Diskuze k článku

Co znamená demokracie pro Střední východ?

Příspěvků 135

23.8.2005 0:40

Probudit se nechce nikdo...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

...protoze probuzeni boli a je tak snadne zit ve svete lzi o demokratizaci Iraku [zahanbení] [oči v sloup] [pláč]

Jak je krasne verit tomu, co nam politici povidaji - specialne pred volbami to zni obzvlaste nadejne a radostne - tedy v pripade, ze jim dame svuj hlas... [mrknutí jedním okem]

Vetsina lidi se proste nechce probudit. Irak speje k demokracii a osadnici jsou vyreseni.
Ilegalni je skarede slovo a bylo by potreba dotycneho poucit, ze onitrpeli a jsou vzdy obeti [chechtot] Nezapomente na holohoax! [chechtot] [velký smích]

67316

23.8.2005 2:20

Neni co dodat

Rene Bartosek 68.?.?.?

Pan Fisk sepsal zajimave postrehy, vidi co pali obyvatele Iraku. A jak se tvori ustava. Arabove maji za sebou dlouhou historickou tradici a nejsou tak tupy jak si nekdo mysli, tady tvar tvar tvrde realite pilulky konzumu chrlene na nas ze vsech stran neobstoji. Mir pro Iracany ma vetsi cenu, nez predstava realne demokracie se svym "chleb a hry". Je velkou hanbou, ze za vznesene idealy zapadniho pojeti svobody se skryva, jak by mozna rekl Kryl tlami rybi, bez srdce, bez slitovani bez mravniho zakona. Penize a narodni zajmy jsou trumf, ktery bije vsechno. [zahanbení]

67332

23.8.2005 3:55

Kam vitr, tam plast.

kema 207.?.?.?

Od Roberta Fiska jsem toho cetl uz hodne. A nejen na Zvedavci.
Pamatuji si na jeho clanek z Bagdadu nekolik dni pred osvobozenim.
Pan Fisk tehdy licil silenou odvahu jeho obhajcu, Saddama tehdy tituloval "presidentem" (jako by ten hajzl by nekdy zvolen)a celkove se z clanku dalo vyrozumet, ze obyvatele Bagdadu budou bojovat o kazdy dum.
Jenze oni nebojovali. Naopak uz za nekolik dni masove oslavovali pad diktatora.
Asi pred mesicem jsem slysel na kanadskem CBC rozhovor s panem Fiskem.
Uplne jiny clovek. Hovoril bez emoci, Saddama nazyval diktatorem. Demokracii chtel doprat sanci, jen moudre varoval pred nebezpecim obcanske valky.
Ha!!!! Dostal rozum.
Nedostal. Z tohohle clanku vyplyva, ze podle Robertka Amerika muze za horke letni pocasi, vrazdeni lidi na autobusovych zastavkach teroristy i za pozadavky Kurdu na federativni usporadani svobodneho Iraku.
Kam vitr, tam plast. Zejo, pane Fisk. [oči v sloup]

67344

23.8.2005 4:08

RE: Kam vitr, tam plast.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 67344

Uvidime jak bude spokojen Bily dum se stavem demokracie v Iraku rekneme za pul. Zatim jste pane Kema okomentoval autora, ja jsem si to prelozil do vlastni mluvy a vysel mi z toho hezky previt. Mate taky v umyslu okomentovat obsah clanku? [mrknutí jedním okem]

67348

23.8.2005 8:23

RE: Kam vitr, tam plast.

kema 207.?.?.?

Reakce na 67348

>Mate taky v umyslu okomentovat obsah clanku? [mrknutí jedním okem]

To jiz jsem ucinil v poslednich vetach sveho prispevku. Ja vim, prilis kratke, ale za vic to nestoji.
Pan Fisk byl podle vseho prilis rozrusen na to, aby napsal neco poradneho.

67391

23.8.2005 4:15

RE: Kam vitr, tam plast.

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 67344

Pane Kema dobre napsane.

67349

23.8.2005 10:52

RE: Kam vitr, tam plast.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 67349

Také se mi zdá, že Fiskův článek je něco na způsob toho, jak popisovali levicoví žurnalisté ofenzívu Tet, kdy z debaklu Vietkongu udělali mediální vítězství. Demokracie je vláda většiny oprávněných voličů prostřednictvím hlasování, nic jiného. Nelze v ní vidět nějakou humanitární nebo egalitářskou záležitost. Západ jako její součást chápe ochranu menšin, zbytek světa spíše možnost, jak udržet vládu většiny (vesměs definované etnicky nebo nábožensky) bez nutnosti bojovat.Jak řekl Sunjantsen, dobře spravované národy sčítají hlasy z volebních uren, špatně spravované mrtvé na bojišti.
Úsměvné je jeho tvrzení, že Sadám zajímá "jen" ty, kteří za jeho vlády ztratili své blízké - když uvážím oběti válek s Peršany a Kuvajtem + mrtvé z povstání šíítů ("varšavský" přístup USA k jeho podpoře je základem chladného přijetí intervence z jejich strany), jedná se o víc než milion lidí. Proč by šííté a Kurdové nemohli "demokraticky" rozdělit Irák a dokonce i jeho ropu ? Nás rozdělila dokonce menšina...
Že se válka proti diktátorovi (ostatně jeho armáda se spíše rozešla, nepřipadá Vám to pozoruhodné ?)zvrhla ve válku občanskou (sunité + internacionální islamofašisté proti koalici a šíítům s Kurdy) je smutné, ale takových válek bylo v muslimském světě více, a krvavějších i vleklejších - Libanon, Súdán,...
Čeho jiného než že se teroristé (jak jinak nazvat vrahy civilistů a souvěrců) nechytají ve většině regionů jsou důkazem nahodilé výbuchy na ulicích a tržištích ? Jak přišel pan Fisk na to, že Muslimské bratrstvo je nejsilnější stranou v Egyptě ? V pondělí dávali dokumentární film Islám - ohniska války a tam rozhodně neproameričtí muslimové vyjadřovali názory, že se extremisté již neoslovují skoro nikoho a proto jim nezbývá než masakrovat jiné muslimy a turisty ve snaze Mubaraka poškodit alespoň ekonomicky. Oni se diktátoři u muslimů udržují u moci mj. proto, že Mohamed porohlásil, že vládce je stín Boha na Zemi a studnice spravedlnosti, takže si reptání každý pravověrný raději dvakrát rozmyslí.
Srovnávání dobrodružného generála Townshenda, kterému r.1916 v Iráku došly (mimochodem po řadě skvělých vítězství nad Turky) síly a byl nucen vzdát se v Kútu s Blairem je krajně nemístné. Britové se lišácky drží v šíítské části, kde je klid (až na zřejmě policejní komanda smrti nesametově likvidující agenty Sadámovy StB a Baasu) a jejich ztráty jsou tudíž minimální.

67406

23.8.2005 16:26

RE: Kam vitr, tam plast.

hmm 62.?.?.?

Reakce na 67406

V mnohem mate pravdu.
Ale minimalni ztraty Britu, krome toho, ze jsou v klidnejsi casti Iraku, zpusobuje i to, ze se britsi vojaci na rozdil od tech americkych umeji trochu chovat. Nechovaji se tam jako by jim vsechno patrilo.

67440

27.8.2005 17:09

RE: Kam vitr, tam plast.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 67406

Konecne opozicni komentar, ktery ma uroven podlozenou rozumem a argumenty. Vypada to tak, ze neni v zajmu narodni bezpecnosti USA pripustit demokraticky rozpad Iraku, ve hre je prece silny Iran, ktery se vzpamatoval z konfliktu s Irakem v 80-tych letech, mel dostat casu zesilit a vezmeme-li v uvahu jak dopadli volby... A ze Britove jsou za bukem, to se nemusi libit Bilemu domu, ale muslimove vzhledem na utoky v Londyne v tom nevidi rozdil.

67956

23.8.2005 4:39

RE: Kam vitr, tam plast.

TS 213.?.?.?

Reakce na 67344

>Saddama tehdy tituloval "presidentem" (jako by ten hajzl by nekdy zvolen)

Mnnnnno... porad jeste existuji urcite nejasnosti ohledne Floridy 2000 (neboli cistky seznamu volicu demograficky zamerene na preferencni demokraty) a Ohia 2004 (neboli podezrele elektronicke volebni systemy bez moznosti pozdejsiho auditu a jejich podivne vysledne statistiky).

Co se Ohia tyce, nechapu, proc pokud meli Republikani ciste umysly, netrvali sami na auditovatelnosti systemu. Mohli tusit, ze je budou oponenti zpochybnovat, mohli se na to pripravit, mohli mit k dispozici prostredky k dokazani, ze jejich ruce jsou ciste. Jiz od prvniho uvedeni dotycnych pristroju na trh se ozyvaly namitky ze vsech stran, od pocitacovych techniku i bezpecnostnich expertu. Namitky nebyly vyslyseny, prestoze pridelat na skatuli s pocitacem tiskarnicku by nebyl problem a ani by to nebylo drahe, pokud by se na vendora vyslaplo po kapitalisticku. Walden O'Dell, CEO Dieboldu, byl jeden z nejvetsich sponzoru Republikanu. Je to tedy neschopnost, nebo umysl? Co vim s jistotou je, ze to smrdi az pres Atlantik, kdyz je vhodny vitr.

Dokud se tohle uspokojive nevysvetli, nemohu Walkera Bushe povazovat za legitimne zvoleneho prezidenta.

Smlsnete si na faktech napr. zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Diebold
A nezapomente navstivit external links.

67353

23.8.2005 11:12

RE: Kam vitr, tam plast.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 67353

O JFK se také tvrdilo, že jeho zvolení zařídila mafie ve spolupráci s jeho intrikánským otcem. Náskok byl jen 120 000 hlasů, v Alabamě to spočítali republikáni jinak a v Texasu a Illinois došlo u Daleyova stroje k "anomáliím". Ale v USA se hraje na prezidentské volitele a 64 hlasů stačilo. Nixona ani ve snu nenapadlo zpochybňovat výsledky a dělat tak USA ostudu, ale liberálové prakticky nedělají nic jiného už hodně dlouho a proto "volební skandály" posledních let. Prostě to r.2000 "demokratům" na Floridě oplatili Kubánci za tu humanitární akci s Eliánem a raději Bushe jr. než Kohna s jeho kečupovou královnou, která ve snaze vylepšit si kádrový posudek udávala, že během studia v JAR protestovala proti tamním nešťastným Búrům "jako barevná". Ostatně Bushův absolutní náskok byl tentokrát nezpochybnitelný.

67409

23.8.2005 15:39

RE: Kam vitr, tam plast.

TS 213.?.?.?

Reakce na 67409

>Ostatně Bushův absolutní náskok byl tentokrát nezpochybnitelný.

"Naskok byl nezpochybnitely" a "Objevily se statisticke anomalie u okrsku v nichz neni k dispozici audit trail". Dva vyroky ponekud v rozporu.

Kdyz chteli nezpochybnitelnost, proc vyrobce nezajistil audit trail?

67433

23.8.2005 16:29

RE: Kam vitr, tam plast.

hmm 62.?.?.?

Reakce na 67409

Prominte vysledku 51% ku 49% v prezidentskych volbach nazyvate absolutnim nezpochybnitelnych naskokem ?
Asi si budu muset predelat slovnik podle posledniho newspeaku [mrknutí jedním okem]

67441

25.8.2005 1:38

RE: Kam vitr, tam plast.

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 67409

Oh, coz o to, Nixona to v 1960 napadlo, ale byl si takove vedom, ze je pak politicky vyrizeny, cize od toho recountu ustoupil.

A ani v 1964 nechtel kandidovat proti Kennedymu znovu... Jenze, co se nestalo. Kennedy dostatecne pohnul zluci vojakum, CIA i chlebodarcum a tak byl krizovou palbou jejich elitnich strelcu zabit.

A problem s kandidaturou se razem vyresil - ovsem viceprezidenten Lyndonem Johnsonem, jenz okamzite zacal reverzovat vsechny kroky k ukonceni angazma USA ve Vietnamu.

Nixon vyhral volby v 1968 s tim, ze dostane hochy z Vietnamu domu. Sliby, sliby... a neuprosny tlak zbrojnich koncernu ponekud odsunuli tenhle slib za spoustu libivych slovicek. A Nixon kandiduje znovu v 1972 s tim, ze ukonci valku ve Vietnamu - a znovu vyhrava!

Aby pote, co se Watergate z 1972 (kdy dosahl nejvetsiho naskoku pred protikandidatem v historii USA) rozrostlo do obrich rozmeru pred temer jistym odvolanim podava 8. srpna 1974 rezignaci.

Umira v 1994.

67622

25.8.2005 19:50

RE: Kam vitr, tam plast.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 67622

Je známo, že Nixon triumfoval nad Kennedym hlavně díky TV - v rozhlase to vypadalo při debatě naopak na jeho triumf a prohra v prezdentských volbách ho jak vidno nevyřídila, což se třeba o Kerrym říci nedá. Je pravdou, že problémy ve Vietnamu způsobil teoreticky Eisenhower, když se rozhodl neuspořádat celovietnamské volby, které by asi komunisté vyhráli, ale Kennedy pak provedl masivní přesuny vojsk (a převrat proti civilnímu, i když zkorumpovanému premiérovi)a stáhnout se rozhodně nechtěl, z konspiračních teorií jsou přijatelnější jiné než poloveřejné "spiknutí" jestřábů a zbyrokratizované tajné služby CIA (navíc prolezlé sovětskými agenty). Johnson pak válku brzdil a přidával VDR propagandistické body nesmyslnými nálety na Sever s přestávkami, během nichž Vietnamci budovali raketové posty. Nixon stažení (smysluplné, ne okamžitý útěk) slíbil a za 5 let i splnil a vybudoval jakýsi status quo, který nebýt Watergate mohl vydržet podnes (a nedošlo by mj.k masakrům v Kambodži).

67715

27.8.2005 17:16

RE: Kam vitr, tam plast.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 67715

Pravda nepohodlni lide v Kambodzi by neumirali tak rychle. Na druhou stranu, kdo otevrel a vyhrotil situaci v Indocine, kdyz to Francouzi zabalili? A ke svatozari americkych prezidentu, bych pridal i trochu spiny. Proc USA ignorovali hlaseni CIA o naproste korupci vedouci k totalnimu rozkladu jizni armady?

67957

24.8.2005 0:59

bohabojni volici v Ohio.

cech 172.?.?.?

Reakce na 67353

65 Girls At Area School Pregnant
School To Unveil Three-Prong Program

POSTED: 12:30 pm EDT August 23, 2005

CANTON, Ohio -- There are 490 female students at Timken High School, and 65 are pregnant, according to a recent report in the Canton Repository.

The article reported that some would say that movies, TV, videogames, lazy parents and lax discipline may all be to blame.

School officials are not sure they what has caused so many pregnancies, but in response to them, the school is launching a three-prong educational program to address pregnancy, prevention and parenting.

The newspaper also reported that students will face mounting tensions created by unplanned child-rearing responsibilities, causing students to quit school and plan for a GED. This will make it difficult for the Canton City School District to shake its academic watch designation by the state.

According to the Canton Health Department, statistics through July show that 104 of the 586 babies born to Canton residents in Aultman Hospital and Mercy Medical Center had mothers between 11 and 19.

The newspaper reports that the non-Canton rate was 7 percent. Canton was 15 percent.

67510

23.8.2005 5:24

RE: Kam vitr, tam plast.

Karel4u 207.?.?.?

Reakce na 67344

Pane Kema, opet jsem nepochopil, co chcete rici. Naznacujete, ze v Iraqu je vse v poradku? Ze pan Fisk prehani a lze? Nebo chcete rici, ze pan Fisk rika sice pravdu, ale protoze se Vam to nehodi do kramu, on totiz neni pro Zionismus, tak ho musite pomluvit, tak jak to mate zvykem. Kill the messenger. To je Vase heslo. Tak jak to Vasi lide delaji pani Sheanove.
Oni se Iraccti bojovnici opravdu hrdinne brani. Vy jim sice rikate teroriste, ale oni maji plne pravo branit se okupantovi. Oni totiz nejsou hloupi, oni bojuji jejich stylem. Vy jste si mysleli, ze potycka bude primocara, tak jako to vidite na Americke televizi ve filmech. Ne.
Ale kdo rekl" bring it on"? Nebyl to doktor Bush? A oni to udelali a Vy, tim myslim Vase lidi si serou do kalhot.
Chtel bych poukazat na jednu malickost. Na to, jak se zmenila immage Zidu behem minuleho stoleti. Rad jsem si citaval knihy me babicky a zaujalo me, ze na zacatku minuleho stoleti byli Zide popisovani jako zbabelci s chuti milovat se s mladymi devcaty, celkem bezcharakterni. Po druhe svetove se nahle zmenili v houslisty a pianisty kteri udatne bojovali s fasisty, a nyni ve stoleti novem se, ale neoficialne zmenili na mucitele a nasilniky a okupanty a v neposledni rade na misinformanty kteri se nestiti zadne lzi kdyz ji mohou pouzit ve svuj prospech.
Sam Chuck Hegel, tuto nedeli prohlasil, ze valka nejde dobre. Co vy na to.

67360

23.8.2005 6:00

RE: Kam vitr, tam plast.

kema 207.?.?.?

Reakce na 67360

>Pane Kema, opet jsem nepochopil, co chcete rici. Naznacujete, ze
>v Iraqu je vse v poradku?

Ne, neni. Kdyz nekdo zavrazdi civilisty na autobusove zastavce, tak to v poradku neni.

>Ze pan Fisk prehani a lze?

Ano, to chci rici. Dokonce si myslim, ze se zalyka zurivosti, protoze vsechno nejde podle jeho predstav.

>Oni se Iraccti bojovnici opravdu hrdinne brani. Vy jim sice
>rikate teroriste, ale oni maji plne pravo branit se okupantovi.
>Oni totiz nejsou hloupi, oni bojuji jejich stylem. Vy jste si
>mysleli, ze potycka bude primocara, tak jako to vidite na
>Americke televizi ve filmech. Ne.

Neslysel jsem jeste nikdy o "hrdinnem bojovnikovi", ktery brani svou zemi tak, ze zavrazdi svoje vlastni spoluobcany, civilisty na autobusove zastavce nebo na trzisti.
To muze udelat jenom prase.

>Chtel bych poukazat na jednu malickost. Na to, jak se zmenila
>immage Zidu behem minuleho stoleti. Rad jsem si citaval knihy me
>babicky a zaujalo me, ze na zacatku minuleho stoleti byli Zide
>popisovani jako zbabelci s chuti milovat se s mladymi devcaty,
>celkem bezcharakterni. Po druhe svetove se nahle zmenili v
>houslisty a pianisty kteri udatne bojovali s fasisty, a nyni ve
>stoleti novem se, ale neoficialne zmenili na mucitele a nasilniky
>a okupanty a v neposledni rade na misinformanty kteri se nestiti
>zadne lzi kdyz ji mohou pouzit ve svuj prospech.

