Komentáře
Rozdělení a krádež
Jak se Palestina stala izraelským územím
4.5.2007
Pro Palestince nebyla jejich země dobyta, ale patří jim od jejich počátků od pradávna. Takové pouto není závislé na biblických příslibech jako židovský nárok, že bůh přislíbil tuto zemi Abrahamovi a jeho následovníkům, a proto jde o historické území židovského království Izraele. Náleží palestinskému lidu na základě jednoduchého faktu, jeho permanentního obývání dříve, než vznikla nejranější kultura Canaanites a dříve než obydlenost těchto území zaznamenala historie. Byli zde, když Izraelité do země vtrhli, okupovali ji, a s přestávkami ji ovládali, jak jiní dobyvatelé přicházeli a odcházeli, a byli zde stále, když Římané učinili konec židovské Palestině zničením Jeruzaléma v roce 135 n.l.
Pokud hledáme náboženskou podstatu, mohou Palestinci tvrdit, že jsou potomky Abrahamova syna Ishmaela, který je považován za praotce všech Arabů. Palestinská práva jsou vlastně chráněna obecně přijímaným principem, že země náleží svým domácím obyvatelům. To znamená, že moderní způsob dobývání této země evropskými židovskými imigranty, kteří nemají s Palestinou žádnou spojitost než je jejich náboženství, je koloniální podnik hledající suverenitu pro „vnější židovskou populaci“ s vyloučením domorodých Palestinců, kteří, bez ohledu na víru – židovskou, křesťanskou nebo muslimskou – zde pospolu žili po staletí.
...pokračování
Článek je zařazen do placeného obsahu a není zobrazen celý. Z původních 928 je zobrazeno pouze 254 slov. Chcete-li číst celý článek, musíte být zaregistrován a mít předplatné.
Známka 0.0 (hodnotilo 0)
Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole (1-výborný, 5-hrozný)