Vyvrácení smyšlenky, že Putin a Netanjahu/Izrael spolupracují

The Saker

18.10.2019 Komentáře Témata: Izrael, Rusko 1095 slov

Nebude to analýza ani komentář. Ani nesympatizuji s tureckou vojenskou operací v severní Sýrii, ani jí nevyjadřuji podporu. A nebudu mluvit ani o legitimitě (či jeho nedostatku) hnutí za kurdskou nezávislost. Jen chci upozornit na řadu faktů a logických imperativů, které dle mého názoru odhalují skutečnou podstatu a vyvracejí dezinformační kampaň, jež má za cíl přesvědčit nás o tom, že Putin a Netanjahu si hrají do ruky, nebo ještě lépe, že Putin je loutkou Izraelců. Takže mějte toto na paměti a jdeme na to:

Fakt 1: Vytvoření jakéhosi nezávislého Kurdistánu bylo po celá desetiletí snem Izraele a klíčovým prvkem plánů Izraelců na „překonfigurování“ regionu.

Fakt 2: Turci *nikdy* nemohli tento útok provést bez souhlasu Ruska. Nejen, že Rusko má pár svých nejlepších integrovaných systémů protivzdušné obrany v severní Sýrii (letecká základna Hmímím a námořní základna Tartús), ale také má velmi silný potenciál v systémech EW a SIGNIT. Jediný způsob, jak by se Turecko mohlo pokusit prorazit „kupoli“ protivzdušné obrany, by bylo zaútočit na ruské jednotky v Sýrii, což by vedlo k válce s Ruskem, kterou Turecko nemá ksakru šanci vyhrát.

Fakt 3: Rusové také mají velký vliv na syrskou vládu, která rovněž musela souhlasit s tím, že nechá Turky provést operaci v jejich vzdušném prostoru. Nezapomeňte, že i když Syřané nemají tak důmyslné a výkonné systémy protivzdušné obrany jako Rusové, nyní už mají docela slušný a efektivní integrovaný systém protivzdušné obrany (důkazem může být to, jak snadno porazili americký raketový útok). Pokud by Rusové opravdu chtěli uposlechnout rozkaz Izraele, potom také mohli přesvědčit Sýrii, aby bránila svůj vzdušný prostor. A konečně, Syřané také mohli přesunout své jednotky, aby se postavily turecké invazi. Nic z toho se nestalo.

Erdogan místo toho ujistil Rusy (a jejich prostřednictvím také Syřany), že tato operace bude omezena co do rozsahu a povahy, a že nejde o útok na suverenitu Sýrie. Vzhledem k tomu, že Syřané TAKÉ mají problém s Kurdy, lze to jednoduše vyjádřit slovy: „bez obav, narušíme a potlačíme snahu Kurdů vybudovat nějaký kurdský nezávislý stát a poté se omezíme na malé, přesné operace, pokud to bude zapotřebí. Tohle všechno je také ve vašem zájmu.“ Což je docela pravda!

Nyní Rusové říkají Kurdům: „musíte se dohodnout se Sýrií, protože pokud tak neučiníte, Turci vás rozdrtí“.

A Turkům pravděpodobně Rusové říkají: „Pokud budou Kurdové souhlasit s nějakou formou autonomie v rámci jednotného syrského státu, potom bude Damašek zodpovídat za zákon a pořádek v severní Sýrii, což je to nejlepší, v co můžete doufat.“

Věřím, že přesně tohle se stane. To je také podle mého názoru jediné schůdné řešení pro Kurdy.

Sečteno a podtrženo:

Mnoho lidí tvrdí, že „USA vrazily Kurdům kudlu do zad“. To je samozřejmě naprostá pravda.

Pokud by však Rusko hájilo zájmy Izraele, proč tedy nikdo neříká, že „Rusko vrazilo kudlu do zad Izraeli“?

Protože tato hypotéza je založena na falešném předpokladu, toť vše!

Pokud jde o ty, kteří tuto hypotézu prosazovali, nechávám na vás, abyste se sami rozhodli, zda se tito lidé upřímně mýlili nebo zda se snažili zviditelnit na veřejnosti tím, že šířili tyto imbecilní fámy.

