Zvědavec - politicky nekorektní webzine

odrážka Blog odrážka Fórum

hledej

odrážka odebírat e-mailem
odrážka přidat k oblíbeným

odrážka verze pro PDA


odrážka Z diskuze
odrážka Autoři
odrážka Předplatné

1 měsíc: 99,-Kč
6 měsíců: 499,-Kč

Pro předplatné (přístup ke článkům starším než 3 měsíce) musíte být zaregistrován.

odrážka Tiráž

Vydavatel:
Vladimír Stwora
[editor]
(Chcete-li mi poslat důvěrnou zprávu, zde je můj PGP klíč)

Pohledy z Evropy:
Richard Král
[Richard Král]

Spolupráce a příspěvky nejsou honorovány.

odrážka Odkazy

Osud.cz

Proti prúdu

[Pravda o 9/11]

[Ne základnám]

Český svaz mužů

[Ochránci hospodářských zvířat]

[Greenpeace]

Kompletní seznam útulků

odrážka Měnové kurzy

$1 US = 15.04 Kč

$1 CAD = 14.75 Kč

$1 AUD = 14.49 Kč

1 € = 23.63 Kč

1 £ = 29.82 Kč

1 CHF = 14.67 Kč

100 Sk = 78.05 Kč

100 rublů = 64.06 Kč

1 unce zlata = 14040 Kč

Poslední aktualizace
04.07. 18:10 SEČ


Komentáře

Hon

Vladimír Stwora( více o autorovi > )

21.1.2002

Sedmačtyřicetiletý Larry Benedict sedí ve svém domě vybudovaném vlastníma rukama v kopci nad jezerem Canandaigua - hodina jízdy od firmy Xerox, kde pracoval. V téměř prázdném pokoji se všude kolem povalují předměty připomínající bývalý Larryho život. V rohu místnosti akvárium s rakem poustevníkem zapomenuté jeho synem po té, co jej opustila manželka i s dítětem. V lepenkových krabicích naskládány složky s patnácti patenty přiznanými mu v době, kdy pracoval jako senior inženýr u firmy Xerox. Na dosah ruky tuba s amitriptylinem - lékem proti depresi.


Nejpozoruhodnějším monumentem v místnosti jsou ale šanony se soudními spisy. Je jich tolik, že kdyby je někdo naskládal na sebe, dosáhly by výšky 3,5 metru. A proces, kterého se spisy týkají, zdaleka není u konce.

[Larry Benedict]Larry Benedict čelí obvinění z porušení sekce 2252 US kriminálního kódu, který definuje zakázané aktivity vztahující se k manipulaci materiálů zneužívajících nezletilé. Larry je obviněn z výměny digitálních obrázků s nezletilými chlapci.

Sedm let probíhá šetření kolem případu Larryho Benedicta. Rozsudek nebyl dosud vynesen. Za tu dobu přišel Larry o vše, co stačil ve svém životě vybudovat. Manželka s dítětem jej opustila. Byl propuštěn z práce. Náklady na obhájce pohltily jeho úspory a zadlužily jej na mnoho let dopředu. A nejen jeho. Rodiče Larryho si museli vzít druhou hypotéku na svůj dům, aby bylo možno zaplatit 200 tisíc, které už stály jeho obhajoby. Larry je dočasně propuštěn na kauci. Bude-li usvědčen, čeká jej až padesát let pobytu v káznici.

Tomu, kdo je ochoten se prokousávat tři a půl metrovým stohem soudních spisů, se zjevuje pozoruhodná protikladnost vyšetřování vedené státním žalobcem ve věci Larryho Benedicta: policie zničila důležitou evidenci prokazující Larryho nevinu - počítačový disk a další magnetická média. Vyšetřovatel mylně informoval velkou porotu, že existuje psaný důkaz spojující Larryho s dětskou pornografií, ačkoliv žádný takový důkaz neexistuje. Poštovní inspektor sdělil pod přísahou, že se mu Larry přiznal v přítomnosti policejního svědka, ale ten tvrdí, že se něco takového nikdy nestalo. Soubory a celé adresáře s datem po zabavení počítače se tajemně objevují na Larryho disku, zatímco počítač je v držení policie. Vyšetřovatel potřeboval pět let, aby na disku našel usvědčující adresář s obrázky, ačkoliv tento adresář byl údajně umístěn v hlavním adresáři se jménem GIF a nebyl chráněn.

Jak to vše začalo

Larry Benedict byl fanda do počítačů Amiga a ještě více do jeho her. Nadšený sběratel, jehož kolekce dosáhla 2151 titulu. Samozřejmě, že hry měnil a rozesílal. Sám tvrdí, že si dopisoval se 150 lidmi z celého světa - stejnými nadšenci, jako on sám. Vyměňovat počítačové hry bylo ovšem rovněž protizákonné, nicméně Larry se k tomuto přiznává. Až do roku 1997, kdy byl ve Státech schválen No Electronic Theft Act, šlo pouze o občanský přestupek, který mohl být potrestán, pokud firma podala žalobu. Stávalo se to ale zřídka.

V práci byl uznávaným odborníkem, autorem patnácti patentů. Pracoval na vývoji tiskáren DocuColor 2006 a DocuTech. O vánocích v roce 1994 požádal Larry Benedict svou dívku o ruku. Chystali se oznámit své zasnoubení na svátek Valentýna v únoru 1995.

...pokračování

Článek je zařazen do placeného obsahu a není zobrazen celý. Z původních 1968 je zobrazeno pouze 687 slov. Chcete-li číst celý článek, musíte být zaregistrován a mít předplatné.

Známka 0.0 (hodnotilo 0)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole (1-výborný, 5-hrozný)
1  2  3  4  5 

Články s podobnou tématikou


Užší výběr podle témat

Obsah za rok 2002 a měsíc leden

12 článků

Titulek Datum Slov Autor
Tisíciletá válka 31.1.02 1 422 VS
Úvahy jen tak 25.1.02 778 VS
Několik slov o filmu Black Hawk Down 23.1.02 627 VS
Hon 21.1.02 1 968 VS
S larvou v těle 18.1.02 1 244 Miloš Kaláb
Sousoší přísně politicky korektní 16.1.02 997 VS
Farmáři se soudí s výrobci GM potravin 15.1.02 302 VS
Zimbabwe - o krůček blíže k občanské válce 11.1.02 900 VS
Jaký Irák bez Husajna? 8.1.02 1 079 Miloš Kaláb
Pár mrtvých sem, pár mrtvých tam 7.1.02 507 VS
Budeme vyrábět elektřinu z nitra země? 4.1.02 667 VS
Dokonáno jest 1.1.02 310 VS

Ročníky (V závorce počet článků)

| 1999 (18) | 2000 (34) | 2001 (76) | 2002 (128) | 2003 (207) | 2004 (144) | 2005 (137) | 2006 (207) | 2007 (330) | 2008 (190)


odrážka Statistika

Zvědavce v posledních pěti minutách navštívilo 22 lidí

TOPlist

Tuto stránku navštívilo
4 750
lidí.