Diskuze k článku

Demokracie je iluze

Příspěvků 219

25.8.2005 3:10

Demokracie je iluze ale ten clanek se prilis ridi heslem ze prani je otcem myslenky...

zalozak 202.?.?.?

Nema vetsiho smyslu hledat rozsahla mezinarodni spiknuti. Touha po moc a mamonu je bohuzel stara jak lidstvo samo a pri jeho budovani vzdy existovaly tri cesty k jeho ziskani a to jest vymenou (obchodem), dohodou a silou (valka ci konfiskace). Aby se lide dohodli je vzdy treba nalezt spolecna slova a v tomto pripade moc a penize toto poskytuji. Tyto dohody at uz dlouho ci kratkodobe (ci casto jen paralelni a podobne cile) spolehlive zajistuji "synchronizaci" deni. (Me treba vzdy fascinovalo ze se nikdy nikdo prilis nepozastavil ze nemala cast jednani mocenskych skupin je zcela neverejna a casto tajna. )

Hledat za tim jedno spiknuti je ale zjenodusujici.

Co se tyce silenstvi dnesniho sveta soudobou Americkou politku opet netreba vinit jen toho kdo zrovna usedl do bileho domu ani zadnou skupinu spiklencu. Potreba se rozsirovat a upevnovat pozici ve svych sverach zajmu je vlastni jakemukov imperiu a tim padem i USA. Navic jiz radu let je zde otazka pristupu ke strategickym zdrojum. Do jiste miry - byt to zni otresne - se da i rict ze z hlediska nadchazejici ropne krize nemaji mocnosti ani mnoho jinych moznosti nez zajistovat pozice v mistech s temito zdroji.


Demokracie je iluze take proto ze je to neuveritelne neefektivni forma vlady z hlediska mocenskych ambici. Ve svete kde jest treba schvalovat (i kdyz casto formalne) i velice nepopularne a casto brutalne zrudne postupy je system "lidove participacni vlady" naprosto nevhodny system. Z tohoto hlediska maji zeme jako Rusko ci Cina daleko vetsi akcni vyhodu. Tudiz hrozba terorismem - jako prostredku k ohrozovani denni konzumni existence obcana - je tudiz jen logickym nastrojem na ovladani mas strachem.

Jinymi slovy - spolecne zajmy vytvareji casto daleko pevnejsi spojeni udalosti nez velke konspirace.

67629

25.8.2005 5:24

RE: Demokracie je iluze ale ten clanek se prilis ridi heslem ze prani je otcem myslenky...

Šeďa 82.?.?.?

Reakce na 67629

Zní to celkem logicky, i když poskytujete pochmurný obraz reality lidstva.
Jedni mí známí, když jsem se pohoršoval nad různými nepořádky, mi řekli: "Proč se rozčiluješ? Ty jsi ještě nepochopil, že lidstvo je slepá vývojová větev!" Asi bych to už měl "na stará kolena" pochopit! [oči v sloup]

67636

26.8.2005 3:38

RE: Demokracie je iluze ale ten clanek se prilis ridi heslem ze prani je otcem myslenky...

zap 65.?.?.?

Reakce na 67629

Jinymi slovy - spolecne zajmy vytvareji casto daleko pevnejsi spojeni udalosti nez velke konspirace.
------------------------------------------------------------------------

Jestlize se zpusob vlady stal 'konspiracemi' (a bylo to nekdy jinak?), neni treba o nich mluvit jako o necem zvlastnim. V podstate nejsou konspiracemi a jsou - legitimni metodou. Verejny, ac nedobrovolny souhlas, umoznuje jejich hladky chod.

Mate to dobre sesumirovano...
pokud jde o tu nevyhnutelnost pokracovani za danych okolnosti, vidim to jako Vy. Neni zrejme mozno ani delat neco jineho, nez se system v celosvetove katastrofe 'vybije', pozna svou chybu a zacne znovu - 'od piky'. Samozrejme ze idealy se staly obeti moci, spis me udivuje, ze nekdo o nich jeste mluvi. Zvlastni je ten nas druh - milovniku lzi.

67757

25.12.2005 0:31

RE: Demokracie je iluze ale ten clanek se prilis ridi heslem ze prani je otcem myslenky...

www.komunisti.sk 213.?.?.?

Reakce na 67629

www.komunisti.sk

85475

25.8.2005 5:10

Demokracie je iluze...

Šeďa 82.?.?.?

Stačilo by napsat "NO COMMENT". Přece jen však něco přidám: Některá slova již sama o sobě jsou problematická. Problematická tím, že nemají jednoznačný obsah! Mezi nejtypičtější příklady patří "demokracie" a "pravda", příp. "spravedlnost" etc. Výstižně lze charakterizovat pojem relativity vtipem: "Pán A vstrčí prst do zadku pana B. Oba mají prst v pr..li, ale pan B je na tom relativně lépe...".
Demokracie - demo kratos - vláda lidu ...starověcí Řekové by se museli obracet v hrobě, kdyby měli možnost sledovat co se teď kolem tohoto pojmu děje!? Lidská společnost v čele s USA tento pojem zcela vyprázdnila! Samozřejmě jsou i vyjímky, které "potvrzují pravidlo". Ale "od začátku" : Pokud má dojít k "vládě lidu", tak je nezbytně nutné zjistit, co si vlastně ten "lid" přeje! Nejlepším instrumentem, jak to zjistit, jsou referenda a volby. Pro případ obou variant je nutné zajistit maximální objektivitu procesu! Jsem toho názoru, že objektivitu lze zajistit jen za podmínek:
1) Vyloučení vlivu majetku z volebního procesu (průběhu referenda).
2) Zabezpečení nezpochybnitelné transparentnosti včetně nápravného
mechanizmu v případě pochybností, zjištění nepravostí apod.
3) Vzhledem k tomu, že volby jsou v určitých delších časových intervalech,
měli by občané mít možnost korekce, když zjistí, že ze zvolených kandi-
dátů se stali "smradi". Zde by měl nastoupit institut referenda.
Pro případ referenda pokládám za nezbytné stanovit limit % účasti
pro platnost referenda, a jeho závaznost pro politickou
reprezentaci! Procenta bych stanovil vysoká - není možno vyloučit
voliče hlasující "nohama"; závaznost bych určil absolutní - nebudeme
přece vyhazovat prostředky "Pánu Bohu do oken"?!)
ad.1) Volby by financoval stát včetně volební kampaně. Účastníci voleb by,
pod "sankcí" vyloučení z voleb, byli povinni dodržovat přísné
regule upravující všechny okolnosti "kolem" voleb tak, aby bylo
zajištěno rovnoprávné postavení všech účastníků!
ad.2) Kdyby použité volební zařízení (mechanické, nebo elektronické) bylo
zpochybněno resp. výsledky, kterých dosáhlo, musí být umožněno tyto
výsledky přezkoumat hmotnými hlasovacími lístky, které budou dosta-
tečně dlouho archivovány!
pokracovani dil 2) ...

67635

25.8.2005 12:49

Drobná úprava

Jan 213.?.?.?

Reakce na 67635

ad.1) Volby by byly všeobecně povinné a financoval by je stát, včetně "volební kampaně", která by sestávala pouze z detailního seznámení voličů s danou problematikou, případně profily kandidátů. Jakékoli předběžné dohady či průběžné "odhady výsledku" již probíhajících voleb (á la STEM...) by byly zakázány! Je to gigantický podvod.

67671

26.8.2005 3:31

RE: Drobná úprava

baba_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 67671

Je to horší než podvod. Je to manipulace, donebevolající a přitom nevinně se tvářící vsugerovávání myšlenek nám, plebsu. Podprahové upozorňování "Ty, malý a nehodný, ani se nenamáhej přemýšlet, co by bylo dle Tvého názoru správné. Stejně ti to nevyjde. My ti tady jasně dáváme na výběr, Ty vyber, které z námi prezentovaných zel bude pro tebe přijatelnější. Odpor je zbytečný."
A malý člověk vědom si své malosti a nehodnosti jde a vybere.
Anebo se na celou tu jejich volební komedii vysere. Protože odpor je zbytečný (?).

67756

27.8.2005 1:01

RE: Demokracie je iluze...pokračování díl 2)

Šeďa 82.?.?.?

Reakce na 67635

V úvodu konstatuji, že souhlasím s úpravou ad.1) (že volby jsou povinné).Abych řekl pravdu, nejvíc se mi líbí švýcarský model! Vůbec by mi nevadilo, a pléduji za to, aby i u referend(-a) byla účast povinná!
Chtěl jsem se vlastně věnovat realitě (v dílu 2/):
Nejlépe znám situaci v ČR, proto začnu u nás. Není zde tradice "dvojstranní" jako v USA, proto je v pořádku poměrný volební systém. Horší je to už se Senátem!? Způsob volby do senátu má za následek, že se tam "dostávají" lidé, kteří nemají dostatečný mandát! Není vyjímečná situace, že rozhodující volby (zpravidla 2.kolo) zúčastní např. 30% voličů, a kandidát získá např. 55% hlasů, tak má mandát: 0,3 x 0,55 = 0,165 tzn. z 10.000 oprávněných voličů dostal 1.650 hlasů !?? Podle mne je to tristní stav, který nastal následkem naprosté zhovadilosti politické reprezentace v ČR. Uvědomím si to vždy, kdy se dívám na přenosy ze senátu a vidím, jak tam ti smradi, kteří vlastně v podstatě nezastupují nikoho, samolibě a suverénně vystupují, jako by je "osvítil Duch Svatý", přitom obsah vystoupení dost často vykazuje známky ochablost mysly!? Vidíte,jak elegantní je to způsob, jak prosadit zájmy menšiny!! A...demokracie, kde jsi?
(Je to 2.hřích Václava Klause, protože "neustál" situaci, jako např. Mečiar, a připustil vznik senátu [zmaten] ).A podle pořekadla o "kaprech, kteří si nevypustí rybník",asi není cesty zpět!
Další z "perliček" české "demokracie" je neexistence referenda! Ti kapitalisti, které na naší politické scéně zastupuje hlavně ODS, mají z referenda takový větr, že dokud budou mít v senátu potřebný počet hlasů, nikdy se nestane zákon o obecném referendu realitou! Je to demokratické?
Nelíbí se mi to, ale ani jim to nemůžu veřejně říci-stav "korektních" medií v ČR je po této stránce neuspokojivý! Díky (pozor:ne kvůli!) tomuto "nekorektnímu" servru!!
Ale když to srovnám s USA...??!Viděl jsem dokumentární film z voleb presidenta (ani už nevím ve kterém státě to bylo):hnus - stadión zaplněný "opičkami" nahastrošenými do různých kostýmů opentlených fáborky a jinými symboly té jejich (samozřejmě správné) strany! Mimo kamery takoví psedodirigenti, kteří těmto "opičkám" dávají znamení, kdy mají tleskat, kdy mají vřískat, kdy mají mávat vlaječkami ve svých pacičkách atd. "Leho" to je ta demokracie? Takovou by jste chtěli exportovat do světa?
Demokracie je jen "fata morgana"! Každý kdo má "plnou hubu" demokracie je mi nanejvýš podezřelý! Proč?, protože je zatím skryt nejaký špatný úmysl.
Ti, kteři si nejsou schopni uvědomit, že demokracie není, nikdy nebyla, a pravděpodobně ani nikdy nebude... [pláč] , ať se "nechají léčit"!!!!!!

67883

27.8.2005 22:23

RE: Demokracie je iluze...pokračování díl 2)

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 67883

Další z "perliček" české "demokracie" je neexistence referenda!
---------------------------------------------------------------
Tuhle "perličku" mají i v Německu.Je to méně demokratický stát?

68005

28.8.2005 10:34

RE: Demokracie je iluze...pokračování díl 2)

ž 80.?.?.?

Reakce na 68005

To bezesporu, mj.kvůli existenci 5 % prahu, který jsme vděčně přijali, aniž by to v "revolučních letech" probudilo větší pozornost. V NSR tím alespoň eliminovali komunisty a neonacisty, ale nás neuchránil ani od komančů, ani od zřejmě nastrčeného polykače hlasů jednodušších pravičáků Sládka. Jen přispěl k petrifikaci politické scény s jednou stranou totalitní, třemi tristně postkomunistickými lišící se mírou a druhem populismu, jinak pochopitelně poslušně klusajícími za eurokočárem + nějaká liberální mikrostrana pro oživení. V tomto prostředí není problém vládnout mediálně, např. levicové strany velice propagovala TV Nova (ČSSD po zásluze téměř nikoho neoslovovala, jako třeba na Slovači, ale po četných "politických" show pravidelně obsazovaných klaunem Zemanem preference vyrazily nahoru. Podobně je udržována stabilní pozice "zavrženíhodných", kteří ve všech TV nechybí. I když jejich ortodoxní stoupenci vymírají, procenta se drží díky vzrůstajícímu počtu znechucených a lhostejných bojkotérů. Někteří se alespoň utěšují tím, že žádná z větších stran neobdrží cca 100 Kč dotace za jeho hlas).

68080

29.8.2005 7:29

RE: Demokracie je iluze...pokračování díl 2)

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 68080

mj.kvůli existenci 5 % prahu, který jsme vděčně přijali, aniž by to v "revolučních letech" probudilo větší pozornost. V NSR tím alespoň eliminovali komunisty a neonacisty, ale nás neuchránil ani od komančů
........................................................................
Uchránit se před bolševiky je nemožné,když to má každý druhý v palici.A je jedno jestli má průkazku...
Kdysi se tvrdilo, že co Čech, to muzikant.Omyl.Co Čech, to předseda strany.Proto těch 5% je OK.

68200

29.8.2005 21:07

RE: Demokracie je iluze...pokračování díl 2)

leho 84.?.?.?

Reakce na 67883

>Chtěl jsem se vlastně věnovat realitě (v dílu 2/):
>Nejlépe znám situaci v ČR, proto začnu u nás. Není zde
>tradice "dvojstranní" jako v USA,

Šeďo, v USA není dvoustranní, ale nejméně stostranní, jelikož v každém státě jsou strany jiné a také existují ještě jiné strany, jako strana Zelených, Libertarian a podobně, ale ty nemají žádný vliv. Ono není všechno takové, jak se na první pohled jeví...

68255

29.8.2005 21:36

RE: Demokracie je iluze...pokračování díl 2)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 68255

[chechtot] Vy jste skutečně komik ! Vy nevíte, pane leho, že v USA je asi 100 milionů různých stran ? Možná i více ? A nejenže jak píšete :v každém státě jsou strany jiné a také existují ještě jiné strany, jako strana Zelených, Libertarian a podobně, ale ty nemají žádný vliv. Ony totiž úplně nejčastější jsou strany tajné, které vyvíjí činnost v přísné ilegalitě ! Nemají samozřejmě taky žádný vliv, jako ty Vaše, co jste jmenoval. Ale zato mají velkou výhodu !

Tyto supertajné strany ví totiž vše o těch velkých vládnoucích stranách, kdežto tyto velké neví o těch malých nic. A to je ta demokracie, že ti malí jsou všemožně zvýhodňovaní. [velký smích]

68262

29.8.2005 22:02

RE: Demokracie je iluze...pokračování díl 2)

TS 213.?.?.?

Reakce na 68255

>Šeďo, v USA není dvoustranní, ale nejméně stostranní,
>jelikož v každém státě jsou strany jiné a také existují
>ještě jiné strany, jako strana Zelených, Libertarian a
>podobně, ale ty nemají žádný vliv. Ono není všechno
>takové, jak se na první pohled jeví...

"System dvou stran" je system, kde pouze dve strany maji realistickou sanci vyhrat volby.[1] Celkovy pocet stran muze byt vetsi, ale porad je to system dvou stran.

Ovsem specificky USA vypada spis jako system jedne strany s dvema mirne odlisnymi frakcemi.[2] Teto jedne strane se lidove rika "Business Party".[3]

[1] http://en.wikipedia.org/wiki/Two-party_system
[2] http://en.wikipedia.org/wiki/Republicrat
[3] http://www.corpwatch.org/article.php?id=474

68268

6.9.2005 10:07

RE: Demokracie je iluze...pokračování díl 2)

Šeďa 82.?.?.?

Reakce na 68268

Naprostý souhlas, neřekl by to lépe! [pláč]

69417

25.8.2005 5:30

Demokracie je podvod.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 66.?.?.?

Vzdy ten nejlepsi lhar a podvodnik vybrany kabalisty a shabbatisty, co toho lidem nejvice naslibuje a nalze, vyhraje volby.

Konspirace byly, jsou a budou, za priklad staci Shabbatai Zvi, Jacob Frank a Nathan Rothschild

[smích])))))))

67637

25.8.2005 8:54

Pan doktor Makow to sepsal hezky

Mindy 160.?.?.?

[pláč] Já mu to věřím.Ty kabalisty a vůbec všechno.Nebo skoro všechno.Takže ted se definitivně cítím jako hmyz.Prťavá součástka manipulované a kulturně zglajchtšaltované MASY. Dělat nemůžu nic,že jo doktore? Vlastně,že né-é,doktore...?Proti NIM.Každýho,kdo by se cukal proti JEJICH světovládě,zašlápnou ani nebudou vědět.Mravenečci na lesní cestě pod hnátou v botě šité na míru. [oči v sloup] Velice demoralizující a deprimující a demobilizujíci článek. Kdybych byla ONI,tak bych si takovy Makowy pěstovala.Z čirý opatrnosti. Sice to mám už v kapse,mamon i dav,ale jsem mazaný a poučený ONI. A svoje odhalovače je lepší porodit než čekat až se vyklubou a vybatolí z masy.Což se stává s železnou pravidelností (točí o tom děsně sugestivní filmy v Hollywoodu [chechtot] ).A pak ty kňíkající prcky "Herodesovat".Aby náhodou nějakej prcek nedorostl v MUŽE.V muže,co se pokusí zachránit se sám. To muži kdysi dělávali.To zachraňování(četla sem o tom moc knížek [smích] ).Save the Males...HM. A KDO má save ty males,Makowe?A próóóóóč,proboha.... [cool]

67651

26.8.2005 3:47

RE: Pan doktor Makow to sepsal hezky

zap 65.?.?.?

Reakce na 67651

Mindy,

stejne ale mame jednu vyhodu (a kartu v rukave chce-sli) - zname o nich (temer) vse. Co znaji o ni o nas? Cim vice nas podcenuji, tim lepe.

Zname jejich lzi a ani je nezadame o vysvetlovani. Jsme dva rozdilne svety. Hrajeme jejich hru, ale ne s nimi. Tudiz, neni to jeste docela ztraceno.

67758

26.8.2005 8:55

RE: Pan doktor Makow to sepsal hezky

Mindy 160.?.?.?

Reakce na 67758

[cool] . Nemyslím si,Zape,že nás podceňují.A myslím,že o toho nás vědí dost.Musí vědět.Protože ONI se bojí.Čím víc lžou,mlží a odvádějí pozornost.Čím víc nám podstrkují ty malé úplatky a megahry,tím víc ukazují na svůj strach.Taky se bojím.Bojím se,že raději zničí i to,co ješte nezničili.Že raději zničí všechno až se bude neodvratně blížit další účtování.A jistě,že dosud nic není ztraceno.Pořád přece žijem.A naděje umírá poslední [smích] .

67775

26.8.2005 15:47

RE: Pan doktor Makow to sepsal hezky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67775

Mají strach a Váš strach, že udělají něco extra špatně, je oprávněný ! Jenže ... Proroci sice neslibují vcelku nic moc dobrého, ale budeme-li se řídit heslem konec dobrý, všechno dobré, potom by jsme se na ty "prorokované špatné věci" měli "někteří" vlastně těšit.

Co mám na mysli, to teď doložím pro jednoduchost citátem "jen" z Bible, Zachariáš, 13.8, 13.9:

"Nebo stane se po vší zemi této, praví Hospodin, že dvě částky budouu vyhlazeny v ní a zemrou, a třetí v ní zanechána bude.
A tu třetí uvedu do ohně, jako se přehání stříbro, a zprubuji je, jako prubováno bývá zlato. On (zbývající lid [velký smích] - moje poznámka) vzývati bude jméno mé a já vyslyším jej. Řeknu: Lid můj jest, a on dí: Hospodin jest Bůh můj.
(citace z Bible Kralické)

67816

25.8.2005 10:42

Vynalezl doposud někdo něco lepšího??

Martin 193.?.?.?

Domnívám se, že článek zavání omletou teorií židovského spiknutí do zblbnutí opakovanou na tomto serveru.Žádná doložitená fakta srozumitená i nám lidu dělnému s průměným vzděláním, žádné hodnověrně doložitelné analýzy. (jen si tak povídáme)
Možné spíš jde jen o přirozenou lidskou vlastnost hrabat,ovládat,dobýt,pokořit, být lepší a to za každou cenu. Hodně napoví na podporu této mé teze 2 knihy Život s deprivanty,autor František Koukolík.
Z výše uvedeného nevyplívá,že jsem milovník cizích etnik, je tomu naopak
Nedokončeno.....!

67663

25.8.2005 20:45

RE: Vynalezl doposud někdo něco lepšího??

ž 80.?.?.?

Reakce na 67663

Židy tam jako etnikum nezmiňuje, i když v Americe a Evropě je jejich převaha mezi velkými bankéři jasná. Že financovali řadu komunistických států a někteří i iniciační puč v Rusku, je rovněž vcelku doložitelný fakt. Pozoruhodná je i prezentace bankéřů jako dobromyslných troubů (V Ano, pane ministře - Já nerozumím ničemu, jsem bankéř. U Johnsona - Bankéři jsou ve skutečnosti nejromantičtějšími lidmi na světě / v souvislosti s úvěry komunistům a tzv.třetímu světu /). Skutečnost, kterou při jednání s bankami nabyde běžný žadatel o úvěr, jsou většinou opačné...

67720

26.8.2005 3:54

RE: Vynalezl doposud někdo něco lepšího??

zap 65.?.?.?

Reakce na 67720

Nezminuje etnikum na Z? Podivejte se na jeho jmeno!

Mimochodem, 'oni' jsou casto sami sobe disidenty. Podivejte se do historie. Kdo radil zidovi Marxovi vypracovat tak briliatni uceni ve kterem vymachal sve vlastni soukmenovce?

67759

25.8.2005 11:23

Další podrobnosti k tématu

Karel z Čech 212.?.?.?

http://www.volny.cz/l_kopecky/conspiracy/fed.htm
http://www.volny.cz/l_kopecky/conspiracy/FED/Obsah.htm
http://www.volny.cz/l_kopecky/conspiracy/IRON1.htm

67664

25.8.2005 13:44

RE: Další podrobnosti k tématu

Martin 193.?.?.?

Reakce na 67664

Tyto stránky znám a připadá mi že překladatel,možná spíš autor by se měl věnovat literatuře scifi pro mládež.

Pasáž z uvedené strany:
Spojené státy odzbrojují svou armádu a uzavírají své vojenské základny po celé zemi. Náš prezident má pravomoc podepsat vládní nařízení, které převede naši armádu pod velení OSN. Američtí vojáci nyní mají zapomenout na svou přísahu a skládat přísahu silám OSN.

Pokud se nepletu,byla by možná lepší hospitalizace v Bohnicích [velký smích]

67675

25.8.2005 11:28

Chtel bych se zeptat...

messenger 193.?.?.?

...jestli nekdo vi proc ti bankeri najednou potrebuji ten 'homogenni svet',
kvuli ktere pousteji ty Mexicany do Statu... Co je to jenom popadlo.
Od roku 1884 jim to tak krasne klapalo a ted najedno takove zmeny... K cemu jim to je? K cemu pak ti bankeri potrebuji likvidovat bilou rasu, krestanstvi a rodinu? Nechapu myslenkove pochody pana Makowa, PhD.

67666

26.8.2005 4:06

RE: Chtel bych se zeptat...

zap 65.?.?.?

Reakce na 67666

...jestli nekdo vi proc ti bankeri najednou potrebuji ten 'homogenni svet', kvuli ktere pousteji ty Mexicany do Statu... Co je to jenom popadlo.
-----------------------------------------------------------------------

Nabidnu Vam vysvetleni: system se zuzil a stale vice se zuzuje. Driv bylo mozne mit urcite bohatstvi i vne uzsiho kruhu. A to bylo zalozeno na rozdilnosti (cen, nakladu, mezd, zivotnich standartu, atd). Tim, ze vyrovnaji zakladnu 'nemanicu' a likviduji jejich (male rozdily) si zajistuji pro sebe vetsi bonusy. Ani ti 'lepsi' z nas jiz nepatri do jejich kruhu.

Navic, my mali zemsti cervi na sebe zarlime a nenavidime se (xenofobie, rasismus....). To take neskodi dobre promyslene vlade. Zni to povedome?