Koneckonců už jsem zaznamenal, že mnoho zpravodajských zdrojů hlásá, že Erdogan plánuje anexi severní Sýrie. Na základě toho jsem vytvořil hypotézu:

1. I když by to dokonce byla pravda, stále to znamená, že sen Izraele o jakémsi nezávislém Kurdistánu se nikdy nevyplní.

2. Ať už Erdogan slíbil Rusům a Syřanům cokoliv, plně si uvědomuje, že Turecko si nemůže dovolit, aby se operace proti Kurdům změnila na opravdovou válku s Ruskem a/nebo Sýrií. Jakékoli řešení by Ankara chtěla využít v severní Sýrii, muselo by s tím souhlasit Rusko a Sýrie, a také se domnívám, že Írán. Izrael je nyní v podstatě irelevantní, zejména od doby, kdy odešly americké jednotky.

3. Nakonec se můžete přesvědčit sami, co o tom píšou Číňané (na rozdíl od anglosionistických médií) (zvýraznění přidáno):

Obě strany uvedly, že je důležité zajistit jednotu a územní celistvost Sýrie a respektovat její suverenitu.

MOSKVA, 9. října (Xinhua) - Ruský prezident Vladimir Putin a jeho turecký protějšek Recep Tayyip Erdogan diskutovali telefonicky o vojenské operaci Ankary v severní Sýrii, uvedl Kreml ve středu. „Putin vyzval turecké partnery, aby pečlivě zvážili situaci, a nezničili tak celkové úsilí o vyřešení syrské krize,“ sdělil Kreml v tiskové zprávě. „Obě strany uvedly, že je důležité zajistit jednotu a územní celistvost Sýrie a respektovat její suverenitu,“ říká se ve zprávě. Dříve během dne Erdogan oznámil, že jeho země zahájila vojenskou operaci v severní Sýrii proti kurdským silám, které Ankara považuje za teroristy a separatisty.

QED. (Quod Erat Demonstrandum - Což mělo být dokázáno, pozn. překl.)

Pravda je jednoduchá: zatímco Izrael má opravdu v Rusku skutečnou a efektivní pátou kolonu, a zatímco se mu daří opatrně „manipulovat“ veřejnou diskusi o Izraeli v samotném Rusku (většina Rusů nemá ani ponětí o skutečné povaze a politice tohoto posledního otevřeně a arogantně rasistického státu na planetě, nebo přinejmenším ti, kteří mají většinu informací ze skutečně filosemitických ruských veřejných médií), této páté koloně se nepodařilo ovlivnit důležitá rozhodnutí Ruska v rámci zahraniční politiky.

Ano, Rusové jsou šťastní, když se mohou usmívat a říkat jen samé dobré věci o Izraelcích, ale to samozřejmě neznamená, že nechápou, s kým mají co do činění. A stejně tak ti, kdo potřebují znát pravdu, skutečně vědí o tom, že většina izraelských činitelů s rozhodovací pravomocí chová nenávist k Rusům, křesťanství nebo dokonce ke všem nežidům.

Možná, že se jednoho dne vyplní předpověď, že se Rusko stane izraelskou/sionistickou loutkou. Možná. Ale „možná jednou v budoucnosti“ ještě neznamená, že tomu tak je dnes. I nepatrná šance se sice kvalifikuje jako „možná“, ale to sotva znamená, že si můžeme být jisti, nebo dokonce doufat, že k tomu dojde. Pokud budu zítra hrát loterii, možná že vyhraju. To však není důvod říkat, že jsem již vyhrál nebo že zítra vyhraju.

Závěr: hypotéza, že Putin/Rusko spolupracuje s Izraelci, nebo pro ně pracuje, neobstojí. Fakta ji přesvědčivě vyvrátila (ve skutečnosti by to samé zvládla jakákoli poctivá a kompetentní analýza faktů z minulosti).

Pokud jde o mě, domnívám se, že úkol je dokončen. Nyní jsem přesvědčivě vyvrátil tuto toxickou smyšlenku a nebudu již tímto nesmyslem ztrácet čas.

