozvrat rodiny a celkove opusteni krestanskych moralnich hodnot, kterym on rika "burzoazni". Lenin a dalsi po nem rozvinuli teorii diktatury proletariatu, aby si mohli ospravedlnit Gulagy, TNP a fyzickou likvidaci lidi, kteri jsou ke komunismu neprevychovatelni vcetne byvalych vojaku a statnich zamestnancu. Nechapu jak se tato teorie nekomu muze zamlouvat, kdyz si uvedomi zlociny, ktere napachali komuniste behem existence tohoto zloradu. Nechapu, jak je nekdo vubec schopen ospravedlnit sve clenstvi ve strane a tim nejakym zpusobem omlouvat ty miliony mrtvych a moralni i materialni zniceni tak velke casti nasi zemekoule vcetne moji byvale vlasti...

71797

20.9.2005 19:37

RE: Otázky pro Leha

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 71797

Karl Marx byl vyhlášen v nějaké anketě pořádané anglickými novinami myslitelem tisíciletí a v soutěži Největší Němec si vedl také víc než dobře. To co existovalo v Československu v letech 1948-89 nemělo s myšlenkami Marxe nic společného byla to karikatura jeho myšlenek. Skuteční marxisté jako Petr Uhl nebo Egon Bondy nikdy nebyli v KSČ a byli v zásadní opozici vůči režimu.
Politické a ekonomické systémy které se zformovali v Západní Evropě po 2.světové zejména pak v Skandinávii mají k Marxovi mnohem blíž než byrokratické pseudosocialistické režimy v tzv východním bloku. Navíc celého Marxe i Lenina si člověk mohl prostudovat jen v svobodném světě. Komunistické režimy jejich díla cenzurovali a nevydaly zdaleka všechno co napsali. V současné filozofii existuje směr neomarxismus který patří k nejvýznamnějším filosofickým směrům dneška.

71799

20.9.2005 20:05

RE: Otázky pro Leha

leho 84.?.?.?

Reakce na 71799

Velice pochybuji, že Petr Uhl a Egon Bondy schvalují násilné svržení vlády, znárodnění, bank, podniků a vyvlastnění zemědělců, což je základ myšlenky komunismu našeho velkého filozofa Karlíka Marxů. Z tohoto konání pak vyplývá nutnost převýchovy přeživšího zbytku buržoazie a zavedení pracovních a likvidačních táborů pro ty, kteří jsou nepřevychovatelní, jako například já. Co se dělo v SSSR a v dalších komunistických zemích bylo velice v souladu s marxistickou ideologii, akorát nebyla revoluce provedena pořádně, tak jak měla být dle našich velkých toeoretiků, neboť se nepodařilo zlikvidovat rodinu jako základ společnosti a staré morální hodnoty ve společnosti stále většinou zůstávaly. Jakkoliv se díla Lenina, Marxe, Engelse a dalších jakkoli interpretují, vždy je masové vraždění a postavení na hlavu všech morálních hodnot nutné včetně destrukce rodiny jako základního kamene společnosti. To, že jsou myšlenky komunismu velice váženy mezi jistými skupinami bláznivých profesorů na věhlasných univerzitách, je zcela jistě zajímavý fenomén, který by si zasloužil samostatného studia, ale samozřejmě to nijak nezlidšťuje tuto naprosto zvrácenou idelogii. Socialistické režimy v Západní Evropě nemají s Marxem vůbec nic společného, já nechápu, jak tohle někdo může vůbec tvrdit...

71804

21.9.2005 18:20

RE: Otázky pro Leha

Koba koba (zavináč) xko (tečka) cz> 194.?.?.?

Reakce na 71804

Egon Bondy: "Vyvlastnit vyvlastňovatele"

Vydáno dne 06. 03. 2000 (383 přečtení)
Čerstvě sedmdesátiletý filozof a spisovatel PhDr. Zbyněk Fišer alias Egon BONDY nás pozval na konci ledna do jeho současného domovského města Bratislavy, abychom si tu popovídali o blížícím se konci světa, o dopadu globalizace na malá etnika., o Marxovi, o hledání řešení ze současného krizového stavu a vůbec o všem, nač během takové filozofující diskuse může přijít řeč...
Chtělo by se začít tam, kde jste skončil v rozhovoru o globalizaci pro literární týdeník Salón 6. ledna t. r. Tam jste prorokoval, že jestli prošvihneme ideální moment k vytvoření skutečně samosprávné společnosti, k léčbě světovou revolucí, stanou se z lidí mluvící opice, což povede během několika krátkých tisíc let k vyhynutí celého lidstva. Konstruktivní pesimista by dodal, že tento proces už započal a k definitivnímu konci klidně může dojít i za 50, 100 let. Autoregulativní univerzum se tak ani nedostane ke slovu...?
Souhlasím s tím, že předpoklad několika tisíc let může být příliš volný, že ve skutečnosti je nebezpečí akutnější, protože nejde jenom o parametry ekonomické, ale samozřejmě i demografické. Navíc se opomíjí význam faktoru psychologického nebo socio-psychologického, neboť stanou-li se z lidí pod vlivem prostředků, které dnes začíná používat mafiánská finanční oligarchie, mluvící opice, tak toto hluboké psychologické poškození může skutečně vést až k poškození ex humana jakožto biologického druhu, který, je-li decelebrován (zbaven schopnosti vlastního tvůrčího myšleni - pozn. autora), nemůže obstát ani biologicky. Psychologicky za takové situace ztrácí zájem na životě a sociologicky to dopadá tak, že v mediokracií zvlášť postižených regionech se rychle, prakticky přes noc, dostavuje velmi rychlý úpadek porodnosti, natalita klesá, protože klesá zájem o život. Lidé, kteří jsou vyprázdněni od typicky lidské tenze, hledání hodnot, toho, čemu Marx říkal aktivní sebeuplatnění, se přestanou cítit lidmi, v důsledku toho se přestanou chovat jako lidi, ztratí zájem na své existenci, což v kombinaci s ekologickými a jinými katastrofami může opravdu znamenat to, co se stalo ve fylogenezi už mnohokrát, zánik biologického druhu.
Projevil jste zájem bavit se o vlivu globalizace na malá etnika. Dovolte mi ale, prosím, vrátit se na chvíli k samotné podstatě globalizace. Jak může někdo přijímat společenský pohyb (proces), jehož důsledkem bude podle Pasti globalizace německých sociologů H. Schumanna a H. P. Martina pětinová společnost?
Pětinová společnost je dnes skutečně již zjištěna, jedná se o zcela záměrný program, oficiální stanovisko globalizátorů. To je veřejné tajemství.
* Čili již nejde o pouhou past globalizace...! Co ale potom se zbývajícími čtyřmi pětinámi? Budou se prostřednictvím tzv. brainwashingu (vymývání moz...Kráceno (Editor)

71934

21.9.2005 21:13

RE: Otázky pro Leha

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 71934

Hmmm... to je zajímavý članek ! Jsem však zcela pesimista - myslím, že ta pětinová společnost je nejen "na spadnutí" ale vlastně již "v realizaci" - v zásadě o tom mluví i Georgijské Stonehenge
( http://www.radioliberty.com/stones.htm ).

Nostradamus a spol. [velký smích] vesměs hlásají "redukci stavů dobytků" ve velkém stylu a to těmi zcela nejdrastičtějšími postupy. Hmm - ani Starý Zákon se s tím nijak nepárá !! Ve Starém Zákoně se totiž dočtete, že 2/3 lidstva bude "zakrouhnuty jedním šmahem" a až ta zbývající třetina bude decimováma trochu sofistikovaněji... [velký smích] Co zůstane, to zůstane, ale soudě podle těch "georgijských kamenů" - to nebude ani ta pětina, co to přežijí !

Proto asi zesnulý Jan Pavel II. tak nelibě nesl antikoncepci - dobře věděl, že katastrofa je za humny, dobře věděl, že z více lidí více zůstane... Nevesely, truchlivy jsou ty naše kraje - jak pravil již Erben ...

71956

20.9.2005 23:36

RE: Otázky pro Leha

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 71799

Snad by mohl být Marx označen jako myslitel, jehož bludy měly největší (bohužel však destruktivní) vliv. Také nechápu, proč by měl být největším Němcem, když německé krve v sobě neměl ani kapku. Že jeho bludy (kromě reálného popisu a odsouzení židovské lichvy a neméně realistického konstatování, že vykořisťovatelé jsou bestie /ovšem bez rady, jak by měla fungovat ekonomika bez nich/) jsou vzdáleny realitě, pochopil už Lenin a snažil se to zachránit naroubováním zásad Ludendorfova "válečného socialismu" na raný komunismus židobolševického Ruska (což skončilo první perestrojkou, návratem ke kapitalismu zvaným NEP - nová ekonomická politika). Myslím, že trockista Uhl také není krystalicky čistým marxistou očekávajícím revoluci v nejvyspělejší zemi (USA ?), snad "marxist levý" Bondy...
Že není možné, aby název přívržence nějaké ideologie byl nadávkou ? A co třeba takový "nácek" (u nás bývá takto označován i přepjatý vlastenec) ?
Jinak si asi "díky" ochraně těchto vejlupků svrchu zmíněným bratrstvem a paradoxně i "protiextremistckým" 5 % volebním prahem komanče ještě užijeme v nepříjemné síle hodně dlouho, i když v absolutních číslech naštěstí vymírají.

71829

23.9.2005 13:39

RE: Otázky pro Leha

hmm 62.?.?.?

Reakce na 71797

Leho kdyz jste nic z toho necetl, jak to muzete kritizovat ? Jen ze Vam nekdo vybral nejake kusy, ktere mohou byt stejne tak vytrzene z kontextu.
Ze stejneho duvodu jsem donedavna nekritizoval Bibli ani Koran, z jednoho duvodu, jednoduse protoze jsem ani jednu z tech veci predtim necetl. Ted kritizovat mohu, protoze jsem mel moznost udelal si "vlastni" nazor.
Btw. Marx a Lenin byly diametralne odlisni v cinech i myslenkach. To, ze nejaky mozek vymyslel spojeni Marzismus-Leninismus bylo svinstvo jako hodne veci v te dobe. Je jednoduche si vzit z nejake filozofie jen cast a pak ji takto znehodnotit. A kdyz vytrhneme veci z kontextu spousta nesmyslu bude klidne i v dile Platona.

72187

25.9.2005 22:44

RE: Otázky pro Leha

leho 64.?.?.?

Reakce na 72187

>Leho kdyz jste nic z toho necetl, jak to muzete kritizovat ?

Hmm, racte si precist, co jsem napsal. Necetl jsem tyhle vytvory CELE, ale studoval jsem je a pracoval jsem s nimi od casu ZDS az po vysokou skolu. I ted jsem si pripomel texty a znovu si overil, ze se jedna o naprosto zcestnou a idiockou ideologii slouzici k ospravedlnovani masovych vrazd a zotroceni stamilionu lidi. Obhajovat marxismus a leninismus se rovna zlocinu obhajovani demagogie, ktera je primo zodpovedna za nejzlocinnejsi rezimy v dejinach lidstva...

72389

20.9.2005 9:25

RE: Otázky pro autora

kavol 193.?.?.?

Reakce na 71547

mohl byste své tvrzení o likvidaci a vymývání mozků podpořit konkrétní citací z Komunistického manifestu, když naznačujete, že se tam o tom mluví?

71712

20.9.2005 11:51

RE: Otázky pro autora

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 71712

Ja mel za to, ze autor rekl dost jasne, ze komanci vymyvani mozku a ovladani davu nezvladali, zatimco imperialismem zdegenerovany kapitalismus tohle zvlada na jednicku s hvezdickou... [pláč]

71731

26.9.2005 5:08

RE: Otázky pro autora

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 71514

Pane Kunilingus(to je hrozna prezdivka-doufam ze to neni vase jmeno).
Pisete: "Na komunisty si zvyknete". Co je tohle za blby napad. Jednou tu je demokrcie, cili si snad kazdy muze rict co chce. Cili i to ze ja komunisty nenavidim je moje demokraticka svoboda. Bud jste sam komunista a nebo byl nekdo z vasi rodiny. Nebo jste natolik mlady(za coz nemuzete) a nemate vubec predstavu co komunismus "obnasi". [překvapení]

72419

19.9.2005 8:53

no jo

crystalwind 84.?.?.?

jak to napsal kunilinqus s tim muzu jenom souhlasit. je zajimave ze komunisti se dodnes tesi nejtvrdsi a nejhouzevnatejsi kritice z nekterych stran. mam pocit jakoby pro mnoho lidi bylo v konecnem dusledku jedinou dulezitou veci zbaveni se komunistu a ze nech jsou vsichni jini jakykoliv, jenom komunisti jsou prece jen ti nejhorsi.
a ja si myslim ze kdyz se rozhledneme kolem sebe tak oni vlastne davno nedrzi a nikdy nedrzeli prvenstvi v tom jak neco posrat a neumnet, jenom nekontrolovali vetsinu sveta vojensky i ekonomicky, nemohli problemy a nedostatky systemu zglobalizovat a jich propaganda neumnela veci tak krasne zabalit, byla pruhlednejsi, tak proste ten zly umely system musel padnout.a tenhle zly a umely system neni o moc dokonalejsi jen se proste bude drzet po delsi dobu. jake jsou nasledky a jake budou to uz vidi kazdy kdo to videt chce. tak to prosim neprehanejte s tou demonizaci komunizmu protoze mne se dela z vysledku antikomunizmu, volnich trhu a liberalni demokracie ktery na rozdil od komunizmu skutecne pohlitili tenhle svet docela spatne.

