Ano, Židé OPRAVDU ovládají média

Manny Friedman

5.6.2018 Komentáře Témata: Židé 1193 slov

My Židé jsme legrační plémě. Ohromně rádi se chlubíme každým židovským hercem. Někdy dokonce předstíráme, že je nějaký herec Žid, poněvadž si na něj potrpíme tolik, až si začneme myslet, že by si zasloužil být v našem týmu. Vychloubáme se židovskými spisovateli, židovskými politiky, židovskými režiséry. Kdykoli se někdo zmíní o nějakém filmu, knížce nebo uměleckém díle, hned přispěcháme s komentářem typu „a věděl jsi, že to byl Žid?“. Takhle prostě fungujeme.

Jsme ambiciózní parta, a nejen ve vztahu k uměleckému světu. Máme totiž například také AIPAC (Americko-izraelský výbor pro veřejné záležitosti), který v podstatě vznikl jen proto, aby ve Washingtonu prosazoval naši agendu. A jde mu to náramně. A my se tím chlubíme. Protože takhle prostě fungujeme.

Na tu vtipnou část věci přichází řada až ve chvíli, kdy nějaký antisemita nebo protiizraelsky smýšlející jedinec začne prskat, že „Židi ovládají média!“ a že „Židi ovládají Washington!“.

To najednou nastoupíme v plné polní. Spustíme obrovskou kampaň, abychom toho člověka zašlapali do země. Uděláme, co můžeme, abychom ho připravili o práci. Vydáváme články. Vytvořili jsme celé organizace, které existují jen proto, aby říkaly lidem, že ne – Židi přece neovládají nic. Ne, my neovládáme média, ve Washingtonu nemáme větší slovo než kdokoli jiný. Ne, ne, ne, na holý pupek: vždyť jsme jako všichni ostatní!

Je ještě někdo jiný (kdo tedy není bigotní), kdo ten paradox vidí?

Buďme k sobě čestní, milí spolužidé. Ano, my opravdu ovládáme média. Na vyšších postech velkých filmových produkčních společností máme tolik borců, že je to skoro nemravné. Téměř každý film a televizní pořad, ať už je to Tropická bouře, nebo Larry, kroť se, přetéká židovskými herci, režiséry a scénáristy. Věděli jste, že všech osm hlavních filmových studií vedou Židé?

Ale to není všechno. My máme pod kontrolou i reklamu, která v těch televizních pořadech běží.

A nezapomínejme na AIPAC, oblíbený boxovací pytel každého antisemity. Mluvíme tu o organizaci, která je prakticky ekvivalentem Sionských mudrců. Nikdy nezapomenu na to, jak jsem na vysoké škole dělal do obhajoby Izraele, a tak jsem se vydal na jedno z těch mnoha shromáždění AIPACu. Stoupl si tam před nás jeden muž a řekl nám, že jejich cíl je pracovat jen s absolventy práv na padesáti nejprestižnějších školách, protože tohle budou lidé, kteří budou moci prosazovat změny na úrovni vlády. A já, idealistický klučina, který šel na tehdy méně prestižní ASU s představou, že budu dělat nějakou idealistickou advokacii, jsem jen koukal, jak ti lidé doslova mluví o infiltraci vlády. To byla síla.

Já vím, co teď řeknete. Že lobbovat zkouší každý. Každá menšinová a každá většinová skupina. Že každá skupina má nějaké své úspěšné herce a režiséry. Ale to je jen odvar našeho ovládání Hollywoodu a Madison Avenue. Melové Gibsonové tohoto světa mají pravdu, když říkají, že záměrně využíváme svoji sílu, abychom ovládli svět. Že tu provádíme nějaké uhozené spiknutí.

No dobrá, dobrá. Tak něco z toho jsou jen švihlé řečičky.

Ale pojďme se na to podívat trochu víc do hloubky.

Možná je to pravda: lobbuje každý. Možná je pravda, že existují herci všeho možného etnického původu. Ale teď čestně. My jsme ti, kdo se těmihle věcmi věčně vytahují. To si nemůžeme přiznat, že jsme neuvěřitelně úspěšní? To to nemůžeme říct světu?