67761

27.8.2005 18:29

RE: Chtel bych se zeptat...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 67666

Co se obtizne ovlada to musim srazit na nizsi uroven ( zdemoralizovat, snizit vzdelani, ubrat liskosti a pridat zvireckosti), cemu nerozumite na faktu snizeni vlivu Wasp v USA. Migrace nekvalifikovane lidske sily je idealne prostredek, nedavno se tohle tema zlehka natuklo o Kanade. Socialni stat musi zajistit jisty socialni standart svym obcanum, tento financne cerpaji ti s nizsii urovni vzdelani a kvalifikace. Navic pokud se zeme zacina dostavat do tezkosti to vyvolava protiktlak ze strany tech kdo to financuji normalnich pracujicich lidicek. Pokud jde o vliv bank, tak me vysvetlete nekonspiracne proc centralni banky zatezuji urokem emisi penez, a proc stat pripustil, aby tyto fabriky na penize byli v soukromych rukou ( v pripade Fedu 80%), a proc jsou soukromi vlastnici techto bank tajni? Maji strach, ze by si gojimsky dobytek mohl chtit srovnat ucty? Tenhle clanek se dotyka bolavych mist nasi "demokracie" a je o parazitech, kteri z nas tyjou mnoho generaci. Jejich nepritelem je nacioanalni a rasove spoluciteni lidi, a to musi byt pretaveno na multispolecnost neprilis humanni, ale vyrvanou z korenu a tradic, poddajnou, servilni a slepe loajalni. [naštvaný] [naštvaný] [naštvaný]

67973

27.8.2005 18:52

RE: Chtel bych se zeptat...

TS 213.?.?.?

Reakce na 67973

>a proc jsou soukromi vlastnici techto bank tajni?

To je dobra otazka. Druha otazka je komu jsou zodpovedni.

>Jejich nepritelem je nacioanalni a
>rasove spoluciteni lidi,

To "nacionalni a rasove" povazuji za redundantni. Popichovat lidi proti sobe na zaklade barvy je dnes moderni protoze je to jednoduche, ale kdyby tohle nebylo, pouzije se neco jineho, napriklad jemna varianta v uctivanem nabozenstvi. Spolecnost v sobe musi mit problemy, at uz primo vytvorene (nabozenske rozdily) nebo umele zesilene (imigrace, valka s drogami), aby se lide dali lepe manipulovat a bez reptani akceptovali ochranu Tvrdou Rukou Zakona a ochranny dozor Bdeleho Oka Statni Moci.

>a to musi byt pretaveno na multispolecnost neprilis humanni, ale vyrvanou
>z korenu a tradic, poddajnou, servilni a slepe loajalni.

A kdo neni slepe loajalni, ten je s teroristy. Neni tomu tak, pane Ben Hur?

67975

25.8.2005 12:08

Relevantni clanek

TS 213.?.?.?

Rozhovot s Egonem Bondym z roku 2000.
http://sweb.cz/ebondy/rozhovory/bondy-globalizace1.html

Pohled na tutez vec, mozna jeste trochu detailnejsi.

67668

25.8.2005 19:06

RE: Relevantni clanek

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 67668

Výborný odkaz, ten rozhovor je perfektní.

67705

26.8.2005 4:57

RE: Relevantni clanek

zap 65.?.?.?

Reakce na 67668

Dobre cteni, budeme se muset podivat na Marxe jeste jednou a lepe. Bez jeho trivializace a misinterpretace. Bude to chtit svobodnejsi mysleni, nez jak jsme zvykli. Lide na Zapade s tim asi budou mit mene potizi nez my.

67765

26.8.2005 15:22

RE: Relevantni clanek

TS 213.?.?.?

Reakce na 67765

>Dobre cteni, budeme se muset podivat na Marxe jeste jednou a
>lepe. Bez jeho trivializace a misinterpretace. Bude to chtit
>svobodnejsi mysleni, nez jak jsme zvykli. Lide na Zapade s tim
>asi budou mit mene potizi nez my.

Uvidime jak zabavne budou na tuto moznost reagovat nasi vyslanci na Zapade, jmenovite Kema, Leho, a Petr Veliky. Mam pocit, ze jejich nesouhlasny krik bude slyset az pres Atlantik.

67812

26.8.2005 18:08

RE: Relevantni clanek

TS 213.?.?.?

Reakce na 67812

...a uz je to tady. [velký smích]

67834

27.8.2005 3:27

RE: Relevantni clanek

kema 207.?.?.?

Reakce na 67834

>...a uz je to tady. [velký smích]

Ano, uz je to tady. Nemel jsem soudruhum sahat na jejich Svateho Karlika. Moje chyba.
Ale ja toho vola jeste setril.
Mohl jsem se rozepsat o jeho nedostatku osobni hygieny, diky kteremu mel Karl vredy kolem konecniku.
Ja vim, vam se zminka o tom zda asi neseriozni, ale pro ty z nas, kdo chcou skutecne proniknout do jeho uceni je to dulezita informace.
Je nutno vedet, ze ten pan psal svuj Das Kapital vestoje a za velkych bolesti.
Jinak dilo pana Marxe plne nepochopime.

67896

27.8.2005 4:57

RE: Relevantni clanek

TS 213.?.?.?

Reakce na 67896

>Mohl jsem se rozepsat o jeho nedostatku osobni hygieny, diky kteremu
>mel Karl vredy kolem konecniku.

Budte presny, mel obycejne hemorroidy. Jako treba Napoleon. Treba je za par let budete mit taky.

>Ja vim, vam se zminka o tom zda asi neseriozni, ale pro ty z nas,
>kdo chcou skutecne proniknout do jeho uceni je to dulezita
>informace.

Proc?

67904

27.8.2005 9:46

RE: Relevantni clanek

kema 207.?.?.?

Reakce na 67904

>Budte presny, mel obycejne hemorroidy. Jako treba Napoleon. Treba
>je za par let budete mit taky.

Mozna mel hemorhoidy taky, o tom nic nevim. Ale ty vredy co mel, byly kolem konecniku a na sourku. Nejake kozni onemocneni.


>Ja vim, vam se zminka o tom zda asi neseriozni, ale pro ty z
>nas, kdo chcou skutecne proniknout do jeho uceni je to dulezita
>informace.

>Proc?

Protoze clovek ktery trpi diky potizim s osobni hygienou neprijemnou kozni chorobu, pise vestoje a je neustale otravovan veriteli a sluzkou (jmenovala se Helene Demuth)kterou napumpoval bude psat jinak, nez clovek slusny, cistotny a vyrovnany.
Hlavne se to projevi na jeho filosofickych dilech.
Pokud tedy chceme dokonale poznat dilo Karla Marxe, musime poznat i Karla Marxe jako cloveka.

67916

27.8.2005 15:13

RE: Relevantni clanek

TS 213.?.?.?

Reakce na 67916

>Pokud tedy chceme dokonale poznat dilo Karla Marxe, musime poznat
>i Karla Marxe jako cloveka.

Porad nevidim spojitost s napr. jeho kritikou vyvoje kapitalismu v jeho pozdni fazi. Pokud neco z toho odhadl spatne, co konkretne to bylo?

Odmitat informaci jenom kvuli jejimu zdroji je zradne. Takhle byste treba mohl pausalne odmitnout vsechno ruske, a prijit napr. o technologii NN-EMP generatoru nebo kavitacnich torped.

67932

27.8.2005 19:07

RE: Relevantni clanek

kema 207.?.?.?

Reakce na 67932


>Porad nevidim spojitost s napr. jeho kritikou vyvoje kapitalismu
>v jeho pozdni fazi. Pokud neco z toho odhadl spatne, co
>konkretne to bylo?

Fyzicky a psychicky stav pana Marxe mel podle me vliv hlavne na jeho filozoficka dila. Ale to uz jsem zde napsal.
A co konkretne odhadl Karl spatne na vyvoji kapitalismu v jeho posledni fazi?
Marx predpokladal "rostouci mizerii proletariatu" nasledovanou strasnymi ekonomickymi krizemi, ktere kapitalismus znici.
Toto se ukazalo nesmyslem uz na sklonku jeho zivota. Snad proto ten pan v te dobe uz prilis nepublikoval a venoval se hlavne alkoholu.
Nekteri marxiste (napr. Eduard Bernstein) se pokouseli uz tehdy tyhle nesmysly prepsat, ale za "spravny" konec to vzal az sovetsky diktator Uljanov (Lenin).
Ten predpovedel, ze se kapitalismus vyvine v imperialismus ktery bude plundrovat cely svet.
Z toho je tedy zrejme, ze kritikove trni ekonomiky zde na Zvedavci nejsou Marxiste, ale jedna se spise o Leninisty.
A neni divu. Paskvil zvany Marxismus-Leninismus se vyucoval na komunistickych skolach a v hlavickach kritiku trzni ekonomiky toho hodne zustalo.

[zmaten]

67982

28.8.2005 4:59

RE: Relevantni clanek

TS 213.?.?.?

Reakce na 67982

>Marx predpokladal "rostouci mizerii proletariatu" nasledovanou
>strasnymi ekonomickymi krizemi, ktere kapitalismus znici.

Co takhle 24. rijen 1929 a pad New Yorske burzy?

>Toto se ukazalo nesmyslem uz na sklonku jeho zivota. Snad proto
>ten pan v te dobe uz prilis nepublikoval a venoval se hlavne
>alkoholu.

Takze trh, zejmena akciovy trh, je rovnovazna entita chovajici se plne racionalne? Co takhle 19. rijen 1987 (ktery nebyl tak fatalni kvuli zavedenym regulacim akciovych trhu) - dobra ukazka jak vykopnout chovani burzy do nerovnovazneho a potencialne kolabujiciho stavu?

Za jeho doby navic jeste nebyla konsolidace kapitalu tak tvrda jako ted a nebyl outsourcing, dva jevy ktere predpokladal.

>Nekteri marxiste (napr. Eduard Bernstein) se pokouseli uz tehdy
>tyhle nesmysly prepsat, ale za "spravny" konec to vzal az
>sovetsky diktator Uljanov (Lenin).
>Ten predpovedel, ze se kapitalismus vyvine v imperialismus ktery
>bude plundrovat cely svet.

To uz je tady. Viz gang PNAC. Viz mezinarodni megakorporace ochotne skrtnutim pera zruinovat celou regionalni ekonomiku ve jmenu dalsich par mrzkych dolaru zisku.

>Z toho je tedy zrejme, ze kritikove trni ekonomiky zde na
>Zvedavci nejsou Marxiste, ale jedna se spise o Leninisty.
>A neni divu. Paskvil zvany Marxismus-Leninismus se vyucoval na
>komunistickych skolach a v hlavickach kritiku trzni ekonomiky
>toho hodne zustalo.

To, ze Rusove zvorali implementaci, jeste neznamena, ze meli spatne vsechny casti teorie.

Trh je dobry sluha, ale zly pan.

68047

28.8.2005 9:40

RE: Relevantni clanek

kema 207.?.?.?

Reakce na 68047

>Co takhle 24. rijen 1929 a pad New Yorske burzy?

Jo, k tomu doslo v dobe mezi prvnim a druhym hladomorem. (K tem hladomorum doslo v prvni zemi ktera se dala na cestu marxismu.


>Takze trh, zejmena akciovy trh, je rovnovazna entita chovajici se
>plne racionalne? Co takhle 19. rijen 1987 (ktery nebyl tak
>fatalni kvuli zavedenym regulacim akciovych trhu) - dobra ukazka
>jak vykopnout chovani burzy do nerovnovazneho a potencialne
>kolabujiciho stavu?

Ne, trh se chova jako trh. Doby prosperity stridaji doby deprese a ruznych pruseru.
Furt lepsi nez trvala bida podle receptu pana Marxe.


>Za jeho doby navic jeste nebyla konsolidace kapitalu tak tvrda
>jako ted a nebyl outsourcing, dva jevy ktere predpokladal.
>To uz je tady. Viz gang PNAC. Viz mezinarodni megakorporace
>ochotne skrtnutim pera zruinovat celou regionalni ekonomiku ve
>jmenu dalsich par mrzkych dolaru zisku.

Outsourcing neni plundrovani zemi tretiho sveta. Spise naopak.


>To, ze Rusove zvorali implementaci, jeste neznamena, ze meli
>spatne vsechny casti teorie.

To nezvorali jen Rusove, ale i vsichni ostatni kteri se ty kraviny pokouseli uvest do praxe.
On byl totiz spatny uz ten zaklad. Nemuzete stavet dum na pisku. Marxismus nepocita s lidskou povahou a uz proto je cely uplne na hovno.
A tim se dostavame znovu k Marxovi samotnemu.
Rozmazleny arogantni frocek nemohl polozit zaklady k jakemusi "lepsimu spolecenskemu radu" i kdyby se snazil sebevice.


>Trh je dobry sluha, ale zly pan.

Neni to nahodou ohen?

68071

28.8.2005 10:14

RE: Relevantni clanek

TS 213.?.?.?

Reakce na 6

>Ne, trh se chova jako trh. Doby prosperity stridaji doby deprese
>a ruznych pruseru.

Trh se chova silne iracionalne. Zivotne dulezity system chovajici se iracionalne je recept na pruser.

>Furt lepsi nez trvala bida podle receptu pana Marxe.

Pokud mate stesti a na kostkach osudu vam nepadne korporace zenronujici vas duchodovy fond, nebo ztrata zamestnani, nasledna ztrata zdravotniho pojisteni, a nasledna financne ruinujici nemoc. Nebo neprijdete o zivotni uspory pri poklesu akcioveho trhu. Nebo jina jobovka bezna v realkapitalismu.

A co teprve az prijdou vymahaci statniho dluhu. Kazdy American visi v prumeru asi $145,000.

>>Za jeho doby navic jeste nebyla konsolidace kapitalu tak tvrda
>>jako ted a nebyl outsourcing, dva jevy ktere predpokladal.
>>To uz je tady. Viz gang PNAC. Viz mezinarodni megakorporace
>>ochotne skrtnutim pera zruinovat celou regionalni ekonomiku ve
>>jmenu dalsich par mrzkych dolaru zisku.
>
>Outsourcing neni plundrovani zemi tretiho sveta. Spise naopak.

Outsourcing je ztrata pracovnich prilezitosti v Prvnim Svete, podle Marxe. Doktrina PNAC je potom o plundrovani tretiho sveta, podle Lenina. Oboje za jednu cenu, mame dneska slevu.

>On byl totiz spatny uz ten zaklad. Nemuzete stavet dum na pisku.
>Marxismus nepocita s lidskou povahou a uz proto je cely uplne na
>hovno.

Moc planovani, malo zpetnovazebnich regulacnich smycek s kratkou casovou konstantou, vyhodnocovani vysledku podle nevhodnych kriterii. Trh, alespon jeho nektere podmnoziny, tohle resi evolucne, metodou selekce.

Kapitalismus s lidskou povahou taky nepocita. On by mozna i dlouhodobe fungoval - kdyby prirodni zdroje byly neomezene, stejne jako lidska odolnost vuci stresu. Kolik obeti budeme jeste muset polozit na oltar Boha Rostouciho Rustu nez se od nas jeho tvar odvrati?

>A tim se dostavame znovu k Marxovi samotnemu.
>Rozmazleny arogantni frocek nemohl polozit zaklady k jakemusi
>"lepsimu spolecenskemu radu" i kdyby se snazil sebevice.

Vy ho nejak mate v zaludku a nemuzete ho stravit. Zkusil jste uz jedlou sodu?

>>Trh je dobry sluha, ale zly pan.
>Neni to nahodou ohen?

Kdyz se utrhnou ze retezu, maji podobne destruktivni ucinek oba. Ten druhy v celoplanetarnim meritku.

68076

28.8.2005 11:16

RE: Relevantni clanek

elKombajnero buri (tečka) home (zavináč) winet (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 67982

>Z toho je tedy zrejme, ze kritikove trni ekonomiky zde na
>Zvedavci nejsou Marxiste, ale jedna se spise o Leninisty.

...ale no tak, nemuzete prece nazyvat Leninisty lidi, kteri se s Leninem shoduji jen v hodnoceni vyvoje kapitalismu pri prerodu do plundrujiciho imperialismu. (a to mimochoden trefil presne)
Leninistou je spise ten, kdo s Leninem sdili jeho reseni krize kapitalismu prostrednictvim nastoleni diktatury proletariatu.

68085

29.8.2005 1:09

RE: Relevantni clanek

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 67982

To chce klid pane Kema nektere spisy Lenina byli na indexu i za totace. A to ze myslenky jsou kacirske a nakazlive mne uz nekdo vtloukal do hlavy. Jsem o neco starsi a strachovych bunek nejak nepribilo, takze tu infekci klidne risknu. [mrknutí jedním okem]

68161

28.8.2005 11:06

RE: Relevantni clanek

elKombajnero buri (tečka) home (zavináč) winet (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 67932

>Takhle
>byste treba mohl pausalne odmitnout vsechno ruske, a prijit napr.
>o technologii NN-EMP generatoru nebo kavitacnich torped.

Coz by byla pro lidstvo jiste velika skoda [smích]

68083

29.8.2005 1:05

RE: Relevantni clanek

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 67916

Vite Nietzsche byl taky homosexual a umrel pred ctyricitkou na sifilis, ale jaksi nechapu co to ma spolecneho s kvalitou toho co napsal. [překvapení] [překvapení]

68160

30.8.2005 0:47

RE: Relevantni clanek

ž 80.?.?.?

Reakce na 68160

Nietzche nezemřel přímo na syfilis, ten možná zapříčinil jeho paralýzu a duševní chorobu. I jeho homosexualita je jen spekulativní a když už, tak nejvýš platonická. Zemřel ve věku nedožitých 56 let téměř přesně před 105 lety.

68291

1.9.2005 4:49

RE: Relevantni clanek

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68291

Pravda poslednich 12 let sveho zivota prozil v sanatoriu pro dusevne chore, po silnem paralytickem zachvatu. Zajimalo by me zda by to Friedrich nazval zivotem nebo existenci. V kazdem pripade dekuju za upresneni. [mrknutí jedním okem] http://zivotopisyonline.cz/friedrich-niettzsch.php

68621

1.9.2005 4:51

RE: Relevantni clanek

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68621

Chyba v odkazu http://zivotopisyonline.cz/friedrich-nietzsche.php

68622

29.8.2005 8:17

RE: Relevantni clanek-hemeriody K.Marxe a kemy...

Šeďa 82.?.?.?

Reakce na 67896

Zdá se mi, že na hemeroidy trpíte spíše Vy, kemo. Zřejmě Vás to znervozňuje tak, že se nemůžete soustředit a vyplodit nějakou souvislou vážnou myšlenku!?
Namažte si to a snažte se!
Nezapomeňte při tom ale, že stoupenci Marxových myšlenek nebyli žádní blbci!
Lenin např. měl vysoce nadprůměrné IQ. A našli by se další...
V této diskuzi na téma:"Demokracie je iluze..." se můžete přesvědčit kolik zúčastněných věří na existenci demokracie...?! A pokud jste si nezúžil pojem
svoboda pouze na možnost volně cestovat (i když i zde "to má řadu chyb"!), tak musíte připustit, že oba pojmy v tomto kapitalistickém světě jsou velmi relativní...!?
Nevím jestli jste vůbec schopen pochopit dílo K.Marxe, ale spíše ne! Pak patříte k těm (pokud nemáte na kontě miliardy $), které kopou do zadku a kteří se poníženě otočí a tu kopající nohu políbí...!Fuj! [chechtot]

68202

30.8.2005 4:52

RE: Relevantni clanek-hemeriody K.Marxe a kemy...

kema 207.?.?.?

Reakce na 68202

>Zdá se mi, že na hemeroidy trpíte spíše Vy, kemo. Zřejmě
>Vás to znervozňuje tak, že se nemůžete soustředit a
>vyplodit nějakou souvislou vážnou myšlenku!?

Dekuji za zajem o muj zdravotni stav. Jetli se situace zlepsi, dam vedet.

>Namažte si to a snažte se!
>Nezapomeňte při tom ale, že stoupenci Marxových myšlenek
>nebyli žádní blbci!

Ti co jsem potkal osobne byli a jsou blbci.

>Lenin např. měl vysoce nadprůměrné IQ. A našli by se
>další...

Staryho Uljanova sem osobne nepotkal. Kdo mu meril to IQ ?

>V této diskuzi na téma:"Demokracie je iluze..." se můžete
>přesvědčit kolik zúčastněných věří na existenci
>demokracie...?!

Zdejsi zucastneni nejsou zrovna nejlepsim prikladem populace. [mrknutí jedním okem]


>A pokud jste si nezúžil pojemsvoboda pouze na možnost volně cestovat
>(i když i zde "to
>má řadu chyb"!), tak musíte připustit, že oba pojmy v
>tomto kapitalistickém světě jsou velmi relativní...!?

Ne, svoboda je taky svobodou projevu, vyznani,shromazdovani a dalsich veci, kterou napr. komunisticka prasata lidem odpirala.
Ty svobody ted mame, jinak bysme tady tak nekacali.

>Nevím jestli jste vůbec schopen pochopit dílo K.Marxe, ale
>spíše ne!

Dilo K. Marxe nepochopil zda se nikdo.
Ani soudruzi v SSSR, ani v Cine, na Kube, Albanii ci v Kambodzi. Jinak by tam nebyla bida, hlad a vrazdeni.


>Pak patříte k těm (pokud nemáte na kontě
>miliardy $), které kopou do zadku a kteří se poníženě
>otočí a tu kopající nohu políbí...!Fuj! [chechtot]

Na konte miliardy nemam, staci mi, ze ziju svobodne.
I vy zijete svobodne. Jestli ne, nebo o tom nevite, je to vase chyba.
Promrdate cely zivot nadavanim a stiznostmi.
Your problem, Mr. Seda.

68331

30.8.2005 15:29

RE: Relevantni clanek-hemeriody K.Marxe a kemy...

leho 84.?.?.?

Reakce na 68331

>Dilo K. Marxe nepochopil zda se nikdo.
>Ani soudruzi v SSSR, ani v Cine, na Kube, Albanii ci v Kambodzi.
>Jinak by tam nebyla bida, hlad a vrazdeni.

Právě možná, že někteří pochopili. Marxova teorie totiž mimo jiné po úspěšné socialistcké revoluci ve fázi diktatury proletariátu počítá s přeškolováním starých buržoazních struktur v pracovních táborech a ti co by byli nepřeškolovatelní, ti měli být fyzicky zlikvidováni. Jak, o tom už soudruh nepíše, to nechává na fantazii revolucionářů. Vždyť je také známo, že bolševičtí marxističtí teoretikové v exilu před VŘSR teoretizovali, že by bylo záhodno vybít alespoň 90% ruského obyvatelstva a takto zajistit, že revoluční národ bude očistěn od všech nekalých živlů. Jak to ale technicky provést to už nevyzkoumali. Revoluce je pak zaskočila poněkud dříve, než čekali a jelikož to neudělali pak pořádně, tak se jim kolébka revoluce ke konci 20. století zhroutila...

68373

31.8.2005 6:24

RE: Relevantni clanek-hemeriody K.Marxe a kemy...

kema 207.?.?.?

Reakce na 68373

>Revoluce je pak zaskočila poněkud dříve, než
>čekali a jelikož to neudělali pak pořádně, tak se jim
>kolébka revoluce ke konci 20. století zhroutila...

Ale je to krasne, ze jeste dnes maji zastance.

"I kdybychom padli vsici
vstanou novi bojovnici
prapor rudy zavlaje"

68453

6.9.2005 13:11

RE: Relevantni clanek-hemeriody K.Marxe a kemy...

Šeďa 82.?.?.?

Reakce na 68331

>Ti co jsem potkal osobne byli a jsou blbci.<
Opravdu Vám nezávidím s jakými lidmi se stýkáte...?!
>Staryho Uljanova sem osobne nepotkal. Kdo mu meril to IQ ?<
Obraťte se na nějakou kompetentní instituci v USA, určitě tam nějakou máte, oni Vám to vysvětlí...!
>Zdejsi zucastneni nejsou zrovna nejlepsim prikladem populace. [mrknutí jedním okem]<
Až na Vás, samozřejmě!!!
>Ne, svoboda je taky svobodou projevu, vyznani,shromazdovani a dalsich veci, kterou napr. komunisticka prasata lidem odpirala.<
>Ty svobody ted mame, jinak bysme tady tak nekacali.<
Máte hovno...!! Je mi Vás líto, že Vám to ještě nedošlo... Ta svoboda, kterou nemáte, protože vůbec neodvisí od Vašich přání, spočívá v čem: jen v tom co Vám povolí! Kecat si můžete cokoliv, ale jen do té doby než se to "chytne" a bude to v rozporu s militantně-kapitalistickou teorií USA,pak s vámi zatočí. Samozřejmě ne s Vámi, protože, jako americký anální turista budete určitě vyňat a vyznamenán (jako např.Havel).
O svobodě shromažďování v USA...NO COMMENT! Jen si vzpomeňte na kopretinové hnutí! Jó, ale vy myslíte ty kravské slety blbečků u příležitosti např. presidentských voleb... tak to máte pravdu...?!
Svoboda vyznání ... ta tady byla, ale nesměla jít proti režimu (totéž co platí u vás)!
"Komunistická prasata" měla jednu nevýhodu. Když "to začalo", tak měla značný hendikep, který nemohla nikdy dohnat, protože, na rozdíl od těch "prasat kapitalistických" se nikdy neocitla první u koryta rozkrádání světového bohatství. A navíc v komunistické ideologii nebyl Bůh=$, takže to nemohli vyhrát.Ale musíte uznat, že na tu bídu prostředků, které měl Lenin k dispozici, to dotáhl daleko! [vyplazený jazyk] "Asi proto, že byl blb (podle Vás)."
>Dilo K. Marxe nepochopil zda se nikdo.<
Jak velmi se mýlíte! Ti Brzezinstí to pochopili velmi dobře, a mají z toho velký "větr"...Píší o tom knihy, hlavně o tom jak se to má potírat! Asi proto jste tak zblblí-už Vás dostali do parády.
A o bídě ve světě... např. na Kubě - tam má největší zásluhu USA. Zřejmě proto se snaží stížit život Kubánců max. možně. Zřejmě proto, aby se nemohlo prokázat, že v sousedství USA by mohl existovat stát, který ač socialistický, by měl lepší životní podmínky, nebo srovnatelné, pro obyvatele, než USA. Proto se chová tato "výspa demokracie" tak, aby vaháněla Kubánce z jejich vlasti, a pak "hrdinně" sčítala kolik emigrantů "doplavalo" a kolik jich zahynulo ve vlnách - to svědčí o "úrovni demokracie" USA!?!Je mi z vás nablití!
>...staci mi, ze ziju svobodne.<
...jen do té doby, než jim přestanete vylizovat zadky, pak se uvidí...
už teď mi je Vás líto.Možná, že Vám začne být líto, proč jste si včas nestěžoval a nenadával...ale Your Problem, mr.kemo!

