Komentáře
Všichni běloši jsou rasisté, učila univerzita
Povinný program "léčí" politicky nekorektní postoje studentů
7.12.2007
Povinný školský program Univerzity v Delaware vyžaduje, aby všetci študenti uznali, že „všetci belosi sú rasisti“ a ponúka im „liečbu“ za akékoľvek nesprávne názory ohľadne tried, pohlavia, náboženstva, kultúry alebo sexuality, ktoré by mohli vyznávať pred vstupom do školy.
Organizácia The Foundation for Individual Rights in Education (FIRE) cituje časti školského programu:
RASISTA: Rasista je ten, kto je privilegovaný na základe rasy bielym supremačným systémom. Termín sa aplikuje na všetkých bielych ľudí (t.j. ľudí európskeho pôvodu), ktorí žijú v Spojených štátoch bez ohľade na vrstvu, náboženstvo, kultúru alebo sexualitu. Na základe tejto definície nemôžu byť farební ľudia rasistami, pretože ako ľudia v rámci amerického systému, nemajú moc podporiť svoje predsudky, nepriateľstvo alebo diskriminačné činy...“
Vzdelávací program tiež uvádza, že „obrátený rasizmus“ je termín, ktorý vymysleli bieli ľudia za účelom popretia svojich bielych privilégií. Tento šokujúci program ideologickej reedukácie, ako ho škola sama definuje pre študentov s nesprávnymi názormi nie je nič iné, ako program orwelowský, vraví FIRE.
...pokračování
Článek je zařazen do placeného obsahu a není zobrazen celý. Z původních 577 je zobrazeno pouze 207 slov. Chcete-li číst celý článek, musíte být zaregistrován a mít předplatné.
Známka 1.3 (hodnotilo 50)
Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole (1-výborný, 5-hrozný)