Přednesu tu svoji teorii, proč Židé nechtějí mluvit o tom, jak ovládají média.

Zaprvé, stejně jako Židé rádi přiznávají, že je z nich tolik úspěšných a že toho mnoho z nich spoustu dokázalo, velmi neradi připouštějí, že to nějak souvisí s jejich židovstvím jako takovým. Možná přiznají, že to má něco do činění s židovskou životní zkušeností. Ale kolik Židů připustí, že existuje něco, co je nedílnou součástí jednoho každého z nich – něco, co jim pomáhá dosahovat úžasných věcí?

Předseda ADL Abe Foxman o tomto tématu hovořil v jednom výborném interview. Podle svých slov „by byl nejraději, kdyby lidé říkali, že mnozí vedoucí pracovníci v médiích jsou shodou okolností Židé“. To tak nějak shrnuje „stranickou linii“.

Pravdou je, že antisemité se nepletou. My Židé máme v sobě něco, co nás úplně odlišuje od každé jiné skupiny na světě. Mluvíme tu o skupině lidí, které relativně nedávno nastrkali do táborů smrti, kteří mají za sebou pogromy, kteří přišli o celé rodiny. A pak přišli do Ameriky – na jediné místo, které jim kdy umožnilo mít tolik moci, kolik budou chtít – a oni tu získávají navrch.

Prosím netvrďte mi, že tohle na světě dělá nebo někdy dělala nějaká jiná skupina. Jen Židi. A dělali jsme to tak už dřív. To proto byli Židé v Egyptě v otroctví. Byli jsme moc úspěšní. Běžte se podívat do Tóry – je to tam. A dělali jsme to tak i v Německu.

Tahle schopnost uspět, tahle vnitřní verva, to nemá původ v letech vzdělávání nebo ve výchově, ale ve vnitřní jiskře, kterou má v sobě každý Žid.

Důvod, proč to nejsou ochotny přiznat takové skupiny jako ADL a AIPAC, je ten, že jsou to v první řadě sekulární organizace. Celá jejich agenda spočívá ve snaze dokázat, že Žid je totéž co každý jiný. Neumím si představit bizarnější agendu. Ne, my jsme jiní. Jsme speciální.

Lidé samozřejmě nesnášejí, když to někdo říká. Výraz speciální podle nich nějak naznačuje, že jsou Židé lepší.

Upřímně řečeno si ani nejsem jistý, co má slovo „lepší“ vlastně za význam. Zato ale vím, že být speciální prostě znamená, že má člověk odpovědnost dělat dobro.

Myslím si, že tohle je ta pravá příčina, proč se tolik Židů bojí přiznat, že je v nich něco z podstaty silného a dobrého. Ne že by se báli být zvláštní. Ale že se bojí té zodpovědnosti. Mít zodpovědnost znamená, že náhle nesou vinu, když vytvářejí vulgární televizní pořady, které otravují duchovní atmosféru světa. Znamená to, že už nelze tvořit jen za účelem pobavení, zábavy nebo dokonce „umění“.

Najednou už nemůžeme mrvit svět.

Zajímavé je, že Židé toho pro svět udělali spoustu v tolika jiných ohledech. Posunuli vpřed občanská práva, pomáhali zachraňovat životy v Dárfúru, na Haiti a leckde jinde.

Ale to nestačí. Napravovat svět fyzicky, to je jen půlka celé bitvy.

Náš závažnější boj, ten těžší, spočívá v duchovním pozvedávání lidstva. A právě toho se bojí ti lidé, kteří jsou ochotni do posledního dechu bojovat za to, že Židé jsou jednoduše stejní jako všichni ostatní. Znamenalo by to, že se musíme přestat jen tak „vyjadřovat“ a musíme začít přemýšlet nad tím, co tvoříme a jak se chováme. Znamenalo by to, že musíme začít spolupracovat. Znamenalo by to, že se vzájemně musíme podporovat v jednání podle vyšších standardů a že se tak musíme chovat sami.