69427

26.8.2005 18:00

RE: Relevantni clanek

kema 207.?.?.?

Reakce na 67765

>Dobre cteni, budeme se muset podivat na Marxe jeste jednou a
>lepe. Bez jeho trivializace a misinterpretace. Bude to chtit
>svobodnejsi mysleni, nez jak jsme zvykli. Lide na Zapade s tim
>asi budou mit mene potizi nez my.

To jo. Na Marxe se podivejte poradne, tak jak to propaguje marxista Egon Bondy. V komunistickych skolach byl totiz Marx znacne cenzurovan.
Ale pozor, von toho Karl napsal strasne moc, takze vam to bude nejakou dobu trvat.
Zacnete od praci kde se Marx ztotoznil s dablem, obhajoval otroctvi ve Spojenych Statech a chtel resit zidovskou otazku. (I kdyz jeho otec pochazel z rodiny rabinu).
Prectete si jeho dopisy Engelsovi plne rasistickych poznamek, podlezavosti, zadosti o penize a stiznosti na "burzoazni mizerii".
Muzete rovnez patrat o osudu ditete ktere mel Karlik se svou sluzkou a poctu nestastniku kteri tomu panovi pujcili penize a misto jejich vraceni se dockali jen urazek.
Nakonec se dejte dukladne do studii marxisticke ekonomie a jejich dusledku.
Jiste nam pak vysvetlite, proc kdekoliv na svete kde se tyhle teorie uvedly do praxe byl vysledek jediny.
Bida, utrpeni,hlad, policejni stat, valky a zniceni zivotniho prostredi.
Na vysledky vaseho vedeckeho badani budeme netrpelive cekat. [mrknutí jedním okem]


67833

26.8.2005 18:25

RE: Relevantni clanek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67833

Pane Kema, píšete:Jiste nam pak vysvetlite, proc kdekoliv na svete kde se tyhle teorie uvedly do praxe byl vysledek jediny. Bida, utrpeni,hlad, policejni stat, valky a zniceni zivotniho prostredi.

To jste napsal zajímavě ! Vy zřejmě máte problémy vidět kousek dál a kousek za roh, že jo ! Vám třeba, kdyby někdo napsal: "Domnívám se, že o Vašem rozumu by šlo s úspěchem pochybovat", tak to se Vám bude zřejmě dokonce líbit, kdežto když by někdo napsal jadrně: "Ty vole", tak to by Vás asi urazilo.

Nicméně - kdyby jste se nad celou tou problematikou dokázal věcně a do hloubky zamyslet, měl by jste pochopit, že se značně přiblížil čas, kdy by jste takové drobné kazy na kráse, jako Vy uvádíte, asi bral všemi deseti. Ostatně, Vy patrně spolu s Leho jste bývalí komunisti ! Lidi totiž teatrálně nejvíce nenávidí toho a nebo to, komu/čemu oni sami nejvíce ublížili.

Já jednoho takového znám osobně - kdo jej nezná, ten je o něm přesvědčen, že se jedná o tvrdého antikomunistu od narození. Ale omyl ! On to je bývalý komunistický bezpáteřní papaláš, který se ale obohacoval nad uroveň dokonce i komunistických mravů a musel chudák emigrovat ! Z politických důvodů - pronásledovali jej soudruzi - nelhal ! [velký smích] Akorát neřekl, proč.. Ten dneska taky nedokončí sebemenší myšlenku, aniž by nezanadával na komunisty ! [velký smích]

67838

27.8.2005 3:33

RE: Relevantni clanek

kema 207.?.?.?

Reakce na 67838

>patrně spolu s Leho jste bývalí komunisti ! Lidi totiž
>teatrálně nejvíce nenávidí toho a nebo to, komu/čemu oni
>sami nejvíce ublížili.

No vidite. Vo Marxovi vite prd, tak jste me aspon nadal do komousu.
Kdyz nekdo komouse nema rad, je sam komous. Vskutku oslniva logika.
To je asi tak logicke jako rici, ze pan Gejdos nema rad uchyly kteri przni male chlapecky a proto pan Gejdos sam ty male chlapecky przni. [oči v sloup]

67897

27.8.2005 4:07

RE: Relevantni clanek

Ben Hur 69.?.?.?

Reakce na 67897


>To je asi tak logicke jako rici, ze pan Gejdos nema rad uchyly
>kteri przni male chlapecky a proto pan Gejdos sam ty male
>chlapecky przni. [oči v sloup]

Na Gyulu Gajdose mi Kemo nesahej. Jeho publikovane kokotiny mi denne zprijemnuji zivot. Kde uz by jsi dnes nasel cikanskyho blba od kolotoce, kterej chce byt politikem. No ale nejsme rasisti, jako cikani, a tak ho nechame at nam tady tady predvede co se v mladi u kolotoce naucil.

67900

27.8.2005 11:31

RE: Relevantni clanek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67900

[chechtot] [chechtot] [chechtot] - Vy jste pánové oba velmi zábavní. A Vám pane Ben Hur děkuji, že jste se mě zastal !! [velký smích]

Ale to je tak asi vše pozitívní, co lze o Vás obou říci. Kdyby jste si dali trochu práce a přečetli si něco po sobě, dokonce i Vy dva by jste možná cosi pochopili.

Není to stejné - u pana kema je to natolik signifikantní, že prakticky s jistotou lze říci, že se jedná o bývalého komunistu. Co jste Vy pane Hur, zatím netuším. Váše projevy na obvyklé úrovni mi neumožňuje o Vás cokoliv psát a být zároveň slušný.

Ale co můžu říci o obou - jste rození demokrati !! [velký smích]

67919

27.8.2005 8:40

RE: Relevantni clanek

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 67897

Pane Kema, presne moje slova. Takze pan Gajdos(nebo Gejdos, vono to je stejne jedno) vzdy pise o tech "osklivych" americanech. Jezdej ve velikejch autech co "zerou" spousty benzinu a pak zamorujou ovzdusi. Mozna ze je to od neho jen zavist, ze takove auto nema [chechtot]

67914

28.8.2005 1:16

RE: Relevantni clanek

kema 207.?.?.?

Reakce na 67914

>Pane Kema, presne moje slova. Takze pan Gajdos(nebo Gejdos, vono
>to je stejne jedno) vzdy pise o tech "osklivych" americanech.
>Jezdej ve velikejch autech co "zerou" spousty benzinu a pak
>zamorujou ovzdusi. Mozna ze je to od neho jen zavist, ze takove
>auto nema [chechtot]

Jo a nejspis se mu z toho vseho v hlave zprehazely snury na pradlo.
Z me kritiky Marxe vydedukoval, ze jsem temer urcite byvaly komunista.
Ja jsem zase vydedukoval, ze on sam je temer urcite (autocenzurovano Kemou). [velký smích]

68020

28.8.2005 17:07

RE: Relevantni clanek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 68020

Vy jste tady skutečně parádní squadra azzura - Ruda, kema, leho a spol. Ruda neumí opsat bez chyby jediné jméno, raději zatrapasí, že to vlastně je jedno. Vy kemo každého, kdo s Vámi nesouhlasí, onálepkujete jako komunistu. Leho - ten má svoji denní normu iráckých spratků a když jí nesplní, tak si vylije zlost tady na nás. Nezlobte se, z Vás se hrnou takové moudra, že se to nedá vydržet, to je skutečně pro otrlé.

Ale když si cvrlikáte mezi sebou - paráda, mám nutkání se zeptat - na schůzky si nosíte alba s fotkami ze stranických schůzí a večírků ? Jak jste růžolící soudružky štípali do zadečků a se soudruhy poradci z CCCP sem tam pokaždé dali stakančik wodki ? A pak jak se přihodilo neštěstí, skončil tak Slánský, cosi jste se doslechli, jak to bylo v Rusku a dostali jste strach ? Jste evidentně věkově rozděleni stejnoměrně - pokrýváte patrně všechny typy emigrace. Ale nějaký ten komunistický průser máte za sebou a asi velice podobný. Nu vot... sejčas nada što nibuď drugova gadať, štoby ani nepaňali, kto eto my. A to je ta demokracie - ráj pro hajzlíky.

68097

29.8.2005 6:59

RE: Relevantni clanek

kema 207.?.?.?

Reakce na 68097

>Vy kemo každého, kdo s
>Vámi nesouhlasí, onálepkujete jako komunistu.

Ja myslel, ze jste to udelal vy. [zmaten]

>A to je ta demokracie -
>ráj pro hajzlíky.

Tak proc ji tak strasne nemate rad? [mrknutí jedním okem]

68196

29.8.2005 16:39

RE: Relevantni clanek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 68196

Včera jsem se zájmem, pane kema, poslouchal super-demagoga Paroubka v "Sedmičce" a chvíli jsem si myslel, že je v tom "demagogování" skutečně absolutní jednička. Jenže teď jsem na rozpacích - buďto se ve skutečnosti Vy jmenujete Paroubek, nebo jste ještě větší demagog než on !! [velký smích]

No to by ale byla věc ! Nemožné by se stalo skutkem. Nejste náhodou Paroubek ? [velký smích]

PS
Komunistou jsem onálepkoval hlavně Vás - víte, takové ty vaše řečičky nekomunistu nemůžou ani napadnout, natož aby to napsal.

68237

31.8.2005 6:27

RE: Relevantni clanek

kema 207.?.?.?

Reakce na 68237

>No to by ale byla věc ! Nemožné by se stalo skutkem. Nejste
>náhodou Paroubek ? [velký smích]

Nejste nahodou Mengele? (Marx, Lenin, Pol Pot, Zivcak)

68454

28.8.2005 6:34

RE: Relevantni clanek

Tom 24.?.?.?

Reakce na 67838

>Nicméně - kdyby jste se nad celou tou problematikou dokázal
>věcně a do hloubky zamyslet, měl by jste pochopit, že se
>značně přiblížil čas, kdy by jste takové drobné kazy na
>kráse, jako Vy uvádíte, asi bral všemi deseti. Ostatně, Vy
>patrně spolu s Leho jste bývalí komunisti ! Lidi totiž
>teatrálně nejvíce nenávidí toho a nebo to, komu/čemu oni
>sami nejvíce ublížili.


Mám velice silný dojem, pane Gejdoši, že jste trefil hřebíčka rovnou mezi ušiska!

>Já jednoho takového znám osobně - kdo jej nezná, ten je o
>něm přesvědčen, že se jedná o tvrdého antikomunistu od
>narození. Ale omyl ! On to je bývalý komunistický
>bezpáteřní papaláš, který se ale obohacoval nad uroveň
>dokonce i komunistických mravů a musel chudák emigrovat ! Z
>politických důvodů - pronásledovali jej soudruzi - nelhal !
>
[velký smích] Akorát neřekl, proč.. Ten dneska taky nedokončí
>sebemenší myšlenku, aniž by nezanadával na komunisty ! [velký smích]

Jo, taky jsem potkal pár takovejch.

68056

27.8.2005 18:52

RE: Relevantni clanek

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 67668

Vynikajici analyza dekuji za odkaz!!! [cool]

67976

28.8.2005 4:35

RE: Relevantni clanek

kema 207.?.?.?

Reakce na 67976

>Vynikajici analyza dekuji za odkaz!!! [cool]

Nikdo o me nevi, ze jsem Marxist levy.
Egon Bondy

68045

29.8.2005 1:24

RE: Relevantni clanek

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68045

Vite na historii nas ucili jak pracovat se zdroji. Vemte si takovou bitvu Ramsese II. s Chetity okolo 1200 B.C. ( datace z tohoto obdobi v tomto regionu se pohybuje dost nepresne, uvedte letopocty s presnosti na rok v antickem Recku jde tak od roku 500 B.C.) Takze Ramses druhy nechal zaznamet, ze dobil skvelich vitezstvi na zapade, jihu,vychode i severu ( Chetite), na chetitske stele ctete o te same bitve, ze vyprasili Egyptanum kozich. Realita podle vlivu obou starovekych mocnosti na sve sousedy, bitva skoncila vycerpanim vojenskeho potencialu obou stran. Copak jste zapomel, ze nejlepsi marxiste u PTP byli "soudruzi farari"? Nemam v umyslu precist 30 000 stran Marxe, ale zatim jsem od nej nic necetl, takze si budu nuset udelat vlastni usudek. Zatim nejsem natolik liny, abych za sebe nechal myslet jine "moudre hlavy". [mrknutí jedním okem]

68164

25.8.2005 13:22

Demokracie je iluze ?

JC 81.?.?.?

Mno tak mám takový dojem, že je to další z akademických pokusů udělat z
hovna dizertační práci.
Pokud má pan autor takový problém s demokracií ovládanou centrálními bankéři, možná by se měl přestěhovat na Kubu nebo do Číny. Tam se se svými názory bezpochyby stane členem vládnoucí elity a bude nám moci předvést jak si to uspořádání světa představuje on.


67673

25.8.2005 19:09

RE: Demokracie je iluze ?

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 67673

Skutečně věcná připomínka. Ta nám problematiku ozřejmila do hloubky.

Bohužel jen do hloubky žlučovité duše autora příspěvky. [vyplazený jazyk]

67706

26.8.2005 9:53

RE: Karel z Čech

JC 81.?.?.?

Reakce na 67706

To bude asi tím, že já s touto "problematikou" nemám problém a kloužu
jaksi po povrchu./jako po tom hovínku/ [chechtot]

67782

27.8.2005 18:54

RE: Karel z Čech

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 67782

To by se jeden mel snazit, aby se nahore na povrchu udrzel. [velký smích] [velký smích]

67978

25.8.2005 22:15

RE: Demokracie je iluze ?

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 82.?.?.?

Reakce na 67673

Mozna de o to, ze demokracie ovladana kymkoliv, treba temi bankeri, uz vubec demokracie neni a o tom v tom clanku nejspis je. Samozrejme nikdo se nebude kvuli tomu stehovat na Kubu nebo do severni Korei, ovsem spokojeny opravdu nema byt proc. A samozrejme bude hur...

67726

26.8.2005 9:59

RE: Pavel-čert-Němec

JC 81.?.?.?

Reakce na 67726

No tak dobře stěhovat se nemusí.Co mu však brání sebrat partu lidí
/spřízněných duší/např.z těchto stránek,založit politickou stranu
přesvědčit většinu voličů o správnosti svých tezí,vyhrát ve volbách
a věci změnit?
Nabízí tuto možnost jiný než demokratický systém?
Pokud ano nechám se rád poučit.

67783

26.8.2005 15:17

RE: Pavel-čert-Němec

TS 213.?.?.?

Reakce na 67783

>přesvědčit většinu voličů o správnosti svých
>tezí,vyhrát ve volbách

Fajn. Jak tohle provedete bez spousty penez na kampan? Nebo jak sezenete spoustu penez na kampan, aniz se zapletete s megakorporacemi a stanete se tim, proti cemu chcete bojovat?

67811

26.8.2005 16:24

RE: TS

JC 81.?.?.?

Reakce na 67811

No to jednoduché jako facka. Já myslím,že ve vašem případě přemluvíte minimálně milion voličů, že to co jim chystáte je to pravé ořechové.
No a když vám dá každý 50 Kč, máte 50 milionů na kampaň.
Jestli se vám to zdá celé naruby a nevíte si s tím rady tak....cink.
můžete začít s agitací tady na těch stránkách a někdy později kdo ví?


67820

26.8.2005 18:14

RE: Pavel-čert-Němec

kema 207.?.?.?

Reakce na 67811

Pane Gejdosi a pane TS.
Vase vymluvy jsou vymluvami lenochu. V demokraticke zemi tu politickou stranu skutecne zalozit muzete.
Zalezi jen na sile vasich myslenek a vasi pracovitosti. Kdyz ziskate dost stoupencu, ziskate i penize.

67835

26.8.2005 18:45

RE: Pavel-čert-Němec

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67835

Jistě žéééé ! Máte pravdu, pane Kema. Tedy alespoň u mě jo, za pana TS nemůžu přirozeně nic vyhlašovat, ale já jsem skutečně výstavní exemplář lenocha. A - že mě to nenapadlo hned ! Já chtěl pořád prvně sehnat nějaké aspoň drobné prostředky a pak teprve založit stranu.

Ale Vaše rada je nad zlato : [velký smích] Kdyz ziskate dost stoupencu, ziskate i penize. Vždyť to je docela jednoduché ! To je rada k nezaplacení.

Abych nezůstal nic dlužen, dám zase radu já Vám, jak jednoduše zbohatnout ! Nevím, kolik stojí v USA slepičí vejce, ale dejme tomu, že 1 dolar. A teď ta rada - půjčíte si na jednu jedinou hodinu milion slepic, ty Vám snesou milion vajec a zase ty slepice vrátíte ! No - a milion vajec prodáte a máte milion dolarů ! Musíte uznat, že dobrá rada nad zlato !

67841

27.8.2005 3:17

RE: Pavel-čert-Němec

kema 207.?.?.?

Reakce na 67841

>Jistě žéééé ! Máte pravdu, pane Kema. Tedy alespoň u mě
>jo, za pana TS nemůžu přirozeně nic vyhlašovat, ale já jsem
>skutečně výstavní exemplář lenocha. A - že mě to
>nenapadlo hned ! Já chtěl pořád prvně sehnat nějaké aspoň
>drobné prostředky a pak teprve založit stranu.

No, ja se za lenocha nepovazuju, ale dneska moc energie nemam, tak s vami citim.
Nastesti jsem v demokracii spokojeny a tak nemusim zakladat zadnou stranu jako vy. Jdu si zdrimnout.


>Ale Vaše rada je nad zlato : [velký smích] Kdyz ziskate dost stoupencu,
>ziskate i penize. Vždyť to je docela jednoduché ! To je rada
>k nezaplacení.

Nemusite platit hned. Ja vam pockam.


>Abych nezůstal nic dlužen, dám zase radu já Vám, jak
>jednoduše zbohatnout ! Nevím, kolik stojí v USA slepičí
>vejce, ale dejme tomu, že 1 dolar. A teď ta rada - půjčíte
>si na jednu jedinou hodinu milion slepic, ty Vám snesou milion
>vajec a zase ty slepice vrátíte ! No - a milion vajec prodáte
>a máte milion dolarů ! Musíte uznat, že dobrá rada nad zlato
>!

Porad me zustavate dluzen. Ta rada je na hovno a ne nad zlato.
Za dolar dostanete vajec hned tucet a slepice kazdou hodinu vejce nesnese.
Leda snad ve vasem Jedinom Selkochasjastvom Kooperativu Micurin.
Vy ze me chcete snad udelat zebraka clovece!!! Abych byl jako vy !!! [oči v sloup]

67895

27.8.2005 11:51

RE: Pavel-čert-Němec

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67895

Takže z toho plyne, že po nepřímém dotazu jsem se dověděl, že vejce v USA stojí i třebas 8,5 centu, tedy by jste vydělal podle mé rady jen 85000 dolarů [velký smích] když neprší, apoň kape !

Píšete Ta rada je na hovno a ne nad zlato. A tím jste přesně onálepkoval tu svoji radu "založit si svoji stranu" pane ! Já jsem tu hovadinu, kterou jste kousek výše napsal, pouze lehce poposunul do jiné oblasti, aby se dostala do stavu, kdy to sám dokážete pochopit. Vidíte to, Vám chybí, aby Vás někdo zvenku vždy jen trošku natočil správným směrem a hned aspoň něco pochopíte. [smích]

Kdyby jste se chtěl zbavit dalších bludů, rád Vám budu pomáhat i nadále.

67920

26.8.2005 19:13

RE: Pavel-čert-Němec

TS 213.?.?.?

Reakce na 67835

>Kdyz ziskate dost stoupencu, ziskate i penize.

Lide jdou masove za temi, kteri jim rikaji, co chteji slyset, nikoliv za temi, kdo jim chce pomoci videt a chapat.

Otazka: Jak ziskat dostatecne mnozstvi stoupencu (rekneme ten milionek) bez toho, aby se jim lhalo?

67849

26.8.2005 15:58

RE: Pavel-čert-Němec

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67783

Pane JC 81, to asi není rada příliš rozumná, jsem udiven ! [velký smích]

Tato možnost - založit si stranu a něco se pokoušet demokratickou cestou změnit - to se skutečně viditelně nenabízí na Kubě či v severní Korei. Jenže, pokud si úpřimně myslíte, že naopak v této zde diskutované tzv. "demokracii" to možné je, potom jste s prominutím "náiva" !

Totiž, kdyby to bylo možné (založit si stranu a něco měnit), potom by to zase nebylo nutné ! To by tu totiž skutečně byla demokracie, nebyl by tu ten politický cirkus a bordel a nebylo by třeba nic měnit !

67817

26.8.2005 16:28

RE: Pavel-čert-Němec

JC 81.?.?.?

Reakce na 67817

Nevím jestli jsem nájiva, ale zjišťuji, že opravdu mám problém pochopit některé vaše myšlenkové pochody. Nu což člověk se musí učit celý život.
pá.

67821

27.8.2005 12:34

RE: Pavel-čert-Němec

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67821

Jeden druhému do hlavy nevlezeme - tedy žádné neštěstí ! Já sám sebe po čase taky kolikrát nechápu ! [smích] Ale já si to přiznám. Ale co jste nepochopil nyní, to nechápu zase já. Kdyby jste to upřesnil, dovysvětlím - toto je totiž dopcela zásadní tema a stojí zato to nenechat otevřené bez vysvětlení ...

Nebo - uveďte reálný příklad, kdy někdo počítal do deseti, když zjistil, jak v nějakém jeho konkrétním případě "demokracie" zapracovala a nešel nakoupit suroviny na tunu vybušnin, nýbrž, že šel mezi lidi a založil stranu, vyhrál volby a udělal pořádek ! [velký smích]

Tady na tom našem demokratizovaném postkomunistickém východě bylo a ještě odeznívá období, kdy tomu většina lidí dokonce chvíli věřila. Po této době zůstaly v zapomenuté historii neskutečné počty pidistraniček s nejčastějším názvem a'la "Strana národní spásy" a podobně. Kde jsou ? V ... ! V demokratickém nebi !! [chechtot] Stává se ze mě cynik - respektive již jsem ... [zahanbení]

67921

27.8.2005 19:02

RE: Pavel-čert-Němec

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 67783

Kdykoliv se sesla parta lidi s dobrymi umysli, tak neznamo proc behem kratke doby vznikly zevnitr a prisli zvenci svine, ktere vzali oteze do rukou. JFK zacal obchazet FED a emitovat menu, to mu zlomilo vaz. Stejne tak Lincolnovi, protoze si dovolil pujcit od americkeho lidu a vratil mu tuto pujcku zpet, obesel bankere. Jedna z mala valek na ktere klan Rotschildu nevydelal, financovali totiz JIH a meli v planu financovat i SEVER, ale ten chytry advokat jim to nezbastil a to mu nemohlo projit. Jak trefne poznamenal Bismarc. Mimochodem tahle valka mela USA pustit zilou, aby ti tvrdohlavci konecne akceptovali centralni banku. Takze pokud verite, ze ti co drzi moc pripusti skutecnou opozici, tak spete dal.

67980

26.8.2005 13:25

RE: Demokracie je iluze ?

zap 65.?.?.?

Reakce na 67726

A samozrejme bude hur...
-----------------------------------------------------------------------

....to nepochybne!

A samozrejme se na to netesime......jde z toho hruza! Nejde ani o ten samotny fakt, ale az uz nebude jineho vychodiska a bude se to muset priznat. Co bude potom az priznaji, ze vse je lez a podvod? A ze uz to trva pekne dlouho... Anebo veri, ze uz nam to vsem doslo a jen se 'v tom jede dal'?

A potom......vezmou nas vsechny na Kubu? Maji tam dost ubytovacich moznosti? Jen si predstavte, ze by se obcane celeho kapitalistickeho sveta (minus par tisic bankeru a jejich rodin), prestehovalo na Kubu? Dovedete si predstavit, v kolika patrech by jsme bydleli? [velký smích]

Take si uvedomme, ze my zde na tomto miniaturnim (vicemene etnickem) chatu jsme pouze malicka kapicka znalosti a nespokojenosti z toho plynouci v obrovskem mori nespokojenosti. Co myslite, co si mysli lide odjinud? Myslite, ze jsou daleko za nami? Vedi to same, ale casto to nejsou schopni spravne komunikovat. Mluvte s nimi o tom. Neco se dovite!

67799

26.8.2005 18:22

RE: Demokracie je iluze ?

kema 207.?.?.?