71517

19.9.2005 8:53

Co se komunistům povedlo

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Kým byl dopraven ve 20. létech do feudálního Ruska Lenin a za jakým účelem? Nevymklo se tehdejší dění z režie mocných? Byla to první vzpora bezmocné a utlačované lúzy? Jak dlouhého trvání by život této revoluce bez nedůvěřivého Stalina? Je možné aby utlačování se chopili moci bez krveprolití? Kolik miliard a energie bylo vynaloženo na potlačení této revoluce? Co můžeme vytknout vědeckému myšlení popsaném v moderním Dialektickém Materialismu? Není ta naše dnešní demokracie jen Potěmkinová vesnice, kam spějem?

Nebyl jsem nikdy komunistou, byl jsem a v jejich očích stále jsem jejich třídním nepřítelem.

Nakonec výsledky revoluce jsou. Jen díky Sovětskému svazu byly za druhé světové války zvráceny dějiny lidstva. Nedokázal Sovětský svaz po napadení přesunout výrobu zbraní daleko na sever a úsilím lidu se vyzbrojit (na vojně jsem střílel z tanku T34, který byl vyroben za války)? Kde by byl svět, kdyby Hittler již v počátku války nepochybil?

Nebyl i u nás po roce 48 vybudován průmysl? Nedostalo se zdravotnictví na vysokou úroveň a plánovitě potlačeny choroby jako tuberkulóza aj., nebyli jsme první na světě kdo potlačil dětskou obrnu? Nebylo vybudováno školství a každému dána možnost získat vzdělání? Byla nezaměstnanost? Rodina se stála základem a všem se dostalo slušného bydlení. Nebyli jsme na špici v různých oblastech průmyslu?
Nedaří se mi vkládat příspěvky, příspěvek možná bude duplikovaně.

71518

19.9.2005 9:01

RE: Co se komunistům povedlo

crystalwind 84.?.?.?

Reakce na 71518

konecne i z jineho soudka. [smích] panove jeste se treba zeptat kolik lidi zna fakty o tom kdo financoval bolsevickou revoluci, jakou dobu mnela trvat a jaky mel byt prubeh. take se podivejme ktere korporace financovali nemeckou ss. myslim ze to byl roosevelt ktery rekl, ze v spojenych statech americkych je vice bolseviku nej v sovetskym svazu.

71520

19.9.2005 15:44

RE: Co se komunistům povedlo

Nori Kazu norikazuokamoto (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 71518

První odstavec by si zasloužil hloubější zkoumání. A upřímně, teď si na to netroufám. ... doufám, že se případná diskuse na toto téma nezmění jen v téměř již tradiční výkřiky typu "chazarští židáci!" a "vy hnusní náckvé, rasisti a antisemiti".

Ano, i já jsem míval dříve shovívavější postoje (ikdyž i tenkrát celkově negativní) vůči komunismu. Také jsem si vnitřně argumentoval tím, že pod rudým praporem byl svět osvobozen od nacismu. Po získání většího přehledu si občas dnes říkám, že pokud nacisté chtěli udělat něco dobrého, pak to byla likvidace bolševismu! Pokud by toto byl jejich jediný skutečný cíl, ne vyvražďování Slovanů, pak si troufám tvrdit, že by bývali měli vítězství na dosah. Bolševismus srazil Rusko na kolena, ne že z něj udělal velmoc!

Ani pokud jde o český průmysl, se komunisté nemají čím chlubit. Budovat těžký průmysl těsně po válce se státní podporou bylo určitě žádoucí, ale čím později bylo po válce, tím víc komunističtí plánovači průmysl brzdili, místo aby jej podporovali. Skutečná průmyslová elita nedostala šanci a bez ní to prostě nejde. Kde jsme mohli být s lidmi jako Baťa?

Zdravotnictví? Ano, i zde se udělaly velké pokroky. Ovšem kdo měl oči, ten si musel po roce 89 všimnout, že nevyvážíme naše přístroje na západ, ale že se dělají sbírky na západní přístroje dovážené k nám. Nemluvě o lécích. Prostě tak dlouho jsme si před tím západem budovali náskok, až jsme najednou byli daleko za ním. A tak to bylo téměř ve všem.
I dnes má mnoho lidí u nás přístup k lepší zdravotní péči než např. v USA, ale to je dáno jinou strategií dané země (a ne vždy s ní musím souhlasit). Pokud ale srovnáme české zdravotnictví v dobách komunismu třeba s fracouzským, nenajdeme asi mnoho výhod na straně toho našeho. Ať se to komu líbí nebo ne, i zdravotnictví je v první řadě otázkou peněz. Chudá země může díky rovnostářství zajistit krátkodobě lepší péči více lidem než země bohatší, která nestírá rozdíly, ale dlouhodobě si ani tuto zdánlivou výhodu nemůže udržet. To byl případ socialistického bloku.

Ano, měli jsme i nadále vysokou úroveň školství, ale ta tu byla už za první republiky i bez "podpory" komunistů. Ano, možnosti vyššího vzdělání se dostalo i mládeži z dělnických vrstev, pravděpodobně dřív než na západě, ale kolik z těch nejtalentovanějších bylo naopak posláno k lopatě? Skutečně se za komunismu vytvořila početná vrstva lidí vyšší a vyšší střední třídy? A i kdyby, dostali tito prostor vyniknout a tvořit až na hranice svých schopností?

A nezaměstnanost? V komunismu sice 10 z 10 lidí "pracuje", ale přesto vytvoří míň, než 9 z 10 v kapitalismu.
Jde nám o to něčeho dosáhnout, nebo nedosáhnout ničeho (nebo mála), hlavně když se na tom budou moci podílet všichni?

Jediné, co připouštím, že daná dob...Kráceno (Editor)

71548

19.9.2005 17:57

.... dokončení ....

Nori Kazu norikazuokamoto (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 71548

Jediné, co připouštím, že daná doba přála rodinám. Manželstvím mladých lidí, kteří pak měli dostatek zdravých dětí. Přestože to byl spíše nepřímý důsledek nemožnosti volby (kariérní možnosti jsou omezené, cestovat se nedá, po svých osmi hodinách v práci mám pravidelně padla a co pak s časem), rodina se opravdu stávala středobodem všeho dění. Uklidňující jistotou, prostorem k volné seberealizaci (kdo by byl kutilem sám pro sebe?). Už od mlada samozřejmostí.
A občas stát i pochopil tuto výhodu a pokud vhodně zareagoval (70. léta), nastal "babyboom", vysoce pozitivní jev, jehož zesměšňování ze strany některých dnes veřejně činných lidí, mě umí přivést přímo k zuřivosti.

Jsem nacionalista a mou největší výhradou vůči současným vládám je, že místo otázky, jak zvrátit vymírání národa podporou vlastních dětí, se raději utápějí ve snění o multikultuře podporované imigrací, nemocné to idei, která nás žene vstříc úpadku, občanské válce a zániku.
Že jádrem všeho nejsou děti, ale důchody, jakoby se dalo nakrmit stále více lidí tím, že se zmenšující se koláč lépe rozkrájí.

Ano, komunismus měl svá specifika a z některých plynula i jistá pozitiva.
Ale celkově to byl systém pokud (v pozdějších fázích) ne přímo špatný a zvrácený, pak alespoň rozhodně horší, než ten západní.
Nesnažme se o této slepé cestě začít znovu snít!!!
Stálo nás to už příliš mnoho. A právě proto, že máme zkušenosti se systémem, který pomalý absolutní rozvoj a tím i realivně rychlé zaostávání maskuje pod rouškou siciálně spravedlivé společnosti, musíme jako první rozpoznávat včas plíživá nebezpečí podobných ideologií. A k příkladům nmusíme chodit daleko, EU máme všude kolem.
A co že má být podle mnohých její nosnou myšlenkou? Pokrok? Produktivita? Ne, podle současné vládnoucí garnitury to má být solidarita. Ano ano, krásné heslo. Ale nezní vám to už nějak povědomě?

71560

20.9.2005 9:17

RE: .... dokončení ....

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Reakce na 71560

>A občas stát i pochopil tuto výhodu a pokud vhodně zareagoval
>(70. léta), nastal "babyboom", vysoce pozitivní jev, jehož
>zesměšňování ze strany některých dnes veřejně činných
>lidí, mě umí přivést přímo k zuřivosti.

Alespoň, že něco uznáváte z práce komunistů, dokázali dokonce naplánovat i růst populace, podíváme-li se na strom života trochu to přehnali „babyboom“. [smích]

Musím ve všech bodech vašeho příspěvku s Vámi nesouhlasit, možná Vám někdy zašlu E-mail, abych to mohl více prodiskutovat.

Alespoň k tomu zdravotnictví, pokud je mi známo, socialistické zdravotnictví dokázalo dělat stejné kardiologické operace, kloubní náhrady, léčení novotvarů tak jak je to na západě, v mnoha věcech jsme měli svůj vlastní výzkum. Jistě bylo embargo a některé léky dovážené ze západu musely být schvalovány, těch léků zase nebylo tolik, daly se nahradit jinými. Co je však nejvíce důležité, všechny prostředky určené do zdravotnictví, šly skutečně do zdravotnictví. Odhaduji, že dnes je to tak 30 procent, ostatní se rozkrade!!!! Co se týče nových zařízení, vím, že nějaké dovozy byly sponzorovány. Byla dovezena některá modernější diagnostická zařízení.
Dnes vám odborný lékař drahý lék doporučí, váš lékař je již nepředepíše, protože mohl by být pokutován pojišťovnou za překročení limitu. Pošle vás zpět ke specialistovi, že léky musí předepsat on, specialista léky napíše, příště si však dá již pozor. Můj známý např. dostal mozkovou příhodu, má postižený mozeček a postihlo mu to chůzi. Znám jej již několik let, stav se mu zhoršuje, posledně jsem jej potkal, opíral se již o speciální vozíček. Potřebuje prokrvovat a okysličovat mozeček. Dlouhodobě užívá Gingium tablety, je to extrakt z nějaké rostliny - Vazodilatants. Pravděpodobně byl u specialisty dealer a nějak si již našel způsoby jak jej odměnit za předepisování těchto léků. Nejsem lékař, ale u stavu pacienta, který se takhle zhoršuje připsal bych mu ještě např. Trental – pentoxifylinum, který mění viskositu krve, krvinky s potřebným kyslíkem se pak dostanou téměř všude. Pacient si však myslí, že dostává jen to nejlepší – přírodní lék.
Poslední módou u některých lékařů je, že nechodícím pacientům předepíši sanitku jen do místa vyšetření, specialista pak málem dostává mrtvici, když musí dát vlastní požadavek na převoz zpět.
Nemocní pacienti, jsou dnes nežádoucí jsou nákladoví, praktický lékař je dnes placen za počet pacientů, tak chce mít jen ty zdravé. Nemocný důchodce musí každým rokem stále vynakládat více a více na to co dříve dostával jako samozřejmost. Náklady na léky, přepravy k odborníkům atd. atd.
Stav zdravotnictví se stále zhoršuje a zdravotnictví se stává stále nedostupnější pro lúzu, ta však není z části populace bývalých komušistů a jejich přisluhovačů.

71711

21.9.2005 14:53

RE: .... dokončení ....

Klokan 202.?.?.?

Reakce na 71711

Nejen je mozne, ze lekar je odmenovan ze strany vyrobce leku,ale existuje pro ne i urcity financni limit pro predpisovani drazsich leciv ze strany zdravotni pojistovny.Takze pokud se treba jedna o drazsi lecivo,byt to pojistovna plne hradi,pan doktor si to proste setri pro "znamy".
Tohle v Cechach stale jeste nevymizelo.Nemas-li znamosti,mas smulu.

71916

20.9.2005 7:49

RE: Co se komunistům povedlo

kema 207.?.?.?

Reakce na 71548

>Ani pokud jde o český průmysl, se komunisté nemají čím
>chlubit. Budovat těžký průmysl těsně po válce se státní
>podporou bylo určitě žádoucí, ale čím později bylo po
>válce, tím víc komunističtí plánovači průmysl brzdili,
>místo aby jej podporovali. Skutečná průmyslová elita
>nedostala šanci a bez ní to prostě nejde. Kde jsme mohli být
>s lidmi jako Baťa?

V jedne veci zde s vami nesouhlasim. Budovani tezkeho prumyslu byla chyba. Republika uz tezkeho prumyslu mela vic, nez na co stacily zdroje.
Podporovat se melo strojirenstvi a dalsi odvetvi, kde jsme meli tradici. Treba vyroba motorek. Tretina celosvetove produkce byla z Jawy a CZ. Kdyz v sedesatych letech prudce stoupla poptavka, nebyli komousi schopni zvysit vyrobu (petilety plan s tim nepocital)a Japonci meli snadnou praci.
Jinak s vami vicemene souhlasim.
Komunisti nemaji, s cim se chlubit. Zkurvili na co sahli.
Ty skody jsou obrovske. Nejen v ekonomice, ale i v mysleni lidi, rasismu, vzdelani (kolik lidi dodnes neumi treba anglicky), znecistenem zivotnim prostredi a dalsich vecech.
Nejsem vsak uplny pesimista. V Cesku je spousta chytrych a podnikavych lidi. Spoustu skod se dari (navzdory socialisticke vlade) pomalu napravovat.
Bude to ale jeste trvat. Muj odhad je aspon 30 let.

Pro pana "byvaleho antikomunistu" mam jen jeden vzkaz.
Nikdy jsi antikomunista nebyl, vzdyt ani nevis co komunismus zavinil, osle!!!