Moje závěrečná rada zní: doporučuji vám, abyste si pečlivě zapsali jména jednotlivců a mediálních zdrojů, šířících tento toxický nesmysl, a vzpomněli si na jejich lež, až příště přijdou s nějakou další senzační zprávou, klikací návnadou v titulku (click-bait) a dezinformací (což samozřejmě nastane, věřte mi, protože to je vše, co ve skutečnosti dělají).

Debunking the Putin and Netanyahu/Israel work together canard vyšel 12. října 2019 na ICH. Překlad v ceně 433 Kč Zvědavec.

Známka 1.4 (hodnotilo 114)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

84

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 133 čtenářů částkou 29 526 korun, což je 84 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím zvažte, zda by nestálo zato přispět na provoz tohoto serveru.

Odstranil jsem reklamu, protože jste mi psali, že vás uráží svou hloupostí. Neplatili mnoho, ale alespoň něco. Takže jsem plně závislý na tom, co se dobrovolně vybere. Děkuji.

Ve zkratce

Polícia po spoločnom cvičení s vojakmi: V poslednom období dochádza k nárastu záchytov nelegálnych migrantov nielen na Slovensku, ale aj v susedných k28.02.20 16:56 Slovensko 0

Príslušníci tureckej armády zastavili prácu čerpacej stanice a zablokovali dodávky pitnej vody pre sýrsky región so 600-tisícovým obyvateľstvom28.02.20 16:34 Sýrie 1

Orbán: Očekáváme neustálé masívní útoky migrantů na jižní hranici Maďarska28.02.20 16:26 Maďarsko 0

NATO nás ochrání? Kdepak. Kvůli pohybujícím se proudům migrantům žádá NATO Rusko a Sýrii, aby zastavily ostřelování Idlibu28.02.20 16:10 Evropská unie 1

Ukrajinský podvod28.02.20 15:53 USA 0

Přeprava migrantů k řeckým hranicím je koordinová tureckou zpravodajskou službou MIT. Migranti jsou převáženi autobusy28.02.20 15:47 Turecko 0

Erdogan:72 hodin nebudeme bránit průchodu migrantů do Evropy - mohou se pohnout milióny lidí28.02.20 09:34 Turecko 9

Hraní si s ohněm - „velký pochod“ NATO na východ!27.02.20 19:32 Neurčeno 1

Assange má za sebou první dva dny slyšení u soudu, který má rozhodnout o jeho vydání do USA27.02.20 00:07 Británie 2

Video: Migrantky dupou švédské dívce po hlavě, migranti si to natáčí: "Zabij ji, wallah!"26.02.20 01:03 Švédsko 2

Muslim v autě najel do masopustního průvodu v německém Volkmarsenu - cílil hlavně na děti25.02.20 20:49 Německo 5

Slovenský parlament definitívne odmietol Istanbulský dohovor. SNS vyzvala prezidentku, aby to oznámila Rade Európy25.02.20 20:16 Slovensko 1

Z Česka bude brzy holina25.02.20 07:28 Česká republika 1

I trpaslíci mohou škodit: Tandém tří lokálních nul škodí České republice24.02.20 15:36 Česká republika 5

Libyjští teroristé se jezdí léčit do lázní Klimkovice u Ostravy?24.02.20 08:38 Česká republika 0

Barcelona: Migrant brutálně napadl starou ženu v metru24.02.20 00:05 Španělsko 0

Vojenská cvičení USA22.02.20 16:33 USA 3

Kdy se to celé zhroutí?21.02.20 15:18 USA 1

Co vlastně chtěl sdělit světu šílený střelec?20.02.20 20:48 Německo 2

Z Bruselu koncem února přijede na neposlušné Čechy kárná výprava, vedená sudetskými Němci20.02.20 18:06 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,12 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,54 Kč
Kanadský dolar
17,24 Kč
Australský dolar
15,02 Kč
Švýcarský frank
23,90 Kč
100 japonských jenů
21,38 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,87 Kč
100 maď. forintů
7,54 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
34,53 Kč
1 unce (31,1g) zlata
36 773,12 Kč
1 unce stříbra
388,08 Kč
Bitcoin
199 804,92 Kč

Poslední aktualizace: 28.2.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 882