Reakce na 67799

>A potom......vezmou nas vsechny na Kubu? Maji tam dost
>ubytovacich moznosti? Jen si predstavte, ze by se obcane celeho
>kapitalistickeho sveta (minus par tisic bankeru a jejich rodin),
>prestehovalo na Kubu? Dovedete si predstavit, v kolika patrech by
>jsme bydleli? [velký smích]

Bytovy problem na Kube jest jak znamo davno vyresen.
Obcane si casto byty stavi svepomoci v bytovych druzstvech.
Pochopitelne - nekolik bytu je vzdy rezervovano pro stranicke funkcionare a jejich rodinne prislusniky.
Tito se stavby prirozene zucastnit nemusi, nebot delaji jinou a mnohem uzitecnejsi praci pro spolecnost.
Ale to nam vadit nebude, vyhrnem si rukavy a budem makat.
Pocasi na Kube je krasne. [smích]

67837

27.8.2005 1:44

RE: Demokracie je iluze ?

Šeďa 82.?.?.?

Reakce na 67673

>...problém s demokracií ovládanou centrálními bankéři,...<
Já mám problém se souslovím "demokracie ovládána centrálními bankéři"...no prosím,to teda fuj![oči v sloup]
Pane JC o čem je vlastně tento Váš výplodek? [zmaten]

67888

29.8.2005 11:24

RE: Šeda

JC 81.?.?.?

Reakce na 67888

Nic si z toho nedělej Bobečku, prostě ti nebylo shůry dáno.

68215

14.9.2005 21:07

RE: Šeda:bylo panu JC "shůry dáno?"

Šeďa 82.?.?.?

Reakce na 68215

Pane JC! Nepokládám za relevantní se s Vámi přít o tom co mi bylo shůry dáno!
Jen jsem chtěl Vás upozornit na Vaše sousloví, které obsahově bylo "ala kulatý čtverec"!? Konkrétně se jedná o: "demokracie ovládána centrálními bankéři"... [mrknutí jedním okem]

70693

25.8.2005 13:31

media

quetzalcoatl 82.?.?.?

Média jsou ovládána formou přímého vlastnictví a zadáváním reklam.

presne tak....a mame sa este na co tesit. uz teraz sa nedaju skoro rozlisit noviny, tv a radia. a bude to pokracovat. cesky broadcasteri zacali vkladat svoje radia do jednej akciovky, ktoru ma nasledne odkupit americky gigant [pláč].....co uz. vacsina ludi je tupa a staci im rano si pustit TV NOVAMARKIZA v praci si precitat NOVY CASBLESK a cez den pocuvat EXPRES..neviem cesky ekvivalent tupeho radia [smích]
to bude krasa. opat ako kedysi. jedno radiotvnoviny....jeden nazor ziadna volba [pláč]

67674

25.8.2005 16:41

RE: media

oji 194.?.?.?

Reakce na 67674

>..neviem cesky ekvivalent
>tupeho radia [smích]


Impuls, kopretinové rádio a drtivá většina regionálních rádií.

oji

67687

25.8.2005 22:27

RE: media

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 82.?.?.?

Reakce na 67687

Na tom je zajimave, ze i kdyz je svoboda slova a media muze vlastnit skoro kazdy, tak nejobjektivnejsi se pro me jevi CT a Cesky rozhlas, obe "ovladane statem". Podobne se da mluvit v souvislosti s novinami, ktere uz jsou kompletne privatni a v rukou cizincu je jasne videt co komu patri... Jen ti hloupi zurnalisti si mysli, ze pisi svobodne, pritom jsou jen sebranka karieristu, ktere pohltila modni vlna(kurva Lehovo souslovi) a jdou na ruku. Samozrejme v jejich nazoru je kousek pravdy plus jejich uhel pohledu, ale jaksi jim chybi druha pulka redakce, ktera by je doplnovala, proto se vetsina tisku neda vubec cist...

67729

27.8.2005 19:04

RE: media

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 67729

Nezapomente, ze nejhorsi a nejnebezpecnejsi lez je ta napul pravdiva. [mrknutí jedním okem]

67981

25.8.2005 14:52

NENÍ

Martin 193.?.?.?

Neodolám a ještě smočím pysk.
Lepší systém pro člověka lidská civilizace nepamatuje,ale najde se vždy spousta čímanů připravených zneužít(zmocnit se!!) nabytých společných kolektivních statků. ( SW patenty, životní prostředí,životní styl,svoboda myšlení a názorů......)
Abychom byli schopni rozpoznat která bije ,jetřeba se zabývat i obory ne zcela souvisejícími s politikou.

http://www.lkcr.cz/tm/clanek.php?id=703

Demokracie není vysněná meta, demokracie je cesta kterou stavíne pro příští generace.My všichni kdo se účastníme tohoto procesu nesmíme dopustit jeho zmaření ,a zneužití několika hajzly. Když nepostavíme cestu,kudy půjdou naše děti dál?
Hledejme cestu jak se těch pijavic zbavit.
Patetické? Ne jen realistické!

67678

26.8.2005 13:43

RE: NENÍ

zap 65.?.?.?

Reakce na 67678

Hledejme cestu jak se těch pijavic zbavit.
-----------------------------------------------------------------------

To mi neco pripomina..... nezili jsme v tom jiz jednou? Jo, je to potiz byt 'starsi'. Je to stale to same, biflovani se uluzemi a jejich rychle zabijeni...

K tem "kolektivnim statkum"... ktere to jsou? Vy mate pocit, ze neco vlastnite? Ja vim, ze nevlastnim ani svoji praci (pracovni silu).

67804

27.8.2005 2:04

RE: NENÍ

Šeďa 82.?.?.?

Reakce na 67678

>Demokracie není vysněná meta, demokracie je cesta...
Demokracie je sen, je cíl tak vzdálený, jako průsečík rovnoběžek. Víme, že se protínají, ale nikdy to neuvidíme, protože je to v nekonečnu... Dokud bude u vlády Bůh jménem "majetek" resp. Dolar, nemůže být demokracie! [pláč]

67892

27.8.2005 19:08

RE: NENÍ

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 67678

Ja hledam, ale mam pocity dona Kichota. Pratele se mnou na nektera temata radeji vubec nediskutuji, realita konzumu ( tupe a bezduche zabavy) jim vyhovuje a pokud ne, tak rikaji, ze to stejne nejde zmenit, tak co. [pláč]

67983

25.8.2005 15:55

Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Předesílám - toto je můj názor na reálnou demokracii. Tedy nikoliv mluvím o teoretické demokracii - ostatně nic takového na světě není a nebylo.

Demokracie je skutečně fikce, stejně jako to bylo se socialismem. Z těch teoretických předpokladů demokracie jsou splněny pouze ty, které vytváří zdání, že to funguje ve prospěch všech. To však může každý vidět, že je to ve skutečnosti ta nejprolhanější sprosťárna a podvod na lidech.

Oproti demokracii je z hlediska minimalizace škod na společnosti mnohem lepší a kontrolovatelnější monarchistická vláda. V monarchii je lidem na očích monarcha, jako neúplatný nositel zákonnosti, malichernostmi neomezený vykonavatel moci, osoba hluboce vázaná pocitem odpovědnosti za národ. Přitom však, v konečném důsledku - vždy jej, pokud naděje v něj vložené monarcha zklame, lze svrhnout nepoměrně snáze a beze škod, než zkorumpovaný tzv. demokratický samosvorný systém "té party hajzlíků politiků. Ten svrhnout fakticky nejde.

Demokracie je totiž ideální živná půda pro vytváření utajených spolků na bází "já na bráchu, brácha na mě". Teprve až demokracie se propracovala totiž k ideálnímu stavu pro všechny ty vyčurané hajzly, nichsmochry, podvodníky a zloděje - a jedním slovem - politiky všech kalibrů. Demokracie je vysoce sofistikovaný systém otrokářství !

Na podložení těchto úvah bych kritiky mého názoru vyzval, nechť si ráčejí povšimnout, jak velmi snadno, rychle a jednoduše je schopna se demokracie zvrátit ve svůj teoretický opak - diktaturu - a naopak. Jsou to totiž velmí blízcí příbuzní !!

Ve skutečnosti mezi diktaturou a demokracií v praxi není vůbec žádný rozdíl. Snad jediný - diktatura osvíceného diktatora je pro národ nejčastěji velmi přínosná. Demokracie pouze budí zdání prospěšnosti pro všechny, ve skutečnosti se jedná o skrytou diktaturu úzké skupiny členů, kteří zneužívají všechny výhody systému pro sebe a odpovědnost přenáší na všechny ! [velký smích] [velký smích] Čili - ideál pro hajzly - tajně (demokraticky) slízat smetanu a práci a odpovědnost hodit na lidi !

67681

25.8.2005 16:42

HOVNO!!!

Martin 193.?.?.?

Reakce na 67681

Pane Gejdoši,
1/Nepamatuji prvobytně pospolnou společnost,ale nechtěl bych být troglodytem.
2/Nepamatuji otrokářskou společnost,ale nechtěl bych být otrokem.
3/Nepamatuji feudální společnost,ale nechtěl bych být nevolníkem.
Pamatuji pozdní bolševizmus a současný
demokratický kapitalismus.
Nevím,možná existují i jiné možnosti,ale pokud si můžu vybrat, volím poslední ,ne proto že je dokonalá,ale přeze všechny hnusy je pro mne nejsnesitelnější.
Tím ale nechci říct,že není třeba dalšího vývoje samozřejmě k lepšímu.
A těm hajzlům říct pěkně důrazně [mrknutí jedním okem] TAHNĚTE DO PRDELE

67689

25.8.2005 19:01

RE: HOVNO!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67689

Nevím sice, co jste chtěl vyjádřit tím titulkem, zda to souvisí nějak s tématem ? Ale jinak snad ani nejsme ve sporu ! [smích] Píšete totiž Nevím,možná existují i jiné možnosti,ale pokud si můžu vybrat, volím poslední ,ne proto že je dokonalá,ale přeze všechny hnusy je pro mne nejsnesitelnější. a já s Vámi víceméně souhlasím.

Ani já jsem svým současným životem "neokusil" pochybné slasti života troglodytů, otroků a nebo nevolníků - život v tzv. "reálném socialismu již bohužel ano. A nyní žiji sice v České republice, ale snad se ten kapitalismus u nás taky uhladí na to, čemu Vy říkáte "demokratický kapitalismus".

Ale přesto nemůžu tento systém - jak Vy říkáte demokratický kapitalismus - považovat za šťastný a důstojný rámec pro život údajně inteligentní bytosti "homo sapiens sapiens". Jako obvykle je to prakticky důsledně nevysvětlitelné - musíte se k tomu propracovat myšlenkově sám.

Navíc, zamyslete se nad tím, jak se reálně měnilo postavení prostého člověka v otrokářské společnosti, feudální společnosti a v demokratickém kapitalismu - potažmo k tomu připojte ještě alespoň teoreticky socialismus. Troglodyty nechme bokem, nic moc o jejich životě nevíme.. Zajímalo by mě, kdyby jste si dal pořádnou "mozkovou" práci, jak by jste pak vydefinoval ty hlavní přednosti toho demokratického kapitalismu ?

Mě na tzv. "demokracii" irituje právě ta praktická nemožnost likvidace oné Orwelovské 5% tzv. vnitřní strany. Orwel byl vlastně genius. Pane, nemáme-li obecně recept, jak eliminovat vliv těchto "neviditelných všemocných 5%", kteří bez voleb, bez odpovědnosti mimo k sobě ovládají a manipulují celým světem - to snad si nemyslíte že je fikce (?) - nemáme ani důvod nad tím jásat a říkat si snad pro útěchu, že to je to nejlepší, co nás mohlo potkat. Protože potom mám pravdu - je to rafinovaně maskované otroctví, v konečných důsledcích horší, než kdykoliv předtím !

Chcete důkaz ? Až to příjde, dostane se jich nepřeberně i Vám... [velký smích] a to přitom bylo lidstvo varováno ...

67703

25.8.2005 21:56

RE: HOVNO!!!

Martin 217.?.?.?

Reakce na 67703

Mezi hlavní přednosti systému "jak Vy říkáte demokratický kapitalismus" patří především to,že skupina lidí v téměř reálném čase si může svobodně vyměňovat názory po celém povrchu země.To není tak málo.Sice do toho kouká echelon,ale zatím s tím neumíme nic udělat.

Demokracie není iluze,je jenom trochu nemocná.

"Pane, nemáme-li obecně recept, jak eliminovat vliv těchto "neviditelných všemocných 5%""

Recept je trpělivost a kritické myšlení.Při pohledu do historie docházelo vždy k revolučním dobám - zákon akce a reakce.Jen jaksi málokdo odhadne
kdy to praskne.

"Chcete důkaz ? Až to příjde, dostane se jich nepřeberně i Vám... [velký smích] a to přitom bylo lidstvo varováno ..."

Těžko lze poskytnout důkaz na proces který je rozplizlý v čase a probíhá.Důkazy poskytují až historikové.
Ovšem pokud ho máte sem s ním!!

67724

25.8.2005 23:38

RE: HOVNO!!!

TS 213.?.?.?

Reakce na 67724

>Sice do toho kouká echelon,ale zatím s tím neumíme nic udělat.

Da se toho udelat dost. Ale musime si byt vedomi toho, ze to jde (a kde jsou omezeni a zranitelnosti).

http://en.wikipedia.org/wiki/RSA
http://en.wikipedia.org/wiki/AES
http://en.wikipedia.org/wiki/Diffie-Hellman_key_exchange
http://en.wikipedia.org/wiki/One-time_pad

http://www.openssl.org/
http://www.stunnel.org/
http://www.openvpn.org/
http://www.gnupg.org/

>Recept je trpělivost a kritické myšlení.Při pohledu do
>historie docházelo vždy k revolučním dobám - zákon akce a
>reakce. Jen jaksi málokdo odhadne kdy to praskne.

Jedna z charakteristik chaotickych systemu. Jsou schopne absorbovat dost rozsahle zmeny vstupu bez zmeny vystupu. A pak na malinkate zmeny reaguji kaskadou velkych zmen, az je zase dosazeno vicemene stabilniho stavu. Takhle se chovaji vsechny ekosystemy.

67737

26.8.2005 5:09

RE: HOVNO!!!

zap 65.?.?.?

Reakce na 67724

patří především to,že skupina lidí v téměř reálném čase si může svobodně vyměňovat názory po celém povrchu země
--------------------------------------------------------------------------

A k cemu si myslite, ze nam je to 'svobodne vymenovani nazoru' dobre? Necha se s tim neco udelat? Nekoho presvedcit? Uvest do pochodu nejakou zmenu? A nebo to alespon dobre namazat na chleba? [chechtot]

Prave naopak, zda se mi, ze tzv. svoboda kecat v nas umrtvuje skutecne tvurci energie. A to systemu rozhodne nevadi. On to chce mit po svem, tak jak to ma zavedeno. [naštvaný]

67766

26.8.2005 12:35

RE: HOVNO!!!

TS 213.?.?.?

Reakce na 67766

>A k cemu si myslite, ze nam je to 'svobodne vymenovani nazoru'
>dobre? Necha se s tim neco udelat? Nekoho presvedcit? Uvest do
>pochodu nejakou zmenu?

Viz koncept "Smart mobs"[1].

Tri priklady za vsechny: protesty proti vladnim lzim po atentatech v Madridu 2004, demonstrace ktere prispely ke svrzeni Josepha Estrady na Filipinach, rozsahle demonstrace proti americkym zakladnam v Jizni Koreji pote co jeden rambomobil prejel dve holcicky (o cemz mainstreamova media moc neinformovala, ale OhmyNews[2] poskytl zpravodajstvi).

Dalsim prikladem je pouziti Bluetooth telefonu v oblastech Blizkeho Vychodu, kde nabozenska policie postihuje kontakt mezi mladymi lidmi odlisneho pohlavi. Allahovi fizlove mohou trestat prilis duverne vypadajici komunikaci, ale na postihovani komunikace po 2.4 GHz jeste nemaji prostredky.[3]

>Prave naopak, zda se mi, ze tzv. svoboda kecat v nas umrtvuje
>skutecne tvurci energie. A to systemu rozhodne nevadi. On to chce
>mit po svem, tak jak to ma zavedeno. [naštvaný]

Do urcite miry ano. Ale ne u vsech a ne vzdy. Interakce mezi lidmi muze naopak tvurci energii stimulovat. Viz rozlicne uspesne open-source projekty.

System s tim nemuze lautr nic delat, i kdyz se snazi.

[1] http://en.wikipedia.org/wiki/Smart_mob
[2] http://en.wikipedia.org/wiki/OhmyNews
[3] http://www.cnn.com/2005/WORLD/meast/08/12/saudi.bluetooth.ap/

67795

26.8.2005 17:08

RE: HOVNO!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67724

S těmi důkazy máte pravdu ! Na něco rozplizlého přes desítky generaci nelze v podstatě nějaký "rukolapný důkaz" podat. A když to dokonce někdo svede, potom je z moci vyšši, nám ovšem neznámé dokonale zprofanován. Takže pardon - těžko Vám jej dodám na "zlatém talíři" !

Jediná cesta poznání je to studovat a studovat a studovat, jak pravil V.I. Lenin ! [velký smích]

Ale cosi málo přece - já sám jsem si pro sebe upravil metodu, hojně uplatňovanou ve vědě. Je třeba ale opatrně s ní zacházet a uvědomit si všechny neřesti tohoto. A sice, vždy, když narazím na nějaký takový rozplizlý problém, začnu fantazírovat. Dejme tomu, že je třeba dokázat, že existuje toto nějaké velké spiknutí (mimochodem se stejným smyslem tento název použil nějaký pan Farkaš, který napsal o tomto tematu knihu, vlastně několik).

Tedy, nutno to obrátit tak, že to vezmeme důsledně jako fakt a hledáme protidůkazy ! Čili, kupříkladu Vy, byl by jste schopen jednoznačně dokázat, že se nejedná o takové spiknutí a že se jedná o nějaké náhodné procesy ?

Já tvrdím, že svět je zcela nemilosrdně ovládán velmi úzkou skupinou dejme tomu oligarchů a tito pro nás blbečky postupně vymýšlejí nějaký systém, abychom moc neremcali a makali. Dneska je to "demokracie v podmínkách kapitalismu". V konečných důsledcích však těmto vládcům nejde o nic jiného, než o udržení a upevnění jejich fakticky postavení bohů na této planetě a naše práva jsou pouze a jedině něco účelového, pomíjivého a nepodstatného - nemáme prává totiž žádné, pouze iluzi !! Je to smutné, je to tak. A vo tom to je !! [velký smích]

67827

26.8.2005 18:52

RE: HOVNO!!!

kema 207.?.?.?

Reakce na 67827

>Já tvrdím, že svět je zcela nemilosrdně ovládán velmi
>úzkou skupinou dejme tomu oligarchů a tito pro nás blbečky

>nemame>prává totiž žádné, pouze iluzi !! Je to smutné, je to
>tak. A vo tom to je !! [velký smích]

Kdyby to tak bylo, tak by vas za ta slova zamackli jako mouchu.
Konspiracni teorie jsou na hovno, nebot pomoci zastrasovani a popirani logiky vytvareji pro "postizeneho cloveka" situaci, ze ktere neni uniku.
A nejsou to jen konspiracni teorie. Napriklad uceni Svedku Jehovovych a podobnych sekt je zalozene na stejnem principu.
Demokracie je zatim to nejlepsi, co lidi vymysleli. Snazit se demokracii vylepsit je dobra vec.
Ale tyhle konspiracni cancy jsou berlicka, kterou se lini a neschopni snazi mentalne pomahat sami sobe.
A ztrata casu. Pokud chceme neceho skutecne dosahnout,zivot je prilis kratky. [mrknutí jedním okem]


67844

28.8.2005 6:43

RE: HOVNO!!!

TS 213.?.?.?

Reakce na 67844

>Kdyby to tak bylo, tak by vas za ta slova zamackli jako mouchu.

Jeho zmizeni by jenom prilakalo pozornost k nazorum, ktere vyjadril. Takhle pro vetsinu lidi, tu vetsinu ktera je dulezita pro saskarnu tez zvanou volby, jako by nebyl - jeho slova jsou zapadla mezi tisici dalsich.

Marginalizace je desive efektivnejsi nez represe.

>Konspiracni teorie jsou na hovno, nebot pomoci zastrasovani a
>popirani logiky vytvareji pro "postizeneho cloveka" situaci, ze
>ktere neni uniku.

Cim vic penez mate, tim vetsi moc mate. Kapital se akumuluje v cim dal tim mensim mnozstvi rukou. Tyhle dva vyroky neokecate, a vyslednym vyrokem je "konspiracni teorie", ze za provazky taha hrstka superbohatych. Co zde popira logiku?

>A nejsou to jen konspiracni teorie. Napriklad uceni Svedku
>Jehovovych a podobnych sekt je zalozene na stejnem principu.

Pozor na "svate texty" nejruznejsich druhu. Moc jim neverit.

>Demokracie je zatim to nejlepsi, co lidi vymysleli. Snazit se
>demokracii vylepsit je dobra vec.

To co zabilo demokracii jsou masova media, v kombinaci s jejich konsolidaci.

>Ale tyhle konspiracni cancy jsou berlicka, kterou se lini a
>neschopni snazi mentalne pomahat sami sobe.

Ne kazdy ma zaludek a lokty na to, aby z nej byl ten spravny, moderni, dravy kapitalista. Stejne tak ne kazdy se muze snadno stehovat z regionu do regionu jak zrovna Trh Prace vyzaduje, a ne kazdemu se postesti, ze prace kterou delal neni odglobalizovana do Ciny nebo Indie. Jsou takovi lide lini a neschopni?

>A ztrata casu. Pokud chceme neceho skutecne dosahnout,zivot je
>prilis kratky. [mrknutí jedním okem]

Takze co, vzdat to, zaradit se do kolektivu, kupredu smer zariva deregulovana neviditelnou rukou rizena trzni budoucnost, leva dva, zpivat dva?

68057

29.8.2005 7:10

RE: HOVNO!!!

kema 207.?.?.?

Reakce na 68057

>>Kdyby to tak bylo, tak by vas za ta slova zamackli jako mouchu.
>Kema

>Jeho zmizeni by jenom prilakalo pozornost k nazorum, ktere
>vyjadril. Takhle pro vetsinu lidi, tu vetsinu ktera je dulezita
>pro saskarnu tez zvanou volby, jako by nebyl - jeho slova jsou
>zapadla mezi tisici dalsich.
>TS

Zkratka - at zmacknou nebo nezamacknou, vzdy to bude dukaz toho, ze mate pravdu.
Blahopreji jak vam, tak i sobe. Dospeli jsme spolecnymi silami k podstate a korenum konspiracnich teorii a dusevni choroby zvane paranoia. [mrknutí jedním okem]

68199

29.8.2005 9:49

RE: HOVNO!!!

TS 213.?.?.?

Reakce na 68199

>Zkratka - at zmacknou nebo nezamacknou, vzdy to bude dukaz toho,
>ze mate pravdu.

Pane Kema, vy budto neumite premyslet, nebo tam tu paranoiu chcete nacpat i za cenu ohnuti logiky.

Kdyz ho zamacknou, je to indicie, ze byl nepohodlny (zde pozor na sumove pozadi "normalnich" nehod).

Zatimco to, ze ho nechaji byt, skoro nema vypovidaci hodnotu. Takze zadny dukaz.

68209

29.8.2005 20:30

RE: HOVNO!!!

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 68209

To je přesně to, jak skončil Solženicyn v USA a satelitních státech.

68251

26.8.2005 19:58

RE: HOVNO!!!

TS 213.?.?.?

Reakce na 67827

>Jediná cesta poznání je to studovat a studovat a studovat, jak
>pravil V.I. Lenin ! [velký smích]

Pozor - nekteri zde by mohli argumentovat, ze protoze to rekl Lenin, je studium metoda komunisticka a tudiz zavrzenihodna.

>Tedy, nutno to obrátit tak, že to vezmeme důsledně jako fakt
>a hledáme protidůkazy ! Čili, kupříkladu Vy, byl by jste
>schopen jednoznačně dokázat, že se nejedná o takové
>spiknutí a že se jedná o nějaké náhodné procesy ?

Protiotazka: Jste schopen jednoznacne dokazat, ze za tim vsim nestoji Letajici Spagetove Monstrum? Nebo malinkati ruzovi sloni?

Dobre nabrousena Occamova britva dokaze veci pekne zjednodusit. Stejne tak Hanlonova britva - nehledat umysl v tom, co se da adekvatne vysvetlit lidskou blbosti.

Ale ma to jednu velkou nevyhodu: dojdete k jeste temnejsim vysledkum. U konspiracni teorie je aspon na koho ukazat prstem; bez ni mate jenom vicemene decentralizovany System, ktery neni kam ucinne zasahnout.

>Já tvrdím, že svět je zcela nemilosrdně ovládán velmi
>úzkou skupinou dejme tomu oligarchů a tito pro nás blbečky
>postupně vymýšlejí nějaký systém, abychom moc neremcali a
>makali. Dneska je to "demokracie v podmínkách kapitalismu".

Protiteorie: hromada jevu s dlouhymi casovymi konstantami, ktere se adresuji (casto s dobrymi umysly) temer vyhradne symptomaticky a bez porozumeni vnitrnim mechanismum, coz produkuje nezamyslene ucinky dale do budoucna. Ktere se opet zaplatuji a flikuji jak to jde.

