Erdogan vydírá spojence z NATO

Mike Whitney

7.12.2015 Komentáře Témata: NATO, Turecko 1441 slov

Skutečně zdecimovanou zemi poznáte, když dvěma hlavními spojenci Washingtonu v jeho válce proti Sýrii jsou dva největší inkubátory teroristů na planetě. Mluvím o Saúdské Arábii a Turecku, oba státy jsou řízeny oddanými islámský fanatiky, odhodlanými šířit násilný džihád do všech čtyř koutů Země. Ne že by USA neměly krev na rukou také. Mají, ale to je jiné téma.

Jde o to, že když se pokoušíte udat svoji podvodnou válku proti terorismu veřejnosti, pak byste si možná měli dvakrát rozmyslet, než se sčuchnete s velkým sultánem Erdoganem a králem Sek-sek z Riyadhu. Už letmý pohled měl přinutit PR tým Bílého domu k úprku. Tím myslím, jestli si nemohli raději na tento boj najmout zářně čistý Island, jen aby přesvědčili veřejnost, že probíhající válka v zastoupení není naprostým podvodem. Kterým je.

To vše má ukázat, že nikoho ve vládě již zdání netankuje. Obama udělá, co udělat chce, a když se vám to nelíbí, polibte si!

Není toto oním vzkazem?

Samozřejmě, že ano. Ale podívejte se, jak se tato apatie přesouvá i do dalších oblastí vládnutí, jako, řekněme, do strategického plánování. Vezměte si například Sýrii, kde vědátoři z mozkových trustů dostali úkol přijít s plánem na svržení sekulárního režimu, aniž: 1 – by to vyvolalo násilný odboj; 2 – spustilo rozsáhlé protiválečné demonstrace po celém světě a; 3 – vedlo ke stovkám či tisícům obětí na americké straně. Jinými slovy, naši vážení vůdci nechtěli další Irák, což je pochopitelné.

V každém případě to byl základní úkol. Takže mozkoví myslitelé přišli s vynikajícím plánem najmout sunitské bojůvky, které bude CIA financovat, vyzbrojovat, cvičit a nasazovat v Sýrii, aby to tam rozstřílely, rozpoutaly peklo a pak svrhly režim syrského prezidenta Bashara al-Assada. Aspoň tak zněl plán.

O čtyři a půl roku později je toto místo horším svinstvem, než Irák. Polovina obyvatel je buď mrtvá, nebo vyhnaná z domova, civilní infrastruktura je v troskách a dosaženo nebylo ničeho. Ničeho. Assad je bezpečně ukryt v Damašku, nastrčené džihádistické figurky jsou na útěku a všichni nenávidí USA více než kdy předtím.

Skvělej plán, co? Jaké to má mouchy?

No to, že nyní se Washington nachází zatlačen ke zdi a zbývá mu pár skvostných možností, jejichž součástí není přímá konfrontace s Moskvou. Samozřejmě, že tomu všemu se bylo možné vyhnout, pokud by Bílý dům byl ochotnější vyjednávat řešení konfliktu před několika měsíci ve Vídni. Ale místo toho tvrdohlavý Obamův tým se rozhodl trvat na své jednotvárné mantře „Assad musí odejít“, která zarazila jakoukoliv dlouhodobou dohodu nebo návrh příměří. Takže nyní Ruskem vedená koalice zaznamenala významné zisky na zemi, opětovně dostala pod kontrolu řadu klíčových měst, dálnic a leteckých základen na západě a jihu, zatímco donutila USA podporované teroristy utíkat na východ k Raqqa. Tento vývoj donutil Washington k nouzovému postoji, jehož součástí pravděpodobně bude i letecká podpora tureckých sil na zemi, až budou nasazeny v severní Sýrii, aby obsadily a držely oblast dostatečně velkou pro „bezpečnou zónu“, což je neškodně znějící pseudonym používaný médii, aby se zastřel fakt, že turecké plány na anektování území suverénní Sýrie jsou, mimochodem, válečným aktem.

Nyní přeskočme k minulému týdnu:

Někteří čtenáři si možná povšimli znepokojivých titulků, jako tohoto ve Wall Street Journal: U.S. Urges Turkey to Seal Border („USA vyzývají Turecko, aby zapečetilo hranice“).

Nebo tento z Reuters, který se objevil v pondělí: NATO allies act to strengthen Turkey’s air defenses („Spojenci NATO posilují vzdušnou obranu Turecka“).