71691

20.9.2005 10:05

RE: Co se komunistům povedlo

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Reakce na 71691

Byla postavena železná opona, proto ta reakce na těžký průmysl jako základ. Ano ti Japonci měli snadnou práci, myslím že odkoupili i u nás vyvinutou automatickou převodovku pro motocykly. Ještě nějakou dobu jsme v motocyklech byli světoví, stejně Japoncům by jsme stejně ztěží stačili ti byli velmi houževnatí jak ve vývoji automobilů tak i motocyklů. Ve strojírenství jsme byli stále dobří, byli jme však pozadu v jejich řízení pomocí elektroniky a počítačové techniky. Nejen ten těžký průmysl byl budován, byly vybudovány zdroje el. energie, která se dostala do všech koutů republiky. Byl vybudován průmysl pro el. stroje a přístroje. Průmysl pro zpracování potravin atd. I v té elektronice jsme na tom tak špatně nebyli první tranzistor v soc. táboře byl právě sestrojen u nás. Vyráběli jsme televizory, včetně součástek i obrazovek ke konci i barevné. Rozvíjela se i elektronika včetně výroby integrovaných obvodů, pamětí i procesorů. Výroba křemíku byla na dobré úrovní, ještě dodnes se křemík vyrábí a zpracovává na zařízeních vyvinutých za komoušů. Znečištění životního prostředí je přibližně stejné jako jinde. Např. vyráběly se polychlorováné bifenyly, které jsou karcinogenní, plnily se tím výkonové transformátory je to dobrý izolant, nebo natíraly silážní jámy, bifenyly se tak dostávaly do mléka nebo másla. Ale o tom se nevědělo.

P.S.
Včera jsem potkal známého pana profesora mezi jiným mi sdělil přesné částky, které pravidelně dostával Václav Havel před rokem 89 od jmenovaných západních firem, které dnes u nás podnikají. Není v mých možnostech to ověřit.

71717

20.9.2005 11:43

kemo, kemo, kemo !

Lev 68.?.?.?

Reakce na 71691

Nikdy jsi antikomunista nebyl, vzdyt ani nevis co komunismus zavinil, osle!!!
___________________________________________

Kemo, vy, ktery si hraje na slusnaka, vypusti ze sebe neco takoveho ? Vy jste ale hulvat clovece. To, ze pan antikomunista, ma takovy nick, jeste neznamena, ze nemusi vedet, co komunismus zavinil a ze musi byt podle vas "osel". U vas komunusmus zavinil zase, vase moralni poruchy.

71729

19.9.2005 11:34

Komáři a spol.

Kobretti 213.?.?.?

Odhlédneme li od kořenů židobolševismu, které leží hluboko ponořeny ve slovanské krvi ( chcete-li křesťanské, pravoslavné,... ) a dostaneme se ke zdejší švejkovské mutaci KSČ, musíme se ptát, jak to, že je KS tak silná ?
1. Důchodci - kurevsky silná voličská základna, která z nedostatku jiné činnosti pilně chodí k volebním urnám a volí ty, kteří jim nabízejí největší důchody, úctu a prebendy. Komunismus zažili ve svých starých zlatých časech, tedy v době svého mládí. Je fakt, že tehdy všichni kradli a nikde to nechybělo, všichni měli všecko a přitom holou prdel, každej si mohl narvat nácka a leštit embéčko, ale to, co rozhodně nechybělo, byla taková ta česká rovnost. Když si vyjedu svým sporťákem kabrio, tak nejvíce nenávistných pohledů a nezřídka i hnusných slintů plyne od švarných důchodců a důchodkyň čekajících na tramvaj, či neřízeně se motajících ve všech pruzích komunikací a s radostí způsobují řetězové havárie. Tyhle lidi nemůžou překousnout, že mladí mají takové možnosti a prachy a je, co budovali komunimus živí důchod. Znovu potřebují aby to někdo ořezal a srovnal do latě uniformity. Co je staršná vlastnost ve zdejších zemích, je ten neustálý zájem o druhé. Ta vášeň pro to, čumět sousedovi do talíře a běda, když tam má o 2 brambory navíc !! Komunismus vryl lidem do mozku ten strašný pocit křivdy, když má někdo náhodou více a automaticky tyto lidi řadí do kasty zlodějů, šizuňků a vychcánků, které je nutno vykynožiť.
2. Idealistické mládí - nedostatek vzdělání o zrůdnosti a kořenech komunismu ( ozval by se hysterický jekot o antisemitismu ) dává mladým idealistům možnost najít východisko z toho hnusu, co je obklopuje v různých vírách, ideologiích, a ideologie o tom, že se všichni mají dobře, mají se rádi a společně pracují a radují se - to se dobře poslouchá. To, že je komunismus stejná pitomost jako jiná ideologie o tom, že máš mít všechny okolo rád stejně jako sám sebe, protože takové ideologie prostě neobsáhnou rozsah lidských povah a mnoho lidí prostě nemá SW vybavený pro tyto vzorce chování a tak by systém takto postavený zneužívali - jako se to ostatně dělo vždy.

71528

19.9.2005 17:58

RE: Komáři a spol.

Had 81.?.?.?

Reakce na 71528

Až potud...
>To, že je komunismus stejná pitomost jako jiná ideologie o tom, že máš mít >všechny okolo rád stejně jako sám sebe, protože takové ideologie prostě >atd ...
...se mi to souhlasně pokyvovalo. Poté z mého NEDŮLEŽITÉHO pohledu následuje chyba. Chyba lehce pochopitelná, pramenící z nedostatku praxe (pro nedostatečnou životní zralost - nesouvisí s biologickým věkem) onoho "mít druhé rád jako sám sebe".
Ovšem právě ty "různé ideologie" (a obzvláště mahájánský buddhismus) oním "mít druhé rád jako sám sebe" sledují přípravu pro rozšíření vnímání zákonitostí života natolik, aby adept tohoto poznání nezneužíval nejen jakýkoliv systém, ale právě i onoho podstatně většího chápání a vidění (doslovně) souvislostí, které běžně žijícím lidem (byť třeba i s velmi rozvinutým intelektem) unikají.Spadá to do etapy, která se dá nazvat "očista bytosti", tato činnost je zpravidla celoživotní a má vyústit v "umění umřít".

Ale bavme se o nyní.
Totiž jedině, když bude mít někdo druhé rád jako sám sebe, nebude mít
>...vášeň pro to, čumět sousedovi do talíře a běda, když tam má o 2 >brambory navíc !!
Nevědomost o "těchto ideologiích" je otřesná a zároveň charakteristická pro tuto dobu a skladbu společnosti. Pouhé rozumářství a škatulkování a pak odmítnutí, neboť přijetí pravidel chtivost omezující se považuje za oslabování "přirozeného a zdravého vývoje".

Tudíž máme "přirozeně a zdravě" vyvinuté dravce, stejně jako mdlé a nenávistné důchodce a důchodkyně.

"Těmto ideologiím" jde totiž o naprostou proměnu člověka, kdy z původní povahy, skladby osobnosti nezůstane kamen na kameni. A aby byla záruka, že v době přerodu takového jedince se nezrodí něco podobného jako byl např. Dolfi Hitleroic, nebo Jósiph Visárionovič, trvá správná nauka na vymazání ega sžitím se s kvalitou mít druhé rád jako sám sebe.

"Zbožný člověk nesmí být hlupák", říkal jeden známý indický jogin.
Takže to znamená, že adept umenšování ega se nemá stát jásavým blbem, či truchlivým kajícníkem a neschopným jedincem obstát v běžné životní soutěži - pokud se takový nadšenec "vykastruje" jakýmkoliv podivným způsobem, degraduje a profanuje samozřejmě principy, které mají vychovat jedince všestranně rozvinutého z vnějšího pohledu a niterně pevného a .. hmm, dobrá čistého..
Jestliže se tak stane, je to opět příznak nezralosti a začátečnické chyby ve způsobu života.

A mnoho takto niterně nezralých a slabých pak v mdlé a pohodlné touze po spravedlivějším uspořádání světa podlehnou vábení komunistických (ale i jiných - istických)hesel, která mnoho slibují, ale nic za to nepožadují...

Čili ten, kdo uzrál k přijetí pravidel vymýtání zla (temných složek lidské bytosti) ze sebe sama mj. i prostřednictvím "mít druhé rád jako sám sebe", nemůže při...Kráceno (Editor)

71561

19.9.2005 18:00

RE: Komáři a spol.

Had 81.?.?.?

Reakce na 71528

Pokračování o "ideologiích"...
Čili ten, kdo uzrál k přijetí pravidel vymýtání zla (temných složek lidské bytosti) ze sebe sama mj. i prostřednictvím "mít druhé rád jako sám sebe", nemůže při trvalé snaze podlehnout ani komunismu, ani sionismu, bushismu, stádismu apod.
Ukazuje se v jisté etapě vývoje, že i problémy celého světa se dají řešit očistou svého osudu - to jsou ale již hodně zarážející, velmi neznámé, přesto platné zákonitosti.
A koho to zajímá?
Většinou se nadává na politiky a "ty druhé".
Chopit se nudné a přetěžké sebedrezůry v oblasti myšlenek, pocitů a posléze chování a takto posílené kvality "vtiskovat" těžce zkoušenému lidstvu (které si pro to vytvořilo předpoklady a nyní sklízí/-me/) a světu pro zlepšení života, se nepovažuje za hodnotný životní postoj a PRÁCI, ale hloupoučký idealismus... [pláč]

No a opět na nějaký čas končím s moudry.
Jaká škoda, že...

71562

20.9.2005 18:38

RE: Komáři a spol.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 71562

[smích] Ano, a patrně, pokud ještě je čas, není pro nikoho nikdy pozdě. [smích]

71792

19.9.2005 13:50

Jak chutná moc

FML 147.?.?.?

Myslim, ze komunistum nahrava temer vse do karet. Zejmena jejich byvali soudruzi, ktery zmenili po roce 1989 dres a dnes kopou za jinou politickou stranu. Jako by se domluvili a delaji vse pro to, aby dnesni komuniste nevypadali o nic hur nez polistopadove demokraticke strany. Myslim si, ze dnes prumerny Cech nevnima rozdil mezi komunisty a jinymi stranami snad vyjma politickych vrazd a poprav konanych predevsim v 50 tych letech minuleho stoleti. Ale kde je jistota, ze by ostatni politicke strany nejednaly ve stejne situaci stejne? Cele evropske dejiny totiz ukazuji, ze absolutni moc sebou nese i absolutni bezpravi. Domnivam se, ze vsechny stranicke linie a ideologie slouzi jen jako potrava pro volice. Skutecnou ideologii vsech politiku a politickych stran je podle meho nazoru jen o tom jak udrzet moc a pristup ke zdrojum bohactvi. Mimochodem velkou pozornost odchodu Grebenicka venovaly i komercni televize. Je to nahoda nebo zamer?

71536

19.9.2005 21:42

RE: Jak chutná moc

Karel4u 207.?.?.?

Reakce na 71536

Kdyz komuniste znarodnili v 48. alespon delnicka trida ziskala lepsi postaveni, jak nekdo zde rekl, tak meli plna bricha a mohli si lestit automobili. Take lekarska pece byla neopomenutelna. Cili byl socialni benefit. Jak je nyni videt, tak ty prasarny se udaly na vrcholu strany. Coz znamena vnitrnostranicke trenice. Toto ovsem neovlivnilo zivot delniku. Strana se musela branit lidem pochybneho charakteru, kteri ji potom opustili a svuj opravdovy charakter dokazali po Sametove revoluci sprostym rozkradenim narodnich assets. I sam casopis "Economist" prohlasil, ze v Sametove revoluci byvale spicky zmenili kabaty. Prerozdelenim majetku po 89, benefitovali jen ti, kteri ho ukradli. Delnicka trida definitivne si nepolepsila jinak nez na zaklade sve prace. Jak je videt, Ceske podniky, ktere jsou pod Ceskym managementem neprojevuji vetsinou svetove produkcni parametry. Cili, to jak se rika, oni si to zaslouzili, a jine takove ty nic neznamenajici slogany jsou jen zavadejici. Stejne tak jako pravice se zajima o svuj program, proc delnicka trida vedena Komunistickou stranou by se nemela zajimat o sve zajmy? Nebo ti, kteri bohatstvi vytvari by podle vas nemeli mit zadna prava?

71614

19.9.2005 17:15

Komunistická strana je ZÁSTUPNÝ problém!

Vodník 82.?.?.?

Komunisté nepředstavují už naprosto žádnou hrozbu, jen ostudu, a i tu víceméně symbolickou. Nezapomeňte ostatně, kolik parchantů z KSČ nalezlo do ostatních stran a vesele vládnou v parlamentu i ve vládě. Jenže z KSČM se snadno udělal strašák, komunistům se může beztrestně nadávat, zatímco kritika lumpáren volnotržních podnikatelů (často exbolševiků) je promptně prohlašována za "levičáctví" a "komunismus".

"ZRUŚTE KOMUNISTY".... hm, a které, medle?...

71555

19.9.2005 17:47

RE: Komunistická strana je ZÁSTUPNÝ problém!

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 71555

Ano, komuniste uz nejsou hrozbou, ale spise ostudou. Kazdy 10-ty volic voli komunisty, to je preci udesna ostuda... [zahanbení] [pláč]

71559

19.9.2005 20:30

RE: Komunistická strana je ZÁSTUPNÝ problém!

baba_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 71559

To jste špatně definoval, Trodasi. KAŽDÝ volič volí komunisty. Nebo snad v naší politické reprezentaci je někdo, kdo nějakým způsobem "nesmočil rypáček" před rokem ´89? [zmaten]

71587

19.9.2005 17:44

Neprehledli jste neco, pratele?

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Ceska Televize je verejnopravni subjekt, jenz jest financovana z nasich dani a koncesionarskych poplatku.
Vzhledem k tomu, ze nam je nedavno posranci radne zvysili a budou se do budoucna zvysovat z dnesnch 75Kc mesicne z kazde domacnosti vlastnici TV pristroj, by me zajimalo, jestli je v nasem zajmu takovy podpora KSCM ci nikoliv. Ja mam za to, ze KSCM se stale hlasi ke svym krvavym zacatkum, represaliim, kradeni majetku a politickym procesum - nebo se alespon jednoznacne nevyjadrila v tom smyslu, ze to byla chyba. Cize tihle silenci stale vidi Stalinismus s jeho 100 miliony mrtvych jako ten zarny cas kdy komunismus byl u kormidla. Hmmm.
I ti sami posranci nakonec schvalili, ze KSC byla strana zavrzenihodna a ze propagaovala rezim, smerujici k omezeni lidskych prav a svobod. Hmmm.