67857

29.8.2005 16:56

RE: HOVNO!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67857

Uveďte prosím Vás několik (nebo aspoň jeden ?) "blbuvzdorných příkladů" použití oné tzv. "Occamovy břitvy" a pak i "Hanlonovy břitvy".

Jinak k vaší protiotázce typu :Jste schopen jednoznacne dokazat, ze za tim vsim nestoji Letajici Spagetove Monstrum? . Rozumím tomu tak správně, že nehodláte uvažovat o přibližně reálných možnostech, nýbrž vcelku "zlomyslně" navrhujete irelevantní možnosti, jejichž důkazy jsou mimo naše možnosti obecně ?

Mě fascinuje, jak někdo třeba trvá na tom, že existují tzv. černé díry" - ovšem ani ty nejdou nijak rozumně dokázat, pouze zcela nepřímo a nejednoznačně. A přesto se o nich fyzikové nenuceně baví, jako by skutečně existovaly. To samé jsou třeba superstruny, membrány, 10 i více rozměrné prostory atd atp. Pane pane... co mi to navrhujete ? Ty černé díry, superstruny, membrány a vicerozměrné prostory jsou vcelku relevantní a lze se o tom bavit, o tom vašem monstru asi ne.. je to jen kapric.

68238

29.8.2005 17:43

RE: HOVNO!!!

TS 213.?.?.?

Reakce na 68238

>Uveďte prosím Vás několik (nebo aspoň jeden ?)
>"blbuvzdorných příkladů" použití oné tzv. "Occamovy
>břitvy" a pak i "Hanlonovy břitvy".

Occamova britva je princip redukce predpokladu: nedelame vice predpokladu, nez je nutne minimum, preferujeme nejjednodussi vysvetleni. Napriklad kdyz nam zmizi auto, muzeme jeho zmizeni vysvetlit jevy v dane lokalite jiz pritomnymi, tedy zlodejem nebo odtahovou sluzbou, a tyto varianty jsou dramaticky zvyhodneny oproti variantam, kvuli kterym musime zavadet dalsi prvky, napr. odneseni vozidla mimozemstany.

Hanlonova britva je specificky druh britvy Occamovy, kdy preferujeme predpoklad ze doslo k chybe oproti predpokladu ze slo o umysl. Timto napriklad uprednostnime hypotezu, ze cernobylsky reaktor vyletel do vzduchu kvuli tomu ze nekdo neco zvoral, misto toho, ze to byla mezinarodni konspirace Zelenych za ucelem diskreditace jaderne energetiky.

>Jinak k vaší protiotázce typu: Jste schopen jednoznacne
>dokazat, ze za tim vsim nestoji Letajici Spagetove Monstrum?.
>Rozumím tomu tak správně, že nehodláte uvažovat o
>přibližně reálných možnostech, nýbrž vcelku "zlomyslně"
>navrhujete irelevantní možnosti, jejichž důkazy jsou mimo
>naše možnosti obecně ?

A jake mame dukazy, ze ta potvora neni realna?

>Mě fascinuje, jak někdo třeba trvá na tom, že existují tzv.
>černé díry" - ovšem ani ty nejdou nijak rozumně dokázat,
>pouze zcela nepřímo a nejednoznačně.
>A přesto se o nich fyzikové nenuceně baví, jako by skutečně existovaly.

Neprimo a nejednoznacne? Radioastronomicka pozorovani. Pozorovani v infracervene i rentgenove oblasti. Pozorovani ohybu svetla kolem superhmotnych a jinak neviditelnych objektu. Dokonce mame i fotografii[1], a ne jednu.

Kdyz to kvaka jako kachna, vypada jako kachna, zere to co kachna, a plave po rybnice, budeme predpokladat, ze je to krecek?

>To samé jsou třeba superstruny, membrány, 10 i více rozměrné
>prostory atd atp.

Superstruny, membrany nebo korespondujici vicerozmerne objekty jsou pokusem o porozumeni fyzice, o sjednoceni tri interakci a gravitace (viz teorie kvantove gravitace). Nektere vypocty s casticemi aproximovanymi jako body nechteji fungovat.

Vicerozmerne prostory jsou jenom jeden z mnoha nastroju fyziky. Vypadava to z vypoctu.

Zatim je to hypoteza (viz rozdil mezi hypotezou a teorii), uvidime jestli to co predpovida bude odpovidat i vysledkum pozorovani jevu rozlicnych.

>Pane pane... co mi to navrhujete ? Ty černé
>díry, superstruny, membrány a vicerozměrné prostory jsou
>vcelku relevantní a lze se o tom bavit, o tom vašem monstru asi
>ne.. je to jen kapric.

A prave proto je vhodnou ilustraci, proc jsou nektere myslenkove postupy mene nez spolehlive.

[1] http://www.seds.org/hst/ngc4261.html

68243

30.8.2005 4:08

RE: HOVNO!!!

Blahnik zblaha (zavináč) sbcglobal (tečka) net 69.?.?.?

Reakce na 68238

>Mě fascinuje, jak někdo třeba trvá na tom, že existují tzv.
>černé díry" - ovšem ani ty nejdou nijak rozumně dokázat,
>pouze zcela nepřímo a nejednoznačně.

Dokazat zatim ne, pane Gejdos, ale rozumne vysvetlit urcite ano. Predpoklada to ovsem, ze osoba, ktera to chce pochopit, ma v hlave rozum a alespon minimalne se o to zajima.

68322

1.9.2005 5:41

RE: HOVNO!!!

Krakonos CDN ptacibirds (zavináč) yahoo (tečka) ca 154.?.?.?

Reakce na 68322

Me fascinujete s vasi IQ este vehementni vytrvalost . Ale kdyz von ten clovek ma taky svoji pravdu . Titulek zni HOVNO . Tuhle znate ? Smrdelo hovno malovany pecickama vykladany a fracek se mu pekne leskl . Rekni hovno kdo Te vysral , ten znal jiste fyziku ..... Uz ste to pochopil pane Blahnik ? Prece taky vyjelo z cerny diry a dalo vo sobe vedet . I bez toho aby se nekdo klanel tak az ma cuchometr skoro v (_!_) . Tak jakej dukaz este chcete ? Nebo me chcete tvrdit vopak ! [velký smích]

68634

2.9.2005 20:43

RE: HOVNO!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 68634

Já tam ten titulek nedal, tedy pokud pláčete, pak na špatném hrobě.

A k panu Blahnik a k černým dírám - měl jste doufám na mysli černou díru, co vznikne kolapsem nadobyčej otylé hvězdy ? No jistě, rozumně jde vysvětlit ledasco - zase použiji obrat:

Mě docela fascinuje, že ještě někdo neprokouknul pány vědce s celou tou slavnou Vědou ! Toto je totiž absolutní tautologický zázrak, věda je nejvymyšlenější Svatá církev vědecká !! [velký smích] Věda se nikdy nemýlí, vždy má pravdu - článek jedna. No a kdyby se přišlo na to, že tomu tak není, trochu ta svá tvrzení poopraví a jedeme dále podle bodu jedna !! [velký smích] Cosi to připomíná...

68972

3.9.2005 4:18

RE: HOVNO!!!

TS 213.?.?.?

Reakce na 68972

>Mě docela fascinuje, že ještě někdo neprokouknul pány
>vědce s celou tou slavnou Vědou ! Toto je totiž absolutní
>tautologický zázrak, věda je nejvymyšlenější Svatá
>církev vědecká !! [velký smích]

Nabidnete spolehlivejsi metodu poznani Reality. Podminkou je overitelnost vysledku a falzifikovatelnost hypotez. Pamatujte na Spagetove Monstrum.

>Věda se nikdy nemýlí, vždy má
>pravdu - článek jedna. No a kdyby se přišlo na to, že tomu
>tak není, trochu ta svá tvrzení poopraví a jedeme dále podle
>bodu jedna !! [velký smích] Cosi to připomíná...

Znate nejakou ucinnejsi metodu nez neustale postupne zpresnovani? Rozlicni panove filozofove zkouseji jine metody jiz tisice let, a nejak jim to porad nechce fungovat.

Takova obycejna vec jako je mechanika. Nejdriv se to flikovalo jak to slo. Pak prisek Newton a dal tomu solidnejsi teoreticky ramec, a fungovalo to pro prakticka pouziti bezna v te dobe. Pak prisel Einstein, kteremu newtonovska mechanika nesedela v extremnejsich podminkach, a prisel s relativitou - bez ktere by se nedaly spocitat korekce nutne napr. pro system GPS, protoze ono se to sice nezda, ale prave diky relativistickym efektum casove zakladny na satelitech ujizdeji o 38 mikrosekund za den oproti hodinam pozemnim. Za tuto dobu svetlo urazi asi 300 metru. Stejne tak se podobne efekty zacinaji uplatnovat v mikroelektronice, kde treba u 3 GHz procesoru svetlo urazi 10 cm za jeden takt hodin procesoru. Svetlo je neuveritelne pomale.

Einsteinova teorie neni definitivni, stejne tak jako nebyla Newtonova. Je jen mnohem presnejsi aproximaci Reality; Newtonovska mechanika se stale bezne pouziva, tam kde to jeji presnost dovoli. To, co prijde po Einsteinovych teoriich, nezrusi jejich pouzitelnost, stejne jako relativisticka mechanika nenarusila existujici pouzitelnost mechaniky klasicke. Relativistickou mechanikou spocitate drahu satelitu, nebo podle ni muzete stlouct dohromady zidli. Klasicka mechanika na nektere specielni typy satelitu (GPS) nestaci presnosti, ale porad jeste staci na zidli, na kterou je mechanika relativisticka zbytecne komplikovana. Obe tedy maji pravdu podle bodu 1, kazda v ramci urcitych rozsahu vstupnich velicin.

Vedecka metoda ma v sobe zabudovane mechanismy pro korekci svych vlastnich zaveru, pokud se tyto objevi v rozporu s pozorovanimi, a mechanismy pro overitelnost teorii. Aspekt, ktery napadate, neni slabina. Naopak.

Nevim jak vy, ale radsi se budu v zaverech opirat o vnitrne konzistentni par staletiletimi provereny system, nez o systemy konkurencni s prinejmensim diskutabilnimi metodologiemi, ktere mely k dispozici tisice let vyvoje bez valneho vysledku. [vyplazený jazyk]

69033

4.9.2005 22:41

RE: HOVNO!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 6

To by bylo na hodne dlouhou a misty asi znacne rozhorcenou diskusi. Abych to nemusel eventualne absolvovat, radeji to zkratim - ano, pro tuto spolecnost konzumu je veda zcela adekvatni a docela ucinny aparat postupneho zniceni planety. Ze se deje neco spatne, ze je neco v neporadku ? Podivejte se kolem sebe ! Koho to prosim Vas zajima ! [velký smích]

Hodne lidi jsem zmatl detsky prostou hadankou - predstavte si rybnik a v nem roste rakos. Ten rakos rocne zvetsi svou plochu porostu vzdy o 100% plochy minuleho roku. Cely rybnik zaroste za 20 roku - otazka zni, ve kterem roce zaroste rakosem polovina plochy rybniku ?

Nepochybuji, ze odpovite ve vterine spravne - tedy takhle to ale bude i s nasi planetou !! Nic nic a najednou prask ho - konec ! [velký smích]

69258

4.9.2005 23:06

RE: HOVNO!!!

TS 213.?.?.?

Reakce na 0

>To by bylo na hodne dlouhou a misty asi znacne rozhorcenou
>diskusi. Abych to nemusel eventualne absolvovat, radeji to
>zkratim - ano, pro tuto spolecnost konzumu je veda zcela
>adekvatni a docela ucinny aparat postupneho zniceni planety. Ze
>se deje neco spatne, ze je neco v neporadku ? Podivejte se kolem
>sebe ! Koho to prosim Vas zajima ! [velký smích]

Ach jo. Kdyz se zeptate vedcu samotnych, zjistite, ze je to obvykle zajima. Tedy s vyjimkou tech, kteri jsou na vyplatnich listinach public relations spolecnosti - ti se poznaji podle pul mile titulu pred jmenem, druhe pulky za jmenem, nazehlenych kravat a toho, ze v laboratori byli jenom kdyz se v ni nechavali fotografovat.

Ti, kterym tolik neduverujete, budou mozna ti sami, kteri vam zachrani zadek. Pokud nekdo, tak oni.

>Hodne lidi jsem zmatl detsky prostou hadankou - predstavte si
>rybnik a v nem roste rakos. Ten rakos rocne zvetsi svou plochu
>porostu vzdy o 100% plochy minuleho roku. Cely rybnik zaroste za
>20 roku - otazka zni, ve kterem roce zaroste rakosem polovina
>plochy rybniku ?

Klasicka uloha na exponencielni rust.

>Nepochybuji, ze odpovite ve vterine spravne - tedy takhle to ale
>bude i s nasi planetou !! Nic nic a najednou prask ho - konec !

Mozna ne, pokud ti nahore vcas odklepnou granty. Jak jsem zminil jiz jinde, v prototypech je uz vetsina potrebnych technologii. Jejich nasazeni do vasich znacne zjednodusenych predpokladu nejak nezapada. Stejne tak jako jine zpetnovazebne mechanismy ve vasem "modelu" chybi.

69261

27.8.2005 19:12

RE: HOVNO!!!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 67689

Obavam se, ze potkat hajzla s tech hornich 40 000 vlastnici 80% planety se nam nikdy nepostesti, a Buh je mi svedkem, ze bych se rad postavil opravdovemu nepriteli tvari tvar.

67984

25.8.2005 17:10

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

L.T. 194.?.?.?

Reakce na 67681

To o cem pisete se nazyva oligarchie. Je oligarchie spiknuti? Je nase demokracie (ted a tady) dobre maskovanou oligarchii?


67692

25.8.2005 19:26

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67692

Ano, je to oligarchie. Ale je tu oproti klasice zcela fungl-nový fenomén ! V současnosti zdá se, že pod řízením této úzké skupiny všemocných oligarchů lidstvo jako celek "páchá hromadnou sebevraždu" ! [velký smích]

Já jako typický paranoik za tím hledám samozřejmě mimozemšťany, kteří přes ony oligarchy řídí náš svět do záhuby - prostě se nás potřebují zbavit ! Rozežíráme a posíráme tuto planetu jak nějaká mimořádně agresivní plíseň - za lidstvem zůstává pouze smrdutá poušť.

Takže jsem si jist, že celá akce vymření lidstva bude velmi urychlena !

67710

25.8.2005 22:43

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

TS 213.?.?.?

Reakce na 67710

>za lidstvem zůstává pouze smrdutá poušť.

Tohle muze rict jenom nekdo, kdo nedokaze ocenit subtilni krasu extremofilnich bakterii.

67732

25.8.2005 23:59

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

oji 194.?.?.?

Reakce na 67732

A to nemluvím o filozofii "houby".

67743

26.8.2005 17:13

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67732

[chechtot]
Ale ono je to nakonec jedno. Totiž lidstvo je pro aktuální život pořád ještě stále méně škodlivé, než kupříkladu výbuch supernovy někde "kousek vedle" ! [velký smích]

67828

26.8.2005 4:12

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

baba_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 67710

Nic si z toho nedělejte, paranoici prý žijí déle. [mrknutí jedním okem]

67763

26.8.2005 18:56

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

kema 207.?.?.?

Reakce na 67763

>Nic si z toho nedělejte, paranoici prý žijí déle. [mrknutí jedním okem]

Blbost. Nic si nenamlouvejte.
Paranoia je dusevni nemoc. A dusevni a fyzicke zdravi jsou prakticky to same.

67845

26.8.2005 19:06

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

TS 213.?.?.?

Reakce na 67763

>Nic si z toho nedělejte, paranoici prý žijí déle.

Je to "paranoia", nebo "awareness"?

67848

27.8.2005 3:01

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

kema 207.?.?.?

Reakce na 67848

>>Nic si z toho nedělejte, paranoici prý žijí déle.
>
>Je to "paranoia", nebo "awareness"?

Paranoia.

67894

25.8.2005 22:15

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 67692

Tento komentář, či otázky, jak to kdo vidí, považuji za nejpodstatnější z celé diskuze.

67727

29.8.2005 7:04

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

kema 207.?.?.?

Reakce na 67727

>Tento komentář, či otázky, jak to kdo vidí, považuji za
>nejpodstatnější z celé diskuze.

Dekuji.

68197

29.8.2005 20:49

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 68197

>>Tento komentář, či otázky, jak to kdo vidí, považuji za
>>nejpodstatnější z celé diskuze.
>
>Dekuji.
>
Nemáte zač, kema. Vy můžete dostat kredit za cokoliv z Vaší hlavy jen od členů posádky Lehovy kadibudky, nebo když ho ukradnete. Můj výše uvedený komentář nepatří Vám, ale panu L.T., příspěvek 67692, jak očíslování příspěvků naznačuje.

68254

31.8.2005 6:31

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

kema 207.?.?.?

Reakce na 68254

>Nemáte zač, kema. Vy můžete dostat kredit za cokoliv z Vaší
>hlavy jen od členů posádky Lehovy kadibudky, nebo když ho
>ukradnete. Můj výše uvedený komentář nepatří Vám, ale
>panu L.T., příspěvek 67692, jak očíslování příspěvků
>naznačuje.

Dobre,ja zkusim napsat, ze za holocaust muzou sami Zidi.
To me pak pochvalite, zejo?

68456

25.8.2005 19:17

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 67681

>Oproti demokracii je z hlediska minimalizace škod na
>společnosti mnohem lepší a kontrolovatelnější
>monarchistická vláda. V monarchii je lidem na očích monarcha,
>jako neúplatný nositel zákonnosti, malichernostmi neomezený
>vykonavatel moci, osoba hluboce vázaná pocitem odpovědnosti za
>národ.

No něco podobného také máme a to v podobě doživotně jmenovaných a nikomu neodpovědných soudců.

Některým lidem se to nelíbí.

67708

25.8.2005 20:10

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67708

Tak jsem to nemyslel. Mám na mysli stát, který sakumpikum patří tomu monarchovi. Ovšem za určitých zcela jasně a striktně definovaných podmínek, čili taková trochu konstituční monarchie. A ty podmínky by se týkaly skutečně hlavně kvalifikovanosti onoho monarchy.

V takovém systému vzniká obapolný vztah monarcha - národ. Monarcha je osvícený a vytváří podmínky, rámec kvalitního života v monarchii. Národ je tomu rád, má svého monarchu v lásce a nedá na něj dopustit. Je to pohádka ? Asi jo, ale krásná. Ale možná, že i uskutečnitelná. Totiž pořád je lepší mít jednoho jasně definovaného a odpovědného vládce, než tu dnešní bandu prolhaných a korumpovaných politiků, kteří slouží kdoví komu, za nic prý nemohou a národu pomohou jen málokdy ! [velký smích]

67717

26.8.2005 0:26

Monarchie?

Nori Kazu norikazuokamoto (zavináč) seznam (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 67717

Vaše vize nahrazení demokracie monarchií je zajímavá, nicméně:
1) v čem by byl ten hlavní rozdíl oproti minulosti?
2)Nebo už tu skutečně byl systém, který byl lepší, než ten současný?
3)Byla podle vás demokracie slepá větev?
Myslel bych si ale, že určitě najdete v dějinách pár ukázek států, kde kapitalismus nahradil feudalismus dříve, než demokracie monarchii.
4)Byl toto ten ideální stav?
5)Proč tedy nepřežil?
6)A opravdu žádný takový nepřežil?
7)A pokud přežil, jaká je jeho pozice oproti jiným zemím, jak jsou na tom tamní podanní?
Chápu, že demokracie může být ve skutečnosti skrytou diktaturou.
8)Jaký je ale rozdíl mezi monarchií a diktaturou?
9)Není monarchie pouze dědičnou diktaturou?
10)Opravdu je výměna zparchantělé "demokratické" garnitury těžší, než výměna zvrhlé diktatury.

Souhlasím s tím, že není nad osvícenou vládu, ať se k moci dostane jakkoliv.
Ovšem zkuste najít systém, který bude generovat osvícené panovníky.
Pak jsem ochoten demokracii zavrhnout.
Ale z dlouhodobého hlediska se, alespoň prozatím, ukazuje výhodnější budovat promyšlený systém co nejvšeobecnějšího rozdělení moci. Absolutní rovnost je utopie, ale tím nejdokonalejším systémem je zatím demokracie. Je ovšem potřeba ji okrájet od nánosů posledních 40ti let!

67746

26.8.2005 16:32

RE: Monarchie?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67746

ad1)Bylo by to postaveno na preambuli, že onen monarcha je tu pro národ a národ pro svého monarchu ! V minulosti to bylo z milosti Boží a lid v tom neměl nárok nějak vrtat, bylo to takto zacementováno.
ad2)Byl ! Ve starověkém Izraeli v tzv. "období soudců". Byl to kněžský stát, jehož hlavou byl formálně Bůh. Fungovalo to velmi obstojně ! [smích]
ad3)Nikoliv, není to slepá větev. Je to anti-bypas, čili antizkratka, ovšem poučná a patrně nutná. Kapitalismus je slepý výhonek, respektive je to poslední výhonek slepé větve, jež vypučela na základě myšlenky osobních prospěchů. Alias ono známé hamty hamty, ať mám víc než tamty!
ad4)Mimo starověký Izrael nikdy nebyl ideální stav. Píše se i ve Starém Zákoně - až lidstvo vyzkouší všechny formy vlády jako nevyhovující, znovu sestoupí "Království Boži" na Zemi = vláda Boží ! A špatně to začalo v okamžiku - ..a dávám vám tuto zemi na dobu od Olám po Olám....milujte se a množte se (perte se a žerte se ! [velký smích] ).
ad5)ad6)ad7)Ani nebyl.
ad8)Žádný - Vy patrně vycházíte z toho, že diktatura je špatná - ale nic jiného vlastně ani neznáme !!
ad9) Je !
ad10) Nesporně !

Zvláštní povahovým rysem člověka obecně - tedy všech lidí - je určitá stádnost, náchylnost k hamižnosti a to především ve vztahu ke zlatu. Vidím v tom dědictví z doby stvoření člověka. Sice byl stvořen podle svých tvůrců - k obrazu svému stvořil Bůh člověka - ale byli jsme dopředu omezeni (viz Popol Vuh) pro specifický úkol ! Měli jsme poslouchat = stádnost, kopat zlato a odevzdávat Bohu = hamižnost, Anunaki potřebovali zlato pro odvrácení ekologické katastrofy na jejich domovské planetě (viz Zecharia Sitchin, "12. planeta"[mrknutí jedním okem]. Dědičný hřích není hřích lidstva, nýbrž hřích našich tvůrců - Anunaki - neměli právo nás takto "zdokonalovat".

67822

26.8.2005 0:36

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

ja_david 160.?.?.?

Reakce na 67717

No ona teoreticky existuje i jina pohadka. Pohadka jmenem prima demokracie a plna transparentnost statni spravy. Pohadka o monarchovi ma jednu vadu predpoklada dobreho monarchu, coz bychom i v historii nalezli. Ale problem vidim v nastupci umreleho. Dobry monarcha otec, neznamena dobry monarcha syn/dcera. Jak pak vybrat toho spravneho nastupce? Volby? Ale to uz jsme tam kde jsme. Pohadka o prime demokracii ma ale taky velkou vadu, nebude fungovat pro vetsi pocet lidi, jelikoz tito se nedohodnou.
Prave jsem docetl vase prispevky z jinych vlaken a vy predpokladate celkem radikalni snizeni populace lidstva. Z pramenu jste zminil take Sitchina. Nepsal on take o navratu planety Nibiru, ci Mardok (uz si nepamatuji nazev), ktera se ma priblizit kazdych 3600 let? Tak treba tu velkou valku uz ani nestihneme. [smích] Ostatne by mne zajimalo, pokud se podobny scenar naplni, jake spolecenske zrizeni zavladne u prezivsich. V mensich skupinach, rekneme do 200 lidi, uz by prima demokracie mohla dobre fungovat. Nemyslim tim ve smyslu tvorby novych zakonu. Co se tyce zakonu shodnu se s vami, ze desatero plne staci (opet cerpam z vasich predchozich prispevku). Pro jeste vyspelejsi jedince pak staci zakon jeden, chovat se k ostatnim tak jako sam k sobe.
No uvidime, jak dopadne konec listopadu a zacatek prosince tohoto roku. Snad jeste spoustu let budeme moci diskutovat o tom zda demokracie ano, ci ne.

67748

26.8.2005 17:29

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67748

Dobrý monarcha dokáže zplodit nebo eventuálně adoptovat a posléze vychovat dobrého dědice. Viz starověk v Číně ! Tam to řešili neskutečně demokraticky, vládnoucí císař si našel moudrého nástupce, ani to nebyl nikdo z rodiny ! [smích]

Snížení populace lidstva je již neodvratné a nemusí to ani souviset s nějakou přírodní katastrofou. Jenže ani tomu se zřejmě nevyhneme, tedy alespoň proroci ze všech koutů světa naznačují vcelku bez obalu, že popud příjde zvenčí a bude to nějaká přírodní katastrofa, která vše nastartuje.