Ty krasne stare casy rasismu, antisemitismu a nenavisti. Uz se nikdy nenavrati.
Je me vas lito.

67371

23.8.2005 6:20

RE: Kam vitr, tam plast.

Karel4u 207.?.?.?

Reakce na 67371

Kdo strili rakety z helikopter do nevinnych Palestinskych civilistu? Kdo rika, ze stazenim osadniku budo moci strile bez nutnosti se ovladat? Takovou hipokricii z Vasi strany nejde prehlednout.
Nejvetsi sranda je, "my ty prasarny delame omylem. My mirime na vojenske cile, ale to ze tam jsou male deti neni nase chyba. Michael Medved" Co je horsi. petisetpoundova bomba, nebo uriznuta hlava spiona Pearla? Stovky Iracanu zemrely omylem pri bombardovani USA. Jak tovysvetlite.

67376

23.8.2005 8:51

RE: Kam vitr, tam plast.

Ben Hur 68.?.?.?

Reakce na 67376

>Kdo strili rakety z helikopter do nevinnych Palestinskych
>civilistu?

Predakum Hamas prchajicim v Mercedesu se svyma gorilama pokud mozno pres zalidnene trziste rikate nevinni Palestinsti civiliste ?

>Kdo rika, ze stazenim osadniku budo moci strile bez
>nutnosti se ovladat? Takovou hipokricii z Vasi strany nejde
>prehlednout.

To nevim kdo ? Zatim to rikate jen vy.

>Nejvetsi sranda je, "my ty prasarny delame omylem. My mirime na
>vojenske cile, ale to ze tam jsou male deti neni nase chyba.

Vy znate nejake vojenske cile v Palestine. To slysim poprve. Na Izrael jeste zadna organizovana palestinska armada nezautocila. O cem to mluvite? Vsechny utoky za posledni tri roky na uzemi Izraele, osady v Gaze a West Bank, jsou dilem palestinskych teroristickych organizaci. Hlavne ze jste nezapomel na tradicni citove vydirani a ocicka plna slzi nevinneho palestinskeho decka.

>Michael Medved" Co je horsi. petisetpoundova bomba, nebo uriznuta
>hlava spiona Pearla? Stovky Iracanu zemrely omylem pri
>bombardovani USA. Jak to vysvetlite.

Lehce, Sadam se mel podridit rezolucim OSN a zadny bomby by nebyly. Tu riznutou hlavu spiona Pearla, nebudu ani komentovat, to uz je z vasi strany jednim slovem zoufalost Tak to je vysvetleni Just for you.

67397

23.8.2005 16:33

RE: Kam vitr, tam plast.

hmm 62.?.?.?

Reakce na 67397

Hmm a ti lide na tom trzisti je podle Vas kdo ?
Vojaci ?
Kdyt je to stejne jako kdyz nejaky terorista odpali bombu u americkeho konvoje. Zabije tim vetsinou jen civilisty.
Stejne jako Izraelske rakety ...

67442

24.8.2005 22:39

RE: Kam vitr, tam plast.

JirkaF 212.?.?.?

Reakce na 67397

.... ze jste nezapomel na tradicni citove vydirani a ocicka plna slzi nevinneho palestinskeho decka.
[překvapení] [překvapení] [překvapení]
Pane buďte opravdu rád, že sedíte na druhé straně zeměkoule, nebo kde pro mne anonymní. Až to dolehne do Česka a tím plačícím dítkem bude má dcera nad rozsápanou mámou tak bych všechny jako Vy osobně postřílel. Před tím bych však musel "nakoupit" jako USA ropu v nějakém zbrojáku. Označovat plačící dítě celé od krve v lepším případě ne vlastní za citové vydírání je na mě opravdu silné kafe. Všichni ti šmejdi, co posílají naše vojáky okupovat cizí země, které nám nic neudělali Ti za to budou přímo odpovědni.

Lehce, Sadam se mel podridit rezolucim OSN a zadny bomby by nebyly.

Například jako Izrael? Nebo měl opravdu aspoň vlastnit nějké ZHN a pak by si tak rambíci nefoukali, což? A kdyby, tak by jich vzal hezkých pár sebou. Snad to Irán stihne a bude mít použitelnou atomovku dřív, než rambíkům vystydnou kolty a začnou znovu nabíjet. [pláč] To jediné zachrání obyčejné Iránce před skvělou usakracií made in buš aby nedopadli jako Iráčané.

67606

25.8.2005 2:37

RE: Kam vitr, tam plast.

Ben Hur 69.?.?.?

Reakce na 67606

>Pane buďte opravdu rád, že sedíte na druhé straně
>zeměkoule, nebo kde pro mne anonymní. Až to dolehne do Česka
>a tím plačícím dítkem bude má dcera nad rozsápanou mámou
>tak bych všechny jako Vy osobně postřílel.

Pokud chcete, aby vase deti meli tatu odsouzeneho jako fanatickeho vraha k trestu smrti, rad vam zaslu svoji adresu. Obavam se,ale ze pokud se stane to co si vy ve sve uchylne mysli predstavujete, budete se muset se svou mstou obratit na stredni vychod. Vyhrozovat hrdino umis skvele, co takhle ciny ?

>Před tím bych
>však musel "nakoupit" jako USA ropu v nějakém zbrojáku.
>Označovat plačící dítě celé od krve v lepším případě
>ne vlastní za citové vydírání je na mě opravdu silné kafe.

No hlavne, ze tvoje vyhrozovani atomovymi utoky povazujes za odvar z maty peprne.

>Všichni ti šmejdi, co posílají naše vojáky okupovat cizí
>země, které nám nic neudělali Ti za to budou přímo
>odpovědni.

Nikdo je tam neposilal, jsou tam dobrovolne. Pokud myslis Irak, delaji poctivou praci, chrani civilni pracovniky z celeho sveta pred sabotazemi dzihadistu.

>Lehce, Sadam se mel podridit rezolucim OSN a zadny bomby by
>nebyly.

>Například jako Izrael?

Nevim o zadne rezoluci OSN, ktere se Izrael mel podridit.

>Snad to Irán stihne a bude
>mít použitelnou atomovku dřív, než rambíkům vystydnou
>kolty a začnou znovu nabíjet. [pláč] To jediné zachrání
>obyčejné Iránce před skvělou usakracií made in buš aby
>nedopadli jako Iráčané.

Jen doufejte, ja zase doufam, ze ta atomovka sfoukne prvni ty debily, kteri je dnes v jeji vyrobe podporuji.

67625

25.8.2005 3:20

RE: Kam vitr, tam plast.

Lev 68.?.?.?

Reakce na 67625

Nikdo je tam neposilal, jsou tam dobrovolne. Pokud myslis Irak, delaji poctivou praci, chrani civilni pracovniky z celeho sveta pred sabotazemi dzihadistu.
____________________________________

Ben Hurvínku, nedošel vám náhodou Prosac ?

Theresa, I was thinking about asking my dr to put me on prosac instead of effexor. While being on effexor I had an extreme increase in my sex drive. Now that Im not taking it. The only good thing is my sex drive came back double time and I love that. I was wondering if Prosac has the same sexual side effects. Have you noticed a decrease in your sex drive since switching from effexor to prosac? [chechtot] [chechtot]

67632

26.8.2005 20:49

RE: Kam vitr, tam plast.

JirkaF 212.?.?.?

Reakce na 67625

>Pokud chcete, aby vase deti meli tatu odsouzeneho jako
>fanatickeho vraha k trestu smrti, rad vam zaslu svoji adresu.
>Obavam se,ale ze pokud se stane to co si vy ve sve uchylne mysli
>predstavujete, budete se muset se svou mstou obratit na stredni
>vychod. Vyhrozovat hrdino umis skvele, co takhle ciny ?

Adresu prosím. Budete na čestném místě v druhé skupině nazvané pracovně schvalovači-řiťolezci-rádoby rambíci. První skupinou jsou Ti co za alespoň mnou očekávaný útok ze msty za okupační agresi můžou přímo. Nějak jsme přešli do důvěrného tónu. To jsou ty správné metody, déjá vu ??
Činy? Doufám že k nim nikdy nedojde. Kdy a k jaké akci dojde jsem myslím velmi přesně specifikoval. Ublíží-li někdo osobě, kterou považuji za mě blízkou, má počítat s následky (přežiju-li to).

>
>No hlavne, ze tvoje vyhrozovani atomovymi utoky povazujes za
>odvar z maty peprne.

Najednou vyhrožuji akomovými útoky? A komu a kdy? Já narozdíl od některých nikdy nenapsal perly typu : "Preventivní atomový úder je možný." nebo "Mám-li vybrat mezi Američany (stamiliony) a zbytkem světa (miliardy) tak volím Američany."

V Á L K A = Z L O Č I N
To si uvědomte ve svém zaneprázdnění z rekrálního alpinizmu k největším zrůdám a vrahounům světa.
>
>
>Nikdo je tam neposilal, jsou tam dobrovolne. Pokud myslis Irak,
>delaji poctivou praci, chrani civilni pracovniky z celeho sveta
>pred sabotazemi dzihadistu.

Tady někdo nečetl branný zákon, nebo jak se to jmenuje. Voják České armády (dále jen ČA)(nyní plně profesionální=samí zaměstnanci žádní branci) Nemá na výběr. Dostane-li rozkaz odjet vraždit do Avganistánu, či kamkoli jinam, tak musí splnit. Americké filmy kdy se vojákovi něco nelíbí, tak teatrálně rezignuje s okamžitou platností se v ČA nekonají. Podá-li si voják žádost o propuštění ze služebního poměru, tak se také za půl roku služby v cizí zemi může dovědět, že byla zamítnuta. Tak mi tu dobrovolnost prosím objasněte. Jsem-li hypotetický voják-profesionál a šel jsem sloužit hlavně pro obranu své vlasti, pomoc při živelných pohromách, atd. a pošlou mě okupovat cizí zem, jsem tam dobrovolně, ač jsem požádal o propuštění minutu po té, co jsem dostal rozkaz k okupaci?
>

>Nevim o zadne rezoluci OSN, ktere se Izrael mel podridit.
>
Jsou tu na Izrael jiní kanóni, ti Vám jejich dozajista vysypou z rukávu dost.

>Jen doufejte, ja zase doufam, ze ta atomovka sfoukne prvni ty
>debily, kteri je dnes v jeji vyrobe podporuji.

Jo, jediné, co na rambíky platí, je odstrašující síla vlastnictví atomovky.
Iránu nezbývá než mrsknout biskupem, jinak se taky dočká osvobození. [pláč] Sice se mi zbrojení, zvláště ZHN příčí, protože čím výc magorů má jaderný čudlík, tím výc hrozí, že jej někdo zmáčkne, ale Iránu bohužel nic jiného nezbývá. [naštvaný] A kdo Irán svým mnohaletým agresívním úsilím tlačí k jejímu vyvynutí? Že b...Kráceno (Editor)

67861

27.8.2005 3:56

komousi nam zanechali svoje semeno

Ben Hur 69.?.?.?

Reakce na 67861

(Přesouvám vás na watch list. Příspěvek zrušen.)

67899

27.8.2005 6:27

RE: komousi nam zanechali svoje semeno

Ben Hur 69.?.?.?

Reakce na 67899

>(Přesouvám vás na watch list. Příspěvek zrušen.)

Mate v tom bordel, tam uz jsem druhej rok.

67908

27.8.2005 7:04

RE: komousi nam zanechali svoje semeno

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 67908

Jo, také se dívám. Takže by to bylo zralé na vyloučení?

67909

27.8.2005 7:57

RE: komousi nam zanechali svoje semeno

Ben Hur 69.?.?.?

Reakce na 6

>Jo, také se dívám. Takže by to bylo zralé na vyloučení?

Za co me vyloucite? Za to, ze jsem nenechal bez odpovedi vyhruzky uchyla, ktery se holedba, ze me zavrazdi? Bude muset vyvrazdit celou moji rodinu, ta ma totiz na terorizmus mnohem vyhranenejsi nazory nez ja. Ale mate pravdu, zrale to je, nekdo tady pujde z kola ven.

67912

27.8.2005 13:58

RE: komousi nam zanechali svoje semeno

JirkaF 212.?.?.?

Reakce na 6

Předpokládám, že bych si to co dotyčný odpověděl, za rámeček nedal. Možná bych si i poblil klávesnici, nějak tuším. Přezto pane Stworo, můžete mi to prosím poslat ma mail? Slibuji, že si vemu do ruky pytlík, připoutám se a nebudu kouřit. [smích]

67926

27.8.2005 17:41

RE: komousi nam zanechali svoje semeno

TS 213.?.?.?

Reakce na 0

>Za co me vyloucite? Za to, ze jsem nenechal bez odpovedi vyhruzky
>uchyla, ktery se holedba, ze me zavrazdi? Bude muset vyvrazdit
>celou moji rodinu, ta ma totiz na terorizmus mnohem vyhranenejsi
>nazory nez ja.

Pro kontrolu, jak vyhraneny je vas nazor (a eventuelne i nazor vasi rodiny) na americkou podporu eskader smrti v El Salvadoru, ultrapravicovych guerril v Nikaragui, a operacich teroristickeho charakteru v Latinske Americe obecne?

67963

30.8.2005 12:02

RE: komousi nam zanechali svoje semeno

TS 213.?.?.?

Reakce na 0

Copak, copak, pane Ben Hur? Tri dny a zadna reakce?

68362

29.8.2005 21:09

RE: Kam vitr, tam plast.

leho 84.?.?.?

Reakce na 67861

>Americké filmy kdy se vojákovi
>něco nelíbí, tak teatrálně rezignuje s okamžitou platností
>se v ČA nekonají.

JirkoF, a ani v té americké. Snad jenom existjí pouze jednotlivé případy lunatiků, kteří neměli ponětí proč vlastně do ní vstoupili. Já jsem se za své šestnáctileté kariéry u US Army nesetkal ani s jedním takovým případem. V drtivé většině moji spoluvojáci vědí proč tady jsou, t.j. chtějí pomoci tuto zemi zničenou léty tvrdé diktatury postavit na nohy a zbavit ji fanatických džihádistů. A není náhodou Česká armáda už plně profesionální? V tom případě její vojáci musí očekávat podobné rozkazy jako já, pokud ovšem se Česká republika nepřikloní více na stranu fanatických džihádistů...

68256

29.8.2005 21:44

RE: Kam vitr, tam plast.

TS 213.?.?.?

Reakce na 68256

>...pokud ovšem se Česká republika nepřikloní více na
>stranu fanatických džihádistů...

Kterych? Dzihadistu boha Allaha, nebo dzihadistu boha Dolaru?

68266

29.8.2005 23:05

RE: Kam vitr, tam plast.

JirkaF 212.?.?.?

Reakce na 68256

Víte pane Leho, po některých Vašich výrocích (viz. "dvě perličky" uvedené v mém předminulém příspěvku) jsem se rozhodl, na cokoli od Vás nereagovat, chcete-li bojkotovat Vás. Nyní jste si mou reakci zasloužil snad jediným příspěvkem (jedním z mála) nějak konstruktivním.
>JirkoF, a ani v té americké. Snad jenom existjí pouze jednotlivé případy lunatiků, kteří neměli ponětí proč vlastně do ní vstoupili.
Víte, asi Vám to příjde divné, ale lidé do armády (obecně) vstupují z různých pohnutek. Myslím si, že obecně převažují ty hmotné, respektive sociální. Odvozuji tento názor z toho, že i v rozvojovových zemích koupí tamní vládci raději 10 tanků a 5 Rolsů, než 1 traktor. To mě vede k úvaze o obvyklém charakterovém složení takových "souborů", ale to není do čeho bych se chtěl pouštět. Každopádně někteří a asi i Vy jsou ve skupině "idealistů". Ideje pro které jsou vojáky jsou taky různé. Samozřejmě, že trošku zjednodušuji a generalizuji, ale tak to je. Například někoho uchvátí jak se vojáci perou s přírodními živly a zachraňují životy a majetek lidí, někoho zase, že může beztrestně vraždit, mučit, ... . To je různé, ale oba jsou v té skupince idealistů, totiš oba mají nějakou tu svou ideu. [oči v sloup] Já sebe do té skupinky také řadím. V případě ohrožení země (ČR) bych stáli-li by o mne rád šel sloužit. Ovšem určitě bych nešel okupovat cizí zem a tím být podílníkem zločinu. Zlobte se, nebo ne, ale tak Vás vidím.(jestliže je pravda jak se prezentujete)
>Já jsem se za své šestnáctileté kariéry u US Army nesetkal ani s jedním takovým případem. V drtivé většině moji spoluvojáci vědí proč tady jsou, t.j. chtějí pomoci tuto zemi zničenou léty tvrdé diktatury postavit na nohy a zbavit ji fanatických džihádistů.
Na toto se dá napsat jen několik spekulací. Každopádně dva řekněme základní směry mě napadají. Buď jste takový fanatik i ve skutečnosti a každý s kým se setkáváte to ví a podle toho se chová, aby se nedostal do problémů s obdobou Českých kontrášů, nebo což je méně pravděpodobné sloužíte v uzavřené skupince, která se dá charakterizovat : "Ti se hledali, až se našli". Druhá možnost by odpovídala možná tak jednotce u jaderného čudlíku z Ruska (Světlaja, nebo jak to je).
>A není náhodou Česká armáda už plně profesionální?
Je pane Leho, jak jsem již psal, je. Každopádně není, alespoň zatím v ČR rovnítko mezi pojmy voják a vrahoun. A přežívá to známé K budování a obraně vlasti buď připraven! (Budování = pozitivum oproti ničení ; obrana = pozitivum oproti agresi, okupaci) Budovat a bránit ANO, ničit a napadat NE !
>V tom případě její vojáci musí očekávat podobné rozkazy jako já, pokud ovšem se Česká republika nepřikloní více na stranu fanatických džihádistů...
Dozajista očekávají, alespoň někteří jistě. Například výsadkáři, chemici, nemocni...Kráceno (Editor)

68275

25.8.2005 0:19

RE: Kam vitr, tam plast.

TS 213.?.?.?

Reakce na 67397

>Hlavne ze jste nezapomel na tradicni
>citove vydirani a ocicka plna slzi nevinneho palestinskeho decka.

Mel bych tady jeden usmev nevinneho irackeho decka.
http://www.prwatch.org/node/3237

Nezapomente si precist taky historii toho obrazku.
http://www.prwatch.org/forum/printthread.php?t=5319

67617

27.8.2005 17:19

RE: Kam vitr, tam plast.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 67397

Ben Hure jestlize nekdo prcha pres zalidnene trziste, pak urcite nesedi v helikoptere a neodpaluje raketu. H&vno se stane, ze? Vlastne ukol je splnen a colateral damage je pouze par menecennych Palestincu!!! [zahanbení]

67958

27.8.2005 21:03

RE: Kam vitr, tam plast.