Ten čas už však přišel. Teď si už nemusíme měnit jména. Nemusíme splývat s okolím jako chameleoni. Sakra, vždyť máme i vlastní stát.

Místo toho můžeme začít být hrdí na to, jací jsme, a zároveň si uvědomovat svoji obrovskou odpovědnost – a příležitost.

Jews DO Control The Media vyšel 12. června 2012 na The Times of Israel a byl opakován na ICH. Překlad v ceně 437 Kč Zvědavec.

Vzhledem k tomu, že se nám diskuze vymkla kontrole, jako ostatně vždy, když jde o podobné téma, ruším ji.

Známka 2.7 (hodnotilo 121)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

28

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 57 čtenářů částkou 8 267 korun, což je 28 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
165eUVffx5CuUNwr12JbqqZi6AtrbN22Y7
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Nabídli mu milion za to, že nepůjde na Pražský hrad pro vyznamenání 13.12.18 02:18 Česká republika 0

Hnutí ANO se aktuálně prezentuje jako zachránce vlasti, ale podporuje Globální pakt o uprchlících, který zakotvuje globální uprchlické kvóty13.12.18 01:22 Česká republika 0

Marakéšský pakt: Král Mohammed VI přijal Antonia Guterrese13.12.18 00:57 Maroko 0

Zvláštní zpravodajka OSN pro současné formy rasismu přijde ve čtvrtek do Maroka13.12.18 00:31 Maroko 0

Rusko přijalo migrační kompakt, ale je proti sdílené odpovědnosti12.12.18 23:12 Rusko 0

Brazílie v lednu vystoupí z OSN Globálního paktu pro migraci12.12.18 22:54 Brazilie 0

Montpellier: Policista v civilu zbit před svou rodinou dvěma "nezletilými bez doprovodu"12.12.18 21:54 Francie 1

Migranti přinesou prosperitu. Nový plán Merkelové a Macrona jde proti zájmům Itálie12.12.18 21:33 Evropská unie 0

Merkelová je nejlepší kancléřkou, jakou kdy Islámský stát měl12.12.18 20:53 Německo 0

Teroristický útok u vánočního trhu ve Štrasburku - vrah křičel "Alláh akbar!"12.12.18 20:09 Francie 1

Policie chce stíhat poslance Roznera, zpochybnil existenci tábora v Letech12.12.18 10:05 Česká republika 6

V sobotu mala polícia v Paríži na demonštrantov pripravenú tajnú zbraň - paralyzujúci plyn11.12.18 22:09 Francie 2

Španělsko-německá korporace podporuje drancování okupované Západní Sahary11.12.18 13:27 Western Sahara 1

OSN IOM 2017: Migrace je nevyhnutelná, nezbytná a žádoucí11.12.18 11:29 Evropská unie 1

16 letou Rakušanku ubodal její přítel - nezletilý migrant11.12.18 10:48 Rakousko 2

Macron s navýšením minimální mzdy o 100 eur tahal Francouze za nos11.12.18 10:39 Francie 1

ODS chce, aby vláda opět navrhla Zemanovi povýšení ředitele BIS11.12.18 10:05 Česká republika 6

Ústavní soud na návrh senátorů škrtal v zákonech o azylu a pobytu cizinců11.12.18 09:55 Česká republika 0

Žluté vesty konečně donutily Macrona k projevu10.12.18 21:59 Francie 0

OECD a Evropská komise poukazují na nedostatečnou integraci migrantů a litují, že jejich dovednosti zůstávají z velké části nevyužité 10.12.18 20:43 Evropská unie 1

Měnové kurzy

USD
22,75 Kč
Euro
25,85 Kč
Libra
28,69 Kč
Kanadský dolar
17,03 Kč
Australský dolar
16,43 Kč
Švýcarský frank
22,89 Kč
100 japonských jenů
20,04 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
6,02 Kč
100 maď. forintů
8,00 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
34,29 Kč
1 unce (31,1g) zlata
28 308,08 Kč
1 unce stříbra
335,35 Kč
Bitcoin
77 049,91 Kč

Poslední aktualizace: 13.12.2018 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 088