Nakonec Ježíš to docela popsal zřetelně, proč tomu nevěřit ? Byl bych nerad, abych vypadal jako někdo, kdo propadnul typické časové sebestřednosti ! Lidi totiž mají vcelku logicky tendenci to svoje období života považovat za nějak důležité a ty ostatní časy považuje za vcelku nenuceně nudnou dobu, kdy se nic nedělo.

Jenže, mohl bych napsat stránky a stránky textů s důkazy zcela nevyvratitelnými, že skutečně se nejedná o tuto chybu - tedy sebestřednost v čase. Jsou indicie, které jsou zcela jasné a mnohými metodami a způsoby se lze dobrat zrovna této naší doby, coby doby katastrofy a konce nám známého uspořádání světa !

67831

26.8.2005 18:48

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

ja_david 160.?.?.?

Reakce na 67831

Monarcha, ktery by si vybral naslednika opravdu pouze pro dobro sveho naroda by musel byt velmi zvlastnim clovekem se schopnosti potlacit prirozenou sobeckost a nesmel by nikdy podlehnout opajenim se vlastni dulezitosti a moci. Bohuzel neznam cinskou historii, ale zajimalo by mne zda v tomto zrizeni existovala moznost odvolani chybujiciho monarchy vyvolane zezdola a to bez nasilnosti typu revoluce. Pokud ne, neni pak monarchie spise jakousi konzervou bez moznosti vyvoje, zato s jistotou zkazeni se v case? Obdobnou otazku bych mohl polozit pro obdobi soudcu, ktere jste zminil vyse. Osobne vidim dalsi mozny smer vyvoje v ukonceni hiearchii, ve spolecnosti decentralizovane, informacni a linearni.
Premysleni o konci sveta(velke zmeny) je urcite prinosne, ve smyslu nalezeni pricin a dani moznosti napravy. Ale samotna informace o konci ma asi stejny vyznam jako vedomi, ze me kazdy den muze prejet auto. Otazkou zustava, zda uz nejsme uprostred silnice a ono pomyslne auto neni prilis blizko na to aby stacilo zabrzdit. Myslim, ze drobnou utechou v takove situaci muze byt, ze vesmir zna i jine hodnoty nez-li 0 a 1. Proroci mohli videt auto a mohli videt nas uprostred silnice. Zbytek uz zahledli stezi, sam jste jinde psal, ze svet je deterministicky a zaroven takovy neni. Obcas si pisi nejake programky a pomerne casto se stava, ze ackoliv jsem si nove napsany algoritmus nekolikrat precetl a nabyl presvedceni o jeho spravnosti, po spusteni jsem obdrzel vyjimku, jejiz pricinou byla napr. chybejici carka a nebo mi proste vypadne elektrika. Vysledek stejny, dle vsech prechozich zkoumani to melo fungovat a nestalo se. [smích]

67842

29.8.2005 17:07

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67842

Inu, taky onen monarcha ví, že nic jiného, než služba národu se od něj nečeká a taky ví, že mu národ v tom případě s láskou dopřeje cokoliv bude chtít. A dobrý monarcha nebude chtít nikdy cokoliv ve smyslu všechno - je to dobrý monarcha totiž.

Odvrácení člověka ze "špatné cesty" je odvislé od toho, že si tento člověk uvědomí do morku kosti, že umře! Kvůli tomu by se touto myšlenkou měl zaobírat. Není to totiž nic moc jednoduché. Vaše reakce mi ukazuje, že Vy si to ještě neuvědomujete.

68240

29.8.2005 18:47

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

ja_david 160.?.?.?

Reakce na 68240

Pak ale vaše představa dobreho monarchy predpoklada bezchybneho cloveka. Opravdu si myslite, ze muze existovat bezchybny clovek? Pokud nebude monarcha a vsichni jeho naslednici bechybny, nemuze monarchie dobre fungovat.

Nevim, zda me uvedomeni si faktu ze clovek je bytost kracejici ke smrti (jak pise muj oblibeny Castaneda) muze byt argumentem proti memu tvrzeni, ze veci se muzou udat i jinak nez hlasaji proroci.

Kdyz si predstavim, ze mne zitra muze prejet auto, nebo mi za minutu muze spadnout strop na hlavu, co je pak proti tomu nejaky prorok?

68247

26.8.2005 3:59

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

baba_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 67681

Něco podobného jsem četla v knížce Mein Kampf. Samotnou mě vyděsilo, jak mi ta myšlenka jediné zodpovědné osoby v čele státu přišla správná. Bohužel všichni víme, jak to tenkrát dopadlo. V žádném případě Vás však, pane Gejdoši, nechci nazvat fašistou. Jen ještě nikdo nepřišel na nějaký mustr, podle kterého by se takováto osoba vybírala. Kdo ohlídá hlídače, že.
A co se toho otrokářství týče, to podepisuji. Nevím, co je tak skvělého na systému, kdy člověk jen proto, aby pokryl základní životní potřeby své a svých dětí, musí pracovat "od nevidím do nevidím". Možná mám nadstandartní potřeby. Nestačí mi jen jíst, pít, spát, dýchat. Chci i vědět. Otázkou zůstává, jak dlouho nám to ONI dovolí.

67760

25.8.2005 16:41

Zastavte to prosím !!!

Jan Schwangmeier 62.?.?.?

Pane Stworo,
jsem Vaším čtenářem téměř od založení Zvědavce. Myslím si, že zápalem pro Islám a zveřejňováním článků podobným tomuto přicházíte o mnoho čtenářů a také si myslím, že již zcela ztrácíte soudnost. Je mi to líto, ale úroveň
Zvědavce je v současnosti tak nízko, že to už snad nemůže být horší. Zamyslete se prosím nad slátaninami chorých mozků, které zveřejňujete. Je jedno, že tito lidé mají vysokoškolské tituly, diplom z vysoké školy nením patent na rozum - chorý mozek zůstává chrým mozkem.

67686

25.8.2005 18:05

RE: Zastavte to prosím !!!

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 67686

Milý Jene,

Chápu vás. Možná by vám více vyhovoval Neviditelný pes, Reflex nebo jiné podobné oficiálně neoficiální, ve skutečnosti mainstreamové periodikum. Tam nikdy nic takového nenajdete. A navíc tam zaujímají k islámu ten správný (=bushovsko-sionistický) přístup.

67698

27.8.2005 19:15

RE: Zastavte to prosím !!!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 67698

Rekl jste to i za me, i kdyz ja jsem z te nove chore generace na Zvedavci. [mrknutí jedním okem]

67985

25.8.2005 18:52

RE: Zastavte to prosím !!!

TS 213.?.?.?

Reakce na 67686

>Myslím si, že zápalem pro Islám a zveřejňováním článků
>podobným tomuto přicházíte o mnoho čtenářů a také si
>myslím, že již zcela ztrácíte soudnost.

Zapal pro Islam? Kde? Ja zatim videl akorat kritiku pokusu o export demagokracie na kridlech krizujicich strel.

>Zamyslete se prosím nad slátaninami chorých
>mozků, které zveřejňujete. Je jedno, že tito lidé mají
>vysokoškolské tituly, diplom z vysoké školy nením patent na
>rozum - chorý mozek zůstává chrým mozkem.

Co konkretne je spatne na tomhle specifickem clanku? Konsolidace vlastnictvi medii a jeji vliv na kvalitu a nestrannost zpravodajstvi byla popsana jiz v mnoha zdrojich. Ovlivnovani ekonomiky mezinarodnimi bankami, zejmena v pripadech rozvojovych zemi, taktez. To ze se vam neco nelibi, neznamena, ze to nutne musi byt chybne. Jake mate argumenty (prosim vcetne citace zdroju)?

67701

25.8.2005 19:26

RE: Zastavte to prosím !!!

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 67686

>Myslím si, že zápalem pro Islám a zveřejňováním článků
>podobným tomuto přicházíte o mnoho čtenářů a také si
>myslím, že již zcela ztrácíte soudnost. Je mi to líto, ale
>úroveň Zvědavce je v současnosti tak nízko, že to už snad nemůže
>být horší.

No a já si myslím pravý opak. Na Zvědavce čtenáři rádi chodí, protože to, co zde, se jinde v tak koncentrované podobě nenajde. Jak v článcích, tak v diskuzi.
Pokud by Zvědavec psal to samé, co ostatní e-ziny, tak by nebyl důvod sem chodit.


>Zamyslete se prosím nad slátaninami chorých
>mozků, které zveřejňujete. Je jedno, že tito lidé mají
>vysokoškolské tituly, diplom z vysoké školy nením patent na
>rozum - chorý mozek zůstává chrým mozkem.
Je na zvážení, zda chorý mozek je mozek myslící nebo mozek nemyslící. Podle mě je nemocný právě ten nemyslící, co jen papouškuje řeči z televize.

67711

26.8.2005 4:07

RE: Zastavte to prosím !!!

baba_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 67686

Mohl byste být konkrétní, co podle Vás je slátaninou, a co naopak není, včetně důvodů, které Vás k těmto závěrům vedly?

67762

25.8.2005 17:26

aristoteles

cremaster cremaster (tečka) dartos (zavináč) seznam (tečka) cz 147.?.?.?

Obsazování funkcí losem se považuje za demokratické, výběrem za oligarchické!
(Politika, 1294)

67695

27.8.2005 19:17

RE: aristoteles

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 67695

Mate pravdu volba je dulezita vec, otazka zni zda nam obycejnemu plebsu vyvoleni jeste ponechali nejakou alternativu na vyber.

67987

25.8.2005 18:29

ano

Honza 82.?.?.?

Nevím jestli je skutečnost bližší přímo článku, nebo prvnímu příspěvku, každopádně v zásadě souhlasím s oběma. Proč ale teda nepřesedláme na další vývojový stupeň demokracie. V dnešní době internetu může přece rorhodovat kadý, večer doma po práci a ne ti tzv demokratičtí vůdci

67699

25.8.2005 19:03

RE: ano

Martin 193.?.?.?

Reakce na 67699

to nepůjde, protože by nás naši demokraticky zvolení vůdci raději zabili, než by to dopustili.

67704

25.8.2005 19:28

RE: ano

Honza 82.?.?.?

Reakce na 67704

samozřejmě

67712

25.8.2005 19:45

RE: ano

TS 213.?.?.?

Reakce na 67704

>to nepůjde, protože by nás naši demokraticky zvolení vůdci
>raději zabili, než by to dopustili.

Mirumilovnejsi varianta je pomalu a postupne vybudovat prislusnou IT infrastrukturu pod jinym ucelem, ale postavenou na technologiich ktere jsou dostatecne "dual-use", a dostatecne decentralizovane aby se nedaly snadno eliminovat bez vedlejsich skod neakceptovatelnych pro protivnika samotneho. Pak protivnika postavit pred hotovou vec. Hlavne se neptat a nezadat o povoleni - letet pod urovni protivnikova radaru, dokud nedosahneme kriticke velikosti.

Algoritmy pro kryptograficke zabezpeceni prime demokracie jiz existuji[1]. Masove akce svolavane pomoci mobilnich komunikacnich technologii take jiz nejsou neobvykle[2]. Stejne tak algoritmy pro infrastrukturu anonymnich plateb existuji taktez[3].

[1] Bruce Schneier: Applied Cryptography
[2] Howard Rheingolds: Smart Mobs
[3] http://www.chaum.com/articles/Achieving_Electronic_Privacy.htm

67713

26.8.2005 19:20

RE: ano

kema 207.?.?.?

Reakce na 67699

>Nevím jestli je skutečnost bližší přímo článku, nebo
>prvnímu příspěvku, každopádně v zásadě souhlasím s
>oběma. Proč ale teda nepřesedláme na další vývojový
>stupeň demokracie. V dnešní době internetu může přece
>rorhodovat kadý, večer doma po práci a ne ti tzv
>demokratičtí vůdci

Ja vam povim proc.
Kdyz se nekoho jeden den zeptate jestli chce nizsi dane, druhy den jestli chce levnejsi koralku, treti den jestli chce lepsi skolstvi a zdravotnictvi, vzdycky odpovi ano.
Zkuste se ho ale ctvrty den zeptat, kde na to vzit penize. Odpovedi se nedockate.
A proto drahy pane nemame demokracii primou, ale demokracii parlamentni. [oči v sloup]

67850

27.8.2005 19:23

RE: ano

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 67850

Opravdu. Mozna je to vec nazoru, ale ja z toho, ze 80% zdroju ovlada 40 000 lidumilu radosti neposkakuju. Ani propad ISEW na uroven 50-tych let nepovazuju za progres. A to, ze nekdo chce ovlivnovat svobodu nazoru k obrazu svemu me desi. Stejne tak me smrdi, ze idealni by bylo zredukovat lidstvo na nejake 2 mld jedincu. Co bude s tema ctyrma nadbytecnyma miliardama? [překvapení] [překvapení]

67988

27.8.2005 21:02

RE: ano

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67988

Pane Rene, kouknou se na to ! [smích]

http://www.radioliberty.com/stones.htm

Tam se mluví jen o 0,6 miliardě - tedy je to ještě větší drasťák ! A zřejmě se zde alespoň pro mě poprvé projevilo to cosi docela očitě a rozumně programově. Ostatně je evidentní, že současný stav je prostě neudržitelný, něco jako Soudný den by se již docela hodilo, ne ? [velký smích]

67998

29.8.2005 1:39

RE: ano

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 67998

Kdyz zmaknou ctyri mld, tak pet a pul je pouze maly technicky zadrhel. [zahanbení]

68166

25.8.2005 18:50

Demokracie

Modráček 213.?.?.?

Demokracie je možná iluze, ale lepší společensko - ekonomický systém zatím nikdo nevymyslel. Komunismus je slepý konec a fašismus je v jistém slova smyslu dokonce krok zpět. Prostě momentálně nic lepšího není - osobně bych se přiklonil ke zvyšování prvků přímé demokracie 'a la Svizzera. Pokud jde demokracii z čistě filozofického úhlu pohledu, doporučuji přečíst si v Orwellově knize 1984 pasáž o Těch nahoře, Těch uprostřed a Těch dole v "Goldsteinově knize". Popis je přesný a obávám se, že tomu nikdy nebude jinak. Pohyb kapitálu je jen jedním z průvodních jevů této skutečnosti.

67700

25.8.2005 19:13

Politika a kvalifikace

TS 213.?.?.?

Kdyz chci pracovat na vysokem napeti (nebo treba i delat obycejny 220V rozvod), mel bych mit zkousky z prislusnych vyhlasek. Svareci taky maji mit zkousky. Dokonce i na blbe rizeni auta po nas chteji ridicak. I na mnozstvi zivnosti je potreba relevantni kvalifikace.

Ale na rizeni statu, cinnost ktera prinasi rizika mnohem vetsich skod nez cokoliv popsane vyse, zadne zkousky ani kvalifikacni osvedceni potreba nejsou.

Neni to nejak divne?

67707

25.8.2005 19:22

RE: Politika a kvalifikace

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 67707

Tohle je velmi dobrý postřeh. Také už nad tím nějakou dobu přemýšlím.

67709

25.8.2005 20:11

RE: Politika a kvalifikace

Tom 24.?.?.?

Reakce na 67707

>Kdyz chci pracovat na vysokem napeti (nebo treba i delat obycejny
>220V rozvod), mel bych mit zkousky z prislusnych vyhlasek.
>Svareci taky maji mit zkousky. Dokonce i na blbe rizeni auta po
>nas chteji ridicak. I na mnozstvi zivnosti je potreba relevantni
>kvalifikace.

>
>Ale na rizeni statu, cinnost ktera prinasi rizika mnohem vetsich
>skod nez cokoliv popsane vyse, zadne zkousky ani kvalifikacni
>osvedceni potreba nejsou.

Ani licencovaný blbec není zárukou správného rozhodování.

Možná by bylo ku prospěchu věci, kdyby řidiči státu usedali v elektrických křeslech. Možnost povzbudit svého politika elektrickým šokem, by pak měl každý občan státu.

67718

25.8.2005 21:48

RE: Politika a kvalifikace

TS 213.?.?.?

Reakce na 67718

>Ani licencovaný blbec není zárukou správného rozhodování.

I mistr tesar se utne (a naopak i dobra vec se da udelat bez papiru). Ale kvalifikacni zkousky uz davaji urcitou sanci, ze dotycny bude mit alespon castecne poneti o tom, co dela. Specielne u politiku v aktivni sluzbe by se hodilo dukladne proverit jejich uroven znalosti, risk-managementu a logiky pred nastupem do funkce, a pak kazdych pul roku retestovat uroven jejich kontaktu s realitou.

>Možná by bylo ku prospěchu věci, kdyby řidiči státu
>usedali v elektrických křeslech. Možnost povzbudit svého
>politika elektrickým šokem, by pak měl každý občan státu.

Ve spojeni s povinnou ucasti papalasu na zasedanich by to mohlo byt i efektivni.

Nemusel by na tom tratit ani komercni sektor. Stacilo by porad VyVoleni nahradit poradem VySokovani, jen s minimalnimi modifikacemi - vcetne SMS hlasovani o tom, koho elektrostimulovat k lepsim pracovnim vykonum.

67721

26.8.2005 13:10

RE: Politika a kvalifikace

Tom 24.?.?.?

Reakce na 67721

>I mistr tesar se utne (a naopak i dobra vec se da udelat bez papiru). Ale kvalifikacni zkousky uz davaji urcitou sanci, ze dotycny bude mit alespon castecne poneti o tom, co dela.

Částečné ponětí ovšem zvyšuje riziko náhlého procitnutí. Nečekaně zapracovavší mozek pak může politika zcela vyřadit z provozu.

>Specielne u politiku v aktivni sluzbe by se hodilo dukladne proverit jejich uroven znalosti, risk-managementu a logiky pred nastupem do funkce, a pak kazdych pul roku retestovat uroven jejich kontaktu s realitou.

Ano, kupříkladu výsledky retestace na detektoru lži, porovnané s popularitou politika, by byly směrodatným ukazatelem spokojenosti občanů. Ukázaly by totiž, které lži jsou u lidu nejoblíbenější.

67797

26.8.2005 13:29

RE: Politika a kvalifikace

TS 213.?.?.?

Reakce na 67797

>Částečné ponětí ovšem zvyšuje riziko náhlého
>procitnutí. Nečekaně zapracovavší mozek pak může politika
>zcela vyřadit z provozu.

Pokud se jich probere dost najednou, muze se dynamika systemu zmenit ve prospech "probuzenych".

>Ano, kupříkladu výsledky retestace na detektoru lži,
>porovnané s popularitou politika, by byly směrodatným
>ukazatelem spokojenosti občanů. Ukázaly by totiž, které lži
>jsou u lidu nejoblíbenější.

To se dneska dela tak, ze se najme PR agentura, a ta uz sama udela pruzkumy co lide chteji slyset. To se jim pak rekne, a dotycny je zvolen. Coz take vysvetluje, proc jsou si politici pred volbami tak podobni - agentury jimi najate provedly pruzkumy peclive, v souladu s metodologii, dostaly shodne vysledky, a papalasi dostali podobne instrukce.

Jinak radsi pouzit fMRI, polygraf je nespolehlivy a da se lip oblbnout.

67800

25.8.2005 21:49

RE: Politika a kvalifikace

Samotář 213.?.?.?

Reakce na 67718

V tomto případě by přímý přenos z parlamentu nebo sněmovny neměl chybu [chechtot]

67722

26.8.2005 4:32

RE: Politika a kvalifikace

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 59.?.?.?

Reakce na 67718

Tome
vy nechcete vubec politiky, ze je chcete vsechny "vyhubit" na elektrickych kreslech? [smích]

67764

26.8.2005 19:22

RE: Politika a kvalifikace

kema 207.?.?.?

Reakce na 67707

>Kdyz chci pracovat na vysokem napeti (nebo treba i delat obycejny
>220V rozvod), mel bych mit zkousky z prislusnych vyhlasek.
>Svareci taky maji mit zkousky. Dokonce i na blbe rizeni auta po
>nas chteji ridicak. I na mnozstvi zivnosti je potreba relevantni
>kvalifikace.
>Ale na rizeni statu, cinnost ktera prinasi rizika mnohem vetsich
>skod nez cokoliv popsane vyse, zadne zkousky ani kvalifikacni
>osvedceni potreba nejsou.

>Neni to nejak divne?

Ani potencialni rodice nemusi delat zadne zkousky. Pritom vychova ditete je jednou z nejslozitejsich cinnosti. [zmaten]

67852

27.8.2005 19:26

RE: Politika a kvalifikace

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 67852

Pravda, ale cizi rodice musi prekonat muj odpor, aby me vnutili neco s cim nesouhlasim, pripadne mne vzali neco ceho se neminim vzdat.

67989

27.8.2005 19:32

RE: Politika a kvalifikace

TS 213.?.?.?

Reakce na 67989

>Pravda, ale cizi rodice musi prekonat muj odpor, aby me vnutili
>neco s cim nesouhlasim, pripadne mne vzali neco ceho se neminim
>vzdat.

Navic rodice nemaji k dispozici policii a armadu, a kdyz jim budete vzdorovat, nezavrou vas do sklepa na deset let a nezastreli vas kdyz se budete zatceni branit.

67992

25.8.2005 19:47

Iluze?

Gdosy 85.?.?.?

Na domokracii vám stačí jediná věc. Tou věcí jsou lidé. Pokud se zamyslíte, pak přijdete na to, že demokracie je to, co si lidé přejí a přesně takový je svět v němž žijem. Bohužel. [smích]
1.) Pokud máte peníze můžete vládnout lidem
2.) Pokud máte peníze můžete zabíjet
3.) Pokud máte peníze můžete utvářet zákony
4.) Pokud máte peníze .............
Vy nechcete peníze?

67714

25.8.2005 22:38

Makow

Emma Bovary 62.?.?.?

Ten Makow je takovej dědula co žije kdesi v Kanadě a na tom svým webu produkuje různý konspirační teorie. Oblíbili si ho hlavně na propu tam ho uveřejnujou skoro pořád. Když už nic tak Makow je potvrzením že i Žid může být hlupák. V podstatě je to bezvýznamná nula jakých se v cyberprostoru pohybují mraky zasluhující jen schovivavý úsměv.

67730

26.8.2005 2:29

RE: Makow

albert 192.?.?.?

Reakce na 67730

>Ten Makow je takovej dědula co žije kdesi v Kanadě a na tom
>svým webu produkuje různý konspirační teorie. Oblíbili si
>ho hlavně na propu tam ho uveřejnujou skoro pořád. Když už
>nic tak Makow je potvrzením že i Žid může být hlupák.

Kdyby nejaky gojim se vyjadroval tak jako (velmi znaly a obeznameny) p. Makow, tak by urcite byl automaticky oznacen za "antisemitu". Ale jelikoz Makow se pocita za zida, tak pane Bowary, nemel by jste ho namisto za hlupaka radeji ostemplovat za "self hating jew" ??
Kdyz KDOKOLIV (bez ohledu na rasu, narodnost, nabozenstvi, kulturu, etnikum) muze byt, ci se muze STAT, zidem, tak proc i "hlupak" by nemohl byt zidem ?

Znamy americky zid kolumnista Paul Greenberg vcera ve svem clanku podal genialni vysvetleni na otazku "co je to zid" :

Arkansas Democrat-Gazette.
"It's all in the Jewish family"
The Hillel center at the University of Missouri was the only Jewish game in town when, more years ago than I care to think about, I was its student president.
There was no Jewish congregation in Columbia, Mo., back then, so when a church would come looking for someone to talk about Judaism to a Sunday School class, I'd be the one sent. One question always arose:
What are the Jews exactly -- race, religion, culture, nationality, ethnic group?
None of the usual, neat categories really fit, until I hit upon one that was familiar to everybody in the class: "We are," I explained, "a FAMILY."

Ani rasa. Ani nabozenstvi. Ani kultura. Ani narodnost. Ani etnikum. Ale "FAMILY" ... [překvapení]

67752

27.8.2005 19:28

RE: Makow

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 67730

V poradku madam Bovary, tak budte neshoviva mrknete ockem na clanek a konkretne mne ukazte tu pomatenost, nerad bych zestarnul prilis brzo na pomateneho dedulu v matrixu, jak vi rikate.

67990

25.8.2005 22:42

Těch iluzí je víc...

krysa 81.?.?.?

..ostatně doporučuji k přečtení např. i Viktor Farkas "Kdo ovládá svět" což vyšlo i česky... taky něco napsal o spiknutí bankéřů, ale to už česky pro jistotu nevyšlo...

67731

25.8.2005 23:34

Nejlip to napsal

Krakonos CDN ptacibirds (zavináč) yahoo (tečka) ca 154.?.?.?

pan Hasek v dobrym vojaku Svejkovi . Pamatujou si babo , ze nase vrchnost pamatuje jen na svou kapsu ........ :lol Za komancu v CSSR snad muselo platit pravidlo , ze s kovanym a korunovanym se vytira (_!_) nejlip .... [chechtot]

67736

26.8.2005 5:25

Kontrolni otazka:

zap 65.?.?.?

a za co ze bojuji chlapci a devcata na piskovisti (v Iraqu), kdyz "demokracie je iluze"? Nemel by jim nekdo rict....?

67767

26.8.2005 7:09

RE: Kontrolni otazka:

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 67767

>a za co ze bojuji chlapci a devcata na piskovisti (v Iraqu).....?
No prece za žold [cool]

67769

26.8.2005 13:34

RE: Kontrolni otazka:

zap 65.?.?.?