Ben Hur 69.?.?.?

Reakce na 67958

>Ben Hure jestlize nekdo prcha pres zalidnene trziste, pak urcite
>nesedi v helikoptere a neodpaluje raketu. H&vno se stane, ze?
>Vlastne ukol je splnen a colateral damage je pouze par
>menecennych Palestincu!!! [zahanbení]


Uvedte mi konkretni priklad, kdy Izraelci pri zabiti nektereho z vedoucich predaku Hamas zabily dite. Rantisiho meli napr. na musce trikrat. Mohli ho zlikvidovat v jeho prepychovym baraku, ale byl tam z detma a zenou, tak to odlozili a pockali si az bude sam. Podobne je to s Yasinem a dalsima palestynskyma vrahama. Stovky jsou v Izraelskych veznicich, nikdo jim nezkrivil ani vlas. Kdyz jste tak utlocitny na ty palestinsky deti, jaky soucit mate s temi co jejich mamy posledni tri roky prodavali Hamasakum jako zivy tlacitko k odpaleni bomby ve skolnim autobuse, na diskotece atd. S tema izraelskyma soucit mit nemusite, ty jsou vam jak uz jsem se presvedcil lhostejny, ale co ty nevinny palestinsky ? Vy tady s dalsima panama operujete s obrazkem palestinskeho ditete se slzami v ocich. Ukazte mi ho, ja vam potom ukazu, jak vypada ulice po vybuchu skolniho autobusu, kde izraelci sbiraji do pytlu zbytky tel deti a majitelu stanku ktery byly v tu chvili zrovna na ulici. Asi mi ukazete prd, protoze nic takovyho nemate, ale za zajmy Hamasaku tady bojujete jako lvi.

67999

27.8.2005 22:17

RE: Kam vitr, tam plast.

TS 213.?.?.?

Reakce na 67999

>Uvedte mi konkretni priklad, kdy Izraelci pri zabiti nektereho z
>vedoucich predaku Hamas zabily dite.

Sice to neni primo pri strelbe na predstavitele Hamas (myslim ale ze o alespon jednom takovem pripade jsem uz slysel), ale...

Srpen 2002, Al-Katiba, 10 mrtvych, z toho 1 patnactilety. Alespon tucet dalsich deti zraneno, z celkem asi 130. Helikoptera hrdinne vypalila raketu do davu lidi.[1]

Kveten 2004, Rafah. Hrdinove strelili z tanku do davu lidi. Mezi mrtvymi ctyri deti, mezi 9 a 14 lety.[2]

Srpen 2004, Vojaci sejmuli neozbrojenou trinactiletou holku. Sedmnacti zasahy, za plneho denniho svetla.[3] Pribeh je velmi ilustrativni ukazkou, proc Palestinci Izraelce tak explozivne miluji. Pokud si chcete vybrat jenom jeden, prectete si tenhle.

A to jsou jen tri nahodne vybrane vzorky bez velkeho hledani.

[1] http://www.guardian.co.uk/israel/Story/0,2763,806658,00.html
[2] http://www.cbsnews.com/stories/2004/05/20/world/main618620.shtml
[3] http://www.guardian.co.uk/israel/Story/0,2763,1332219,00.html

68004

28.8.2005 1:46

RE: Kam vitr, tam plast.

Ben Hur 69.?.?.?

Reakce na 68004

Pokud si chcete vybrat jenom jeden, prectete si tenhle.

Na tenhle posledni se pamatuji celkem dobre. Pokud jste ten link cetl, tak vam jiste neuslo, ze svedci jsou palestinci, svedectvi doktora palestince. Tak je to vzdy. Pokud vim, svedci u toho krome Izraelskych vojaku nebyli, ta divka neposlechla a nezastavila se a sla dal smerem k vojakum. Presne v tomhle veku nedlouho predtim Izraelci zadrzeli divku na kontrolnim stanovisti, obalenou pumama. Vy mozna byste cekal, jak to dopadne, jestli ta divka pumy ma nebo ne, ale vojak na to cekat nebude, pokud ma v hlave aspon trochu zdraveho rozumu. Je to hrozny, ale i tahle divka je obeti palestinskych teroristu a jejich zakernych praktik.

68027

28.8.2005 2:29

RE: Kam vitr, tam plast.

TS 213.?.?.?

Reakce na 68027

>>Pokud si chcete vybrat jenom jeden, prectete si tenhle.
>
>Na tenhle posledni se pamatuji celkem dobre.

Asi ne, mate ve svych tvrzenich diry vetsi nez exit wound po zasahu poloplastovou hollow-point 9mm munici.

>Pokud jste ten link cetl, tak vam jiste neuslo, ze svedci jsou
>palestinci, svedectvi doktora palestince. Tak je to vzdy.

Coz je dane demografickym slozenim oblasti.
Ovsem v tomto pripade jsou svedky take vojaci samotni.

>Pokud vim, svedci u toho krome Izraelskych vojaku nebyli,

Cituji z clanku:
a) "Some soldiers were lying on the ground and shooting very heavily toward her," said Basim Breaka, who saw the killing from her living room.
b) Yousef Breaka watched from the balcony of his second floor flat.

Protestovali i nekteri izraelsti vojaci z te jednotky, to vam asi taky uniklo:
But some soldiers in the unit responsible, the Shaked battalion, were outraged at what they saw as a cover-up.
...
We were in shock. We couldn't believe what he was doing. Our hearts ached for her. Just a girl of 13," a soldier told the newspaper.

>ta divka neposlechla a nezastavila se a sla dal smerem k vojakum.

A byla porad jeste ve vzdalenosti nekolika set metru od veze. Krom toho clanek popisuje dalsi pripady, vcetne zastreleni skolaka na uzemi skoly:
Last year, a 13-year-old boy was shot dead by the army outside the school. This year, two pupils and a teacher were wounded by bullets inside the grounds.

>Presne v tomhle veku nedlouho predtim Izraelci zadrzeli divku
>na kontrolnim stanovisti, obalenou pumama.

Vedela to ta holka? Podrobnosti viz nize.

>Vy mozna byste cekal, jak to dopadne, jestli ta divka pumy ma nebo ne,
>ale vojak na to cekat nebude, pokud ma v hlave aspon trochu zdraveho
>rozumu.

Vidim, ze vam koncept varovneho vystrelu nic nerika. Tedy dalsi citace:

If she was carrying a bomb, it could have harmed Israeli troops had she got close enough to them. But after Iman was shot in the leg she dropped her school bag.
Palestinian witnesses say soldiers pumped it full of bullets, establishing that it was not a bomb, but still went on to shoot the girl.

Coz je v primem rozporu s armadnimi rozkazy:
The Israeli army's rules of engagement permit soldiers to wound a person who enters a security zone and does not heed warning shots to leave. But once the person is wounded, soldiers are only permitted to kill if there is an imminent threat to their lives.

>Je to hrozny, ale i tahle divka je obeti palestinskych teroristu a
>jejich zakernych praktik.

Vase slova jsou v souladu s oficielni verzi, ktere neveri ani vojaci co byli primo u toho.
The army swiftly blamed Iman for her own death by entering the forbidden zone.

Podrobnosti viz vyse.
Clanek tez zminuje spoustu dalsich mrtvych, vcetne dvou sourozencu oddelanych sniperem, 80lete babky, a skolaka zastreleneho pred skolou. Jak vysvetlite ty?

68031

28.8.2005 3:24

RE: Kam vitr, tam plast.

Ben Hur 69.?.?.?

Reakce na 68031

Vse cim tu argumentujete je moc hezky, ale je to jen tvrzeni proti jinemu tvrzeni. Ani vy ani ja jsme u toho nebyly, takze ja si po zkusenostech s palestinskyma vylhanyma zpravama vybiram tu verzi o ktere mluvim ja, pripada mi i mnohem pravdepodobnejsi. Vy potrebujete omlouvat necim zverstva palestincu, tak se vam hodi jejich tvrzeni. Toz tak to je, ze.

68037

28.8.2005 4:21

RE: Kam vitr, tam plast.

TS 213.?.?.?

Reakce na 6

>Vse cim tu argumentujete je moc hezky, ale je to jen tvrzeni
>proti jinemu tvrzeni.

Ale ale! Co to vidim? Takticky ustup, nebo zbabely utek?

>Ani vy ani ja jsme u toho nebyly, takze ja
>si po zkusenostech s palestinskyma vylhanyma zpravama vybiram tu
>verzi o ktere mluvim ja, pripada mi i mnohem pravdepodobnejsi.

Vidite, ja zase videl uz hodne zpravodajstvi ze kterych se vyklubaly coverups na firemni, armadni i vladni urovni. Lidi, co povazuji ty na druhe strane ostnateho dratu za pouhou zver ci pohyblive cile, je az prilis; soude podle reakci izraelskych vojaku co nechteli nadale slouzit pod dotycnym trigger-happy oficirem odhaduji, ze dotycny byl takovy pripad. Jeden hrib horcak, v tomto pripade selhani jednotlivce, dokaze ochutit celou smazenici.

>Vy potrebujete omlouvat necim zverstva palestincu, tak se vam hodi
>jejich tvrzeni. Toz tak to je, ze.

Zda se mi konzistentnejsi, s mensim mnozstvim rozporu a mensimi naroky na idealisticke predpoklady.

Kdyz uz mluvime o vylhanych zpravach, vzpominate na ty satelitni snimky "mobilnich bioweapon laboratori" co s nimi Powell pred poustnim dobrodruzstvim maval? Nebo ostatni WMD ktere se zatim tak nejak nenasly? Nebo ze se v Abu Ghraib nic zvlastniho nedelo? Nebo ze CIA nebyla namocena v pasovani kokainu z Nicaragui? Mam pokracovat?

68040

28.8.2005 4:28

RE: Kam vitr, tam plast.

TS 213.?.?.?

Reakce na 6

...sorry, ten kokain byl z Venezuely, Nicaragua (presneji Contras) pak byla prijemcem zbrani za penize utrzene z prodeje nakoupenych.[1]

[1] http://www.gwu.edu/~nsarchiv/NSAEBB/NSAEBB2/nsaebb2.htm

68043

28.8.2005 9:51

RE: Kam vitr, tam plast.

Ben Hur 69.?.?.?

Reakce na 0

>Ale ale! Co to vidim? Takticky ustup, nebo zbabely utek?

Ne, ale vypada to, ze uz po nem touzite. My ukrainci remizy neznajem, ze.

>Vidite, ja zase videl uz hodne zpravodajstvi ze kterych se
>vyklubaly coverups na firemni, armadni i vladni urovni.

Cim se nechate oblbovat je vas problem. Vetsinou pokud vim, zacnete na podporu svych tezi predhazovat linky ktere jste si vygogloval.

>Lidi, co povazuji ty na druhe strane ostnateho dratu za pouhou zver ci
>pohyblive cile, je az prilis; soude podle reakci izraelskych
>vojaku co nechteli nadale slouzit pod dotycnym trigger-happy
>oficirem odhaduji, ze dotycny byl takovy pripad. Jeden hrib
>horcak, v tomto pripade selhani jednotlivce, dokaze ochutit celou
>smazenici.

Fanatici se najdou vsude. V Izraeli je radikalnich fanatiku dost. To, ze neoplaceji palestincum stejnou minci, to jest zbabele nevrazdi na uzemi palestiny, je zpusobeno tim, ze Izrael je pravni stat s velmi dobrym justicnim a policejnim aparatem. Stane se i to, ze izraelsky vojak zbehne a zastreli nejake palestince. Ten posledni byl arab-muslim, sam se zabil, takze te justici utekl. Na rozdil od Hamasu, nebyl za to izraelskou vladou pochvalen a jeho rodina nebyla financne odmenena. Prave naopak, vyjadreni izraelske vlady je, ze to byl zlocinec.

>Vy potrebujete omlouvat necim zverstva palestincu, tak se vam
>hodi jejich tvrzeni. Toz tak to je, ze.

>Zda se mi konzistentnejsi, s mensim mnozstvim rozporu a mensimi
>naroky na idealisticke predpoklady.

To je opravdu zrejme pouze vas sen.

>Kdyz uz mluvime o vylhanych zpravach, vzpominate na ty satelitni
>snimky "mobilnich bioweapon laboratori" co s nimi Powell pred
>poustnim dobrodruzstvim maval?

Jo vzpominam, nasly se tri, ale vyrabovany. Presto slozili asi dve dohromady (ty do sebe pasovaly). Celej Unit byl slozen ze ctyr navesu.

>Nebo ostatni WMD ktere se zatim
>tak nejak nenasly?

Tak nejak je zatim nikdo moc nehledal. Byla by to ztrata casu, Sadam se k nim sam priznal. Ale ani toho nebylo treba. Na nasledky tech jeho neexistujicich ZHN trpi napr. v Iraku jeste dnes stovky lidi. O masovych hrobech obeti techto"neexistujicich"zbrani jsme zde uz take nekolikrat hovorili, ze. Snimky ulic v kurdskych oblastech zaplnene mrtvolami civilistu jste asi taky nevidel, ze.

>Nebo ze se v Abu Ghraib nic zvlastniho nedelo?

No to vite, v kriminale, kde se sejdou zoldacky vrahove ze vsech koutu sveta vo facku asi nebude nouze. Videl jsem tuny snimku z Abu Ghraib, vcetne tech prvnich tristapadesati, ale ani na jednom jsem nevidel muceni.Priblblici kteri vodili na reminku vezne a byly vesmes odsouzeni na par mesicu, na tom rozhodne vydelali. Zbavili se toho svinskyho mista a rozloucili se navzdy s Irakem. Ja bych to videl z jejich strany, jako fajnovou dezerci.

>Nebo ze CIA nebyla namocena v pasovani kokainu z Nicaragui?

Jo to vite drogy to jsou prachy. Kdovi jak byste obstal vy.

>Mam pokracovat?

Klidne pokracujte, jestli vas to bavi a nemate nic jinyho na praci.

68074

28.8.2005 17:53

RE: Kam vitr, tam plast.

TS 213.?.?.?

Reakce na 0

>Ne, ale vypada to, ze uz po nem touzite. My ukrainci remizy
>neznajem, ze.

Heh.

>Cim se nechate oblbovat je vas problem. Vetsinou pokud vim,
>zacnete na podporu svych tezi predhazovat linky ktere jste si
>vygogloval.

Ano. Cim podkladate sva tvrzeni vy?

>Fanatici se najdou vsude. V Izraeli je radikalnich fanatiku dost.
>To, ze neoplaceji palestincum stejnou minci, to jest zbabele
>nevrazdi na uzemi palestiny, je zpusobeno tim, ze Izrael je
>pravni stat s velmi dobrym justicnim a policejnim aparatem.

Kdyz nevrazdi na uzemi Palestiny, proc je kazdou chvili nekde clanek o rakete strelene do davu, tanku striliciho do lidi, vojaku strilicich ze strazni veze do lidi, obcas i s videozaznamem z prvni ruky?

>>Zda se mi konzistentnejsi, s mensim mnozstvim rozporu a mensimi
>>naroky na idealisticke predpoklady.
>To je opravdu zrejme pouze vas sen.

Uz jsem na zaklade takovych "snu" parkrat predpovidal budoucnost, a obvykle se trefil.

>>Kdyz uz mluvime o vylhanych zpravach, vzpominate na ty satelitni
>>snimky "mobilnich bioweapon laboratori" co s nimi Powell pred
>>poustnim dobrodruzstvim maval?
>Jo vzpominam, nasly se tri, ale vyrabovany. Presto slozili asi
>dve dohromady (ty do sebe pasovaly). Celej Unit byl slozen ze
>ctyr navesu.

Podle CIA byly modely dva, jeden s tremi navesy, jeden s dvema.

Jo, a byl urceny k vypousteni pozorovacich balonu pro artilerii a jejich plneni chemicky generovanym vodikem. Nalezu komplexu byly plne noviny, bylo to slaveno jako velky uspech. Pak se ukazalo, co to je, a cela udalost tak nejak zmizela. Dokonce i sami Americani ted rikaji, ze tehdy publikovane zavery byly "ukvapene a predcasne".

>>Nebo ostatni WMD ktere se zatim tak nejak nenasly?
>Tak nejak je zatim nikdo moc nehledal. Byla by to ztrata casu,
>Sadam se k nim sam priznal. Ale ani toho nebylo treba.

Takze prestoze se vsichni priznali, prestoze se vi kde WMD jsou, nikdo se neobtezoval prijit a ukazat ze tam skutecne byly, ze cela ta operace nebyla jeden velky geopoliticky podraz? Tak malo prace na ziskani kredibility pro celou operaci, na dokazani ze neocon-men nejsou jenom obycejni lhari, a nikdo se neobtezoval? To se mi nejak nezda.

Nebyla cela ta valecna operace o tom, ze Saddam mel WMD k dispozici az do 2003, a ne ze je mel nekdy deset let pred tim? Vite jak rychle se organofosfaty samovolne rozkladaji, zvlast v teplotach pouste?

Z jineho regionu: Ossamu taky zatim nikdo nenasel. Pry to kdysi byla priorita.

>Na nasledky tech jeho neexistujicich ZHN trpi napr. v Iraku jeste
>dnes stovky lidi.

Netrpi oni tak nahodou na nasledky embarga a na ochuzeny uran?

68101

28.8.2005 18:09

RE: Kam vitr, tam plast.

TS 213.?.?.?

Reakce na 0

(pokracovani)

>O masovych hrobech obeti techto"neexistujicich"zbrani jsme zde
>uz take nekolikrat hovorili, ze.

Jake mate zdroje? Pokud vim, vysledky forenznich analyz nalezenych mrtvol nebyly prilis v souladu s vasim tvrzenim. Pokud vite neco o soudnim lekarstvi, bude vam jasne, ze pricina smrti se z mrtvoly vetsinou pozna. Pokud vite neco o chemii, vite, ze latky pouzivane pro chemicke valceni v tele zustavaji v detekovatelne koncentraci dost dlouho, a ze soucasne analyticke metody kombinujici chromatografii a hmotnostni spektrometrii jsou velmi citlive. Pokud vite neco o biologii, vite, ze stopy bakterii se daji potvrdit jeste po hodne dlouhe dobe a ze analyza genomu dokaze na zaklade zname frekvence mutaci odhalit i kmen ze ktereho byly napestovane a kolikrat probehlo bunecne deleni.

Co se treba anthraxu tyce, Saddam ho sice mel, ale mel vetsinou malo virulentni kmeny jako treba Sterne. Kmeny Ames a Vollum, pouzitelne pro zbrane, k dispozici nemel.