Proč, ptáte se možná, by Obama chtěl, aby Turecko uzavřelo hranice nyní, když kůň již opustil stodolu? Tím myslím, že Bílý dům více než 3 roky věděl, že převážná část džihádistů prochází na své cestě do Sýrie přes Turecko, stejně jako věděl, že ropa ISIS je přepravována přes Turecko. To vše věděli, protože mají ty své zatracené špionážní satelity a AWACSy kroužící nad místem. Vlastně se zatracenou jistotou viděli davy vousatých vyvrhelů mířících na jih v houfech. Takže proč je tak naléhavé uzavřít hranici nyní, neboť nakonec škody již byly napáchány, ne?

Mohlo by to mít něco společného s faktem, že Putinovy legie se přesunují na sever, aby zapečetily hranici? Mohl by zde být alternativní cíl, mohly by například USA a Turecko připravovat scénu pro vtrhnutí do Sýrie, které by zajistilo území potřebné pro onu slavnou bezpečnou zónu?

To si, zdá se, myslí většina analytiků, aspoň ti, kteří nebyli kooptováni oficiálními médii. Ale proč se do toho NATO tak náhle plete? O co jde? Nakonec Putin se zdráhal dokonce i poslat své letectvo do syrského konfliktu. Neplánuje snad napadnout Turecko, nebo tak, nebo jo?

Samozřejmě, že neuvažuje o napadení Turecka. To by postavilo Rusko proti NATO v planetárním žhavém boji na smrt. To by možná potěšilo některé magory ve Washingtonu, ale všichni ostatní by se scénáři s hřibovitými mraky raději vyhnuli.

Takže co se skutečně děje?

Zde se vrátíme k Moon of Alabama, který poskytl toto vynikající shrnutí ve svém posledním článku s názvem „Skuteční „sympatizanti teroristů“ chtějí vést válku proti Sýrii … a Rusku“. Zde je výňatek.

„Kdo inicioval tento náhlý spěch v řadách vlád NATO získat od parlamentů bianco šeky na vedení dlouhé války v Sýrii? Nejen v Británii, ale také ve Francii a Německu?

Německá vláda otočila na obrtlíku, z „naprosto žádné intervence v Sýrii, nikdy“ k „veďme válku proti terorismu v Sýrii“, aniž by měla podporu v OSN nebo mezinárodním právu… Kdo to inicioval? Jednoduchý středně velký teroristický útok v Paříži provedený nějakými Belgičany a Francouzi nemůže být jediným důvodem tohoto překotného kvapu.

Zavolal Obama a požadoval podporu svých plánů? Jaké jsou?

Cítím, že se chystá past, pravděpodobně prostřednictvím zrádného Turecka, kterou by se nějak vyhrožovalo Rusku, nebo ho do toho zatáhlo, do širší války. To by znamenalo i vojenské útoky na východě Ukrajiny nebo na Krymu, jakož i v Sýrii. Obama požadoval podporu Evropy v případě, že se tato záležitost vymkne z rukou. Žádný jiný důvod, který by vysvětloval současnou paniku, jsem nenašel. Teroristé, které „Západ“ podporuje v Sýrii, jsou v problémech. Skuteční sympatizanti teroristů jim rychle potřebují přijít na pomoc. Je to začátek totální války proti Sýrii a jejím ruským ochráncům.“ Terrorist Sympathizer's Want To Wage War On Syria … And Russia

Toto se děje? Zjistil turecký prezident Erdogan, jak oblafnout spojence z NATO a přimět je ke střetu s Ruskem, který mu pomůže dosáhnout jeho cíle – svrhnout Assada a ukrást syrské území?

Těžko říct, ale něco se evidentně změnilo. Nakonec ani Francie, ani Německo, ani Británie nebyly ještě před pár týdny ohledně toho nadšením bez sebe. Nyní jsou všichni vzrušením bez sebe a připravení na třetí světovou válku. Proč to?

Ach, milý, to je záhada, záhada, která byla odhalena v úvodníku, který se objevil v úterním vydání tureckých novin Hurriyet Daily News. Zde je výňatek:

„Zesílení vojenské spolupráce mezi zeměmi NATO proti ISIL a vršení jednotek NATO poblíž turecké hranice se Sýrií proběhlo souběžně s nedávným uzavřením dohody mezi Ankarou a Bruselem o syrských uprchlících a reaktivaci žádosti Turecka o vstup do EU.“ („Western forces pile up on Turkey-Syria border

Dobrá, takže Erdogan vypracoval dohodu s dalšími zeměmi NATO. Proč je to tak významné?