Takze - mame z nasich dani a poplatku platit publicitu KSCM?
Proc, kdyz jedine, o co temhle grazlum jde, je prevzit moc a napakovat se co nejvic na tech hnusnych burzoazistech? [překvapení] [pláč]

Pritom jiz samotny navrhovany princip placeni koncesionarskych poplatku me poburuje, nebot automaticky chteji predpokladat, ze kdo ma ELEKTRINU, ten ma TELEVIZI a tudiz bude platit! [překvapení]

Platit na co? Na to, co nevlastnim? Na to, na co se nedivam? Kurnik suplik, tak to teda ne! [naštvaný] Takovyhle komunisticky poradky a principy kolektivi viny nam tu zavadet a jeste k tomu komancum davat prostor ve vysilani??? [překvapení] To snad ne! [naštvaný] [naštvaný] [naštvaný]

Nemuzu si pomoci, ale urcite to ma neco do cineni s faktem, ze komancum klesly preference o tri procenta - http://www.novinky.cz/domaci/65423 a tak je treba jim zase trosku pomoci, ze? [oči v sloup] [naštvaný] [pláč]

Holt 3% duchodcu uz nevychazi ven, aby se mohli ucastnit anket, takze KSCM trosku ubylo. Ale stale mi vychazi, ze kazdy 10-ty obcan voli komunisty.

Navrhuji vsechny volice KSCM a jejich sympatizanty deportovat za ucelem obnoveni a restaurace sibirskych Gulagu na sibir a nedat jim lepsi peci, nez meli obyvatele Gulagu... Po dokonceni rekonstrukce se mohou vratit, uvidime, kolik z nich bude stale jeste chtit volit ony "svetle zitrky" v rezii KSCM... [naštvaný] [naštvaný] [naštvaný]

Tak jako tak, platit koncesionarske poplatky na zviditelnovani komunistu NEHODLAM A ZASADNE ODMITAM! [naštvaný] [naštvaný] [naštvaný]


Propagase komunismu je preci trestna i ze zakona, i kdyz je to IMHO spatny zakon, nebot omezuje svobodu projevu... [zahanbení]

71558

20.9.2005 13:33

RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!

seda 82.?.?.?

Reakce na 71558

Volím komunisty! A budu je volit do té doby, dokud v Čechách bude u vlády taková sebranka jako dosud! Nevím kdo by chtěl obhajovat minulých cca 14 let, po setkání s realitou... Samozřejmě, jestli jste z okruhu těch "revolučních" zlodějů, pak se mnou jistě nesouhlasíte, a jásáte nad skvělými "změnami" něžné havlovské revoluce...!FUJ!?!

71742

20.9.2005 13:54

RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!

leho 84.?.?.?

Reakce na 71742

Šeďo, takže vy volíte vyvražďování buržoazních elementů, jste pro převýchovné tábory TNP, pro Gulagy, kde každý rok hynou tisíce vašich třídních nepřátel?

71745

20.9.2005 14:17

RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 193.?.?.?

Reakce na 71745

>Šeďo, takže vy volíte vyvražďování buržoazních
>elementů, jste pro převýchovné tábory TNP, pro Gulagy, kde
>každý rok hynou tisíce vašich třídních nepřátel?

Ja myslim, ze pro zadne tabory neni. On by nejspis tridni nepratele jako ty rovnou strilel. No snad to za neho zvladne nekdo jiny, i kdyz lepsi by bylo kdybys v noci spadl nekam do kanalu a nasli by te za par dni ohlodanyho od krys, to bych se fakt smal az bych se za bricho popadal... [chechtot]

71754

21.9.2005 9:14

RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!

seda 82.?.?.?

Reakce na 71745

>Šeďo, takže vy volíte vyvražďování buržoazních elementů, jste pro převýchovné tábory TNP, pro Gulagy, kde každý rok hynou tisíce vašich třídních nepřátel?
Seržante!,podívejte se na datum na kalendáři...a přestaňte podsouvat něco někomu, zvláště, když sám jste obhájcem použití podobných metod, které na straně jedné kritizujete, když se použijí proti Vašim milcům, a na straně druhé obhajujete, když se použijí proti Vašim tzv. nepřátelům. Dnes již nejsou v módě gulagy (To jste nezaregistroval??!), jsou nákladné! Je s nimy spousta starostí... Mnohem lepší je obyvatele zrovna vyvražďovat, jako např. ve Vietnamu. Nebo rozvrátit na mraky infrastrukturu, povražďovat civilní obyvatele (nějaký ten omyl vojenské mašinerie nevadí - vždyť,když se kácí les tak létají třísky) jako v Jugoslávii. U příležitosti vzpomínky na Jugoslávii musím připomenout, že jedinní Srbové byli ochotni jít nám na pomoc, když nás fašisti napadli. Ostatně to Vaši chlebodárci,Leho, kteří to okoukali od Britů, perfektně ovládají...viz jejich "humanitární" pomoc Indiánům v podobě neštovicemi naočkovaných přikrývek, nebo přestěhování prerijních Indiánů do močálů Floridy. A mohl bych pokračovat přes Irák, kde jste nejdříve Sadáma podporovali a vyzbrojovali, pak svrhli, a co se díky vám přehnalo Irákem?, to taková hovada zřejmě vůbec nezajímá.A mohl bych ještě dlouho pokračovat, např. reálnou alternativou pro případ, že by Japonci nenapadli Pearl Harbor: USA by tiše a spokojeně obchodovali se všemi bojujícími stranami, protože PRACHY to je to o co jim především jde!
A myslí si, že bláboly o demokracii tyto své priority zastřou.
Víte, seržante Leho, co bych opravdu chtěl? Aby všichni zločinci se ocitli před spravedlivým soudem! Aby vedle Sadáma seděl Busch a jemu podobní! Aby američtí vojáci, kteří provedou nějakou prasárnu (a že jich bylo!!), museli stanout v Haagu před tím soudem, kde těď sedí např. Miloševič a kde mají problémy posadit zločince z chorvatské strany (proč...?)!
Zdá se, že si myslíte, že jste na té "správné straně", že patříte mezi vyvolené,a že na Vás něco z té pochybné imunity taky zkápne!, ale velmi se mílíte : Vy,hovádko,jste jen "kanonenfuter" pro ty americké pohlaváry!
Je mi Vás líto!

71895

21.9.2005 13:34

RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!

leho 84.?.?.?

Reakce na 71895

Dle bolševické zajeté strategie Šeďa vůbec neodpověděl na otázku a míto toho sem vrhnul dobrých 700 slov idiocké komunistické propagandy jak vystřižené z Rudého Práva. To, že na Šeďově výlevu není zbla pravdy nevadí, hlavně že si zanadával na svého třídního nepřítele. Chudáček plká nesmysly o Srbech, přes naočkované přikrývky Indiánům (to jsem ještě neslyšel), přes vyzbrojení Saddáma a přitom sám býval členem nejzločinnější strany v dějinách člověčenstva...

71913

21.9.2005 16:21

RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!

TS 213.?.?.?

Reakce na 71913

>...přes naočkované přikrývky Indiánům (to jsem ještě neslyšel),...

General Amherst byl pekna svine. Podivejte se do historie.
http://www.bbc.co.uk/history/war/coldwar/pox_weapon_01.shtml
http://academic.udayton.edu/health/syllabi/Bioterrorism/00intro02.htm


Dlouhy seznam z Evropy zavlecenych epidemii je treba zde:
http://www.kporterfield.com/aicttw/articles/disease.html

Co vas v te armade uci? Jelikoz virus nestovic je jednim z potencialnich agens bioterorismu, nemeli by vam o jeho historii taky neco rict?

71922

22.9.2005 6:37

RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 71913

Sergante kdyz je rec o tech Srbech tak chorvatsky Janosik Gotovina se skryva pred mezinarodnim tribunalem v Haagu v klastere a zada mu kryje Vatikan. Konec koncu bez kauzi Gotoviny neni zatim mozny vstup Chorvatska do EU, zatim.

72031

21.9.2005 14:40

RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!

leho 84.?.?.?

Reakce na 71895

>Seržante!,podívejte se na datum na kalendáři...a přestaňte
>podsouvat něco někomu, zvláště, když sám jste obhájcem
>použití podobných metod

Šeďo, nejsem obhájce plánované genocidy milionů nevinných. Zatím nejlépe to zvládali vaši soudruzi a tím obhájcem jste vy, ne já. Já nikdy v té vaší straně nebyl a v žádném případě nevolím komunisty...

>na straně druhé
>obhajujete, když se použijí proti Vašim tzv. nepřátelům.

Zatím vězníme několik stovek všeho schopných maniaků na Guantanámu. Je obrovský rozdíl mezi několika stovkami uvězněných maniaků a miliony nevinných lidí úpějcí v Gulagách. A těm maniakům na Guantnámu se daří velmi dobře, v pohodě nám tloustnou, zatímco v Gulagách hynuli hladem naprosto nevinní lidé po tisících...

>Dnes již nejsou v módě gulagy (To jste nezaregistroval??!),
>jsou nákladné! Je s nimy spousta starostí... Mnohem lepší je
>obyvatele zrovna vyvražďovat, jako např. ve Vietnamu.

To jste vy, soudruzi, ve Vietnamu zvládali zdaleka nejlépe. Oběti vašich zvěrstev se tam počítají na statisíce ne-li na milion. Naproti tomu oběti amerických přehmatů se omezují pouze na excess v My Lai a pár dalších jednotlivých případů, kdy viníci byli potrestáni vojenským soudem. Kdyby byla na světě spravedlnost, soudruzi jako vy by měli jít přinejmenším sedět i jenom za omlouvání a propagaci komunismu...

71914

21.9.2005 17:59

RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!

Tom 24.?.?.?

Reakce na 71914

Leho, leho gramofone
s přehozenou vekslí.
Rudá drážko zaseknutá
s PRámem áem zvěstí.

71930

21.9.2005 18:41

RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 82.?.?.?

Reakce na 71914

Amen [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

P.S.:Sedo, z toho si nic nedelej, to je u neho normalni... [velký smích]

71937

21.9.2005 21:22

RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 71937

[chechtot] [chechtot] .. sem se málem pototo !! To se nedá vydržet !! [chechtot] [chechtot]

71958

21.9.2005 20:15

RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 71914

>A těm maniakům na Guantnámu se daří velmi dobře,
>v pohodě nám tloustnou, zatímco v Gulagách hynuli hladem
>naprosto nevinní lidé po tisících...

Ummm... nedrzi jich ted nahodou asi tretina hladovku?

>Naproti tomu oběti amerických přehmatů se omezují
>pouze na excess v My Lai a pár dalších jednotlivých
>případů, kdy viníci byli potrestáni vojenským soudem.

Ono jich bylo o neco vic. Treba tady, par mesicu pred My Lai.
http://perso.wanadoo.fr/patrick.guenin/cantho/vnnews/surviv.htm

Nebo treba Thuy Bo, tady:
http://mondediplo.com/2000/04/15vietnam

Nebo jednani Tiger Force:
http://quicksitebuilder.cnet.com/supfacts/id364.html

A nemusime ani do Vietnamu. Co takhle No Gun Ri, Korea?
http://www.vvaw.org/veteran/article/?id=31

Nebo jeste bliz, Latinska Amerika, i kdyz tam slo "jenom" o sponzorovani proxy-valky:
http://www.ludd.net/retort/msg00248.html

Takovych pripadu byly stovky, mozna tisice, mozna jeste vic. Jenom sbiram po povrchu.

A co takhle napalmove bomby? Upalit lidi zaziva a pak tvrdit jako ze se nic nedeje jenom proto ze u toho zrovna nebyly kamery a z letadla z bezpecne vysky to nebylo dostatecne v detailu videt?

>Kdyby byla na světě spravedlnost, soudruzi jako vy by měli jít
>přinejmenším sedět i jenom za omlouvání a propagaci komunismu...

Ale copak, pane Leho? Zavirat lidi za thoughcrimes by se vam chtelo? Tomuhle rikate "svoboda"?

Povidejte, cekam na odpoved.

71944

20.9.2005 15:41

RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 71742

>Volím komunisty! A budu je volit do té doby, dokud v Čechách
>bude u vlády taková sebranka jako dosud! Nevím kdo by chtěl
>obhajovat minulých cca 14 let, po setkání s realitou...
>Samozřejmě, jestli jste z okruhu těch "revolučních"
>zlodějů, pak se mnou jistě nesouhlasíte, a jásáte nad
>skvělými "změnami" něžné havlovské revoluce...!FUJ!?!
seda
------------------------------------------------------------------
Víte,když se za komoušů postavil jeden blbej a línej, vedle něj chytrej a pilnej....... kdo na tom byl podle Vás líp?
Dneska ten chytrej a pilnej má ŠANCI.A o to jde.

71768

20.9.2005 21:39

RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!

TS 213.?.?.?

Reakce na 71768

>Dneska ten chytrej a pilnej má ŠANCI.A o to jde.

Coz je do urcite miry kompenzovano lejstry vselikymi, ktere na nej ti blbi lini, mezitim naleznuvsi zamestnani ve statni sprave ci v Bruselu, vymysleji a jako iniciativu vyhledavajici samonavadeci balisticke strely vypousteji.

71812

19.9.2005 18:22

Ano, jsou ostudou... (?)

zap 216.?.?.?

Ale, jake je alternativni a pomeritelne stejne radikalni(a legalni) hnuti vzdoru vuci systemu, ktery je inherentne ne-zrovna-spravedlivy? A ted', babo rad!