>Snimky ulic v kurdskych oblastech zaplnene
>mrtvolami civilistu jste asi taky nevidel, ze.

Videl, a tehdy se Reaganisti pokusili hodit to na Iran. Navic to bylo pred moc lety a tohle Poustni Dobrodruzstvi bylo uz davno o necem jinem.

Historicka data viz napr. zde:
http://www.casi.org.uk/info/usdocs/usiraq80s90s.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Halabja_poison_gas_attack

>No to vite, v kriminale, kde se sejdou zoldacky vrahove ze vsech
>koutu sveta vo facku asi nebude nouze. Videl jsem tuny snimku z
>Abu Ghraib, vcetne tech prvnich tristapadesati, ale ani na jednom
>jsem nevidel muceni.

On jim tam navic obcas nekdo pri vyslesich exne. Propusteni vezni take vypraveji pribehy, ale to jsou Arabove a kdo by jim veril, ze?

Tech skandalu bylo vic, ale obrazky se popiraji hur nez tvrzeni.

>>Nebo ze CIA nebyla namocena v pasovani kokainu z Nicaragui?
>Jo to vite drogy to jsou prachy. Kdovi jak byste obstal vy.

Prachy. Pouzite na Kongresem neschvalenou operaci, ilegalni podle prava americkeho i mezinarodniho. Jak omluvite tohle?

68104

29.8.2005 0:30

RE: Kam vitr, tam plast.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68031

Dekuju zareakci nemusim to aspon hledat, asi zacnu vsechny zajimave zpravy archivovat.

68157

23.8.2005 12:15

RE: Kam vitr, tam plast.

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 67344

>Pan Fisk tehdy licil silenou odvahu jeho obhajcu, Saddama tehdy
>tituloval "presidentem" (jako by ten hajzl by nekdy zvolen)a
>celkove se z clanku dalo vyrozumet, ze obyvatele Bagdadu budou
>bojovat o kazdy dum.

>Jenze oni nebojovali. Naopak uz za nekolik dni masove oslavovali
>pad diktatora.

Tak nebojovali? Oslavovali? A co po oslavě? A jak je možné, že bušistánští žoldáci v Bagdádu umírají dodnes? Asi podle kemy umírají na přežrání. A to už Bušík dávno pohlásil válku v Iráku za úspěšně skončenou. Když bušistánci válku vyhráli, tak dnes mohou spokojeně v Iráku umírat.

Jen leho má starosti, posbírat do jednoho igelitového pytle ty správné kousky. [zmaten]

67416

24.8.2005 6:32

RE: Kam vitr, tam plast.

Modráček 213.?.?.?

Reakce na 67416

Zdá se, že Leho s tím sběrem už začal:
http://lvo.info/videos/The_cowboys_in_Irak.wmv

67533

23.8.2005 16:23

RE: Kam vitr, tam plast.

hmm 62.?.?.?

Reakce na 67344

Prezident nemusi byt nutne zvolen [smích]
Muze byt jmenovan, Amerika podporuje hodne statu kde je takto "jmenovany" (casto sam sebou ) prezident.
A volby v Americe hlavne ty pred 4 lety taky nebyly moc ciste [mrknutí jedním okem]

67439

23.8.2005 4:21

Oblbovat svet propagandou nejde do nekonecna ,nakonec soudny den rekne vsem ,jak se zkutecnosti maji.

Robert Nohejl 202.?.?.?

Lide ,tezici z valek ,vubec nezajima ,co rikaji Iracani a vsichni ostatni,tak ,jak byrokraty a politiky,vsichni ,tezi z te situace ,co je a budou rikat vzdy to ,co se od nich ocekava ,v ramci jejich teple zidle v jejich uradech.Cely Irak ,od sameho zacatku ,i kdyz od nas mnohych tak vzdalen,je otazkou bile civilisace,nebot neocon -zide,vetsinou v "americke vlade' dovedou tuto civilisaci ke zkaze ,ne jenom vojensky ,ale predvsim moralne,svet chce byt rizen mezinarodnimi koncerny ,jasko celek,takze na preziti narodu a nebo systemu,rasy ,jim vubec nezalezi,penize vladnou a oni chteji celou zemi a na vic pet procent a cesty zpet neni,bud udelate svetovou vladu a nebo nebude nic !! To ,uz bylo receno v roce 1946,kdy jeste doutnaly trosky z valky a "oni" uz planovali dalsi valky,tak ,jak zkoncila prvni svet.valka a uz se mluvilo o dalsi valce.
Meanwhile, anyone who read the lead article in the Washington Post Sunday about Iraq (and the accompanying front-page Outlook Section article) now knows better than ever the Americans have botched this war big-time. And all those Neocons, so many of them for so long interconnected with the Israelis and Jewish, who are primarily responsible for what has been done -- including Perle, Feith, Wolfowitz, Abrams, Frum, Ledeen, and quite a few others -- should be held to account for what they have done. They should be held to account not only for their terrible policies and miscalculations that have caused so much terrible death and destruction and squandered so much of the wealth and influence of the United States, but for the motivations that lead them to advocate what they did and for all the financial and political rewards that have flowed in such abundance to them and their friends. Where is the Commission to Investigate Who Advocated This War and Why?

67350

23.8.2005 4:47

irak je provincni oblast

xxxxx 69.?.?.?

Irak je nyni jen provincni sfera vlivu americkeho imperia. Neco se tam resi, malokdo vi co....
Nikdy se spirala historie nedotykala blizeji sve stopy dva tisice let stare.
Straroveka rimska rise se z demokraticke republiky menila na cisarstvi, ale take to nebylo ze dne na den.
Neni treba se soucasnemu vyvoji nijak divit.
Okolni svet ve sve dobe take reptal proti rimskemu "parnimu valci", nicmene my vsichni, co tu diskutujeme, jsme nasledovnici a pokracovatele Rima.
A neni na tom nic spatneho, a je treba si to uvedomit.
Hlavu vzhuru, zatim je to jeste americka rise, kdo uvadi soucasny svet v pohyb.
A myslim si, ze pokud to bude kdokoliv jiny, bude se nam po dnesnim dnu styskat.

67354

23.8.2005 8:09

RE: irak je provincni oblast

Šeďa 82.?.?.?

Reakce na 67354

Fuj! To zní,bohužel, dost reálně!? I když já se necítím být pokračovatelem otrokářského Říma! Na rozdíl od Američanů a jim podobných doufám, že civilizace již pokročila! Mám ale štěstí v tom, že nejsem "postižen" reálným prožitkem otrokářství, tak jako Američané vlastně dodnes, proto můj pohled na svět tím není zatížen! V tom americkém impériu (ten název je velmi výstižný) žijí ještě pamětníci amerického otrokářství! Ostatně dodnes zneužívají nerovnoprávného postavení imigrantů - zvláště pak těch ilegálních - novodobých otroků!, a s chutí!

67388

23.8.2005 19:46

RE: irak je provincni oblast

oji 194.?.?.?

Reakce na 67388

Včera jsem na BBC syšel prognózu, že v 2050 budou bílí v USA v menšině. Většinou se stane momentální hispánská menšina.

oji

67459

23.8.2005 22:47

RE: irak je provincni oblast

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 67459

Bílí by se stali menšinou, ale pořád by jich bylo víc než Mexikánů. I když kdo ví, jaká bude situace ohledně ilegálních přistěhovalců, když 50 % Mexičanů si dnes přeje žít v USA.

67483

24.8.2005 6:36

RE: irak je provincni oblast

Modráček 213.?.?.?

Reakce na 67459

Ať ovšem bílí nedoufají v nějaké využívání práv menšin. I kdyby v USA zbylo 5% bílého obyvatelstva, pořád budou bráni jako bohatá, vykořisťovatelská většina. [cool]

67534

24.8.2005 10:17

RE: irak je provincni oblast

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 67534

Mexicane,a vlastne vsichni latinos, je silna skupina obyvatel planety, ktera by v pripade konfliktu stala na strane zapado a stredoevropanu i jejich potomku na americkem kontinentu, pokud by se tito chovali k nim slusneji a nenaznacovali jim "nadrazenost biilych".
Krestanstvi a celkove evropska kultura tam zanechala silne stopy, ale pokud to bude takhle dal pokracovat, bila severni amerika bude prevalcovana latinskou tim nejjednodussim zpusobem, bez krveploliti,... s neposmesnym usmevem na tvari, tak vlastnim vsem obycejnym lidem latinske ameriky, ktery zdedili po predcich, jejichz vlastnosti jsme obdivovali v dobe detstvi, neposkvrnenem dospelackymi nechutnostmi.
A kdo mentalitu latinos zna, potvrdi.
Ale vzdy to dokazou pokazit ti s pocitem nadrazenosti.Stejne hloupi jako ti, kteri se citi byt "vyvoleni". A jsou takovi i zde, na Zvedavci. Za vyvolavani konfliktu s nasledkem krveproliti je za toto slusne posilam do prdele.

67554

23.8.2005 10:56

V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Nakonec ,kazdy sam porovnejte ,jestli my samy zijem v demokracii.
UN urged to launch annual day marking Holocaust

UNITED NATIONS - Israel is urging the United Nations to establish an annual international Holocaust memorial day, a top Israeli diplomat said on Thursday.

Demokracie, ne ta dnesni, ktera je praktikovana zkorumplovanymi politiky,ale ta Recka,ta originalni o niz mnozi nemaji ani paru.

Mnoho lidi mluvi o demokracii, lidove receno maji ji plnou hubu ,ale v podstate nevi o cem mluvi a co to znamena v pouziti v nasem vsednim obcanskem zivote.S podivem tento zjev uplne neznalosti najdeme u mnoha profesionalnich politiku od kterych bychom spise ocekavali zakladni znalost demokracie,kdyz je to prece jejich 'denni chleb" pri provozovani jejich funkci na jejich politicke ceste,ale opak je pravdou,ze i ty nejvyssi nemaji a nejednaji podle demokratickych zasad spolecnosti,kterou oni ridi a realnou ukazkou se mnoha lidem znalych demokratickych zasad a principu tito politici jevi ,jako uplne nedemokraticky,spise jako diktatori mnuvici o demokracii.Jejich politicke plany a programy jejich politickych stran se vubec nezakladaji ani na vnitrnim usporadani jejich vlastnich politickych stran a diktat predstavitelu na clenstvo strany nema v zadnem smyslu charakter demokracie.Ceska republika presla od systemu totalitarniho na system demokraticky,ale stalo se to tak doopravdy?Ten priklad demokracie od sousednich statu Ceske republiky nemuze byt tim pravym spravnym prikladem,vzdyt v sousednim Nemecku je mnoho lidi vezneno za svobodu projevu;poslednim priklademje pan Frederik Toben,jez jenom vyjadril nazor v soukromem hovoru,co si mysli o druhe svetove valce a o tak zvanem holocastu.Je tento stat prikladem demokracie? V zadnem pripade, to i za Hitlera mozna meli lide vic svobody nezli ji maji v nemecku ted. Muj nevlastni otec v dobe valky ,kdy byl nasazen na praci v Nemecku si odvazil rici Nemcum do oci ,ze valku nevyhraji a nikdo jej nezastrelil,ale v dobach komunismu rici komunistickemu poskokovi,ze kemunismus je utopie ,neuskutecnitelna vec ,tak zkoncil na Borech a nebo v Jachymove. Svetove proklamovana demokracie ,jako vzor pro ostatni svobodu milujici staty je davana kolebka demokracie Britanie a samozrejme Spojene Staty Americke v hojne kampani naseho vsehopritomneho tisku a televize. Soudny a svetovych pomeru znaly ctenar se musi ctej ,nechtej takovym demokratickym prikladum jen smat.Nebot tyto dva priklady ohanejici se demokracii ve sve pravdive podstate vypadaji zcela jinak jenom ne demokraticky a posudte sami na nasledujicim.V dnesnich ,tak zvanych demokratickych volbach v techto statech jsou ukazkou velkeho humbuku za hodne penez z kapes mocnych prispevovatelu,jez timto cekaji na svuj dil vlivu za sve vynalozene penize a kdo ma vice penez a nebo stedrych podpor-vsimneho-daru a darecku,tak ten je zvolen,ale zaroven je poplatny svym darcum,tedy ,je vlastne predem koupeny ,mocnymi a vlivnymi. V Amerika je tim primo povestna ,jak presidenska kampan je za velke penize ,celonarodni "oblbovani" volicstava ,za hodne penez a prikladem...Kráceno (Editor)

67407

23.8.2005 12:31

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 67407

Protože dnešní lidé v Británii a v USA pořádnou totalitní vládu nezažili, tak nevědí, co to totalita je a neznají způsoby, jak si je totalitní vláda ochočí. Tak se ani nastupující totalitě neumí ani nechtějí bránit.
Musí si sami nabít čumák a pak teprve budou ochotni začít přemýšlet. Je to jako s dětmi. Dokud se sám nespálí, tak neuvěří, že kamna jsou horká a sahat na ně není dobré.
Jen se naivně diví, že my zkušenější, totalitou prošlí, je můžeme považovat v jistém smyslu za hlupáky. Oni přece snědli všechnu moudrost světa a jsou NEJ...(proč ne i nejhloupější?)

67418

23.8.2005 13:31

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 67418

>Jen se naivně diví, že my zkušenější, totalitou prošlí,
>je můžeme považovat v jistém smyslu za hlupáky. Oni přece
>snědli všechnu moudrost světa a jsou NEJ...(proč ne i
>nejhloupější?)
Ale nedivi,...oni o tom ani nevi ze je vy povazujete za hlupaky.
A pokud tvrdite, ze oni snedli vsechnu moudrost sveta, tak pak uz vim, kam zaradit
obsah tohoto Vaseho prispevku.Bez urazeni, pouze reakce.
Taky nezapomente, ze ve svych radach maji i ty, kteri si totalitou prosli.
Totalitou ruzneho stupne tvrdosti,pane.Ten ceskoslovensky totalitni cajicek ....radej nebudeme porovnavat ,treba s asijskym.
No, myslim si, ze byste s tim pausalizovanim mohl uz prestat.Nemate to zapotrebi [mrknutí jedním okem]
USA je krasna zeme, ziji tam slusni lide a to, ze se nechaji ovladnout tak lehce, tak to neni znamka tuposti, ale naivity. Takove te detske, hrave, nekdy az krvave hrave.
Proste parkrat naleteli, parkrat jeste naletii....tak uz to chodi.

67424

23.8.2005 13:56

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

TS 213.?.?.?

Reakce na 67424

>USA je krasna zeme, ziji tam slusni lide a to, ze se nechaji
>ovladnout tak lehce, tak to neni znamka tuposti, ale naivity.
>Takove te detske, hrave, nekdy az krvave hrave.

Potvrzuji z vlastni i kdyz neprilis rozsahle zkusenosti.

Multimiliardodolarovy prumysl je zalozeny na udrzovani co nejvetsiho mnozstvi populace v tomhle stavu. Vyvolavani tuzeb a jejich okamzite nasledne uspokojovani je obrovsky business, od reklamy pres retail po sluzby. Jenom malo lidi si vybuduje odstup kdyz jsou cely zivot pod takhle silnou audiovizualni palbou.

67426

29.8.2005 13:15

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

leho 64.?.?.?

Reakce na 67426

>Multimiliardodolarovy prumysl je zalozeny na udrzovani co
>nejvetsiho mnozstvi populace v tomhle stavu.

TS, a proc to tak je? Protoze nam to tak rikala pani ucitelka v obcanske nauce? Nebo mame k tomu jine dukazy? Anebo si mlhave pamatujeme, co nam tenkrat rikali ve skole a ted to tady proste napiseme a tak to musi byt pravda. V neposledni rade se takove nazory nosi, jsou v mode a my se citime dobre mezi svymi, kteri blouzneji s nami, ze ano...

68222

29.8.2005 14:09

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

TS 213.?.?.?

Reakce na 68222

>TS, a proc to tak je? Protoze nam to tak rikala pani ucitelka v
>obcanske nauce?

Protoze to funguje?

Pokud se dobre pamatuji, v obcanske nauce se o reklame nerikalo zhola nic.

>Nebo mame k tomu jine dukazy?

Chcete citaci, mate ji mit. Downing, Mohammadi, Sreberny-Mohammadi: Questioning the Media, a critical introduction.

O'Guinn, Schrum, "The role of television in the construction of consumer reality", studie uverejnena v Journal of Consumer Research.

Nebo treba tady (clanek ma taktez vlastni pekny seznam citaci): http://www.media-awareness.ca/english/resources/articles/advertising_marketing/corp_pray_child.cfm?RenderForPrint=1

Nebo tahle komparativni studie: http://www.ciadvertising.org/studies/reports/info_process/99AAA2.html

Nebo vicemene jakakoliv publikace dotykajici se psychologie reklamy a marketingu. Nebo taky muzete pouzit studijni literaturu pro pracovniky v reklame, ktera popisuje totez z druhe strany.

Nebo, kdyz uz jste v tom Iraku, zajdete na obed s nekym kdo ma na starosti PSYOPS a nechte si to vysvetlit osobne. Reklama, marketing, PR, predvolebni kampane a armadni psychologicke operace jsou ruzne strany teze veci.

>Anebo si mlhave pamatujeme, co nam tenkrat rikali ve skole a ted to
>tady proste napiseme a tak to musi byt pravda.

Rikaji to jeste ted, na nejruznejsich univerzitach, vcetne tech zapadnich.

>V neposledni rade se takove nazory nosi, jsou v mode a my se citime
>dobre mezi svymi, kteri blouzneji s nami, ze ano...

Muzete sve tvrzeni o blouzneni necim podlozit?

68231

23.8.2005 14:51

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 67424


>USA je krasna zeme, ziji tam slusni lide a to, ze se nechaji
>ovladnout tak lehce, tak to neni znamka tuposti, ale naivity.
>Takove te detske, hrave, nekdy az krvave hrave.

Milý pane Sodku, již dost měsíců čtu vaše příspěvky a často s jejich obsahem souhlasím. Považuji vás za zkušeného a moudrého muže.

Přesto si dovolím při této příležitosti připomenout, co jsem kdysi již jednou napsal Idealistovi. Mezi idealismem, naivitou a hloupostí nebývá žádný propastný rozdíl. Dětskou hravou naivitu jistě všichni bereme u nezkušeného dítěte. U dospělého člověka je přiléhavější to druhé označení.
To samozřejmě nemyslím na vás, ale na toho typického američana, kterého oba v této diskusi máme na mysli.

Připojil bych vám pro radost smajlíka na odlehčení, ale arogantnost a panovačnost ametické vlády ve světě je tak pro svět závažný jev, že žádné odlehčení není na místě.
(Pro vás jistě nemusím rozvádět spojitost mezi americkou vládou a většinovým američanem.)