Reakce na 67769

Ano, a prave tak delame i my. Na kazdem miste ve spolecnosti, kde se nachazime, jsme zapojeni v systemu.

Uvazme praci nekoho (jiste zajimavou a tvurci) kdo pracuje rekneme v technice projekcnich systemu (reklama, trenink, propaganda vseho druhu...), je on v podstate zasadne jiny, nez ten na 'ostri rezneho nastroje' v Iraqu? Dostane za to take zaplaceno! O dopadu vysledku a pouziti vysledku jeho prace nemysli. A tak muzeme jit od jedna profese k druhe...

Ale o tom moje otazka nebyla ... [mrknutí jedním okem]

67802

26.8.2005 9:23

re: demokracie a jiný systém

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

To, že se tvrdí, že neexistuje lepší systém, jako demokracie, neb ho nikdo nevymyslel, tvrdili patrně už otrokáři o svém systému. Tj. to neznamená, že se takový systém vymyslet nedá. Jenže: pak by se patrně zjistilo, že valnou většinu politiků a úřadů máme uplně na hovno a akorát do toho strkáme prachy, přičemž oni si dělají co chtějí, hrabou peníze a vymýšlí za ně kokotiny prvního řádu.
No a z toho by logicky vyplynulo, že by "demokratičtí politici" takový systém označili za teroristický, neb rozhodně stejně jako ten otrokář nehodlají přijít o svoje koryta.
Ostatně se domnívám, že je na čase takový systém vymyslet dokud to ještě jde, jinak až budem mít jednu světovou vládu, budem v prdeli, ať už bude jakákoli, neb pokud něco budou řídit jen "politici" a "úřady", může to být už leda horší a horší! Což už ostatně je...

67778

26.8.2005 9:59

ŽID

qp 212.?.?.?

Výborně! A nezapoměňte, že za vším stojí velký ŽID, který tahá za provázky a my se jen pohybujem jak on píská!

...ale tohle už jsem někde slyšel...

Heil!

67784

27.8.2005 19:30

RE: ŽID

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 67784

Zrejme statistika tech 40 000 vyvolenych na etnickem zaklade bude nepristupna, nu coz Shalom.

67991

26.8.2005 11:27

Pan Makow ma prehled o veci,coz se o jinych lidech neda rici,nakonec,neni sam.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Jak to ve zkutecnosti chodi,to uz se s nami tahne desitky roku ,pocinaje praci pana Lazara a zmineneho Dr. Makow konce ,otazkou je ,zda je to neco platne ,kdyz lide neposlouchaji a nebo naslouchaji necemu jinemu,nez by meli,potom se ovsem stane ,ze nepochopi ,co vlastne pan Makow rika.Nakonec ,at zasveceny ctenar posoudi tento clanek ,psany jinym stylem,ale leccos nam napovida take,kdyz prihledneme k minulym prispevkum ,kde se rika o jedne celosvetove mene,jedne celosvetove dani a zide v Jerusalemu mluvi o celosvetove spravedlnosti ,jez se bude odbivat s temi ,co nesouhlasi s politikou Israelu anebo maji pochybnosti o holocaustu.Nakonec ,soudni mista v krestanskych-rikejme jim tak-vladach uz jsou tak prolezla zidy ,ze k tomu staci maly krucek a je z toho celosvetova zalezitost.

---------------
The reason Limbaugh can't say the truth is because he cannot say "Jewish", or "Israel", or "Israeli atrocities", or "Bush lied US into an unnecessary war". Why does Limbaugh keep harping on the "evil Muslims" and the "evil Iraqis" when they had absolutely nothing to do with 9-11? Why doesn't he do a segment on the five celebrating Israeli Mossad agents that had traces of explosives in their van, the ones that Rabbi Chertoff set free to return to Israel? Howard Dean was the Democratic Party's only hope of unseating Diktator Bush; they blew it to support Zionist Israel. The anti-war movement now underway, thanks to courageous Cindy Sheehan, is by definition, anti-Israel and anti-Zionist. And that's just fine with me, as it should be for all true Americans. Zionist "intellects" have clamored, and obviously affected, their much-desired "Pearl Harbor for the 21st century" to anger Americans into invading and brutalizing a totally innocent Iraq. What America needs now is a true Babylonian Diaspora of the 21st century!

Ted Lang is a political analyst and freelance writer.

67787

26.8.2005 14:17

Demokracie

Aja 24.?.?.?

..ale co, iluze, proste slova ztraci svuj vyznam.
Tady nam uz zamichali s obsahem soudruzi, kdyz nam vytvorili " lidove demokracie" . To tak mocne vladl lid, ze musel byt v nazvu dvakrat, aby ta moc a sila byla radne videt.
Co slovo vyjadrovalo puvodne a jak si ho dnes kdo vyklada. Vejde se do nej hodne, ale take se da zamest pod koberec ( a ze se ho tam da nastrkat,..... pod koberec,..... velky)
Napr. v Quebecu se dozvite, ze se demokratizoval tenis a golf; je pristupnejsi pro siroke ( rozumej mene bohate, az chude) vrstvy. [překvapení]
...a tusim, ze Churchill..."Demokracie je nejhorsi zpusob vlady, s vyjimkou tech ostatnich zpusobu".

67806

26.8.2005 15:12

RE: Aja 24

JC 81.?.?.?

Reakce na 67806

2x Churchill

Liberální demokracie je ten nejhorší způsob vlády, jaký znám. Až na to, že neexistuje žádný lepší.

Kapitalismu je vlastní jedna vada: nerovnoměrné rozdělení bohatství. Socialismu je vlastní naproti tomu jedna ctnost: rovnoměrné rozdělení bídy.

67810

26.8.2005 17:52

RE: Aja 24

krysa 81.?.?.?

Reakce na 67810

Kapitalismu je vlastní jedna vada: nerovnoměrné rozdělení bohatství. Socialismu je vlastní naproti tomu jedna ctnost: rovnoměrné rozdělení bídy.


Pro normálního člověka ovšem oboje stojí za stejný hovno a víceméně se v důsledcích neliší. Ono je totiž u prdele, jestli ostatní mají nerovnoměrně rozdělený bohatství nebo já rovnoměrně rozdělenou bídu. Výsledek pro mne je přesně ten samý, a mezi ty s "nerovnoměrným bohatstvím" patří za kapitalizmu i socialismu furt ti samí, jinak řečeno kdo byl za komančů v balíku, je i teď a kdo měl hovno má ho i teď. V obou případech se pak lidem jako já říká, že to záleží na práci, přicemž to říkají hlavně lidi co ty prachy prací nezískali ani tehdy ani teď a co vám za vaši práci jaksi ani moc nehodlali slušně zaplatit ani tehdy natož pak teď.
Kolik lidí mělo průměrný plat za komančů nevím, ale vím, že teď ho u nás nemá asi 75% obyvatel.
Takže jakýpak "nerovnoměrný bohatství"???
Demokracie by teoreticky mohla fungovat pokud bychom se zbavili lidí, kterých kdybysme se zbavili, by mohl možná fungovat i socialismus a kterých by se bylo třeba zbavit nutně i v každém jiném zřízení.
Oni tam totiž seděli za Hitlera, za Stalina a sedí tam furt a nepochybuji že tam hodlaji sedět i v každém novém zřízení...

67832

26.8.2005 19:35

RE: Aja 24

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 67832

>Kolik lidí mělo průměrný plat za komančů nevím, ale vím, že teď ho u nás nemá asi 75% >obyvatel.
Vzdy jde o to, Kryso, co si muzes za prumerny plat koupit.
Za bolsevika sis za prumerny plat koupil ,....vlastne nekoupil, protoze v regalech bylo h...no.
A za dnesni podprumerny plat (cti mene nez treba 15 hrubeho) si koupis dost.

67855

26.8.2005 20:06

RE: Aja 24

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 67855

Bych dodal "si koupis dost" velký hovno. Někde tu schází těch 5 000 za nájem, 2 000 za dojíždění, 3 000 za jídlo, a taky musíte něco odečíst pro dítě, jenž ze vzduchu nežije, něco na školu, a na oblečení, a třeba údržba bytu v obyvatelném stavu něco stojí, no a pak jsou tu poplatky za všechno možné, třeba důchodové připojištění, tv, telefon, popelnice, psa, ale raději toho necháme.
Za komančů jsem platil nájem tři stovky a bral cca 5 000. Ožral se za stovku i s večeří a cigárama. Nějak nedokážu spočítat to vaše dost? No pravda, scházela nám tu móda z větnamských tržnic, jenž tak pohotově nahradila Tuzex, no a taky ty nádherné ojetiny jenž si většina lidí kupuje protože na nové auto nemá, a pak tu jsou konečně ty banány. Huráááá, máme banány!!!!!!!! [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

67858

26.8.2005 21:03

RE: Aja 24

ja_david 160.?.?.?

Reakce na 67858

Prozatim jsem mel moznost byt zamestnan ve Francii, US a ve Svedsku, nyni zpet v Cechach. A zjistil jsem zajimavou vec, nikde jsem si nevydelal tolik abych to pri beznem zivotu nedokazal utratit. Rozdil byl snad jen ve vecech, mimo Cechy jsem se mohl obklopovat vice produkty a casteji jsem je menil. Ale kvalita zivota byla vsude vesmes stejna. Troufam si tedy tvrdit, ze vyse mzdy neni primo umerna vlastni spokojenosti. Ostatne proto jsem se vratil zpatky, tady mam jednu vyhodu, muzu tu pouzivat matersky jazyk. [smích]
Tim chci naznacit, ze stezovani si na nedostatek penez i v okamziku kdy je kde spat a co jist je hledani problemu tam kde urcite neni.

67862

27.8.2005 1:50

RE: Aja 24

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 67858

>Za komančů jsem platil nájem tři stovky a bral cca 5 000.
Pet tisic nebyl podprumerny plat.
A ani za mnohonasobek te petitisicovky bych svobodu ( aspon toho pohybu a castecne i slova )
nemenil.
Treba jste uz zapomnel, ale moc se "vyskakovat" nedalo.
Snad jen vexl, smelina,zeleninka,....ale to bylo pro jine.Jsem z jineho testa. [cool]

67890

27.8.2005 22:41

RE: Aja 24

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 67858

Za komančů jsem platil nájem tři stovky a bral cca 5 000
--------------------------------------------------------------
Sakra pane,jste bývalý krajský tajemník?Ministr?

68007

26.8.2005 19:44

RE: Aja 24

kema 207.?.?.?

Reakce na 67832

>Pro normálního člověka ovšem oboje stojí za stejný hovno a
>víceméně se v důsledcích neliší. Ono je totiž u prdele,
>jestli ostatní mají nerovnoměrně rozdělený bohatství nebo
>já rovnoměrně rozdělenou bídu. Výsledek pro mne je přesně
>ten samý, a mezi ty s "nerovnoměrným bohatstvím" patří za
>kapitalizmu i socialismu furt ti samí, jinak řečeno kdo byl za
>komančů v balíku, je i teď a kdo měl hovno má ho i teď. V
>obou případech se pak lidem jako já říká, že to záleží
>na práci, přicemž to říkají hlavně lidi co ty prachy
>prací nezískali ani tehdy ani teď a co vám za vaši práci
>jaksi ani moc nehodlali slušně zaplatit ani tehdy natož pak
>teď.

Kryso,
ja mam radu pratel kterym komousi zadne uplatneni neumoznili, ale kteri ted podnikaji nebo pro nekoho pracuji a dari se jim dobre.
Pamatujete na ten napis ktery za vlady komancu svitil kazdou chvili v cernobile televizi? ZAVADA NENI NA VASEM PRIJIMACI.
Ja mam pocit, ze ZAVADA V TOMTO PRIPADE JE VE VASEM PRIJIMACI.
[pláč]

67856

26.8.2005 23:21

RE: Aja 24

krysa 81.?.?.?

Reakce na 67856

ja mam radu pratel kterym komousi zadne uplatneni neumoznili, ale kteri ted podnikaji nebo pro nekoho pracuji a dari se jim dobre.

Patrně žijí v Praze či okolí, není jim přes 45 a nemají v háji zdraví.
Já podnikal asi 10 let, dnes mi to jednak neumožní zdraví, druhak a hlavně socdemácké daně a pojištění, na které bych asi těžko vydělával.
Třetí problém je minimum lidí, co mají na něco peníze takže se těžko dá něco např. pro někoho opravovat, neb ti co mají peníze kupují nové věci a zbývají ti co je nemají a ti nemají ani na ty opravy...
Ty, co byli mezi tím, vylikvidovala socdemácká vláda, která zavedla systém, kdy využíváme všech nevýhod jak kapitalimu tak socialismu, ale výhody nemáme ani z jednoho ani z druhého.
A pokud jde o to někde se zaměstnat, zkuste to až vám bude víc jak 45 a budete mít například částečný invaliďák. Mohu vás ujistit, že si ani neškrtnete. A to ani za ten minimální plat, o průměrném ani nemluvě.

67876

28.8.2005 1:27

RE: Aja 24

kema 207.?.?.?

Reakce na 67876

>Patrně žijí v Praze či okolí, není jim přes 45 a nemají v
>háji zdraví.

Neziji v Praze ci okoli a je jim pres 45.
Se zdravim je na tom vetsina z nich ale celkem dobre. (Zaklepat na drevo).

68022

28.8.2005 10:32

RE: Aja 24

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 67876

Třetí problém je minimum lidí, co mají na něco peníze takže se těžko dá něco např. pro někoho opravovat, neb ti co mají peníze kupují nové věci a zbývají ti co je nemají a ti nemají ani na ty opravy...
--------------------------------------------------------------------------
Já pane Kryso zase mám problém sehnat člověka co vyspáruje komín,vykachlíkuje záchod, omlátí a vyspáruje zeď..........
Na takové prkotiny firma nepůjde a nezaměstnaní / které znám /se od piva nemůžou odtrhnout.
Nebo když potřebuju opravit křovinořez,pilu,sekačku..trvá to 2 měsíce.

68078

29.8.2005 21:57

RE: Aja 24

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 68078

Já pane Kryso zase mám problém sehnat člověka co vyspáruje komín,vykachlíkuje záchod, omlátí a vyspáruje zeď..........
Na takové prkotiny firma nepůjde a nezaměstnaní / které znám /se od piva nemůžou odtrhnout.
Nebo když potřebuju opravit křovinořez,pilu,sekačku..trvá to 2 měsíce.

Sorry, muj obor je elektronika a elektrotechnika. No a dodnes je řada lidí co mi dluží ještě z dob, kdy jsem podnikal. Zeď bych vám s krční a bederní páteří v háji asi spároval těžko i kdybych věděl jak. Se zedníkama budete mit problém, neb jak to znám 9 z 10ti jsou ukrajinci a jelikož 8 z těch 9ti nikdy nebyli zedníci, tak ta práce podle toho obyčejně vypadá.
Pamatuju, jak nám jednou krásně zaomítali i husí krky a krabice na rozvod kabelů... pochopitelně předtím, než jsme tam ty kabely dali, takže se to pak znovu vysekávalo - jenže oni jsou LEVNÍ a to je jediné, co jejich zaměstnavatele zajímalo. Podobně jsem viděl televizory "opravené" též ukrajinci či vetnamci kteří předtím opravovali asi leda bycikl Ukrajina nebo AK47. Bohužel naše zaměstnavatele (aspoň v mém bydlišti) zajímají nikoli znalosti a kvalifikace či zkušenosti ale pouze a jen: váš věk (my jsme mladý kolektiv...), zdraví (no to byste nemohl být nemocnej) a nízká mzda (sorry, ale mladej po škole nás přijde levněj).
Pokud se domníváte, že tohle nějak řeší např. zákony o diskriminaci, tak to povídejte hadům v lese - nikdy to nikomu nedokážete.

68267

30.8.2005 5:01

RE: Aja 24

kema 207.?.?.?

Reakce na 68078


>Na takové prkotiny firma nepůjde a nezaměstnaní / které
>znám /se od piva nemůžou odtrhnout.

Nebo vod computeru. Tam si ti lemplove zanadavaji jeste lip.
[oči v sloup]

68333

29.8.2005 1:45

RE: Aja 24

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 67832

Velmi trefne a krasne srozumitelne receno, obavam se ze i kdybychom ty parazity vystrileli, tak jaksi samovolne velmi rychle vzniknou znovu.

68167

27.8.2005 19:32

RE: Aja 24

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 67810

Zname, jak uz tady nekdo trefne poznamenoval otrokari taky rikali, ze jsou nejlepsi volba.

67993

27.8.2005 3:48

V kapitalismu ,clovek ,vykoristoval cloveka ,v komunismu je tomu naopak

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Kdyz budeme plakat ,za kolik nasich penez ,co koupime ajine narky ,tak se nikam nedostanem ajeste za dvacet roku budem stale narikat a nic se nezmeni, s tim pocitaji politici a prochazeji od jednech voleb do druhych,aniz by se pro lidi cokoliv zmenilo.Spravne se vyjadril jeden politik ,ktery doslova rekl,kdyz lidi drepi doma tred TV ,tak ja si delam ,co chci ,situace se jen zmeni ,kdyz lide vyrazi do ulic ,to musim jit a poslouchat o co jim jde.Jeste jinymi slovy k porozumeni,volic ma demokratickou zbran v ruce a to jsou volby,kdyz neskoci na jemu predlozene kandidaty ,tak ma silu jednani z meny dosavadnich problemu,pokud stravi cas pred prolhanou bednou a strida kanaly jen na sport a zabavne filmy,nebo take hospodu a nebo jen hrabe pro sebe a o politiku se tak rikajic, nestara,tak toho moc nepobere ,kdyz jde k volbam,je jen jednim ,ze stada a nadela vic skody ,nez dobra,takze ,takovy volici musi narikat jen sami nad sebou a nesou punc viny na spatnych zkutecnostech ,kterym svou lenivosti myslet pomahaji k radosti vykutalenych politiku.
Svet se zmenil,dnes volby nasich predstavitelu jsou jen zasterkou ,nebot v ramci "demokratisace' velke multinationalni spolecnosti plati volby,davaji milionove prispevky politickym stranam s tim ,ze vse se jim financne mnoho nasobne vrati,proc ne ,kdyz lide zkorumplovaneho politika neodvolaji z funkce a nepredaji jej soudu,proc ne kdyz pravidla v ustave a nebo v konstituci je jenom knizka "nesmyslu" kterou nikdo nerespektuje.
Takze ,obcane -volici ,vem rozum do hrsti,tak ,jak si usteleme,tak si lehnem a nebo jeste jinymi slovy"Dostanem to ,co si zaslouzime!"
At to bud edemokracie anebo ,jakykoliv rezim ,tak vzdy zalezi na lidech.jestlize zmizi z lidi zotpovednost k sousedovi,ke svym detem ,k pristi generaci a nastoupi hrabivost ,zavist ,pomluvy,podlezani,korubce ,tak se potom nemuzem divit,ze nekdy dojde i na toho lenocha ,ze jej osud priskripne a potom krici do hluchych usi ,ktere on mel take pred timto nemilosdnym ukazem lidske vypocitavosti.
Demokracie je krasna vec,ale ,nesmi v ni vladnout sejdiri,nesmi byt obdivovany ,kdyz prijedou nekam se ukazat v nejlepsim obleceni ,v novem aute,s podporou haasnych medii,to vsechno volic -obcan muze zmenit,pokud sam o sobe se tim sejdirem take nechce stat ,aby mel vic nez ty ostatni.

67898

27.8.2005 7:57

Mel bych jiny vysvetleni

Krakonos CDN ptacibirds (zavináč) yahoo (tečka) ca 154.?.?.?

Je to moderni votroctvi s brainwash ktery se schovavaj za tema trema reckejma slovickama ( demo cra ci) a to v kterykolim rezimu .

67911

28.8.2005 5:25

já bych se zase rád poučil od Vás

Martin 193.?.?.?

Vy víte o nějakém případu, kdy se demokratickou cestou (tedy volbami) věci pro občany v některém státě a v některé době změnily k lepšímu ? Rád bych si připoměl ono blahodárné působení demokracie, ke kterému máme možnost i my. Bohužel si nějak nevzpomínám ...

68050

29.8.2005 14:59

RE: Martin

JC 81.?.?.?

Reakce na 68050

Naposledy Churchill:
Nejlepším argumentem proti demokracii je pětiminutový rozhovor
s průměrným voličem. [smích]

68232

28.8.2005 5:37

To musi byt hrozny pocit pro Dr. Makow ,kdyz se diva do tech lhostejnych tvari krestanu.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Jednou zid a navzdy zid ,tak ,rika zidovsky zakon,takze i Dr.Makow i kdyz se tak neciti,tak podle "jejich" zakonu stale je zidem a o to navic ,ze statecnym ,ze lidem vseobecne rika ,co bude a co nebude a kde je nebezpeci,oproti tem ,co to vedi take ,ale mlci,chrani sve misto v zamestnani a sve prijmy,at uz to dopadne jakkoliv.Takze<Makow a jini s nim maji tezkou praci ,kdyz vidi davy jejiz "tupe obliceje ' na ne ziraji bez zajmu o svuj vlatsni osud,tak zvana inteligence hledi pred sebe ,jakoby se jich to vubec netykalo,nechteji nic riskovat i kdyz ke konci procesu stejne prijdou o vsechno,nebot Talmud rika ,budes bydlet v dome ,jez jsi nestavel,budes cesat ovoce ze stromu,jez jsi nesazel,takze ,nekteriintelektualove si mysli,ze z nich zide aspon udelaji toho zahradnika na cesani,ze oni to v zadnem pripade nebudou.
Pan Rosenthal ,uz daleko v minulych letech jasne rekl,ze ani nejlepsi z goimu nebudou usetreni-konecne jedna spravedlnost na priviligovanou krestanskou smetanku s rukou zidu,coz je smutne ,ale bude to zadostiucineni tem ,co s nimi kolaborovali a bourali bilou civilisaci za jidassky gros.
Kdyz se nenecha ,ale ona se necha ,bila civilisace nahnat do valky "krestane" versus muslimove ,pod zidovskym vedenim ,tak stejne vezme krestanska proradnost za sve ,ale proc maji zase nejdriv eplatit obycejni lide na zradnou politiku politiku.
It was the above document by Ivan Fraser that first opened my eyes to the well-kept secret of Jewish Supremacism.

Here is another document, perhaps even more capable in its exposition of the case for the authenticity of the Protocols:

http://book-case.kroupnov.ru/pages/library/Waters/

While many of the authors of these documents are Christian, there are several Jewish people who know of and publish articles related to the Protocols. Dr. Henry Makow is one such. Here is one of his excellent articles on the topic:
http://www.savethemales.ca/000334.html
Benjamin Freedman, prominent Jewish defector made a speech about the Zionist effect on World War I and II. It is an eye-opening insider account, to say the least:
http://www.rense.com/general34/amaz.htm
Doufam ,ze pan DR. Makow se nenecha odradit nezajmem krestanu,bilych ,obcanu ,lidi ,jako takovych o svuj osud i kdyz s pohledem do dnesni spolecnosti je to ukol nemozny,Marxuv materailismus vyhrava nad zdravim rozumem ,mamon zatemnil hlavy tech ,kteri si mysli ,po nas potopa.

68051

28.8.2005 9:55

Demokracie představuje jen moderní kulisy

elKombajnero buri (tečka) home (zavináč) winet (tečka) cz 80.?.?.?

Dějiny se opakují a není to náhoda, člověk je stále jenom člověk a proto se v různých dobách a měnících se historických kulisách projevuje stále stejně. Demokracie je zatím nejmladší vývojovou formou, která ač nevědomky a možná trochu málo ochotně ale přesto poskytuje ony potřebné kulisy pro staré známé jednání člověka. V principu není velkého rozdílu mezi hegemonistickými snahami mocností v současnosti, antice ani středověku. Jen připomínám, že hegemonistické snahy mocností se objevují vždy, když už je domácím klanům daná země malá.
Tak si kladu otázku, zda není člověk svou výbavou skutečně předurčen právě k tomu co se sním v dějinách neustále děje. [smích]

68075

28.8.2005 17:34

a naše "kultura" je také iluze

český divák 194.?.?.?

3 x víno s kovaným soudruhem (Jandákem)
Bouřlivé víno
Typ filmu: komedie
Motto: Vinařská normalizační "rádoby-komedie", která se odehrává na jižní Moravě od jara do léta osmašedesátého roku.
Krátký popis: Michal Janák, předseda JZD a odborník na pěstování vína, se v roce 1968 odmítne podílet na plánu několika kapitalistických podnikavců, kteří sami chtějí založit nové vinařské družstvo a obchodovat s vínem na vlastní pěst. Spor o podnik, jehož jediným cílem je zisk na úkor státu, rozdělí vesnici na dva (politické)tábory. Novodobí podnikatelé však ve své touze po penězích nalétnou prvnímu podvodníkovi, který se ve vesnici objeví. V.Jandák tam hrál coby šmíra začínajícího uvědomělého soudruha...

Zralé víno
Typ filmu: komedie
Motto: Film Zralé víno je volným pokračováním komedie Bouřlivé víno. Autoři znovu na plátně oživili řadu postav z jihomoravských Pálavic.
Krátký popis: Kraj vinic na jižní Moravě je filmařsky velmi atraktivní, a tak se po letech vrátili filmaři i do Pálavic, aby pro diváky natočili další osudy jejich obyvatel. Snímek Zralé víno je volným normalizačním pokračováním komedie Bouřlivé víno z roku 1976. Opět se setkáme s ryzím člověkem Michalem Janákem, místopředsedou JZD Rozvoj a vinařem tělem i duší...
V.Jandák hraje perspektivního souruha, na kterého je po stranické linii spoleh...