71567

19.9.2005 20:36

RE: Ano, jsou ostudou... (?)

Jan Vitek 62.?.?.?

Reakce na 71567

Ano! Ktera strana krome komunistu nesouhlasi se vstupem CR do Severoatlanticke Teroristicke Organizace?

71589

19.9.2005 22:36

RE: Ano, jsou ostudou... (?)

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 71567

Jo, to jste na to kápl: v Česku, díky Pravdě a Lásce, není jediná slušná skutečně levicová strana; ty Grebeníčkovy bubáky žádný člověk, který má ještě svědomí, volit nemůže.

71629

20.9.2005 16:04

RE: Ano, jsou ostudou... (?)

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 71629

>Jo, to jste na to kápl: v Česku, díky Pravdě a Lásce, není jediná slušná skutečně levicová strana; ty Grebeníčkovy bubáky žádný člověk, který má ještě svědomí, volit nemůže.<

Nějak mi uniká ta souvislost s "pravdou a láskou" ale co třeba tohle

http://www.sds.cz/

Škoda jen že jejich volební podpora je v rámci statistické chyby a do médii se dostanou jen v době předvolebních kampaní kdy mají k tomu vymezený prostor ze zákona

Nebo tyhlencti těch je zas jako hráčů mariáše a radikální levici asi taky nespasí i když sem tam dělají zajímavé akce třeba protestní jízdy proti zdražování metra

http://www.socsol.cz/
http://sop-lrki.webpark.cz/

71772

20.9.2005 19:45

Pravdou a Láskou mám na mysli...

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 71772

...Václava Havla a tu "hradní" (tehdy) kliku okolo něj, kecy o humanismu a o tom, že "nejsme jako oni", takže KSČ nezakážeme, nerozpustíme a ponecháme jim jejich nakradený majetek.

Ty linky jsou poněkud surrealistické, ale to je spíš něco pro Egona Bondyho... [velký smích]

71801

19.9.2005 22:15

Moje trocha do mlýna

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Jsem sice ještě"mládě",které si těch dob totality moc neužilo,ale docela ráda jsem si přečetla celou diskuzi a vrhla bych sem i svou"trochu do mlýna".
Pod spoustu příspěvků tady bych se podepsala.I pod to,že v každé straně jsou bývalí komunisté a skoro každý z nich se škrábal na vysoké posty za dob minulých.
Myslím,že do budoucna se takových stran jako je KSČM asi nezbavíme,protože jak jsem tu někde četla:"je to trh,kde je poptávka,je i nabídka".Je jedno jestli ta či ona strana má nebo nemá v názvu komunistická.Důležité je jací jsou v ní lidé,jak se projevují a jaké jsou jejich činy.KSČM si tam to"K"dala proto,aby ji její zarputilí voliči našli v tom nepřeberném množství(tehdy,po"revoluci"[mrknutí jedním okem].Jinak to jak se chová ČSSD zrovna moc"D"emokratické není a přesto tam to"K"není.
Ale zpět.Dokud budou lidé,kteří věří,že se všichni mohou mít stejně dobře,že nebude nezaměstnanost,že támhleten se nebude mít líp než já,i když on dře od rána do večera a já jen sedím"na peci"...,tak takovéhle strany vždy budou.
Stotožňuji se s názory lidí,kteří tvrdí,že to chce minimálně dvě generace než se ta atmosféra"vyčistí".Ve spoustě lidí přetrvává ta pohodlnost a nezodpovědnost co měli kdysi.Co už jsem slyšela keců,že kdysi býval benzín za dvě koruny a chleba za jednu..."Bože!"říkám si:"jak jsou ti lidé blbí".Ale svým způsobem oni za to nemohou,oni se to učili dlouhé roky a nezmění se,nebudou jiní,musí umřít.Nikdy se nevyhnem tomu,že tu bude nějaká skupina lidí,která bude chtít volit stranu,která slibuje jak naučí létat holuby do úst.Myslím ale,že je to mnoho co můžeme udělat,aby těch lidí bylo co nejméně.
O pár řádků výše,se někdo zmínil,že hodně mladých idealistů volí komunisty,protože těm jejich blábolům věří.V tom je jádro pudla.Dnešní školství dokáže naučit jen velmi málo(z mého pohledu),naučí číst,psát,počítat,(naučí i to jak těžké je přežít,naučí právo silnějšího,to vše však mimo vyučovací hodiny...jo,taky učí rasismu-vlastní zkušenost),ale troufám si říct,že samo o sobě neučí lidi přemýšlet.Bylo by dobré,kdyby někoho nahoře napadlo zahrnout do školních osnov i nějakou politickou osvětu.Jenže to je zase další problém:"Proč mládeži říkat,že i Naše strana je naprosto nedůvěryhodná a že to co slíbí,nikdy nesplní??To nemůžeme dovolit,jen ať je náš budoucí volič pitomý a hlavně ať věří!"
Je to marné,marné a ještě jednou marné.
Já ale doufám,že Matka Příroda zasáhne včas a spoustu nynějších bývalých přisluhovačů komunismu a spousty voličů KSČ(M)si pozve pod drn a snad se tu atmosféra vyčistí.
Bohužel,blbců bude vždycky spousta[pláč]

71624

19.9.2005 23:34

RE: Moje trocha do mlýna

eee 195.?.?.?

Reakce na 71624

"Já ale doufám,že Matka Příroda zasáhne včas a spoustu nynějších bývalých přisluhovačů komunismu a spousty voličů KSČ(M)si pozve pod drn a snad se tu atmosféra vyčistí."

Praješ si niečiu smrť? Zdá sa mi, že by si pri vhodných podmienkach vojny alebo diktatúry mala chuť tým blbcom pod drn aj pomôcť. Takú hyenu by som mláďaťom nenazval. Fakt sa mi hnusíš ale smrť ti neprajem. Prajem ti aby sa ti vyčistila atmosféra v tvojej hlave a srdci.

71641

20.9.2005 11:17

RE: Moje trocha do mlýna

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 71641

Úžasný.A to mi říká někdo,kdo se bojí i podepsat.

Nejsem nějak agresivní,ale jiná možnost asi není.
A propó,jaký je váš názor,když jste takový neskutečný mravokárce?
Umíte jen kritizovat,ale vlastní názor nikde.
Sbohem eee

71724

21.9.2005 21:48

RE: Moje trocha do mlýna

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 71624

Komunisté a jejich voliči jsou jistě převážně ta starší a nejstarší generace. Za 15 let jich tedy přirozeným úbytkem ubylo mnohem více, jak straníků a voličů jiných politických stran.
Podle výsledků voleb i podle výzkumu volebních preferencí však procentně komunistů a jejich příznivců kupodivu nijak neubývá, naopak přibývá.
Tedy naděje, že Matka Příroda zasáhne včas a spoustu nynějších bývalých přisluhovačů komunismu a spousty voličů KSČ(M)si pozve pod drn se nezdá být reálnou.

71961

19.9.2005 23:50

Take by me zajimalo...

zap 65.?.?.?

co si ostatni mysli o alternative B; komunisticka strana se prece tak snadno mohla prejmenovat na Stranu pokrokove-socialistickou. A neudelala to...

Bylo by to pro vetsinu oponentu mezi nami stravitelnejsi, dan ten znamy fakt, ze byvali komuniste jsou pritomni v takrka kazdem politickem hnuti Ceska a Moravy?

Ja bych spis rekl, ze tim, ze si ponechali puvodni jmeno se vystavili: a)permanentnimu atakovani ze vsech stran, b)neutuchajicimu smradu minulosti, 3)nemoznosti se plne (a konstruktivne) podilet na politickem hnuti zeme. Je to blaznovstvi nebo odvaha? [zmaten]

71647

20.9.2005 0:24

Múj názor.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Pan Grebeníček je náhodou správný pán.Jednou jsem šla z mojím dedečkem na takovou schúzi. A tam mluvil pán Grebeníček. Už si nepamatuji co přesne říkal ale bilo to hezkí.Všichni tleskali a a volali ať žije soudruh Grebeníček a KSČM.Bila tam spousta dedečkú a babiček.Pak sme šli s dedečkem na guláš a pivo které platil soudruh Grebeníček a jeho KSČM.A proto si myslím že je to hodný pán.Dedeček říká že to snáma myslí dobře, takovej hodnej člověk. Zatim ahojky! [smích]

71654

20.9.2005 1:25

RE: Múj názor.

zap 70.?.?.?

Reakce na 71654

Vstup nezletilym na politicke schuze by nemel byt povolen, bez ohledu zda jste tam s dedeckem a cepuji pivo! [velký smích]

Mladi lide se tim mohou lehce skazit! [naštvaný]
Tim pivem....

71663

20.9.2005 2:14

RE: Múj názor.

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 71654

Pampelisko, doufam ze tvuj prispevek je jenom SATIRA. Jestli to myslis vazne, tak rekni tvymu dedeckovi at te nejdrive nauci ceskou gramatiku, nez taty zacnes prispivat ty bludy. [zmaten]

71664

20.9.2005 13:19

RE: Múj názor.+ můj názor...

seda 82.?.?.?

Reakce na 71654

Ahoj holko... Kdybyste chtěla poukazovat, že voliči KSČM jsou sebranka, která za guláš volí KSČM, tak jste vedle, a zřejmě jste nenavštívila jiné volební akce resp. jiných stran! Udělejte si statistiku množství "guláše" v případě jiných stran...!?!? A nebo sledujte proces voleb např. v USA - pokud jste myslela, holko, pod pojmem "dědečkú a babiček", že jde o lidičky senilní - tak právě v USA najdete senily i mladšího věku, jen se zúčastněte volební komedie "made in USA". Jó a naučte se čestky: "ú" se píše jen na začátku slova a případně za předponou např. zúčastnit se, a ů se píše ve všech ostatních případech. Takže "holky", zapněte stěrače, aby Vám setřely ten nános demence propagandy na výhledu a začněte myslet hlavou, jó a ještě musíte mít jeden důležitý dar :"nemyslet jen ma sebe" resp. "nemyslet jen na svůj prospěch"! Když ten nemáte, tak si nemůžeme rozumnět...holky.

71740

20.9.2005 14:23

RE: Múj názor.+ můj názor...

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 71740

Jó a naučte se čestky: [velký smích]


[cool]

71756

20.9.2005 8:23

Je to velice vychytrale

pk202 195.?.?.?

No cele je to o tom, ze vzhledem k volebnim preferencim zjistili levicaci (CSSD+KSCM), ze uz nebudou nejspise moci spolu vladnout tak hezky skryte za tiche podpory cernoprdelniku a Uhnile Svobody. Takze Paroubek tlaci na KSCM aby se "zrekla" stalinizmu a aby mohli jit do vlady spolu.

No a reknete, nabylo to od komousu vychcane? Kdyby se stalinismu "zrekli" (krucinal jde to se takove veci jenom "zreknout"[mrknutí jedním okem] pred 10-15 lety - kdo by jim to zral ? Ale dneska ? Dneska to bude presne ten krok , ktery je dovede do vlady. Paroubek slastne zachrochta a nase deti se uz doopravdy nedoplatej na dluhy udelane ve jmenu "socialniho" statu temihle prasaty.


Proto prosim vsechny volice, aby se dobre podivali koho to vlastne pujdou volit, a aby sli zvolit alespon to nejmensi zlo z te bidy, kterou maji na vyber.

71698

20.9.2005 12:58

Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!

seda 82.?.?.?

I když musím konstatovat, že pan Král korektně nezačal. Nemám teď času nazbyt, ale zcela jistě se k tomuto článku během 2-3 dnů vrátím! Jen na úvod: byl jsem členem KSČ do cca ledna 1990, a vystoupil jsem ne proto, že bych se rozešel s levicovými myšlenkami, ale proto, že v té době se KSČ ukázala jako zcela impotentní a akce sterilní sdružení! O čem to svědčí? O vyčerpanosti myšlenek komunizmu, nebo o zločinnosti komunizmu?! Ten, kdo nepodlehne tlaku propagandy musí vidět, že komunismus je stejně zločinný jako např. křesťanství. A kdyby měl komunismus dosáhnout zločinnosti kapitalismu a jeho odnoží, tak by musel každý komunista zavraždit tisíce lidí...a o ničem takovém nevím!

71738

20.9.2005 13:52

RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!

leho 84.?.?.?

Reakce na 71738

>A kdyby měl komunismus dosáhnout zločinnosti
>kapitalismu a jeho odnoží, tak by musel každý komunista
>zavraždit tisíce lidí...a o ničem takovém nevím!

Máme na mysli moderní dějiny a úlohu komunismu v nich. Šeďo, vy se hrdě hlásíte nebo hlásil ke straně, která zavraždila v minulém století zhruba 100 milionů lidí na celém světě a nejméně půlku světa zdevastovala hospodářsky i lidsky. Jsem si jistý, kdyby nebylo komunismu, tak svět by i dneska byl o hodně přátelštější a já se nemusel trmácet do žádného Iráku. Kdyby nebylo komunismu, tak v Africe by lidé koupili výhodněji bochník chleba než kalašnikov. Komunismus byl rozhodně ve všech směrech horším režimem než německý nacismus. Já být vámi, tak se raději hlásím k nacistům než ke komunistům...

71744

20.9.2005 14:29

RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 193.?.?.?

Reakce na 71744

>Komunismus byl rozhodně ve všech směrech horším
>režimem než německý nacismus. Já být vámi, tak se raději
>hlásím k nacistům než ke komunistům...

To je zajimavy. Ja zas tvrdim, ze komunismus byl u nas prochazka ruzovou zahradou oproti te vasi demokracii v Iraku. To me nejak nestymuje pomatenej serzo, ze ano...

71757

20.9.2005 14:31

RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!