>Proste parkrat naleteli, parkrat jeste naletii....tak uz to chodi.
To, že naletěli, víte vy, ale uvědomují si to i oni? Pokud ano, tak jen hlupák se ze svých minulých chyb nepoučí. A pokud si to neuvědomují, tak...
a jsme u stejného závěru.>

67431

23.8.2005 19:43

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 67431

>Mezi idealismem, naivitou a hloupostí nebývá žádný propastný rozdíl.

Pane Karle z Cech
Radej budu cely zivot naivni hlupak, nez vychcany pragmatik-zlodej.
Jen trochu musim dat pozor, aby za to netrpela ma rodina [mrknutí jedním okem]

>Dětskou hravou naivitu jistě všichni bereme u nezkušeného
>dítěte. U dospělého člověka je přiléhavější to druhé
>označení.
Poznal jsem, ze prirozene vyvijejici se system v USA nenechal drtivou vetsinu US citizens vyrust do dospelosti.Nedal jim moznost poznat "tvrdost zivota". Tato zeme oplyva neskutecnym prirodnim bohatstvim a vliv imigrace mozku z celeho sveta je dalsi dulezita karta ve hre.
No reknete, proc si uvedomovat tezkosti zivota dospelaku, kdyz vas k tomu nikdo nenuti a navic vam dovoli "pomysleni" a to za cenu pomerne nizkou.
Vzpominam si, ze bolsevik v CSSR se snazil o neco podobneho, ale aby to dotahl do konce, mu chybelo to zazemi v podobe ohromneho bohatstvi.
Po lidech chteli aby chodili do prace, sli "volit " a drzeli hubu.Prumerny mistni obcan to vzal. Rezignoval, a to v podobe patecnich odjezdu na chatu, postavenou z nakradeneho a nejakou tou brigadou v akci Z, aby popr. dostal vyjezdni dolozku do Yuginy.
A co,...zas tak moc mistnim obcanum toho nechybelo.Nechali bolsevika vladnout, jejich potomky kynout a nakonec jim jeste vsechny nakradene penize zlegalizovali.
Tak kdyz teda nadavate na prumerneho Americana, nadavejte i sam na sebe, jakozto clena skupiny, ktera charakterove zkolabovala. A pokud se tak necitite, tak OK, ale mel byste prestat pausalizovat.

>arogantnost a panovačnost ametické vlády ve světě je tak pro
>svět závažný jev, že žádné odlehčení není na místě.
Ja tam vidim sameho chazara s passportem Izraele v druhe kapse a jejich nohsledy.
Za penize a pres silu medii dosahuji sveho. Za predstavitele Spojenych statu americkych se mohou vydavat, ale jimi nejsou. Zrazuji vlastnni zem ve prospech jine. Ale vzdyt to vite a taky vidite, kam smeruji miliardy vybranych na danich.

>(Pro vás jistě nemusím rozvádět spojitost mezi americkou
>vládou a většinovým američanem.)
Nevim, kdo je vetsinovy American, ale vsadil bych kalhoty, ze velke procento rodilych Americanu nema zdani o tom, kolik penez putuje do Tel Aviv.

>>Proste parkrat naleteli, parkrat jeste naletii....tak uz to
>chodi.

>To, že naletěli, víte vy, ale uvědomují si to i oni?
Pokud nepotece krev na uzemi USA, stale budou pod tlakem medii, ktera jim nedovoli o tom premyslet. Tak si je vychovali. Stejne tak se snazil bolsevik vyychovavat lidi nasi generace.
Miru zdar,...a fotbalu zvlast [cool]

67458

23.8.2005 23:11

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67458

Šlo by reagovat na všechno, tady to ale stačí :Pokud nepotece krev na uzemi USA, stale budou pod tlakem medii, ktera jim nedovoli o tom premyslet. Tak si je vychovali.

No právě, skutečně to tak asi je, že ačkoliv jim to (Američanům) nejde vyčítat jmenovitě, že se vcelku chovají jak zhovadile rozmazlení jedináčci.

Relatívně již dávno jsem to tu ventiloval, když jsem se loni po měsíci pobytu ve VA z USA vrátil domů. Ovšem to jsem zde těžce narazil. Okamžitě jak čertík ze škatulky vyskočilo asi 20 spravedlivých a rozhorleně mi sdělili, že dokud nebudu žít v USA aspoň o dva dny déle, než oni, potom nemám vůbec nárok naznačovat, že bych mohl něco vědět o USA.

Budiž.. Ale kousek výše pan Nohejl velmi případně naznačuje, že patrně absolutní většina Američanů ani netuší, co to demokracie znamená. Já si důsledně nastudoval "Demokracii v Americe" od Alexis de Tocqueville a přidávám se k panu Nohejlovi.

Američané podle mě již dnes většinou netuší, co je to demokracie, jsou neskutečně rozežraní, nekritičtí a naivní. Je to smrtelná kombinace u této státní hydry, vlastnící 80% nukleárních hlavic světa, mající žoldnéřskou armádu a ve světě, který stojí na prahu globálního ekonomického kolapsu, zejména pod vlivem globálního nedostatku ropy.

Všimněte si prosím, že se snažím nenavážet do "jednotlivých Američanů", mám tam rodinu a docela jsem s nima pokecal a vím, že jsou taky "lehce zaražení" z toho, co dnes Amerika ve světě představuje.

Ameriku čeká občanská válka a poteče tam krev ve velkém, tolik k Vaší citované větě ! [velký smích] A ač je to smutné, jinak to asi spravit nepůjde, viz ty neskutečné kydy, které tady roztrušují někteří superAmeričani českého původu.

67488

24.8.2005 9:15

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 67488

Petre
Ani se na Vas nezlobim, ze jste nepochopil obsah meho prispevku ( teda,spise jste si to vysvetlil posvem ). Mentalitu rodileho US citizen nepochopite mesicnim pozorovanim-to spise mate co delat pozorovanim milionu ruznych jinych vjemu,ale.....prosim Vas,netrestejte exemplarne tuto skupinu obyvatel planety Zeme.Musel byste potrestat i sam sebe a ostatni, kteri jen ziji.Za zpusob, jakym zijeme, zaplatime svou cenu. Poukazovat muzeme jen na ty, kteri to ZLO delaji umyslne, a to za ucelem zištnym....jen tam hledejte a pokud budete mit silu, trestejte.
Tak, jak se Vy ozyvate z Evropy, nebo dopisovatele z Australie, neni zrovna to prave orechove.Svuj nazor mit muzete, ale ztezi bude objektivni.Ale za to nemuzete,....musel byste na americkem kontinentu zit.Fakt,..jinak to nejde.

67545

24.8.2005 15:59

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67545

Dneska se tady na severní Moravě odehrává permanentní průtrž mračen a tedy jsem se dostal k PC dříve, mám čas, přečetl jsem si Vaše a znova svoje a ... musím se trochu upřesnit. Reagoval jsem sice na Vás, ale patří to spíše kamsi trošku vedle..

Já si uvědomuji, jak vy to myslíte a víceméně souhlasím ! Normální slušný Američan - a věřím, že těchto je absolutní většina - skutečně žije, jak jsem pochopil, v jakési "jakoby kleci", hlavně s charakterem informačního filtru. V rámci možností a v svých podmínkách se chovají slušně a myslí to dobře ... s celým světem.

Za ten měsíc ve VA jsem bydlel v Richmond u tchána mé dcery (je tam již/teprve 6 let a 2 měsíce) a mimo VA jsem byl jen v DC a NY, jinak jsem autem zkoumal výhradně přírodu a památky VA a byl jsem docela nadšený. Se "spoluotcem" (tchánem dcery), bývalým profivojenským letcem - nyní invalida - jsem prakticky denně několik hodin - někdy i 5 hodin v kuse (!) - cvičil výslovnost mé samoučné angličtiny s podobnými tematy, jako zde na Zvědavci - celosvětová politika, politika a ještě jednou politika ...

Na tomto zde malém prostoru těžko aspoň naznačím, jak mi z toho bylo smutno, z těchto rozhovorů. On i jeho paní jsou oba univerzitně vzdělaní, jejich jediný syn rovněž a rovněž je to pilot, všichni tito jsou na americké poměry velmi dobře informovaní.

A tak jsem rád, že jste napsal tady toto :Petre Ani se na Vas nezlobim, ze jste nepochopil obsah meho prispevku !! [smích]

Já sám jsem nyní hrubě nespokojen sám se sebou, že jsem to napsal, jak jsem to napsal - vyznívá to totiž jinak, než jsem chtěl. A mám pocit, že ať to budu "vylepšovat" ze všech sil, přesto asi nedokážu sdělit jasně, že s Váma v tomto na 100% souhlasím a celá ta moje nespokojenost s Amerikou je vlastně maskované zoufalství. Zoufalství, že je to tak, jak to je, že jen jistá malá úzká skupina dokáže takto ovládnout masu rozumných lidí a ještě jim indoktrinovat, že je to vše pouze a jedině v jejich zájmu. Snažím se to objasnit, seč mi síly stačí, daří se mi to aspoň částečně ?

Nebyl bych totiž rád, kdyby třeba u Vás vznikl dojem, že jsem apriori zaměřen proti USA - není to tak. A Americe přeji co nejméně bolestné procitnutí. (A zase cítím, že to není zrovna šťastný obrat .. [velký smích] )

67571

24.8.2005 19:28

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

TS 213.?.?.?

Reakce na 67571

Cerstvy relevantni clanek, o rozdilech vnimani mezi Americany a Asiaty:

http://www.wired.com/news/culture/0,1284,68626,00.html

Excerpt:

The Americans would go straight for the brightest or most rapidly moving object, he said, such as three trout swimming. The Japanese were more likely to say they saw a stream, the water was green, there were rocks on the bottom and then mention the fish.

The Japanese gave 60 percent more information on the background and twice as much about the relationship between background and foreground objects as Americans, Nisbett said.

67590

24.8.2005 20:31

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67590

Nenapadlo mě, že by to bylo takto až vědecky vysledovatelné, ty kulturní rozdíly. Je to ale asi opravdu tak - já jednou koukal nějaký japonský film a dost dlouho se mnou cukalo odejít. Podle mě se totiž furt nic nedělo - strašně dlouho se tam dělal čaj ! [velký smích]

Mě by v Japonsku museli pro výstrahu popravit - oni ten čaj vyráběli a potom pili neskutečnou dobu - což mě silně znervozňovalo, já bych ten čaj zunknul na jeden lok ve čtvrtsekundě a čekal hnedle další. To by asi neprošlo. A to si přitom myslím o sobě, že takový nejsem.

Plyne z toho, že měla paní královna ze Sáby pravdu - žluté nebezpečí je aktuální. Oni jsou jaksi více lidští. Ten náš Západ myslí jen na prachy a jak kde s kým vybabrat.

67592

24.8.2005 21:08

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

TS 213.?.?.?

Reakce na 67592

>Nenapadlo mě, že by to bylo takto až vědecky vysledovatelné,
>ty kulturní rozdíly.

Jde to. Sledovani pohybu oci se pouziva jako jedna z technik pro vyhodnocovani jak lide z ruznych kultur (a/nebo ruznych demografickych cilovych skupin, nebo lide obecne) reaguji na predlozene vizualni materialy, napr. reklamni letaky. Je to jedna z metod jak zjistit jak "hacknout" mozek aby efektivneji prijal klientovu marketingovou informaci.

Ze se to da pouzit i k pozitivnimu ucelu, v tomto pripade mereni rozdilu mezi kulturami, je neprekvapujici. Technologie sama o sobe je neutralni.

>Je to ale asi opravdu tak - já jednou
>koukal nějaký japonský film a dost dlouho se mnou cukalo
>odejít. Podle mě se totiž furt nic nedělo - strašně dlouho
>se tam dělal čaj ! [velký smích]

To resi mikrospanek. [mrknutí jedním okem]

>Mě by v Japonsku museli pro výstrahu popravit - oni ten čaj
>vyráběli a potom pili neskutečnou dobu...

Zkuste tu scenu vnimat jako celek, vsechno najednou, jako po jointu. [cool]

>Plyne z toho, že měla paní královna ze Sáby pravdu - žluté
>nebezpečí je aktuální. Oni jsou jaksi více lidští. Ten
>náš Západ myslí jen na prachy a jak kde s kým vybabrat.

Otazkou je, jestli je to v tomhle kontextu nebezpeci, nebo zachrana.

67597

24.8.2005 22:06

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 67592

Asi jsem na straně žlutého nebezpečí, protože před čučením na NOVU dám přednost klidnému pití čaje. Zvláště zeleného.

67602

23.8.2005 16:15

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 67424

Ještě jedna poznámka k mému předchozímu příspěvku pro pana Sodka.

Celý tento web, jak každý jistě rychle poznal, je o soumraku v "Říši Římské". Jak a proč Říše římská dopadla, víme všichni ze základní školy. Nepomohly jí ani supermoderní zbraně ani perfektní organizace státu a armády. Po 1500 letech se smráká nad civilizací Bílého muže. A bohužel v současných podmínkách nejen nad ní, ale nad celým lidským rodem. Mnohým lidem to již došlo a dalším to postupně dochází. Ale z centra světové civilizace nám hlásné trouby zvěstují, že nic se neděje, vše je v nejlepším pořádku, leho válku vyhrává. Není důvod k žádným obavám. Jen pilně pracujme, ať se můžeme na úvěr bavit.

Titanik se nám potápí, lidé v podpalubí se topí a na horní palubě se hraje a tancuje. Není důvod k žádným obavám. Na horní palubě se ještě nikdo neutopil.

Co na tom, že i na horní palubě jsou slušní a hodní lidé, jen trochu naivní. Oni mohou přimět kapitána, aby neotálel se záchrannými pracemi a neřídil loď do záhuby. Ale proč by to dělali, když na horní palubu voda nedosahuje a kapitán jim tak hezky nechává hrát?
Není vám pane Sodku tak trochu líto, že lidé, kteří by mohli alepoň něco málo v tom našem světě ovlivnit k lepšímu, nás tady přesvědčují, že vše je v naprostém pořádku a my jsme jen nechápající blbci, kteří neznají Ameriku a nechápou moudrost Spasitele?

67438

23.8.2005 16:52

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Tom 24.?.?.?

Reakce na 67438

Opravdu krásný příspěvek. To zaslouží potlesk na otevřené scéně. Bravo!

67446

23.8.2005 17:08

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

TS 213.?.?.?

Reakce na 67438

>Ale proč by to dělali, když na horní palubu voda nedosahuje a kapitán
>jim tak hezky nechává hrát?

Nejhorsi je, ze by ani nemuseli obetovat tu hudbu. Zachranne prace se pri muzice delat daji, a ani to nestoji moc prostredku, jelikoz houslista to stejne u pumpy moc nevytrhne.

67448

23.8.2005 20:54

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

leho 144.?.?.?

Reakce na 67438

> Jak a proč Říše římská dopadla,
>víme všichni ze základní školy. Nepomohly jí ani
>supermoderní zbraně ani perfektní organizace státu a armády.

Karle, chtelo by to asi opet zasednou do hodin dejepisu a osvezit si jak to bylo s tou Risi rimskou. Predevsim v dobe padu nepratele Rima meli vsechny zbrane, ktere mela rimska armada a vzhledem ke korupci mnoho rimskych vojaku a dustojniku prebehlo k nepratelum. Z perfektni organizace statu a armady v dobe rozpadu Rima nezbylo uz temer vubec nic. A ja myslel, ze tohle vi dneska kazde male dite...

67472

23.8.2005 23:19

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67472

Přesně pane Leho !! Toto je svatá pravda :chtelo by to asi opet zasednou do hodin dejepisu a osvezit si jak to bylo s tou Risi rimskou. Udělejte to a trochu si něco málo o té době přečtěte ! Protože nevíte patrně nic.

A nebo naopak, jste vůbec jediný, který má informace přesné a zbytek světa historiků se mýlí ! I to je nutno alespoň teoreticky vzít jako možnost, ale jen teoreticky... [velký smích]

67493

23.8.2005 23:34

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

leho 144.?.?.?

Reakce na 67493

>A nebo naopak, jste vůbec jediný, který má informace přesné
>a zbytek světa historiků se mýlí !

Gejdosi, a co ti historikove nam rikaji? Podle vas meli Rimane v 5. stoleti naseho letopoctu zbrane, ktere nikdo jiny nemel a skvelou statni organizaci? To me tedy podrzte, to jsem jeste neslysel. Ja myslel, ze se v te dobe utapeli v korupci a vojaci jim utikali k nepriteli. To by me tedy zajimalo, proc podle vas Rim v te dobe padl...

67497

24.8.2005 0:09

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 67497

O zániku (západo)římské říše je celá řada teorií, od snížení porodnosti římské šlechty kvůli olověným vodovodním trubkám a nádobí po teorie ekonomické - neúnosné daně a zavedení nevolnictví pro kdysi svobodné rolníky - základ státu, Gibbon zase vinil křesťany s jejich rozvracením starých hodnot, své sehrály i klimatické změny, které vyhnaly Huny z vysychajících středoasijských pastvin a způsobily stěhování národů, kterému Římané již nedokázali čelit a byli nuceni se s barbary kamarádit a postupně jim i odevzdat veškerou moc. Východní část říše ovšem vytrvala až do r.1453, než ji v rámci svého slavného přínosu evropské civilizaci, za nějž má být odměněno plným členstvím v EU, vyvrátilo Turecko.

67505

24.8.2005 20:45

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67497

Pane leho, historikové říkají, že navzdory všem nešvarům v Římě té doby neměl Řím v tehdejším "přilehlém" světě vojensky soupeře, kterého by "na požádání" nebyli schopni doslova smést s povrchu zemského.

Čili, bylo to způsobeno rozkladem společnosti zevnitř. Morálním rozkladem. Asi takovým, jakým se dnes vyznačují země tak řečeného "Západu". Podobnost je zaručeně čistě náhodná.. [velký smích] [velký smích] Akorát tehdy v Římě neměli NHL a NBA.

A je to zákonité - dočtete se v Bibli na více místech, že nikomu strom nevyroste do nebe ! Lze tomu věřit, opravdu.

67594

24.8.2005 0:46

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

google 84.?.?.?

Reakce na 67493

>Přesně pane Leho !! Toto je svatá pravda :chtelo by to asi
>opet zasednou do hodin dejepisu a osvezit si jak to bylo s tou
>Risi rimskou.
Udělejte to a trochu si něco málo o té době
>přečtěte ! Protože nevíte patrně nic.

