Komentáře
Nové zprávy z Afghánistánu
Tálibán oznámil desítky mrtvých při mohutném bombovém útoku
26.6.2007
Umm Saad, Jihad Unspun 18. 6. 2007
V roce 2006 vydal Tálibán prohlášení, v němž uvedl, že by letos na jaře mohl znovu obsadit Kábul. Jako potvrzení tohoto záměru podnikl v neděli 17. června v Kábulu mohutný sebevražedný útok.
V 8:00 na sobě fidá’í (sebevražedný útočník) odpálil trhavinu v autobuse vezoucím instruktory policejní akademie. Výbuch zničil celý autobus a poškodil několik aut kolem něho. Zahynulo 35 důstojníků loutkové afghánské policie. Mluvčí Tálibánu Qárí Júsuf sdělil AP, že útok provedl 23letý mudžáhid Mullá Ásim Abd ar-Rahmán z provincie Kábul.
K podobnému útoku na okraji okupovaného afghánského hlavního města došlo jen o 24 hodin dříve. Za poslední tři dny šlo celkem už o pátý sebevražedný útok a Tálibán tvrdí, že dalších nejméně 1 000 mužů je připraveno k dalším sebevražedným útokům na armády okupantů. K posledním útokům došlo vzápětí po prohlášení vedení NATO, že Tálibán je po smrti velitele Dadulláha podstatně oslaben a NATO se připravuje k „potlačení pozůstávajících zbytků“.
Zpráva Islámského emirátu Afghánistán za dny 14.-15. června 2007:
14. června:
Odpoledne zničili mudžáhidové dva tanky okupantů v okrese Šáh Walí Kót v provincii Kandahár. První tank zničila mina, druhý zasáhla raketa. Zabita nebo zraněna byla řada nepřátel. Okupanti mezitím oznámili, že zabili 20 mudžáhidů, ale toto tvrzení není pravdivé. Padl pouze jediný mudžáhid a další byl zraněn.
...pokračování
Článek je zařazen do placeného obsahu a není zobrazen celý. Z původních 947 je zobrazeno pouze 292 slov. Chcete-li číst celý článek, musíte být zaregistrován a mít předplatné.
Známka 1.0 (hodnotilo 2)
Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole (1-výborný, 5-hrozný)