Lev 68.?.?.?

Reakce na 71744

Hmm, "leho", nemate to nejak promyslene. Vite hochu, ze prave z toho vaseho co vsechno vy milujete, rekneme tomu "kapitalismus", vznikl "komunismus, socialismus". Takze koreny te tragedie, hledejte prave v kapitalismu a utlacovani. Ale to vy nechcete slyset !! na jedne strane si stezujete a hanite komunismus, ale na druhe strene, aniz byste to vedel, komunusmus podporujete. Vypada to, ze moje myslenka bude pro vas absurdni, ale, kdyz nad vsim zauvazujete, tak pokud vam to vase IQ umozni a prestanete uvazovat fanaticky, ale objektivne, tak prijdete k zajimavemu poznani - pane.

Jako vzdy musim podotknout, ze s komunisty NEMAM nic spolecneho. Za totality, jsem nebyl ani v pionyru. [smích]

71758

20.9.2005 14:58

RE: lev

jc 81.?.?.?

Reakce na 71758

Lve,to je dobrý.
Takže z hnusnýho kapitalismu jsme hupsli do ještě horšího socialismu.
Z bláta ne do louže ale přímo do sraček.A čím jsme si to zasloužili, když
ty ideály jsou tak nádherně sepsány.Nebylo to náhodou tím,že se soudruzi v CCCP,Číně,Koreji na Kubě a já nevím kde ještě rozhodli nám to dobro sepsané klasiky vtlučou do palic ať se nám to líbí nebo ne?
To násilné vnucování myšlenek vám nevadí? Vám opravdu nevadí,že pouze vyjádření odlišného názoru bylo v těchto zemích bráno jako lístek do kárného tábora/v lepším případě/?

71761

20.9.2005 16:16

RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!

leho 84.?.?.?

Reakce na 71758

>Hmm, "leho", nemate to nejak promyslene. Vite hochu, ze prave z
>toho vaseho co vsechno vy milujete, rekneme tomu "kapitalismus",
>vznikl "komunismus, socialismus".

Podle Lva tedy komunismus/socialismus je další vývojový článek společnosti. Přesně tak nás to tak učila kdysi soudružka učitelka v občanské nauce. Sakra, Lve, jak to, že jste emigroval? A co ještě v těch Státech děláte? Proč už dávno nejste na Kubě nebo v Severní Koreji?

71773

20.9.2005 18:28

RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!

Lev 68.?.?.?

Reakce na 71773

Podle Lva tedy komunismus/socialismus je další vývojový článek společnosti. Přesně tak nás to tak učila kdysi soudružka učitelka v občanské nauce. Sakra, Lve, jak to, že jste emigroval? A co ještě v těch Státech děláte? Proč už dávno nejste na Kubě nebo v Severní Koreji?
____________________________________________________

Tohle je vase odpoved "leho" ?? Co jineho se da od vas ocekavat, ze ano .....

Jak se rika tomu ? kdyz okupant zabije rodice a pak detem techto zamordovanych rodicu nabizi bonbony a necha se u toho i po pripade filmovat - asi se to nazyva: vyspely, humanisticky, kapitalisticky US pravicak !!

71788

20.9.2005 21:13

RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!

leho 84.?.?.?

Reakce na 71788

Lve, tedy ještě jednou: Co pohledáváte v téhle zemi? Proč už dávno nejste na Kubě nebo v Severní Koreji? O okupantech co zabíjí rodiče si promluvíme kdyžtak jindy...

71810

20.9.2005 22:21

RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!

Lev 68.?.?.?

Reakce na 71810

Lve, tedy ještě jednou: Co pohledáváte v téhle zemi? Proč už dávno nejste na Kubě nebo v Severní Koreji? O okupantech co zabíjí rodiče si promluvíme kdyžtak jindy...
_________________________________________

A proc jako "leho" v teto zemi. Myslite si, ze "tato" zeme je jen pro vas clovece. Lidi vaseho druhu by nemeli vubec byt v teto Galaxii [vyplazený jazyk]

Nebo snad chcete rict, ze "tato" zeme, je jen pro vyvolene ? Ja neberu zemi, ja beru planetu Zemi !

71816

20.9.2005 22:37

RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!

leho 84.?.?.?

Reakce na 71816

Lve, "tuto" zemí myslím samozřejmě USA, já myslel, že by vám to mohlo dojít. Vy pokládáte komunismus za další stupeň vývoje společnosti po kapitalismu. Takže to zkusíme znovu: Co tedy děláte v USA? Proč už dávno nejste v Severní Koreji nebo na Kubě?

71818

21.9.2005 16:18

RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 71818

leho:
>Takže to zkusíme znovu: Co tedy děláte v USA?
>Proč už dávno nejste v Severní Koreji nebo na Kubě?

Sežrante leho, Vy se budete takhle blbě ptát tak dlouho, až Vás tam Bush jednou pošle.

71921

21.9.2005 17:19

RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!

leho 84.?.?.?

Reakce na 71921

A proč vy nejste také v Severní Koreji a na Kubě, Táborský? Proč pořád ještě smrdíte v té hrozné zemi úpadku a buržoazní dekadence?

71926

21.9.2005 18:15

RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 71926

sežrant leho:
>A proč vy nejste také v Severní Koreji a na Kubě, Táborský?
Protože nejsem zelenej mozek. Ale i ten Vám bude kulový kemo platnej, až toho našeho vrchního šábes boy napadne Vás tam poslat.

71933

21.9.2005 17:21

RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!

Lev 68.?.?.?

Reakce na 71921

leho:
>Takže to zkusíme znovu: Co tedy děláte v USA?
>Proč už dávno nejste v Severní Koreji nebo na Kubě?

Sežrante leho, Vy se budete takhle blbě ptát tak dlouho, až Vás tam Bush jednou pošle.
______________________________________________

[chechtot] [chechtot] Vás tam Bush jednou pošle - jako mandolínu bramborovou [chechtot] [chechtot]

71927

21.9.2005 17:31

RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!

leho 84.?.?.?

Reakce na 71927

Lve, což takhle se neomezovat pouze na lepení smajlíků k hloupoučkým plkům táborského a raději nám vysvětlit, co vlastně děláte v zemi Velkého Satana, proč už jste dávno neemigroval na Kubu nebo do Severní Koreje...??

71929

22.9.2005 13:15

RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!

seda 82.?.?.?

Reakce na 71810

>Co pohledáváte v téhle zemi?
Vaše otázka je debilní a odpověd jednoduchá...Asi mají rádi Ameriku víc než Vy!,seržante, a hrozí se toho, že by tam (v USA) zůstali jen vrazi Vám podobní např. klika Busch etc. [vyplazený jazyk]

72064

22.9.2005 15:52

RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!

Lev 68.?.?.?

Reakce na 72064

>Co pohledáváte v téhle zemi?
Vaše otázka je debilní a odpověd jednoduchá...Asi mají rádi Ameriku víc než Vy!,seržante, a hrozí se toho, že by tam (v USA) zůstali jen vrazi Vám podobní např. klika Busch etc.
____________________________________________________

Jeste maly dovetek: on, totiz "leho", si snad mysli, ze je " US patriot" ? Chudacek, nejen ze nedokazal, ze v tom okupovanem Iraku vubec je, ale ani NEDOKAZAL, ze je US citizen !! Zeby on sam nam psal sve "mirove" mise z Kuby ?

..... no a ted ma zase moznost "leho" vyskakovat [velký smích]

72076

22.9.2005 16:10

RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 72076

Pane Lev, víte, že by jste mohl mít pravdu ? Tedy myslím tady toto: Zeby on sam nam psal sve "mirove" mise z Kuby ? Už mě to několikrát napadlo taky, že tu je něco v nepořádku, ale že leho bydlí a píše z Kuby - to je BOMBA !! Proto on je takový kyselý a nedůtklivý ! [smích] [smích]

72078

20.9.2005 16:03

RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!

Karel4u 207.?.?.?

Reakce na 71744

Pane Leho, Vy diskutujete ve Vasich prispevcich neco abstraktniho. Stovky milionu mrtvych, gulagy a podobne. Vzaklade ted uz nic neznamenajici fraze.
Ovsem podivejte se do soucasne reality Ceske republiky. Vsude se pise o gangsterskych politich z nichz kazdy ma maslo na hlave. I sam pan Kral ve svych investigativnich clancich popsal jejich zlodejske cachry ktere se rovnaji ve sve komplikovanosti hvezdnemu vyzkumu. Spatne fungujici justice. Korumpovana policie. Toto vse se vi, to je neodiskutovatelne. Jen velmi mala frakce, vetsinou ti, kteri kradou, se maji velmi dobre, ti ostatni si kupuji ojeta auta na dluh a rika se jim, ze se maji dobre. Nemaji se dobre, kdyz prijdete z ciziny do Prahy, tak vidite jen stred Prahy ktery je vybaven obchody ktere jsou financovany zahranicnim kapitalem. Kdyz vyjdete kousek dale od stredu tak si uvedomite tu seslost. Tato sebepochvala a sophistikovane myti mozku prejate ze USA, ktere dela mladym lidem verit, ze nekam jdou jsou na omylu. Jen je nechava stale vice se ponorit do dluhu.
Na druhe strane neustale straseni bud snizenim penzi, nezamestnanosti, snizenim lekarske pomoci a zvysovanim cen. Nejistota staleho zamestnani, protoze vetsina zamestnavatelu prichazi ze zahranici. Toto pusobi neblaze na psychu pracujicich. Oni nejsou hloupi, ackoliv vlada by jim toto rada rekla aby je zbavila sebevedomi v jejich inteligenci. To, ze je nekdo v pensi, toto neznamena, ze nahle ztrati soudnost a ztraci pravo na sebeurceni jako clovek. Nepodcenujte penzisty. Proto ta potreba komunisticke strany. A bude mit stale vetsi preference. Na zapade vedi, ze cim vice tlaci na levici, jako pruzina ktera je stlacovana eventualne zatlaci zpet. Tato lekce jako by byla zapomenuta novodobymi arogantnimi skoro otrokari kteri se v Cechach vyvinuli.
Pane Leho, Vy jste jiste inteligentni, ale prilis mlady abyste byl moudry.

71771

20.9.2005 18:21

RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!

zap 216.?.?.?

Reakce na 71771

Dovolte abych dodal....podobna pozorovani mame prave tak v Kanade.
Nachazime se v dobe novo-otrokarske. Kazdy jen mele kolem sebe jak muze a predstira, ze se ma dobre. Kdyby tomu skutecne tak bylo, nebylo by co predstirat.

71786

20.9.2005 19:14

RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!

Karel4u 207.?.?.?

Reakce na 71771

Jeste neco, obtiznost prijeti na Vysoke skoly v Cechach znamena to, ze spousta potencionalniho intelektu neni takzvane obrobena oficialni doktrinou. Snadna moznost vzdelani na zapade sjednocuje lidi v celkem uniformnim mysleni, ktere jim vstipi pravidla socialniho chovani. Tim, ze toto se v Cechach nedeje, nahle mame sirokou vrstvu lidi, kteri jsou sice potencialne inteligentni, ale protoze nemaji papir jsou theoreticky odsouzeni do posice druhotridnich obcanu. To ovsem neznamena, ze v teto posici chteji zustat. Nekteri z nich se vydaji cestou prdelolizectvi, ti, kteri maji vetsi koule se pokusi o svou vlastni cestu. At uz je to kradeni, loupeni anebo kreativni podnikani, jedno je bude spojovat. A to je nespokojenost s rezimem. A tak jako pendulum se zhoupne doprava, takrka stejnou cestu s existujicim momentem vykona na druhou stranu.
A ted si uvedomte, ze na druhe strane mate hnizdo vos, ktere jste vydrazdili takrka do nepricetnosti svou debaucherii, prehlizivosti a takrka perversni aroganci. Zadny kompromis. Jen stale opakovani o tvrde praci ktera prinasi ovoce a vzdelani, kolik dalsich uredniku tato republika muze pouzit? No a to bude vysledek. Dojde to tak daleko, ze ani straseni na stupni pana Leha o sto milionech mrtvych bude znit prazdne.

71795

21.9.2005 9:37

RE: Karel4u

jc 81.?.?.?

Reakce na 71771

Pane Leho, Vy diskutujete ve Vasich prispevcich neco
abstraktniho. Stovky milionu mrtvych, gulagy a podobne. Vzaklade
ted uz nic neznamenajici fraze.


Karle velice doporučuji návštěvu kostnic v Kambodži nebo můžete zajet
do severní Koreje a zkusit veřejně prohlásit,že komunismus je na hovno.
Věřím,že v obou případech by se vám mohlo konečně rozsvítit v hlavě.

71897

21.9.2005 16:01

RE: Karel4u

Karel4u 207.?.?.?

Reakce na 71897

Ja jsem nikdy nerekl, ze pro komunismus jsem. Chtel jsem jen poukazat na to odkud prisel. Nebylo to prevazne autorstvi pana Marxe, ktery jen popsal relaci mezi antagonistickymi tridami. Tato relace vzesla z tisice let utlacovani, zabijeni a hladoveni pracujicich. At uz v posici otroku, nevolniku a nebo delniku. Proti tomu vystoupili v historii ruzne osoby. Jeden z nich byl Jezis. Jan Hus atd.
Ruzne excurse k monumentum minulosti jsou jen malo ucinne, kdyz je clovek presvedceny, ze technika revoluce je ta nejucinnejsi k napraveni nespravedlnosti.
Proto ja nepropaguji, prave naopak, ja varuji pred chovanim ktere by mohlo byt napomahajici k ustaveni teto doktriny. Nekompromisni pristup k delnicke tride a bezohledne obohacovani se soucasnymi elitami na ukor tech, kdo by jim mohli byt eventualne lethalni mi pripada nemoudre.
Taktez stale opakovani starych antikomunistickych hesel, ktere jsou vycpele a ktere jen karikaturuji soucasne politiky, protoze odtamtud vysli, ztracite effectivnes. Masa ktera se snazi dostat nahoru je velmi vynalezava.