>
>A nebo naopak, jste vůbec jediný, který má informace přesné
>a zbytek světa historiků se mýlí ! I to je nutno alespoň
>teoreticky vzít jako možnost, ale jen teoreticky... [velký smích]

pan Petge, poculi ste uz o teorii Philipa Dicka, jedneho z najplodnejsich sci-fi autorov planety na temu Rimskej Rise:

"Dick byl každopádně posedlý, obsedantní spisovatel. Zdá se, že ho jeho šílenství podněcovalo k psaní, a jeho tvorba téměř jistě pomáhala držet na uzdě jeho šílenství. V roce 1974 zasáhl Dicka růžový laserový paprsek z vesmíru a on začal mít vidění. Začal být přesvědčený, že žije v době apoštolů, tj. hned po smrti Krista, a že Římská říše nikdy nepadla. Byl přesvědčen, že americká vláda je nejnovějším vtělením „železného vězeni“ Říše, silou zla, která povstala právě proto, aby potlačila vědění o Kristově vědomí, které se předávalo živoucím, mikroskopickým organismem, entitou virového typu, které Dick říkal plazmát. Dick byl přesvědčeny, že jsme všichni uvězněni v časové smyčce, že žijeme pod jakýmsi hypnotickým kouzlem, které v nás vytváří iluzi, že čas plyne, přestože jsme ve skutečnosti zamrzli v těch několika letech mezi Kristovou smrtí vzkříšením a eschatonem, slibovaným Posledním soudem a Královstvím nebeským na Zemi."

znie to sialene, ale jeho knihy po "zasahu ruzovym paprskom" su zaujimave a urcitym subtilnym sposobom znepokojujuce.. odporucam precitat [mrknutí jedním okem]

67508

24.8.2005 16:17

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67508

Neznám - díky za informaci. Budete se divit, ale úplně až "rezonuji", když to promýšlím, o čem to ten Dick píše. Víte, kdybych totiž chtěl a byla tady prostorově možnost to rozvinout, přednesl bych vlastní představu, ke které jsem se propracoval, která opravdu jako by principiálně "z oka vypadla" té od pana Dicka !

Hodně čtu vedaistickou literaturu a tedy otázky stavby "světa" a konstrukce času a další souvislosti - to vše velmi pozoruhodně neharmonizuje s klasickou materialistickou představou hromady kamení, sežduchané kdysi dávno z meteoritů, na které omylem náhody vegetuje plíseň zvaná život a jeho absolutní vrchol, zvaný homo ... [velký smích] Toto je - ta náhodná hromada bezduchého kamení - domovem nanejvýše pánů typu Leho, Kema a spol, aspoň jak to tak pozoruju. [smích] Co se dá dělat ?

67576

24.8.2005 16:47

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

TS 213.?.?.?

Reakce na 67576

>Neznám - díky za informaci. Budete se divit, ale úplně až
>"rezonuji", když to promýšlím, o čem to ten Dick píše.
>Víte, kdybych totiž chtěl a byla tady prostorově možnost to
>rozvinout, přednesl bych vlastní představu, ke které jsem se
>propracoval, která opravdu jako by principiálně "z oka
>vypadla" té od pana Dicka !

Jeho vize jsou popsany napriklad zde:
http://en.wikipedia.org/wiki/Philip_K._Dick

>Hodně čtu vedaistickou literaturu a tedy otázky stavby
>"světa" a konstrukce času a další souvislosti - to vše
>velmi pozoruhodně neharmonizuje s klasickou materialistickou
>představou hromady kamení, sežduchané kdysi dávno z
>meteoritů, na které omylem náhody vegetuje plíseň zvaná
>život a jeho absolutní vrchol, zvaný homo ... [velký smích] Toto je - ta
>náhodná hromada bezduchého kamení - domovem nanejvýše
>pánů typu Leho, Kema a spol, aspoň jak to tak pozoruju. [smích] Co
>se dá dělat ?

Bacha. Kdyz je neco self-konzistentni, jeste to neznamena, ze je to nutne pravdive. Proto se taky fyzikalni teorie overuji experimentalne, neboli obcas zajdeme do lesa zjistit jestli ty houby jsou skutecne tam kde je ocekavame, zda je jich tolik kolik ocekavame, zda jsou toho spravneho druhu a ze nepotkame medveda, jinak by stacilo jenom udelat matematicky model.

Vedaisticka literatura se treba vyjadruje ke vzdalenostem mezi planetami (treba Krishnovci to s oblibou pouzivaji jako argument ze pristani na Mesici je nemozne). Dava divoce odlisna cisla nez co udavaji opticka, radarova a napr. v pripade Mesice laserova mereni. Ja osobne v tomto pripade povazuji udaje z radaru a laseroveho dalkomeru za spolehlivejsi, nez vedaisticke spisy.

Taky nesmime zapomenout na tendenci lidi hledat smysl i tam kde neni.

67579

24.8.2005 22:22

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

oji 194.?.?.?

Reakce na 67579

>Taky nesmime zapomenout na tendenci lidi hledat smysl i tam kde
>neni.

To je velmi přesné a poučné.

Často je složité rozeznat, co je způsobeno Chaosem a co Řádem.

Někdy se zdá, že pomůže cit. Ale pak zjistíme, že ne vždy.
Někdy se zdá, že pomůže rozum. Ale pak zjistíme, že i ten zklame.

A někdy se zdá, že pomůže víra. Ale ta zklame vždy.

oji

67603

24.8.2005 23:39

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

TS 213.?.?.?

Reakce na 67603

>Často je složité rozeznat, co je způsobeno Chaosem a co Řádem.

Chaos a Rad jsou dve formy tehoz. Rozebereme-li Chaos, dostaneme spoustu pravidel. Zkombinujeme-li dostatek pravidel, dostaneme chaoticky system.

>Někdy se zdá, že pomůže cit. Ale pak zjistíme, že ne vždy.

Cit ("emotion"[mrknutí jedním okem] svadi k prilis kratkodobym optimalizacim. Nebezpecny.

Pokud mame na mysli cit jako "feel", muze se jednat o vysledek podvedomeho zpracovani vetsiho objemu dat nez jsme si vedomi (mozek vnima vic nez co se dostane do vedomi, vzhledem k omezene kapacite vedomi se data musi prefiltrovat - ale zpracovani muze probihat na nizsi urovni, takze napriklad prestoze nemusite vedet co je spatne, zarizeni s kterym pracujete se vam muze "nelibit", takze naridite jeho prohlidku, a ukaze se, ze jsou skoro odesla loziska a to "neco se mi nelibi" co jste neumel pojmenovat byly nepatrne odlisne vibrace). Absence nebo pritomnost tohoto druhu citu muze byt rozhodujici faktor, proto by obsluha cehokoliv mela byt s danou veci szita, at uz je to auto, letadlo nebo elektrarna, a uzivatelsky interface by mel tenhle mod operace podporovat jak to jenom jde (takze pozor na oddelovani obsluhy od zarizeni pomoci pocitacu, muze se to nevyplatit; kdyz necitite vibrace motoru, jste odkazani jenom na pristroje a nepoznate kdy tyto kecaji a kdyz jdou jejich udaje skrz vedome zpracovani zanasi to chyby a zpozdeni). "Feel" se neda koupit, musi se ziskat casem - "staff" a "facility" se museji stat jednim celkem. Ovsem tohle jde proti duchu kapitalismu vyzadujicim rychle nahraditelnou pracovni silu.

>Někdy se zdá, že pomůže rozum. Ale pak zjistíme, že i ten zklame.

Rozum je nachylny na chybne zavery pri neuplnem porozumeni problematice nebo kdyz nemame uplna vstupni data. Pokud jsme si vedomi limitaci, je zhruba tak to nejmene spatne co mame k dispozici. Mozna s vyjimkou "feel", pokud jsme s danou soustavou dostatecne sziti.

>A někdy se zdá, že pomůže víra. Ale ta zklame vždy.

Vira muze dat silu k preklenuti zleho obdobi. Anebo zavest cloveka do spatnych zaveru. Ze zminenych tri elementu bych ji povazoval za nejzradnejsi.

67611

25.8.2005 7:05

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

oji 194.?.?.?

Reakce na 6

tak, tak ....
souhlasím

67638

23.8.2005 12:43

Tak kdo tedy za všechno může?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Od pana Fiska jsem párkrát něco četl a nepřipadalo mi to zrovna objektivní, ale o to vlastně nejde. Jde o to, že ve svém článku se Fisk stůj co stůj snaží čtenáře přinutit k uvěření ve svou pravdu - za vše špatné v Iráku (a nejen tam...) mohou Američané.
Jenže jak to vlastně je? Dovolím si citovat: " Můžeš se koupat v potu v domě bez elektřiny, můžeš si nechat zdát o čerstvém jídle, protože tvoje lednička je rozpálená horkem, můžeš strávit hodiny ve frontě na benzín, můžeš trpět nepřetržitým strachem ze smrti a přepadení a okradení, ve tvém město může zahynout 1100 lidí násilnou smrtí jen v červnu..." Ano, to vše Fiskovi věřím a je to bezesporu hrozné - ale copak za to může Amerika? Je to snad Amerika, která neustále útočí na ropovody, rafinérie, rozvody elektřiny a vody, elektrárny atd? Je to snad Amerika, která pořádá atentáty na autobusové zastávky?
Ano, bezesporu Američané situaci hrubě podcenili, ale na druhé straně, pokud by "ti druzí" (abych sympatizanty neurazil označením teroristé) bojovali jako chlapi - tedy proti okupantům a ne proti civilnímu obyvatelstvu, případně infrastruktuře -, pokud by jim ve skutečnosti nešlo jen o co největší chaos ale o skutečně o nabídnutí jasné alternativy, tak by byla situace jiná a bylo by možno se jich zastávat. Ovšem takhle se jich může zastat tak leda Fisk...
Zkrátka, Američané mají určitě svůj díl viny, ale za ten současný bordel v Iráku může primárně ten, kdo jej dělá - a to jsou teroristé... Howg.

67419

23.8.2005 16:40

RE: Tak kdo tedy za všechno může?

hmm 62.?.?.?

Reakce na 67419

Tezko se bojuje jako "chlap" naproste technicke prevaze protivnika. A po pravde americani se moc nemazli. Kdyz se od nekud klidne i z davu ozve vystrel jsou schopni ten dav postrilet bez ohledu na to kolik je tam souperu a kolik nevinnych. Bohuzel krev uz je na rukou obou stran ...
A nedokazu si predstavit jak moc ziji lide v Iraku krevni mstou ...
Irak smeruje do obcanske valky nebo k rozdeleni na tri nezavisle staty.
Doufejme, ze to druhe, vetsina lidi tam ani netusi proc vsechno to kolem [pláč]

67443

29.8.2005 13:27

RE: Tak kdo tedy za všechno může?

leho 64.?.?.?

Reakce na 67443

>A po pravde americani se moc nemazli. Kdyz se od
>nekud klidne i z davu ozve vystrel jsou schopni ten dav postrilet
>bez ohledu na to kolik je tam souperu a kolik nevinnych.

Hmm, a od koho tuhle "pravdu" vite? A vite, ze tomu tak neni? Ovsem stava se, ze fanaticti dzihadiste pouzivaji zive stity, ovsem v drtive vetsine pripadu si s nimi nasi odstrelovaci poradi. Tvrdit, ze by americti vojaci strileli do davu je nic jineho nez pomatena a modni antiami propaganda...

68223

29.8.2005 13:38

Tak kdo tedy za všechno může? Urcite to neni v cerno-bilem!

tutinek 62.?.?.?

Reakce na 68223

>Tvrdit, ze by americti vojaci strileli do davu je nic jineho nez >pomatena a modni antiami propaganda...

Me jse tak zda ze vse co neni v souladu s vasim pravdivym a spravym nazorem je pomatena a modni antiami propaganda. [velký smích]
Dokazete neco videt v odstinech, nebo vse kategoricky vidite jen v bilem nebo cernem?
A co takhle proami propaganda, existuje pro vas? Nebo je jeji existence taktez antiami?

68226

29.8.2005 14:00

RE: Tak kdo tedy za všechno může? Urcite to neni v cerno-bilem!

leho 64.?.?.?

Reakce na 68226

>>Tvrdit, ze by americti vojaci strileli do davu je nic jineho nez
>>pomatena a modni antiami propaganda...

Tutinku, to co jsem napsal o americke armade neni muj nazor, ale fakt, jelikoz v te armade uz nejakou dobu slouzim. To co Hmm napsal, neni nic jineho nez zminena hloupoucka modni a pomatena antiami propaganda...

68229

23.8.2005 23:22

RE: Tak kdo tedy za všechno může?

Karel4u 207.?.?.?

Reakce na 67419

Uloha domaciho odporu je dvoji. Ta primarni je udrzovat domaci obyvatelstvo od spoluprace s okupantem. Stale mu pripominat, ze je pod kontrolou, stale sledovan a jeho kolaborantsvi bude potrestano. Proto tolik utoku na mistni policii. Normalni populace, ktera neni vlastenecky zalozena, tak jako v Cechach v dobe normalizace by eventualne spolupracovala.
Ta druha ulaha je destruktivni primo proti okupantovi. Ta sama ma vice ukolu. Ten prvni je inflikce ztrat na okupanta a demoralizovat ho. Ta druha je ukazat obyvatelstvu, ze existuje sila ktere se i okupant boji a vi o ni jen velmi malo.

67495

24.8.2005 0:15

RE: Tak kdo tedy za všechno může?

zap 65.?.?.?

Reakce na 67419

"Ovšem takhle se jich může zastat tak leda Fisk..."
-------------------------------------------------------------------------

Jak ja ctu jeho clanek, tak nevidim, kde se Fisk zastaval teroristu. Popisuje jak to vidi. A ta mizerie by tam nebyla, nebyt intervence a predchoziho mnohaleteho vydirani od zapadnich zemi. Jiste pri videni neceho tak strasneho ma clovek tez city, to je lidska zalezitost. Chcete ho za to vinit?

67506

23.8.2005 13:12

'..Iracti teroriste nejsou hloupi, oni bojuji jejich stylem....'

Peter Veliky 70.?.?.?

Pise pan Karel z Cech..
Maji ale stesti ze americane na ten jejich 'styl' nepristoupi a neoplaci stejnou merou. Naopak, americane dokonce soudi vojaky kteri dali par zaslouzenych pohlavku chycenym teroristum v veznicich. Necet jsem jeste ani jeden pripad kdy Insurgenti soudili sve vlastni bojovniky za jejich vetsinou zvirecky 'ze zalohy' styl.
Zpusob jejich (insurgentu) boje a kultura naroda se ukaze teprve, az Americane to zapakuji a nechaji jim volne pole k vyrizovani uctu mezi sebou. Jen se podivejte na 'styl' boje mezi Pakistanci a Indy v oblasti Kashmiru.
Pak budou levicaci vykrikovat a protestovat, ze americane se stahli a nechali Irak v turmoilu.

67421

23.8.2005 16:43

RE: '..Iracti teroriste nejsou hloupi, oni bojuji jejich stylem....'

hmm 62.?.?.?

Reakce na 67421

Jak vite, ze to byli spravedlive "pohlavky" ? Jak vite, ze zavreni tam jsou teroriste ? Jen proto, ze jsou snedi ?
A je to trochu rozdil byt v cizi zemi jako "osvoboditel" pak nemuzete byt moc zvire. Prece jen tam zije 20M lidi a nebylo by vubec dobre kdyby z nich byli nepratele.
Amerika ma zatim velkou cast populace Iraku na sve strane, jinak by jeji ztraty vypadaly jinak. Pokud se ovsem nebudou chovat slusne muze se to zmenit. A nepral bych to ani Iracanum ani tem americkym vojakum, kteri tam jsou casto proti sve vuli. ( tedy krome oslu jako leho [smích] )

67444

24.8.2005 1:14

Moc byste mne, jako Američana, potěšil,

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 67444

kdybyste mohl nějak seriózně doložit, že "Amerika ma zatim velkou cast populace Iraku na sve strane". Předem děkuji.

67511

24.8.2005 10:16

RE: Moc byste mne, jako Američana, potěšil,

hmm 62.?.?.?

Reakce na 67511

To bych bohuzel nemohl [mrknutí jedním okem]
Je to pouze muj nazor. Minimalne proti americanum nebojuje 20 milionu lidi, to by se opravdu poznalo.

67553

24.8.2005 21:42

RE: Moc byste mne, jako Američana, potěšil,

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 67553

>To bych bohuzel nemohl [mrknutí jedním okem]
>Je to pouze muj nazor. Minimalne proti americanum nebojuje 20
>milionu lidi, to by se opravdu poznalo.

To je argument jak beton - v ČSSR proti komunistům nebojovalo 15 milionů lidí.
Že by všichni ti nebojující byli na straně komunistů? Tak kdo potom ty komunisty odsunul od válu? Asi ti, co byli na jejich straně!

To se bušistánci mají na co těšit, až je bude vykopávat 25 milionů iráčanů, co jsou na straně USA.
[chechtot]

67599

23.8.2005 16:49

RE: '..Iracti teroriste nejsou hloupi, oni bojuji jejich stylem....'

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 67421

No to bych rád věděl, kde uvedené píšu? S tím, že iráčtí bojovníci nejsou hloupí, s tím souhlasím. Ale že bojují nějakým stejným stylem? To je přece nesmysl. Každá strana bojuje svým vlastním stylem, podle toho, jaké má k boji podmínky. Iráčtí partyzáni nemají ani letadlové lodě, ani silné rakety, nemají ani bombardéry či helikoptéry a dokonce ani tanky a obrněná vozidla. Jak by mohli bojovat stejným stylem proti nejmoderněji vyzbrojené armádě? Puška proti tanku není stejný styl. Úspěšně bojovat mohou jen tak, jak bojuje špatně vyzbrojený bojovník proti profesionálovi ve formě, tedy rozumem, chytrostí. Osvědčeným způsobem, kterým bojovali za války partyzáni na obsazených území proti německým okupantům. Léčkami, sabotážemi a likvidací kolaborantů a zrádců.

Nechci předcházet událostem, nejsem prorok, ale může se v krajním případě stát, že po odchodu bušistických žoldáků nastane v Iráku občanská válka. Pokud k ní dojde, bude to bezesporu důsledek bušistánské vojenské intervence.

67445

23.8.2005 20:47

RE: '..Iracti teroriste nejsou hloupi, oni bojuji jejich stylem....'

leho 144.?.?.?

Reakce na 67445

>Úspěšně
>bojovat mohou jen tak, jak bojuje špatně vyzbrojený bojovník
>proti profesionálovi ve formě, tedy rozumem, chytrostí.

Rozum a chytrost znamena vrazdit iracke deti a civilisty aby si nezvykali na cistou vodu, na nove skoly a nove nemocnice. Je mi stale zahadou, jake onemocneni zpusobuje takovou psychickou poruchu...

67470

24.8.2005 21:44

RE: '..Iracti teroriste nejsou hloupi, oni bojuji jejich stylem....'

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 67470

Leho, nedělal si už propagandistu Hitlerovi? Argumentuješ stejně.