No koukněme se na tento výplod z Today’s Zaman: „Erdoganův poradce, Burhan Kuzu, to shrnul ještě pregnantněji: „EU konečně pochopila vzkaz Turecka a otevřela svůj měšec. Co jsme řekli? 'Otevřeme své hranice a vypustíme na vás všechny syrské uprchlíky,'“, uvedl Kuzu ve svém kontroverzním tweetu…“ (EU bows to Turkey’s threat on refugees says Erdoğan advisor“ Today’s Zaman).

Vydírání? O tom tu mluvíme, o vydírání?

Určitě to tak zní.

Shrňme si to: Erdogan záměrně vypouští desítky tisíc syrských uprchlíků do Evropy, aby tlačil na politiky EU, kteří rychle ztrácí podporu obyvatel a čelí meteorickému vzestupu pravičáckých stran. A pak se dozvíte, že Merkel, Hollande a všichni ostatní vůdci EU se snaží uzavřít dohodu s Erdoganem, aby držel uprchlíky v Turecku.

Nestalo se to právě takto? Až na to, že zde postrádáme jeden důležitý faktor, neboť podle prvního úvodníku „Zesílení vojenské spolupráce mezi zeměmi NATO proti ISIL a vršení jednotek NATO poblíž turecké hranice se Sýrií proběhlo souběžně s nedávným uzavřením dohody mezi Ankarou a Bruselem.“

Chápete? Takže šlo o protislužbu, o které nechce nikdo mluvit. Jinými slovy, Německo, Francie a Británie souhlasily s podporou Erdoganova bláznivého plánu provádět vojenské operace v Sýrii a riskovat vážný spor s Ruskem, aby si zachránil svoji mizernou politickou kariéru.

Páni, jestli tohle není průser, pak už nevím co.

Erdogan Blackmails NATO Allies vyšel 4. prosince 2015 na ICH. Překlad v ceně 549 Kč Zvědavec.

Známka 1.1 (hodnotilo 153)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

12

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 25 čtenářů částkou 4 232 korun, což je 12 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Požár v Bohumíně založili cikáni - média cudně mlčí09.08.20 10:16 Česká republika 3

Petice za ukotvení manželství jako svazku muže a ženy08.08.20 11:04 Česká republika 0

Africké kobylky na cestě do Evropy zahazují do moře doklady08.08.20 10:31 Neurčeno 0

Už ne ženy, ale "osoby s děložním čípkem"07.08.20 16:23 Británie 1

Média se skřípěním zubů přiznávají, že švédská cesta funguje05.08.20 21:56 Švédsko 9

Matteo Salvini hovoří o tom, jak ho chtějí zavřít na 15 let za to, že jako ministr vnitra bojoval proti nelegální migraci05.08.20 10:08 Itálie 1

Praha dá Prague Pride velké peníze, přitom bude kvůli koroně online04.08.20 11:37 Česká republika 1

České feminacistky napadly autora Čtyřlístku04.08.20 11:31 Česká republika 1

Německá SPD vyloučila kritika migrace Sarrazina03.08.20 22:23 Německo 1

Po antisemitismu máme anticikanismus...02.08.20 16:24 Česká republika 3

Migranti do Čech! padlo na půdě německého parlamentu01.08.20 10:33 Česká republika 1

Google umožní černochům označit své firmy jako "black owned"01.08.20 10:08 USA 3

Simpsonovi, rok 201031.07.20 23:35 Neurčeno 1

Černoch ve vlaku do Prahy obvinil personal z rasismu, protože dostal chleba31.07.20 20:32 Česká republika 5

Kdo nemiluje LGBT, nedostane peníze29.07.20 21:39 Evropská unie 1

Poslanec Foldyna varuje velmi ostrými slovy před Istanbulskou dohodou28.07.20 23:20 Česká republika 9

Proč spěchají s vakcínou27.07.20 12:42 Neurčeno 15

Vláda chce vytunelovat ze státního rozpočtu další 2 miliardy27.07.20 02:28 Česká republika 3

Katedrálu v Nantes zapálil černošský migrant z Rwandy26.07.20 09:45 Francie 8

Hoax v přímém přenosu (bohužel)24.07.20 20:48 Řecko 1

Měnové kurzy

USD
22,32 Kč
Euro
26,31 Kč
Libra
29,13 Kč
Kanadský dolar
16,68 Kč
Australský dolar
15,98 Kč
Švýcarský frank
24,46 Kč
100 japonských jenů
21,07 Kč
Čínský juan
3,20 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,60 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,29 Kč
1 unce (31,1g) zlata
45 435,74 Kč
1 unce stříbra
631,68 Kč
Bitcoin
262 430,10 Kč

Poslední aktualizace: 9.8.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 12 476