71920

22.9.2005 13:27

RE: Karel4u

seda 82.?.?.?

Reakce na 71897

Pane JC! Buďte tak laskav a a sdělte, prosím, účastníkům diskuze, jaké společné znaky má komunismus a Pol-Potovský režim! Ideální by byl odkaz na texty např. Marxe a pod. Předem děkuji za poučení...,pokud tomu tak bude. [mrknutí jedním okem]

72065

22.9.2005 15:52

RE: seda

jc 81.?.?.?

Reakce na 72065

Mno - jedním ze společných znaků, který mě momentálně napadá jsou hromady
mrtvol - genocida na vlastním národě - chcete-li.
Jestli Pol-Pot studoval Marxův Kapitál,Leninovy Spisy nebo Hilterův Mein
Kampf,je ve výsledku absolutně šuma fuk - se domnívám.72075

22.9.2005 17:26

RE: seda

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 82.?.?.?

Reakce na 72075

>Mno - jedním ze společných znaků, který mě momentálně
>napadá jsou hromady
>mrtvol - genocida na vlastním národě - chcete-li.
>Jestli Pol-Pot studoval Marxův Kapitál,Leninovy Spisy nebo
>Hilterův Mein
>Kampf,je ve výsledku absolutně šuma fuk - se domnívám.

Domnivat se muzete co chcete, ale nesrovnavejte jabka s hruskama. Dokazovat zrudnost komunisticke myslenky na Pol-Potove rezimu je prinejmensim ujete, mnohy by rekl az hloupe. Nicmene nejste v tom sam. Podobne nekteri kvuli nekolika desitkam sebevrahu smysli o muslimech, ovsem tam narozdil od Pol-Pota je aspon nejaka spojitost...

72084

23.9.2005 9:21

RE:Pavel-čert-Němec

jc 81.?.?.?

Reakce na 72084

Naprosto šokující jsou kapitoly pojednávající o komunistických režimech v Číně, Koreji a Kambodži. Jestliže ruský model komunismu se dá vystihnout jako model orwelovský, model kambodžský nemá žádnou obdobu ani v literární fikci, neboť dosud žádného autora nenapadlo sepsat knihu s tak děsivým dějem, jaký proběhl v této zemi v letech 1975-1979. Jean-Louis Margolin, který kapitolu o Kambodži psal, přitom jasně dokazuje, že masové zločiny, které byly v této zemi páchány (vysídlení obyvatelstva z měst, vybíjení celých profesních skupin, hladomor, přesuny obyvatel, masové vraždění a mnoho jiných) nepramenily ze sadismu, ale z opravdového komunistického přesvědčení. Polpotovci chtěli vytvořit beztřídní společnost tak, že všechny nesprávné třídy a skupiny obyvatel vyvražďovali. Nejstřízlivější odhady tvrdí, že v době komunistické Kambodži bylo zabito asi 1 400 000 lidí z původního počtu 5 200 000 obyvatel v roce 1970 (sám Pol Pot uváděl číslo 600 000). Nejde tedy o nějaké excesy, ale o naprosto logické vyústění ideologie, která popírá osobní morálku a osobní odpovědnost člověka za svůj život a za své jednání a nahrazuje ji třídním vědomím. Kniha se stává nejen obžalobou diktatury proletariátu, ale také dokladem toho, kam dojde společnost, která ztrácí jakékoli povědomí o své odpovědnosti před Bohem.
zdroj:http://www.hcjb.cz/Zapas_o_dusi/66/zodc6616.phtml
P.S. I kdybys tuto informaci nepovažoval za relevantní z důvodů podjatosti
autora, hrušky a jablka se dají smíchat v docela chutný míchaný kompot.

72162

23.9.2005 21:52

RE:Pavel-čert-Němec

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 82.?.?.?

Reakce na 72162

Autor je nepochybne podjaty, ale to ponechme stranou. Reknu jenom jednu, mozna vic vet: Clovek, ktery pacha jakekoliv zlociny, vrazdy, okupaci, ekonomickou likvidaci, genocidu, humanitarni bombardovani, at uz na svem ci na jinem narode nebo skupine obyvatel, neni u me ani komunista ani demokrat.

72218

27.9.2005 15:24

RE:Pavel-čert-Němec

JC 81.?.?.?

Reakce na 72218

Vy nejen, že mícháte jablka s hruškama(co bych byl schopen v rámci
míchaného kompotu strávit - jak jsem uvedl), ale vy si pletete
pojem a průjem, menstruaci s monstrancí.

Nemám více sílu s vámi diskutovat.

72612

22.9.2005 6:45

RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 71744

Sergo komancy toho maji na svedomi opravdu dost, ale za " svrab a nestovice" ve tretim svete a konkretne v Africe muzou i jini. Na druhou stranu etnicky rozbor vedeni stran bolsevickeho typu nam dava neuveritelne disproporcni zastoupeni jisteho etnika s ohledem na cetnost v populaci, obzvlaste represivni slozky aparautu techto stran a hnuti byli prakticky pod absolutni kontrolou. Neni to zajimave sergo? [mrknutí jedním okem]

72032

21.9.2005 3:37

Why have atheistic Jews often supported Communism?Komunismus,jak nacizmus ,je kopie judaismu.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

3) Rabbi Harry Waton on Communism as a variant of the Jewish religion
Waton wrote in his book-A Program FOR THE JEWS
An Answer TO ALL ANTI-SEMITES
A PROGRAM FOR HUMANITY (New York 1939; published by COMMITTEE FOR THE PRESERVATION OF THE JEWS):An interesting question to explore, is whether the hardness of Communism came from Jewish philosophies rather than Russian culture; and, in that case, whether the same hardness shows up in the culture of Israel. The treatment of Mordecai Vanunu, captured by Mossad on the order of Shimon Peres, might seem akin to Bolshevik methods, for example. [p. 53] "will identify themselves with Jehovah. All that identify themselves with Jehovah are Jews, they are the children of Jehovah. This is the soul and essence of Judaism, and this is the soul of the Jews. 32. All through the past, the anti-Semites perceived intuitively, though vaguely, that the Jews will inherit this earth, and that all other races will either disappear altogether or they will become Jews and they will together with the Jews inherit this earth. This was the mortal dread of the anti-Semites. It was the dread that is felt by one who faces the yawning mouth of the serpent who is about to swallow him. Judaism appeared to the anti-Semites as a serpent that is about to swallow them. It was not only the dread of death but worse still, it was the dread of being swallowed by the serpent Judaism and be turned into Jews. .Hitler, like Balaam, recognizes the merits and virtues of the Jews, and advises the Aryan nations to endeavor to acquire those merits and virtues; otherwise, they will be destroyed by the Jews. Since the days of Balaam, Hitler is the first anti-Semite that was great enough to adopt this method. But, like Balaam Hitler does not perceive that, if the Aryan nations endeavor to acquire the merits and virtues of the Jews, they will also become Jews, and then they will join the Jews. And so, as in the case of Balaam, Jehovah turns the curses of Hitler into a blessing. We shall presently see how the curses of Hitler turn into a blessing. 36. I stated that nazism is an imitation of Judaism; nazism adopted the principles and ideas of Judaism with which to destroy Judaism and the Jews.

71853

21.9.2005 3:52

Canadian Jewish News, April 19, 1989-Vsichni ,tak zvani komunisti,jsou tak zvani zide ,dnes jsou ve Washingtonu.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Lazar Moiseyevich Kaganovich (pictured at left): chief mass murderer for Stalin, ordered the deaths of millions and the wholesale destruction of Christian monuments and churches, including the great Cathedral of Christ the Savior. Standing amid the rubble of the cathedral, Kaganovich proclaimed, "Mother Russia is cast down. We have ripped away her skirts." (N.Y. Times, Sept. 26, 1995).

Mikhail Kaganovich: deputy commissar of heavy industry, supervisor of slave labor, brother of Lazar. Rosa Kaganovich: Stalin's mistress; sister of Lazar. Paulina Zhemchuzina: member of the Central Committee and wife of Soviet Foreign Minister Molotov. Olga Bronstein: officer, Soviet Cheka Secret Police, sister of Trotsky, wife of Kamenev.

Genrikh Yagoda: chief of Soviet Secret Police, mass murderer extraordinaire. (Jewish poet Romain Rolland, winner of the Nobel Prize, wrote a hymn of praise to Yagoda).

Matvei Berman and Naftaly Frenkel: founders, the Gulag death camp system.

Lev Inzhir, commissar for Soviet death camp transit and administration. Boris Berman: executive officer of the Soviet Secret Police and brother of Matvei. K.V. Pauker: chief of operations, Soviet NKVD Secret Police.

Firin, Rappoport, Kogan, Zhuk: commissars of death camps and slave labor, supervised the mass deaths of laborers during the construction of the White Sea--Baltic Canal.

M.I. Gay: commander, Soviet Secret Police. Slutsky and Shpiegelglas: commanders, Soviet Secret Police. Isaac Babel: officer, Soviet Secret Police.

Leiba Lazarevich Feldbin (Aleksandr Orlov): commander, Soviet Red Army; officer, Soviet Secret Police. Feldbin was chief of Soviet Security in the Spanish Civil War. He supervised the massacre of Catholic priests and peasants in Spain.

Yona Yakir: general, Soviet Red Army, member of the Central Committee. Dimitri Shmidt: general, Soviet Red Army. Yakov ("Yankel"[mrknutí jedním okem] Kreiser: general, Soviet Red Army. Miron Vovsi: general, Soviet Red Army.

David Dragonsky: general, Soviet Red Army, Hero of the Soviet Union. Grigori Shtern: general, Soviet Red Army. Mikhail Chazkelevich: general, Soviet Red Army. Shimon Kirvoshein: general, Soviet Red Army. Arseni Raskin: deputy-commander, Soviet Red Army. Haim Fomin, commander of Brest-Litovsk, Soviet Red Army. At least one hundred Soviet generals were Jewish (cf. Canadian Jewish News, April 19, 1989).

71855

21.9.2005 15:32

RE: Canadian Jewish News, April 19, 1989-Vsichni ,tak zvani komunisti,jsou tak zvani zide ,dnes jsou ve Washingtonu.

Klokan 202.?.?.?

Reakce na 71855

Ve Washingtonu asi nebudou pane Nohejl, a kdyz,tak urcite ne v uvedene sestave.Stalin mnohe z nich zlikvidoval,ci jim zprostredkoval pobyt v tabore.Treba Lazar Kaganovic spachal sebevrazdu po uvezneni sveho bratra sebevrazdu.Molotovova zena byla v lagru uz v roce 1937.Jeho vladu moc vernych neprezilo.

71917

21.9.2005 16:59

RE: Canadian Jewish News, April 19, 1989-Vsichni ,tak zvani komunisti,jsou tak zvani zide ,dnes jsou ve Washingtonu.

google 84.?.?.?

Reakce na 71917

>Stalin mnohe z nich zlikvidoval

samozrejme, pretoze mu isli po krku. a nezabudajte, kazda "revolucia poziera svoje deti!" len ta sionisticka v Rusku pozrala este aj desiatky milionov krestanov.

>Treba Lazar Kaganovic spachal sebevrazdu po uvezneni sveho bratra >sebevrazdu

neviem o ktorom rozpravate, pretoze, Lazar Kaganowitsch-cerveny politkomisar(jeden z mnoho inych zidov v tejto funkcii) sa dozil v Moskve 98 rokov. umrel v roku 1991![mrknutí jedním okem]
na jeho popud vyhodili v 1931 roku do vzduchu Kathedralu Krista-Spasitela v centre Moskvy.
tiez je zodpovedny za hladomor na Ukrajine a smrt milionov Ukrajincov.
napriek tomu, sa tento vrah malych deti, dozil v Moskve v blahobyte vysokeho veku, poberajuc vysoky dochodok.

Kaganowitschov-Mosessohnovcov bolo v Stalinovych sluzbach viacero.
kazdy z nich zid, kazdy z nich zodpovedny za tisicky zavrazdenych krestanov.

Lazarus Mosessohn Kaganowitsch

Julius Mosessohn Kaganowitsch

Lasar Kaganowitsch

dalej manzelka Stalina Rosa Kaganowitsch

Michael Mosessohn Kazanowitsch


71924

22.9.2005 8:09

RE: Canadian Jewish News, April 19, 1989-Vsichni ,tak zvani komunisti,jsou tak zvani zide ,dnes jsou ve Washingtonu.

Klokan 202.?.?.?

Reakce na 71924

Dabel se v nich vyznej,ale je to zrejme ten,ktereho vy mate jako Lazarus Mosessohn Kaganowitsch.Michael Mosessohn Kaganowitsch, ci Michail Mojsejevic Kaganovic,byl obvinen,ze mel neco spolecneho se zrizenim ilegalniho 'fasistickeho centra'.Lazar jeho zatceni Stalinovi 'schvalil' a pak se zastrelil.Nevinny z nich pochopitelne nebyl nikdo.

72040

21.9.2005 17:24

RE: Canadian Jewish News, April 19, 1989-Vsichni ,tak zvani komunisti,jsou tak zvani zide ,dnes jsou ve Washingtonu.