67600

25.8.2005 0:02

RE: '..Iracti teroriste nejsou hloupi, oni bojuji jejich stylem....'

Karel4u 207.?.?.?

Reakce na 67470

Je to laska k vlasti, zkratka ti lide se nedaji koupit ani zotrocit vasi Zionistickou ideologii, Vy jste vzdy sli po vyhodach. Proto Vam v zadne zemi neveri. Jen ty penize bez nejake moralky. I v Cechach nyni zkousite drit lidi. Oni radeji budou stradat nez aby svou milovanou zemi prodali spinavym okupantum kteri je chteji nejdrive ukolebat a potom jim ukradnout jejich bohatstvi.

67614

24.8.2005 23:56

RE: '..Iracti teroriste nejsou hloupi, oni bojuji jejich stylem....'

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 207.?.?.?

Reakce na 67421

Pane Veliky, pokud myslite" ze zalohy" hazeni bomb z desetikilometrove vysky, vysilani nicivych raket z lodi stovky kilometru vzdalenych a ne naposledy sedet si v tancich na rozich a strilet nevinne civilisty?
Odpoved je jinde. Vy si myslite, ze lide z napadenych zemi se automaticky podridi vasemu systemu. At ho nazyvate jakkoliv. My, a uz se mi zda, ze vetsina lidi vam na ty kydy o demokracii neskoci. Mozna, jeste pred patnacti lety, ted ale kazdy vi, ze ta slavna demokracie je jen kodove slovo pod kterym skupina lidi dela dlouhy nos na ty kteri se neumi nechat zvolit. Iracane to jaksi prohledli. Jest neco na zasmani. V nyni demokratickem Iraqu si Iracane ustanovili Shariu. To znamena, to cemu se Husein snazil zabranit se podarilo pod novym systemem. To znamena ideologicke spolceni Iranu a Iraqu. To znamena, ze misto aby se Israel stal bezpecnejsim, proto ta valka byla, tak si zdvojnasobil pocet nepratel.

67613

27.8.2005 17:28

RE: '..Iracti teroriste nejsou hloupi, oni bojuji jejich stylem....'

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 67421

Abu-Ghreib je upadek moralky a prava, a toto je upadek demokracie jako takove, uz vubec schvalovani neceho takoveho jako par pohlavku, svedci o tom jak dalece postoupila rakovina zapadni civilizace. [pláč]

67960

28.8.2005 2:25

RE: '..Iracti teroriste nejsou hloupi, oni bojuji jejich stylem....'

Sidonius Zdenek M ZdenekM (zavináč) Primus (tečka) ca 216.?.?.?

Reakce na 67960

>Abu-Ghreib je upadek moralky a prava, a toto je upadek demokracie
>jako takove, uz vubec schvalovani neceho takoveho jako par
>pohlavku, svedci o tom jak dalece postoupila rakovina zapadni
>civilizace. [pláč]

Tak ještě před nedávnem se takovéhle a i horší zacházení dělo v "komunistickém" Československu (jakož i v jiných zemích) a kde jsou ti potrestaní darebáci, kteří se dopouštěli mučení a násilí ? Zcela jistě jste takhle "udatně" protestoval už od let padesátých, proti této zvůli, že ano ? Nevím kolik Vám je let, ale stejně - Jděte se "vyvenčit" ! [oči v sloup]

68030

28.8.2005 9:11

Zase kecáte a úelově lžete, pane Zmatoušku.

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 68030

>>Abu-Ghreib je upadek moralky a prava, ...
>Tak ještě před nedávnem se takovéhle a i horší zacházení
>dělo v "komunistickém" Československu (jakož i v jiných
>zemích) a kde jsou ti potrestaní darebáci, kteří se
>dopouštěli mučení a násilí ?

Něco takového se v "komunistickém" Československu nedělo nikdy. Vyšetřovací a disciplinární metody se tam značně zmírnily po odstranění sionistické kliky ve vedení KSČ, v StB a kontrarozvědce. Nevím, čemu říkáte "ještě před nedávnem", ale už za Novotného byla policie méně brutální než dnešní americká.

68067

29.8.2005 13:36

RE: Zase kecáte a úelově lžete, pane Zmatoušku.

leho 64.?.?.?

Reakce na 68067

>Nevím, čemu říkáte "ještě před
>nedávnem", ale už za Novotného byla policie méně brutální
>než dnešní americká.

Pane Taborsky, ale no tak, uz zacinate pomalu vypadat jako spici agent KGB a to preci jenom uz neni v mode. Preci je vseobecne znamo, ze napriklad ve sklarnach v Jablonci nad Nisou, kde bylo vezeni III. napravne skupiny, byli denne odnaseni vezni na nositkach bud mrtvi nebo polomrtvi jelikoz jim v 50 stupnovem horku u sklarskych peci byla odpirana voda. A to se psal rok 1989. A samozrejme podobne to bylo vsude jinde az do sametaku vcetne pravidelneho pouzivani kachlikarny v Bartolomejske. Oni soudruzi se svymi odpurci se nemazlili v zadne dobe, vite?

68225

29.8.2005 13:56

RE: Zase kecáte a úelově lžete, pane Zmatoušku.

tutinek 62.?.?.?

Reakce na 68225

>Oni soudruzi se svymi odpurci se nemazlili v zadne dobe, vite?

Vasi soudruzi?
To mate na mysli vase kamose z USA? Tak jak se nemazlite s vasimi odpurci? [velký smích] AbuGh a Guatanamo veznice to je mazleni ala USA.
Pan Taborsky ten luk napnul trochu extra ale vy hazete kamenem v sklenenem dome.

68228

29.8.2005 14:08

RE: Zase kecáte a úelově lžete, pane Zmatoušku.

leho 64.?.?.?

Reakce na 68228

>Vasi soudruzi?

Vasi soudruzi, tutinku. Ja si nepotrebuji vymenit SSSR za USA, jelikoz me sametak nezpusobil zadne pomateni mysli. Ale u spouste lidi hlavne v Cechach je to trochu jine, jelikoz oni byli zvykli na pritomnost velkeho SSSR a komunisticke strany. A pak kdyz je najednou vsechno pryc, citi se zmateni a nemohou pochopit, ze svet se radikalne po sametaku zmenil a ze USA nezastavaji roli SSSR vcetne jeho byvalych "kvalit". A v mlade generaci toto pomateni mysli prizivuji nemene pomateni rodice, kteri drive take pravdepodobne byli bud straniky a nebo jim bylo tenkrat lepe a ted jsou nastvani...

68230

29.8.2005 0:41

RE: '..Iracti teroriste nejsou hloupi, oni bojuji jejich stylem....'

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68030

Kdyz byl prevrat, jak vidite nerikam tomu sametova revoluce, tak jsem nepotreboval moc casu, abych premyslel jestli pujdu vylepovat letaky nebo pojedu jako kuryr do Prahy. Bylo mi devatenact, omlouvam se ze jsem byl tak naivni a zblbly propagandou, ze jsem nezacal uz v patnacti. Kdyz starsi kamos potreboval partaka na letaky, byl jsem treti koho se ptal. To vite od 68 zas tolik casu neubehlo, i mezi studaky byli lidi opatrny, rodice jim k tomu rekli svoje. Jak vidite od pocatku sve nazory podepisuju a verte me, ze jmeno je prave. Pres moje jmeno me kontaktoval stary kamos z Cech pod nickem, muzete si to overit. Pisu co si myslim a neberu si servitky, mam totiz ve zvyku stat za svymi nazory a nest za ne odpovednost. Casto nese s tim, ze to zverejni svou kuzi na trh i vydavatel, za coz mu dekuju.

68158

23.8.2005 20:44

Co chtel basnik clankem rici?

leho 144.?.?.?

Ze Americane delaji vsechno spatne? No dobra, oni delaji vse spatne, donekonecna opakuji, ze v Iraku se musi demokracie postavit na nohy a ze dnes v Iraku je zivot pro Iracany velmi tezky. To vsichni vime a nepotrebujeme tedy zadneho slavneho levicaka aby nam to vse hezky prezvykal, trosku zkritizoval a pritom nerekl vubec nic noveho. Nebo rekl?

67469

23.8.2005 22:26

RE: Co chtel basnik clankem rici?

Samotář 213.?.?.?

Reakce na 67469

Souhlasím, že se v Iráku musí postavit demokracie na nohy, ale měli by nechat Iráčany aby si ji udělali podle svého.

67479

24.8.2005 0:35

Co chce zase básnik Kulajda?

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 67469

>...donekonecna opakuji, ze v Iraku se musi demokracie
>postavit na nohy a ze dnes v Iraku je zivot pro Iracany velmi
>tezky.

Tak to zase kecáte jak stará Blažková, štábní politruku. Donekonečna jste tady vždycky blekotal, že v Iráku jde všechno dobře a co všechno dobrého bušisté pro irácký lid udělali. Kulový hovno. Ta vaše propaganda je mnohokrát primitivnější a blbější než byla ta bolševická. Nadělali jste nám jen hromadu ostudy a spoustu nepřátel a posrali jste přitom všechny americké principy a ideály, pro které bývala naše země respektována. Jste už jen pro srandu ftákům a nemáte ani dost selského rozumu někam zalézt a držet hubu.

67507

24.8.2005 2:44

RE: Co chce zase básnik Kulajda?

zap 65.?.?.?

Reakce na 67507

Rekl jste to spravne.

Vubec se mi jevi jako absurdum, jak se k tomu neradstvu (s utokem a vypludrovanim Iraqu) muze vubec nekdo s rovnou tvari hlasit. Bylo to a je to vylucne JEJICH (Iracanu) zalezitosti, jakou vladu maji ci chteji mit. Zadna vsivacka zaminka tento zlocin neospravedlni. Lzi zustanou lzemi.

Za toto barbarstvi, jakeho se Zapad dopustil budeme vsichni pykat. Nedivil bych se, kdyby nas za to nenavideli vsechny i ty z nas, co s nimi citime.

Ten uzvaneny provokater, ktery se vydava za vojaka-okupanta mi pripada jako cerstve prihlaseny clen do KSC v dubnu 1969. Proste absurdum.

67516

24.8.2005 4:04

RE: Co chce zase básnik Kulajda?

kema 207.?.?.?

Reakce na 67516

>Bylo to a je to vylucne JEJICH (Iracanu) zalezitosti, jakou vladu
>maji ci chteji mit. Zadna vsivacka zaminka tento zlocin
>neospravedlni. Lzi zustanou lzemi.

A jak to podle vas bez pomoci zvenci meli udelat?
Jak jste napriklad vy bojoval proti totalite?

>Za toto barbarstvi, jakeho se Zapad dopustil budeme vsichni
>pykat. Nedivil bych se, kdyby nas za to nenavideli vsechny i ty z
>nas, co s nimi citime.


To je velice mozne. Dokonce i pravdepodobne.
No, pane Zap, jestli vas ti lumpove chyti, reknete jim ze s nimi citite.
Ze jste schvaloval terorismus a vsechno to strasne vrazdeni.
Mozna vam to budou verit. Ale spise ne. Clovek, kteremu jde o zivot lze a oni to dobre vi. Takze vam tu hlavu stejne urezou.
S cim kdo zachazi, tim take schazi.
[naštvaný]

67521

24.8.2005 4:16

RE: Co chce zase básnik Kulajda?

Lev 68.?.?.?

Reakce na 67521

Clovek, kteremu jde o zivot lze a oni to dobre vi.
__________________________________________

Presne tak kemo. Memu prezidentovi G.W.Bushovi, jde o zivot kazdy den, tak proto tak lze .............. jo a "oni" to dobre vi [chechtot]


67522

24.8.2005 7:12

RE: Co chce zase básnik Kulajda?

Ben Hur 68.?.?.?

Reakce na 67522

>Presne tak kemo. Memu prezidentovi G.W.Bushovi, jde o zivot kazdy
>den, tak proto tak lze .............. jo a "oni" to dobre vi
>[chechtot]

No aje to tady, Lev se nam definitivne zblaznil.

67537

24.8.2005 16:05

RE: Co chce zase básnik Kulajda?

Lev 68.?.?.?

Reakce na 67537

No aje to tady, Lev se nam definitivne zblaznil.
_________________________________________

Mate pravdu Ben Hurvinku. Po precteni nekolika malo vasich prispevku, se se me stal velmi labilni clovek, ale jeste to na "definitivu" prozatim nevypada.

67574

24.8.2005 13:52

RE: Co chce zase básnik Kulajda?

zap 65.?.?.?

Reakce na 67522

Pane Lev,

ten Krma nebo Krema, nebo co to jmeno znamena je protrely manipulator. Ma asi ulozeno par petniku a tak tahne s Zidy, mysli ze je jeden z nich a tak jim za to dela sluzbu. On pravdu primo nenavidi, obraci vse naruby. Nechte ho plavat. Nestoji za Vasi namahu - to same co Lejno.

67564

24.8.2005 15:59

RE: Co chce zase básnik Kulajda?

Lev 68.?.?.?

Reakce na 67564

>Pane Lev,

>ten Krma nebo Krema, nebo co to jmeno znamena je protrely
>manipulator. Ma asi ulozeno par petniku a tak tahne s Zidy, mysli
>ze je jeden z nich a tak jim za to dela sluzbu. On pravdu primo
>nenavidi, obraci vse naruby. Nechte ho plavat. Nestoji za Vasi
>namahu - to same co Lejno.
____________________________________________________

Asi mate pravdu pane zap. Zidi, jak zidi, ale ten tym z "lehovy" kadibudky, je sionisticka dokonalost sama. A toho kemu, bych rad nechal plavat, pokud by to on ovsem umel, ehm [velký smích]

67572

25.8.2005 8:23

RE: Co chce zase básnik Kulajda?

kema 207.?.?.?

Reakce na 67572

>Pane Lev
>ten Krma nebo Krema, nebo co to jmeno znamena je protrely
>manipulator. Ma asi ulozeno par petniku a tak tahne s Zidy,
>mysli >>ze je jeden z nich a tak jim za to dela sluzbu. On pravdu primo
>nenavidi, obraci vse naruby. Nechte ho plavat. Nestoji za Vasi
>namahu - to same co Lejno.
>____________________________________________________
>Asi mate pravdu pane zap. Zidi, jak zidi, ale ten tym z "lehovy"
>kadibudky, je sionisticka dokonalost sama. A toho kemu, bych rad
>nechal plavat, pokud by to on ovsem umel, ehm [velký smích]

Haha,
[chechtot] krma, krema,lejno,lehova kadibudka,sionisticka dokonalost.
To je legrace, vy dva jste skutecne vesele kopy. Konecne jste napsali neco s informacni hodnotou.
Ale je to opravdu z vasich hlav? Priznejte se vy lisaci, ze vam to poradil Taborsky?!
[oči v sloup]

67649

23.8.2005 23:44

Pokud jde o R. Fiska, rekl bych to takto:

zap 65.?.?.?

Je-li nekdo tak odvazny, jako tento zmineny dzentlman, ze si nejen dovoli jit do Baghdadu, tohoto skutecneho pekla na Zemi, je jedna vec. Kde si ale jeho odvaznosti cenim daleko vice, je ten fakt, ze se pres zjevne nebezpeci stavi na stranu rozumu a pravdy. Soucasny rezim v USA by mu jiste rad nasadil zelizka. U takoveho cloveka nepochybuji ani carku. Jedine co k nemu drzim, je nekonecny obdiv.

Nasi komisari NWO, at uz jakkoli inteligentni ci 'vzdelani' mu nesahaji ani po kecky!

67501

24.8.2005 2:27

Pane Leho..nemáte ani dost selského rozumu někam zalézt a držet hubu.

Peter Veliky 70.?.?.?

Pane Taborskej:
Na to zaleznuti jste asi desijnoval a uspesne realizoval (alespon na strankach Zvedavce) tu Vasi slavnou kadibudku. Vy se urcite ukajite myslenkami na takove ty smradlave diry a stale je pretrasate v svych prispevcich.
Selskej rozum mate Vy, alespon se jako sedlak chovate a vyjadrujete.
Viz Vas posledni 'prispevek'.
Vy a pan Frisk, to same Kral jste jako jedna komunisticka podarena bunka.
Nenosite nahodou u sebe slavne Mao Cetungovi rude prirucky?
Moc srandovni tedy nejste jak zde tvrdil jeden Vas fanousek. Jedine ta 'Kadibudka' to tedy byl vytvor.

67515

24.8.2005 3:36

Smes otrelych lzi, ale i VTIP!

zap 65.?.?.?

Bush Tells Veterans That Iraq Policy Will Make U.S. Safer

WASHINGTON, Aug. 22 - President Bush defended his policy in Iraq today, a crucial moment for that emerging country, telling a gathering of veterans in Utah that the struggle to build a new nation amounts to "the first war of the 21st century".

The president left his ranch in Crawford, Tex., to fly to Salt Lake City, where he told an audience from the Veterans of Foreign Wars that the sacrifices of Americans in Iraq would be remembered just as the heroism shown in World War II and Korea was commemorated.

Defeating the "hateful ideology" of terror-mongers in Iraq will not only make Iraq and the Middle East safer, Mr. Bush said, but it will make the United States more secure - if not yet safe - in a world whose new dangers were brought home to America on Sept. 11, 2001.
--------------------------------------------------------------------------
Takze:

- "Defeating the "hateful ideology" of terror-mongers...." ted' je myslim rec o Islamu, co by take jinak 'nenavistna ideologie' mohla byt? Ironii je, ze pro to, aby se stala tato 'nenavistna ideologie' stredem nove iracke ustavy muselo zemrit nekolik tisic americkych mladych lidi.