Mladé víno
Typ filmu: komedie
Motto: Třetí posezení u vína v české filmové komedi.
Krátký popis: Také ve třetím pokračování úspěšné filmové komedie o víně a vinařích z jihomoravské
obce Pálavice se setkáme s většinou známých tváří, v čele se sympatickým Michalem Janákem, vinařem a zemědělcem tělem i duší.
V.Jandák zde již jako zralý kovaný soudruh, straník tělem i duší..

Dnes je tato trilogie v televizi TABU...

68099

29.8.2005 1:49

RE: a naše

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68099

Ja jsem si myslel, ze hlavni figura byl Mensik. A pana Mensika mam opravdu rad.

68168

29.8.2005 13:35

Zide si stale pripominaji "zasle casy' v ramci oziveni antisemitismu,kseft je kseft,ze ano?

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

EARLIER this year, as England marked Holocaust Memorial Day on Jan. 27, an advertisement appeared on the Labour Party Web site likening Michael Howard, the Jewish leader of the opposition Conservative Party, to Fagin, the iconic stereotype of the miserly, conniving Jew in Charles Dickens's "Oliver Twist."For the Anglo-Jewish community, it was a familiar coincidence. Two years before, the Jan. 27th issue of The Independent, the left-of-center British newspaper, carried a cartoon of a disrobed Ariel Sharon devouring a blood-soaked Palestinian child under the words: "What's wrong . . . you never seen a politician kissing babies before?"

The Howard image provoked criticism and was quickly withdrawn. However, the Independent cartoon, which was accused of evoking the medieval "blood libel" that Jews extract the blood of Christian children to make Passover matzoh, will appear in an exhibit of anti-Semitic imagery next March.

Its organizer, a London physician named Simon Cohen, has single-mindedly gathered nearly 300 items of anti-Semitica, from medieval depictions of Jews murdering Christian children to Nazi propaganda denigrating Jews as subhuman parasites to modern anti-Israel imagery supposedly based on anti-Semitic stereotypes.

Cohen is an Orthodox Jew. (There are two kinds of people who collect anti-Semitica, a collector once declared in the Jewish weekly The Forward: neo-Nazis and Jews.) He says he hopes his show will educate and thereby chasten those who cavalierly invoke anti-Semitic language or iconography. But is exhibiting hate art the way to discourage hate? The Anglo-Jewish community isn't so sure.

In public, Cohen is bashful about his collecting habit, but at his home in Golders Green, a Jewish neighborhood in North London, he couldn't restrain his enthusiasm. "This is brilliant," he said, pointing to a German image of a portly Jewish tycoon peering lecherously at a young Christian woman. "This is really disgusting." An international parade of anti-Semitic materials followed: Dutch, Finnish and Italian posters accusing Jews of warmongering and conspiring to dominate the world; a German image accusing Jews of spreading communism; a Soviet image accusing Jews of spreading capitalism; a Serbian image accusing Jews of spreading communism and capitalism.
Vzato rozumne ,tak v tomto pripade jim demokracie vydelava penize a nic neni antisemitickeho,vzdyt tohle poradaji oni sami,kdyz k cemu by byly i holocaustova musea ,kdyby to neneslo penize,tak ,jak Auswitz.

68224

29.8.2005 18:07

veru tak ...

bezdomovec 83.?.?.?

.. ako kommunizmus, tak i demokracia je len ilúzia ... svetá pravda !!! [zmaten]

68246

30.8.2005 3:08

Je zajimave se koukat na filmy o holocaustu,obcas ,sami reknou neco o cem sami nemaji znalosti

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Je ted moderni kazdy tyden spotrebovat do sveho svedomi neco o holocaustu,v radiu ,take delaji ,co jen muzou.Minulou noc jsem sledoval svedecke vypraveni ,jak to dva zidovsti kamardi hrali s Nemci v delani falesnych dokumentu,tak dobre ,ze se uplne odzivsteli a byli jedni z nich,dokonce nosili i uniformu.
Zacatek byl zajimavy ,nebot se vzpomelo rozdeleni Polska mezi bolseviky a nacisty a zde padla zajimava veta,kde svedek licil,ze pozdeji ,kdyz bolsevici ustupovali z toho co Polakum zabrali,tak nestacili odvest vlak plny veznu a tak nasledovala jednoducha operace,cely vlak zapalili a lide-vezni zaziva uhoreli,coz jiste nebyl ojedinely pripad ustupujici "Rude armady" a jejich ,dnes vsobecne znamo ,zidovskych komisaru.Svedek ,ovsem opomel povedit ,kdo byli ti veznove ,ale z historickych dokumentu vime ,ze ,kdyz si bolsevici s nacisty rozdelii Polsko,tak ,jakmile armada bolseviku dorazila kamkoliv ,tak zide okamzite udavali sve "domaci spoluobcany",takze NKVD mela plne prace se zatykanim polskych odpurcu proti okupaci ,s podekovanim velic eaktivnich zidu,to ovsem neuslo domacimu obyvatelstvu ,takze ,kdyz zase bolsevici ustupovali,tak nez dorazila pravidelna nemecka armada ,tak si domaci vyridili sve ucty s udavajicimi zidy,co zpusobyli nemnoha utrpeni.Nemci ,byli vitani ,jako osvoboditele a byli prekvapeni ,kolik nasli ubitych zidu v ulicich mest Polska a Ukajiny.Takova mista ,jako Lvov ,jsou toho svedkem,jak antikrestanstvi se obratolo v antisemitismus na lidi jez semity nejsou,ale prohlasuji se za ne.
It must be mentioned, that the Nuremberg laws only applied to German non-Aryans and never to Jewish visitors travelling under foreign passports, for whom there existed no restrictions whatsoever. The Jews were permitted their own organizations in sports, culture, medicine, schools and they even had their own department at Gestapo headquarters which was staffed by Zionists who welcomed the government's anti-Jewish measures because they promoted their wished-for emigration of Jews to Palestine. There were a total of sixty training camps run by the Zionists under German sponsorship. However at this point the British objected and demanded that every Jewish immigrant must bring one thousand pounds sterling in gold (today equivalent to at least $50,000) in order to be permitted permanent residence in Palestine. The German government concluded the so-called "Transfer Agreement" with the Zionists and supplied the required funds from its scarce foreign exchange reserves to help young Jews emigrating to Palestine. About fifty thousand young Jews received this assistance which represented an outlay of $50,000,000 of pre-war dollars to the exchange-starved Reich. So much for the "planned destruction" of the Jews!

68314

30.8.2005 9:36

RE: Je zajimave se koukat na filmy o holocaustu,obcas ,sami reknou neco o cem sami nemaji znalosti

leho 84.?.?.?

Reakce na 68314

Roberte, napred napiste carku, jako takhle, a pak mezeru, jako takhle. A pak mozna si par lidi ten vas canc precte...

68350

31.8.2005 6:42

RE: Je zajimave se koukat na filmy o holocaustu,obcas ,sami reknou neco o cem sami nemaji znalosti

kema 207.?.?.?

Reakce na 68350

>Roberte, napred napiste carku, jako takhle, a pak mezeru, jako
>takhle. A pak mozna si par lidi ten vas canc precte...

Precte, precte. A dozvi se, ze holocaust sice byl, ale muzou za to Zidi. [oči v sloup]

At zije Mr. Nohejl. Ten, jez prinasi osvetu a vzdelani nemytym masam !!!

68458

1.9.2005 1:17

RE: Je zajimave se koukat na filmy o holocaustu,obcas ,sami reknou neco o cem sami nemaji znalosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 129.?.?.?

Reakce na 68458

>>Roberte, napred napiste carku, jako takhle, a pak mezeru, jako
>>takhle. A pak mozna si par lidi ten vas canc precte...

>At zije Mr. Nohejl. Ten, jez prinasi osvetu a vzdelani nemytym
>masam !!!

Kdyz uz poucujte, jak psat cesky, mel byste si zalistovat v Pravidlech ceskeho jazyka taky. Spravne je - Ten, jenz - jez je chyba, protoze se jedna o rod muzsky zivotny.
[vyplazený jazyk]

68596

31.8.2005 8:11

RE: Je zajimave se koukat na filmy o holocaustu,obcas ,sami reknou neco o cem sami nemaji znalosti

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 68350

>Roberte, napred napiste carku, jako takhle, a pak mezeru, jako
>takhle. A pak mozna si par lidi ten vas canc precte...

Taky bych se za to přimlouval.

68466

26.2.2006 1:31

www.komunisti.sk

Mirek 213.?.?.?

www.komunisti.sk

94846

29.9.2006 12:50

Koupím "Kdo ovládá svět" (V. Farkas)

Jurix jiri (tečka) kolaja (zavináč) atlas (tečka) cz 85.?.?.?

Cau. Nasel jsem tady v nejake prispevku rec o knize Kdo ovlada svet od Viktora Farkase. Uz dlouho tuto knihu bezmocne shanim. Jesli ji nekdo mate a prodate, kontaktujte me na e-mailu: jiri.kolaja@atlas.cz

117996

Příspěvků: 219

25.08. 03:10 zalozak  Demokracie je iluze ale ten clanek se prilis ridi heslem ze prani je otcem myslenky...
25.08. 05:24 Šeďa  RE: Demokracie je iluze ale ten clanek se prilis ridi heslem ze prani je otcem myslenky...
26.08. 03:38 zap  RE: Demokracie je iluze ale ten clanek se prilis ridi heslem ze prani je otcem myslenky...
25.12. 00:31 www.komunisti.sk  RE: Demokracie je iluze ale ten clanek se prilis ridi heslem ze prani je otcem myslenky...
25.08. 05:10 Šeďa  Demokracie je iluze...
25.08. 12:49 Jan  Drobná úprava
26.08. 03:31 baba_Blažková  RE: Drobná úprava
27.08. 01:01 Šeďa  RE: Demokracie je iluze...pokračování díl 2)
27.08. 22:23 Vratislav  RE: Demokracie je iluze...pokračování díl 2)
28.08. 10:34 ž  RE: Demokracie je iluze...pokračování díl 2)
29.08. 07:29 Vratislav  RE: Demokracie je iluze...pokračování díl 2)
29.08. 21:07 leho  RE: Demokracie je iluze...pokračování díl 2)
29.08. 21:36 Petr Gejdoš  RE: Demokracie je iluze...pokračování díl 2)
29.08. 22:02 TS  RE: Demokracie je iluze...pokračování díl 2)
06.09. 10:07 Šeďa  RE: Demokracie je iluze...pokračování díl 2)
25.08. 05:30  Demokracie je podvod.
25.08. 08:54 Mindy  Pan doktor Makow to sepsal hezky
26.08. 03:47 zap  RE: Pan doktor Makow to sepsal hezky
26.08. 08:55 Mindy  RE: Pan doktor Makow to sepsal hezky
26.08. 15:47 Petr Gejdoš  RE: Pan doktor Makow to sepsal hezky
25.08. 10:42 Martin  Vynalezl doposud někdo něco lepšího??
25.08. 20:45 ž  RE: Vynalezl doposud někdo něco lepšího??
26.08. 03:54 zap  RE: Vynalezl doposud někdo něco lepšího??
25.08. 11:23 Karel z Čech  Další podrobnosti k tématu
25.08. 13:44 Martin  RE: Další podrobnosti k tématu
25.08. 11:28 messenger  Chtel bych se zeptat...
26.08. 04:06 zap  RE: Chtel bych se zeptat...
27.08. 18:29 Rene Bartosek  RE: Chtel bych se zeptat...
27.08. 18:52 TS  RE: Chtel bych se zeptat...
25.08. 12:08 TS  Relevantni clanek
25.08. 19:06 Karel z Čech  RE: Relevantni clanek
26.08. 04:57 zap  RE: Relevantni clanek
26.08. 15:22 TS  RE: Relevantni clanek
26.08. 18:08 TS  RE: Relevantni clanek
27.08. 03:27 kema  RE: Relevantni clanek
27.08. 04:57 TS  RE: Relevantni clanek
27.08. 09:46 kema  RE: Relevantni clanek
27.08. 15:13 TS  RE: Relevantni clanek
27.08. 19:07 kema  RE: Relevantni clanek
28.08. 04:59 TS  RE: Relevantni clanek
28.08. 09:40 kema  RE: Relevantni clanek
28.08. 10:14 TS  RE: Relevantni clanek
28.08. 11:16 elKombajnero  RE: Relevantni clanek
29.08. 01:09 Rene Bartosek  RE: Relevantni clanek
28.08. 11:06 elKombajnero  RE: Relevantni clanek
29.08. 01:05 Rene Bartosek  RE: Relevantni clanek
30.08. 00:47 ž  RE: Relevantni clanek
01.09. 04:49 Rene Bartosek  RE: Relevantni clanek
01.09. 04:51 Rene Bartosek  RE: Relevantni clanek
29.08. 08:17 Šeďa  RE: Relevantni clanek-hemeriody K.Marxe a kemy...
30.08. 04:52 kema  RE: Relevantni clanek-hemeriody K.Marxe a kemy...
30.08. 15:29 leho  RE: Relevantni clanek-hemeriody K.Marxe a kemy...
31.08. 06:24 kema  RE: Relevantni clanek-hemeriody K.Marxe a kemy...
06.09. 13:11 Šeďa  RE: Relevantni clanek-hemeriody K.Marxe a kemy...
26.08. 18:00 kema  RE: Relevantni clanek
26.08. 18:25 Petr Gejdoš  RE: Relevantni clanek
27.08. 03:33 kema  RE: Relevantni clanek
27.08. 04:07 Ben Hur  RE: Relevantni clanek
27.08. 11:31 Petr Gejdoš  RE: Relevantni clanek
27.08. 08:40 Ruda  RE: Relevantni clanek
28.08. 01:16 kema  RE: Relevantni clanek
28.08. 17:07 Petr Gejdoš  RE: Relevantni clanek
29.08. 06:59 kema  RE: Relevantni clanek
29.08. 16:39 Petr Gejdoš  RE: Relevantni clanek
31.08. 06:27 kema  RE: Relevantni clanek
28.08. 06:34 Tom  RE: Relevantni clanek
27.08. 18:52 Rene Bartosek  RE: Relevantni clanek
28.08. 04:35 kema  RE: Relevantni clanek
29.08. 01:24 Rene Bartosek  RE: Relevantni clanek
25.08. 13:22 JC  Demokracie je iluze ?
25.08. 19:09 Karel z Čech  RE: Demokracie je iluze ?
26.08. 09:53 JC  RE: Karel z Čech
27.08. 18:54 Rene Bartosek  RE: Karel z Čech
25.08. 22:15 Pavel -Čert- Němec  RE: Demokracie je iluze ?
26.08. 09:59 JC  RE: Pavel-čert-Němec
26.08. 15:17 TS  RE: Pavel-čert-Němec
26.08. 16:24 JC  RE: TS
26.08. 18:14 kema  RE: Pavel-čert-Němec
26.08. 18:45 Petr Gejdoš  RE: Pavel-čert-Němec
27.08. 03:17 kema  RE: Pavel-čert-Němec
27.08. 11:51 Petr Gejdoš  RE: Pavel-čert-Němec
26.08. 19:13 TS  RE: Pavel-čert-Němec
26.08. 15:58 Petr Gejdoš  RE: Pavel-čert-Němec
26.08. 16:28 JC  RE: Pavel-čert-Němec
27.08. 12:34 Petr Gejdoš  RE: Pavel-čert-Němec
27.08. 19:02 Rene Bartosek  RE: Pavel-čert-Němec
26.08. 13:25 zap  RE: Demokracie je iluze ?
26.08. 18:22 kema  RE: Demokracie je iluze ?
27.08. 01:44 Šeďa  RE: Demokracie je iluze ?
29.08. 11:24 JC  RE: Šeda
14.09. 21:07 Šeďa  RE: Šeda:bylo panu JC "shůry dáno?"
25.08. 13:31 quetzalcoatl  media
25.08. 16:41 oji  RE: media
25.08. 22:27 Pavel -Čert- Němec  RE: media
27.08. 19:04 Rene Bartosek  RE: media
25.08. 14:52 Martin  NENÍ
26.08. 13:43 zap  RE: NENÍ
27.08. 02:04 Šeďa  RE: NENÍ
27.08. 19:08 Rene Bartosek  RE: NENÍ
25.08. 15:55 Petr Gejdoš  Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !
25.08. 16:42 Martin  HOVNO!!!
25.08. 19:01 Petr Gejdoš  RE: HOVNO!!!
25.08. 21:56 Martin  RE: HOVNO!!!
25.08. 23:38 TS  RE: HOVNO!!!
26.08. 05:09 zap  RE: HOVNO!!!
26.08. 12:35 TS  RE: HOVNO!!!
26.08. 17:08 Petr Gejdoš  RE: HOVNO!!!
26.08. 18:52 kema  RE: HOVNO!!!
28.08. 06:43 TS  RE: HOVNO!!!
29.08. 07:10 kema  RE: HOVNO!!!
29.08. 09:49 TS  RE: HOVNO!!!
29.08. 20:30 Jiří Táborský  RE: HOVNO!!!
26.08. 19:58 TS  RE: HOVNO!!!
29.08. 16:56 Petr Gejdoš  RE: HOVNO!!!
29.08. 17:43 TS  RE: HOVNO!!!
30.08. 04:08 Blahnik  RE: HOVNO!!!
01.09. 05:41 Krakonos CDN  RE: HOVNO!!!
02.09. 20:43 Petr Gejdoš  RE: HOVNO!!!
03.09. 04:18 TS  RE: HOVNO!!!
04.09. 22:41 Petr Gejdoš  RE: HOVNO!!!
04.09. 23:06 TS  RE: HOVNO!!!
27.08. 19:12 Rene Bartosek  RE: HOVNO!!!
25.08. 17:10 L.T.  RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !
25.08. 19:26 Petr Gejdoš  RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !
25.08. 22:43 TS  RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !
25.08. 23:59 oji  RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !
26.08. 17:13 Petr Gejdoš  RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !
26.08. 04:12 baba_Blažková  RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !
26.08. 18:56 kema  RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !
26.08. 19:06 TS  RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !
27.08. 03:01 kema  RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !
25.08. 22:15 Jiří Táborský  RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !
29.08. 07:04 kema  RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !
29.08. 20:49 Jiří Táborský  RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !
31.08. 06:31 kema  RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !
25.08. 19:17 Karel z Čech  RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !
25.08. 20:10 Petr Gejdoš  RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !
26.08. 00:26 Nori Kazu  Monarchie?
26.08. 16:32 Petr Gejdoš  RE: Monarchie?
26.08. 00:36 ja_david  RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !
26.08. 17:29 Petr Gejdoš  RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !
26.08. 18:48 ja_david  RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !
29.08. 17:07 Petr Gejdoš  RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !
29.08. 18:47 ja_david  RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !
26.08. 03:59 baba_Blažková  RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !
25.08. 16:41 Jan Schwangmeier  Zastavte to prosím !!!
25.08. 18:05 Vladimír Stwora  RE: Zastavte to prosím !!!
27.08. 19:15 Rene Bartosek  RE: Zastavte to prosím !!!
25.08. 18:52 TS  RE: Zastavte to prosím !!!
25.08. 19:26 Karel z Čech  RE: Zastavte to prosím !!!
26.08. 04:07 baba_Blažková  RE: Zastavte to prosím !!!
25.08. 17:26 cremaster  aristoteles
27.08. 19:17 Rene Bartosek  RE: aristoteles
25.08. 18:29 Honza  ano
25.08. 19:03 Martin  RE: ano
25.08. 19:28 Honza  RE: ano
25.08. 19:45 TS  RE: ano
26.08. 19:20 kema  RE: ano
27.08. 19:23 Rene Bartosek  RE: ano
27.08. 21:02 Petr Gejdoš  RE: ano
29.08. 01:39 Rene Bartosek  RE: ano
25.08. 18:50 Modráček  Demokracie
25.08. 19:13 TS  Politika a kvalifikace
25.08. 19:22 Vladimír Stwora  RE: Politika a kvalifikace
25.08. 20:11 Tom  RE: Politika a kvalifikace
25.08. 21:48 TS  RE: Politika a kvalifikace
26.08. 13:10 Tom  RE: Politika a kvalifikace
26.08. 13:29 TS  RE: Politika a kvalifikace
25.08. 21:49 Samotář  RE: Politika a kvalifikace
26.08. 04:32  RE: Politika a kvalifikace
26.08. 19:22 kema  RE: Politika a kvalifikace
27.08. 19:26 Rene Bartosek  RE: Politika a kvalifikace
27.08. 19:32 TS  RE: Politika a kvalifikace
25.08. 19:47 Gdosy  Iluze?
25.08. 22:38 Emma Bovary  Makow
26.08. 02:29 albert  RE: Makow
27.08. 19:28 Rene Bartosek  RE: Makow
25.08. 22:42 krysa  Těch iluzí je víc...
25.08. 23:34 Krakonos CDN  Nejlip to napsal
26.08. 05:25 zap  Kontrolni otazka:
26.08. 07:09 Vladimir Sodek  RE: Kontrolni otazka:
26.08. 13:34 zap  RE: Kontrolni otazka:
26.08. 09:23  re: demokracie a jiný systém
26.08. 09:59 qp  ŽID
27.08. 19:30 Rene Bartosek  RE: ŽID
26.08. 11:27 Robert Nohejl  Pan Makow ma prehled o veci,coz se o jinych lidech neda rici,nakonec,neni sam.
26.08. 14:17 Aja  Demokracie
26.08. 15:12 JC  RE: Aja 24
26.08. 17:52 krysa  RE: Aja 24
26.08. 19:35 Vladimir Sodek  RE: Aja 24
26.08. 20:06  RE: Aja 24
26.08. 21:03 ja_david  RE: Aja 24
27.08. 01:50 Vladimir Sodek  RE: Aja 24
27.08. 22:41 Vratislav  RE: Aja 24
26.08. 19:44 kema  RE: Aja 24
26.08. 23:21 krysa  RE: Aja 24
28.08. 01:27 kema  RE: Aja 24
28.08. 10:32 Vratislav  RE: Aja 24
29.08. 21:57  RE: Aja 24
30.08. 05:01 kema  RE: Aja 24
29.08. 01:45 Rene Bartosek  RE: Aja 24
27.08. 19:32 Rene Bartosek  RE: Aja 24
27.08. 03:48 Robert Nohejl  V kapitalismu ,clovek ,vykoristoval cloveka ,v komunismu je tomu naopak
27.08. 07:57 Krakonos CDN  Mel bych jiny vysvetleni
28.08. 05:25 Martin  já bych se zase rád poučil od Vás
29.08. 14:59 JC  RE: Martin
28.08. 05:37 Robert Nohejl  To musi byt hrozny pocit pro Dr. Makow ,kdyz se diva do tech lhostejnych tvari krestanu.
28.08. 09:55 elKombajnero  Demokracie představuje jen moderní kulisy
28.08. 17:34 český divák  a naše "kultura" je také iluze
29.08. 01:49 Rene Bartosek  RE: a naše
29.08. 13:35 Robert Nohejl  Zide si stale pripominaji "zasle casy' v ramci oziveni antisemitismu,kseft je kseft,ze ano?
29.08. 18:07 bezdomovec  veru tak ...
30.08. 03:08 Robert Nohejl  Je zajimave se koukat na filmy o holocaustu,obcas ,sami reknou neco o cem sami nemaji znalosti
30.08. 09:36 leho  RE: Je zajimave se koukat na filmy o holocaustu,obcas ,sami reknou neco o cem sami nemaji znalosti
31.08. 06:42 kema  RE: Je zajimave se koukat na filmy o holocaustu,obcas ,sami reknou neco o cem sami nemaji znalosti
01.09. 01:17  RE: Je zajimave se koukat na filmy o holocaustu,obcas ,sami reknou neco o cem sami nemaji znalosti
31.08. 08:11 Vratislav  RE: Je zajimave se koukat na filmy o holocaustu,obcas ,sami reknou neco o cem sami nemaji znalosti
26.02. 01:31 Mirek  www.komunisti.sk
29.09. 12:50 Jurix  Koupím "Kdo ovládá svět" (V. Farkas)

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 53 čtenářů částkou 14 305 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 0

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 0

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 15

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu07.01.22 19:08 Česká republika 6

WHO si na Facebooku naběhla na vidle06.01.22 20:59 Neurčeno 0

Viník obrovského kalifornského požáru jmenován. A ne, není to globální oteplování06.01.22 17:43 USA 1

Vakcinační voodo - po každém očkování prudce naskočí úmrtnost "neočkovaných"06.01.22 15:07 Británie 2

Dezinformátoři a antivaxeři opět proti ČT?06.01.22 12:52 Británie 3

Marta Kubišová - peklo po 3. dávce06.01.22 09:20 Česká republika 4

Neočkovaní nedokončí zdravotnickou školu. Nesmí na praxi05.01.22 21:15 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
24,52 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
17,12 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
18,80 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,40 Kč
100 maď. forintů
6,87 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,17 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 031,31 Kč
1 unce stříbra
493,09 Kč
Bitcoin
932 260,06 Kč

Poslední aktualizace: 16.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 969