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 71917

>Stalin mnohe z nich zlikvidoval,ci jim
>zprostredkoval pobyt v tabore.Treba Lazar Kaganovic spachal
>sebevrazdu po uvezneni sveho bratra sebevrazdu.Molotovova zena
>byla v lagru uz v roce 1937. Jeho vladu moc vernych neprezilo.
Stalin jich zase tak moc nezlikvidoval, určitě ne zdaleka dost. On se tomu v čistkách ve vedení strany a vlády ani dost dobře nemohl vyhnout, protože tam nebyl skoro nikdo jiný než Židi. Třeba ten Lazar Mojsejevič, jedna ze "Stalinových obětí a židovský mučedník", nespáchal sebevraždu, jak sdělujete, ale pokojně umřel ve věku 97 let ve spánku v moskevském přepychovém státním bytě s výhledem na řeku a na vysoké státní penzi, někdy na začátku devadesátých let. Byla to Stalinova pravá ruka, organizátor čistek a masový vrah, zodpovědný údajně za násilnou smrt 20 milionů lidí.

71928

22.9.2005 1:36

RE: Canadian Jewish News, April 19, 1989-Vsichni ,tak zvani komunisti,jsou tak zvani zide ,dnes jsou ve Washingtonu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 71928

Je zajímavé, že mu velký antistalinista Gorbačov stihl ještě před smrtí vrátit členství v KSSS. Kaganovič platil za neoficiálního ochránce Židů v SSSR a hlavního představitele jejich vlivu.

71999

22.9.2005 3:06

Nenechte se unaset city ,kdyz se zide likvidovali mezi sebou,vic krve vzdy teklo te druhe .

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Takovy vnuk Trockeho-Bronsteina ,dnes zije v zemi jejich "predku" v Israelu ,kde se zucastnil v ramci rodinne tradice holocaustu na Palestincich ,co na tom ,ze jeho dedecek zkoncil se spickou horolezeckeho cepinu v hlave v Mexiku,"jablko nepadne daleko od stromu".vrazdeni je jim dano nabozenskym Talmudem.Grigorii "Zinoviev" (real name either Radomyslsky or Apfelbaum) seated next to Yakov Sverdlov at the Fifth "All-Russian" Congress of Soviets in Petrograd, July 1918. "Zinoviev" has been defaced as an "enemy of the people" in this photograph, which was recently found in the Soviet archives.
Although he was regarded by the Mensheviks before the Revolution as "Lenin's mad dog," "Zinoviev" objected, along with Lev "Kamenev" (real name Rosenfeld), to the October 1917 policy of armed insurrection. "Traitors and strikebreakers of the revolution," Ulyanov called them. After the assassination of "Uritsky" (real name Radomislsky or Padomilsky) and Ulyanov's close call, "Zinoviev," as chairman of the Petrograd Soviet, was thrown into blind panic. He feared that the end of the revolution was at hand and responded with terrible cruelty against "bourgeois elements." Launching the Red Terror in Petrograd, he declared:
‘We must carry along with us 90 million out of the 100 million of Soviet Russia's inhabitants. As for the rest, we have nothing to say to them. They must be annihilated.’ *
"Zinoviev" was expelled from the Communist Party in 1927 for his opposition to Dzhugashvili and was twice exiled. He was one of the main defendants in the Moscow show trials and was shot in 1936.
Nejzajimavejsi je to ,jak jim to krestansky svet "zere" tu jejich propagandu ,zatimco nas ,krestany vrazdi ,kde se da ,stale jsou miliony krestanskych idiotu jez jim v tom jeste pomahaji,tak ,jak vidime dnes "americkou-britskou a australskou politiku."
Nas premier placal po zadech Sherona ,jako sveho nejlepsiho pritale ,tak co chcete po politikach.
Ale, my , volici jsme za to zotpovedni ,dohromady s temi uzitecnymi idioty,jez "blahoslaVENI DUCHEM ,HRICHU NECINI" V RAMCI SVE LENOSTI A POHODLNOSTI NEMYSLET A NEHLEDET SI SVE KRVE ,SVE HISTORIE, SVE KULTURY,JEN MAMOM SE STAL JEJICH PRAVYM BOHEM.

72010

24.9.2005 3:01

Nechme je mluvit samotne, jak s nami nakladaji.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Marcus Eli Ravage, a Jewish author, writing in the January 1928 issue of CENTURY MAGAZINE, boasted: 'We Jews are at the bottom of nearly all your wars; not only of the Russian but of every other major revolution in your history . We did it solely with the irresistible might of our spirit, with ideas and propaganda." (It might be well to add: "With money they had first stolen from the non-Jew."[mrknutí jedním okem]

The Jewish author Oscar Levy, in the preface to his book THE WORLD SIGNIFICANCE OF THE RUSSIAN REVOLUTION, said: "There is scarcely an event in modern Europe that cannot be traced back to the Jews. We Jews today are nothing else but it's worlds seducers; it's destroyers; it's incendiaries; it's executioners.''

Count Mensdort, the Jewish Ambassador from Austria to London, stated in 1918: "Israel won that war (WW I), we made it, thrived on it; profited from it. It was our supreme revenge on Christianity." (This was true, for only world Judaism profited from this war. It was the Christian nations both sides who suffered.)

These are but a few of literally thousands of bragging statements, made by world Jewry about their manipulation of world affairs.
To ,co bylo v Rusku, tak je ted v Americe:So we see the B'nai B'rith as it uses its power, gained through the ungodly wealth of its banditry, to in-filter the Christian seminaries and place Christ-hating Jewish scholars on the Bible translating boards and in charge of Hebrew teaching in the seminaries. This coupled with the statement made during a Congressional hearing that there were as many as 50,000 Communists who were introduced into the pulpits of America during the 1930's, mainly through the Union Theological Seminary in New York City, and you can see the depth to which our churches have sunk. No wonder we are allowing homosexuals in the ministry. While Christians everywhere have knowledge of the fact that Christian brethren are being killed and persecuted in atheistic countries such as the Soviet Union, most seem to have completely forgotten that it was the Jews who placed these madmen in business in the first place, for the purpose of destroying everything Christians believe in.

72235

Příspěvků: 116

19.09. 05:14 Ruda  Komunisti...
19.09. 13:42 google  RE: Komunisti...
26.09. 13:33 jen tak  RE: Komunisti...
19.09. 06:34 agir  Přirozená součást společnosti
23.09. 10:30 seda  RE: Přirozená součást společnosti
25.09. 10:35 agir  RE: Přirozená součást společnosti
26.09. 14:51 kavol  RE: Přirozená součást společnosti
26.09. 16:09 agir  RE: Přirozená součást společnosti
27.09. 17:34 kavol  RE: Přirozená součást společnosti
25.09. 10:37 agir  RE: Přirozená součást společnosti
19.09. 07:21 Mindy  Bratrstvo rudé pracky
20.09. 00:24 brozkeff  TV Monitoring?
19.09. 08:31 TT  Otázky pro autora
19.09. 14:49 kavol  RE: Otázky pro autora
19.09. 15:20 leho  RE: Otázky pro autora
20.09. 08:52 TT  Otázky pro Leha
20.09. 19:19 leho  RE: Otázky pro Leha
20.09. 19:37 Emma Bovary  RE: Otázky pro Leha
20.09. 20:05 leho  RE: Otázky pro Leha
21.09. 18:20 Koba  RE: Otázky pro Leha
21.09. 21:13 Petr Gejdoš  RE: Otázky pro Leha
20.09. 23:36  RE: Otázky pro Leha
23.09. 13:39 hmm  RE: Otázky pro Leha
25.09. 22:44 leho  RE: Otázky pro Leha
20.09. 09:25 kavol  RE: Otázky pro autora
20.09. 11:51 trodas  RE: Otázky pro autora
26.09. 05:08 Ruda  RE: Otázky pro autora
19.09. 08:53 crystalwind  no jo
19.09. 08:53 bývalý antikomunista  Co se komunistům povedlo
19.09. 09:01 crystalwind  RE: Co se komunistům povedlo
19.09. 15:44 Nori Kazu  RE: Co se komunistům povedlo
19.09. 17:57 Nori Kazu  .... dokončení ....
20.09. 09:17 bývalý antikomunista  RE: .... dokončení ....
21.09. 14:53 Klokan  RE: .... dokončení ....
20.09. 07:49 kema  RE: Co se komunistům povedlo
20.09. 10:05 bývalý antikomunista  RE: Co se komunistům povedlo
20.09. 11:43 Lev  kemo, kemo, kemo !
19.09. 11:34 Kobretti  Komáři a spol.
19.09. 17:58 Had  RE: Komáři a spol.
19.09. 18:00 Had  RE: Komáři a spol.
20.09. 18:38 Petr Gejdoš  RE: Komáři a spol.
19.09. 13:50 FML  Jak chutná moc
19.09. 21:42 Karel4u  RE: Jak chutná moc
19.09. 17:15 Vodník  Komunistická strana je ZÁSTUPNÝ problém!
19.09. 17:47 trodas  RE: Komunistická strana je ZÁSTUPNÝ problém!
19.09. 20:30 baba_Blažková  RE: Komunistická strana je ZÁSTUPNÝ problém!
19.09. 17:44 trodas  Neprehledli jste neco, pratele?
20.09. 13:33 seda  RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!
20.09. 13:54 leho  RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!
20.09. 14:17 Pavel -Čert- Němec  RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!
21.09. 09:14 seda  RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!
21.09. 13:34 leho  RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!
21.09. 16:21 TS  RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!
22.09. 06:37 Rene Bartosek  RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!
21.09. 14:40 leho  RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!
21.09. 17:59 Tom  RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!
21.09. 18:41 Pavel -Čert- Němec  RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!
21.09. 21:22 Petr Gejdoš  RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!
21.09. 20:15  RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!
20.09. 15:41 Vratislav  RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!
20.09. 21:39 TS  RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!
19.09. 18:22 zap  Ano, jsou ostudou... (?)
19.09. 20:36 Jan Vitek  RE: Ano, jsou ostudou... (?)
19.09. 22:36 Vodník  RE: Ano, jsou ostudou... (?)
20.09. 16:04 Emma Bovary  RE: Ano, jsou ostudou... (?)
20.09. 19:45 Vodník  Pravdou a Láskou mám na mysli...
19.09. 22:15 Alexa  Moje trocha do mlýna
19.09. 23:34 eee  RE: Moje trocha do mlýna
20.09. 11:17 Alexa  RE: Moje trocha do mlýna
21.09. 21:48 Karel z Čech  RE: Moje trocha do mlýna
19.09. 23:50 zap  Take by me zajimalo...
20.09. 00:24  Múj názor.
20.09. 01:25 zap  RE: Múj názor.
20.09. 02:14 Ruda  RE: Múj názor.
20.09. 13:19 seda  RE: Múj názor.+ můj názor...
20.09. 14:23 Vladimir Sodek  RE: Múj názor.+ můj názor...
20.09. 08:23 pk202  Je to velice vychytrale
20.09. 12:58 seda  Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!
20.09. 13:52 leho  RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!
20.09. 14:29 Pavel -Čert- Němec  RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!
20.09. 14:31 Lev  RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!
20.09. 14:58 jc  RE: lev
20.09. 16:16 leho  RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!
20.09. 18:28 Lev  RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!
20.09. 21:13 leho  RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!
20.09. 22:21 Lev  RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!
20.09. 22:37 leho  RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!
21.09. 16:18 Jiří Táborský  RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!
21.09. 17:19 leho  RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!
21.09. 18:15 Jiří Táborský  RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!
21.09. 17:21 Lev  RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!
21.09. 17:31 leho  RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!
22.09. 13:15 seda  RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!
22.09. 15:52 Lev  RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!
22.09. 16:10 Petr Gejdoš  RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!
20.09. 16:03 Karel4u  RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!
20.09. 18:21 zap  RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!
20.09. 19:14 Karel4u  RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!
21.09. 09:37 jc  RE: Karel4u
21.09. 16:01 Karel4u  RE: Karel4u
22.09. 13:27 seda  RE: Karel4u
22.09. 15:52 jc  RE: seda
22.09. 17:26 Pavel -Čert- Němec  RE: seda
23.09. 09:21 jc  RE:Pavel-čert-Němec
23.09. 21:52 Pavel -Čert- Němec  RE:Pavel-čert-Němec
27.09. 15:24 JC  RE:Pavel-čert-Němec
22.09. 06:45 Rene Bartosek  RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!
21.09. 03:37 Robert Nohejl  Why have atheistic Jews often supported Communism?Komunismus,jak nacizmus ,je kopie judaismu.
21.09. 03:52 Robert Nohejl  Canadian Jewish News, April 19, 1989-Vsichni ,tak zvani komunisti,jsou tak zvani zide ,dnes jsou ve Washingtonu.
21.09. 15:32 Klokan  RE: Canadian Jewish News, April 19, 1989-Vsichni ,tak zvani komunisti,jsou tak zvani zide ,dnes jsou ve Washingtonu.
21.09. 16:59 google  RE: Canadian Jewish News, April 19, 1989-Vsichni ,tak zvani komunisti,jsou tak zvani zide ,dnes jsou ve Washingtonu.
22.09. 08:09 Klokan  RE: Canadian Jewish News, April 19, 1989-Vsichni ,tak zvani komunisti,jsou tak zvani zide ,dnes jsou ve Washingtonu.
21.09. 17:24 Jiří Táborský  RE: Canadian Jewish News, April 19, 1989-Vsichni ,tak zvani komunisti,jsou tak zvani zide ,dnes jsou ve Washingtonu.
22.09. 01:36  RE: Canadian Jewish News, April 19, 1989-Vsichni ,tak zvani komunisti,jsou tak zvani zide ,dnes jsou ve Washingtonu.
22.09. 03:06 Robert Nohejl  Nenechte se unaset city ,kdyz se zide likvidovali mezi sebou,vic krve vzdy teklo te druhe .
24.09. 03:01 Robert Nohejl  Nechme je mluvit samotne, jak s nami nakladaji.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

52

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 82 čtenářů částkou 18 174 korun, což je 52 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 0

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 4

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
24,31 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,43 Kč
Švýcarský frank
23,45 Kč
100 japonských jenů
18,87 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,79 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,95 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 530,22 Kč
1 unce stříbra
524,78 Kč
Bitcoin
835 608,06 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 047