- "it will make the United States more secure - if not yet safe..."
tudiz jsme s tou hlaskou, ze s porazenim Saddamova rezimu bude Amerika naveky bezpecna, sprymovali, ze p. presidente. Ja si to take myslel. Sice bezpecnejsi, ale ne tak docela.... A kdy to bude docela, to se me neptejte! [zmaten]

67519

24.8.2005 4:57

Jak vubec American muze mluvit o demokracii a nebo president rikat,ze:

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

ze, terroristi utoci na USA protoze jim-Americanum ,zavidi svobodu. Tak ,takovymi bombastickymi projevy oblbuje se narod,sam sebe a potom ty druhe,Ceskoslovensky obcan to uz ma za sebou,kdy se mu predvadeli zapadni komunisticti bojovnici za prava neceho a niceho,takova hodne proklamovana Angela Davis se nakonec v tom komunistickem raji urekla vetou,ze je lepsi byt v USA zavren ,nez zit v komunistickem Rusku,jak se zda, role se vymenily.Nakonec ,par nazvu ,jakoby,z "americkych"novin.
Dance party broken up by police in Utah, USA
Militarized Police Storm Utah
Rave, Beat Partygoers
Speaking Against Bush Now
Illegal in America - Rave Raided*
Amateur Videos Of Police Attack On Utah Party Goers
Sara Israelsen "Police heavy-handed, party organizers say." Deseret Morning News, August 23, 2005
Utah County Departmental News "Utah County Sheriff's Office shuts down Rave Party in Spanish Fork Canyon." co.ut.utah.us,
------------
Democracy Is An Illusion
Foreign Bankers Hold Our Purse Strings
By Henry Makow PhD
A tiny cabal of international bankers chooses our "leaders". This clique, which subtly controls every significant facet of our society is gradually establishing an global Orwellian police state. Much of the upper and middle class has been duped to think they are building a better world.
In other words, millions of idealists committed to human brotherhood and equality were (and are) duped into advancing a totalitarian scheme to concentrate wealth and power in the hands of the super rich. More savvy Leftists, Communists, Feminists and Globalists continue to prosper while unctuously pretending to serve humanity.
300 Nejboharsich rodin sveta ,vlastni vic jak 60% celosvetoveho bohatstvi,deti se rodi ,do noveho otroctvi ,jez ma novy nazev,ale podstata je stejna,spolecensky rad se scela zmenil,clovek se technicky zdokonalil v zabijeni druhych,to je cely ten pokrok za tisice roku lidske cinnosti,ve jmenu inteligence,to nemuzou delat zadni blbci,to da rozum.

67527

24.8.2005 14:08

'..Ameriku čeká občanská válka a poteče tam krev ve velkém...' (Gajdos)

Peter Veliky 70.?.?.?

Muzete nam blize vysvetlit kdo v te obcanske valce bude bojovat a proti komu? Budou to jednotlive staty USA jeden proti druhemu, anebo valka cernejch proti bilym, ci dokonce valka nabozenska?
Velmi nepravdepodobne scenario. Americane, pokud si jeste mohou financne dovolit sve pravidelne hamburgry a nedelni vylety svymi cernymi, nablyskanymi SUVs o zadne valce premyslet nebudou.
Podotykam, do te doby, nez nejaci ztresteni insurgents/teroriste zautoci na uzemi US a nedej boze budou statisicove pocty obeti. Pak zase zmizi z ulic zeny s satkama na hlavach, tak jak to bylo dny po 9/11. Pak asi nastanou hony (open season) po vsech co jen trochu vypadaji jako 'odjinud'.

67567

24.8.2005 16:04

RE: '..Ameriku čeká občanská válka a poteče tam krev ve velkém...' (Gajdos)

TS 213.?.?.?

Reakce na 67567

>Americane, pokud si jeste mohou
>financne dovolit sve pravidelne hamburgry a nedelni vylety svymi
>cernymi, nablyskanymi SUVs o zadne valce premyslet nebudou.

Ale co az uz na to mit nebudou?

67573

24.8.2005 17:52

RE: '..Ameriku čeká občanská válka a poteče tam krev ve velkém...' (Gajdos)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67567

Muzete nam blize vysvetlit kdo v te obcanske valce bude bojovat a proti komu? Můžu ! [velký smích]

Ono se to - hrozba občanské války - víceméně týká celého světa, čili nikoliv jen USA. Ale nejvýše na vysoké noze si žije USA, tedy taky si nejvíce nabije hubu z té výšky obrazně řečeno... ale abych byl zcela věcný a taky nebudu raději vzpomínat Nostradamy a jiné.

V serii článku a diskusích se tady "prodrbala" otázka podivné hospodárky zemí tzv. údajně "vyspělého světa" - na čele s USA. Prostě čím vyspělejší země z okruhu euro-atlantické civilizace - tím více si žije na dluh, tím více se vytváří fiktivní růst, tím více se v ní fiktívně jeví být vyšší životní úroveň - což se prezentuje růstem HDP ve v podstatě fiktívních dolarech. Nechci serii těchto debat prolongovat, bylo řečeno skoro vše, kdo chce, ten si myslím, že chápe...

Je evidentní, že v takto katastrofálně fiktivní ekonomice se čeká jen a pouze na Den D ! A on nemešká a přichází ! Nevím, do jak velké hloubky to pane Petře Veliký musím vysvětlovat Vám ? Já si myslel, že stačí naznačit, ale když vidím, že nejste schopen správně napsat ani mé jméno, jímají mě tak trochu pochybnosti.

A již jen věcná ... občanská válka = ozbrojený boj o státní moc uvnitř jednoho státu/společnosti. Tedy nevím, vy jste znalec USA - že by hrozílo, že "si vjedou do vlasů" třeba stát Texas s Kalifornií ? Ale to by i tak asi zase byla nejspíše "pouze" občanská válka, neboť americká federace je v tomto směru mnohem více zcentralizovaná, než si patrně zrovna Vy myslíte.

67583

24.8.2005 18:18

RE: '..Ameriku čeká občanská válka a poteče tam krev ve velkém...' (Gajdos)

zap 216.?.?.?

Reakce na 67567

Pak asi nastanou hony (open season) po vsech co jen trochu vypadaji jako 'odjinud'.
-------------------------------------------------------------------------

Tudiz dojde k velikemu protivenstvi. Tech co vypadaji odjinud je dobra tretina (asiati vsecho druhu, cernosi, latinos...). K tomu nepocitam 'refusniky' uvnitr systemu a tech stale pribyva. To je o cem pise pan Gejdos. [cool]

67585

25.8.2005 17:14

RE: '..Ameriku čeká občanská válka a poteče tam krev ve velkém...' (Gajdos)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 67585

Ani si nemyslím, že by nutně museli udeřit teroristi na území USA. Nejsem sice znalec "americké duše", ale nebude se lišit od te místní evropské až zase nějak diametrálně a cosi přeci jen vím.

Prostě jsem postupně studiem, co je to za fenomén - ta "Amerika" - vyrozuměl, že americká společnost je velmi velmi zranitelná zevnitř - zvenku se patrně ubrání dneska všemu, co si umíme představit. Ale ta vnitřní slabost - to je taková ta zvlástní směs materialistické arogance - my jsme mistři světa s nejlepší armádou, nejlepší ekonomikou atd - smíchané s přímočarou naivitou myšlení, kterák svět vzhlíží jen k nim, to vše mixnuté panbíčkářstvím a čtením komiksů. [velký smích] Co důležitého jsem zapoměl ?

Aha, Američané tomu všemu dobrému o sobě a o USA věří - ale jakési pochybnosti začínají mít. [velký smích]
A až zjistí, že vše je jinak, až zjistí, že je čeká bída, svrab a neštovice - pak to vypukne ! Ech - zbraní je tam mezi lidmi dost, co moje oči viděly v reálu v té "usazené Virginii", to mi vyrazilo dech. Bude to mela...

67693

25.8.2005 23:56

RE: '..Ameriku čeká občanská válka a poteče tam krev ve velkém...' (Gajdos)

zap 65.?.?.?

Reakce na 67693

Bude to mela...
-----------------------------------------------------------------------

Uz prej to zacina.... strileji se kvuli kradenemu benzinu. Jeden majitel pumpy pry vcera zastrelil motoristu, ktery bez zaplaceni ujel (lepe receno pokousel se ujet). Americky smysl pro spravedlnost! Hlavne se, coby american, musite ujistit, ze 'nelamete' zakon. Zastreleni nekoho pri 'lamani' zakona je obcanska povinnost! Pricemz i rychla jizda pres limit je tez 'lamani' zakona. Blazinec na koleckack je ta Amerika. Bude se brzy 'lamat' chleba...

67742

25.8.2005 16:35

'..nepocitam 'refusniky' uvnitr systemu a tech stale pribyva..'

Peter Veliky 70.?.?.?

To jako myslite ty levicaky a ruzne obrance miru, kteri zneuzivaji mamu (nalepili se na ni jako muchy na hovno) padleho vojaka ku sve propagande?

67685

26.8.2005 0:25

Pro priznivce miru, pokroku, pravdy a spravedlnosti!

zap 65.?.?.?

http://www.democracyrising.us/
---------------------------------

Je nas mnoho, jsou nas jiz miliony!

- toto je stranka byvaleho presidentskeho kandidata a po desetileti 'advokata chudych' - R. Nader-a.
Navstivte ji!

67745

Příspěvků: 135

23.08. 00:40 trodas  Probudit se nechce nikdo...
23.08. 02:20 Rene Bartosek  Neni co dodat
23.08. 03:55 kema  Kam vitr, tam plast.
23.08. 04:08 Rene Bartosek  RE: Kam vitr, tam plast.
23.08. 08:23 kema  RE: Kam vitr, tam plast.
23.08. 04:15 Ruda  RE: Kam vitr, tam plast.
23.08. 10:52  RE: Kam vitr, tam plast.
23.08. 16:26 hmm  RE: Kam vitr, tam plast.
27.08. 17:09 Rene Bartosek  RE: Kam vitr, tam plast.
23.08. 04:39 TS  RE: Kam vitr, tam plast.
23.08. 11:12  RE: Kam vitr, tam plast.
23.08. 15:39 TS  RE: Kam vitr, tam plast.
23.08. 16:29 hmm  RE: Kam vitr, tam plast.
25.08. 01:38 trodas  RE: Kam vitr, tam plast.
25.08. 19:50  RE: Kam vitr, tam plast.
27.08. 17:16 Rene Bartosek  RE: Kam vitr, tam plast.
24.08. 00:59 cech  bohabojni volici v Ohio.
23.08. 05:24 Karel4u  RE: Kam vitr, tam plast.
23.08. 06:00 kema  RE: Kam vitr, tam plast.
23.08. 06:20 Karel4u  RE: Kam vitr, tam plast.
23.08. 08:51 Ben Hur  RE: Kam vitr, tam plast.
23.08. 16:33 hmm  RE: Kam vitr, tam plast.
24.08. 22:39 JirkaF  RE: Kam vitr, tam plast.
25.08. 02:37 Ben Hur  RE: Kam vitr, tam plast.
25.08. 03:20 Lev  RE: Kam vitr, tam plast.
26.08. 20:49 JirkaF  RE: Kam vitr, tam plast.
27.08. 03:56 Ben Hur  komousi nam zanechali svoje semeno
27.08. 06:27 Ben Hur  RE: komousi nam zanechali svoje semeno
27.08. 07:04 Vladimír Stwora  RE: komousi nam zanechali svoje semeno
27.08. 07:57 Ben Hur  RE: komousi nam zanechali svoje semeno
27.08. 13:58 JirkaF  RE: komousi nam zanechali svoje semeno
27.08. 17:41 TS  RE: komousi nam zanechali svoje semeno
30.08. 12:02 TS  RE: komousi nam zanechali svoje semeno
29.08. 21:09 leho  RE: Kam vitr, tam plast.
29.08. 21:44 TS  RE: Kam vitr, tam plast.
29.08. 23:05 JirkaF  RE: Kam vitr, tam plast.
25.08. 00:19 TS  RE: Kam vitr, tam plast.
27.08. 17:19 Rene Bartosek  RE: Kam vitr, tam plast.
27.08. 21:03 Ben Hur  RE: Kam vitr, tam plast.
27.08. 22:17 TS  RE: Kam vitr, tam plast.
28.08. 01:46 Ben Hur  RE: Kam vitr, tam plast.
28.08. 02:29 TS  RE: Kam vitr, tam plast.
28.08. 03:24 Ben Hur  RE: Kam vitr, tam plast.
28.08. 04:21 TS  RE: Kam vitr, tam plast.
28.08. 04:28 TS  RE: Kam vitr, tam plast.
28.08. 09:51 Ben Hur  RE: Kam vitr, tam plast.
28.08. 17:53 TS  RE: Kam vitr, tam plast.
28.08. 18:09 TS  RE: Kam vitr, tam plast.
29.08. 00:30 Rene Bartosek  RE: Kam vitr, tam plast.
23.08. 12:15 Karel z Čech  RE: Kam vitr, tam plast.
24.08. 06:32 Modráček  RE: Kam vitr, tam plast.
23.08. 16:23 hmm  RE: Kam vitr, tam plast.
23.08. 04:21 Robert Nohejl  Oblbovat svet propagandou nejde do nekonecna ,nakonec soudny den rekne vsem ,jak se zkutecnosti maji.
23.08. 04:47 xxxxx  irak je provincni oblast
23.08. 08:09 Šeďa  RE: irak je provincni oblast
23.08. 19:46 oji  RE: irak je provincni oblast
23.08. 22:47  RE: irak je provincni oblast
24.08. 06:36 Modráček  RE: irak je provincni oblast
24.08. 10:17 Vladimir Sodek  RE: irak je provincni oblast
23.08. 10:56 Robert Nohejl  V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
23.08. 12:31 Karel z Čech  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
23.08. 13:31 Vladimir Sodek  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
23.08. 13:56 TS  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
29.08. 13:15 leho  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
29.08. 14:09 TS  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
23.08. 14:51 Karel z Čech  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
23.08. 19:43 Vladimir Sodek  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
23.08. 23:11 Petr Gejdoš  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
24.08. 09:15 Vladimir Sodek  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
24.08. 15:59 Petr Gejdoš  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
24.08. 19:28 TS  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
24.08. 20:31 Petr Gejdoš  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
24.08. 21:08 TS  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
24.08. 22:06 Karel z Čech  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
23.08. 16:15 Karel z Čech  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
23.08. 16:52 Tom  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
23.08. 17:08 TS  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
23.08. 20:54 leho  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
23.08. 23:19 Petr Gejdoš  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
23.08. 23:34 leho  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
24.08. 00:09  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
24.08. 20:45 Petr Gejdoš  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
24.08. 00:46 google  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
24.08. 16:17 Petr Gejdoš  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
24.08. 16:47 TS  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
24.08. 22:22 oji  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
24.08. 23:39 TS  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
25.08. 07:05 oji  RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.
23.08. 12:43  Tak kdo tedy za všechno může?
23.08. 16:40 hmm  RE: Tak kdo tedy za všechno může?
29.08. 13:27 leho  RE: Tak kdo tedy za všechno může?
29.08. 13:38 tutinek  Tak kdo tedy za všechno může? Urcite to neni v cerno-bilem!
29.08. 14:00 leho  RE: Tak kdo tedy za všechno může? Urcite to neni v cerno-bilem!
23.08. 23:22 Karel4u  RE: Tak kdo tedy za všechno může?
24.08. 00:15 zap  RE: Tak kdo tedy za všechno může?
23.08. 13:12 Peter Veliky  '..Iracti teroriste nejsou hloupi, oni bojuji jejich stylem....'
23.08. 16:43 hmm  RE: '..Iracti teroriste nejsou hloupi, oni bojuji jejich stylem....'
24.08. 01:14 Jiří Táborský  Moc byste mne, jako Američana, potěšil,
24.08. 10:16 hmm  RE: Moc byste mne, jako Američana, potěšil,
24.08. 21:42 Karel z Čech  RE: Moc byste mne, jako Američana, potěšil,
23.08. 16:49 Karel z Čech  RE: '..Iracti teroriste nejsou hloupi, oni bojuji jejich stylem....'
23.08. 20:47 leho  RE: '..Iracti teroriste nejsou hloupi, oni bojuji jejich stylem....'
24.08. 21:44 Karel z Čech  RE: '..Iracti teroriste nejsou hloupi, oni bojuji jejich stylem....'
25.08. 00:02 Karel4u  RE: '..Iracti teroriste nejsou hloupi, oni bojuji jejich stylem....'
24.08. 23:56  RE: '..Iracti teroriste nejsou hloupi, oni bojuji jejich stylem....'
27.08. 17:28 Rene Bartosek  RE: '..Iracti teroriste nejsou hloupi, oni bojuji jejich stylem....'
28.08. 02:25 Sidonius Zdenek M  RE: '..Iracti teroriste nejsou hloupi, oni bojuji jejich stylem....'
28.08. 09:11 Jiří Táborský  Zase kecáte a úelově lžete, pane Zmatoušku.
29.08. 13:36 leho  RE: Zase kecáte a úelově lžete, pane Zmatoušku.
29.08. 13:56 tutinek  RE: Zase kecáte a úelově lžete, pane Zmatoušku.
29.08. 14:08 leho  RE: Zase kecáte a úelově lžete, pane Zmatoušku.
29.08. 00:41 Rene Bartosek  RE: '..Iracti teroriste nejsou hloupi, oni bojuji jejich stylem....'
23.08. 20:44 leho  Co chtel basnik clankem rici?
23.08. 22:26 Samotář  RE: Co chtel basnik clankem rici?
24.08. 00:35 Jiří Táborský  Co chce zase básnik Kulajda?
24.08. 02:44 zap  RE: Co chce zase básnik Kulajda?
24.08. 04:04 kema  RE: Co chce zase básnik Kulajda?
24.08. 04:16 Lev  RE: Co chce zase básnik Kulajda?
24.08. 07:12 Ben Hur  RE: Co chce zase básnik Kulajda?
24.08. 16:05 Lev  RE: Co chce zase básnik Kulajda?
24.08. 13:52 zap  RE: Co chce zase básnik Kulajda?
24.08. 15:59 Lev  RE: Co chce zase básnik Kulajda?
25.08. 08:23 kema  RE: Co chce zase básnik Kulajda?
23.08. 23:44 zap  Pokud jde o R. Fiska, rekl bych to takto:
24.08. 02:27 Peter Veliky  Pane Leho..nemáte ani dost selského rozumu někam zalézt a držet hubu.
24.08. 03:36 zap  Smes otrelych lzi, ale i VTIP!
24.08. 04:57 Robert Nohejl  Jak vubec American muze mluvit o demokracii a nebo president rikat,ze:
24.08. 14:08 Peter Veliky   '..Ameriku čeká občanská válka a poteče tam krev ve velkém...' (Gajdos)
24.08. 16:04 TS  RE: '..Ameriku čeká občanská válka a poteče tam krev ve velkém...' (Gajdos)
24.08. 17:52 Petr Gejdoš  RE: '..Ameriku čeká občanská válka a poteče tam krev ve velkém...' (Gajdos)
24.08. 18:18 zap  RE: '..Ameriku čeká občanská válka a poteče tam krev ve velkém...' (Gajdos)
25.08. 17:14 Petr Gejdoš  RE: '..Ameriku čeká občanská válka a poteče tam krev ve velkém...' (Gajdos)
25.08. 23:56 zap  RE: '..Ameriku čeká občanská válka a poteče tam krev ve velkém...' (Gajdos)
25.08. 16:35 Peter Veliky  '..nepocitam 'refusniky' uvnitr systemu a tech stale pribyva..'
26.08. 00:25 zap  Pro priznivce miru, pokroku, pravdy a spravedlnosti!

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 3

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 0

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 7

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,52 Kč
Australský dolar
15,75 Kč
Švýcarský frank
24,53 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,99 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 133,05 Kč
1 unce stříbra
507,22 Kč
Bitcoin
1 165 963,56 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 730